Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 148 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 09:50 dapil – Re: romant
Dík za odpověď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 21:25 R Muž romant [27987] – Re: dapil
Jo, to bude v pohodě. Víc toho tam ale nedávej. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   01.10.2010 20:57 dapil
Neví to někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 17:05 dapil – 63 litrové akvárium
Ahoj, šlo by do akvárka s hrubým objemem 63 litrů dát tyto ryby:
6x Tetra neonová
3x Plata skvrnitá
1x Krunýřovec sp.
1x Bojovnice pestrá
1x Plž Clea helena
Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 20:23 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: DavidPida
nevim odkud presne si ale i na slovensku byvaji akvaristicke burzy, zkus si to nekde zjistit, jestli nebude naka pobliz. Da se tam sehnat vselicos. Nebo zajet do vetsiho mesta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 20:12 Muž DavidPida [0]
aha no tak nejak to poriesim ale aspon 15neoniek moze byt a nejaka ta kakadu samec a samica akurat jeden problemik neviem kde to zozeniem u nas niesu nejak na cichlidy specializovane akvaristiky skor na gupky a ine lahko dostupne rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 20:08 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: DavidPida
proc by se cichlidy nehodily k neonkam? zalezi na druhu. Hodne lidi tyhle cichlidky a tetry chova spolecne. Koukni se do atlasu na ty cichlidky, dole najdes komu plave v nadrzi a uvidis s cim je maji a muzes jim i napsat vzkaz a zeptat se jak spolu vychazeji. Nadrz by mela bych trochu clenita a zarostla, pak by nemel byt problem, navic tetry v pripade nebezpeci tvori hejno, tak by je to melo trochu uchranit. Jen bych jich tam treba nedavala tolik, pridavej je postupne a uvidis jestli jich tam treba neni moc (stejne neni dobry kupovat moc ryb naraz)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 20:00 Muž DavidPida [0]
no tak ale som cital ze ked sa kakadu alebo ramirezka rozmnozuje je velmi agresivna ale hodi sa k neonkam? asi nie ved je to cichlida
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 19:58 Lolok
Zdravim, chcel by som sa opytat ci mozem dat do akva ku 3 guramam modrym a bojovnicou skalara ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 19:53 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: DavidPida
na skalara je to male, cichavci tak mozna par, ty 3 parmicky ctyrpruhe to je malo, jsou to hejnove ryby, pokud jich bude malo tak budou delat problemy a k tem cichavcum by se moc nehodily. Nekomu bych je dala. Bude to lepsi. A co treba tam dat nejakou malou cichlidku? treba kakadu nebo ramirezku?(bez cichavcu) A nechala bych to vic zarust (sehnat vic rostlin, nebo se vyporadat s tim aby lip rostly) nez budes prikupovat rybky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 19:36 Muž DavidPida [0] – Rybky
Ahojte mam 112L akvarko teraz v nom 3male ancikrusi 3parmicky cernopruhe 5neoniek ervenych a 3 parmicky stvorpruhe....chcel by som tak aj nejaku inu rybku skalara alebo nejakeho cichavca a hlavne zvacsitpocet neoniek aspon na takych 20 :-) :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 21:22 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: ONYX
nedávala bych je tam. Koukni se do atlasu rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova tam píší minimálně 50 litrů, což je ale opravdu minimální velikost pro jeden pár když jsou tam sami. Pokud by vyrostly a chtěly se třít tak by to mohlo dělat problémy. Dobré je řídit se podle toho atlasu alespoń orientačně a ratši litry přidat. Není potřeba jen minimální velikost aby se tam ryby vešly, některé ryby potřebují prostor na plavání a jiné jako nápříklad tyhle dost prostoru při tření aby ostatní rybky měly klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 11:43 ONYX – Re: katterinecka
Měl bych na tebe dotaz. Kdyz se podivas na moje akvarium myslis, ze by bylo mozne poridit si tam paru ramizerek aniz by byla nadrz hodne prerybnena?? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 07:10 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: safki
nevim to zas tak jiste, ale myslim ze tyhle akary tvori pary, takze spis po dvou, nez jeden samec a vic samic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 07:09 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: safki
U mladých to ještě není poznat. Tak jsem koupila 4 a vyberu jeden pár (nebo dva když to výjde). Samci by se neměli moc rvát, ale nevím jak v té tvé nádrži, ta by byla tak akorát na jeden pár. Zatím jsou v pohodě a plavou všichni spolu. Plánuju k nim perleťovky pindare, které jsou taky docela plaché a ne moc velké. Ale na ty bys asi potřeboval trošku větší nádrž, i když nepotřebují zas tak velkou a nejsou zas tak hrabaví nebo agresivní jak některé jiné tohohle druhu. Ale potřebují dobrou kvalitu vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 22:16 safki – Re: katterinecka
Pry zerou sve mladata kdyz jsou v uzkych,ale to je zase takova poucka no,v praxi vsechno vypada trosku jinak. Mas tam ctyri jo? to mas jednoho samecka a zbytek samice nebo muze byt i vice samcu spolu u tohoto druhu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 22:07 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: safki
asi pred mesicem jsem si poridila ty akary 4 a plachy byly tak mozna prvni dny. Ted uz i kdyz cistim tak kolem me porad litaj a kolem akvarka taky chodim docela casto. Mozna to bude tim ze mam trochu vetsi objem, ale zas tak plache mi neprijdou ;-) A myslim ze pokud maji chut na treni tak jim zadna plachost nezabrani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 21:49 safki – Re: safki
Dekuji ze jste mi nastinili alespon nejakou predstavu,uz neco vymyslim,dam vsechno dohromady a do budoucna sem hodim i foto :-) Dal bych i foto akvarka se zelvou,ale to se sem nehodi :-D Dokonce jsem zkousel chovat zelvu i ve velkem spolecnem akvariu par let zpet, skoda ze jsem to nenafotil,ale nakonec to nebylo az tak vhodne jak jsem myslel. Ale dokud byla zelva mala bylo to vpohode :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 21:32 safki – Re: katterinecka
To ze neni pestre zbarvena by mi urcite nevadilo,je to krasna ryba. Jen premyslim ze bych chtel nekdy odchov,a nevim jestli by se mi to u tohoto druhu podarilo,prece jenom je to trosku placha ryba a ja nemam nadrz az tak izolovanou od bezneho ruchu domacnosti. Ale je to hodne pekna kombinace s tema tetrama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 21:20 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: safki
a co takhle akary hnědé. Jsou to jedny z nejmírnějších cichlidek. Jsou chytré a zajímavé, pokud ti nevadí že nejsou moc pestře zbarvené. A k tomu, hejno teter, drobnoústek, razbor, nebo něčeho podobného, jaké se ti zlíbí. Nejlíp velké hejno jednoho druhu ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 21:14 ONYX – Re: safki
tak vzhledem k velikosti tve nadrze si mysli, ze teritorialni chvani samce chraniciho jikry by nemel mit dopat na jine rybky.. pokud jich tam nebude opravdu hodne...jinak ja nemam taky zadne zkusenosti s temato rybama jsem pouhy teoretik ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 21:12 safki – Re: Trabant
To nic,vim ze te nebavi cist porad dokola prakticky to same. Precetl jsem hodne prispevku a vlastne jsem se nedozvedel skoro nic,ale tak uz to nekdy chodi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 21:10 safki – Re: ONYX
Moc dekuji za pochvalu, i kdyz nadrz je spis ve fazi "zkouseni" :-) Ramirezky jsou hodne pekne, o tech jsem taky premyslel. Nemam s nima moc zkusenosti, samecci jsou pry docela agresivni kdyz chrani jikry,ale ktera ryba ne ze :-) Budu o tom premyslet,dekuji za radu. Ty tetry taky nejsou spatny napad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 21:07 Trabant
Sorry safki.Asi sem to trochu přrhnal. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 21:02 ONYX – Re: safki
ale mas pravdu...radeji si to posrat podle svyho nez podle toho, co ti radi druzi ;-) nejsem sice zkuseny chovatel ale vic hlav vic vi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 21:00 ONYX – Re: safki
Mas moc peknou nadrz...z cichlidek se me osobne libi nejvic ramizerky ale muzes mit max 1 samce a k nemu tak 3 samice...jinak by se tam hodilo poradne hejno nejakych teter ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 20:58 safki – Re: Trabant
Tak to se omlouvam. Prosel jsem hodne temat na forech, vim ze se podobna temata opakuji. Hlavne me zajimalo jestli je takove prosredi vhodne napriklad pro nejake z africkych cichlid vzhledem ke dnu a podobne. No nejspis si budu muset poradit sam, chtel jsem jen vedet nazory zkusenejsich chovatelu. Dekuji ze jste mi alespon otevrel oci a presvedcil me ze nejlepsi asi bude delat si akvarium podle sveho, kdyz nejake ty zakladni znalosti a zkusenosti z minule doby mam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 20:38 safki – Re: safki
Tak co myslite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 19:47 safki – Re: safki
Focene s bleskem,tak to vypada jako kdyby tam bylo malo svetla a je to tmave,ale pro nastineni myslim ze ok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 19:46 safki – Re: safki
Fotka k příspěvku Tak tady to je.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 19:41 safki – Re: Landvir
Vidis,proc jsem to nevyfotil :-D Ted tam je trsku smeska ryb,ale jen prechodne protoze znamy se stehoval tak vyuzil me jako prechodne stanoviste hmm Ale uz bude mit akva zabehle tak si to posbira zpet. Tak moment,hned to sem hodim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 19:37 Muž Landvir [57]
A fotečka by nebyla??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 19:36 safki – Re: safki
Jaksi jsem nikde nenasel udaje o vode kterou tady mame a nemeril jsem nic krome ph.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 19:16 safki – Re: Moucha
No tak tohle ti presne nereknu. Pouzivam vodovodni upravovanou,jsem z havirova. Ph se drzi kolem 6,8 ,ale ostatni ti v tehle chvili bohuzel nereknu. Jo jinak co jsem zapomnel, pouzivam filtr fluval 305 a osvetleni od hagenu 2x40w, to jen pro doplneni, kdyby to nekoho zajimalo ohledne jinych veci :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 19:03 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: safki
jakou mas vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 19:02 safki – ryby do meho akvaria
Moje akvarium ma rozmery 115d x 30h x 55v. Mam tam tenke 3D pozadi,okolo 2cm sirky. Vyssi dno tvorene fujizunou a nejake vetsi kameny jako skryse. Docela dost rostlin ktere vytvareji prirozene ukryty tam mam take. Spocteno secteno se jedna o cca 130 litru cisteho objemu vody. Mohl bych poprosit jake ryby by se do takoveho akvaria hodily? Mohl bych mit i nejake cichlidy? Jaky druh by jste popripade doporucili? Dekuji za kazdou odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 18:22 Žena basa1313 [18] - Parmičky
cawte mam 60 litrove akva...mam v nom 4 panciernikov skvrnitych, 2x halancik pestry,1x labeo zelene, 2x prisavnik albin a planujem 8x tetra neonova ale chcelo by to niaku dominantu, premyslam nad niakou chichlidkou ale neviem akou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 17:34 blackholesun – Re: falco1992
Vynechal bych ty čichavce líbající a parmičky černopruhé. Na ty je akvárium malé. Zvláště ti čichavci se dorůstají až 30cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 14:11 Muž falco1992 [0] – Re: romant
dik za nazor romant :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 13:49 R Muž romant [27987] – Re: falco1992
Já bych do toho šel. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 13:43 Muž falco1992 [0] – muzou byt spolu ?
Zdravím všechny :-) Mám akvárium 112 l , v něm pro zatím 5 gold molly, chtel bych se zeptat jestli bych k nim mohl přidat ještě : Dánio Pruhované - 7 ks, Tetra Krvavá - 7 Ks, Čichavec Líbající - 2 ks, Parmička Černopruhá - 2-3 ks, Bojovnice Pestrá - samec a jednoho nebo 2 Ancistruse :-) Předem Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 13:17 Muž Gordon [22]
ahoj, zajímalo by mě co bych mohl přidat za rybky do svého akva, pokud by to bylo ještě možné = hrubý objem 84l
mám: 1ks parmička černopruhá - 2. umřela :(
5ks neonek - mix obyč a červených
5ks teter žhavých
4ks teter krvavých

Moje představa - 1.zvětšit hejno neonek o dalších několik kusů neonek červených
2.Pořídit razborky galaxy, teda pokud bych je někde sehnal.
3. párek nějakých malinko větších rybek

Rád bych si taky pořídil plže Clea helena, ale mám tam poslední neritinu a bojím se aby si nesmlsla i na ní. Jinak je tam halda nějakých minišnečků zavlečených do akva s rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 19:20 Muž Housie [3] – Re: Bob66
Takže nejspíš koupím o neonku dvě míň a nejspíš o platu taky míň a k tomu teda zakrslého čichavce a myslím. že by to mohlo být OK :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 19:09 Žena Noa [0] - Rostliny – Re: Schod
Já bych byla opatrná s ancistrusem, na takové akva jsou 3 moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 18:54 R Muž romant [27987]
Bob66 napsal: Dostatek rostlin a udržovat hygienu a kvalitu vody v nádrži :) Modré ani zlaté bych tam nedával, spíš ty menší ;-)
Naprosto souhlasím, vybrat nějakého čichavce zakrslého bude to ono. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2010 18:48 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Housie
Dostatek rostlin a udržovat hygienu a kvalitu vody v nádrži :) Modré ani zlaté bych tam nedával, spíš ty menší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 18:46 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Schod
Ne vždy je vhodné počítat 1 litr na 1 centimetr ryby, to je jen orientační X-) Souhlasím s Deathbull , pokud tam dáš třeba čichavce zakrslé tak by to šlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 18:43 Muž Housie [3] – Re: Deathbull
Předpokládám, že by to mohl být čichavec modrý nebo zlatý. Filtraci budu mít Fluval 205, ten by to mohl zvládat, čím vším mám dostat péči na takovou úroveň, aby se všem rybičkám dařilo? Více rostlin? dostatek prostoru??...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 18:39 Schod
Housie napsal: ahoj, můžu dát do aqa 133l?:

ancistruse 3x

panceřníček panda 6x

krunýřovec jednopruhý 4x

neonka obecná 15x

čichavec 2x

plata 6x

nebude tam přerybněno? díky za odpověd





Jeden litr v akváriu na 1 cm ryby , ale musíš započítat že máś v akvárku kamení atd. - že tam nemáš přesně 133 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 17:56 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Housie
Zaleží co to bude za čichavce, pokud nějaké prťousy tak by se to při dobré péči dalo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [148] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=7351