Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 152 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 18:59 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Myslíte? Neonky jsou také ještě mladé maji do 3cm.Řekla bych, že je neonky neohrží mladí pestřenci jsou přece jen mohutnější. A myslítě, že když dám neonky k pestřencům tak jim pestřenci neublíží? VIZ fotky. Prosím řekněte jestli by to bylo pro nějdnoho z nich nebezběčné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 18:45 Muž NASREDDIN [1383]
Labyrintka napsala: Dneska jsem si pro ně jela, ale bojím se je tam dát, protože se mi pestřenci zdají být hodně agresivní. Jak udělat abych mohla k pestřencům dát neonky.
Tak to se ptáte opravdu brzy, kam je dáte, pokud vám tu někdo poradí, že to dohromady nepůjde?

Jinak souhlas s Haimdolem, při členité a hustě osazené nádrži by to mohlo jít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 18:30 R Muž Silent [5949] – Re: Labyrintka
Pokud tam budou jen pestřenci a hejno neonek a samozřejmě dobře zarostlá a členitá nádrž neměl by být vážnější problém. Ovšem mladé pestřence bude třeba patrně odchovávat jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 18:27 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
112l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 18:20 R Muž Silent [5949] – Re: Labyrintka
Do jak velké nádrže mají přijít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 16:49 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
Ahoj, mám problém. Před měsícem jsem si koupila pár pestřenců červených. Do jediného týdne mi udělali mladé. Teďka jsou mladí pestřenci cca 1-1,5cm velcí. Odjaktěživa jsem k nim chtěla neonky červené. Dneska jsem si pro ně jela, ale bojím se je tam dát, protože se mi pestřenci zdají být hodně agresivní. Jak udělat abych mohla k pestřencům dát neonky. Neměla bych dát raději 7cm čichavce zlaté?? Myslíte, že to mám risknout a dát je k nim nebo bych to raději neměla riskovat?? Prosím poradte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 22:03 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lussi0092
pokud to má jedna, je dost pravděpodobné že to má i da druhá, jen se to u ní nemuselo tak projevit. Měla bych postupovat jak je to tam napsané. Aď už se s nimi stane cokoli, hlavně dodržuj karanténu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 21:44 Lussi0092 – Re: katterinecka
Už to vidím, tak ta jedna má opravdu krupičku, podle těch fotek je to ono, ale je mi divné že to má jen na té ploutvy. Teď ještě zjistit co je to druhé..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 21:36 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lussi0092
jo? pokud vím tak u většiny fotky jsou, nebo jsou tam dost popsaný příznaky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 21:33 Lussi0092 – Re: katterinecka
Děkuju, na ty nemoci jsem se koukala, ale nejsou tam fotky takže to nepoznám..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 21:27 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lussi0092
zjisti si co je to za nemoc, buď tady v seznamu nemocí, nebo sem dej fotku aď ti někdo poradí a pak začni léčit vhodnými přípravky. Určitě měň teď aspoň jednou denně část vody, ale pokud je to krupička tak ti to asi moc nepomůže. A výhledově si zařiď normální akvárium, dostatečně velké s hodně rostlinami a málo rybami a nejlépe už žádné závojnatky. Přečti si nějaké články o akvaristice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 21:22 Lussi0092 – Re: katterinecka
Ne to nemam.. můžu udělat jen to že ji vyčistím, ale víc nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 21:10 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lussi0092
a kolik je to asi litrů? Pochybuju ze předepsaných 30 litrů na jednu závojnatku. Vypadá to špatně, ty bílé tečky bude asi krupička, dost nakažlivá nemoc. Nevím co je té druhé ale přisuzovala bych to špatným podmínkám v nádrži. Asi nemáš 60ti litrovou kouli plnou rostlin, kterou čistíš pravidelně jednou týdně, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 21:03 Lussi0092 – Re: katterinecka
Mam 2 závojnatky v kouli, vim že bych je mít v kouli neměla ale myslim že to neni důvod k tomu aby umírali. Znám spoustu lidí co je taky chová v kouli a bez problému. Mam ovzdušnění i filtr. Jsou tam spolu s jedním šnekem. Jedma má po tělíčku takovou červenou vyrážku, vypadá to trošku jako modřinky a jsou oranžově zbarvené. Druhá má na zadní ploutvy takové drobonké bílé tečky, které skoro nejsou vidět, ale dřív je tam neměla. Spíš mi dělá starosti ta první, nevypadá to dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 20:54 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lussi0092
tak musíš napsat něco víc, co jí je, kde ji máš, takhle ti nikdo neporadí. A taky je na to jiný téma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 20:52 Lussi0092 – Re: katterinecka
jezírko nemam.. bojim se že mi ta závojnatka do rána umře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 20:50 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lussi0092
dej je do jezírka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 20:44 Lussi0092
Je tady někdo, kdo by mi mohl poradit se závojnatkami? Nevím si rady..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 20:39 Žena ustavprochore [567] – Re: katterinecka
Parmičky by mohly být třeba i tyto rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova , v pohodě 3 páry. Jinak souhlas, na p. nádhernou je 80 l dost málo, měla jsem 6 dospělých kusů ve 120 litrech a živo bylo občas až moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 15:31 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: katterinecka
no ty nádherné by možna byly moc velké
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 15:28 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kelimek
spíš než parmičky čtyřpruhé bych volila nějaké klidnější rybky, a když parmičky tak třeba purpurové, nebo nádherné, nebo jíný klidnější druh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 14:06 Kelimek
Ahoj, mám nově založenou cca 80l nádrž, pomalu začínám přemýšlet jaké rybky do ní po záběhu pořídím, napadla mě kombinace neonek červených a parmiček čtyřpruhých oba druhy po 10ti kusech a 2přísaváky. Není to moc??? Díky za odpovědi Kuba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 14:02 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
juhu :-D diki :-D taze dokupim rastliny .. no najskor musim predat ostatne .. a ake mam dat? obycajne alebo tie co maju brucho cele cervene?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 14:00 Muž MichalS [1] - Raci, krabi, krevetky
Myslím že pokiaľ bude dobre zarastené a aby mali pekný húfik tak si myslím, že okolo 20 by aj mohlo by
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 13:41 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky – 100l akva kolko neoniek?
predam ostatne ryby a urobim cisto neonkárium 100 l :) kolko neoniek na 100 L ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 13:35 Muž Yirka [9126] – Re: Robo
Ještě na to jdeš dobře, že se nejdříve zeptáš a pak se rozhoduješ. Je spousta těch, kteří nakoupí a pak chtějí poradit, když se to vše hroutí. Většinou je pozdě a musí si projít tím zakládacím procesem znovu. Proto i tobě doporučuji jako základní četbu začátečnickou trilogii: www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
www.horacovoakvarium.cz/…
A rybky v atlasu jsou rozděleny, názvy mořských jsou uvedeny červeně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 12:16 Muž kortezhugo [983] – Re: katterinecka
...no ja sa zaoberam akvaristikou dost dlho - ale na morsku si "netrufam"...
...tak ako pises je to celkovo ovela narocnejsie...
kopec veci som si uz okolo toho precital a pravdepodobne bi som to aj zvladol len je to take ako ked clovek dostane vodicak a sadne do Ferrari...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 10:44 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Robo
mořská akvaristika je o dost složitější, potřebuješ speciální sůl, hustoměr, silné osvětlení aby korály rostly, reverzní osmozu, odpěňovač, pořádný filtr či čerpadlo na proudění, ryby i rostilny jsou mnohem dražší i speciální technika a potřebuješ hodně věcí nastudovat, protože pokud za několik tisíc nakoupíš ryby a rostliny a pak ti to všechno pozdechá je horší než když umře pár gupek (za nepřesnosti v technice se omlouvám, protože se v mořských akváriích zas tak nevyznám). Rozhodně pokud s akvaristikou začínáš, tak si pořiď některé z běžně prodávaných nenáročných tropických rybek (hlavně sladkovodní) a plno tropických rostlin, které jsou taky moc pěkné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 10:26 Robo – Re: Yirka Re: katterinecka
Včera som celý deň pozeral aké typy rybičiek existujú, no nejako ma to stále lákalo k tým istým.Obaja mi odporúčate skúsiť niečo ľahšie tak sa skúsim ešte po niečom popozerať.Nemyslel som si,že je to až tak ťažké s chovanim rybičiek ale človek sa vždy učí takže ešte toho musím veľa načítať skôr ako začnem s akvaristikou.ďakujem že ste mi "otvorili" oči ako to v skutočnosti je :-D lebo ja by som si kúpil asi všetky rybičky dal ich do akvária a po 2 dňoch by som bol sklamaný..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2010 10:15 Muž Yirka [9126] – Re: Robo
Klaun očkatý je rovněž mořská rybka se specifickými nároky na mořskou akvaristiku. Existuje však spousta krásně barevných rybek žijících ve sledkovodních vodách. Zkus trochu pobrouzdat po zdejším atlasu - přidávám link v sk: rybicky.net/atlasryb/slovensky/
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 09:57 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Robo
nejdřív si vypěstuj pěknej korálovej útes, sežeň všechnu techniku, už sis to zjišťoval co potřebuješ? opravdu je to dost drahý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 09:55 Robo – Re: Yirka
Takže mi skôr nedoporučujete chovať tieto rybičky v takom akvárku. Asi mi neostáva nič iné iba nájsť niečo tak krásne očarujúce :) a čo tak Klaun Očkatý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 09:41 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Robo
Pokud je tam napsaný že potřebují tolik litrů, určitě to má nějaký důvod, neměli by moc místa na plavání nebo by mohli být agresivní. Ratši přemýšlej nad něčím na co ti akvárko stačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2010 09:39 Muž Yirka [9126] – Re: Robo
Hlavně počítej s tím, že se jedná o mořské rybky a tam je ta akvaristika o něčem jiném nejen znalostmi a zkušenostmi, ale také finančně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 09:35 Robo – Bodlok v 100-150L nádrži? áno či nie?
Ahojte :) chcem si zaobstarať akvárko cca 100-150L a tak ma zaujíma či sa Bodlok Žltý(Zebrasoma flavescens) a Bodlok Pestrý(Paracanthurus hepatus) hodia to takého to akvárka.Dočítal som sa že minimálna veľkosť nádrže je pre žltého 300L a pre pestrého 500L a viac. Takže nemožem ich dať do 150L? Ak by som ich dal čo by sa stalo? Nedokážu sa prispôsobiť mladé bodloky na takýto tym prostredia? fascinujú ma tieto rybičky takže by som bol rád kedy mi niekto poradil :) ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 23:44 Muž karelpavel [18] – Re: Ella
Je to dost malej objem, ale něco by se tam vybrat dalo a jedině v dost malinkém počtu. Ale i kdyby, tak by to bylo dle mě docela nudné palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 19:46 Ella – Jaké ryby volit do 60 l akvária zařízeného podle biotopu Malawi
Vlastním 60 l akvárium, které jsem měla jako malá.Chtěla bych se zeptat, jestli do takovéhoto akvária, které zařídím jako Malawi,bílý písek, lávové kameny šli dát vzhledem k velikosti nějaké menší druhy cichlid a kolik nebo uplně jiné nějaké barevné ryby, které by se cítili v tomto prostředí dobře.. děkuju za odpovědi a za tipy ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 18:26 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: dominator
tetry mají rády větší hejno, vyber si jen jeden druh a ten tam měj, už teď tam máš dva, určitě nepřikupuj další druh ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 18:07 Muž dominator [6] - Živorodky
OK mate pravdu ja jechci dokoupit protože už mě ty stare tetri moc nebavěji
tak si to chci něčim oživit nejakou barevnou čilou a tak :-D:-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 18:03 R Muž romant [27987] – Re: dominator
Já bych šel do jednodruhového akva. Prostě tetry a nic víc. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 18:03 Žena basa1313 [18] - Parmičky
co takto nieco na dno... niaky panciernik alebo nieco podobne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 17:55 Muž Maňo [10]
Veru čichavec je na 54l veľký, skús možno nejakého beťáka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 17:53 Muž voko [9] - Živorodky
No třeba nějaké živorodky. Čichavec je podle mně na 54l velký. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 17:40 Muž dominator [6] - Živorodky – Výběr rybek
Ahoj,
Mam 54litrové akva a 8 teter . Rad bych k nim dokoupil alespon
3 nove rybky. Ale ubec nevim jaka prymyslel jsem o čihavci medovém
ale porad bych se svámi chtěl poradit jaké by jte mi dporučili
dokoupit rybky . ;-)(Rad bych nějakou zajimavou rybku ale ne tetry :-D)
Předem děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 23:18 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Smatts
Přesně tak... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 22:09 Žena zdenulka2910 [1] – 54 litrovka
Tak už jsem si pořídila 54l akva (60x30x30). Chci se zeptat. Momentálně mám ve svém 20l akvárku 2 dospělé paví očka (+ 3 měsíc staré mrňata pavích oček). No ale vůbec nevím, co bych k nim měla dále pořídit do toho většího akva. Určitě bych ale chtěla 2 ancíky, je-li to vhodné. Jaké rybky by se teda dále hodily k pavím očkům? Děkuji za odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 21:07 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Romy
hodne rostlinek kamenu a korenu ? + nejaky jeskynky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 20:50 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Smatts
Pokud bude dobré rozčlenění nádrže,můžeš oba druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 20:32 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Romy
k tem neonkam....stim sem nepocital ze by byli jako tresky :-D a ktem ramizerkam nebo kakadu ......oba druhy po 1 paru nebo jen jeden druh po 1 paru ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 18:46 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Smatts
Ano,ubral bych čichavce.Neonky stejně v hejnu,tak jak máš představu tresek v moři, plavat nebudou,snad jen ve stresu,ale nádrž bude barevnější a vzdušnější,hlavně tetrovité ryby méně zatěžují vodu.Ramirezy,nebo kakadu,ano,ale jeden pár.
Ale je to jen na tom,jak chceš... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [152] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=7551