Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta Splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Betta Splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 11:11 Muž @ Anthrax [76] Re: Morticia
Jasně, stejná vstupní voda, stejná dávka sanytru (poměrně k akvárku), ale ty máš v akvárku jiné kytky, jiné světlo, jiné ryby, jiná výměna vody, atd. Abych to zkrátil, žádné akvárko není nikdy stejné jako druhé. Takže výpočty od někoho jiného jsou sice bezva pomůcka, ale stejně si to musíš vyladit sama. :-) Tím netvrdím, že to muselo být zrovna NO3, co tvého beťáka zabilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 10:09 Žena @ Morticia [22] Re: Driv3r
Počet dní jsem vysvětlila, viz příspěvěk níže. A přikrývala jsem utěrkama,ne dekou a rostliny vypadají vcelku obstojně-vyfotím. Odnesl to asi jen ten bettýn, což si tedy dost vyčítám.
Nějaká vlákýnka sinice jsem objevila na Ludwigii, zatím mám v kýblu - vyberu čisté stonky, které zasadím zpět.Y
EDIT: Jinak myslím, že by to této diskuzi spíše slušelo v tématu "Sinice"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 09:54 Muž @ Driv3r [79] Re: Maq,Morticia,
těch 6 dni se mi zdá moc vem si nějakou rostlinu nebo travu venku a přikrej ji aby na ni nešlo světlo a po par dnech je žluta a schnila,co to uděla ve vode? a sinice jsou sakra přisbusobivy šmejdi jsou tu už od počatku světa:-) jěšte tam tu sinici máš?
Mag byli to 2 dni pak tyden bez a 2dni.mezitím vyměna vody odsati zbytku a ještě algistop.Netuším co s toho přesně zabralo ale jednotlivě je to na nic.ale jako soubor opatření to fungovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 09:37 Žena @ Morticia [22] – Re všem
Sanytr je dusičnan draselný. Byl mi -kromě jiného samozřejmě- doporučen v boji proti sinici a to včetně dávkování pro Brněnskou vodu uživatelem-chemikem z Brna, který s ním má prý zkušenosti. Ale je pravda, že zatemnění doporučovali na fóru jiní. Asi jsem to neměla kombinovat. Holt ptát se budu asi úplně doslova na vše.
K počtu dní - počítala jsem jako 1 den ten,kdy jsem VEČER zakryla a i ten, kdy jsem RÁNO odkrývala - takže celé dny zakrytí byly vlastně 4.
Je mi jasné,že s ní nemám vyhráno, ale nepokrývá celé rostliny,jak tomu bylo předtím.
Na e-časopis se podívám, děkuji.
Mrzí mě, jestli jsem bojovnici ublížila já. Mám tam ještě samičku a jiné ryby a ty jsou v pořádku, aspoň se tak zdají.
A k těm zmiňovaným úhynům, všechny byly před výskytem sinice a dáváním Sanytru, ani jeden s tímto tedy nesouvisí, byly tam i zranění. Jsem z toho vývoje ale poněkud znepokojena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 09:19 Muž @ Maq [1501] Re: Driv3r
Sinice jsou dost záhadné, asi taky proto, že je jich mnoho druhů. Proto zazněly rozličné rady. I to varování před přemírou dusíku v nich zaznělo, ale všechno se to nějak pomíchalo, "pět kuchařů, jeden host, nikdo neměl dost".
Tobě na sinici stačily dva dny zatemnění, mně pomohla špetka dusíku. Zřejmě to ale může být mnohem těžší boj, jak ostatně z článku jasně vyplývá.
Smůla je, že acriflavin rostliny vždycky více či méně odskáčou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 09:07 Muž @ Driv3r [79] Re: Morticia
pročti casopis e akvarium,je tam super článek na sinice. a jedna otazka kde jsi dostala radu na 6dni zatemnit? K sanytru se nebudu vyjadřovat neznám nepoužívám.
Mě na sinici stačili 2 dni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.07.2017 01:20 Muž @ JirkaŠčobák [731] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Morticia
Morticia napsala: Já se milionkrát ptala,jestli Sanytr neublíží rybám!!! Tak jak to teda je?
Víš, já třeba absolutně netuším, co je Sanytr. Podobně jako ctibumova, je i má představa fungování rostlin velmi jednoduchá. Takže absolutně nejsem schopen ti odpovědět na otázku, co Sanytr udělá nebo neudělá. Ty jsi potřebovala někoho, kdo ho v minulosti použil a ideálně v kombinaci s bojovnicí. Kdo ho v minulosti nepoužil, nebude ti odpovídat. Nemá co. A i kdyby použil, jsou lidé, co se zdráhají dát odpověď ano ne, protože každé akvárium je jiné. Nejsou si jisti. Anebo zrovna nejsou online, když se ptáš.
Dobrá rada se nedá očekávat, ani vyžadovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2017 01:03 Muž @ Anthrax [76] Re: Morticia
Škodí, neškodí vždy záleží na množství. Ty jsi myslím z Brna,takže vysoké hodnoty NO3 (36,70 mg/l, píšeš v prezentaci) už ve vstupní vodě + sanytr, navíc to zatmění (rostliny to nestihly spotřebovat) a už se to veze :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 00:33 Muž @ lacewings [2431] - Živorodky-přírodní formyRe: Morticia
-já vám mohu být nápomocen pouze v oblasti diagnostiky nemoci ,léčiva a problematiky vzniku ,související s onemocněním
-sanytr je pro zkušenější akvaristy (nikdy jsem ho nepoužil)
-deka ,stejně tam tu sinici máte i nadále (nikdy jsem ji nepoužil)
-krmivo vysvětleno
-voda ,tady je to problematikou zdroje a hodnot
-ne vždy uvedené informace na foru mohou být relevantní ve vztahu k vašemu akváriu a vašim získaným znalostem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.07.2017 00:28 S Muž @ ctibum [871] - Snažím se to nezahubit...Re: Morticia
Asi teď napíšu kravinu, ale risknu to. Moje velmi jednoduchá představa fungování rostlin je světlo, živiny, fotosyntéza, spotřeba živin... Tzn. když tam denně sypeš sanytr, ale nesvítíš a máš navíc zatemněno, tak bych řekl, že ta fotosyntéza moc nejede, že toho rostliny moc nespotřebují a že se ti to tam hromadí...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 00:17 Žena @ Morticia [22] Re: lacewings
Já se milionkrát ptala,jestli Sanytr neublíží rybám!!! Tak jak to teda je?
Deka byla dočasná a kdyby se sinice rozšířila, rybám by to asi taky moc neprospělo. Zatím to pomohlo.
Krmiva střídám,stejné sypu max den dva. Mám asi 6 druhů, ale Dajany dost, to je pravda. Ale sypu opravdu málo, tak aby to ryby pochytaly. A stále dokupuju, myslím že tak co měsíc,koupím další.
A atd mi nepomůže. Já se radami zde hodlám řídit, ale musím je dostat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 00:07 Muž @ lacewings [2431] - Živorodky-přírodní formyRe: Morticia
-voda ,sanytr ,krmivo ,deka a další
-na krmivu Dajána lze udržet rybu v nějaké normě životního cyklu ,nikoliv však si to s pestrostí nezadá ,používáte velmi levná krmiva s nedostatečným množstvím potřebných prvků výživných složek
-atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 23:50 Žena @ Morticia [22] Re: lacewings a romant
To mě tedy velmi mrzí. Takový to byl krasavec. Vzhledem k tomu,jak rychle to postoupilo...ani já,jako laik, mu moc šancí nedávám.
Ale co je příčinou? Za poslední dobu a to podle mě i dost :-( krátkou,jsem přišla o vícero ryb a po pravdě jsem z toho trochu zklamaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.07.2017 21:20 Muž @ lacewings [2431] - Živorodky-přírodní formyRe: Morticia
- utratit ,neléčitelný stav ryby bez následků ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.07.2017 21:00 R Muž @ romant [24545] Re: Morticia
Jistě, lze, ale je třeba dodat, že by se měla velmi často měnit voda, neb budu předpokládat nádržku bez funkční podpůrné techniky, ale to nic nemění na tom, že stav té ryby je dosti žalostný a jako jednu z možností bych viděl použití přípravku Bactoput direct, právě v té karanténní nádrži, ale já za sebe to považuji za zbytečné prodlužování agónie, ovšem vyčkej si na názory dalších.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 20:55 Žena @ Morticia [22] Re: romant
Jak nefunkční? Ve fóru "Karanténa - léčebná nádrž" mi psali, že takovou nádrž lze napustit vždy, když je potřeba a to vodou z akva.
A stavu ryby jsem si dřív nevšimla právě kvůli zatemnění. Situace se sinicí se nyní zdá být lepší, nechci nic zakřiknout ale.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.07.2017 20:37 R Muž @ romant [24545] Re: Morticia
Tak tou nefunkční karanténou rybu tak akorát dorazíš. Postupující bakterka, tedy tvoje úvaha o těch možných souvislostech se sinicí by nemusela být až zase tak mimo mísu. Podmínky v akváriu byly po dobu zatemnění nicotněnjší, jedinec mohl být imunitně oslabený a už to jede. Za mě poslat na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 20:31 Žena @ Morticia [22]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zde betýn nafocen,je to o mnoho horší. Přišla jsem s karanténní nádrží,tak ju jdu založit... Nemůže být příčinou třeba i sinice a boj s ní? Tento stav zjištěn během zatemnění právě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 09:46 Muž @ lacewings [2431] - Živorodky-přírodní formyRe: Morticia
-no to sice máte pravdu ,bohužel jsem v pásmu s nízkým signálem připojení a video si teda pustit nemohu ,proto z mé strany nemohu váši problematiku komentovat-řešit;-)
-OT-děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 09:37 Žena @ Morticia [22] Re: lacewings
V prezentaci je video! Je to psáno, že jde o video,ne fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 09:29 Muž @ lacewings [2431] - Živorodky-přírodní formyRe: Morticia
Morticia napsala:.... Jen mě mrzí, že tu nikdo nereagoval...
-no nejspíše proto ,že z uvedených fotek nelze vlastně nic určit
-proč tedy nevložíte aktuální foto ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 09:21 Žena @ Morticia [22] Re: Morticia
Tak dneska se samec už schovává a samička ho nechtěla pustit na nádech. Oddělení je tedy nutné. Jen mě mrzí, že tu nikdo nereagoval... Je celý špatný, ploutvičky orvané, ale ne od ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 11:32 Žena @ Morticia [22]
V prezentaci "moje první akvárium" je video "betynky". 6 dní dozadu jsem si všimla, že samci chybí kousek ploutve. Teď ale pozoruju další úbytek, viz video. Je takový oškubaný, dokonce i přední malé ploutvičky má dírkované.
Žere, ale příjde mi hubenější než samice - je pravda,že ta je žravější, úplně skáče po žrádle, to samec nikdy nedělal. Na zrcátko reaguje, i před samičkou se naparuje - teď jsem je zrovna pozorovala...

O co se může jednat a jak postupovat? Léčit v nádrži (čím) nebo odděleně? Shodou okolností si jdu zítra pro karanténní nádržku 12 l. Díky za rady!

Ve videu se také občas mihne samička - příjde mi, že u jedné přední ploutvičky má takovou bílou bouličku.Posílala jsem na toto fórum i foto - je o stránku dozadu (nebo v prezentaci), ale bez reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2017 12:49 Muž @ Driv3r [79] Re: Kathris
po popisovanych problemech je to konečna.tak poslat na druhy břeh.zkontrolovat kvalitu prostředi než pořídiš noveho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2017 12:46 R Muž @ afc1886 [1589] Re: Kathris
Kathris napsala: Akvárko co mám na profilu se zajíždí, tam žádná rybka není. Jedná se o set Aquael 20l, fotku jsem posílala.
Myslím, že je na čase vytvořit tu prezentaci. Třeba někdo objeví kde je problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2017 12:04 Žena @ Kathris [0] - Miniakvária
Dneska jsem beťáka našla na dně se zježenýma šupinama na hlavě. Dala jsem ho v akvárku do kelímku, aby to neměl daleko k hladině. Požral, chodí se nadechnout, ale je mi jasné, že je to pravděpodobně konec :-( . Mám doma Baktopur, má smysl ho ještě dávat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2017 11:14 0 - Miniakvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2017 09:12 Žena @ Morticia [22] Re: Morticia
A co ta moja bettynka, řešit/neřešit? Foto už na další stránce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 19:26 Žena @ Kathris [0] - MiniakváriaRe: romant
Fotka k příspěvku Doufám, že ne :(. Většinu dne je takhle v pistiích a nehýbe se.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.07.2017 18:52 R Muž @ romant [24545] Re: Kathris
Obávám se, že jeho chování s kondicí ploutví nebude mít moc souvislost, osobně bych měl podezření, tedy podle toho popisu chování, na problémy s plynovým měchýřem, ale je to jenom můj momentální odhad z poskytnutých informací. Pokud by to měla být pravda, je to tzv. postupná konečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 18:45 Žena @ Kathris [0] - MiniakváriaRe: romant
Akvárko co mám na profilu se zajíždí, tam žádná rybka není. Jedná se o set Aquael 20l, fotku jsem posílala.
Beťák rychle vyplave nahoru, nadechne se a pak spadne a zachytí se o jednu z kytek nebo vleze mezi pistie. Někdy polehává i u dna. Zdá se mi, že používá jen ty přední malé ploutvičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 18:35 R Muž @ romant [24545] Re: Kathris
Stáří toho akvária jsou skutečně ty tři týdny? Od kdy je tam ten beťák? Problémy s plaváním jak píšeš se projevují jako že mu třeba dělá problém nastoupat k hladině a nebo je to spíše o té koordinaci pohybu?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 18:00 Žena @ Kathris [0] - MiniakváriaRe: Driv3r
Ne, to vůbec nepoužívám a ani nehnojím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 17:45 Muž @ Driv3r [79] Re: Kathris
Nedávala jsi tam tekute co2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 15:06 Žena @ Kathris [0] - MiniakváriaRe: Anthrax
Dno odkaluji a smrdí to jako nějaká dezinfekce. Vodu vždy nechám odstát celý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 14:59 Muž @ Anthrax [76] Re: Kathris
A smrdí to jako po chlóru nebo třeba po savu, nebo jak by jsi ten zápach popsala? A dno odkaluješ? nemůže zahnívat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 14:57 Žena @ Kathris [0] - MiniakváriaRe: Anthrax
Je to set od Aquaelu, topítko na 28°C, dno křemičitý písek, žádný kořen a ani jinou dekoraci tam nemám. Fotku jsem posílala.

Na skle mám fakt hodně zelené řasy, takže nemyslím, že by umřela hlady. V noci spadla na záda a ráno jsem ji otočila, ale od té doby se nehnula. Dalšího šneka už tam dávat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 14:56 Muž @ lacewings [2431] - Živorodky-přírodní formy
- každý kořen typu "finger wood" a podobné by měli projít vyvařením ,případně máčením před použitím
- dodavatel přímo uvádí jako "vhodné" pro akva a tera
- samotné zpacování kořenu ,podléhá částěčné upravě povrchu kořene od zpracovatele ,máčení ,otryskování ,desinfekce ,sušení a fixace proti plísni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 14:38 Muž @ Anthrax [76] Re: Kathris
A nemůže ti tam smrdět ten kořen? Jak ho tam máš dlouho? Já než dám do akvárka nějaký kořen, tak ho dám máčet na měsíc nebo dva do sudu. A ten kořen potom po vytažení pěkně smrdí a ta voda v sudu taky. I když na druhou stranu, ten finger wood mám taky a moc nesmrděl. Ale ty máš o dost menší objem než já.

Jestli je teda řeč o akvárku, které máš v prezentaci. Jestli ne, tak by to chtělo prezentaci toho akvárka.

K té neritině, třeba neměla co žrát, tak chcípla. Navíc je to pěknej bordelář, a do toho tvého objemu se nehodí.

Edit: K té betě ti moc neporadím :-( promiň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 12:59 Žena @ Kathris [0] - Miniakvária
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, nedávno jsem tady řešila plíseň na ploutvích u beťáka. Každý den se mu dělala nová plíseň a do rána mu ta část ploutve odpadla. Zabrala až esha 2000 s lehce silnějším dávkováním (o 1 kapku víc 3 dny). Od vyléčení má beťák oslabené ploutve, objevují se mu v nich díry, které se do druhého dne zahojí. Ploutve má u těla téměř průhledné (na fotce to není tolik vidět) a špatně se mu plave. Trvá to asi měsíc a nezhoršuje se a ani nezlepšuje. Také jsem si všimla, že voda v akvárku má takový divný zápach po chemikálii - nic tam nedávám kromě toho léčiva před měsícem. Mám další dvě akvárka a takový zápach z nich nejde. Nedávno jsem dala do akvária neritinu, kterou jsem měla v druhém akvárku několik týdnů a do dvou dnů umřela (nevím jestli to může souviset). Akvárko jede od února a vodu měním momentálně 2x týdně. Dá se pro něho ještě něco udělat? :-( Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 10:52 Žena @ Morticia [22]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dneska jsem si všimla, že má bojovnice jakousi tečku u ploutvičky. Na druhé straně to nemá. O co by mohlo jít? Ploutvičku normálně používá. Po dlouhém zkoumání je to trochu boulička.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 23:23 Žena @ mysz [5] Re: romant
Pardon, ještě bych se ráda vrátila k mému poslednímu dotazu v tomto vláknu. Betta má hlavu čím dál tím "bělejší", ale nepřijde mi, že by to byla plíseň. Místo modré je barva spíš šedavá, trochu mi přijde, že je kůže i taková zvrásněnější (možná i něco jako miniaturní dírky???).Zkoušela jsem pátrat, čemu by tyto příznaky mohly odpovídat, ale pořád nevím. Jinak mi totiž ryba přijde o.k. - jinde na těle ani na ploutvích nic, tlamku má v pořádku, normálně žere, plave taky bez viditelných problémů, staví si hnízda, žádné zvláštní výkaly nepozoruju, zkrátka jinak se chová (zdá se) normálně. Nemá někdo podobnou zkušenost? Nebo netušíte, o co může jít? Předem děkuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2017 12:11 R Muž @ romant [24545] Re: Šimon
Šimon napsal: Myslím si že je to tím že ji mám už tři roky a půlAno, zde by se dalo napsat, že již "přesluhuje".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2017 12:06 Šimon Re: drvi
Myslím si že je to tím že ji mám už tři roky a půl
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2017 00:56 Žena @ drvi [1111] - RostlinyRe: Šimon
Pridej fotku ryby a akvaria, blizsi udaje o charakteru a castosti udrzby - nejlip, kdyby ses zaregistroval a vyplnil udaje ohledne akvaria - pak bychom ti mozna mohli poradit. Takhle by to bylo jen vesteni z kristalove koule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 20:34 Šimon - Rostliny – Nemoc?
Dobrý den moje ryba plave jen nahoru a dolů jinak je furt u dna jeto nemoc nebo jen nějaká únava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 17:21 R Muž @ romant [24545] Re: mysz
Vyměnit polovinu vody a několik dní hladovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 10:36 Žena @ mysz [5] Re: romant
Ano, sestra krmila obden. Výměna vody proběhla naposledy v pátek. Jinak mi ryba přijde zatím docela normální, jen jí nějak vybledla hlava. :) (Jinde na těle to nepozoruju.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 04:55 R Muž @ romant [24545] Re: mysz
Po dobu té krátké dovolené někdo rybu krmil? Jak reaguje na výměnu vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 23:32 Žena @ mysz [5] – Nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
jako začátečník prosím zkušenější o radu. Mám ve 20litrovém akváriu bettu, stáří cca půl roku, zatím bylo vše bez problémů. Dnes jsem se vrátila z krátké dovolené a koukám, že má jakoby takový světlý "povlak" na hlavě, zvlášť z jedné strany (levé), kde má taky nad žábrami takový zvláštní flíček. Popsat to moc neumám, zkusila jsem nafotit (ačkoli se ryba "vrtěla"). Možná mi přijde trochu línější (ale sleduji ji po návratu teprve chvilku), žrala normálně a s chutí. Nepozoruju, že by se o něco otírala, zrychlený dech mi taky nepřijde. Na ploutvích žádné změny nepozoruju. Voda má teplotu 28 stupňů.
Předem děkuju za případnou radu.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 97

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 64733x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc