Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.03.2024 23:44 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Pepan19967
Naházel bych tam mnohem více rostlin, co nepřechází z emerzní formy na submerzní. Nemusíš je tam pak mít, ale na rozjezd jsou dobré.
Třeba od někoho z prostřihů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2024 21:02 Muž Pepan19967 [0] – Nově založené akvárium
Fotka k příspěvku Ahoj, koukl by se někdo kdo už je trochu zkušený na moje akva? Chtěl bych poradit ohledně rostlin a řasy, jak případně těmto problémum předejít. Díky ;) Info co vím jsem vyplnil v prezentaci. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.02.2024 18:10 Muž Freedlo [222] Re: čtverzubec
Je spousta clanku, ktere stoji zato si nacist: )
Pri zakladani akvaria navrhuji tuto cestu: Rozmyslet si co od akvaria ocekavam a co v nem chci mit. Projit si par clanku bud tady na rybickach nebo na jinych webech, vytvorit si predstavu a plan, nastinit ho kolegum akvaristum a ziskat zde nazory/zkusenost ci pripominky: )

O substratech je napriklad tento clanek : www.rostlinna-akvaria.cz/…

At se dari pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2024 17:41 R Muž Anthrax [4762] Re: čtverzubec
Ano :-) Ale jde taky o to co chceš pěstovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2024 17:13 Muž čtverzubec [2] - ČtverzubciRe: Anthrax
můžou v tom písku růst rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.02.2024 17:09 R Muž Anthrax [4762] Re: čtverzubec
Ahoj, záleží co to má být za akvárko. Pro naprostou většinu akvárek vyhovuje samotný křemičitý písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2024 17:02 Muž čtverzubec [2] - Čtverzubci – substrát do akvária
Dobrý den, jaký substrát bych měl dát do akvária? hmm Můžu vzít substrát z přírody nebo ho mám někde koupit? Většina substrátů je kyselá, to není pro chov ryb dobře, ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2023 20:01 Žena Starka [242] Re: vlka
Sleduji a zatím se nic nenaskytlo. :-) Nicméně dneska jsem ještě přidala růžkatec a dalších pár kousků subulaty. Cíl je mít akva zarostlé. Hlavně uvidím, jakým rostlinkam se bude dařit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2023 16:45 Muž vlka [3444] Re: Starka
Nevím odkud jsi, ale určitě máš ve svém okolí akvaristy, kteří ti rádi podarují svoje přebytky, případně pošlou za dopravné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2023 10:54 Žena Starka [242] Re: _Rob_
Děkuji za věcné rady. Ta kostka nakrivo je na kriminal. smich

Vím že to chce víc rostlin, no zatím jsem víc nesehnala. sad Nechci totiž kupovat za plnou cenu. stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2023 10:26 Muž _Rob_ [80] Re: Starka
Jak píše afc, víc rostlin určitě. A jestli tam chceš mít nějaké dekorace dej je tam zrovna při záběhu. Výměnou části vody nic nezkazíš ;-) Já osobně bych molitan z asapu lehce vyždímal do vody a pak už ho tam nedával a nechal jen tu modrou kostku. (kterou máš nakřivo strašně mě to irituje smich => dělám si legraci) Jinak asi pohoda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2023 16:08 R Muž afc1886 [14682] Re: Starka
Jako první to chce přidat ještě hodně rostlin. Výměnu vody při záběhu někdo provádí a někdo ne. Já jsem pro výměnu, ale nové vody ne z jiného akvária. Je to jako by sis do pokoje chtěla pouštět vydýchaný vzduch. K urychlení záběhu se postupuje jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2023 14:43 Žena Starka [242]
Zdravím. :-)
Zakládám akva o cca 65 litrech (v prezentaci zakl. info, později vylepsim). stydim V tom akvariu je filtr z 20 litroveho akva (mám v prezentaci), nový filtr a odhadem asi 10 litrů vody z té dvacítky. Akva běží od neděle. Mám tam rostlinky, asi 6 druhů, uvidím, co se chytí.
Zajímají mě dvě otázky:
Mám měnit část vody, nebo to nechat běžet? Případně mám třeba každý den vzít 5 litrů z dvacítky a dát jí do toho velkého? Ve dvacítce je 9 neonek.
A druhá otázka- kolik mám svítit? Resp. jak moc (intenzita) a v jakých intervalech. Mám programovatelný stmívač, takže můžu vymýšlet.
Děkuji za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2022 08:29 Muž skypi [248] Re: Ivory89
Máš tam málo rostlin, chtělo by to nějaký nenáročný stonkovky-je to tady na foru milionkrát :-)- . Podívej se do" "Darování, výměna akvarijních přebytků"- jestli nemáš někoho poblíž.
A pořešit to světlo - nejlíp s regulací intenzity (stmívač), takto ti poroste maximálně ten anubias - když ho vytáhneš z toho písku a budeš svítit přímo na něj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2022 06:42 R Muž afc1886 [14682] Re: Ivory89
Povytáhni ten anubias z písku, tak aby byl oddenek nad ním, jinak ti uhnije. Přivaž ho třeba k tomu dřevu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2022 21:01 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Ivory89
Koule máš... takže bych to zařizoval jako doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2022 19:22 Muž Ivory89 [1] Nové akvárium
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prave ted zalozene akvarko 60l :-) co myslite? Jeste nejaky lepsi svetlo, je tam dost stin se mi zda.. a nalepit pozadi.
A trochu muj nesvar je, ze napred akvarko a pak az premejslet, co tam dat za osadku. Mate nejakej napad? Treba krevetky, nejaky cisticky na koren a dno a neco k nim? Ale fakt nevim co…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2022 08:29 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Ivory89
Každý má jiné možnosti.
Klidně křemičitý písek frakce 0,5-1,5.
Např.:
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Těch 5kg je myslím do Vašeho při výšce 3cm akorát.
To co mám já je po 25kg filtrační písek do 0,8mm ( na té fotce )
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2022 21:14 Muž skypi [248] Re: Rovano
"Vsákne" opravdu jen minimálně. Co se týče odkalování - když to dobře nakonfiguruješ, založíš a provozuješ, tak třeba ani odkalování nebude potřeba :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2022 19:34 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: skypi
Ani časem se to do něj nevsákne? To se musí často asi odkalovat? Ale zase luxus do toho něco sázet.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2022 12:55 Muž skypi [248] Re: Ivory89
Filtrační křemičitý písek. Pokud je opravdu jemný (0.4-0.8mm), nezapadává do něj organický "brajgl".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2022 12:21 Muž Ivory89 [1] Re: zervajs
A nemate nejakej tip jake konkretni dno koupit? Neco co neni extra slozite na udrzbu a pujde dobre odkalovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2022 11:12 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Ivory89
Fotka k příspěvku Ostré dno.
Pokusil jsem se odfotit o co jde.
Snad to pochopíš lépe z "fota".
Jde mi o to 'zavrtání' se do písku a hrnutí ho před sebou...
ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2022 21:30 Muž Roger [1873] Re: Ivory89
Vyměnit dokud je čas ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.08.2022 10:46 Muž Lojza007 [1204] Re: Ivory89
Kromě toho, že je drť naprosto nevhodná, tak si myslím, že je docela odvážný tam ty ryby dát po týdnu od založení nehledě na to, že pancéřníčci jsou hejnové ryby a dva jsou žalostně málo, chce to minimálně 5-7 kusů. Taky bych řekl, že to akvárium bude pro dva ancistrusy časem malý.
A protože je to tak krátce založeno, doporučil bych darovat ty ryby a založit znovu nebo se dnových ryb vzdát a místo nich za dva měsíce od založení pořídit krevetky, těm drť vadit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.08.2022 09:56 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Ivory89
Drtě nejsou v akvaristice dobré ( asi) na nic :)
Nikdy jsem je neměl.
Pro rybky které svými "tlamkami" ryjí ve dně ( pancéřníčci obzvláště) je NAPROSTO nevhodné.

Buď se vzdát ryb dna nebo dna :)
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2022 09:32 Muž Ivory89 [1] Ostré dno
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pro začátek jsme si pořídili dva Ancitrusy a dva Pancéřníčky. Do akvária jsme umístili velký kořen. Myslíte, že je dno opravdu nevhodně ostré a je třeba celé vyměnit? Moc děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2022 22:34 Brodys Re: Ivory89
Nevím, jak záření, ale obecně je lepší mít zvířata v klidnější části pokoje, tady nemají kam utéct......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2022 22:14 Muž Sha [500] Re: Ivory89
Určitě přidejte kytky, zredukovat je po zajetí nebude problém a intenzita světla nenáročné zeleni vadit nebude. To dno je dle mého ostré a pro ryby dna nevhodné. A jak psal Brodys, po zapnutí repra budou ryby sto% v pozoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2022 20:26 Muž Ivory89 [1] Re: Brodys
Je to tak smich repracek se teda temer nezapina, ale ta televize vecer vetsinou bezi. Uz me taky napadlo, jestli nebude to zareni nejak vadit. Nekolik zivocichu tam urcite je v planu nasadit :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2022 20:24 Muž Ivory89 [1] Re: zervajs
Svetlo ma 4,8W, coz je asi neco jako 40W zarovka, to jsem nasel na internetu, ze je dost, tak mozna to tak z fotky jenom neni zretelny.

Je to u okna na sever, zadny primy slunce behem dne.

Na dne je substrat cca 1-3cm vrstva, uplne vepredu substrat neni vubec. Na tom je drt Gravel 2-4 mm.

V planu je nasadit tak 3 maly Krunyrovce, cca 6 Razborek a mozna jedna Betta. Potom pripadne i nejakou krevetku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2022 19:58 Brodys Re: Ivory89
Souhlasím s ostatními, ale co mě hned praštilo do očí je umístění. Zdá se mi to nebo ty ryby budou mezi televizí a obřím reproduktorem? smich Jestli to bude jen na rostliny, gak pohoda, ale optavdu přidat nějaký rychlý plevel palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2022 19:13 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Ivory89
Světlo bych ještě nepřidával, je tam málo kytek. Počkal bych, jaká strana ( světová ) jsou ty okna?
Co to je za dno? Nějaká drť?
Co tam budete mít za živočichy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2022 14:45 Muž Ivory89 [1] Re: vlka
Ok, kyticek je tam celkem asi 7, rikal jsem si, ze az vyrostou, tak jich bude asi uz dost. Nejaky pridam :-)

A kdybych teda poridil jeste to stejny svetlo a mel tam 2, tak uz by to melo stacit? Ma 310lm, coz mi prodavac rikal, ze je pro tohle akvarko dobry :-) ale nezdalo se mi to hned jak jsem ho nainstalival..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2022 12:40 Muž vlka [3444] Re: Ivory89
Čauky, je tam žalostně málo rostlinek a to osvětlení bude pro tak hluboké akvárium nedostatečné. Kořen dej klidně do akvária a zatěž ho třeba kamenem, ať si ,,zvyká,,. Držím palce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2022 10:44 Muž Ivory89 [1] – Nově založené akvárium
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, máme nově založené akvárium cca 4 dny a chtěl bych vás poprosit o názor. Tzn. zda je dobré osvětlení, umístění akvária, počet květin a celkový dojem z akvária. Do akvária jsem umístil kořen, ale stále plaval. Nechal jsem ho namočený mimo akvárium a čekám až se nasákne vodou. Děkuji za případné nápady a názory. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2022 13:28 Muž Lojza007 [1204] Re: Alse
Porodničku jsem úspěšně použil pro odchov pancéřníčků. Je použitelná pro všechny ryby, u kterých jsou vidět vajíčka, která se tam dají přemístit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2022 13:17 Alse Re: Lojza007, zervajs
Rozumím.

Pro zervajs: Ono mě to lákalo. Připravit si vytíračku (až/zatímco se bude usazovat osázené akvárium), půjčit si u rodičů ve velkém akváriu párek ryb a první svojí generaci si odchovat (protože některé ryby se, jak píšete, k sobě mají, ale ve společném se jim odchov nedaří - tam se množí jen ty, co třou veliké množství jiker a tudíž vždycky něco přežije). Než by se to třeba povedlo a potěr odrostl, akvárium by bylo tak akorát připravené na vpuštění rybek.

Většina druhů, co rodiče mají, není pro začátečníka vhodná (např. neonky,..), ale mají i pár menších druhů teter a parmiček, jejichž podmínky odchovu nejsou dle atlasu až tak nezvládnutelné. Chápu ale, že bez techniky je udržení vhodných podmínek v tak malé nádobě složité. Co by se tam tak dalo dát - vzduchovací kamínek a topítko, a dál už asi nic ? (Filtr -myšleno externí- by obávám se zlikvidoval potěr.)

Pro Lojza007: Děkuji za radu! Ale, dá se porodnička použít i pro jikernaté rybky? Připadá mi to vhodné spíš pro živorodky, kde se mimina dají snáze krmit (jsou větší).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2022 12:45 Muž Lojza007 [1204] Re: Alse
V podstatě vytíračku má smysl řešit v době, kdy bude zaběhlý normální akvárium a ryby v něm dorostou dospělosti. Což je od teď zhruba půl roku. Navíc u jednodruhovýho akvária by nemusela být vytíračka vůbec potřeba a pokud ryby budou žrát svůj potěr, jde použít porodnička.
Osobně bych prostě doporučil zvolit druhy, které svůj potěr nějak agresivně nepožírají - pancéřníčci, duhovky a další. Jde to nastudovat v atlasu nebo určitě spousta lidí poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2022 12:40 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Alse
Dobrý :-)
Oni se ozvou machři v oboru, ale až takové embryo jako já napíše "volovinu"...

Jako proč,ne. Začínat akvaristiku tím, že něco odchovám.
Ano jako "porodnička" to si umím představit,ale bez techniky...( Už jsem psal).
To znamená dost výměn vody a hlídání "parametrů"...
Já začínal se samovolným výtěrem živorodek, přešel k samovolnému cichlid ( vždy v společenském) a skončil u výtěru čichavců...

Oni ty ryby musí někde bydlet, že smich
A tím jsem začal ( minulý příspěvek ) a ta vytíračka je takový bonus... nestačí dát samici a samce a jsou jikry , on se ten pár třeba hledá v hejnu...
Akvaristika je ( hodně) o osobním přístupu k věci.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2022 12:30 Alse Re: zervajs
Dobrý den. Také si nemyslím, že by zmíněná nádoba sloužila jako klasické akvárium, proto jsem se ptal na vytíračku. Protože např. u zmíněné parmičky duhové v sekci Odchov je uvedeno, že, cituji, "Nádrž může být malá, doporučuje se nízký sloupec vody méně než 15 cm.".

Teď si to po sobě čtu znovu a pravda, nevyjádřil jsem to srozumitelně. Co se "rodičovského" akvária týče, k tomu se vztahuje druhá polovina dotazu (jaké akvárium, nebo spíše jaký druh - a dál se budu orientovat podle jeho parametrů) . Jestli je pro začátek to jednodruhové tedy lepší (názor?). Atd. :-)

Jistě, nečekám, že se při zakládání akvária kupují rovnou ryby. Jak jsem psal, v teorii o tom něco vím, ale taky vím, že ono něco je teorie a něco pak realita. Proto k tomu raději přistupuji, jako že nevím nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2022 12:08 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Alse
Ta nádoba by se hodila na šneky,nebo krevetky... ( Můj soukromý názor)

Na provozování akvária z rostlinstvem a nějakou technikou je to prostě nízké.

Akvárium se zabíhá ( cca 4 měsíce..
)
Takže když založíte akvárium,budete mít dost času na přemýšlení a studování,za předpokladu, že nechcete jen sklo,voda,ryby,jikry, malé...
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2022 11:35 Alse – Chov/odchov rybek pro začátečníka
Fotka k příspěvku Dobré dopoledne. Právě jsem se registroval a nevím jistě, kam napsat, tak mne případně prosím přesměrujte.

Zůstala mi doma - z rozebraného inkubátoru - skleněná vanička o rozměrech 40x40x20cm (viz foto). Přemýšlel jsem, zda by z toho nešlo udělat malé akvárium a případně pro jaký druh rybky. Nehledám nic exotického, líbí se mi klasické druhy, co chovával děda - akvarista. Trochu mám ponětí o chemismu vody a pod., zprostředkovaně, a něco se teď snažím načítat, ale nemám žádnou vlastí praxi.

Je podle Vás možné takovou skleněnou nádobu využít - nebo - dalo by se to časem použít jako vytíračka ? Už v tom den stojí voda a zatím neteče, ale protože nevím, jaký tam byl použit silikon, mám to pro jistotu ještě jednou obtáhnout akvarijním silikonem ?

Druhá část dotazu, jestli byste mi doporučili nějaký nenáročný druh jikernatých sladkovodních rybek, které bych mohl i jako začátečník zkusit vytřít a odchovat. Nemám moc rád dovoz ryb z ciziny/přírody, když to není nutné. Předpokládám, že bude lepší začít s jednodruhovým akváriem, abych si to nekomplikoval slaďováním potřeb jednotlivých druhů na teplotu, tvrdost vody atd.

Rodičům se ve velkém, společenském akváriu spontánně množí tetry císařské, mě se líbí spíše menší druhy typu parmičky duhové ( rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova ) - rodiče jich také měli několik párů, samice byly očividně plné jiker, ale v akváriu s tolika žravými druhy okolo se nikdy úspěšně nerozmnožili.

Jak velké akvárium byste doporučili pro skupinku, případně jaké druhy ještě přichází v úvahu? Případně které druhy se mohou vytřít i v akváriu s rodiči (když použiju rošt, síťovinu a pod.) ? Vím že v tom případě bude probírka mláďat velká, ale to je příroda ( hmm ) .

Předem děkuji za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2022 09:55 Muž Lojza007 [1204] Re: Tlapa
Nejlepší je vychytat někoho z okolí, kdo to daruje, stačí hlídat vlákno o Darování přebytků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2022 09:42 Tlapa Re: ajajak
Otravný nejsi, dám to tam hned jak to půjde. Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2022 09:05 Muž ajajak [228] Re: Tlapa
Já vím že jsem otravný ale za mne více rychle rostoucích rostlin. Růžkatec, Egeria a pod. Ty to požerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2022 09:00 Tlapa Re:
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem to včera trochu poladil, akvárium jsem trochu předělal a přidal 4 rostlinky. Dal jsem tam novej filtr společně se starým. Až mě překvapuje, že ta změna na fotkách není moc vidět...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2022 14:24 Muž ajajak [228] Re: Lojza007
To světlo co chceš je k ničemu. Koukni na tohle www.rostlinna-akvaria.cz/… jsem s tím spokojen. Je dost dobrých světel k výběru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2022 14:00 Muž Lojza007 [1204] Re: Tlapa
Chce to zkusit osázet a až to pořádně naroste, tak párkrát dusičnany změřit, aby se vidělo. Když tam bude pořád hodně dusičnanů, pak je na zvážení RO. Ale s tím bych fakt několik měsíců počkal, až se to zaběhne.
Světlo bych doporučil připlatit aspoň za Sinkor, svíti mnohem líp než Aquastel, ideálně bych doporučil Twinstar 60B, ale ten už je citelně dražší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2022 13:43 Tlapa Re: Lojza007
Dnes večer budu akvárko předělávat, tak pak pošlu foto. S těma dusičnama je to fakt mazec. Jo v okolí máme pastviny a pole, takže původ dusičnanů je jasný. Uvažovali jsme o filtru Dionela (www.dionela.cz), ale průtok toho filtru je 1 litr za hodinu, což je na nic, když potřebujete víc vody najednou. K tomu se taky musí pravidelně regenerovat. Jinak co se týká toho hightech akvária, tam jsem limitovanej prachama. Do budoucna o tom zauvažuju, ale teď to nejde. Ještě možná zainvestuju do světla, protože aktuálně tam mám jen ledkovou žárovku. Dám tam asi tohle: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Nacpu to kytkama, rozjedu novej filtr, počkám a uvidím. S rybama rozhodně pospíchat nebudu. Mám tam v plánu dát neonky obecný, neonky černý, MOŽNÁ k tomu tetry žhavé, pancéřníčky a nějakýho šneka. Nechci to přerybnit, tak to tam budu dávat s rozumem. Živorodky nemám v plánu. Díky chlapi za vaší ochotu poradit! Trpělivosti ZDAR! palec

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria