Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.09.2021 14:58 R Muž afc1886 [14655] Re: Betus
Já bych jich dal 30 kousků, ale ty ampulárie bych dal pryč. Jsou mnohem užitečnější šneci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2021 10:05 Žena Betus [3] Re: afc1886
A tie razborky espeho by som mohla v akom počte do môjho akvária? Sú predsa o 1cm väčšie ako tetry ohnivé, tak by ich bolo lepšie vidno v akváriu. Na youtube som videla, že tie tetry ohnivé sa dosť skrývajú, tak aby som tam nemala prázdne akvárium.
Sorry, že tu toľko o tom píšem, ale pre mňa je výber vhodnej ryby veľmi dôležitý. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.09.2021 20:07 R Muž afc1886 [14655] Re: Betus
Souhlasím s Honzou, že ty ohnivky budou fajn. Pro červenoústé je to akvárium moc krátké a nevynikne jejich krásné hejnové chování. (kam jedna tam všechny)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2021 20:04 Žena Betus [3] Re: Anthrax
Na hladine sa mi pomaličky rozrastaju plavajuce rastliny, na pozadí som mala egeria densa, ale nedarilo sa jej, tak s tými rybami dokupim aj nejake rastlinky do pozadia, ktoré budú vysoké. Všelijako rozmýšľam nad rybami, ale asi najlepšie predsa len bude 40 tetry ohnivé, čo už, keď mám také malé akvárium hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.09.2021 19:56 R Muž Anthrax [4739] Re: Betus
Ahoj. Tetry ohnivé jsou opravdu drobné a čistotné ryby. Nebál bych se jich nasadit na tuhle nádrž přes 40. Klidně víc. Opravdu, 20 ani neuvidíš. Zato tetry červenoúusté jsou celkem velké oproti ohnivkám. Navíc si můžou smlsnout na krevetkách. Espejky klidně. Ale budeš mít dva oranžové druhy do vodního sloupce. Ale to je jen nepodstatná „estetika“. :-)
Každopádně bych zapracoval na osazení horní poloviny nádrže a hladiny zelení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2021 19:52 Žena Betus [3] Re: HanysOV
Otocinclus affinis je ten malý prisavnik, ktorého som myslela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2021 19:45 Muž HanysOV [54] Re: Betus
Za mě radši 35 ohnivek. Z deseti červenoústek nebudeš nic mít. A nevím, co je "přísavník maličký". Jestli ancistrus, dal bych je pryč všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2021 19:14 Žena Betus [3] – Tetry
Zdravím, mohla by som mať v akváriu 20 tetry ohnive a 10 tetry cervenouste?
Znesú sa tieto rybky? Alebo
ešte som rozmýšľala nad: 20 tetry ohnive a 15 razborky espeho.
O týždeň budem kupovať rybky.
Ešte sú tam 10 krevety modre, 10 panciernicek maly, 6 prisavnik maličký.
Akva 120l

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.08.2021 18:11 R Muž romant [27982] Re: Lojza007
Ty razbory bych volil jenom jeden druh. Ono je vždy lepší pohled na více stejných ryb, než dvě prolínající se hejna. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2021 12:09 Muž Lojza007 [1180] Re: romant
Zatím je tedy plán cca 15 razbor asi hengelových nebo ranongských, případně bych jich mohl pořídit cca 10 a 10. K tomu cca 10 gavůnků wernerových. Na dno a na likvidaci řas jsem si říkal, že by mohla být gara rudohnědá, ale nevím, jestli se se zbytkem snese a nepožere krevety.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2021 12:06 Polobota Re: Anthrax
Vážně? Tak to je moc dobrá zpráva! potlesk Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2021 11:31 R Muž Anthrax [4739] Re: Polobota
Předem se omlouvám za to, že neodpovím na tvou otázku. Ale ony se ty živorodky nenamnoží nad kapacitu nádrže. Podmínkou je nepřekrmovat. V jednu chvíli sice může nastat populační exploze ale pak se to jaksi zastaví a další dospělci už tak rapidně nepřibývají. Zkus to a uvidíš. :-) Přijde mi to lepší než kupovat rybu jen pro likvidaci jiné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 15:19 R Muž Anthrax [4739] Re: JanaKa
Za mě v pohodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 15:15 Polobota Re: Roger
Je to moc důležité, protože právě tyhle paví očka - zelené kobry jsem si přála. Ale byť zelená kobra - pořád paví očko a tím pádem slušný rozmnožovací apetýt. Věřím tomu, že se časem rozmnoží až moc. Něco rozdám - asi :-) něco by mohl pomoci udržet na uzdě nějaký ten rybí predátor, kterého se tady snažím ze zkušených vymámit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 14:24 Žena JanaKa [12] – dotaz
Zdravím, máme akvárium hrubých 54l, aktuálně je tam 6 pavích oček (z toho 3 mimina), ráda bych je udržela max. na tomto počtu. Myslíte, že by bylo ok tam přidat 10 pancéřníčků malých? Případně pokud je to blbost, ráda bych poprosila o tip na nějakou menší párovou rybku, která by se tam hodila a bezhlavě se nemnožila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 13:46 Muž Roger [1873] Re: Polobota
A je tak důležitý mít paví očka když populaci chceš dávat pryč (nemám nic proti gupkám, sám je mám taky ;-) ) Není lepší popřemýšlet o jiné rybí obsádce která Ti nebude přidělávat starosti s populací?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 09:27 Polobota – Kámoš pro paví očka
Akvárium 100 l a prozatím jen pár kusů pavích oček. Potřebovala bych poradit nějakého predátora, který by očka udržel v rozumném počtu. Vím že se to zde probíralo mockrát, ale stejně :-) Beťák potřebuje teplejší vodu, rájovec pocuchá i dospělá očka, se čtverzubcem nemám žádnou zkušenost. Co třeba nějaká parmička? Dík za každý tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.08.2021 22:18 Brodys Re: Roger
Však chybu pár řádků zpět uznal palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.08.2021 20:59 Muž Roger [1873] Re: Pancho Sanchez
Jojo, tuto větu "Čekám až vyrostou ;) mají se ještě rozrůst" píše a říká spousta lidí, pak následují dotazy proč mi ryby umírají, nebo proč mám akva plné řas co s tím?
Odpověz si na otázku kdo je rychlejší. Řasa která dokáže růst před očima za minimálních podmínek a nebo kytka která musí například přelistit, zapustit kořeny atd.. a tím je oslabená, k růstu potřebuje mnohem víc než skromné řasy, tak jen aby ses nedivil že se ti kytky nerozrostou jelikož jim řasy nedají šanci.

A k tématu abych nebyl úplně OT
Jestli chceš navyšovat ryby tak to nejprve pořádně osázej (osázel bych i kdyby jsi navýšit obsádku nechtěl), vynech ty ancitruse, ty bych dal pryč, přikup neonky. Pokud chceš i Dania tak dej pryč ty paví oka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2021 17:10 Muž vlka [3443] Re: Pancho Sanchez
Anthrax má pravdu, jakmile Ancíci povyrostou a nedej bože se spáří, tak nebudeš vědět co s mladejma a jdou dost blbě odlovit. Mluvím z vlastní zkušenosti. Posledního samce jsem chytal měsíc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2021 13:53 Pancho Sanchez Re: Anthrax a RAP
Oki, dokoupil jsem rostlinky a zatím žádné rybičky dokupovat nebudu. Nechám zaběhnout. Ty anciky ještě zvážím. Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.08.2021 08:24 R Muž Anthrax [4739] Re: Pancho Sanchez
Na to bych se nespoléhal a rostlinami to akva pořádně nabušil. Potřebuješ tam ty rostliny teď, ne někdy v budoucnu až se možná rozrostou. Zvlášť když chceš přidávat další zátěž v podobě ryb. Může to být klidně růžkatec nebo jiný plevel, který se pak dá snadno vyhodit. :-) Ostatně je na těch fotkách pěkně vidět jak se neonky drží u dna. S rostlinami se budou cítit lépe.
K tématu. Být to moje akvárko, tak bych klidně pár neonek přidal. Aby jich bylo cca 20. Ale pouvažoval bych o těch ancistrusech. Teď jsou mladí, takže to tak nevypadá ale docela dost porostou. Zrovna čistotné ryby to nejsou. Na takový objem bych nechal jednoho. Dania bych už nepřidával. V kombinaci se snadno množícími se gupkami by toho bylo podle mě moc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2021 05:32 Pancho Sanchez Re: RAP
Čekám až vyrostou ;) mají se ještě rozrůst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2021 05:22 Muž RAP [1549] Re: Pancho Sanchez
Jestli myslíš tohle rybicky.net/nadrze/33022 , tak tam bych přidal hlavně rostliny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2021 23:12 Muž Lojza007 [1180] Re: romant
Díky za tip, dokonce se dá sehnat. On je problém, že spousta takových zajímavých ryb není moc sehnatelných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2021 22:43 Pancho Sanchez – Hejnové rybky
Chtěl bych se zeptat kolik neonek může být ve středním akvárium viz. např. moje... Chtěl bych jich ještě 10 přidat a udělat hejno o 23-25 kusů a nebo úplně přidat 10x Dania. Je to ještě možné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2021 18:31 R Muž romant [27982] Re: Lojza007
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2021 10:45 Žena patka [112] Re: vlka
Třeba záleží na povaze,nám taky jeden beťáķ krevety žere,a druhej si jich nevšímá. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2021 10:09 Muž vlka [3443] Re: Silviebaris
Ten Gardnerův mu asi všechny Krevetky zbaští...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2021 22:13 Silviebaris Re: Lojza007
A co tak třeba místo gavúnků zkusit nějaký halančíky.. ;-)
rybicky.net/atlasryb/halancik_pestry
rybicky.net/atlasryb/halancik_gardneruv
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.08.2021 19:36 Muž Roger [1873] Re: Lojza007
Koukni na tyhle krasavce

www.seriouslyfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2021 18:28 Muž Lojza007 [1180]
Tak bych měl ještě jeden dotaz, během pár měsíců bych chtěl založit další akvárko, rozměr š60xh40xv50, dá se do takto krátkýho akvária pořídit nějaký gavůnky? Případně co místo nich? Chci tam mít i krevetky, tak bych rád něco s podobnou neagresivní povahou a zároveň tak koukatelnýho.
Předem děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2021 13:01 Žena Pavla28 [210] Re: faba
Když tam nedáš afrotetru, tak dvě hejna z tetry královské a tetry ohnivé budou pěkné. (samozřejmě bez čichavců)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2021 12:24 Muž faba [0] Re: Pavla28
Děkuji
Tak já si nechal radit od chovatelů proto se ještě ptám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2021 12:23 Muž faba [0] Re: Hopri
Tak řekli mě to takto.A co vyměnit fantoma za tetru krvavou a nedávat tam čichavce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2021 12:02 Žena Pavla28 [210] Re: faba
Ahoj,

souhlasím s Hopri, moc to překombinovaváš, pokud z toho co jsi si vybrala uděláš minimální hejna, budeš mít zase přerybněno.

podle zkušeností jsou afrotetry konžské v menších délkách akvarií( do 1m) velmi apatické, možná bych tam nedávala ani ty.

nezapomeň že tam máš ty tři siamky, to jsou ve finále celkem velké ryby+ dej tam tetry královkské a párek čichavců a máš plno.

ať ti to plave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2021 11:45 Muž Hopri [469] Re: faba
Záleží na počtech ryb, ale osobně bych to takto ze tří biotopů neskládal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2021 11:28 Muž faba [0] – Osádka 180
Zdravím
Co by jste řekli na osádku pancéřníček panda,tetra královská,fantom červený,tetra konžská,čichavec zakrslý a parmička siamská?
Moc vá děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.08.2021 09:19 Muž Roger [1873] Re: JoJo
Já zastíněnou hladinu nemám a přesto jsou pořád nalepený u skla (ať už jsem je měl v 54l nebo teď ve 200l), myslím si, že vše je o podmínkách, pokud budeš mít hustě osazené akvárium tak ani nemusíš zastínit hladinu, ryby budou vědět, že v případě nebezpečí se mají kde schovat. Každopádně zastíněnou hladinu určitě ocení. Když koukám na Tvoje akvárium máš tam zoufale málo zeleně, pak jsou ryby ve stresu, chce to znásobit objem a nechat pořádně zarůst ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2021 08:29 Muž Lojza007 [1180] Re: JoJo
Případně můžeš nechat vyrůst některý rychle rostoucí stonkovky až k hladině. Samozřejmě pod něma toho pak moc neroste nebo to pod ně chce vysadit rostliny, co mají rády stín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2021 00:44 JoJo Re: RAP , Re: Anthrax
S tou prázdnou hladinou ste mali pravdu. Espeiky majú radšej zatienenú hladinu a to moje akva nespĺňalo. Premýšľal som , ako zladiť zatienenie pre espeiky a zároveň neubrať svetlo rastlinkám v dolnej časti. Nakoniec som to vyriešil šalamúnsky. Kúpil som 11 Espeiok a na hladinu som osadil 2 ks Riccia fluitans. ( uvidím ako budú rásť, časom možno ešte pridám dalšie ).Rastlinky sa jemne presúvajú po hladine a neskutočne oživujú akva. Espejky spokojne a bez strachu plávajú v hornej tretine a viditeľne si to užívajú. Som šťastný, že som sa rozhodol pre ne, pretože sú nádherné. Ricciu fluitans si okrem toho užívajú aj krevetky, ktoré si na nej radi vegetujú.
Ďakujem za vaše názory a správne usmernenie.
Bol som na fóre prvý krát a naozaj som dostal rady, čo som potreboval.
Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2021 19:28 Muž KarásekLut [90] Re: jakaf
To mi uprimne nevadi. Treba to bude originalni barevna kombinace smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2021 13:05 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: KarásekLut
Duhová se ti s Endlerovou zkřížej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2021 12:25 Muž KarásekLut [90] – Dotaz
Mam dotaz ke svemu 54 l akvarku. Snesou se spolu tyto ryby?
3 x zivorodka duhova
3 x zivorodka endlerova
7 x pancernicek maly
6 x krunyrovec jednopruhy
15 x krevetka japonica

Myslim si ze nadrz mam dostatecne zarostlou. Zivorodka duhova ma mladata ale jde mi jen o dospele jedince.
Dekuji za nazory palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2021 08:42 Muž RAP [1549] Re: JoJo
Ono těch 20litrů navíc význam má.
V tomto případě jich můžeš vzít víc, jak radí Anthrax. Ale část hladiny zastiň třeba plovoučkama nebo delšíma rostlinama. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2021 05:45 R Muž Anthrax [4739] Re: JoJo
Pokud by ses rozhodl pro ty espeiky, tak bych vzal víc kusů. Zas tak velké ryby to nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2021 18:59 Muž RAP [1549] Re: JoJo
JoJo napsal: Ahoj
Mám 4 mesiace založené akva, o rozmere 100 x 30 x 35 cm, čistý objem vody cca 100 litrov....

Ovšem v dotazu jsou uvedeny jiné rozměry než v prezentaci.
Podle fotky jde o to, co jsem psal. Rybky se drží u dna, kvůli světlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2021 14:12 JoJo Re: RAP
Akva má asi 125-130 litrov, 100 litrov je skutočný objem vody.
Je pravda, že v horných partiách je zeleň iba na okraji.
V založenej prezentácii je aktuálne foto. Je to z mobilu, takže ospravedlňte kvalitu.
Ďakujem za odpovede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2021 22:09 Muž RAP [1549] Re: JoJo
Jelikož nemáš prezentaci, tak je těžké ti poradit.
Za1) Těch cca 100litrů vody je pouze při prázdném akváriu naplněném až po okraj.
Za 2)"..je dobre vysadene rastlinami" - jaké rostliny, zastiňují hladinu?
Razbory mají rády polostín a pokud máš otevřenou hladinu, budou se držet dole ukryté v rostlinách.
1slušná fotka napoví víc než odstavec popisu! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2021 22:04 Žena tramtra [3202] Re: JoJo
A co Tetry svítivé? :-) Nikdo ti asi nezaručí, že budou jen nahoře, ale byla by to pěkná kombinace. A nechceš udělat akvárku prezentaci nebo sem dát aspoň jeho fotku? Nevíme jak vypadá, to se pak těžko radí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=251