Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Darování, výměna akvarijních přebytků

NápovědaFórum » Ostatní  

Darování, výměna akvarijních přebytků
Toto vlákno není inzercí, od toho je zde na webu samostatná sekce, ale podáním pomocné ruky mezi akvaristy. Neaktuální příspěvky zde uvedené jsou redakcí pravidelně promazávány (platnost příspěvku je max. 10 dní). K přehlednosti vlákna můžete všichni přispět tím, že zde po realizaci dané transakce sdělíte tuto skutečnost a příslušný redaktor bude s příspěvkem náležitě pracovat.
Při reakci na danou nabídku používejte pouze SOUKROMÉ ZPRÁVY anebo chcete-li VZKAZY. Neregistrovaní uživatelé uveďte kontakt na sebe přímo do sdělení samotného, popř. se zaregistrujte a získáte tak větší komfort při komunikaci.
PŘI VKLÁDÁNÍ PŘÍSPĚVKU UVÁDĚJTE VŽDY MÍSTNÍ PŘÍSLUŠNOST (MÍSTO ODBĚRU). Usnadníte tím ostatním hledání.
Vlákno v žádném případě NESLOUŽÍ K ZADÁVÁNÍ POPTÁVKY, k té využijte samostatnou sekci "Inzeráty" http://rybicky.net/inzeraty/
Hodně zdaru při realizaci přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.02.2020 22:21 Žena JackieMy [6]
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vyměním přebytky skvěle rostoucí, nenáročné rostlinky salvinia minima. K dispozici mám jen 300ml. Vyměním vždy 8 mladších kusů salvinie (případně i víc za nestonkové rostliny) za jakoukoliv rostlinu, která je uvedená na fotu. Mně ze stejného původního množství, 8 drobných kusů, pokryla hladiny dvou akvárií - 50l i 100l, nemusíte se tedy obávat, že by se neuchytily.

Také vyměním vždy 5 mladých okružáků kanadských barevných (červená noha + modrá/červená ulita) za stejné rostliny. Neožírají rostliny a perfektně mi v akváriu likvidují řasy.

Možná výměna i za krevetky red cherry shrimp, nebo nějakou z jejich modrých variant - podle ceny dané variety krevetky by se pak lišil počet kusů rostlin/okružáků.

Předání v Chrasti u Chrudimě.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   16.02.2020 17:46 Muž Jarda62 [381] - Živorodky
Vyměním 20ks neonky diamantové za růžkatec, nebo podobnou plovoučku, třeba egerii.
Dobrá u Frýdku-Místku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   16.02.2020 10:57 Muž Kawa [684] - Tetry
Daruji 8 mladých skalarků 3.5 až 4 cm v těle. Mapové, kouřové,a pruhované. Jsou poslední a potřebuju uvolnit akva. 9 žlutých ampulárek 3 až 4 cm. Místo předání Hlučín u Lidlu ideálně po 17.h.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   13.02.2020 16:26 Muž QQQ001 [10] – Daruji rybky .. akutně
Daruji Čichavce modrého ( samice ) 10cm, dále Tetra měděná 1ks a Ancáka cca. 10-12cm. Plzeň jih Chotesov a okolí. tel.: 776290667

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   09.02.2020 18:22 Muž Kawa [684] - Tetry
Daruji tři Trnovce bělopruhé (Platydoras Costatus) příp.vyměnim za nějakou rostlinu. ahoj
Edit: Po dohodě můžu dovézt do Ostravy. Nebo předám na příští burze v OV.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   09.02.2020 14:36 Petr Zítka - Tetry – Daruji Tetry rostlinožravé
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Daruji skupinu Teter rostlinožravých.
5x Metynnis hypsauchen, velikost cca 15 cm
5x Metynnis maculatus, velikost cca 8 cm

Všechny ryby jsou staré asi 1,5 roku, naprosto zdravé a v perfektní kondici.
Bohužel sežerou všechny rostliny, i tuholisté Anubiase.
Důvod darování - chci si založit rostlinné akvárium :-)

Pouze osobní předání v Plzni.

Tel: 777 081 227

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   09.02.2020 10:46 Muž laguna1505 [61] – Cryptocoryne
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Daruji po dnešním protrhání větší trs Cryptocoryn (bez bližšího určení, ale asi affinis). Ideálně co nejdřív...pouze osobně, Slaný. Nejpozději ve středu půjdou do kompostu.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   08.02.2020 13:17 Muž martix6 [8] – Prostřih rostlin + Pistie
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Daruji pár rostlin z prostřihu.Hygrophila difformis,+cordata,Pistie,Bacopa Osobní odběr.Kamenický Šenov.Možno předat Nový Bor a CL. ;-) 605027077

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   07.02.2020 22:37 Muž vlka [841] – ...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Hezký pozdní večer, právě teď odloveno - daruji 12 ks čokoládek, velikost 2-4 cm + 1 velkou 6cm a k nim dvě Surmovky a dva šneky připomínající přerostlé Okružáky, omluva za nekvalitní rychle cvaklé fotky, osobní odběr Vyškov n/M, podrobnější info přes soukromý vzkaz...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   07.02.2020 09:21 Muž Blackie89 [172] – Daruji
ahoj
Daruji po dnešní údržbě prostřih z mých akvárií.
Pouze osobní odběr ve Velkých Opatovicích do dnešního večera.
Zájemci pište mi prosím vzkazy tady na tomto webu, nebo na email smeral.petr.89@seznam.cz

Jde o prostřih těchto rostlinek:
rybicky.net/atlasrostlin/pogostemon_yatabeanus
rybicky.net/atlasrostlin/hottonia_inflata
rybicky.net/atlasrostlin/rotala_rotundifolia
rybicky.net/atlasrostlin/ammannia_gracilis
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   06.02.2020 17:46 Žena Icestar [112]
Aktualizace: prostřih bude v SOBOTU odpoledne, Pogostemon octopus, Rotala rotundifolia, Ceratophyllum, Pistia. Možno přidat miminka okružáka červeného či piskořky granifery z Šnečí desítky. Osobní odběr Praha 5 přes víkend, v neděli večer koš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   05.02.2020 10:36 Muž M0RGAN [50] – Muteň
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku Jako jestli někdo opravdu chce pistii, tak já ji každý týden vyhazuju na kompost. Momentálně sice po vyhození, ale nějaké menší se najdou vždycky :-) Totéž nepukalku a voďankovec. A mám i plno mutně. :-)
Našlo by se i kdeco dalšího, ale zakládám další akvárka, tak normální rostlinky ještě zužitkuju, hladinovky nemám kam moc dávat :-D
Praha 21
Edit: htKdyž vás nebude moc najednou, tak jsem schopný vygenerovat podobný kbelík mixu většího množství druhů nenáročných rostlinek, středně tvrdá voda, středně silné světlo, všechny fungují i bez CO2.
Ideálně měním za nějaké, které ještě v akváriích nemám, nebo za dobrovolný příspěvek na provoz akvárií :-)
Praha 21 - Újezd nL, přinejhorším v centru (třeba Masarykovo nádraží), když někam občas jedu. Neposílám poštou.

Ještě mám asi dva měsíce skupinku cca patnácti krevetek čokoládových (Macrobrachium dayanum) z rušeného akva a úplně se mi sem nehodí, protože mám problém je dát dohromady s jiným druhem a minimálně tři samci už skončili s jedním klepetem, jak se pobili, i když mají členité 200l. Tak kdyby si tu skupinku dospělých někdo chtěl taky za něco vyměnit, budu rád :-) Nechal bych si pár mladých kousků.tps://rybicky.net/atlasrostlin/phyllanthus_fluitans
Edit: 2: Když vás nebude moc najednou, tak jsem schopný vygenerovat podobný kbelík mixu většího množství druhů nenáročných rostlinek, středně tvrdá voda, středně silné světlo, všechny fungují i bez CO2.
Ideálně měním za nějaké, které ještě v akváriích nemám, nebo za dobrovolný příspěvek na provoz akvárií :-)
Praha 21 - Újezd nL, přinejhorším v centru (třeba Masarykovo nádraží), když někam občas jedu. Neposílám poštou.

Ještě mám asi dva měsíce skupinku cca patnácti krevetek čokoládových (Macrobrachium dayanum) z rušeného akva a úplně se mi sem nehodí, protože mám problém je dát dohromady s jiným druhem a minimálně tři samci už skončili s jedním klepetem, jak se pobili, i když mají členité 200l. Tak kdyby si tu skupinku dospělých někdo chtěl taky za něco vyměnit, budu rád :-) Nechal bych si pár mladých kousků.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.02.2020 05:42 Muž nekdo [228] – pistie
zdravím, právě jsem zase trošku pročesal hladinu a vybral asi půl malého pytlíku pistie.
Protože mám celkem špatné zkušenosti s darováním v okolí, udělám to následujícím způsobem:
pytlík bude dnes v prodejně akvaristik.eu (www.akvaristik.eu/…) a kdo dřív přijde, ten dřív mele.
Mám i okřehek, ale vybíral jsem pistii pinzetou, takže by tam neměl být
mám také šneky typu piskořka, okružák, levatka (mohou tam být).
Pokud má někdo eminentní zájem (což úplně nepředpokládám :) dá se zarezervovat i na jméno s tím, že je potřeba vyzvednout to dnes. Rezervace je možná tady na rybičkách dnes do 6.00 (pak jdu škrábat auto a jedu), případně na prodejně na telefonu (domluveno v prodejně), případně pro příště přes sz (ve smyslu domluvíme si termín a já to hodím do prodejny i se jménem kdo si vyzvedne).
Pokud nezájem skončí to buďto v akváriích na prodejně, nebo u slepic :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.02.2020 20:57 Žena KaGaOri [86] – kyblík pistií
Fotka k příspěvku Daruji pistie rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes.
Upozorňuji, že se mi v nádrži vyskytly ploštěnky (včera tam šla 3. dávka Panacuru), tak prosím o zvážení, zda si troufnete rostliny patřičně ošetřit (nebo vám eventuální riziko nevadí).
K odběru v Tišnově, ve čtvrtek kvečeru můžu vzít se sebou do Brna.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.02.2020 12:09 Muž Papik [106] – hnědovka a plevuňka prcek
Po probírce daruji:
rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_reineckii_mini
a rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus

V Děčíně nebo Ústí nad Labem, vydrží nejdéle do středy.
Mrkněte se i na další rostliny, které mám, mohl bych třeba něco dalšího přihodit (mechy, plovoučky...).
Toto vlákno není inzercí, od toho je zde na webu samostatná sekce, ale podáním pomocné ruky mezi akvaristy. Neaktuální příspěvky zde uvedené jsou redakcí pravidelně promazávány (platnost příspěvku je max. 10 dní). K přehlednosti vlákna můžete všichni přispět tím, že zde po realizaci dané transakce sdělíte tuto skutečnost a příslušný redaktor bude s příspěvkem náležitě pracovat.
Při reakci na danou nabídku používejte pouze SOUKROMÉ ZPRÁVY anebo chcete-li VZKAZY. Neregistrovaní uživatelé uveďte kontakt na sebe přímo do sdělení samotného, popř. se zaregistrujte a získáte tak větší komfort při komunikaci.
PŘI VKLÁDÁNÍ PŘÍSPĚVKU UVÁDĚJTE VŽDY MÍSTNÍ PŘÍSLUŠNOST (MÍSTO ODBĚRU). Usnadníte tím ostatním hledání.
Vlákno v žádném případě NESLOUŽÍ K ZADÁVÁNÍ POPTÁVKY, k té využijte samostatnou sekci "Inzeráty" http://rybicky.net/inzeraty/
Hodně zdaru při realizaci přeje redakce portálu.

Zpět na obsah sekce Ostatní Přidat příspěvek • Zobrazeno 281439x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku