Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 57 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2015 12:32 Muž Sagittariusi [19] Re: romant
Tak nakoniec som sa rozhodol takto:
2xCichlidka Thomasova
2xCichlidka Apistogramma panduro
14xKrunýřovec jednopruhý
30x tetra ohnivá
3x betta splendes(samec a 2x samica)
- orientačne by to nemalo byť prerybnené(podľa kalkulátoru).
Za tie tetry ďakujem sú krásne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 20:20 R Muž romant [27987] Re: NHKG
Já bych to nekombinoval a nechal jako zástupce labyrintek jenom ty betty. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 20:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sagittariusi
Pokud ty čichavce šedé moc chceš, tak je tam dát můžeš. Ale podmínkou by byla zarostlá hladina (rostliny jako Egeria, Ceratophylum, ...), což by asi neodpovídalo tvým představám o vzhledu nádrže. Jsou i menší druhy čichavců, bohužel malí čichavci jsou dost choulostiví a aspoň u mě se rádi schovávali v houští, takže nebyli moc vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 19:15 Muž Sagittariusi [19] Re: romant
Ďakujem ti :). Na tých Čichavcov som bol natešený najviac ale nesmiem mať veľké oči a malé akva :). Už teraz som sa z chybného zloženia svojej osádky poučil a mám možnosť nového štartu tak to nepokazím už :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2015 19:07 R Muž romant [27987] Re: Sagittariusi
Buď hejno jedno a nebo druhý, nekombinovat, bude to vypadat divně, budeš mít pocit že tam ryby nejsou a přitom se tam budou tlouct dvě mini hejna. Počty jsem ti napsal. ;-) Ostatní ryby krom těch parmiček a čichavců bych neviděl jako problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 18:37 Muž Sagittariusi [19] – Re: romant
Prepáč videl som neonka a zahrnul som ich do jedného vreca :) no skúsim si pozháňať ak tak ako by si mi to odporúčal??:) koľko ks tých neoniek?? Alebo kombinácia neonky modré + tetry ohnivé?:)z tých ostaných rýb asi teda žiadnu že??len jedno hejno veľkopočetné ak som správne pochopil...určite tam ale bude bojovník a samice ale tí si ostaných rýb nevšímajú :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2015 17:59 R Muž romant [27987] Re: Sagittariusi
Proto jsem ti nabídl neonku modrou. ;-) Jako jinou možnost nabízím pořádnou partu rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 17:40 Muž Sagittariusi [19] Re: romant
neonky moc už nechcem..príde mi akva dosť krátke na ich škôlky a potom nevyniknú v plnej kráse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2015 17:21 R Muž romant [27987] Re: Sagittariusi
Parmičky červenoploutvý a čichavce bych vyřadil z hledáčku, je to na ně malý. :-) Podíval bych se třeba na hejno 25 ks rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 17:14 Muž Sagittariusi [19] – 112l
Ahojte, budem sa za mesiac sťahovať a budem odznova zabiehať akvárium. Osádku čo mám v prezentácii (prerybnené ja viem) budem vracať pánovi čo má chovňu, takže mám šancu začať odznova. Pozeral som nejakú osádku a rád by som prijal nejaké rady, odkazy a skúsenosti. Rozmýšľam buď málo väčších rýb alebo veľa mikro rybyčiek :).
Zatiaľ som sa rozhodol pre tieto:

1x Parmička červenoploutvá rybicky.net/atlasryb/labeo_cervenoploutve
2x Čichavec modrý rybicky.net/atlasryb/cichavec_modry
2x Cichlidka Thomasova rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova
2x Cichlidka Apistogramma panduro rybicky.net/atlasryb/cichlidka_apistogramma_panduro
14x Krunýřovec jednopruhý rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
+ 3ks betta splendes(samec a 2x samica) nemám ich komu darovať a rád by som si ich ponechal
nebude to prerybnené alebo veľké trápenie rýb? nakoľko ich min. vel. nádrží je 100l. Nádrž aj po presťahovaní bude vyzerať zhruba rovnako ako je v prezentácii len bude čierny štrk 1mm - 2mm a nie manado. Rybyčky by mali byť povahovo kľudné aj keď parmička je dosť teritoriálna tak rozmýšľam že by sa to zaobišlo aj bez nej :). Za všetky reakcie budem vďačný :)

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2015 19:43 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant
No jasně, že jsem myslela jen ta dánia a parmičky :-D Příště budu konkrétnější :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2015 19:42 R Muž romant [27987] Re: ivaha
Posílit ano, ale už ne ty ancáky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2015 19:40 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: aqua11
Další druh už ne, ať to není guláš. Maximálně bych početně posílila stávající hejna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2015 18:02 aqua11
Ahoj,mám aq 120 litrů rybicky.net/nadrze/23325, 8 danií, 5 parmiček mechových a 2 čtyřpruhé, 4 krunýřovce. Přemýšlím, jaké ryby by se ještě k ním daly přidat. Hodí se živorodky? Díky za vaše rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2015 15:03 Jindráš Re: ludvik
Jsou krásný,veselý a hravý. jenže jich mám moc. 10 je asi hodně,na těch pár litrů,co mám. Nemůžu jim ublížit. Kdyby je tak někdo chtěl,aspoň 4. Jsou skvělý,pořád koukaj,kam jdu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2015 14:47 Muž ludvik [1082] Re: Jindráš
Já mám problém to podle ploutví poznat i po nějakých dvou letech. Bezpečně poznám jen největšího samce a nejmenší samici (protože má divnou lebku a je fakt nejmenší). Mám jich šest v 370 litrech (hrubých). Víc bych asi nedával ...

Barvy mění (zvýrazňují) obě pohlaví. Většinou při námluvách/třeních. Ale občas i jen tak, při předvádění se.
A podívej se na ně v noci, vypadají jak vyválené v asfaltu :-)

Problém nastane až vyrostou. Pak se ze zvědavek stanou lekavé zvědavky. A už to taková sranda nebude, jsou schopné se tak leknout, že se na půl dne schovají naprosto dokonale.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2015 14:02 Jindráš Re: romant
Zatím to moc poznat nejde,podle ploutví. Ale asi jo,budou to kluci. Nechcete někdo 4-5ks? Za odvoz. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2015 13:09 R Muž romant [27987] Re: Jindráš
Ocasní a hřbetní protaženější ploutve, to jsou kluci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2015 13:02 Jindráš Re: romant
Aha,tak jo,děkuju. Proč maj ten pruh ale jen 3? Jsou to kluci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2015 13:00 R Muž romant [27987] Re: Jindráš
Vyjasňují si postavení ve skupině.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2015 12:54 Jindráš – Akara hnědá
Všechny zdravím a chci se zeptat,mám 10x Akara hnědá,krom nich 4x SAE a 2x Ancistrus. Akva 200l. Akarky jsou cca 6-7měs.mladé a teď,poslední dny se třem protáhne černý terčk až na bříško,je to takový černý proužek. A honěj ostatní Akary. Mohou to být 3 samci a zbytek holky? Mají cca 7cm a zatím to podle ploutví rozlišit nejde. Proč je honěj? Vůbec jim neublíží,jen se strkaj mezi sebou -ti tři- a pak lítaj po nádrži za ostatníma. Tření? Nejsou na to ještě mladí? Ostatních si nevšímají,jen Ancistruse -po krmení-odstrkávaj na dně. Je to paráda je pozorovat. Je to náběh na tření?? Díky. :-D Já vím,je to dost,16 ryb ve 200l-čistých cca 180l,ale nemohu se jich zatím zbavit. Jsou to šmíráci,pořád sledujou,co se děje. A pořád louděj jídlo. Nechcete někdo alespoň 4 ? Jasně,že za odvoz,jsem z Kladna. coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2015 19:54 Koště Re: FrantaAquarium
Než co nejvíce druhů, raději bych udělal větší hejno jednoho druhu + třeba zmiňované Otíky/Panceřníčky :-) Rybám bude lépe a pohled na akva nebude působit tak chaoticky jako když má někdo od každého druhu dvě rybky, aby to bylo ,,pestré".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2015 12:37 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: FrantaAquarium
20× rybicky.net/atlasryb/danio_perlove
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
10× rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly nebo nějaký jiný malý druh

Je to jenom hrubý nástřel, idální je si projít zdejší prezentace podobných rozměrů. Danio perlové můžeš nahradit modrými neonkami, razborkami klínoskvrnými, měděnými tetrami... Počty adekvátně upravit dle velikosti ryby a nedávat je dříve než po měsíci provozu pouze s rostlinami a technikou aby se zaběhlo akvárko, takže na doladění osádky budeš mít ještě spoustu času ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 12:31 FrantaAquarium – Akvarium 70l
Mám nové ještě nezaložené 70l akvárium a chci se zeptat kolik a co nejvíce druhů ryb by se tam vlezlo ... potřebuji vědět abych si mohl nakoupit písek a rostliny vhodné pro ryby co mi doufám poradíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 10:31 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Lisa
Na krmení skalár jsou paví očka super. Na společné pohodové soužití už to bude horší, záleží co od soužití očekáváš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 10:26 Lisa – Skalára amazonská a Živorodka duhová
Chtěla bych se zeptat jestli se k sobě hodí Skalára amazonská a Živorodka duhová
Předem děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 17:12 R Muž romant [27987] Re: Michal
Pojďme zkusit ten tvůj dotaz nějak uchopit. ;-) Tak prvně by to chtělo znát, o jaký akvo se jedná, jestli čerstváček, už založenej, nebo již nějakej čas jedoucí akvo s již nějakou osádkou a když to zjednoduším, tak by bylo nejlepší se zaregistrovat, zřídit prezentaci předmětný nádrže, uvést co nejvíce údajů aby se dalo přesněji reagovat. Tak jak jsi dotaz položil, je to odpovídatelné pouze pro majitele křišťálových koulí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 16:50 Michal
Ahoj
Aké ryby mám dať podľa vás do 60l akvária? Ďakujem :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2015 01:27 Muž ludvik [1082] Re: liborass
Dovolím si nesouhlasit. Klidná je, to ano - ale nesmí se leknout. A že to umí i podle odrazu sama sebe od skla. A nesnáší moje modrá trička. Musím chodit na ostro, to je lepší ... Někdy mám až strach, že si něco udělají. Těžko říci, jestli se tak chovají všude. U mě mají víc klidu, takže nejsou moc zvyklé na ruch před akváriem. A když mám náhodou živé krmení, tak je to také jiné.

Nehrabavá - to sice je. Záleží ovšem na tom, jak definuješ hrabavost. Cíleně a pořád nehrabe, to ne. Ale zároveň se poměrně snadno tře. A pokud začne stěhovat vykulený potěr, tak pro něj dělá důlky v písku. Vypadá to jak když děti dělají obtisky tělem do sněhu. Plácne břicho na dno a kroutí se sem tam.

Také je docela silná. Takže když dostane chuť na řasu, je schopná rostlinu ze dna vytáhnout (ty menší samozřejmě, na velký echinodorus si netroufne).

Jinak je to pro mě moc krásná ryba. Chytrá, zajímavá. Pro někoho ovšem nic moc, protože barev moc nepobrala. Ale zato ty tři dokáže měnit pomalu jak chameleón.
liborass napsal: je akara a akara, ale třeba akara hnědá je klidná a nehrabavá ...
Ale do 150 litrů ... nevím nevím. Možná párek. Ale je problém je poznat. Kromě toho jsou mimo období tření spíš hejnové a zjevně si společnost užívají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 10:40 Žena Beastie [320] Re: NASREDDIN
Bohuzel, objem zvetsit opravdu nelze :)) Ale lze zvolit vhodnejsi druh ryb
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 10:31 Muž NASREDDIN [1383] Re: Beastie
Druhové akvárko s pancéřníčky být může, ale ten objem by neškodil klidně větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 09:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: shotik
Když si ochoten zajet na nádraží a zaplatit cca 300 kč za dopravu, seženeš skoro cokoliv. Z telefonu se nepodívám, ale večer se můzu kuknout a případně i poslat odkaz na nabídku velkoobchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 09:40 Žena Beastie [320]
Dají se chovat pouze pancéříčci? Třeba adolfův a 8 ks v 50tce?
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 09:18 Muž shotik [60] - Mořské rybyRe: NHKG
Cihlidky jsem mrkal a pár adeptů by bylo ale problém jsem měl s tím je najít někde k prodeji :/

Apistogramma panduro
Apistogramma baenschi
Mikrogeophagus ramirezi Electric blue
Anomalochromis thomasi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 09:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: shotik
Místní atlas a hlavně tu velikost nádrže neber jako dogma. Do atlasu přispívá spousta lidí a ty čísla jsou jen odhad. Navíc někdy pro skupinu, jindy pro pár. Každý si nechá jinou rezervu. Řiď se spíše velikostí ryb a údaje si kontroluj na jiných stránkách, třeba seriouslyfish.com
Akary obecně méně hrabou než kančíci, ale skoro každá cichlida ti bude trochu hrabat a ničit kvítka pokud jim je nasadíš kde je nechtějí.

Nechceš radši nějakou cichlidku a k nim ty neonky. To je běžná kombinace, co kvtkům skoro nic nedělá a prakticky nehrabe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 09:11 Muž liborass [174] Re: liborass
rozhodně nepočítej, že ti ta akara doroste 16cm, v akva tak max 10-12cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 09:10 Muž liborass [174] Re: shotik
místní atlas není berná mince ;-) já bych se toho vůbec nebál, moc velký rozdíl mezi tou akarou a kančíkem není, měl jsem oba ;-) do těch 112 klidně párek akar k tomu nějaké jedno hejno teter (např. žhavých) na dno něaké pancíky a je to palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 09:01 Muž shotik [60] - Mořské ryby
tak tohle všechno bych rad spojil. Nechci mit rybu ktere umím připravit prostor pro spokojený život ale bude vypadat jak android:) Akvárium by mělo zaujmout:)

Já třeba nechápu moc ten atlas. Ty mi napíšeš že by do 112 mohla být ale je nad 150litrů a to se nehodí ani sem do tématu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 08:54 Muž liborass [174] Re: liborass
nejde o to vybrat "hezký druh", ale i o to, jestli tomu druhu umím připravit odpovídající podmínky... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 08:52 Muž liborass [174] Re: shotik
je akara a akara, ale třeba akara hnědá je klidná a nehrabavá a do tvého akva by mohla jít i s tím teramolem a kytkava ;-) a velikostně je kolem těch 10cm...http://rybicky.net/atlasryb/akara_hneda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 08:43 Muž shotik [60] - Mořské ryby
no akary jsem taky okukoval ale je problem vybrat nejaky hezky druh .) Jinak akara je hrabava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 08:41 Muž liborass [174] Re: shotik
než dva páry to raději jednoho samce a 2 samice... zaléží jestli tam budou nějaké úkryty, ale přemýšlej, co budeš dělat s mladýma bude jich hoooodně mooooc, kytky být mohou, proč by ne... taky jsem o tom dnu uvažoval, ale chystám se na akary, tak jsem šel do betonářkého písku, je to klasika...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 07:59 Muž shotik [60] - Mořské ryby
Zdravim, chci se zeptat. Planuji do noveho akva osadit dno terramolem a dotaz zni: lze s timto dnem chovat kancika pricnopruheho? Cetl jsem ze dost reje takze asi kytky nic moc co ? Mohl by byt pripadne ve spolecenstvi s daniem nebo neonkami ? Jak moc je to neporadna ryba ?

Kolik jich do 112l ? Dva pary ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.04.2015 21:13 R Muž romant [27987] Re: snajprik
No a kdyby to nebyla taková polievka, ale třeba jednodruhovka o pořádným počtu jedněch teter, možná by jsi byl překvapen, jakej efekt by se dostavil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2015 21:08 Koště Re: snajprik
Jojo, hejnové ryby po dvou až čtyřech kusech, ale hlavně že je na co se dívat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2015 19:44 SaloSVK Re: snajprik
snajprik napsal:
gupky 5, samčeky 4 každý iný, samička 1,


Chúďa samička:-D Samíc by malo byť viac ako samcov:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 16:09 Muž snajprik [57] Re: Beastie
Ja som zase urobil si tetrove akvárium, mal som pred par rokmi aj cichlidy, ale tie mi robili strašný bordel, teraz mam tam
neónku červenú 8,
čiernu 4,
obyčajnú 4,
žiarivú 4,
tetru medenú 4,
tetru červenú 2,
tetru nádhernú 2,
ancitrus 2,
krevetky japonica 2 rozmislam dokupit este...
červene ráčiky 2
gupky 5, samčeky 4 každý iný, samička 1,
ešte zháňam neónku modrú a zelenú :)
Žijú si tam pekne ani jedna nemá okusane plutvy, krevetky, ráčiky si behajú kde chcú bez stresov. Telka kde stále je na čo sa pozerať :) Veľké ryby som vzdal, robia bordel a naháňajú menšie. Aj malé ryby vyznejú v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 15:53 Žena Beastie [320] Re: NHKG
Mám, 360 a další fakt neplánuji, už takhle ten zvěřinec doma není únosný a mým ráda samoúdržbová akvária :)

Layout někdy důležitý je, ne, prostor na plavání třeba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 15:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Beastie
Nechceš si koupit kromě ryb i nové větší akvárium?

Layout netřeba řešit, rybám na něm nezáleží, potřebují jen vhodné úkryty a některé druhy i dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 14:46 Žena Beastie [320]
Zdravím, chci nahodit téma na předběžné zamyšlení. Koukala jsem na nádrže podobné velikosti nebo na atlas, ale nic mě extra neoslovilo. Mám 54l, momentálně 15 razbor hengelových, 1 ancistrus, občas když bylo méně razbor jsem měla i 1 bettu nebo 2 čichavce, ale to bylo neudržitelné.
Jednou přijde doba, kdy mi razbory odejdou a já budu přemýšlet co s akvárkem, aby ještě bylo zajeté a dostat tam novou osádku. Nic mě ale nezaujalo. Již nechci jednodruhové hejno, po pěti letech se musím přiznat, že je to trošku nuda.

Nějaký pár nebo trio nebo něco podobného zajímavého, třeba cichlidka kakadu nebo čichavci? Jak bych musela na tohle upravit layout? Anubias zabírá 80% akvária, což razborkám nevadí, ale solitérům by mohlo. Ocením tipy klidně i vzkazem.

Děkuji moc.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [57] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199008x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=2801