Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 56 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 16:38 ms Re: ludvik
Jako víš co, mě by taková osádka stačila třeba jen s posílením hejna neonek. Ale vysvětluj to dětem, které chtějí akvárko co nejbarevnější a nejživější... :-)

Otíky tedy ještě zvážím. Posílím postupně neonky na cca 25, když tvrdíte, že by to akvárko mělo zvládnout. No a časem ty cichlidky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 14:29 Žena drvi [2894] Re: ludvik
Já bych taky místo otíků přidala ještě aspoň 15 modrých neonek, jsou drobný a čistotný, vešlo by se jich i 18, ať jich je pořádný hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 14:18 Muž ludvik [1082] Re: ms
V jiných oborech se traduje, že se nehrabe v ničem, co funguje ... (lze to i sprostěji). Tak proč se v tom hrabeš ty, když máš dobrý pocit už teď :-)

Ale já osobně bych v malém asi nemíchal pancéřníčky s otíky. Párek cichlidek bude asi OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 13:42 ms
Po záběhu zarybňuju akvárium - 98l, čistý objem cca 75l. Rostlin je dostatek a daří se jim. Po pročtení fóra mám o osádce celkem jasno. Tak bych s vámi rád zkonzultoval počty jednotlivých druhů.

Aktuálně tam mám:
neonka modrá 12ks
pancéřníček panda 6ks
levatky a kružíky z kytek

Plán:
otíci 6ks
páreček malých cichlidek - kakadu, vysokoploutvá, panduro apod. (druh si ještě definitivně rozmyslím, na to je čas)

Je prostor a rozumné některé hejno ještě rozšířit? Nebo ponechat počty podle mého plánu, případně plán upravit? Pocitem nějaké prázdnosti akvária netrpím už ani teď. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 09:55 R Muž romant [27987] Re: Barčuša
Nebuď tajemná jak hrad v Karpatech a nesmlouvej. :) Dokonči prezentaci, kde bude uvedeno jak to vlastně s tím počtem stávající osádky je a bude se vidět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 09:52 Barčuša Re: romant
Aha,a jen tak pro zajimavost,druhove by se k sobe hodili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 09:47 R Muž romant [27987] Re: Barčuša
Ne, už teď je tam docela těsno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 09:43 Barčuša
Zdravim,prosim moc o nazor.Mam par cichavce zlateho,neonky,tetry,dve molly,dania,pancernicky,ancistrusy.Muzu si poridit par Bety bojovnice??dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.08.2015 20:38 R Muž romant [27987] Re: AmMia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 20:24 AmMia Re: Koště
Do haaaaje ...No jsou 4,a je pravda,ze tem nic neni :-D To jsou hajzlici...Ja je tipovala...Co s tim ted?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 20:20 Koště Re: AmMia
Z mých zkušeností s tím seznamem ingrediencí pro rybí polévku, bych si ohledně ploutví, tipl na tetru měděnou. Mám jich větší hejno a i tak jsou občas kousavé, natož pokud jich je málo a svoji ,,hyperaktivitu" si nevybijí v rámci svého druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 20:13 AmMia Re: Zoidik
Fotka k příspěvku No kdyby byly uz mrtve tak me to neprekvapi tolik,ale ty neonky napr. byly uplne v pohode a najednou pres noc zmizely uplne vsechny,to same ted naposledy asi pred 2 hodinami ta molly zila a pritel odjel na 15 min. vratily jsme se a molly uplne ozrana... :-( Takze podle me spis jestli je mozne ze nejaka treba zacne utocit...Nevim :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.08.2015 20:01 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: AmMia
Ano, ryb je moc.
Kanibalky můžou být všechny, není to nic neobvyklého. Teda, že ostatní žerou až mrtvé ryby.
Rostliny zásadně by měly být živé.
Filtrace běží nonstop a týdně měnit vodu.
Akvárko zabíhat alespoň měsíc bez ryb, pouze s rostlinama a technikou. Z počátku klidně měnit vodu denně.

Udělej si prezentaci, dej fotky a bude se lépe radit, nicméně teď je dle tvého popisu vše špatně :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 19:57 AmMia
Ahoj,pred cca 4 tydny jsme daly do nove zalozeneho akvarka (60L) Nekolik ryb. (tetra medena,plata balon,zivorodku velkoplout.,molla,mecovku,neonky,pancernicka a krunirovce plochousteho) Kazdy min. 2ks. Moje prvni otazka je zda jich neni moc? Nemame v akvarku zadne zive rostliny. A druha otazka..Po 2 dnech umrel prvni balon,pak jedna neonka,pak jedna zivorodka a dalsi 2 balony...Pak se nam dva balony narodily,do rana prezilo jen jedno miminko...Ale pak...Najednou z niceho nic se nam prez noc ztratily 4 neonky,pak jsme nasly 2 molly mrtve bez ploutvi a oci. A proto se ptam..Ktera z tech rybek je ten kanibal???A co delat dal? Jsme zacatecnici a se vsim nam poradily pouze v Hornbachu a popr. tady z diskusi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.08.2015 12:54 Muž navik [908] - SumciRe: romant
Reagoval jsem právě proto, že je (zejména) zde takto nepřesně pojem biotop používán. A stejně tak, jako v supermarketech na vahách chybně řadí meloun mezi ovoce, tak to z něj ještě ovoce nedělá, byť je takto obecně (a chybně) prezentován. Mám za to, že by populární weby jako tento měl přispět k správnému užívání pojmů - tady jde opravdu o doplnění v zájmu věci a nikoli o hádku, jak romant správně uvedl palec .
Ale jelikož, jak říká klasik, "nejde o život..." a je to jedna z mála věcí, na kterých se neshodneme X-), nemá smysl to pitvat :-). Hezký zbytek víkendu všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 09:11 R Muž romant [27987] Re: Amatértom
My se nehádáme, my s doplňujeme a tak je to správné, tak to má byť. ano Ano, nějaký podobný druh jsem měl na mysli. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 09:09 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: romant
nehádejte se kluci dám si tam hejno pygmalíčků ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 09:06 R Muž romant [27987] Re: navik
Slovo biotop je spíše tak jak jsem to napsal používáno. Děkuji za doplnění. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.08.2015 08:59 Muž navik [908] - SumciRe: romant
Slovo biotop je naopak velmi konkrétním a přesným pojmem a rozhodně není synonymem pro světadíl. To však není důvodem k tomu, proč bychom se v závěru nemohli shodnout na tom malém druhu pancéřníčka :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 08:07 R Muž romant [27987] Re: Amatértom
Ono slovo Biotop je velmi širokým a spíše obecným pojmenováním, osobně bych se klidně i proti tomuto škatulkování prohřešil a nějaký menší druh pancéřníčků klidně i pořídil. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 07:15 R Muž Silent [5949] Re: Amatértom
Však taky ne. Já reagoval pouze na dotaz jaké ryby Asie mají podobné potravní nároky jako panceřníčci. Ono do nádrže daných rozměrů se víc ryb než několik malých hejnových stejně nevejde. Stačí střídmě krmit nebo nasadit pár šnečků či krevetek a problém se zbytky krmiva bývá vyřešený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 06:43 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Amatértom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 00:29 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Heimdall
nepřipadá mi že jsou takto velké rybky vhodné do akvária jehož rozměry jsou popsané výše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 23:19 R Muž Silent [5949] Re: Amatértom
Ryby dna jsou v Asii například mřenky, sekavky, sevelie nebo sekavci. Stačí nahlédnout do zdejšího atlasu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 22:03 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: romant
úžasné děkuji :) a existuje i nějaká rybka na způsob otíka či pancéřníčka? Jaké rybky se v Asii starají o dno, řasy a zbytky krmení ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 21:56 R Muž romant [27987] Re: Amatértom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 21:50 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: romant
nechtěl jsem ti udělat práci s označováním offtopicu, proto jsem svůj dotaz ohledně rybek směřoval do jiného vlákna.. :) Rasborka je milionová nenáročná a vděčná rybička, ale z mé strany je už tak trochu okoukaná nevím, jestli je to nějaký fenomén naší dědiny, avšak zdobí tu snad každé akvárium v domácnostech..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 21:43 R Muž romant [27987] Re: Amatértom
Pokud bychom měli zůstat v Asii, tak co třeba hejno rybicky.net/atlasryb/razbora_klinoskvrnna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 21:42 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Asijské hejnovky
Ahoj chtěl bych se zeptat na nějaké vhodné druhy asijských hejnovek do 60x30x30 akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2015 17:46 Muž Sagittariusi [19] Re: NHKG
Ďakujem aj tebe aby si si nemyslel, že som ťa odignoroval :). Nakoniec som sa rozhodol že sa na to vyprdnem. Bolo by mi ich určite ľúto a hrýzlo by ma svedomie :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2015 17:46 Muž Sagittariusi [19] Re: romant
Ďakujem za všetko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2015 17:19 R Muž romant [27987] Re: Sagittariusi
Je to richtik. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2015 17:18 Muž Sagittariusi [19]
Mohol by som sa teda len opýtať či je to už teda priveľa alebo by to bolo ešte hranici únosné??:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.08.2015 14:42 Žena drvi [2894] Re: Jindráš
Domnívám se, že tím Turbínka myslela, že je rozdíl mezi 1 cm živorodky a 1 cm tetry - například ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2015 13:17 Jindráš Re: Turbínka
Jasně.že to není pravidlo,každý,ať má ryb,co libo :) . Já se toho držím,myslím,že na tom nic špatného není,nechci a ani se mi nelíbí napěchovaná akvárka rybama. ne Dříve jsem měl 160l a v něm jen jeden pár Astr.Ocelátus. Dorostli mi cca 20cm a byla to paráda.Myslím,že čím více prostoru mají,tím lépe. Ale třeba si to myslím blbě. ano Myslím si,že 10l na rybku je minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   07.08.2015 12:51 Žena Turbínka [2558] Re: Jindráš
Jindráš napsal: Na 1cm dospělé ryby se počítá 1l vody. Nejméně.
Pozor, toto není pravidlo, spíše zažitá neúplnost a hrubě (!!!) orientační "pomůcka" no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2015 12:42 Jindráš Re: Sagittariusi
Na 1cm dospělé ryby se počítá 1l vody. Nejméně. Jak velké to máš akva? ;-) Já mám 200l,mám 16 ryb a zdá se mi to hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2015 12:32 Muž Sagittariusi [19] Re: romant
Tak nakoniec som sa rozhodol takto:
2xCichlidka Thomasova
2xCichlidka Apistogramma panduro
14xKrunýřovec jednopruhý
30x tetra ohnivá
3x betta splendes(samec a 2x samica)
- orientačne by to nemalo byť prerybnené(podľa kalkulátoru).
Za tie tetry ďakujem sú krásne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 20:20 R Muž romant [27987] Re: NHKG
Já bych to nekombinoval a nechal jako zástupce labyrintek jenom ty betty. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 20:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sagittariusi
Pokud ty čichavce šedé moc chceš, tak je tam dát můžeš. Ale podmínkou by byla zarostlá hladina (rostliny jako Egeria, Ceratophylum, ...), což by asi neodpovídalo tvým představám o vzhledu nádrže. Jsou i menší druhy čichavců, bohužel malí čichavci jsou dost choulostiví a aspoň u mě se rádi schovávali v houští, takže nebyli moc vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 19:15 Muž Sagittariusi [19] Re: romant
Ďakujem ti :). Na tých Čichavcov som bol natešený najviac ale nesmiem mať veľké oči a malé akva :). Už teraz som sa z chybného zloženia svojej osádky poučil a mám možnosť nového štartu tak to nepokazím už :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2015 19:07 R Muž romant [27987] Re: Sagittariusi
Buď hejno jedno a nebo druhý, nekombinovat, bude to vypadat divně, budeš mít pocit že tam ryby nejsou a přitom se tam budou tlouct dvě mini hejna. Počty jsem ti napsal. ;-) Ostatní ryby krom těch parmiček a čichavců bych neviděl jako problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 18:37 Muž Sagittariusi [19] – Re: romant
Prepáč videl som neonka a zahrnul som ich do jedného vreca :) no skúsim si pozháňať ak tak ako by si mi to odporúčal??:) koľko ks tých neoniek?? Alebo kombinácia neonky modré + tetry ohnivé?:)z tých ostaných rýb asi teda žiadnu že??len jedno hejno veľkopočetné ak som správne pochopil...určite tam ale bude bojovník a samice ale tí si ostaných rýb nevšímajú :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2015 17:59 R Muž romant [27987] Re: Sagittariusi
Proto jsem ti nabídl neonku modrou. ;-) Jako jinou možnost nabízím pořádnou partu rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 17:40 Muž Sagittariusi [19] Re: romant
neonky moc už nechcem..príde mi akva dosť krátke na ich škôlky a potom nevyniknú v plnej kráse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2015 17:21 R Muž romant [27987] Re: Sagittariusi
Parmičky červenoploutvý a čichavce bych vyřadil z hledáčku, je to na ně malý. :-) Podíval bych se třeba na hejno 25 ks rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 17:14 Muž Sagittariusi [19] – 112l
Ahojte, budem sa za mesiac sťahovať a budem odznova zabiehať akvárium. Osádku čo mám v prezentácii (prerybnené ja viem) budem vracať pánovi čo má chovňu, takže mám šancu začať odznova. Pozeral som nejakú osádku a rád by som prijal nejaké rady, odkazy a skúsenosti. Rozmýšľam buď málo väčších rýb alebo veľa mikro rybyčiek :).
Zatiaľ som sa rozhodol pre tieto:

1x Parmička červenoploutvá rybicky.net/atlasryb/labeo_cervenoploutve
2x Čichavec modrý rybicky.net/atlasryb/cichavec_modry
2x Cichlidka Thomasova rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova
2x Cichlidka Apistogramma panduro rybicky.net/atlasryb/cichlidka_apistogramma_panduro
14x Krunýřovec jednopruhý rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
+ 3ks betta splendes(samec a 2x samica) nemám ich komu darovať a rád by som si ich ponechal
nebude to prerybnené alebo veľké trápenie rýb? nakoľko ich min. vel. nádrží je 100l. Nádrž aj po presťahovaní bude vyzerať zhruba rovnako ako je v prezentácii len bude čierny štrk 1mm - 2mm a nie manado. Rybyčky by mali byť povahovo kľudné aj keď parmička je dosť teritoriálna tak rozmýšľam že by sa to zaobišlo aj bez nej :). Za všetky reakcie budem vďačný :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2015 19:43 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant
No jasně, že jsem myslela jen ta dánia a parmičky :-D Příště budu konkrétnější :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2015 19:42 R Muž romant [27987] Re: ivaha
Posílit ano, ale už ne ty ancáky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2015 19:40 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: aqua11
Další druh už ne, ať to není guláš. Maximálně bych početně posílila stávající hejna.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [56] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198684x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=2751