Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 167 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 18:48 Žena ustavprochore [567] – Re: Mumínek
To je ale asi dost podstatná informace, že v akvárku budou s rybkama i žabky, ne? ;-)
S drápatečkama nemám zkušenosti, ale předpokládala bych, že budou spíš u dna, proto bych ty pancéřníčky i ancistruse vynechala, do středu zvolila tak 6 - 8 razbor (klínoskvrnných, Hengelových,...) a nahoru jednoho beťáka. Zvětšit hejno můžeš vždycky, s teplotou by snad taky neměl být velký problém (snesou žabky 25 - 26 °C?), krmení - vločky, mražené...
Co ty, příp. ostatní na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 17:47 Mumínek – Re: safira
No jo, ale přečetla jsem si, že se nemají krmit nítěnkami a já krmím nějakými zmrzlými červy žabky, takže ony by to určitě jedly taky... Ale jsou moc hezké. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 09:19 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Rybous
můžeš tam dát třeba halančíky, ale těch se ti tam vleze jen málo, protože samci jsou dost teritoriální. nebo jiného hejnové ryby jakou jsou dania a pro začátečníky jsou ideální živorodky, ale nesmíš to s nima moc přehnat - hodně kadí a to jak bobky tak i mimina... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 09:06 Rybous
Ajeste me napadlo sam se v rybkach moc nevzynam jsem zacatecnik jake jine rybky by tam sli misto te neonky cervene ? skuste mi nejake doporucit treba se mi budou libit vic :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 06:30 V – Re: marek6547
Spousta... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 21:29 Žena safira [4] – Re: Mumínek
Fotka k příspěvku Jestli chceš hejno, tak jen nějaké pidiryby, já mám v 54 l razborky Galaxy 16 ks a 4 otíky a na cvrkot v akvárku si nemůžu stěžovat palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 19:06 Mumínek – Re: Mumínek
Nikdo mi neporadí?? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 18:34 Mumínek
Ahoj všichni. :-) Už mám znovuzaložené akvárko a pomalu začínám uvažovat, jaké rybičky si mám koupit. Uvažuju o razborách klínoskvrnných, tetrách neonových, pancéřníčních (asi pandíky) a ancistrusech a možná někdy i samce betty. Prostě chci mít nějaké hejno, ale nemůžu se rozhodnout, jestli tetry nebo razbory, protože dát tam od každého 6 je asi blbost, ne?? Pancíky počítám tak 5-6, ancistruse bych chtěla taky 1-2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 17:50 marek6547 – akva
dobry den prosimvas jake rybky se hoda do112L akva???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 11:11 Muž arnošt [37] - Rostliny
to máte asi pravdu - já mám u dna ještě 4 sekavce a dno je čisté jak operační stůl... ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 10:51 Muž Onys [9]
já si teda myslím že je to v pohodě. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 06:56 V – Re: arnošt
Taky mám radši méně ryb, ale pokud budou ti Pandíci u dna sami, tak 7 ks na 60×30 cm není problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 06:53 V – Re: Rybous
To je v pohodě... 100 l je trochu přehnaný požadavek. Jde o to, že Neonky jsou relativně živé, takže bych je nedával do akvárka kratšího než řekněme 50 cm (raději >=60 cm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 06:02 Mrakoplash
Klidně bych těch sedm nechal, pokud tam ovšem neplánuješ ještě nějaké další rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 23:17 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Rybous
hejnové je pravda, ale myslím si, že 4 by mohly v tak "velkém" akvarku stačit, ale třeba má někdo jiný názor - já mám ve 112-tce taky čtyři a je to nerozlučná banda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 23:14 Rybous
ale udava se ze jsou to hejnove ryby (ty pandy) tak kolik jich mam dat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 23:14 Muž radogr [0] - Živorodky – Re: Rybous
ja mám v 54l akva tiež 10neoniek a sú velmi spokojné a živé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 23:12 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Rybous
větší hejno ve větším akva by se mělo asi líp a líp by vyniklo, ale strádat by neměly - jen těch pandiček se mi zdá až moc, aby měly na dně vůbec co papat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 23:10 Muž Hannibalus [13] – Re: Rybous
můžeš spát v klidu, strádat nebudou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 23:08 Rybous – Budu je trápit ?
Našel jsem na foru nazor ze neonky do Aq mensi jak 100l nepatri. Moje rybi osadka AQ (54l) byly rozmyslena takto : 10x neonka cervena , 7x pancernicek panda. Tak se chi zeptat jak je to s neonkami jestli tam muzou byt nebo ne ? Nerad bych svoje rybky trapil. Popripade co jineho SNADNE na chov dat do meho AQ ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 15:38 Rybous
na co ancíka když tam budou pandy ? to radsi misto 6 pand dam 8 pand nez 6 pand a jednoho ancika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 13:45 Muž capko [40] – - Re: Rybous
tiež som začiatočník,ale myslím,že je to dobrý výber,možno by to znieslo jedného "ancíka"ako píše Raty ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 11:01 Rybous
okd diky budou to neonky + pandy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 06:25 V – Re: Rybous
Buďto Neonky + Pandy nebo Betty + Pandy. Jiný ti možná řekne něco jiného, ale já preferuju menší počty druhů i ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 21:20 Rybous
Ajeste me napadlo ucite budou obyvatele: 10x neonka cervena , 6x pancernicek panda, a 3x neritina zebra. A jeste me napdlo jestli by tam mohlo byt 1x betta (samec) 2x betta (samice), zase ale aby tam nebylo prerybneno akva ma jen 54l. nebo muze byt betak i sam bez samic ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 10:31 V – Re: Rybous
Ta původní sestava je asi nejlepší.

Z živorodek by se hodily Gupky nebo Endlerky. K nim bych ale dal jenom někoho na přirozenou regulaci počtu a nic víc. Možná Bettu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 10:21 V – Re: lukyfa
Neber to ve zlým, ale vypadalo to jako seznam toho, co chceš teprve pořídit (na nádrž jsem se nedíval, to je pravda). Pokud už to máš všechno doma, tak je to jiná a holt se s tím musíš nějak poprat. Pokud máš koho podarovat, tak to udělej. A jestli není komu... Tak se zkrátka nedá nic dělat a necháš je v klidu žít... Musíme uznat, že je lepší špatný počet ve fungujícím dostatečně velkým akvárku, než ty rybí konzervy, kterých tady bohužel není prezentovaných právě málo... Taky jsem nedávno trochu přecenil svoji stovku: hejno Akar jsem daroval do akvaristiky a hejno Pancéřníčků dostala teta se dvěma stopadesátkama, dvěma čtyřicítkama a nedostatkem rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 21:45 Muž lukyfa [5] – Re: V
Tak teda takovej sprdunk jsem nečekal sad . Ale kdyby jsi četl i deník, tak tam jsem napsal, že jsem se spletl a koupil červený místo neonových. Oni v tom tmavým akva vypadali úplně stejně jako neonky....no ;-) . No teď to nechám jak to je, a tvou radu poslechnu až to teda půjde, přeci je nespláchnu... A já myslel, že pokud to budou rybky velikosti neonek tak těch cca 20 rybiček je akorát, teda když se nerozmnožej..... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 18:59 Rybous
ale aby to pak zas nebylo prerybneny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 18:07 Raty – bla...bla
...pancéřníčci sou mý oblíbenci,a co k těm neonkam místo pand dát oranžovobřichý?
sou užasný. a nebo 3 a3...a přimluvil bych se i za nějakýho ancíka :-)
...p.s.-s těma živorodkama souhlasim...jako,že rači né. ale jak kdo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 17:59 Raider – Re: ježeček
Jo to je fakt...Ale ony to zase požerou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 17:46 ježeček – Re: Raider
No jen nekupovat ty živorodky v jináči. Jinak jich rázem může být 10 :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 14:57 Raider
Určo dobrej nápad...A já myslím že kdyby jsi dal jen 8 těch neonek tak by nevadilo i 3-4živorodky X-) :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 12:53 V – Re: Rybous
Dobrá volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 12:53 Žena Madu [5] – Re: Rybous
já jsem teda začátečník, ale myslím, že dobrý, víc ryb určitě nedávej:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 12:48 Rybous – Výběr ryb 54l
Mám 54 l akvárko hustě osátzené zatím bez ryb napadlo mě 10x neonka červená , 6x pancéřníček pnda a nic víc co říkáte ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 07:37 V – Re: lukyfa
Proč proboha tolik druhů?!? To není akvárko, ale výkladní skříň. Až na ancíka to jsou všechno hejnový rybky a ty je tam máš napsaný po pár kouscích. Dyť to budou chudáci. Molly, Mečovky i Platy se sice v 50 l běžně chovají (taky jsem to kdysi jako dítě školou povinné dělal), ale není to moc dobré.

Ancíka dej maximálně jednoho (nebo ho radši vynech). Místo dvou P. zelených dej radši 6 menších P. panda. Z těch teter si vyber jeden druh (raději drobnější T. neonovou nebo žhavou) a od něj tam dej tak 8-10 ks. I to je "papírově přerybněno", ale pokud nezapomeneš na dostek rostlinek a máš dobrý filtr, bude to krásně fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 23:02 Muž lukyfa [5] – Tak a je to....
Tak se to tak nějak vyjasnilo X-) 4x tetra červená, 5x neonová, 3x žhavá, 2x ancík, 2x pacík zelený a 1x black molly, celkem 17. Chtěl bych ještě tři rybičky- 1 samec a dvě samice, nechci pavý očka(nic proti nim, ale prostě nee). Poraďte co - mečovky, platy??? Děkuju palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 00:21 Muž Dzira [38] - Rostliny
zapomněl ste rybníky, jezera a kádě na trhu:-D. všechny zatoulaný kočky a psy Srstkovi a Kubišový :-D Každej si dokážeme něco najít, tak pšt :-D Pak by se tu mohlo psát, že všechny zvířata patří do volný přirody a my to tu mužeme změnit na modelářský kroužek. Klidně si mějte v 10 litrech 20 závojnatek a 10 terčovců..Každy chov je o tom co tomu věnuju a co od toho čekám. Já od toho očekávám dobrý pocit, že rybkám dám dobrý podmínky a je mi jedno, jestli je to závojnatka nebo jedna endlerka. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 21:19 Muž mnammnam [23] – Re: mkonvalina
ja som mal takties zavojnatky v 60l akva ale velmi sa trapili v tak malom mieste tak som ich venoval kamaratovy do jazierka a zatial sa maju fajn namiesto nich mam parmicky a mecovky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 17:27 Žena Imii [45] – Re: mkonvalina
Vypadat líp ? Jo může ... když dáš ty závojnatky do jezírka a do akvárka normální akvarijní rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 17:23 Muž bv9 [13]
Závojnatky mají nedokonalé trávení a proto dost znečišťují vodu. Proto je potřeba pro ně počítat s velkým množstvím vody na kus. V jezírku by jim bylo určitě moc fajn. Oni jsou pěkný a lákavý, ale do akva se moc nehodí. Tak už k nim opravdu nic nedávej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 15:09 mkonvalina – Re: Dzira
Chjo,

a já se těšil, že mi tam toho poplave víc a že to bude vypadat líp sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 14:55 Muž Dzira [38] - Rostliny
taky bych tam už nic nedal. . Závojnatky ještě povyrostou. Je to všežravec, takže žere i malý rybky, který bys tam eventuelně mohl dát, ale mohlo by to být drahý krmení :-D Závojnatkám bude dobře tak, jak teď jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 14:47 Raider
Já mám závojnatky 3 a v pohodě... ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 14:43 Peter – Re: mkonvalina
Ku zavojnatkam uz nic, pocitaj 37l na jednu zavojnatku. Ku 1 chovnemu paru sa odporuca 100l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 14:41 mkonvalina – Re: Ninco
Proč?

To jsou tak agresivní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 14:36 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 14:34 mkonvalina – 60l - 2 závojnatky - co k nim?
Ahoj prosím o radu,

mám 60l akva a v něm dvě závojnatky. Jsou tam ještě se dvěma "přísavkama" :) ale i tak mi přijde akva hrozně prázdné ...

Prosím poraďte co by se k nim hodilo ...

Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 12:51 nenya
K neonkám něco klidného - parmičky i dania jsou děsný divoši Neonky máš zřejmě obecné nebo červené, zkus k nim přidat třeba tetru krvavou, je poměrně klidná a hezky se pošťuchují mezi sebou. Můžeš taky uvažovat nad neonkou zelenou a černou. Pancéřníčkama taky nic nezkazíš, ze začátku bych ale volila leopardího nebo skvrnitého - jsou méně nároční. Ke hladině by se ti hodila kardinálka čínská, je sice bystřejší ale ne tolik a je malinká a nenáročná. Pokud trváš na těch daniích, tak malabarské není takový divoch - je ale náchylnější k chorobám. Na výběr pak máš ještě různé druhy tetry - vol klidné druhy menší velikosti. Uvidíš, jak to bude nakonec pěkné.
Těch mrňavých rybek se skutečně do padesátky může dát cca 20, ale budeš muset hlídat dusičnany a chemii vůbec!!! Měnit vodu je samozřejmé. Zarybni to ale postupně, raději až se ti rozrostou kytky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [167] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198615x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=8301