Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 168 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 12:53 Žena Madu [5] – Re: Rybous
já jsem teda začátečník, ale myslím, že dobrý, víc ryb určitě nedávej:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 12:48 Rybous – Výběr ryb 54l
Mám 54 l akvárko hustě osátzené zatím bez ryb napadlo mě 10x neonka červená , 6x pancéřníček pnda a nic víc co říkáte ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 07:37 V – Re: lukyfa
Proč proboha tolik druhů?!? To není akvárko, ale výkladní skříň. Až na ancíka to jsou všechno hejnový rybky a ty je tam máš napsaný po pár kouscích. Dyť to budou chudáci. Molly, Mečovky i Platy se sice v 50 l běžně chovají (taky jsem to kdysi jako dítě školou povinné dělal), ale není to moc dobré.

Ancíka dej maximálně jednoho (nebo ho radši vynech). Místo dvou P. zelených dej radši 6 menších P. panda. Z těch teter si vyber jeden druh (raději drobnější T. neonovou nebo žhavou) a od něj tam dej tak 8-10 ks. I to je "papírově přerybněno", ale pokud nezapomeneš na dostek rostlinek a máš dobrý filtr, bude to krásně fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 23:02 Muž lukyfa [5] – Tak a je to....
Tak se to tak nějak vyjasnilo X-) 4x tetra červená, 5x neonová, 3x žhavá, 2x ancík, 2x pacík zelený a 1x black molly, celkem 17. Chtěl bych ještě tři rybičky- 1 samec a dvě samice, nechci pavý očka(nic proti nim, ale prostě nee). Poraďte co - mečovky, platy??? Děkuju palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 00:21 Muž Dzira [38] - Rostliny
zapomněl ste rybníky, jezera a kádě na trhu:-D. všechny zatoulaný kočky a psy Srstkovi a Kubišový :-D Každej si dokážeme něco najít, tak pšt :-D Pak by se tu mohlo psát, že všechny zvířata patří do volný přirody a my to tu mužeme změnit na modelářský kroužek. Klidně si mějte v 10 litrech 20 závojnatek a 10 terčovců..Každy chov je o tom co tomu věnuju a co od toho čekám. Já od toho očekávám dobrý pocit, že rybkám dám dobrý podmínky a je mi jedno, jestli je to závojnatka nebo jedna endlerka. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 21:19 Muž mnammnam [23] – Re: mkonvalina
ja som mal takties zavojnatky v 60l akva ale velmi sa trapili v tak malom mieste tak som ich venoval kamaratovy do jazierka a zatial sa maju fajn namiesto nich mam parmicky a mecovky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 17:27 Žena Imii [45] – Re: mkonvalina
Vypadat líp ? Jo může ... když dáš ty závojnatky do jezírka a do akvárka normální akvarijní rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 17:23 Muž bv9 [13]
Závojnatky mají nedokonalé trávení a proto dost znečišťují vodu. Proto je potřeba pro ně počítat s velkým množstvím vody na kus. V jezírku by jim bylo určitě moc fajn. Oni jsou pěkný a lákavý, ale do akva se moc nehodí. Tak už k nim opravdu nic nedávej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 15:09 mkonvalina – Re: Dzira
Chjo,

a já se těšil, že mi tam toho poplave víc a že to bude vypadat líp sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 14:55 Muž Dzira [38] - Rostliny
taky bych tam už nic nedal. . Závojnatky ještě povyrostou. Je to všežravec, takže žere i malý rybky, který bys tam eventuelně mohl dát, ale mohlo by to být drahý krmení :-D Závojnatkám bude dobře tak, jak teď jsou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 14:47 Raider
Já mám závojnatky 3 a v pohodě... ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 14:43 Peter – Re: mkonvalina
Ku zavojnatkam uz nic, pocitaj 37l na jednu zavojnatku. Ku 1 chovnemu paru sa odporuca 100l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 14:41 mkonvalina – Re: Ninco
Proč?

To jsou tak agresivní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 14:36 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 14:34 mkonvalina – 60l - 2 závojnatky - co k nim?
Ahoj prosím o radu,

mám 60l akva a v něm dvě závojnatky. Jsou tam ještě se dvěma "přísavkama" :) ale i tak mi přijde akva hrozně prázdné ...

Prosím poraďte co by se k nim hodilo ...

Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 12:51 nenya
K neonkám něco klidného - parmičky i dania jsou děsný divoši Neonky máš zřejmě obecné nebo červené, zkus k nim přidat třeba tetru krvavou, je poměrně klidná a hezky se pošťuchují mezi sebou. Můžeš taky uvažovat nad neonkou zelenou a černou. Pancéřníčkama taky nic nezkazíš, ze začátku bych ale volila leopardího nebo skvrnitého - jsou méně nároční. Ke hladině by se ti hodila kardinálka čínská, je sice bystřejší ale ne tolik a je malinká a nenáročná. Pokud trváš na těch daniích, tak malabarské není takový divoch - je ale náchylnější k chorobám. Na výběr pak máš ještě různé druhy tetry - vol klidné druhy menší velikosti. Uvidíš, jak to bude nakonec pěkné.
Těch mrňavých rybek se skutečně do padesátky může dát cca 20, ale budeš muset hlídat dusičnany a chemii vůbec!!! Měnit vodu je samozřejmé. Zarybni to ale postupně, raději až se ti rozrostou kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 11:33 V
lukyfa napsal:8 neonek, 6danií, párek parmiček mechových, 2x pancéřník zelený, 2x ancák? to je moje předstva, co vy na to?

To se mi nezdá nejšťastnější. Neonky jsou klidný, Dania divoši. Parmičky a Pancéřníčci jsou hejnoví.

Doporučuju buďto Ancíky (1-2) + Neonky (řekněme 12-15), nebo Ancíky (1-2) + Neonky (třeba těch 8) + Pancéřníčky (radši malé Pandy v počtu řekněme 6 ks). Obě tyhle varianty jsou sice typu "papírově přerybněno", ale fungovat to bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 11:05 Muž lukyfa [5] – Re: lukyfa
Ahojte, díky všem za info palec . Nevím jestli jsem to už psal, ale v akva jsou 4 anci. V pátek se zbavím dvou samiček a zbyde mi páreček. Akva je dneska 8 den s vodou, voda byla upravena sera aquat, anancáky byli dávány po 4 dnech, včera bylo vypuštěno 6 neonek. Prý se nemusím ničeho bát. Neo krmím sera san, ancíky sera viformo-opravdu opatrně.
ad Osvětlení- typ CAT GATO 1x15W P1-15/c - zatím počkám, jak se povede kytkám, na jedné z nich je vidět, jak pěkně roste. Včera jsem přidal Cabomba caroliniana. Uvidíme jak půjdou.....
Mušle vyndám.....

Toť v kostce moje akvaristika -

Teď dotazy

1- prodavač neonek říkal, že po 2 dnech můžu vyměnit 20% vody? To je tedy dneska, souhlasíte?

2- Moje představa o rybkách je taková- max. 20 rybek, teď teda napíšu jaký rybky bych v akva chtěl mít (je mi jasné že všechny tam dát nemůžu - viz. max rybek) a podle toho, co mi doporučíte do toho 54l bazénu dát

- 8 neonek, 6danií, párek parmiček mechových, 2x pancéřník zelený, 2x ancák? to je moje předstva, co vy na to?
V tuto chvíli je v akva 6 neonek+4ancíci(v pátek zbude jen páreček)-a další rybky, který podle mého názoru by tam šli-halančík pár, fantom, gavunek bosmani, mřenka nádherná, plata, mečovka. Jak to doporučuje z kombinovat???

