Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 55 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 21:03 Veronika – rybičky pod stromeček
Dobrý den.Chci se zeptat, jak dlouho mi asi přežije pár rybiček v kulatém akvárku? Dceři chci darovat akvárko pod stromeček, ale jelikož je nutné založit ho aspoň dva týdny před tím, než tam dám ryby, chci se zeptat, jestli ty dvě tři ryby přežijí ty dva týdny v kulatém akvárku.Pod strimek jí samozřejmě nemůžu dát založený akvárko, to už s ním pak nehnem...ale když bude prázdné, bude moc zklamaná...tak jsem chtěly udělat kompromos-prázdné akvárko a ryby na pár dní do koule...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.11.2015 22:08 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: housis
v tvém rozměru? vadí, všechny ryby co mají nad 5 cm a máš je v akva (je jedno jestli výška, nebo délka), jsou na tvoje akva velké :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 21:38 housis Re: romant
Dám na vaše rady. Začnu se zbavovat modrých čichavců.
Kamarád má pár čichavců medových. Vadí když je dohromady pár medových a samička modrá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 19:53 R Muž romant [27987] Re: housis
Tak ukončím to trochu rezignovaně, hlavně už do toho akva nic nepřidávej. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 19:50 housis Re: romant
problém není. Jen všude čtu kolik kdo má ryb a připadá mi, že jich asi mám dost. Tak jsem jen chtěl slyšet názor. Ano nádrž je vysoká 60 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.11.2015 19:34 JoKa Re: housis
Dlouhodobě fungovat nebude. Na to si můžeš vsadit...
Přečti si něco o těch rybách a začni nárokama... Vypíchnu například skaláry, ideálně 60 cm vysoká nádrž, alespoň 200l a to, že je to hejnová ryba. Minimálně 6, lépe však 8 kusů, tolik se ti jich tam ani nevejde.
Pořád si myslíš, že jim pšenka pokvete??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 19:33 R Muž romant [27987] Re: housis
housis napsal: toto složení už mám 3/4 roku a vše v poho funguje.
Tak v čem je problém. ;-) No, né, je to za hranou, teď funguje a až to na čichouny a skaláry příjde, bude zle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 19:29 housis Re: půlpy
toto složení už mám 3/4 roku a vše v poho funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.11.2015 11:54 Muž Jifi [675] Re: půlpy
Na skaláry je to malé tak jako tak. Dospělé jedince si v tomo moc představit neumím, ani tam nebudou mít moc místa na plavání.
Jinak má teda tazatel pořádně přerybněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 11:37 Muž půlpy [2131] Re: housis
když budu vycházet z toho co tam máš nyní pak:
pokud je výška 60 nechal bych 1pár skalárů, neonky a krunýřovce ostatní pryč
pokud je výška 40 nechal bych 1pár čichavců, neonky a krunýřovce ostatní pryč
možná bych jen rozšířil počet neonek,
ale nyní tam máš přerybněno a poměrně k velikosti akwa i nevhodné ryby
ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.11.2015 10:29 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: housis
Kombinace to neni dobra. Tenhle dotaz měl byt položen ještě před pořizenim ryb.
Na objem akvaria moc druhů a množství ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 07:52 housis – osazenstvo
Ahoj, mám 120l(40x60x60) akvárko a mám v něm:
- 3x skalára
- 5x čichavec (2xperleťové, 3x modré)páry
- 4x mřenka(sekavka) pákistánská
- 2x pancéřníček kropenatý
- 2x krunýřovec
- 10x neonek

Je to dobrá kombinace? mohu si ještě nějaké ryby přidat a nebo je to už mnoho?
děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 14:44 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: roy
Tak pokud Ti to takto fungovalo, tak si měl štěsti a je to bezva.
Zaleži na jaky kusy človek narazi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 14:36 Muž roy [18] Re: karmen1976
Z osobnej skusenosti mi trio samiciek bolo vela na 75x35cm plochu s velkym pmozstvom ukrytov a rozclenene. Jedna z nich bola utlacana nonstop.Keby som ich dal este viac neviem co by nastalo. ked su dve, tak maju akvarko rozdelene na polku a ziadny problem ani pri vytere a vodeni mladych po svojom uzemi. Ani jedna z nich sa ne.erie do uzemia druhej a funguje to super takto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2015 14:20 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: roy
Myslim si, že 2samičky neni dobry počet. Ta jedna muže tu druhou utlouct az se da dohromady se samcem. Klidne bych dala 1+3 i ty 4.
Aspon bude mit kluk na vyber a samice se nebudou pak midlit.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 11:50 Macicek Re: roy
Díky už mám jasno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2015 11:05 Muž roy [18] Re: Macicek
osobne by som tam viac nez tri samicky nedaval. idealne dve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 10:31 Macicek Re: karmen1976
Díky za názor a co se týče počtu, nemám ubrat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 10:10 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Macicek
Spíš bych volila variantu b..
Kakadu nejsou tak choulostive , jako Ramky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 09:29 Macicek – rybex
Ahoj,
ve 120l akvárku mám nyní 20ks neonek červených, chci přidat cichlidky a krunýrovce jednopruhého:
a)
cichlidka ramirezova 5ks (jeden samec + samice)
krunýřovec jednopruhý 6ks

b)
cichlidka kakadu 5ks (jeden samec + samice)
krunýřovec jednopruhý 6ks

Prosím o radu.
Díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2015 10:52 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostlinyRe: romant
:) jednou jsem to udělal .... je to hrozné jsou mrštný jako nikdo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 10:41 R Muž romant [27987] Re: AleK
Nevím jak často lovíš dospělejší SAE z rostlinnýho akvária, ale já bych to prostě nedělal, jestli mají být řasy, tak budou, konec konců, je alespoň co řešit. ;-) Ale ano, klidně i těch 80, proto jsem napsal ten nepodrkočitelný počet 50 kousků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 10:24 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostlinyRe: romant
jj krunýřovec jednopruhý je otík ty tam budou napsal jsem špatně jméno je to Parmička černopruhá a je na řasy suprová asi nejlepší :) rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha
a 50 to je bezva myslel jsem si na 80 až 100 ale i 50 je už slušné hejno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.09.2015 10:13 R Muž romant [27987] Re: AleK
Parmičky jednopruhý ani dočasně, místo nich natrvalo krunýřovce jenopruhý a těch neonek, tedy volil bych neonky modrý, ne méně než 50 kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 10:10 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostliny
Ahoj budu zakládat 160ku rostlinnou a do budoucna do ni chci jen neonky ... kolik tak si jich tam můžu dovolit koupit ... počítám že by tam budou nějaké krevety, otíci a parmičky jednopruhé ale ty jen dočasně na řasu ?? díky opravdu jsem to celé nečetl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 09:25 marlin Re: romant
Po přečtení jak odchovat ty tetry, už chápu proč nemám šanci:-)

Tak je mi to asi jasný co budu mít v akva. Děkuji za rady a Váš čas palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 08:49 R Muž romant [27987] Re: marlin
Tetry ve tvojí vodě nemáš šanci udělat, ale to není podstatný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 08:45 marlin Re: romant
Hlavně abych je někde sehnal:-) Asi budu muset vyrazit na burzu do Prahy (ještě jsem tam nebyl). 12 kousků tam nechám a třeba se mi podaří rybky rozmnožit.


Dno mám ve stejné frakci v 60tce a nakoupil jsem teď i do 160tky a celkem mi to vyhovuje. Na dnu jsem se vyškolil minulý rok, když jsem začínal. Bíle kamínky, štěrk namíchaný s pískem. Jednoduše katastrofa. Pak jsem tady na fóru studoval jaký dno a všichni stejně skončej debatu u říčních oblázků:-).
Jo a ty kamínky jsou klasický říční oblázky, opravdu kulatý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 08:29 R Muž romant [27987] Re: marlin
Těch teter klidně i víc, jinak u mě dobrý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 08:20 marlin Re: romant
Šel bych tedy cestou jednoduchosti a dal tam hejno druhu Tetra ozdobná. Takových 12 kousků? Navíc podle atlasu vypadají jako odolný druh.

Udělám rychlou rekapitulaci plánovaného osazenstva:

Dominanta akva - 3 ks čichavci perleťovy - 2 samice, 1 samec
Hejno pro střední vrstvu - 12 ks tetra ozdobná
Čistič dna - 8 ks panc. zelený
Všehočistič - 2 ks ancík
Imigrant z koule - 1ks beťák

Co třeba takto?

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 08:06 R Muž romant [27987] Re: marlin
Když dánia, tak třeba klasiku v podobě kluků v triku rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane , ale zde to bude dilema, protože to jsou hejnový ryby, stejně jako nějaký zamýšlěný druh teter a to akvo je podle mě jednom na jedeno solidně početně vybavený hejno. Při smíchání několika hejnových druhů velmi snadno dojde k tzv. roztřelu, kdy je tam ryb "hodně", ale pohledově je to sem tam čudla.
Edit: Ještě se vrátím k těm oblázkům frakce 4/8mm. Osobně velmi rád používím frakci tzv. o řád menší a to řekněme někde 2/4mm, ale i stou větší frakcí se to dá provozovat, hlavní je, aby ten štěrk byl kulatej, aby se dal efektivně odkalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 07:57 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: marlin
Spiš koukni do Razbor, ty jsou větší a neschovavaji se. A jsou vhodnejsi do společenstev.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2015 07:53 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: marlin
Dania perlova bys viděl jen v tom pytliku co bys je vezl, jakmile bys je vypustil, tak se Ti schovaji.
Jsou to schovávači.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 07:12 marlin Re: romant
Teď jsem koukal na vyrostlé sekavce a je to strašně velká ryba. Leda bych měl větší akva :-)

Tetra ozdobná je celkem fajn a hezká rybka.

Tojsouvěci: Hyphessobrycon ornatus White Fin mě taky zaujala.

A co nějaký druh razborky? např. Dánio perlové

Jednoduše nechci skončit u neonky nebo pavích oček.

Počkám ještě, jak mi schválíte razborky a pak se rozhodnu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2015 22:33 Muž Tojsouvěci [3587] - Kytky s čudlamaRe: romant
Hyphessobrycon ornatus White Fin , dospělé při bočním osvitu palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2015 21:50 R Muž romant [27987] Re: marlin
U těch mřenek(sekavek) bych opravdu nedával jenom dva jedince, ale dal nějakou menší partičku, ale zdráhám se to do tvého objemu doporučit, on se k tomu jistě někdo další vyjádří. ;-) Jinak místo těch krvavek třeba rybicky.net/atlasryb/tetra_ozdobna ,ancáky a běťáka si necháš, fajn. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2015 21:26 marlin Re: romant
Děkuji za vyhodnocení. S perleťákama souhlas..bude to tak lepší, když neuhoní tu jednu samici. Mřenky jsem slyšel, že ve dvou jsou v poho. Problém mají prý když jsou sami. Parmičky jsem původně chtěl kvůli ruduše, ale spoléhat se jen na ryby je asi špatně. A to, že žere řasu jen nějaký čas jsem se dozvěděl, až teď. Panc. zelený jsem chtěl hejno, ale zase jsem se bál, aby nebylo přerybněno. Budiž místo těch parmiček. Ancíky bych rád zanechal, páč mám dva malé v 60tce. Tetry krvavý jsem spíš jen tak plácnul, protože mě nenapadá jaký hejno do střední vrstvy akva. Ke klasickým neonkám nemám vztah :-). Beťáka už mám v 60tce a byl zachráněnej z koule. Je to kliďas, kterej nechá žít i mláďata pavích oček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2015 20:40 R Muž romant [27987] Re: marlin
Takže ten seznam projedem. :-) Perleťáci, když tak rozhodně v páru a ještě lépe dvě holky na jednoho kluka. Mřenky ne, těch by to chtělo víc a už by to na ně mohlo bejt malý. Parmičky černopruhý taky ne, to by chtělo ještě větší akvo a stejně, pokud jsou se záměrem řasožroutů tuto konzumují jenom v mládí a posléze se z nich stanou jenom darmožrouti zabírající místo jiným. Panc. zelený těch 3x tolik, ancáky bych vyměnil za lorikárie, tetry krvavý v počtu 10 je hrana, dovedou to bejt potvory a jak se začnou nudit, mají tendenci okusovat ploutve ostaním, zvláště pomalejším druhům, tak snad jsem na nikoho nezapoměl. ;-)
Edit: Zapoměl, na beťáka. Jak tam budou perleťáci už bych tam beťáka nedával a taky ty krvavky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2015 15:03 marlin Re: Heimdall
voda měřená byla..a už to prý není vhodný na dlouhodobější pití, protože se z polí dostávají právě dusitany a dusičnany, nebo jak to je

Na druhou stranu mám rok 60tku a v pohodě..jak ryby, tak kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2015 14:47 R Muž Silent [5949] Re: marlin
Pokud budeš brát vodu ze studny zjisti si hlavně hladinu NO2 a NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2015 14:44 marlin
Zdravím,

budu pořizovat nové akva a zajímá mě Váš názor na složení rybiček :-).
Rozměry akva: 100x40x40
Voda: Studna - ph 7,2,tvrdost 12-14 °dH , teplota 25°C a v extrémních bez chlazení 28-30
Dno: říční oblázky vel. 4/8 mm
Rostliny: ještě nevím, ale nějaká kolekce z aquadaho

Čichavec perleťový 2ks
Mřenka pákistánská 2s
Pancéřníček zelený 4ks
Parmička černopruhá 4ks
Bojovnice 1ks
Ancík 2ks
Tetra krvavá 10 ks

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 19:14 Žena Turbínka [2558] Re: pepsi
Ty chceš vařit guláš? :-) Pokud ano, masa na něj už máš dost. Vyber si dominantu za mě z tohoto výběru pár čichavců, potom k tomu nějakou hezkou hejnovku třeba ty neonky a na dno partu pancéřníčků. V jednoduchosti je krása.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 19:14 R Muž romant [27987] Re: pepsi
Ne, tedy ne ve 125 litrech, určitě ne skaláry, určitě ne čichvaci(perleťáci, modří, šedí, zlatí), ty mřenky tuším taky něco vzrůstnějšího, takže taky kategorie, ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 19:14 jamajcan Re: pepsi
Nemohou.Nevhodná kombinace i výběr druhů do daného objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 19:11 pepsi – rybky v akvariu 125 l
Prosím o radu... Mohou být spolu skaláry, neonky,čichavci, molly, mřenky a parmičky?
Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 19:06 R Muž romant [27987] Re: ms
Tak musím vyslovit pochvalu, povedlo se to. ano Osobně bych a to i pod tíhou informací o přítomnosti akvaristickýho potěru bych šel do těch otíků(6-8 kousků), coby šikovných a hravých pomocníků. S tím posílením hejna modrejch neonek na 20 kousků bych souhlasil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2015 11:45 ms Re: Jifi
Dětem jsem to samozřejmě vysvětlil. Díky tomu není osádka 30 pavích ok, 5 závojnatek, 10 skalár a 10 ancíků... :)

Prezentaci akvárka jsem narychlo spíchnul. Fotka je zatím bohužel jen z mobilu. S komenty nejen ohledně osádky klidně do mě... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.08.2015 21:18 Muž Jifi [675] Re: ms
Dětem je potřeba vysvětlit, že i rybičky jsou živí tvorové, kteří mají určité nároky a pokud děti chtějí pozorovat hezké akvárko, nemá se to přehnat.
Já jsem se vrátil k akvaristice po cca 20 letech právě kvůli synovi, ale tohle byla první věc, kterou jsem mu vysvětlil - že nemůžeme míchat bezhlavě rybky a krevetky podle toho, jak by se mu líbily, jinak to nedopadne dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 16:38 ms Re: ludvik
Jako víš co, mě by taková osádka stačila třeba jen s posílením hejna neonek. Ale vysvětluj to dětem, které chtějí akvárko co nejbarevnější a nejživější... :-)

Otíky tedy ještě zvážím. Posílím postupně neonky na cca 25, když tvrdíte, že by to akvárko mělo zvládnout. No a časem ty cichlidky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 14:29 Žena drvi [2894] Re: ludvik
Já bych taky místo otíků přidala ještě aspoň 15 modrých neonek, jsou drobný a čistotný, vešlo by se jich i 18, ať jich je pořádný hejno.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [55] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198640x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=2701