Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta Splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Betta Splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 08:43 Blanka Re: romant
Moc Vám děkuji za radu. Rybička bohužel dnes ráno zemřela. Je to pro nás velké ponaučení. Než koupíme jinou, vše si pořádně nastudujeme...přeji vše dobré!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.02.2018 19:13 R Muž @ romant [26055] Re: Blanka
Nekrmit, zítra vyměnit vodu znovu, nekrmit, topit na 28-9st, pozítří znovu vyměnit vodu, nekrmit teplotu stále na těch 28-9, v akváriu hodně živých rostlin, další den znovu vyměnit vodu, nekrmit a tak celý týden. Pokud to oko nebude po dvou dnech oné vodoléčby lepší, bude směřovat k druhýmu břehu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2018 19:10 Blanka – Beta zákal oka a plíseň
Dobrý den,
moc vás všechny žádám o radu. Syn si koupil Betu Splendens (samečka). Máme ji sice samotnou, bohužel ale pouze ve dvoulitrovém akvárku, bez topení, filtru a teploměru. Odjeli jsme na týden pryč, ztlumili topení v bytě a babička, která chodila krmit, rybu překrmovala a když jsme se vrátili na hladině bylo asi dvacet kuliček rozmočeného krmiva, možná víc. Nutno dodat, že ryba měla vodu už asi také starou minimálně 14 dní. Rybí ploutvičky obalené jakousi plísní a jedno oko vypouklé a na něm ten samý potah jako na ploutvích. Ryba sice neleží u dna, trochu plave, u hladiny vypouští bubliny a když jsem se jí pokoušela nakrmit, kuličku krmiva následně vyplivla. Snažila jsem se všude možně na netu zjistit, co přesně s rybkou teď dělat. Dozvěděla jsem se, že jsme ji nechovali správně, což mě moc mrzí, ale nejsem si jistá, jestli je ta nemoc vodnatelnost nebo bakteriální rozpad ploutví nebo obojí a co s tím krok za krokem dělat. Rybě jsem zatím vyměnila vodu a zahřívám akvárko na vyšší teplotu...moc děkuji předem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 11:15 Žena @ Dejavuska [0] Re: Kubaa
Dobre, moc dekuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2018 11:05 Muž @ Kubaa [573] Re: Dejavuska
Pokud je ta betta skutečně mrtvá tak ano, založit nové (nebo dát do pořádku stávající - hlavně rostliny) a měsíc počkat. Frekvence a intenzita údržby závisí na velikosti akvária, množství ryb a dalších živočichů, rostlin i na technice (je dobré si udělat prezentaci, pak to lze řešit detailněji).

Nicméně při údržbě se z akvária nevyndavají ani ryby, ani rostliny, ani písek ze dna. To je velká chyba. Prostě se odsaje část vody (dle faktorů zmíněných výše pětina až polovina) a naleje se voda čistá, odstátá a hlavně temperovaná (aby nedošlo k teplotnímu šoku). Vodičky nejsou ve fungujícím akváriu potřeba. Pokud je viditelný bordel na dně, odsaje se při výměně vody z vrchní vrstvy dna odkalovačem - pokud akvárium není přerybněné a funguje, není to většinou ale vůbec nutné.

Pokud je v akváriu filtr, rovněž se nějak zběsile nedrhne a nečistí do běla, jen se lehce propláchne ve vlažné vodě. Nesmí se pozabíjet užitečné bakterie v něm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 11:05 Muž @ Cyklohentán [20] - RostlinyRe: Dejavuska
Nasaď tam nejaké kryptokoryny, anubias ale aj nejaké zábehové stonkovky ako egeria densa, Hygrophila corymbosa alebo iná Hygrophila okrem pinnatifida, tá je už náročnejšia. Tak nech sa zadarí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2018 11:01 Muž @ powery [151] Re: Dejavuska
Zalozim tedy nove akvarko s vice zivimy rostlinami a mam ho tedy nechat mesic bez ryby nez se tam vytvori vse potrebne?
Ano

Behem teto vody vodu necistit?
Tady se názory liší, lze měnit i neměnit.

A pote cistit tedy 1x tydne jen pulku vody? To je spravne?
Měnit vodu a odkalovat (= sbírat odkalovačem s hadičkou nečistoty ze dna) jsou dvě různé věci.
Měnit třetinu vody jednou týdně, odkalovat se může po delší době. Lze to ale spojit.

Rybku vyndat, odlit vodu, vybrat necistoty ze dna, prilit odstatou, vratit rybku?
Nikdy rybu nevyndávat, furt zůstává v akvárku

Registrace palec Opravdu sis četla rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou ? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 10:53 Žena @ Dejavuska [0] Re: Kubaa
Dekuji za rady. Zalozim tedy nove akvarko s vice zivimy rostlinami a mam ho tedy nechat mesic bez ryby nez se tam vytvori vse potrebne? Behem teto vody vodu necistit? A pote cistit tedy 1x tydne jen pulku vody? To je spravne? Rybku vyndat, odlit vodu, vybrat necistoty ze dna, prilit odstatou, vratit rybku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 09:58 Muž @ Kubaa [573] Re: Dejavuska
Takto chybná péče o akvárium, pokud nezabije ryby hned, je výrazně oslabuje a poškozuje imunitní systém, tzn. ryba může onemocnět či uhynout později. Argument dělala jsem to tak vícekrát a bylo to ok tedy nic neznamená.

Ryby se krmí tak, aby žrádlo okamžitě sežraly. Na dně se tedy nemaji zbytky žrádla co valet. Pokud se tak přeci jen stane, seberou se z povrchu, neproplachuje se celý písek a už vůbec ne teplou vodou. Písek v akváriu nemá vypadat sterilně čistě, určitá přítomnost detritu v písku je normální a žádoucí. To samé platí o filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 09:51 Muž @ powery [151] Re: Dejavuska
Zaregistruj se tady na stránkách. V mailu ti pak dojde spousta užitečných odkazů, kde se dočteš odpovědi přesně na tyto otázky ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 09:49 Dejavuska
Muzete mi tedy vy zkuseni poradit jak zalozit nove akcarko a jak a jak casto ho cistit? Chci se vyvarovat dalsich chyb a vsude se pise neco jineho, kazdy ma jiny nazor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 09:33 R Muž @ lacewings [3008] - Živorodky-přírodní formy
-nemělo se v první řadě zjistit samotná reakce zvířete ,třeba na dotyk , zda již ne-došlo k mortalitě pokud si tím není tazatelka jista a až následně řešit problematiku včetně forem řešení ,
-zajímavý postup ,kdy je primárně upřednostněn přístup důvodových příčin ,před zvířetem samotným ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 09:32 Dejavuska - Živorodky-přírodní formyRe: Kubaa
Dekuji za odpovedi a pouceni, delala jsem to tak “spatne” nekolikrat (chtela jsem odstranit vykaly z pisku aby to rybka nedychala proto jsem proplachovala, na dne bylo i nejake jidlo spadle nad kterym byla udelana jakoby rasa, myslela jsem, ze to rybe skodi, je nejaky tedy zpusob jak se toto cisti bez vyplachovani pisku?) Je tedy mozne, ze vcerejsim vycistenim rybka umrela kdyz predtim nekolikrat ji nic nebylo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2018 09:25 Muž @ Kubaa [573] Re: Dejavuska
Do dna se vejde kytek spousta. Když propláchneš písek teplou vodou zabiješ všechny bakterie, které v něm žijí a které akvárium čistí, ryba pak umře na otravu toxickými látkami. Přečti si něco o zakládání akvária a péči o něj. Než dáš do akvária ryby, musí se akvárium zaběhnout, což mimo jiné znamená, že ve dně a filtru začnou růst užitečné bakterie. Pokud akvárium vyčistíš, tak jak popisuješ, všechno zničíš a trvá další měsíc, než je akvárium připravené pro ryby. Pokud to děláš každý týden, logicky nebude pro ryby vhodné nikdy... že ryba skončila jak skončila je jen logický důsledek, při takové péči se to dalo čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 09:22 Dejavuska Re: Kubaa
Kubaa napsal: Pořád nerozumím, co jsi propláchla teplou vodou? Teplou vodou se nic neproplachuje. Kolik tam máš těch živých rostlin? Podle fotky se zdá, že velice málo.Ma tam 4 plavouci kytky, vic uz by se jich tam neveslo, nebylo by tam k hnuti. Teplou vodou sem proplachla ukryt a pisek od vykalu a zbytku listku z kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 09:13 Muž @ Kubaa [573] Re: Dejavuska
Pořád nerozumím, co jsi propláchla teplou vodou? Teplou vodou se nic neproplachuje. Kolik tam máš těch živých rostlin? Podle fotky se zdá, že velice málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 09:12 Dejavuska Re: Kubaa
Akvarium je stare 2 mesice. Ma tam zive kytky. Cistila jsem vzdy cele po 3 dnech, potom mi pan od ryb kdyz jsem kupovala zivou kytku rekl, ze je to casto, ze mam cistit pulku vody 1x tydne. Vcera jsem tedy vycistila pulku vody, vse proplachla teplou vodou dala kondicioner...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 09:07 Muž @ Kubaa [573] Re: Dejavuska
Ano, umřít může i na dně.

Co znamená "jsem ho vyčistila"? Z té fotografie to vypadá na nevhodné podmínky v akváriu. Jak je to akvárium staré? Jsou tam živé kytky? Jak o něj pečujete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 09:04 Dejavuska
Fotka k příspěvku Dobry den, prosim o radu. Nas samec betta byl uplne v poradku, vcera zacal skubave plavat, divne se chovat, nechtel jist. Hned jsem ho vycistila, ale nepomohlo to, dnes rano jsem ho nasla jak lezi na dne s otevrenou pusou a nehybe se. Je mrtvy? Je to nase prvni betta tak nevim zda muze umrit na dne, myslela jsem, ze ryby plavou vzdy na hladine brichem vzhuru. Ma na sobe trochu jako bily povlak :-(.Prikladam foto. Dekuji za odpoved.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 21:14 Muž @ Cyklohentán [20] - RostlinyRe: lacewings
Veľmi pekne ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2018 21:07 R Muž @ lacewings [3008] - Živorodky-přírodní formyRe: Cyklohentán
-betty jsou náladové ,zvláště jedinci kterým se nějakým způsobem zasáhne do teritoria ,ale skutečně to může být i vámi zminovaná reakce na odkalování
-vyčkal bych ,markantnost zbarvení útvarové části hlavy není nijak alarmující ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 20:55 Muž @ Cyklohentán [20] - RostlinyRe: lacewings
Fotka k příspěvku Možno ho vystresoval ten môj spôsob odkaľovania, rozvírim kal na dne ktorý sa nasaje do filtra alebo ho vcucnem hadicou a vymením vodu. Fotka hlavy bez odlesku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 20:49 R Muž @ lacewings [3008] - Živorodky-přírodní formyRe: Cyklohentán
-může to být pouze dočasná reakce ,jistá možnost stresu v reakci na prostředí -nezměnilo se něco?
-udělejte lepší foto bez toho odlesku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 20:36 Muž @ Cyklohentán [20] - Rostliny – Poraďte prosím
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Môj samec Betty sa správa zvláštne, vyzerá že sa snaží poškriabať a dezorientovaný, je málo aktívny, a má trochu zničené plutvy. Taktiež dosť nezvyčajne pláva a na hlave sa mu objavili červené škvrny ktoré vyzerajú byť podkožné. Voda má 28°C a údržba prebieha raz za týždeň, odkalenie dňa a výmena 1/3 vody. Pred týždňom som mu liečil pleseň na zadnej plutve eSHou 2000, úspešne. Preliečená bola celá nádrž. Hodnoty vody sú v poriadku.

Prosím poraďte mi čo to môže byť a ako na to :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.01.2018 15:52 Žena @ drvi [1589] - RostlinyRe: RE5PEK7
Já mám na rozdíl od Magica s chovem i odchovem bett poměrně bohaté zkušenosti, navíc jsem vždy problematiku onemocnění ryb měla možnost konzultovat s člověkem, který patří mezi zkušené odborníky přes nemoci ryb a biologii vůbec (lacewingsi - diky za minulé i budoucí rady :) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 15:45 Muž @ RE5PEKT [131] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Kateřina
Jestli už jsi přitopila, tak to nech.

O drápatkách tady nikdo nic neví:) až na pár světlých výjimek. Ale když použiji svůj oblíbený selský rozum, tak bych jim ho tam nechal a raději pořídil lepší do toho akvárka s rybkama - čerpadlovou hlavu atman a biomolitan (levné a extrémně efektivní řešení) - a nechal bych ho tam společně s tím starým tak 2 měsíce (oba dva v provozu) a pak ten stávající odebral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 15:33 Žena @ Kateřina [1] Re: Magic
No,já už jsem vlastně přitopila včera večer-na doporučení akvaristy..Tak teď je jen otázkou,zda stáhnout či ponechat ;-)
Voda měněna v neděli,dnes bude znovu.
Mám asi lepší filtr v akva pro drápatku. Myslíte,že ho můžu vyměnit nebo drápatka potřebujete taky lepší?? stydim
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2018 15:06 Muž @ Magic [377] - RostlinyRe: RE5PEK7
Nehádam sa, ak to tak cítiš, tak prepáč.

Snažím sa len vysvetliť, prečo na každú chorobu studenokrvného živočícha je dobrým prvým krokom zvýšiť teplotu.

Mám za sebou v zásade len jednosemestrové základy fyziológie, genetiky a imunológie, ale tie mi jednoznačne hovoria zvýšiť teplotu. Áno, môže to podporiť i tú baktériu ale hlavne to poriadne podporí imunitný systém.

Na druhej strane ja som naozaj bettu neliečil a moje vedomosti sú často (i v tomto prípade) len teoretické. Preto čakám toho, koho ctibum. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 14:53 Muž @ RE5PEKT [131] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Magic
Magic, ale já s tebou již v předchozím příspěvku souhlasil a i nyní souhlasím v tom, že zvýšení teploty podporuje imunitu.

Co ale ignoruješ, nebo odmítáš přečíst, že jsem psal, že bakterie to nakopne taky. Nikdy jsi neslyšel o zvýšení teploty pro podporu nitrifikačních bakterií?
Nebylo by lepší, když už tedy s tím nemáte zkušenosti, podívat se na internet? Věřím, že najdete vesměs rady stejného typu, jako dávám já.

Akorát mě už unavuje, jak se tady na každou nemoc radí: "Přitopit + ESHA". Neříkám, že by to chemie nevyřešila, ale přijde mi to zbytečné a vycházím u toho ze své zkušenosti. Nechápu, proč tady někdo, kdo ani nemá bettu a ani ji neléčil s tímto neduhem, má potřebu se o tom hádat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2018 14:09 R Muž @ ctibum [2243] - Snažím se to nezahubit...Re: Kateřina
S tou léčbou ještě vydrž do večera, ono se to tu nějak uklidní a vyjasní. Při troše štěstí se do toho vloží ještě někdo další :)
Zatím můžeš vyměnit vodu a začít se pídit po tom filtru, na tom se, myslím, shodnou všichni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2018 14:03 Muž @ Magic [377] - RostlinyRe: RE5PEK7
Pozri sa, nikto nehovorí, že zvýšená teplota je všeliek a že to zníženie teploty spôsobí smrť. Každý organizmus je iný a každý vírus/baktéria je iná. Ja len hovorím, že imunitný systém, pokiaľ môže, reaguje VŽDY zvýšením teploty a že je to miliónmi rokov evolúcie overený postup.

