Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 156 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 14:46 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
Ok dííky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 21:05 Muž liborass [174] – Re: Labyrintka
já bych ubral krunýřovce na 2ks, přidal pancéřničků na 6-7ks (to jim vyhovuje lépe), neonky snížil na 15 ks a vybral bych si buď ramirezky nebo akarky. To je můj názor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 20:54 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
Ahoj tak jsem si zařídila 112l akvarium.Je již cca 2 měsíce zaběhlé (byly v něm chovanci čichavců).Ph-7(Ale máme studnu a není problém ph zvýšit) teplota-24.Mám jistou představu co bych tam chtěla, ale v přepočtu na litry mi to nějak nevychází a chtěla bych vědět Váš názor či návrh na lepší seskupení rybek.Předtava:20ks neonek červených,4 pancéřníčky zelené či pandy,5ks krunýřovců hnědých,PÁR Cichlid ramirezových,PÁR akar zelených.Míry akva-80x40x35cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 20:58 Miky53
Hojte mam akvarko rybicky.net/nadrze/8585 za nějakou dobu se zbavím parmičky a dánií paví očka se zase přemnoží a vymřou na nedostatek samiček a tak se ptám co bych dam mohl strčit za větší druh cichlidy uvažoval jsem o páru akar hnědých nebo o páru cichlid mnohotrných stydim poraďte!! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 13:13 Tommys Re: Lada2
Neonky 100 % malé krevetky žerou!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 09:44 Muž Urgy [3] Re: lukyazuzka
Tu si nájdeš niečo o mikrorazborkách. Inak veľký húf malých rybičiek bude v tom akváriu vyzerať úžasne... issuu.com/…
Oplatí sa prelúskať všetky časopisy, nájdeš tam určite veľa rád a aj veľa obrázkov na inšpiráciu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 19:53 lukyazuzka Re: Lada2
Strasne se mi líbí rasporky. Ale nejsem nějak moc profi akvarista(jestli vítre jak to myslím) a nevim přijdou mi docela obtiznejsi na chov. Treba takove galaxy nebo klinoskvrne, heglerovy, bornejská, espeho, trpasličí. Jsou prostě nádherné. Popřípadě co takhle Dario Dario...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 19:47 Muž Lada2 [11] Re: lukyazuzka
rybky sou spius na tobe co se ti libi a pak to kombinovat co jse k sobe.Neonky a krevetky se snesou urcite
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 19:24 lukyazuzka – AKVARIUM 90-120 x 30 x 30
Poradte mi pls. Chci tam dát krevetky a hejno neonek tak o 25ti kusech nebo rasborek klínoskvrných tech nevim jeste kolik by bylo. Co myslíte že by bylo vhodnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 19:42 Žena Linduš [166]
jaké byste chtěl? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 17:55 hhans
jake rybky si dat do 60l.akvarka,jsem zacatecnik.dik za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 11:58 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Papin
Přesně tak, raději jedno hejno Teter ale klidně větší.
Je to pak mnohem zajímavější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 11:09 Žena Imii [45]
DO 60l si vyber jen jedno hejno ... už tak je to menší prostor a bude to vypadat akorát chaoticky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 10:53 Papin – Re: miso21
10neonek 5parmiček 10teter 4 gupky a 4 endlerky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 10:48 miso21
ano mozes len aki pocet palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 10:35 Papin – Ryby do 60l akva
Chci se zeptat jestli můžu dát neonky parmičky tetry gupky a endlerky do 60L
Dik Jirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2010 20:15 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: pansuu
Pravdou je, že velikost nádrže ovlivní, až jak mohou být velcí. Také i to, čím se krmí.. To už Vám vyroste Pancéřníček kropenatý přes 10cm.. V jednom akváriu je máme, má teda o něco více litrů a máme je 15cm a jednu samičku dokonce cca 14 let starou. Dobrá poznámka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2010 20:09 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: Filaaa
Zdravím.. My jsme chovaly Kančíky příčnopruhý a na tu velikost akvárka jen 1 pár doporučuji.. Důležité jsou ŽIVÉ rostlinky a taky aby měly skrýše. Dobrý je z kokosu. Hlavně, aby měly se kam schovat, mohly být zalezlí a pod. Nám se množili krásně. O mladé se střídavě starají a hlídají si je. My je měly ve větší nádrži i s jinýmy druhy. Nebyl v tom problém, protože měli dobré podmínky. Já osobně Kančíky příčnopruhý doporučuji, jen musí být dostatečná informovanost. V tomto případě se ptát těch, kteří mají s tímto druhem zkušenosti. Co o nich někdy čtu, tak se musím divit, co z nich někdy dělají. DŮLEŽITÉ JE VĚDĚT, CO POTŘEBUJÍ. A HLAVNĚ I TO, CO JSTE OCHOTEN PROTO OBĚTOVAT. To platí u všech živočišných druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 15:51 Filaaa – Re: NASREDDIN
jo..někae kančíky..nebo snad jsem viděl u souseda mále tlamovce..asi 10 cm..měl je asi v 80l..nemámm vubec tušení co bych si dal..:( poradte určité názvy..a ten plevel asi ne..:( tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 15:31 pansuu – Re: Filaaa
Jenže oni ti tam ty kančíci třeba ani tolik nevyrostou. Kapišto ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 15:31 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Filaaa
No já myslel, že napíšete ryby, o které máte zájem.
Např. ten kančík příčnopruhý je na dané akvárko dobrá volba ;-).
Jen jestli máte odbyt na mladé, množí se opravdu hodně(tudíž plevel, takže nic pro vás :-)) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 15:25 Filaaa – Re: NASREDDIN
Představuju si akvárko..s párem asi 10 cm ryb..ktere budou plavat atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 15:24 Filaaa – Re: pansuu
Ale viděl jsem např.Kančík příčnoprhý ma min.vel.100l...tak by se dalo něco takového chovat v páru..mám nízke aq ale zato šiřka je 40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 15:24 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Filaaa
A víte aspoň zda vás akvaristika vůbec zajímá?

Napište co si v akvárku asi tak představujete,
pak vám to možná někdo potvrdí , či vyvrátí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 15:22 pansuu
Řek bych, že do 100akva tak velký ryby nepatřej, ani ty 4 :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 15:18 Filaaa – Výběr ale netuším..:(
Cus..mám 100 l aq...a chtěl bych tam něco většího asi kolem 10-15 cm..asi jen 4 kusy...Ale netuším co bych si dal..chtěl bych něco co by se množilo v pohodě ale nééé zas něakej plevel..a co nepotřebuje moc světla a minimum rostlin..páč se mi totiž vubec nedaří..prosím napiště..něco s čím není tolik práce jako s něčím... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 21:49 Žena basa1313 [18] - Parmičky
no tak to tam proste nekupuj naco vydelavat? a ide iba o dobro tvojich ryb... neprepchavaj to inak ti to zacne dochnut spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 19:46 Usine – Re: 720Martin720
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 18:28 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
mám 50 litrů a kde jsi mám vydělat ve 12 letech na velké?? :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 18:26 Bexi
když chceš mít hodně ryb,tak si poříd větší akvárko,lepší než cpát do malého další palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 18:24 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Ahojte co bych ještě mohl mýz za ryby?
Mám:
3 páry pavích oček
10 mladých pavích oček
2 neonky
A jednu rybu nevím jak jse jmenuje má takovou jak kdyby do šeda barvu a uprostřed černý pruh podél těla

Co bych ještě mohl chovat voda je tvrdší protože nemám test na to abych poznal jaká je :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 16:09 Muž Yirka [9126] – Re: Premda84
O to lépe půjdou skaláry. Ale dobře. Já jsem jen reagoval na to že by to mělo skalárám nějak škodit. To při dobré údržbě zavedené nádrže ne. A pokud tam dáš velké dospělé kusy, budou vegetovat vedle sebe, jen se ti holt nebudou množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 16:01 Muž Premda84 [0] - Živorodky – Re: Yirka
No to je hezké, ale já bych se rád krásou Pavích oček spíše kochal než je nechal sežrat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 15:57 Muž Yirka [9126] – Re: Premda84
Proč myslíš, že by se to skalárům nelíbilo. Ty budou nadšeny pravidelným přísunem živé potravy. Já gupky se skálárami chovám cíleně jen z tohoto důvodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 15:54 Muž Premda84 [0] - Živorodky – Co ke Sklárám?
zdravím,
předem se omlouvám pokud se to tady už řešilo, ale chtěl bych se s Vámi poradit co do 112l akva k 1ks páru Skalár amazónských...? Líbí se mi Paví očka, ale tím pádem by asi zase nešly Skaláry... určitě chci 2-3 ks Ancitrusů, velice se mi líbí Pancéřníček Panda - a co dál? Anebo místo Skalár nějaké menší Cichlidky? díky za tipy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 15:48 Vagy – Hodí se k sobě do 60 l akvária?
Zmizeli mi 2 samečci paví očka, takže je asi něco špatně. Teď mám toto osazení:
5 ks tetra černá
1ks bojovnice beta
4ks neonka
1ks krunýřovec
2ks paví očko (páreček)
6ks parmička pětipruhá
Děkuji předem za názor.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 20:57 Muž zbysek@kamucha [0] – Re: Eff
Děkuju moc za nazor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 18:39 Žena katterinecka [2146] - Rostliny
RE:Eff Hlavně aby omylem místo modré neonky nekoupila tetru modrou, ta je zase větší :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 16:50 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Kamucha
Nepůjde to.

2x Čichavec medový (Trichogaster chuna)
2x Čichavec perleťový (Trichopodus leeri)
1x Krunýřovec sp. gold long fin (Ancistrus sp. gold long fin)
6x Neonka červená (Paracheirodon axelrodi)
2x neSkalára amazonská
6x neSumeček sklovitý (Kryptopterus bicirrhis)
1x neSumíček indický (Mystus vittatus)

Pro skaláry a Sumíčka idického je to malé.
Sumečky sklovité pouze pokud plánuješ proudící vodu jako v potoku.
Skončil bych tím, že bych přidal neonky na konečný počet cca 12 a místo těch tří nevhodných duhů úklidovou četu menších pancéřníčků rodu Corydoras (např. 5-6 kusů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 16:19 Muž zbysek@kamucha [0] – Půjde to?
Zdravím všechny, jaký je názor na sestavu v tomto zatím plánovaném akváriu? rybicky.net/nadrze/8743 Předem díky za reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 13:06 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Bodlak
Pokud jde o neonky, tak raději neonky modré, jsou cca poloviční velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 10:42 Muž Bodlak [21]
dobry den, mam akva 54l, chci se zeptat za by mi akva ustalu 8-10x neonka,6x razbora espeho,1x ancik...dik za nazory :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 12:07 Žena Linduš [166] – Re: Eff
mockráte děkuju za všechny rady potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 11:54 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Linduš
rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cantonensis_var_crystal_red
rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_caridina_cantonensis_var_bee

Pozor, ty mikrorasborky barmské jsou ještě plašešjší než galaxy. Ovšem v čím větší nádrži jsou umístěny, tím s větší jistotou se po ní pohybují. Mě se cítily ve své kůži až když jsem je umístil do 270l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 11:44 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Eff
...ve které jsem si nic netušíc přinesl Sidovy dvě Japoniky...
Taky jsem nic netušil! :-| :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 10:33 Žena Linduš [166] – Re: Eff
hihi, dárek od sida :-)
no, tady je skutečně problém sehnat i krevetky, občas se objeví cherry (teď v jednom zverimexu měli celé 4). razborky vůbec nehrozí, většina zverimexů podle informací mají svého velkododavatele a ten razborky nevede. a objednávat ryby přes internet, to je pro mě trochu silné kafe.
ale myslím, že s tímhle pánem to půjde. prý i pravdivě radí, což je vzácnost.
nuž dobře, s krevetkami jsem naprostý začátečník, jestli jsou krystalky vhodnější, mrknu na ně.
mohl byste mi ještě prozradit, jestli jsou ty černé tady v atlasu? asi špatně koukám, ale nevidím o nich zmínku stydim
razborky zcela určitě barmské, ty galaxy si tedy rozmyslím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 00:35 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Linduš
No malé.. je to asi minimální rozměr, ve kterém dokážou mikrorazborky barmské a galaxy jakž takž v klidu existovat. Myslím že vhodný počet by byl 8 + 8 nebo 10 + 10 (když už ty dva druhy mají být namíchány, osobně bych volil spíš jen jeden z těch druhů. Jen by mě zajímalo, který z těch druhů je u nás nesehnatělný, Já jsem míval oba druhy pohromadě, dokud jsem Galaxy před půl rokem nevyhandloval se Sidem za obří hnědovku, ve které sjem si nic netušíc přinesl Sidovy dvě Japoniky :-P
Ty dva druhy krevetek, mno, Japoniky budou asi trošku důraznější, ale snesou se. Možná bych raději namíchal cherry a černé či červené krystalky. Krevetek se dam vejde dosti, pokud jde o cherry, 50 bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 19:53 Žena Linduš [166] – otázečka
zdravíčko zkušení, už mám zas otázku stydim
povedlo se mi sehnat kontakt na akvaristu, který by mi měl pomoct sehnat osádku do akva (tady nesehnatelnou)
nádrž je 54l (tak 50 čistých) a chtěla bych zkombinovat krevetky cherry a japonské + mikrorazborky barmské a galaxy.
nebude jim to malé? a hlavně bych potřebovala vhodné počty kusů do takového prostoru.
šup sem s názory potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2010 12:19 Usine – Re: mike
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 09:02 švíco – Re: mike
U mladého kusu by to problém být neměl (dočasně). Spíš si dej pozor na jeho náraočnost co se parametrů vody týče... navzdory všem pramenům, které uvádějí, že může žít i ve sladké vodě, bych rozhodně přisoloval dle doporučení zahraničních webů o čtverzubcích... Pokud nechceš, aby ti strádal a po nějaké době uhynul, tak je ta sůl opravdu nutná (mořská, bez jódu). Musí mít dokonale zaběhnutou nádrž, sebemenší obsah dusitanů a amoniaku ho zahubí a to dost rychle... Potřebuje pravidelně šneky, jinak mu přerostou zuby a nemůže přijímat potravu.... je náchylný k nemocem v důsledku stresu při přepravě a z nového prostředí... Při přechodu ze sladké do brakické vody použij překapávací metodu....
Je to fakt náročná rybka, pořád ho chceš? :-O
Jinak do 54l by byli naprosto dokonalý čtverzubci trpasličí, kteří tak nároční nejsou a určitě jim bude velikost nádrže víc než vyhovovat. Vodu chtějí pouze sladkou, ne brakickou...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [156] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199008x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=7751