Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 146 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 20:29 vevule – neonky
Zdravím všechny, pořídila jsem si parabolické akvárko 80*35*40 (96l). Komponenty jsou na cestě (vnitřní filtr Eheim 2010, topítko, písek aqualit + hnojivo pro kytičky aj.) Osvětlení bude 2x23W kompaktní zářivka. Kytičky jsou z aqua daho snad taky na cestě - pokud si dobře pamatuju tak 12x Echinodorus tenellus, 4x Vallisneria torta a 4x Hygrophila corymbosa (jen mi nepřišlo žádné potvrzení objednávky - máte s tím někdo zkušenost? aqua daho jsem našla jako nejlepší shop pro rostlinky, ale nevím, jetsli jsem při objednání něco ne***).

Věnovala jsem hledání a zkoumání moře času, doufám, že vše bude hezky fungovat a neudělla jsem ve výběru žádnou zásadní botu.

Vím, že na rybičky je ještě času dost, než se aqua zaběhne, ale protože jsem netrpělivá a chchi už mít jasnější představu, raději se zeptám. Chci si do aqua pořídit mix neonek (obecné a černé). Budou společně fungovat jako hejno? Nebo se budou držet jednotlivé druhy u sebe?
Můj první odhad na počet je zhruba 20 kousků. Taky bych si chtěla pořídit nějaké "čistící" rybky. Ale neznám jiné než ancistruse (kteří se mi nelíbí a navíc jsou celkem velcí, a mohla bych si pak pořídit mnohem méně neonek). Máte někdo nějaký tip, prosím? Přemýšlela jsem ještě nad krevetkama, ale s těma nemám vůbec žádné zkušenosti. Navíc jsem se někde dočetla, že můžou být s neonkama, jinde se píše že ne. A tak se raději na všechno ptám.

Uff, ta jsem to všechno napsala, budu vděčná za odpovědi na otázky i případné opravy, pokud jsem napslala nějaký nesmysl. Lepší teď, než až bude akva hotové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 18:18 Delfín – lenoch
ten můj se jenom vaálí já mám na dně štěrk :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 17:11 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Delfín
budou dost velcí a jako jiní pancíci ryjí ve dně (záleží jaké dno máš, ale jim se nejvíc líbí v jemném písku). A jak jsou velcí tak ryjí víc a občas se může stát že nějakou tu rostlinku vyryjí a taky víří detrit. I když já s nimi zatím moc problémů nemám, ale ti moji mají asi jen 12cm. V menším akváriu by mohli dělat trochu paseku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 16:41 Delfín – Re: katterinecka
až mi začnou pancici rýt, tak budu rád že se jich zbavím. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 15:25 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Delfín
aha tak promiň, špatně jsem to pochopila. A co nechápeš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 15:23 Delfín – Re: katterinecka
jo a to poslední nechápu.
pance mam jen jednoho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 15:17 Delfín – Re: katterinecka
tak už jsem to udělal to jsem já Ondřej ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 15:08 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Ondřej
až ti začnou tu pancíci rýt tak budeš rád že se jich zbavíš ;-) ale nechcu tě odradit, třeba uděláš akvárko přímo pro ně.
Ale ani velké akvárko nemusí dopadnout dobře když se nedělá s rozumem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 15:06 Ondřej – Přendání
a všechny ryby tam přestěhuji :-) 200l by mělo stačit :-D to bych se divil, kyby nestačilo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 15:03 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Ondřej
založ si tu tu prezentaci! když ti lidi poradí jaké máš chyby v tomhle akvárku tak je aspoň nebudeš opakovat v tom novém.
A podle mě jsou lepší akvária s normálním tvarem (kvádr), ale to záleží na vkusu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 15:00 Ondřej – Ryby
ale ja ty ryby dostal ale podle mne to je on protože jsem ho našel na fotce a vypadá úplně stejně. :-O možná je ještě moc mladý ;-)
ale stejně moc děkuji a já si přeji k vánocům 200l akva :
www.zoo-hobby.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 10:54 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Ondřej
pokud je to opravdu pancéřníček kropenatý tak běžně dorůstá kolem 20ti cm. Pro příště je dobré zjistit si dopředu co je to za rybu než ji koupíš, ani v akvaristice mnohdy neporadí dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 21:41 Ondřej – Tak to jsem netušil
Tak to jsem netušil ale měří asi 3-4 cm :-(
to mam všechny ryby takhle velké :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 21:36 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Ondřej
takže hnedka první chyba, na pancéřníčka kropenatého je 60ti litrové akvárko malé :-( Vím o čem mluvím, taky je mám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 21:29 Ondřej – Naše jsem!
přišel jsem na 2 ryby pancéřníček kropenatý,krunýřovec skvrnitý :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 20:07 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Ondřej
maniakva.sweb.cz/… až přečteš a pochopíš principy napsané v tomhle článku tak bys měl být dost uvedomělej k tomu abys mohl CO2 bez problémů používat, tak aby se dělo to co chceš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 19:58 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Ondřej
a sám jednou pochopíš že není všechno tak jednoduché a nestačí jen přečíst návod a použít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 19:57 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Ondřej
Pokud nemají rostliny vhodné podmínky k růstu tak růst nebudou ani s přidáváním CO2. A pokud budou mít dobré podmínky tak porostou i bez jeho přidávání. Pro začátky docela není potřeba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 19:50 Ondřej – Díky
Díky všem moc za ty rady!!!! :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 19:48 Ondřej – začátečník
No jo sem začátečník, a je mi teprve deset let!!! :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 19:46 Ondřej – CO2
COčko je CO2 to vim koupim ho přečtu návod a použiju!! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 15:14 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kent
no jo, nemáš vůbec žádný informace o akvárku, ale COčko spraví všecko hmm A určitě začátečník kterej ani neví co tam má za rostliny a ryby bude vědět co je to COčko a jak ho použít aby si ty ryby neotrávil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 15:12 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Ondřej
tak udělej co jsem ti řekla. Pokud o akvaristice nic nevíš tak to půjde těžko. No může to jít, ale většina začátečníků dělá pořád ty stejné chyby, tak proč si o tom něco nepřečíst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 12:45 Ondřej – rostliny rostlinám se u mne skoro vůbec nedaří
rostlinám se u mne skoro vůbec nedaří :-( listy jim hnědnou pak zprůsvitní pak zmizí :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 09:04 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Ondřej
Tak tam žádný rybky už nekupuj prosímtě. Buď rád že ti to zatím funguje a přečti si něco o akvaristice. Rybky jdou dost dobře vyhledat v atlase nebo sem dej ty fotky a pak si zjisti jaké která potřebuje podmínky. U rostlin záleží hlavně na tom jestli se jim daří a rostou, i když není rostlina jako rostlina, některé rostou pomalu, jiné rychle, některé jsou malé, každá plní svoji funkci jinak.
Nejlepší by bylo kdyby sis tu dělal prezentaci, fotky nádrže, rostlin, rybek a trochu to popsal, určitě ti někdo s určením pomůže a poradí jestli je to v pořádku nebo je potřeba něco změnit.
Pokud chceš aby se rybky opravdu měly dobře tak si přečti nějaké články, na netu je jich opravdu hodně, nebo přímo tady na rybičkách a dej si sem tu prezentaci ať ti někdo může poradit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 08:19 Ondřej – Ryby
Pokusím se v nejbližší době dodatt obrázky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 07:52 Ondřej – Ryby
ja tam mam ryby které sem dostal takže druhy nevim, ale rostliny mam 4 a filtr je cca 14 cm vysoký a 7 cm široký. Účinnost je asi malá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 20:58 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Ondřej
pročti si tohle horacovoakvarium.cz/… (už sem dneska tenhle odkaz dávám potřetí hmm ale prostě se to hodí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 20:57 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Ondřej
ale to jaké jsou to ryby je asi nejdůležitější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 20:56 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Ondřej
záleží jaké jsou to ryby, kolik je tam rostlin (fungujících), jak je kvalitní filtr, jak častá bude údržba a na plno dalších věcech
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 20:55 R Muž Silent [5949] – Re: Ondřej
Jakých 11 ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 20:52 Ondřej – kolik ryb v 60ti litrovém akváriu????
Tento dotaz tu někdo sice napsal,ale já nenašel odpověď :-O.Mam jich tam 11 nevim jestli můžu ještě přidávat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 16:33 Very – Re: Deathbull
Děkuji,přikoupím jich tedy více ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 05:12 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: MGK
Skaláry opravdu potřebují větší akvárium, než uvádíte. A vysoká min. 50 cm. Vytvořme rybkám, které chceme ty nejpřirozenější podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 05:07 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: Deathbull
Přesně tak! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 22:07 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Very
Pokud je to opravdu skvrnitý, a ne kropenatý (lidi si to pletou) tak bych se tam nebál dokoupit i tři kusy...výborné popelnice a je to hejnová rybka, méně bych ji být nemělo, 4 jsou naprosté minimum pokud nejsou v nádrži i další ryby rodu Corydoras nebo třeba Brochis atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 21:40 Very
V 54l akváriu mám sedm neonek,dvě parmičky nádherné a jednoho pancérníčka skvrnitého (samečka) . . Chtěla bych si koupit ještě dvě,tři neoneky a samičku pancérníčka skvrnitého. MÁM či NEMÁM ??? Předem děkuji za odpověď. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 19:08 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: MGK
Je plno pěkných rybek které by tam mohl mít. Když jsem je neznala tak jsem taky pořád chtěla skaláry. Tak aď se poohlídne po něčem jiném a třeba i zajímavějším ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 18:15 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Deathbull
Ok, vyřídím mu to, díky moc !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 18:10 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: MGK
Az vyrostou bude problém...jestli vůbec vyrostou. Kdybych já chtěl mermomocí skaláry do 54L, asi bych si tam dal tak 6 mrňousů a pořád měnil když vyrostou. Což není ideální, ať si koupí alespoň stovku, skaláry nejsou žádné čudly X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 17:43 Muž MGK [2] - Cichlidy
Ahoj, můj kamarád má takový menší dotaz. Hodně se mu líbí Skaláry ale má nádrž jen 54l (stejný jako já). No tak jdu teda k věci. Kamaráda zajímá jestli by mohl mít v takovém AQ 2 skaláry, k tomu by nechtěl dávat žádné další rybky. Je mu jasné že je to na skaláru malá nádrž, ale kdyby tam měl jen ty 2 Skaláry tak by se jim mohlo dařit ( takový je jeho názor), Jinak možná si asi říkáte proč to píšu já a né on sám. On totiž nemá momentálně internet a navíc není ani zaregistrovaný na tomto webu. To je ale jen tak dodatečně, moc vás tedy prosíme o odpověĎ na tuto otázku, moc díky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 22:33 R Muž romant [27987] – Re: Květa
No rozhodně znám větší prasátka než čichavce. Určitě stojí za skouknutí v atlase čichavci zakrslý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 22:24 Žena Květa [1] – Re: Noa
Děkuji za odpověď.
Těch skalár je škoda, ale žádný potvory kousavý nechci smich Takže asi vyhrají čichavci. Jen jsem o nich slyšela, že to jsou taková "prasátka", co hodně zaneřádí... Je to tak?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:24 R Muž romant [27987] – Re: rebelbarybal
Ne ty nejsou hrozbou pro nikoho. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:21 Žena Noa [0] - Rostliny – Re: Květa
Já si myslím, že skladba je v pohodě. Jen jestli budeš kupovat krunýřovce, tak počítej s tím, že ně všichni přežijí. Jsou lovení v přírodě a těžko si zvykají, mě ze 4 zbyl jeden. Jinak skaláry bych nedávala kvůli agresititě. Ale jestli budeš mít hustě zarostlou nádrž, tak čichavci jsou dobrá volba k malým rybám, vůbec si jich nevšímají a vice versa. doporučuju koupit jednoho samce a dvě samice. Pokud budeš kupovat čichavce, tak zvaž, jestli black molly nebudou už moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:17 rebelbarybal – Re: romant
a ti pancernicci nejsou hrozbou? jsou asi 15cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:15 R Muž romant [27987] – Re: Květa
Skaláry je budou lovit. Možná to zní drsně, ale pavíma okama se klidně i krmí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:14 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: rebelbarybal
skalary jsou hodne drave, kdyz na ne nejsou zvykle od mala tak by to mohl byt problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:11 rebelbarybal – Re: katterinecka
a kdyz krmim jen mrazenym tak by se nemusely poustet do jinych rybek ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:10 R Muž romant [27987] – Re: rebelbyrybal
No tak to už jsou pěkný kousky. Je možný, že když se k takhle velkejm kusům přidají malý neonky, tak se v nich probudí jejich pudy dravců a začnou je redukovat. Samozřejmě to nemusí být pravda, ale ta možnost tady je. Co takhle k nim přidat nějakou větší tetru? Třeba rybicky.net/atlasryb/tetra_cervenousta
Já tuhle kombinaci mám a je to naprosto v pohodě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [146] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198557x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=7251