Děkuju všem za váš čas a info....
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 09:53 Terka – závojnatky
JJ moc děkuju za odpovědi. Ta rybky to měla dobrý že přežila. Ani jsem nevěděla že se takový zázraky dějou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 23:12 nenya
Ještě důležitá věc - neonky si pořiď mláďata - aby to fungovalo. Já je mám z burzy (pokud jsi pražský, tak burza v jazykové škole Horáčkova u metra Pankrác. Příští burza je 22. 2.. (www.rybyarybicky.cz). Diamantky jsem tam viděla poprvé, ty mám koupené teprve asi měsíc - hned se zařadily do hejna těch svých "podobných" - čili červených a obecných neonek. Krásně se doplňují barevně, hlavně při dobrém osvětlení - ta červená na nich září a neonka obecná má jiný odstín modrého proužku než neonka červená (takový spíš azurový) a diamantky mají namodralé jen čeníšky. Mám z nich fakt radost. Neonka zelená má zelený proužek a nazelenalou barvu a žlutou skvrnku před ocáskem, neonka černá má zlatožlutý proužek - jinak jsou obojí do šedočerna. Všechny jsou nesmírně klidné, možná živější je ta černá ale ani ta není takový cvok jako třeba parmičky či dania. Jsou jen plaché, ale jak mne "slyší" (já vím, že ryby neslyšej, ale vnímaj otřesy jak dupám) tak jsou u skla a čekají na baštu. Dávám jim kombinaci vločky, lyofilizované nitěnky a sušené dafnie v poměru 1:1:1 - to ze suchého krmení a střídám to s mraženýma artemiema. Patentky nedávám, jsou moc velký na ty jejich tlamičky. Tak hodně štěstí :o))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 23:11 Muž jajaapaja [174] – Re: Polux
To mášpravdu že plavou po celém akva,ale u mně plavou opravdu vhejnu.A že by se bály ? nemaj proč.Rád je pozoruji.Kam plave jedna tam plavou všechny .někdy se stane že se rozdělí .ale to je jen chvilička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 23:00 Petan – Re: nenya
Diky za rady. Zkusim to taky tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 22:55 nenya
Asi rok. Neonky se drží v houfu jen v hooodně velkých akva když se cítí ohrožený, jestli tím myslíš plující hejno. Ty moje se drží pohromadě jako hejno tak, že ty červený, obecný a diamantky se chovají klasicky - tedy plavou jako to hejno, kam první, tam ji následují další. Neonka zelená není tak pohyblivá, ty se drží spíš u kořene a plavají pohromadě kolem něj. Neonka černá je tam buď s nima nebo jsou v houfu u filtru a ďobají do něj. Všechny vypadají pohodově a spokojeně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 22:36 Petan – Re: nenya
A to jim nevadí že nemají ostatní do houfu ? Jak dlouho je máš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 22:25 nenya
Po třech od každého druhu. Je to barevný a plavou spolu,nádhera. Tmavý pozadí, tmavší rostlinky, dobrý osvětlení - je to pěkný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 22:22 Petan – Re: nenya
Po kolika tu neonky máš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 18:33 nenya
Z vlastní zkušenosti (kombinace neonky a ramirézky) nedoporučuju ramirézky. Jsou to citlivé potvůrky, které chytnou jakoukoli infekci, pak to dostanou neoni a celé akva jde do kopru. Fakt - ramirézky jen do jednodruhového a velice opečovávaného akva!!!
Neonky se dají zkombinovat ještě pestřeji - neonka zelená, černá, diamantová, obecná a červená - mám to tak - ty černé plavou spolu, zelené taky a diamantky s obecnými a červenými se také drží spolu, tak mám tři barevná hejna. Super. Myslím že i neonkám se takhle v akva líbí :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 18:21 Žena Anče [7]
Myslím, že 10-15neonek najednou není problém, jen při dopravě pozor, jsou velmi háklivé na nedostatek kyslíku. Ancitrusy vysaď kdykoliv.
Jen doporučuji aspoň dva dny předem neodkalovat akva a filtr neper vůbec ať se co nejvíc zaběhne.

S dalšími rybkami počkej až budeš mít jasno a podstatně více zaběhnuté akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 16:53 nenya
Mně se dvě až čtyři stovky (SunGlo 200, FloraGlo 400) nezdá tak moc a vydržej dlouho!!! Rostlinky rostou jako blázni, musím to každý měsíc rozdávat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 14:15 mia
Inak veľmi pekne rybicky a myslim, ze nenarocne, su aj tetry krvave. Ja ich mam 6 ks. Po vpusteni do akva najprv boli tri dni zalezené za jedným korenom, az som si myslela, co za sibnute ryby som to vybrala. Ale potom odtial vyliezli a patria jednoznacne k najcipernejsim rybickam v nasej spolocenskej zmeske. Cely den snoria, navzajom do seba zabrdaju - proste nikdy nie je nuda sa na ne pozerat. A v pohode sa hodia k neonkam - 10 takych a 10 takych a o zabavu mas postarane.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 13:17 Muž capko [40]
Daj po 10ks neoniek červených a diamantových keď sa ti páčia + 1 alebo 2 ancíkov a bude to tak akurát ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 12:37 Muž motýlek [275] – Re: Mickey
Ramirezky se třou i při 25°C, ale dochovat potěr je trochu složitější ... na chov spíše 27-29°C - což pro neonky už je vražedná teplota ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 12:34 Muž motýlek [275] – Re: pavliina
pokud Ti nevadí, že jim zkracuješ život, není problém ... Ramirézky jsou od přírody krátkověké - maximálně dva a půl roku, ale neonky by mohly vydržet i 6-7 let při 22°C ... o nic jiného nejde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 11:28 Muž Mickey [6] – Re: pavliina
Tuhle kominaci mi doporučil přímo chovatel tak to není snad tak hrozná kombinace?

pavliina a ramirézky se netřou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 11:14 Žena pavliina [50] – Re: motýlek
No nevím, já mám neonky s ramirézkama a žádný problém nevidím. Teplota v akva 25 st. - ramirézky jsou OK a neonky se permanentně třou ;-) Zas tak nemožná kombinace to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 10:57 Muž radogr [0] - Živorodky
určite nenapúštaj velké množstvo rybiek naraz. skor postupne dokupuj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 10:44 Muž motýlek [275] – Re: Petan
napřed ty ancistrusy a tak po týdnu přidat neonky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 10:43 Muž motýlek [275] – neonka X Ramirezky
neonky s Ramirezkami není dobrá kombinace - každá má úplně jiné nároky na teplotu ... 22°C a 26°C - to je dost velký problém ... jedině tak přestárlé kusy neonek - to by snad šlo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 10:19 V – Re: picnic & nenya
15 W na ten objem stačí. Jenom musíš správně vybrat rostlinky. A případně tomu můžeš pomoct reflektorem nad zářivkou (ten v setech nebývá). Utrácet za glogloglo zářivky je zbytečnost, běžná 8xx udělá přinejmenším stejně dobrou službu za 1/3 až 1/4 ceny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 09:49 nenya
Zkontroluj si svícení - co máš za zářivku? V tomhle setu předpokládám je jen jedna. Mám dobré zkušenosti se SunGlo a teď jsem dala FLoraGlo- je dražší, ale pěkně rostou rostliny a rybky vypadají hezky barevné. Ještě mne napadlo, k těm mrňousům můžeš taky přihodit Dario dario (nevím český název) - to je také dost malinkatá rybka a nenáročná. Paví oka nedoporučuju, zvláště ne k neonkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 07:08 V – Re: lukyfa
Pokud chceš Ancíka a Neonky, tak tohle je IMHO ideální počet pro daný objem. Při jiné skladbě rybek by počty mohly být jiné (větší i menší). Variant je spousta. Řekni si jaký rybky se ti líbí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 22:50 Petan – Poděkování a rozšíření dotazu.
Díky moc za vaše rady. Shrnul bych to asi takto: Koupím jeden druh Neonek (mě se líbí nejvice červené či diamantové) v množství 10-15 ks. Co by jste mi doporučili na doplnění ? Dolů mám slíbeny 1-3 ks Ancistrusu. Navrhujte prosím pouze nenáročné rybky jsem začátečník. Akvárko mám čerstvě osázené a tak mám určitě 14 dní na výběr rybek. Počítám se spíše drobnějšími a do 20 ks.
Mám všechny rybky nakoupit a vypustit najednou či postupně ?
Předem děkuji za vaše návrhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 22:33 Muž Onďa [32]
Nóó...neonky u terčů sice mám ale k prezentaci se nemůžu už přes rok dokopat :-D Ovšem jednou, jednou se tu objeví. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 22:24 Muž Hannibalus [13] – Re: Onďa
máš neonky u terčů? jsem v té tvé džungli asi něco přehlídl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 22:01 Žena Anče [7]
musíš se nejdřív podívat do atlasu jaké velikosti příslušná Tetra doroste. Dejme tomu Tetra Neonová 3-4cm, takže pokud budeš standartně počítat 1 cm na 1l, tak na tuto jednu potřebuješ nejméně 3l vody.
Jinak musím dat zapravdu (z vlastní zkušenosti) ostatním, že daleko pěknější je méně druhů ryb, a větší počet na daný druh.

Dále je dobré vědět něco o povaze a chování dané Tetry. Tak třeba neonová je hejnová, společenská a mírumirovná ryba, ale třeba měděná je teritoriální a agrasivnější ( mým terčkovcům okusovala ploutve, třebaže jsem přerybněno neměla a byla to zelená džungle).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 21:58 Muž Onďa [32] – Polux
No právě, že plavou po celém akva a neprojevují svoje přirozené chování v hejnu. Já mám neonky u terčovců a plavou v hejnu.Jenom jsem navrhnul nějaké druhy rybek do jeho akvárka, když bude chtít, nějakou si vybere. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 21:54 Muž Onďa [32] – jajaapaja
Chytrá rybka palec je vidět že karas je odolná ryba.I když tohle je opravdu malý zázrak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 21:49 Polux – Re: Onďa
A ty jsi nekdy videl neonky v hejnu ? Je to sice hejnova ryba ale v hejnu jsou jenom kdyz se boji !!! Kdyz jsou v pohode plavou po celam akva.Myslim ze tu byla rec jenom o neonkach Petan se nezminoval ze by dal i jine rybicky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 21:48 Žena René [2]
tetra neonová je odolnější a i trochu drobnější - tak myslím, že i ten 1.5 l by šel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 21:47 Muž Onďa [32] – Polux
Tak velké hejno nedoporučuji. Jednak už tam nebude místo na další rybky a jednak budou neonky "rozplizlé" po celém akva a nebudou přirozeně plavat v hejnu. Viděl bych to tak na 15 neonek,k nim nějakou rybku co žije v párech(cichlidka ramirezova, čichavec zakrslík, čichavec medový,cichlidka kakadu)..a k tomu možná ještě nějaké pancéřníčky (panda) a nebo hejníčko rasbor. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [168] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199008x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=8351