Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.09.2023 12:18 Muž Tojsouvěci [3484] - Kytky s čudlamaRe: Starka
Ano,asijské labyrintky pocházejí s oblastí s měkkou mírně kyselou vodou.Celý povrch těla je pokryt ochranným slizem,v nevhodném složení vody může dojít k poruše tvorby kožního sekretu a následné bakteriální infekci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2023 10:42 Žena Starka [115] Re: Tojsouvěci
Ty věci, které píšeš v odstavci o měkké vodě atd., to jsou ideální podmínky pro Betty nebo jen pro léčbu? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2023 00:31 Muž Tojsouvěci [3484] - Kytky s čudlamaRe: lucouš
Omlouvám se,že mi uniknul původní dotaz z 25.9.,poškození Otonciclusy se téměř vylučuje.
Zásadní problém bude v nádrži,nevhodný hrubý substrát,chybí data parametrů vody (tvrdost,pH,NO2,NO3,teplota,stav biologické rovnováhy a použivaná krmiva).
Rozpad ploutevního lemu bude pravděpodobně způsoben bakteriemi (bakterie jsou pouhým okem neviditelné),přesnější určení by bylo možné s odebraného stěru,nebo vzorku ploutve a jeho kultivace v laboratorních podmínkách ichtyologického zaměření,následně zvolit vhodné léčivo.
Ale v reálu si přečti celý odkaz: www.nanofish.cz/… ,jestli na to nemáš čas,tak zajisti Bettě měkkou,max. polotvrdou vodu a mírnš kyselé prostředí,přidej mandloňovníkové listy,nebo olšové šištice,případně huminový přípravek k potlačení bakterií a podpoření imunitního systému ryb. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2023 10:00 Žena lucouš [0] Re: Tojsouvěci
Fotka k příspěvku V akváriu mám spolu s beťákem pouze dva krunýřovce jednopruhé. Vodu v nádrži měním 1x týdně spolu s odkalováním dna (akvárium máme asi půl roku). V akváriu mám topítko, filtr, teploměr, rostliny a lávový kámen. A dále nevím, co víc byste potřeboval vědět. Přikládám i foto. Poničenou má pouze ocasní ploutev. Hřbetní je stále stejná. Beťák v pořádku plave, jí, nemá žádné další přiznaky na bakteriální infekci, krom poničené ploutve.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2023 09:31 Muž Tojsouvěci [3484] - Kytky s čudlamaRe: lucouš
Nedodala jsi žádné info o nádrži,podle viditelně polámaných měkkých paprsků,pouze v ocasní a hřbetní ploutvi,tipuji okus od spoluobyvatelů v nádrži,případně počáteční bakteriání infekci.
www.nanofish.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2023 09:01 Žena lucouš [0] Re: Felix
Fotka k příspěvku A myslíte, že se to může každým dnem ještě zhoršovat? Pořád se chová stejně, jako by nic s ploutvičkou neměl, ale třepí se mu pořád dál a dál. Ráda bych tomu nějak zamezila. Kapky tam preventivně dávám, aby se mu tam nezačala tvořit plíseň, ale nevím co víc pro to udělat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.09.2023 22:10 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: lucouš
Vypadá to na běžné potrhání z napínání ploutví na zastrašovaného "vetřelce". Žádné zaplísnění nebo patologické změny. Nabušený sameček prostě zatnul svaly, ploutevní paprsky se prudce roztáhly, jemné tkáně mezi nimi ruply... a to je celé. Za týden dva se mu to zacelí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2023 18:27 Žena lucouš [0] Re: Lojza007
Myslíte? Žádné jiné příznaky nevidím. Chová se úplně normálně, plave, neschovává se, papá. Nevím… dnes jsem radši koupila eSHu 2000 a uvidíme. Doufám, že mu ploutvička brzy doroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2023 11:44 Muž Lojza007 [1063] Re: lucouš
Bakteriální rozpad ploutví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2023 11:14 Žena lucouš [0] Re: Starka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ta zadní ploutvička. Jako by se mu třepila. Přidávám fotku před a po.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2023 10:54 Žena Starka [115] Re: lucouš
Vidím normální zdravou rybu. Nebo jsem slepá? Nevím, co máš na mysli za anomálii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2023 10:44 Žena lucouš [0]
Fotka k příspěvku Dobrý den,

Nevíte, co se mohlo přihodit? Jestli je to nějaká začínající nemoc či se ploutvičkou jen někde otřel? V akvárku mám rostliny, filtr, topítko a lávový kámen a je pouze s dvěmi krunýřovci jednopruhými. Plave a jí normálně, nikde se neschovává ani nic podobného. Vodu měním každý týden cca 1/3 akvária.

Poprosila bych o radu, co s tím mám dělat, ať mu ploutvička zase co nejdřív sroste.
Předem děkuji za každou radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2023 14:16 Muž Sid [6584] - RostlinyRe: Majka_dm
...keď sme prišli v nedeľu nakŕmila som ako vždy to čo zje do cca 3-4min. Všetko zjedol, nič som si nevšimla a večer už sa len tak oprieral nepláva len sa schováva a všimla som si taku guľu pri tých predných maličkých plutvach že sa mu vytvorila...
Asi je překrmený. Představa, že se tahle ryba láduje 3-4 minuty, je lehce děsivá! :)
Nechte ho vytrávit a pak jej krmte jen "decentně" - špetičkou krmiva, kterou zkonzumuje během pár vteřin. A stačí jen jednou denně, ne desetkrát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2023 22:38 Žena Majka_dm [0] – Opuchnutý krk
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý deň, prosim o radu, som celkom začiatočník v akvaristike ale predtým než som šla kupovať rybku som si veľa naštudovala. Máme novo založené akvárium asi 30.8 nechala som ho zabehnut asi týždeň a až tak sme kúpili Bettu, máme ho osadené nenáročnými rastlinkami kamienkové dno, filter ohrievač teplomer. Teplota vody 26 stupňov, čistom raz za týždeň cca štvrť vody odkalovačom akvárium 25L. Asi v stredu sme kúpili 2x slimáka neritina, vyčistila som akvárium v piatok a na víkend sme šli preč, bolo odvtedy zhasnuté, keď sme prišli v nedeľu nakŕmila som ako vždy to čo zje do cca 3-4min. Všetko zjedol, nič som si nevšimla a večer už sa len tak oprieral nepláva len sa schováva a všimla som si taku guľu pri tých predných maličkých plutvach že sa mu vytvorila prosim, čo mám robiť máme ho fakt asi 10dni a poctivo sa starám o všetko dokonca si teraz za víkend vytvoril prvý krát veľké penové hniezdo, neviem či som niečo pokazila prikladám fotky. Veľmi pekne ďakujem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2023 12:09 Muž Freedlo [89] Re: Bianka
ahoj. Nejsem odborník na Betty, ale dle mého je Akvárku velmi velmi čerstvé na jakoukoliv rybku. Ideální doba zajetí jsou týdny a ne dny. Hádám, že se tam rybičce moc líbit nebude. Nejsem si jist, zda-li to způsobilo tu bouličku, ale rozhodně ji to nepomůže.

Jaké jsou paramentry vody? Amoniak, dusitany, dusičnany, - nasazovala si bakterie ro rychlejší zaběhnutí a rozjetí akvária? Určitě bych přidal na rostlinách a tím "barevným pískem" si také nejsem moc jist. Za mě ideálně kvalitní substrát do kterého se dají rychlerostoucí rostlinky. Určitě by to i lépe vypadalo;)

Co čtu, mohl by to být i náběh na bakteriální infekci popsanou níže. Špatné podmínky v nádrži, stres při exportu..ale to jen spekuluji. Určitě tu budou zkušenější chovatelé;)

Bakteriální rozpad ploutví
Projevem této běžné bakteriální infekce je vytvoření bílých míst nejen na ploutvích, ale i v místech tlamičky a šupin. Ploutve se začnou třepit a rozpadají se (od toho název nemoci). Bakterie, které způsobují toto onemocnění se v podstatě nacházejí ve všech akváriích, ale ohrožují jen ty ryby, které žijí ve špatných chovných podmínkách a tím mají oslabený imunitní systém. Příčinou však může být také stres, ať již z přepravy nebo ze samotné manipulace.

Jako první bychom měli nemocnou rybu odchytit a umístit do karantény, jelikož tato nemoc je vysoce nakažlivá. Následuje výměna akvarijní vody v nádrži, kde se nemoc vyskytla. Dno akvária musíme udržovat v čistotě (odsávání dna se zbytky potravy). Dále musíme zkontrolovat pH a teplotu vody. K léčbě použijeme léčiva od ověřeného výrobce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2023 01:29 Žena Bianka [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý deň, chcela by som sa informať, pretože akvárium mám takmer 4dni a dnes som si všimla na bete, že má taku bielu bodku na hlave a po pozeraní videí som si všimla ešte jednu ako keby pod žiabrami . Skúšala som nájsť na internete, čo by to mohlo byť no neviem či to je krupička pretože tie bodky sú len 2 a čítala som, že sa robia na hlave až v poslednom štádiu. Neviem vôbec čo to môže byť a budem rada ak mi niekto poradíte????
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.07.2023 14:36 R Muž Anthrax [4621] Re: Karolinaa
Ahoj. Není to vyloženě nemoc.. Je to znak nefungující nádrže. Problém je, že nádrž není zařazena tak, aby týdenní výměny vody plnily to, co mají. Prostředí ve vašem akváriu je zkratka příliš nestabilní, aby vznikla dlouhodobá rovnováha.
Pro inspiraci:
rybicky.net/nadrze/27262-hotel-u-rudika
rybicky.net/nadrze/26432
rybicky.net/nadrze/28596-prvni-mensi-valcino-akvarium
Zařiďte rybce něco podobného a takové povlaky vás trápit nebudou. Všimněte si hlavně rostlin (živých).
Vaše ryba to zatím celkem dává, ale je možné že ji tohle dříve či později prostředí skolí.
Zatím nezbude než měnit vodu denně. Kolik vody měníte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.07.2023 13:20 Muž Lojza007 [1063] Re: Karolinaa
Doporučuju napřed přečíst tohle:
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2023 12:19 Žena Karolinaa [0] – Čím to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim, pořídila jsem diteti ke třetím narozeninám betu. Na internetu se píše ze stačí měnit 1x týdně ale ja musím měnit co druhy den protože se tam dela neustále povlak viz fotky. Čím to muže být a jak se toho zbavit? Rybku máme od 7.7
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.07.2023 19:01 Muž Sid [6584] - RostlinyRe: Andrea855
Darujte raději obě. Labeo nepatří do tak malé nádrže.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2023 12:25 Žena Andrea855 [0] Re: Felix
Děkuji, myslela jsem si to. Ve zverimexu mi prodali dvě jako mírumilovný ryby. Později jsem se dočetla, že jsou agresivní a měly by se chovat po jednom. Nejspíš mají na svědomí i 2 pancéřníčky panda.Zkusím jednu někomu darovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2023 19:21 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Andrea855
Mohu se mýlit, ale připadá mi, že jej pokousalo to labeo. Ona jsou docela nevrlá a pokud je někdo vyprovokuje (beťák snažící se udělat dojem na samičku může konflikt vyvolat snadno a rychle), dokáží opravdu ošklivě ublížit. Ostatní rybičky vypadají zdravě, pravděpodobně by tedy mohlo jít právě o pořádný hryzanec. Samozřejmě se do toho obratem dá nějaká druhotná infekce, určitě by byla vhodná nějaká protiplísňová opatření, rybičku důsledně sledovat a případné změny neprodleně řešit konzultacemi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2023 13:46 Žena Andrea855 [0] – Betta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, poradíte mi někdo? Ze dne na den se bettě udělalo tohle. Je to nemoc, nebo je zraněná? Plave, ale potravu moc nepřijímá. Mám akvárium 60l, vodu měním každý týden a filtr 2x do měsíce. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2023 08:09 Žena Johnny [0] Re: Rybar
Jedu teď ráno koupit tu sul, tak uvidím po aplikaci. Ještě jednou děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2023 04:54 Muž Rybar [-29] Re: Johnny
Když se chce jde všechno ! Pokud si psal, tak už týden je v karanténě . Tak akorát strácíš čas. Pokud někdo chce radu a dostane ji musí jednat . Pokud je to vážně ,tak to ne musí vyjít . Položil si otázku já odpověděl . Pokud začnou problémy je třeba hned jednat ,tady většinou lidí chtějí radu ,až je někdy pozdě . Pokud máš obavu z té soli můžeš být v klidu .Taky jsem sněma začínal v sladkovodní vodě . Když betákovi opuchlo oko a začal mít vředy ,zašel jsem do akvaristiky koupil mořskou sůl a od té doby je klid .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2023 22:12 R Muž ctibum [6709] Re: Johnny
No než to osolíš, bylo by opravdu vhodné vložit tu fotku ryby, pokud možno detailní a přidat informace o nádrži, nejlépe založit prezentaci. Třeba ti někdo fundovaně poradí, co a proč té rybě je a pomůže ti odstranit i příčinu, ne jen následek...
Vložit fotka ti nejde proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2023 21:22 Žena Johnny [0] Re: Rybar
Škoda, že mi nejde vložit foto, tam je to krásné vidět. Tak budu věřit, že to pomůže. V akvarium centrum-Invital mi podle foto radili tu modř, ale vůbec nezabrala. A ostatní léčiva, nevím jaká, když přesně nevím co to je. Každopádně díky za radu, zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2023 20:30 Muž Rybar [-29] Re: Johnny
Pokud není pozdě . Tak to bude fungovat ,mám je takto trvale i s rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2023 18:11 Žena Johnny [0] Re: Rybar
Děkuji za radu , zkusím jestli zabere. Je v karantene týden..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2023 17:58 Muž Rybar [-29] Re: Johnny
Mořská sůl přesně na vážená 0,5g/l a k tomu 25 stupnů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2023 17:47 Žena Johnny [0] – Prosím o radu
Zdravím, prosím o pomoc co by to mohlo být za nemoc. Samicka betta- plave normálně, možná méně žere, zhubla,že začátku se otirala o předměty, teď už ne..na těle jakoby malé nitky, po preleceni Esha 2000 , jich je méně, ale přijde mi jakoby se ji udělal vřed a panem malinké dvě dírky na hlave. Bylo mi doporučeno přeložit metgyl.modri, nic se zatím nezlepsuje, co s tím? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2023 19:09 Muž Rybar [-29] Re: Baytiri
Barva u samců se může měnit během života .Je to výsledek barevnosti předků .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2023 11:19 Žena Baytiri [0] – Betta - barva
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu/názor, zda mám v případě, kdy se mojí rybce začíná pomalu ztrácet barva /viz. foto/, začít podávat nějaká léčiva nebo ještě počkat. Začalo to pár dní poté co jsem udělala klasickou údržbu. Hodnoty vody OK, teplota vody byla teda nižší, tak jsem přitopila (třeba to pomůže?). Jinak je aktivní, jí. Nebo podávat pestřejší stravu pro Betty? Moc díky!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2023 13:52 Muž Rovano [185] - RostlinyRe: Tereza17
Odpovím jen na jednodušší otázky.

Otírat se rybky mohou z více příčin. Vždy to je ale nějaký vnější parazit. Bílé tečky nemusí indikovat jen "krupičku", ale i jiné parazity. Krupička může probíhat skrytě i viditelně-proto to otírání i u zdravé ryby.
Léčbu s Esha nedokážu posoudit, nikdy jsem to nepoužil. Pokud uvádí i na krupičku, pak ok. Většinou se doporučuje u léčby zrychlit vývoj cyst zvýšením teploty vody.
Léčba krupičky je snadná. Je to lehce kontrolovatelná nemoc.

Lymphocystis je virus (nekontrolovaný růst buněk) a co jsem našel zde, tak se ryby usmrcují. Otázkou je, zda je to skutečně on.

Osobně filtr nechávám. Nemám v něm nic, co by odbourávalo léčiva(ale může se tam některé kumulovat mechanicky).

Nemoci nevznikají v zarostlém akváriu. Primární příčina je jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2023 13:33 Žena Tereza17 [0] – Postup při léčbě
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
uz to bude 2 týdny, co se ve vedlejším akváriu objevila na samicce betty nemoc. Po dlouhém hledání jsem usoudila, ze je to nejspíš Lymphocystis (na jedne straně hlavy se ji udelala velka boule a ježily se ji supiny, chvili i krvacelo, ale pak se z toho udelal vyrustek, ktery upadl. Nyni uz ma jen bouly a trochu najezene supiny) + druhotne napadeni plisnemi. Nasadila jsem esha 2000 a exit a uz kapu 12 dní. Je ve 12l akváriu, ma tam kamenity substrat, topitko a vzduchovani. Nepochopila jsem, jestli je dobré tam nechavat filtr, tak je zatim pryc. Je lepsi tam filtr nechat? Protoze je pryč, tak ted vymenuji pulku vody kazdy druhy den a kazdy ctvrty cistim cele akvarium i vyvarenim substratu a kompletní vymenou vody. Je to tak správně? Pokud nesouhlasíte, tak prosím o radu, jak byste postupovali vy.
Take se mi v hlavním akváriu na sameckovi betty objevuji tecky, ale to je podle me spis krupicka. Beťák se take uz nekolik dni hodne otírá (je to take krupickou?) + jedna mecovka ma na ocasku jednu tečku. Tady vymenuji 1/3 az 1/2 tydne a cca tyden kapu eshu 2000 a exit. Filtr tam je, vzduchovani není. Akva 60l.
Chtela bych se tedy zeptat na obe akvaria, jestli postupuji dobře, nebo prave naopak. Pište mi prosím rady. Akvarium uz mam přes rok. Nemoce vznikly dle mého příčinou plovoucích rostlin. Hodne se nam množily a kvůli tomu byla nejspíš stojata voda. Nic jiného me nenapada.
Moc děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2023 14:31 R Muž Anthrax [4621] Re: aksile
Za mě je to i tak zbytečně častý zásah do akva. I ona hnědá řasa by tomu nasvědčovala, ta se většinou vyskytuje v ne úplně zaběhlých nádržích. Rostliny rovněž vypadají nově. Takže si stále myslím ze to bude nestabilitou prostředí/ nezajetým akváriem.

Červíci jsou co přesně? Ne vše je vhodné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2023 13:46 Žena aksile [1] Re: Anthrax
Filtr čistíme 1x za 2-3 týdny. Krmení je to Betta bio-gold a občas mražené červíky, ale ty moc často nebyli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2023 12:26 R Muž Anthrax [4621] Re: aksile
Jestli to chápu správně, tak čistíš každý týden dno i filtr. Podle mě je to příliš. klidně to muže být příčina. Akvárko se pořádně nezaběhne, když se čistí příliš.
Nevím co v tom akváriu máš ale ta betta zase tolik odpadních látek nevyprodukuje, aby se muselo sahat tak často do filtru.
Edit: Co krmeni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2023 12:18 Žena aksile [1] Re: Anthrax
Ahoj, právě že se nezhoršuje po údržbě a údržba probíhá odkalování (cca 1/3 vody), čištění filtru, čištění rostlinek. Vytvořila se nám v akváriu hnědá řasa a teď jsme začali do vody přidávat Flourish excel a začala se rozpadat a už se netvoří další. Určitě klamou fotky, protože zadní strana je taková nerezová od té řasy a kameny jsou také hnědé. Teplotu akvária jsme zvýšili na 27°. Akva velké 25l s krytem, osvětlením, filtrací a topítkem. Prezentace založena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2023 07:21 Žena Starka [115] Re: aksile
Celkově by to chtělo víc info. Jako např. jak je akva velké, zda má kryt, teplota vody, jaky je filtr, pokud nějaký je. Ideální založit tady prezentaci. Jinak to budou jen dohady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2023 23:08 R Muž Anthrax [4621] Re: aksile
Ahoj. Nejsou ty horší období vždy po údržbě? A jak údržba probíhá? To akvárium vypadá hodně čisté až skoro bez známek zaběhnutí. Ale třeba jen klamou fotky. :-) Jaká je v akva teplota?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2023 22:51 Žena aksile [1] – Betta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám samce Betty a již přes týden nic nejí, pořád polehává po dně na boku, zrychleně dýchá a plave jenom když se potřebuje nadechnout. Pod tlamou se mu vytvořilo cosi šedobílého. Vodu se snažím měnit často (min. 1x týdně, minulý týden jsem měnila 2x). Mám ho cca půl roku a ze začátku byl hrozně čilý a pořád plaval. Za poslední tři měsíce se mu střídá období, kdy je v pořádku a kdy ne. Poradíte mi někdo, co s tím prosím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2022 17:03 Žena Summer [48] Re: Lojza007
Toto mám v plánu jako další osádku akva až ta moje nebude (doufám, že si je někdo vezme, nepřeji jim smrt), musím si o tom něco nastudovat, abych neudělala chybu jako u rybek..ale jestli jsou krevetky tak nenáročné, tak by se jim u mě mohlo líbit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2022 15:26 Muž Lojza007 [1063] Re: Summer
Potom bych doporučil darovat ryby a přejít na chov krevetek. Těm ta velikost bude víc než vyhovovat, stačilo by třeba vzduchovat nebo nějak jinak trochu rozpohybovat hladinu a trocha světla. Vodu není potřeba měnit, krmit taky není moc potřeba, respektive jim bude stačit hodit čas od času to stávající krmivo. Když budou samy, tak se budou rychle množit a hezky se na to kouká, jak plavou v akvárku.
Případně přihodit nějakou neritinu nebo brotii, rády okusují řasu na skle a věcech, takže ideální do méně údržbového akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2022 09:41 Žena Summer [48] Re: Jozef
palec to je asi ta nejlepší možnost, kterou samozřejmě také řeším. Ráda bych pořídila větší akva, mám i vyhlídnuté, ale stále to doma nemohu prosadit rozzureny mmmm, budu se snažit dále..tak děkuji za pomoc....jinak betta na samotce stále žije, ale je celá naježená hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.10.2022 23:56 Muž Jozef [285] Re: Summer
Ja to chápem (čítal som). Ale toto je dôsledok. Miesto riešenia ideálneho dna, prípravkov, krmiva a iného (v iných témach), by som odporučil aspoň 65l akvárium, ktoré určite niekde dáte (nebude to taký rozdiel v zabratí miesta). Keď sa tu poradíte tak ho určite vhodne a nie draho (oproti haseniu problémov) zariadite. Využijete tak lepšie energiu a peniaze...a bude to o inom (ochotnejšie a lepšie vám poradia skúsený odborníci). Vianoce sa blížia tak prečo nie predčasný darček.
Edit: Nebude to taká veda, ani nebudú náchylné, keď budú splnené základné podmienky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 23:52 Žena Summer [48] Re: Josef
Bohužel si nezkušený člověk řekne no jo rybičky, to není žádná věda...ale je coze na vše jsou náchylné a není jednoduché se vše naučit a pochopit starost o ně ne hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2022 22:57 Muž Jozef [285] Re: Summer
Udržať dlhodobú rovnováhu v 15l vody s živočíchmi... je to buď pre krevetky, alebo jednu betu (ostrielaný dokážu možno viac ). Zhoršená kvalita vody a nerešpektovanie minimálnych nárokov v atlasoch (litráž = potrebný priestor na život) znamená postupný úhyn (náchylnosť na všetky choroby)
Příspěvek byl upraven Lacewings
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 22:32 Žena Summer [48] Re: Rovano
On se má psát i nějaký deník?? Tak to se omlouvám, to nevím a bohužel na to nemám ani čas :-O...nevím jak nahodit skoby pro lano, ale jediná změna od zaběhlého akva je před týdnem asi..kdy mi z ničeho nic zemřel samec...předpokladem úhynu bylo rozvrtání dna z důvodu nasazení nových rostlin, použití lepidla na mech a špatné odkalení dna. Samice byla do dnešního dne OK, ale dnes ten zahnutý ocas a přijde mi,že je na boku pokousana rozzureny předpokládám, že pancéřníček ji neublížil, tak jedině druhá samice. Do teď jsem neviděla žádné boje mezi nimi, jen lehké čepíření...jak je na samotce, tak se má k světu...je aktivní, plave, normálně dýchá palec nepřijde mi jiná, krom těch kousancu, utrhanych ploutví a zahnutého ocasu....nebo taky bakterie??? ne od té doby, co jsem dala krycí sklo, tak mám jen problémy-hynou rybky a hnědne voda...neříkám že je to tím sklem, ale přes léto tam nebylo a bylo vše OK X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 22:02 Muž Rovano [185] - RostlinyRe: Summer
Můj pohled. Nevidím tam žádné skoby, za které chytit lano. Deník nic.
Není z čeho vycházet.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 98 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 99905x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc