Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 92 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 20:33 R Muž romant [27982] Re: aivenhov
Tak pokud nebudou ty krevetky, tak cichlidky po páru, nebo samečka a dvě samičky od obou druhů, proč ne. Ještě bych akvo doplnil nějakým kořenem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 20:30 Muž aivenhov [16]
Neonky práveže spolu tvoria hejno. Takže ak by tam teda krevetky neboli, čo odporúčate?Mám na mysli aj počet kusov. Akva mám v prezentácii len som ešte nepridal foto po prerábke. Ide mi o to aby nebolo prerybnené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 20:24 R Muž romant [27982] Re: aivenhov
Buď cichlidky nebo krevetky, jinak to je dražší krmení těma krevetkama. Ty neonky bych volil jenom jedno početnější hejno o jednom druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 20:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: aivenhov
Nepřežily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 20:21 Muž aivenhov [16]
Nazdar vospolok ahoj

Konečne som sa dostal k prerábke akvárka a chcel by som sa s Vami poradiť čo s rybami. Resp. upraviť osádku. Akvárko má 100x40x40
Momentálne tam prebýva:
5x Corydoras aeneus
5x Neonka červená (Paracheirodon axelrodi
9x Tetra neonová (Paracheirodon innesi)
1x Pterophyllum scalare platinum
1x Pterophyllum scalare red devil
8x Poecilia wingei
2x Ampularia modrá

Plánujem dať skaláre preč a nahradiť ich dačím iným z lokality Amazonie. Ide mi o to aby som sa perspektívne dočkal pre spestrenie aj dajakého odchovu a pokiaľ možno aby prežili aj krevetky. Ak by som to mal upresniť tak zrejme cichlidy ale nebazírujem na tom.
Rád by som tam ešte pridal 2x Ancistrus L44 gold.
Premýšľal som nad Ramirezkami alebo Apistogramami no nie som si istý či by krevetky prežili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 22:10 Muž ladonfila [0]
...díky za rychlé reakce. Cca třetina Gupek jde po žních k Turkovi :), čeká je nové akvárko. Dnes jsme doplnil podvodní floru o Zakucelku plazivou a tu Bettu jsme si po Vašich názorech s rodinkou tedy neodpustili, tak jí u nás snad bude fajn... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.03.2013 13:54 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ladonfila
Když přidáš 3-4 pancéřníčky, 9 neonek a budeš hlídat, aby se ti už nemnožily gupky, zároveň přidáš dostatek rostlin, především do začátku nějaké rychlerostoucí stonkovky, tak tam toho beťáka klidně můžeš dát. Ale třeba dbát na kvalitu vody - ne průzračnost, ale aby nebylo hodně dusičnanů, na ty jsou brtty hodně citlivé a živorodky produkují spousty odpadu.
Edit: lojzalojzovic byl rychlejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   16.03.2013 13:52 Muž lojzalojzovic [327] Re: ladonfila
skladbou ryb asi ne, ale jestli je to akvarko z tve prezentace přidal bych tam nějaké rostlinky. tech gupek je tam uz taky dost podle me ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 13:49 Muž ladonfila [0]
Ahoj, myslíte, že když přistěhuji bojovnici (např. pestrou) do společenského akvária kde žijí paví očka, neonky, pancéřníčci, ancistrus a molly, že to bude dělat neplechu? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 18:25 vanilka
Jednoho šneka tam mám, byl na rostlinkách, ale co je to zač, to nevím, zkusím ho vyfotit, až vyleze... líbí se mu v kořenu :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 18:06 R Muž romant [27982] Re: malyLibor
Nepožrala, ale akvo by hned ze začátku pořádně zaneřádila, takže když ampulárku, tak později na doplnění dusičnanů, proč ne, ale na začátek klasiku v podobě okružáků, levatek a piskořek a to hned od prvního dne založení akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 17:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
Ampulárku ne, to je kombajn, mohla by požrat čerstvé rostlinky. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 16:44 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: vanilka
taky bych tam hodil misto rybek po tom tydnu nějakou ampularku :-D ta to rozjede jedna dvě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.03.2013 16:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: vanilka
Já bych ti doporučil ty tetry žhavé, a to z toho důvodu, že pak budeš mít vše rybky jihoamerické. Ne že by na tom nějak obzvlášť záleželo... ale i k těm císařským to bude takový pěkný protiklad. Císařské jsou větší a krásně svítí modrozeleně či jaká je to přesně barva, tetra žhavá zase svítí červeně, je menší a živější. K tomu na dně ti pandíci (jsou to hejnové rybky, doporučil bych 7 ks) a hejno Otíků (asi taky 7-8ks) a po čase cichlidky. Přiznám se, že začátečníkům spíše rozmlouvám Ramirézky, bývá u nich potíž udržet kvalitu vody tak, jak ji potřebují a doporučuji spíše trošku méně náročné Borelli, kakadu nebo vysokoploutvé, ale jsi holka a vím, že vy jste pečlivější, tak proč ne Ramirézky, když se ti tak moc líbí. Ale až jako poslední, tak 3 měsíce po prvních rybkách.
A jak jsem ti psal do vzkazu, já doporučuji spíše s vysazováním ryb počkat, krmit prázdné akva, případně tam mít nějakého šneka, a měnit poctivě vodu. Je to proto, že začínáš, nevíš přesně čeho si všímat, tak abys zbytečně hned na začátku nepochovávala mrtvolky. Věřím, že ty 3 týdny se dají vydržet a že budeš s akvárkem potom moc spokojena. Navíc máš jako dno RPS, za ty tři týdny si líp sedne a líp zakoření rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 14:09 R Muž romant [27982] Re: vanilka
Když dáš část ryb po týdnu, tak to bez té denní výměny vody nejde, aby nedocházelo ke skokovýmu zvyšování N látek. Oni ty první ryby podpoří rozjezd nitrifikace tím jak budou dýchat a vylučovat. Krmení ryb v této době bych nedělal a začal krmit až po dalším týdnu, co se bude měnit voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 13:35 vanilka Re: romant
Hejno chci jen jedno, ale ještě nevím, pro které z těch dvou rybek se rozhodnout. Teplotu držím na 25°C a vodu měním ob den cca 35l. Takže s rybkama radši denně jo? Takže pro začátek tam dám asi tři pandy a pak budu ryby dávat postupně, můžu po týdnu třeba další tři kousky, nebo nechat delší prodlevu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 13:14 R Muž romant [27982] Re: vanilka
Těch několik rybek po týdnu klidně ano, ale měnit denně vodu, jinak to budou předskokani s krátkou dobou života. ;-) Hejno bych dal jenom jedno, místo toho ancáka bych volil otíky rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy a beťáka klidně ano, teplotu držet na min. hodnotě 24 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 13:10 vanilka
Zdravím, takže akvárko založeno - snad dobře :-) a už týden se zabíhá. Rostliny se zatím vzpamatovávají, při sázení dostaly pod kořeny bivoje, tak snad to bude dobrý. Jinak přemýšlím o rybím osazenstvu, trošku jsem to přehodnotila a chtěla bych znát názor, jestli je to tak OK a nebo ne. Takže na dno bych chtěla partičku (5-6) pancéřníčků panda, 1 ancistruse modrého, potom jedno hejno (tak 10) teter žhavých a nebo razbor klínoskvrných (nevím, jak se mezi nima rozhodnout), 4 tetry císařské(1 samec + 3 samice), 1 pár cichlidek ramirézových no a kdyby to nebylo moc, líbil by se mi tam samec beťáka. Co vy na to? Jo a ještě mi v akvaristice tvrdily (byl to osobně pan Rataj) že tam pár rybek máme dát už tak po týdnu, aby měli rostiny výživu, ale nevím no..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 16:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: jamajcan
Ale to lze aplikovat i pro běžný chov, takže to není o míchání. Ovšem čím více je samců, tím je větší frkot v nádrži. Takže pokud je někdo chce do menší, tak je třeba dát jen tři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 16:10 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Třeba to taky někdy zkusím. Zatím je mám spíš pro radost :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 16:10 jamajcan
Pánové,možná melu nesmysly,ale nemíchejte hrách s čočkou :) Je rozdíl chovat a odchovávat k produkci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 15:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Dělal jsem je v šedesátkách - 3samci, 8samic...ideální...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 15:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
No, já nevím, mám je v Džungli a neumím si je představit v menším akvárku... jsou to žihadla, jezdí po nádrži sem a tam... teprve zesílení proudu z filtru je trochu zbrzdilo, blbnou teď spíš v proudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 15:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
No já vím...ale u těch kardinálek je to o množství a rozložení pohlaví...pak mohou být zcela bez problémů klidně v malé nádrži, ale je nutné odlovovat mláďata...Takže o ty šlo, ne o ty ostatní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 15:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
No, jsou i malé razborky a malá dánia, kterým 60cm k plavání stačí, např. B.maculatus, B.uropthalmoides, B.merah, Danio margaritatus nebo Microdevario kubotai. Rozhodně bych do 60cm dlouhého akva nedal dánia pruhovaná nebo razbory klínoskvrnné, o větších razborách a dániích nemluvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 06:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
malyLibor napsal: Kardinálka vietnamská je malá rybka, ale moc ráda plave.... takže opět nedoporučuji... pro tu alespoň 80cm délky... zkus kouknout na ty razborky a dánia, co jsem ti doporučoval o příspěvek dříve.

Obecně vzato, je to píchni jako řízni...že by razborky či dánia patřily mezi rybky, které nerady plavou, to se také zrovna říct nedá...Všechny rybky rády plavou a kaprovité také... ;-) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 01:44 Muž Louka [49] Re: malyLibor
Koukal jsem na všechny rybičky co mi tu kdy byly doporučeny a stejně jsem si nevybral.Takže buď tam dám ty větnamky nebo neonky modrý.A asi tam dám i pár ramireze a betu,ale to jse ještě uvidí.Mladá furt říká že chce betu ;-) .
Už jsem i přemýšlel že když betu a ramireze tak už žádný další druh(jen přikoupit cca dvě pandy a čtyři dánia).Nevím,ale když tak o tom přemýšlím jak furt to nějak vymejšlím tak asik začnu zhánět aji mořskou panu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 00:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Louka
Vzhledem k tomu, že shodou okolností kardinálky vietnamské chovám a mám teď i docela dost na prodej bych se ti to pokusil co nejdůrazněji rozmluvit. Kardinálka vietnamská je malá rybka, ale moc ráda plave.... takže opět nedoporučuji... pro tu alespoň 80cm délky... zkus kouknout na ty razborky a dánia, co jsem ti doporučoval o příspěvek dříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 07:18 R Muž romant [27982] Re: Louka
Není se čeho bát, nic si neudělají(beťák s ramirézama), teplotu na 25 stupních a pohoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 07:02 Muž Louka [49] Re: malyLibor
Tak furt přemýšlím a kalkuluju aby to vše klaplo.No a buď tam pude 15ks neonky modré nebo jsem si vybral ještě alternativu místo neonky a to 15ks Kárdinálky vietnamské.A potom Beta nebo ramireze.Už mě aji napadlo že bych to risknul a dal tam pár ramireze a jednoho beťáka,ale stoho mám trošku strach.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 17:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Louka
Souhlasím s tebou, že volba by se měla dělat zodpovědně... tak ti k tomu něco zodpovědně napíšu. Kdyby to bylo moje akva, určitě bych do něj nedal neonky. Vím, že se ve zdejším atlase píše, že jim stačí akva 40 litrů a 50cm délky, ale podle mne to je dost málo a já bych je tam nedal. K té osádce, co máš, bych dal hejno nějakých malých pěkných razborek nebo dánií (ne pruhovaných, ale malých) a 1 samce a 2-3 samice bet. Z těch razborek by tam mohlo být např 20ks B.maculatus, urothalmoides, merah, Danio margaritatus nebo Microdevario kubotai. Všechny z nich jsou krásné, malé, nemají rychlý metabolismus a jsou mírumilovné a snesou se s bettama...
A když jsem u toho, z bet bych možná nevolil klasické splendensky, ale koukl bych se po B. imbellis nebo B.smaragdina, a nebo ještě raději po některých z menších tlamovcových bet, např B.albimarginata, B.channoides nebo B.rubra, kterých bys tam při jejich velikosti a klidné povaze mohl mít klidně 3-4 páry.
Edit: A ještě jsem chtěl napsat to nejdůležitější. Tohle by byla moje volba, ale rozhodnout o svém akvárku musíš jen ty sám palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 16:27 Muž Louka [49] Re: romant
Dík.Holt volba musí proběhnout zodpovědně ;-)
Ale jak říkáš zodpovědná volba je 50% úspěchu.Když se pak nepodcení údržba a péče tak to dohromady dá 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 06:34 R Muž romant [27982] Re: Louka
Ty se ptáš jako když se volil velkej Vont, Losnu nebo Mažňáka. :) Já osobně bych šel do těch ramiréz. Obdobná složení jako máš navržený bezproblémově prospívají ve spoustě akvárií na něž tak trochu dohlížím. Určitě to chce nepodcenit péči o akvárium a opravdu pravidelně týdně, ale i klidně častěji měnit vodu(1/3), nepřekrmovat, odkalovat dno dle potřeba a filtr čistit taktéž, až si řekne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 23:11 Muž Louka [49] – 60*40*30 - cca.60litrů
Tak když to zhrnu.
6Ks Pancéřníček panda (Corydoras panda)
6KS Krunýřovec jednopruhý (Otocinclus affinis)
2Ks Dánio pruhované (Danio rerio)
už mám a nechám tam.
asi přidám:
15Ks Neonka modrá (Paracheirodon simulans)
a potom buď 1pár Cichlidka Ramirezova nebo samec Bojovnice.
V AQ mám celkem dost úkrytů a další se chystám přidat.
Týdení výměna vody odkalením.
Cichlidky nebo bojovnice?
Vím že touhle mou stejnou otázkou asi už otravuju,ale nechtěl bych už nic pokazit.
