Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 115 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.06.2012 18:03 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: MíšaV
doplň tetry čierne aspoň na 10-15 ks a uvidiš aké budú, poprípade doplň t. čierne a kúp hejno aspoň 10ks neoniek, závojnatky určite nie sú to strašný bordelári- majú nedokonalé trávenie.
môžeš pri kúpiť nejakých pancierničkov tiež aspoň 5-6ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 17:56 Žena MíšaV [30]
co by se tak hodilo ještě k mým rybkám do akva? (73l - 6 teter černých, 1 paví očko - samice, 1 ancistrus) přemýšlela jsem o tetrách krvavých, taky po šesti nebo jen třeba neonky červené, taky 6 + třeba 2 závojnatky nějaké malé. co myslíte vy? co by se vám líbilo? chci aby byly vidět, né moc živé ale ne moc líné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.06.2012 12:13 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
já mám stejnou zkušenost jako semtex,jen teda s živorodkama sličnýma,teď už asi 2 měsíce odlovuju krevetky,kterých tam bylo pak už moc.Když jsem málo krmila,přišlo mi,že to odnášel spíš potěr elegansek.
Taky jsem někde četla,že elegansky si do krevetek občas zobnou.U mě to tak nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 11:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Semtex
Stačí nechat samičky trochu vyhladovět.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.06.2012 11:18 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Já měl krevetky u Živorodky trpasličí a mikdy jsem neviděl že by je živorodky napadali. Krevetky se množili normálně.

Ono je pěkné, že se krevetky umí schovat před rybama co je napadají, ale k čemu to je dobré? Chceme předsi ty krevetky pozorovat jak se chovají, co dělají atd. a ne je někde složitě hledat v houští a doufat jestli tam vůbec někde jsou.
Proto krevetky buď chovat samostatně, nebo s rybama co si jich nevšímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.06.2012 05:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Krevetky jsem choval rok...ale odděleně, protože i s těmi endlery souhlasím smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.06.2012 23:28 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Já bych řekl všechny živorodky. Když jsem začal s krevetkama, doporučili mi k nim jako vhodné rybičky endlerky. Živorodky jsem měl vždy rád, endlerky se mi zdály krásné, tak hurá do nich. Všude se psalo, jak jsou mírumilovné a jak dospělí nežerou potěr a doporučují se ke krevetkám.... Jojo, zlatý voči, který to kde viděly. Já měl endlery čistou formu. Už když rodila první samice mi došlo, že stejně jako všechny živorodky považují prcka za vítanou svačinku. Nu což, to je příroda, pomalí a slabí nemají šanci, přežijí jen nejsilněší - a i tak mi endlerek požehnaně přibývalo. Ne tak krevetek. Když jsem po dlouhé vyhlížení našel první dvě asi 3 milimetrové prcky, zajásal jsem.... do chvíle, než je našla mladá endlerka. Vrhla se na ně, přestože je nemohla nikdy spolknout. Krevetky uskočily do prostoru, než ale stačily doplout do nějakého úkrytu, slupla je samice. Ještě ten den šly endlerky od krevet. Podle mne jsou endlerky ke krevetám špatná volba, horší než třeba mečovky. Mečovka si brzy zvykne, že dospělou krevetku nespolkne a dá jim pokoj. Prckové a svlečené se ukrývají v hustém rostlinstvu a jiných skrýších, kam za nimi mečovka nemůže. Ovšem tím, že je endlerka prcek se všude protáhne a vyzobe krevetky klidně i z jávského mechu. Takže krevetky a ivorodky bych do jednoho akvárka už nedával ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.06.2012 19:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sera
Nejen ty, ale všechny velké živorodky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.06.2012 19:24 Muž Ad@m [1051] Re: HaDaS
HaDaS napsal: Pokud tedy nějakého šmejdila, tak se přikláním ke krevetkám. Avšak v Tvém případě by to mohlo být do budoucna kontraproduktivní. Mohla by se v budoucnu objevit nějaká mlsná rybka.
Mé doporučení, pokud se živočišné údržby dna týká, zní : Řádně založit a zaběhnout akva, vybrat vhodný substrát, kor jestli nemáš žádné zkušenosti (růst rostlin + údržba), pár piskořek do dna (ony ho časem pěkně rozpohybují) a nějakého okružáčka (i když mnoho lidí s nimi bojuje, tak jsou to skvělí pomocníci, a když je udržována hygiena, tak kalamita nehrozí).
A k Tvé původní otázce. Na rozdíl od mnoha jiných si nemyslím, že kombinace JA a Asie je neslučitelná. Funguje to, dle mého pozorování, bez problému. Tebou navržené kombinace bych se nebál. A jestli budou beťáka okusovat molly? To je otázka, ale spíše ne, pokud to bude pořádný "mačo" tak určitě ne. ;-)
Krevetky nie sú dobrá voľba, lebo mollyny rozhodne mlsné rybky sú ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.06.2012 18:43 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Jupí
Jojo, jen čti a čti. Aspoň nedopadneš jako já. K prvnímu akvárku jsem přišla jako slepej k houslím a stvořený bylo víceméně náhodně, včetně osazenstva.
A těch kousků přírody budeš chtít mít víc, včera jsem dělala druhý akvárečko (malinkatý, z nutnosti - bylo akutně potřeba) a plánuju třetí (původně pořadový číslo 2) ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   20.06.2012 18:09 Žena Jupí [125] - Asie – Jupí
Jenom aby jste si nemysleli , já nechci být nějaký akvarista s velkým A , co jezdí po soutěžích a chová nějaký ty hoodně hard rybky .Já jsem jenom takový "biolog" co by rád měl kousek té přírody v akváriu a jak už někdo uvedl , radši se zeptám než udělám nějakou fatální chybu do koupi akvária mám ještě čas a věřím tomu že to ještě 5x změním , ale doopravdy si moc cením odpovědí , které jste poskytli , věřím tomu , že mi to opravdu pomůže k tomu , abych doma ten kousek přírody měla :-D moc dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.06.2012 11:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
malyLibor napsal: Jasně že spolu mohou v jednom akvárku žít čichavci, betty a molly. Stejně tak mohou v jednom padesátilitrovém akvárku žít skaláři a afričtí tlamovci. Proč ne? Otázka zní, jak dlouho budou žít a jestli to není náhodou tak trochu týrání ryb. Pokud dáš dohromady čichavce a molly, vždy jedni z nich budou trpět tím, že nemají to, co ke spokojenému životu potřebují.
Teda zase jedna vsuvka...Myslíte si, že si Asiaté lámou hlavu nad tím, jakou vodu mají jejich molly ve velkochovech? Ona ve třetí generaci ztrácí instinkty ryby z vody tvrdší s vyšším pH a docela v pohodě se přizpůsobuje vodě měkké s pH na hranici neutrálu...Tím nechci navádět, ale tak jako čichavec snese vodu tvrdší pro běžný chov, tak molla naopak. A jsme u toho proveditelného kompromisu pro běžná okrasná akvária....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.06.2012 09:43 HaDaS Re: malyLibor
I tak se na to dá dívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 08:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: HaDaS
Jasně že spolu mohou v jednom akvárku žít čichavci, betty a molly. Stejně tak mohou v jednom padesátilitrovém akvárku žít skaláři a afričtí tlamovci. Proč ne? Otázka zní, jak dlouho budou žít a jestli to není náhodou tak trochu týrání ryb. Pokud dáš dohromady čichavce a molly, vždy jedni z nich budou trpět tím, že nemají to, co ke spokojenému životu potřebují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.06.2012 08:40 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: HaDaS
HaDaS napsal:
A k Tvé původní otázce. Na rozdíl od mnoha jiných si nemyslím, že kombinace JA a Asie je neslučitelná. Funguje to, dle mého pozorování, bez problému. Tebou navržené kombinace bych se nebál. A jestli budou beťáka okusovat molly? To je otázka, ale spíše ne, pokud to bude pořádný "mačo" tak určitě ne. ;-)


Ano spíš naopak, moje mollyny jsou za pár dní od beťáka okousaný ažaž, musela jsem je oddělit.
Jupí, počítej s tím, že molly jsou strašně zvědavý a možná až vlezlý rybičky, tomu mojemu asi lezly pěkně na nervy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.06.2012 07:43 HaDaS Re: Jupí
Pokud tedy nějakého šmejdila, tak se přikláním ke krevetkám. Avšak v Tvém případě by to mohlo být do budoucna kontraproduktivní. Mohla by se v budoucnu objevit nějaká mlsná rybka.
Mé doporučení, pokud se živočišné údržby dna týká, zní : Řádně založit a zaběhnout akva, vybrat vhodný substrát, kor jestli nemáš žádné zkušenosti (růst rostlin + údržba), pár piskořek do dna (ony ho časem pěkně rozpohybují) a nějakého okružáčka (i když mnoho lidí s nimi bojuje, tak jsou to skvělí pomocníci, a když je udržována hygiena, tak kalamita nehrozí).
A k Tvé původní otázce. Na rozdíl od mnoha jiných si nemyslím, že kombinace JA a Asie je neslučitelná. Funguje to, dle mého pozorování, bez problému. Tebou navržené kombinace bych se nebál. A jestli budou beťáka okusovat molly? To je otázka, ale spíše ne, pokud to bude pořádný "mačo" tak určitě ne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.06.2012 05:24 jamajcan Re: Jupí
Chápu,že ne každému se musí líbít,každá ryba.Jen mě zarazilo to,že se Vám ze sumečků a ancis.dělá špatně.Ne,vlastně husí kůže.Nebylo to myšleno ani v nejmenším,jako urážka,nebo jízlivost,ale šlo o to,že ten zvláštní pocit,který asi všichni,kteří jsme akvaristikou postižení :) ,a který se snad ani slovy úplně vyjádřit nedá,prožíváme,když se staráme a pozorujeme ty naše chovance,by si člověk měl maximálně užívat a ne aby mu byl nepříjemný.Rozhodně Vám držím palce a přeji hodně příjemných zážitků s tímto úžasným koníčkem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.06.2012 21:33 Muž Ad@m [1051] Re: malyLibor
To hej, jamajcan to napísal veľmi jednoducho a výstižne, ale ako napísala Jupí, lepši sa je spýtať a nechať si poradiť ako hrať sa na vševediaceho a šupnúť do akvárka neónky s pirajami X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 21:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jupí
On to jamajcan taky určitě nemyslel nijak zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.06.2012 20:53 Muž Ad@m [1051] Re: Jupí
Pravda. Niektorí akvaristi sa hrajú na vševedkov a potom sa čudujú, prečo sa im nedarí ano . Tak sa drž, nech sa Ti darí ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   19.06.2012 19:39 Žena Jupí [125] - AsieRe: jamajcan
No vy si moji odpověd taky nepřeberte špatně , ale myslím si že sou tu i horší akvaristi než já tak proč neřeknete něco jim ? Já se snažím se o akvaristice něco dozvědět a né chovat doma jen tak bezhlavě nějaké rybky . Ale děkuji za okomentování. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.06.2012 19:35 Žena Jupí [125] - AsieRe: HaDaS
No takhle sem to nemysla potlesk :-D Ale prostě ne že by mi vadili , ale pokud nejsou nutní moc bych se do nich nepouštěla to se mi zase třeba víc líbí ti mřenky nebo krevetky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   19.06.2012 12:36 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
Hihi, tento tvůj příspěvek mne pobavil a trošku i zaskočil. Jako bych četl příspěvek od našeho oblíbeného génia, mého jmenovce. Vždyť co je na tom, že se někomu některé rybky nelíbí? Každý z nás má své oblíbence. Mně se sice líbí asi úplně všechny ryby, ale ne všechny bych chtěl v akváriu. A co se mi na příspěvku Jupí moc líbilo je to, že přemýšlí nad tím, jaké rybky si pořídit a když má pochybnosti, tak se zeptá. Měli bychom spíše poradit a vysvětlit, než jí rozmlouvat akvaristiku. Mám-li být upřímný, tak když jsem před nějakými pětatřiceti lety spatřil v akva poprvé dospělého samce Ancistruse sp, tak jsem se taky otřepal smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.06.2012 12:31 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Sera
Inu, souhlasím, že pancéřníčci a krunýřovci mohou být v akvárku užiteční. Navíc podle mne jsou snad všichni pancéřníčci a krunýřovci naprosto úchvatné rybky, některé z nich jsou překrásné, jiné jsou tak škaredé, až jsou krásné.
Nevím však, proč by se museli dávat do akva k asijským rybám. A s čím s tebou vůbec nemohu souhlasit je navrhovat někomu dávat SAE do tak malého akvárka. SAE je velká a značně živá ryba a potřebuje podstatně větší akvárko. Stejně tak jako skoro všechny mřenky. Navíc vše to jsou hejnové rybky a neměly by být chovány v akva menším než 300 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.06.2012 12:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jupí
Píšete, že jste si po dlouhých rozmyslech vybrala tyto tři druhy rybek. Nic proti vkusu, ne každému se musí líbit pancéřníčci a krunýřovci. Naopak ty tři druhy, které jste si vybrala, patří k mým nejoblíbenějším rybkám. A jsem moc rád, že tady konečně vidím někoho, kdo o pořízení rybek předem přemýšlí. Je taky skvělé, že si kladete otázku na vhodnost společného akvárka pro tyto tři druhy.
Musím napsat rovnou, že to není právě ideální řešení. Betty a čichavci jsou rybky z JV Asie, které potřebují čistou, mírně kyselou a měkkou vodu. Naopak silver molly jsou původem ze střední ameriky, z lagun které mají dost velký obsah dusíkatých látek, voda v nich je "zelená", poměrně hodně zásaditá a tvrdá, dokonce často brakická (smíchaná s mořskou vodou). Molly jako všechny živorodky produkují hodně odpadních látek, které by čichavcům i bettám způsobily značné problémy. Proto bych nedoporučoval chovat je spolu. Pokud bych mohl doporučit, pak bych vám k těm 3 čichavcům (samec a dvě samice) a stejnému počtu bett doporučil hejnko 8 kusů Danio rerio nebo 10 kusů Tanichthys albonubes... Vzhledem k těm silver molly asi spíše ta dánia. Jsou to nádherné, stříbrné, černě pruhované nenáročné rybičky vhodné pro začátečníky, ale přitom opravdu hezké. Pokud budete mít nádrž hustě zarstlou rostlinkami ( v pozadí a na bocích, vepředu místo pro plavání) užijete si všech tří druhů. Dánia se vám navíc budou vytírat a často nějací prckové přežijí, takže hejnko se vám bude doplňovat. Časem, až budete mít více zkušeností, můžete zkusit rozmnožit i čichavce nebo betty. Není to také nic těžkého a je to nádherný pohled. Jo, ještě k těm dániím. Pokud se pro ně rozhodnete, doporučuji zvolit klasickou formu, ne závojovu - takto vypadají - rybicky.net/obr/ryby/max/4399.jpg Závojové formy jsou choulostivější a vůbec... Možná je to zas jen můj názor, ale tyhle nepřirozeně úpravené rybky mi připadají jaksi zmrzačené. Ta závojová dánia chytají častěji různé nemoci, neplavou tak elegantně... prostě doporučuji přírodní formu :-)
A ještě se vrátím k těm pancéřníčkům a krunýřovcům. Čichavci, betty i dánia jsou asijské rybky, pancíci a krunýřovci (které já osobně mám moc rád asi všechny druhy) jsou však rybky americké. Do asijského akvárka je vůbec dávat nemusíte... resp. nemusíte je dávat do žádného akva, když se vám nelíbí. Na dno můžete vysadit nějakou rybku, která se vám bude líbit (např já mám mřenku annanskou, ale lze doporučit i mřenku malou), nebo krevetky.. a nebo prostě jen jednou za dva tři týdny odsát kal ze dna. Nikde není stanovena žádná povinnost dávat do akvárka ryby, které se vám nelíbí jen proto, že jsou podle někoho užitečné... tož asi tak.
Snad vám moje odpověď pomohla. Pokud ne, klidně se ptejte. Fóra jsou tu pro to, abychom si navzájem předávali zkušenosti. Já jsem sice akvarista již dlouho, ale také nejsem obeznámen se vším a proto se také často ptám zkušenějších kolegů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.06.2012 06:19 jamajcan Re: Jupí
Dobrý den.Nepřeberte si mou připomínku špatně,ale pokud ve Vás Ancistrus,nebo Corydoras,vzbuzují Vámi výše popsané pocity,raději bych se zamyslel nad tím,jestli jsou pro Vás ryby a jejich chov ta správná volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   18.06.2012 22:25 Muž Ad@m [1051] Re: Jupí
V akvárku sú ale sumčeky rodu Ancistrus, Corydoras a pod potrebné. Napríklad Corydoras panda je hrozne zlatý a zároveň veľmi užitočný ano . Ak sa Ti ale nepáčia, do akvárka by som kúpil nejaké mrenky ako SAE(Parmička siamská). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 21:08 Žena Jupí [125] - AsieRe: Filip980
Děkuju . Na to sem taky myslela ale spíš jestli jim molly nebudou okusovat ploutve a hlavně jestli to takhle stačí protože nechci žádnýho pancéřníčka ,krunýřovce ani nic takovýho nevim proč ale tyhle potvůrky my naháněj husí kůži (nic proti)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.06.2012 17:06 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Jupí
Tak ta kombinace by mohla klapnout, s těmi bettami aspoň budeš mít jistotu, že se ty silver molly nepřemnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2012 22:08 Žena Jupí [125] - Asie – Jupí
Ahoj už mám téměř jisté akvárium tak okolo těch 80 - 96 litrech a moc bych chtěla(po dlouhých rozmyslech a jiných věcech) čichavce medový (1x2-3)a bojovnice(1x2-3) to si myslim že by mohla fungovat ale chtěla bych ještě silver molly a s tím si nejsem tak úplně jisté . Poradtě je to spatná kombinace nebo ne ? předem děkuji za odpověd a radu :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.06.2012 14:49 Muž exit [116] - RostlinyRe: Drahoš .
to moje se mi líbí víc smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2012 21:53 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: exit
Fotka k příspěvku já jsem našel ještě krásnější
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.06.2012 21:03 Muž exit [116] - RostlinyRe: exit
Fotka k příspěvku Našel jsem jedno akva s umělými rostlinami,které se mi líbí.Ale přesto jsem velký zastánce přírodních akvarii.
Takže umělotiny- vyměnit za živé....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.06.2012 17:30 Muž exit [116] - Rostliny
Nečetl jsem to celé,ale mně přijde zvláštní utratit dost peněz za ryby a umělé rostliny a pak tvrdit" ŽE MI MAMKA NEDOVOLILA KOUPIT ROSTLINY PROTOŽE JSOU DRAHÉ" když živé vyjdou za tašku hrušek.A to nemluvě o estetické a užitné hodnotě.Ale kdo chce kam ......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.06.2012 23:21 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: ivaha
ivaha napsala:
Ježíš, hlavně doufám, že jsem nikoho neurazila. Jen jsem měla na mysli, že když člověk už jen vidí náhledy nádrží, které si Kloklo vybrala, tak už z těch náhledů svítí něco hodně barevnýho nebo umělýho.

A Kloklo - nechci tím rozhodně urazit ani tebe, nemysli si. Na jednu stranu je vcelku jedno, jestli si do akvária dáš na ozdobu nějaký domečky, vraky, skleněný barevný korálky, apod. To rybám neublíží a je to tvůj vkus - nám se to třeba nemusí líbit, ale naše to akvárium není. ALE druhá stránka je ta, že bez živých rostlin ti akvárium bude fungovat horko těžko, pokud vůbec - a důsledkem toho o ryby třeba přijdeš.
Jestli jsem se dobře dívala, jsi z Prahy? Podívej se do inzerátů, jestli někdo poblíž nějaký rostliny z přebytků nechce darovat - zmiňovala jsi, že ti to mamka nechce dovolit nakoupit. Tahle rada už tu taky, myslím, zazněla. Nehledě na to, že i kdybys něco málo koupila, vyjde tě to na míň, než po vymření nefungujícího akvária nakupovat nový ryby ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.06.2012 21:36 Muž Ad@m [1051] Re: Sera
Sera napsal: Nové akva potrebuje milión rýchlo rastúcich rastlín a kvalitnú filtráciu, daj si poradiť, myslíme to dobre.Kloklo, až by si sa predsa len rozhodla pre živé rastlinky, celkom nenáročné je aj Ceratopteris cornuta. A zdôrazňujem, všetci to myslíme najlepšie ako sa dá ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 08:10 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Drahoš .
smich Ty to máš na její vkus absolutně nenazdobený :-)
Ježíš, hlavně doufám, že jsem nikoho neurazila. Jen jsem měla na mysli, že když člověk už jen vidí náhledy nádrží, které si Kloklo vybrala, tak už z těch náhledů svítí něco hodně barevnýho nebo umělýho. Rozhodně jsem tím nechtěla ty zmíněné nádrže hanět - natolik jsem si je neprohlížela, abych je mohla kritizovat - vážně to byl jen letmý pohled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.06.2012 08:02 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: ivaha
fuj sem se lek že tam budu v oblíbených hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.06.2012 21:47 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: katterinecka
Asi ne, spousta lidí si tady plácá pusu naprázdno, škoda. Ono stačí podívat se na jejím profilu, co si vybrala za oblíbený nádrže - to skoro ve všech něco přebarvenýho, mušličkovatýho, umělýho atd... Prostě je rozhodnutá spáchat nějakou umělinu, protože je to podle ní přece hezký... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2012 21:44 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Kloklo998
Kloklo998 napsala: Slibuju, že s tím něco udělám, ale možná až o prázdninách. :-)

Holči, s tím bys měla udělat něco teď, když akvárium zakládáš. O prázdninách je dost dlouho, jestli už tam v tý době budeš mít ryby. Nebude to zaběhlé, jako by mohlo být, kdybys něco zasadila hned.
Nemám ryby dlouho, ale tohle jsou základní věci, který jsem si přečetla dřív, než jsem to prázdný akvárko vůbec strčila do bytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.06.2012 21:20 Muž Ad@m [1051] Re: Kloklo998
Anežka, prosím Ťa vzpamätaj sa. Existuje toľko nenáročných ŽIVÝCH rastlín a ty chceš umelé. Ja keď sa pozriem do akva poteším sa, pretože krásne zarastá. Keď budeš mať umeláče, mrkneš do akva a akurát si budeš môcť zanadávať, aké je všetko zariasené. Nové akva potrebuje milión rýchlo rastúcich rastlín a kvalitnú filtráciu, daj si poradiť, myslíme to dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 20:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kloklo998
jak se říká - komu není rady, tomu není pomoci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 20:51 R Muž romant [27982] Re: Kloklo998
Inu možná to tak může vypadat, ale já si myslím, že to odchýlení od tématu je stále k věci, protože jak jsem napsal, tu Tvojí vybranou osádku bych do akvária bez živejch kytek nedával a jestli Tě ta současná masáž o tomto přesvědčí, tak to bude jenom dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 20:46 Agnes998
Nerada bych to zakecala, ale...
...trochu jsme se odchýlili od tématu. :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 20:43 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
že se namáháte. princezna by chtěla aby jste přijely k ní a zasadily ji rostliny a ještě by vás zdupala že takhle si to nepřetavovala ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 20:34 Agnes998
Slibuju, že s tím něco udělám, ale možná až o prázdninách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 20:32 R Muž romant [27982] Re: jamajcan
1:1 (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 20:31 jamajcan Re: romant
Ale to sem nepatří :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.06.2012 20:30 R Muž romant [27982] Re: Kloklo998
Vem mámu na vejlet sem www.zoobranik.cz a uvidíš, že si domů odvezete spousty pěknejch živejch rostlin a ještě vám dobře poradí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 20:22 Agnes998
Přemýšlela jsem o jávským mechu a anubisu, který by mi teoreticky měla máma povolit.Ještě to zkusím s řasokoulí. Nevíte, kde bych v Praze sehnala jávský mech, nikde jsem ho zatím neviděla.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [115] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=5701