Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 112 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 18:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: terik114
ale jinak taky souhasím s tím aby si měla jedny hejnovky a bylo jich víc, jestli chceš aby dobře držely hejno tak zvol spíš ty červenoústé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.07.2012 18:23 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: terik114
jako druhé tetry by tam mohly být tetry císařské, jsou to velmi zajímavé rybky které se tolik nedrží v hejnu a samci jsou teritoriální (ale ani sobě navzájem, ani jiným rybám neublíží). Může jich být míň, třeba jeden samec a 5 samic.
Měla jsem je taky ve stovce, byla zábava na ně koukat (teď je mám ve větším a nedám na ně dopustit). Hodně lidí je nechce právě proto že neplavou v hejnu, ale je to velká škoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   26.07.2012 17:42 R Muž romant [27982] Re: terik114
S kolegou souhlasím s přidáním těch pancéřníčků, ale ty ancíky bych nedával a rozhodl bych se pouze pro jedno hejno teter a to náležitě početně navýšil. Jako alternetivu k těm ancistrusům bych se mrknul třeba na rybicky.net/atlasryb/lorikarie_kopinata nebo rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
Pokud se bude jednat o nově založené akvárium, tak nikam nespěchat, nechat řádně zaběhnout a posléze rybky přidávat postupně, ne najednou, nepodceňovat pravidelný výměny vody a o vybraných rybkách nastudovat co nejvíce informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 17:32 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: terik114
pancíků bych dal aspoň 6 a ještě tak 2-3 ancistrusy a hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 09:41 terik114 – dobrě zvotit je začátek
chtěla bys požadat o pomoc se svou svádkou biotop jižní ameriky:
akva má čísteho 114l
(4) panceřníček zelení
(10) tetra červeno ustá
(12) neonka obecná
(2) cichlidka ramirezova
tak co cobyste ubrali nebo naopak přidali nebo vyměnili
a jaký mate biotop vy a jakou mate osadku ??? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 13:04 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: malyLibor
Ten mramor byl použitý záměrně a právě proto, aby se ukázalo, jestli bezvýhradně platí všeobecně tradované, že "do rostlinného akva vápenec ani za nic"... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.07.2012 09:23 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Sid
Jen mne tam zarazil ten drcený mramor... ale zdá se, že akvaristika člověka bude překvapovat celý život a čím víc si člověk myslí, že ví, tím víc ho čeká překvapení ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 07:59 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: malyLibor
Děkuji, vyřídím. :-) (Majitel na tyto stránky nechodí.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 00:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Sid
Krásné akvárko... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   24.07.2012 17:00 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: malyLibor
... Možná by stálo za to, kdybyste navrhli společně nebo každý zvlášť změnu v atlase. Tam se i o těchto neonkách píše: "Miluje hustě osázená akvária, která nesmí být příliš osvětlena." A vy oba, kteří s nimi máte zkušenosti, máte zkušenost přesně opačnou...
Určitě nemohu prohlásit, že modré neonky "nemilují hustě osázená akvária", :) ale že nemají potřebu vždy, když se něco kolem akva pohne, prchat do porostu rostlin, to tvrdit mohu. Sice jen na základě zkušeností ze tří různých nádrží, ale i to něco o jejich "nátuře" vypovídá. :-)
Jestli to jsou nebo nejsou velmi choulostivé rybky, to nedokážu posoudit. :-O
Co vím, že jsou to docela "držáci"; po zhruba 3 letech vypadají pořád "mladistvě". :)
(Výše napsané platí i pro tetry rudé. Tady jsou obě rybky např. v 98 l nádrži, kde vrchní polovinu dna tvoří drcený mramor a osvětleno je čtyřmi T5/24W trubicemi: rybicky.net/fotogalerie.php… )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 16:08 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katterinecka
No právě. A to je ten problém. Kdo tyhle rybky chce, tak si o nich něco zjistí. Ale kde? Dnes je nejpoužívanějším médiem pro získávání informací internet. I já začínám hledáním informací na internetu. Nejdříve v češtině, a často právě tady v atlase. Pokud mi to řekne, že daný živočich či rostlina potřebuje odlišné podmínky, než mohu nabídnout, tak už dál nehledám. Jenže ono se může stát, že ty informace nejsou vůbec pravdivé. Že se tam dostaly když se zadávala první karta živočicha daného rodu a pak všechny ostatní druhy stejného rodu dostaly naprosto stejnou popisku, přestože jejich požadavky a životní nároky mohou být naprosto odlišné. Ale jednou to tam je, tak to nebudeme měnit. Myslím si, že to je chyba a že především chovatelé, kteří s konkrétním druhem mají zkušenosti měli pomoct atlas vylepšit právě svými zkušenostmi. Nicméně je to jen můj názor a nikdo nikoho nemůže nutit, aby své zkušenosti dále někomu předával. Vím, že spousta akvaristů je dokonce bedlivě střeží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.07.2012 14:00 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: malyLibor
jde o to že akvárium pro jakékoli tyhle hejnové rybky musí dobře fungovat a mít "přijatelné" prostředí pro tyhle rybky. Hodně začátečníků zařídí akvárko s holým dnem, minimem rostlin, a ještě tam ty rybky dají třeba hned v den založení. V takovém akvárku je pak jasné že rybkám vadí světlé dno, hodně světla a že potřebují lepší a stabilnější kvalitu vody.
Stejně tak ale tyhle rybky můžou být v akvárku úplně bez rostlin nebo s bílým pískem, kde ale bude pro ně téměř dokonalé prostředí, ale musí se to zařídit tak aby jim to vyhovovalo. Například hodně větví, rašelinný výluh, u rostlinných akvárií nějakou tu houštinu, dostatečný počet kůsů... Je jasné že v přirozeném prostředí se nebudou tyhle ryby vyskytovat na místech kde není žádný úkryt nebo kde nemají své několikatisícové hejno.

Nejde to tak jednoduše napsat do atlasu aby se toho nechytl nějaký začátečník, co se pak bude divit, že se tam těm jeho rybám nelíbí. Kdo tyhle rybky chce tak si o nich určitě něco zjistí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 13:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katterinecka + Sid
Možná by stálo za to, kdybyste navrhli společně nebo každý zvlášť změnu v atlase. Tam se i o těchto neonkách píše: "Miluje hustě osázená akvária, která nesmí být příliš osvětlena." A vy oba, kteří s nimi máte zkušenosti, máte zkušenost přesně opačnou. Třeba by to pak pomohlo větší propagaci této opravdu nádherné rybičky. Mám dojem, že se jich lidé bojí často právě proto, že jsou skoro vždy popisovány jako velmi choulostivé rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.07.2012 11:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petr68
stejně je podle mě lepší aby i v takovém typu akvárka byla nějaká houština z rostlin, ryby (zvlášť co mám zkušenost s těmito neonkami) plavou obvykle ve volném prostoru a i silnější světlo jim až tak nevadí a když se něčeho leknou tak se schovají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.07.2012 10:30 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petr68
ty tam teda vypadaj dost vyplašeně, pravděpodobně tam ani nejsou moc dlouho. Modré neonky jsou lepší (zvlášť do tohoto typu akvárka), jsou menší takže jich může být víc a líp se drží v hejnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 10:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petr68
mám modré neonky s medovýma čichavcema naprosto v pohodě, všímaj si jen samy sebe ;-) jsou to k nim ideální rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 09:53 Muž petr68 [27] - Rostliny
Když už neonky co takhle červené. Zde je video na kterém jsou neonky červené v docela hodně osvětleném akvárku: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 09:47 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: Sid
Neonky modré bych mohl dát místo kardinálek, ale neví jestli by nerušily čichavce kteří by se potom schovávali. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 09:37 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: malyLibor
Lorikárii už mám, ale mohl bych jí dát dědovi do akvárka. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 08:53 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romant
kdo mě to tu pomlouvá za zády :-D ;-)
Byl u mě i kamoš co má "profi" foťák, ale nepočítal s tím že jsou moje rybky tak malé :-D takže žádná rybka neonek nakonec nevyšla. Navíc furt plavou jak divý a nepostají v klidu. Ale když je takovej ohlas tak se je třeba zas pokusím vyfotit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 22:21 R Muž romant [27982] Re: Sid
Že by nějaká přisedlejší odrůda řasy? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 22:17 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: romant
A to špinavé sklo je "zašpiněno" čím? :)
Ta krupice byla skutečně "výstavní"... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 22:06 R Muž romant [27982] Re: Sid
Já myslím, že to bylo kvůli špinavýmu sklu, ale to je teď už jedno, hlavně, že ta fotka nahradila tu s krupicí osypanou rybkou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 22:03 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: romant
Kvůli pár řasám... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 21:57 R Muž romant [27982] Re: Sid
A to je sem autorka tenkrát vůbec nechtěla ani dát, jestli si tu debatu dobře pamatuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 21:55 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: malyLibor
S těmi fotkami je to opravdu špatné... :-O
K těm lepším patří např. tato: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 21:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Sid
Když jste vzpomněl tu modrou neonku a její fotky - viděl jste vůbec někdy fotku, na které by modrá neonka byla hezky vyfocena? Mně přijde, že ta její krása se snad ani vyfotit nedá, že je krásná jen v realu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 20:00 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: petr68
...Nemyslím přesvícená, prostě aby nemusely mít stín...
V "nezastíněných" rostlinných nádržích (s porostem převážně "kobercových" rostlin) se mi osvědčily tetry rudé www.aquarioo.com/… a modré neonky www.youtube.com/…
Velikosti nádrže přiměřená hejna, (a to i kombinace obou druhů), jsou základní podmínkou, aby se mohly rybky nebojácně předvádět ve volném prostoru.
BTW: Zejména u neonek se nedejte odradit fotografiemi běžně dostupnými na netu - realita je mnohem, mnohem lepší! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 18:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Lukino
rátkodobě vysokou teplotu snesou, ale nevěřím, že jsou v pohodě. Moje už při 27 ztrácely barvy. Teď už jsou v pohodě. 23°C je pro ně horní hranice dlouhodobě udržitelné teploty. Jasně, že nejlíp by jim vyhovovalo 20°C, ale to by zas nevyhovovalo bettám a mřenkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 18:18 Muž Lukino [56] - Amerika
Ja mám teplotu nějakých 30 až 32 st. a kardinálky zatím v pohodě, bohužel byt mam rovnou pod střechou a vyhřatý je až až.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.07.2012 18:14 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
No, já myslím, že Petr se rozhodne sám. Je to jeho akvárko a já mu jen radím. V žádném případě mu nemohu ani nechci nic nařizovat nebo zakazovat. On sám rozhodne, co ve svém akvárku chce nebo nechce mít. A jestli se rozhodne si tam lorikárii dát, je to jeho rozhodnutí, protože ty rybky, jak si je napsal, nebudou ubližovat lorikárii ani ona jim. Kromě toho, že jsou každá z jiné strany zeměkoule v tom nevidím vůbec žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.07.2012 18:05 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Já vím přesně, jak jsi to myslel. Záleží, jak moc si na ní bude Petr trvat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 17:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
A právě tam jsem směřoval. Že to není Asie. Pokud už ji má, tak samozřejmě chápu, že si ji nechá i v novém akva, je to skutečně krásná rybička. Ale pokud ji ještě nemá, tak proč si ji pořizovat, když nezapadá do party?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.07.2012 14:59 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Nojo, ale Péťa si klimošku asi těžko sám koupí :-D .
Jinak ony lorikárie vypadají neskutečně zajímavě. Já osobně tedy viděla sturisomu panamskou a nemohla jsem od ní odtrhnout oči ;-) Ale Asie to není :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.07.2012 14:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petr68
Můžeš upřesnit tu lorikárii? Tu už máš? Nebo proč ji chceš? Jinak velice povedená rybí osádka. Jinak bych nepanikařil, kardinálky krátkodobě vydrží i 28°C. Krátkodobě je pár dní. Ale pokud teploty v akva vylezou nad 25°C, je skutečně lepší teplotu srazit namraženou lahví. Tak, jak tam máš ty rybky namíchané, je ideální teplota 23°C. Čichavci by neměli mít méně, kardinálky více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 14:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
No, já si kvůli tomu pořídil konečně tu klimatizaci. Mne by spíš zajímala ta lorikárie. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.07.2012 12:28 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: petr68
To nevypadá špatně, jen bych si asi přes letní měsíce dala kvůli kardinálce pozor na teplotu - abys pak neběhal několikrát denně s namraženýma petkama, záleží, jak Ti během těch hiců vystoupá teplota v místnosti, kde to akvárko máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.07.2012 12:11 Muž petr68 [27] - Rostliny
Asi to udělám tak:
2×lorikárie kopínatá
6×čichavec medový
14×kardinálka čínská
2×parmička černopruhá
a jěště nějaké krevetky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 11:41 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: malyLibor
Nemyslím přesvícená, prostě aby nemusely mít stín. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 11:20 Muž Lukino [56] - AmerikaRe: petr68
Kardinálky mám také a také mohu doporučit, velice hejnové rybky, takové čínské neonky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 11:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petr68
Co je podle tebe silnější osvětlení? Kardinálka je sice nenáročná rybka, ale nevím.... neumím si vzpomenout na rybku, která by snášela nesmyslně přesvícená akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 11:19 Muž Lukino [56] - Amerika
Já jsem hodně spokojený s razborkama, pořád se drží pohromadě ve volném prostoru, opravdu krásné rybky, to parmičky ty si plavou každá po svém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 11:05 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: malyLibor
Akvarko předělávam na rostlinné takže jsem čichavce daroval :-( protože bych je neměl kde dát takže teď vybírám nějaké hejnové rybky které snesou silnější osvětlení a nepotřebují zastíněné akvarko jako např.: neonka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 10:08 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petr68
Araktivní jsou obě. Ty se musíš rozhodnout, kterou chceš. U mne je to jednoduché. Nelíbí se mi mixy z celého světa. Dříve jsme s tátou chovali jihoamerické rybky a měli jsme v akva jihaoamerické rostliny. Vím, že to není biotop a ani jsme se o něj nesnažili, jen jsme chtěli rybky z jedné části světa. V té době jsem choval i hokejky - tetry křivopruhé. Jsou to krásné, živé rybky.
Dnes chovám asijské rybky. Mám v akva asijské rostlinky a asijské rybky. Mimo jiné kardinálku čínskou. Je to nádherná rybka. Říká se jí také falešná neonka, neboť při správném osvětlení má opravdu nádherné barvy. Pokud máš v akva rozumnou osádku a nějaké houští jemnolistých rostlin, tak se ti budou kardinálky často vytírat - nádherný pohled na naparující se a dvořící samečky - a v té houštině ti bude přežívat i nějaký ten plůdek. Malé kardinálky, to je kapitola sama pro sebe. Tenká, modře svítící čárka. Nádhera. Většinou se uživí tím, co je v akva běžně přítomné.
Oba druhy jsou hejnové, nemá smysl kupovat si je, pokud jich nemůžeš chovat v akva nejméně 8 ks. Je-li jich méně než 5, nedaří se jim, schovávají se a je zbytečné je trápit.
Stačí pro tvé rozhodnutí? Naosledy jsem se na tvém profilu dočetl, že se chystáš nebo už máš čichavce perleťové. Pokud hledáš rybku k nim, je pro tebe kardinálka ta pravá volba. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 09:27 Muž petr68 [27] - Rostliny
Takže, která se ti zdá atraktivnější a proč? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 18:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petr68
Ahoj. Mám zkušenosti s oběma rybkama, a to velmi dobré. Co bys o nich rád věděl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 16:44 Muž petr68 [27] - Rostliny
Zdravim, máte někdo zkušenosti s kardinálkou čínskou a s tetrou křivopruhou?- když ano, tak jaké. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 19:33 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Zoidik
Jasně, já to tak pochopil a přeně tak jsem to i myslel. Když se mně rozlepilo akvárko, tak jsem se s ancistrusama moc nemazlil. Z akvárka jsem vyndal vše kromě písku, odpustil vodu na 3 cm a vylovil jsem je rukou. Byla to mimořádná situace vyžadující mimořádné řešení. Jenže já měl 5 macků, nemusel jsem se párat s prckama jako ty. No, už bych to nechtěl zažít.
Já to použití pasti myslel teď, kdybys je chtěl odlovit ze zařízeného akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 14:30 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: malyLibor
To mé přelovávní bylo při rozlepeném akvárku, takže na nějaké pasti nebyl čas, ale jinak bych to asi nějak takto řešil jak popisuješ pomocí pastí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 14:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Zoidik
Ancíky lovit do pastí. Zjistil jsem, že i SAE, jinak skoro neulovitelná ryba, se do pasti chytí bez problému. Stejně tak ancistrus. Jediná ryba, kterou se mi zatím ulovit nepodařilo, je mřenaka annanská. Ale už na ni vymýšlím novou past. Nevýhodou té poslení totiž bylo, že mi do ní nalezly právě SAE a gupky japoniky a mřenky už ne. Tak teď chci vyrobit past, do které se SAE nevlezou, prostě se do ní neprotáhnou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [112] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=5551