A proto se snažím dobře zvolit rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 19:47 Muž Kryštof [314] - Amerika
Já mam 11 danii a ramirezky si jich nevšímaji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 19:25 Muž Louka [49] Re: MichoCZ
Nejdřív jsem chtěl neonky obecný(už jsem rozhodlé že modrý)a ty 2ks dánia mám s akva před tím(taky se mi líbí).Taky jsem přemýšlel že bych hejno dal na deset a neonky nekupoval.Ikdyž neonky se mi moc líbí.Tak nevím. Dánia asi nechám na na těch dvouch.A neonky 15ks.Ach jo to je dilema.Že jsem to AQ nekoupil větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2013 19:24 R Muž romant [27982] Re: Louka
Naopak upusť od těch dánií a neonek modrých si tam klidně 15 dej. Jeden párek ramiréz to akvo při dobrý péči taky skousne, snášet se budou se všema obyvatelama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 19:20 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Louka
S tím co tu píšeš tak od neonek upusť a zvětši hejno těch dánií. Jsou to hejnové ryby. Kupoval jsem jich šest a je to málo. Od deseti už začínají tvořit lepší hejno. Ramirézky jsou opravdu hezké, taky po nich koukám, ale to ti musí říct jiný odborník jestli snesou společnost těch pancíku, otíků a třeba deseti (patnácti) dánií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 19:14 Muž Louka [49] – 60*40*30 - cca.60litrů
Zdravím.
Vím že už jsem to tady jednou řešil.Ale pro ujištění.
Akvárko prosperuje a rybičkám se daří.Momentálně mám v akvárku.
6Ks Pancéřníček panda (Corydoras panda)
6KS Krunýřovec jednopruhý (Otocinclus affinis)
2Ks Dánio pruhované (Danio rerio)
Chystám se za měsíc na burzu do Olomouce a chtěl bych tam pořídit Neonky modrý.
A stále uvažuji o jednom páru Cichlidky Ramirezové,nebo nějakého nádherného samce
Beťáka.
cca kolik by jste daly těch neonek?A posléze Beťák nebo párek cichlidek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2013 08:52 hanzys Re: MichoCZ
Ja právě myslel že dobudoucna bych nějaké rybky dal pryč a upravil to aby to bylo tak jak má být :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 08:49 hanzys Re: romant
Neboj to je jen abych do budoucna si udělal obrázek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 00:36 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ZANET
Tak vítej mezi námi :-) Určitě doporučuji zaregistrovat se a udělat si co nejpodrobnější prezentaci nádrže. Pak ti určitě kolegové rádi poradí, jak se o akvárko starat, aby rybkám a dalším tvorům v něm bylo co nejlépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2013 17:34 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: hanzys
A to ti je málo? Sice skladba naprosto k ničemu, ale na počet by to aj stačilo. Tolik živorodek musí nadělat takového sajrajtu, že to snad ani týden nevydží čisté ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2013 17:03 Žena Beastie [314] Re: romant
přesně to jsem chtěla napsat jako další. Akvárium je teď sice na úrovni polévky, ale po nemoci, je důležité se soustředit na rovnováhu a udržení :) takový zen projekt na chvíli. Kytky nikdy neublíží, přečíst si o rybách, co máš, co chtějí a na co se s nimi soustředit - úkryty, plovoucí rostliny, prostor uprostřed nádržen a plavání, určitě něco najdeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.03.2013 16:55 R Muž romant [27982] Re: hanzys
Ne aby Tě teď napadlo tam kupovat nový ryby, to akvárium je jak po boji a potřebuje pořádně se vzpamatovat, udrž alespoň měsíc emoce na uzdě a nic nepřidávej, nejenom krupice, ale i výměna dna, to jsou silný argumenty pro zdrženlivost. Beru Tvůj dotaz jako dělání si názoru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 16:52 hanzys Re: Beastie
Ano jsou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 16:23 Žena Beastie [314] Re: hanzys
to jsou aktualni pocty u te tvoji nadrze, po te krupicce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 15:18 hanzys – Upravy počtu ryb
Cauvec poradil by mi někdo jak bych měl upravit počty rybek měl sem krupičku a zbylo mi tam od každého něco ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 13:43 R Muž romant [27982] Re: ZANET
Chce to správnou péči o akvárium, pravidelnou týdenní výměnu vody, starat se o hygienu dna, když je potřeba, nepřekrmovat, mít hodně rostlin a bude to fungovat. Klidně si i něco dalšího přečíst. www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 13:40 ZANET Re: romant
Vite, dneska jsem objevila tuto skvelou stranku a docitam se tady vsechno mozne o akvaristice. Kdyz jsem videla jak lidi davaji do stejneho akvaria jak mam ja treba jen dvacet rybicek, tak jsem si rikala, jestli ho nemam nejak extremne zaplnene. Abych je nejak netyrala :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [92] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=4551