Samozrejme že sú prípady, keď je to smrteľne kontraproduktívne, viď španielska chrípka 1919.
Ale prepáč, rozhodne nebudem veriť, že si takú baktériu našiel. Nota bene z dvoch liečení. Skôr budem veriť tomu, že tie ryby to napriek nižšej teplote zvládli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 13:55 Žena @ Kateřina [1]
Všem opravdu mooc děkuji!!I když jsem z toho celkem daněk :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 13:17 Muž @ RE5PEKT [131] - Život je jeden z nejtěžších.Re: drvi
smich vy mě dostáváte. Jak to, že z toho ten můj byl za 6 dní venku, když jsem teplotu udržoval na pouhých 25 stupních?! To nedává smysl, ne? :)

Nepopírám, že vyšší teplota napomáhá imunitě, ale ještě víc než imunitě to pomáhá té bakterii. Není nemoc jako nemoc. Jsou virové a bakteriální. Někdy jsou napadené ploutve, jindy oči a tělo.. odpověď na všechny problémy světa není zvýšit teplotu na 28 a použít ESHA, chce to trochu fantazie a hledat ideální řešení na konkrétní problémy.
Kolik betta splendens s rozpadem ploutví jste léčili za svůj život vy? Já už 2x (teď a cca před dvěma roky kamarádovu). A ty drvi jsi dělal buněčný rozbor a porovnával to, jak buňka reaguje na zvýšení teploty a porovnal to s nárustem imunity u betta splendens??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2018 13:05 Žena @ drvi [1589] - RostlinyRe: Magic
Přesně tak, stimuluje se tim imunitní systém a zvyšuje se účinnost prodávaného léčiva ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.01.2018 12:58 Muž @ Magic [377] - RostlinyRe: RE5PEK7
K baktériám sa vyjadrovať nebudem.

Ale imunitný systém jednoznačne výrazne zvyšuje svoju (ú)činnosť s vyššou teplotou. Preto dostávajú teplokrvné živočíchy horúčku a preto studenokrvné živočíchy zalezú na teplé miesto, ak majú tú možnosť.
Takže za mňa rozhodne teplotu zvýšiť. Utvrdzuje ma v tom celá evolúcia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 12:41 Muž @ RE5PEKT [131] - Život je jeden z nejtěžších.Re: drvi
Rozbor se v takovém případě nedělá, není to nutné. Je to určitý druh bakterií, který se takto projevuje.
A jako drtivá většina bakterií i tato si lebedí v teplejší vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.01.2018 12:39 R Muž @ ctibum [2243] - Snažím se to nezahubit...Re: Kateřina
Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu...
Každopádně pokud se jí pokusíš zachránit (viz rady ostatních, až se na něčem shodnou :) ), tak bez zlepšení podmínek v akvárku to nemá cenu.
Tady rybicky.net/forum/7510 pořeš co nejdřív ten filtr.
Než bude nový a zaběhlý, měnil bych výrazně častěji vodu. 3x týdně třetinu, klidně víc.
Přidal bych víc rostlin, nějakou rychlerostoucí stonkovku, klidně tu, co už tam máš, nebo podobnou. Podél celé zadní stěny, místo toho šutru co tam je naprd.
Vodu doplňuj na maximum, 1 cm pod okraj.
Nevím to dno, jestli není moc hrubé a tedy do něj zapadá bodel, který pak neodkalíš a kazí vodu... Třeba se k tomu ještě někdo vyjádří.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 12:35 Žena @ drvi [1589] - RostlinyRe: RE5PEK7
Tys jí dělal bakteriologicky rozbor?
Nebudu se s tebou hádat, ať Kateřina udělá, co uzná ta vhodné. I když je to těžké, když ji tady radí každý něco jiného ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 12:32 Muž @ RE5PEKT [131] - Život je jeden z nejtěžších.Re: drvi
Tento druh bakterií profituje z vyšší teploty!! Proto je 26 ideální!! Nižší teplota by byla ještě lepší, ale to by zas nevyhovovalo bettě.

Nekupuj žádnou chemku a zkus nejdřív tu sůl.

Mám s tím zkušenosti, věř mi. Nedávno jsem totiž zkoušel, zda by samec opravdu nemohl být v 80l akva se 3 samicemi.. nemohl.
Když jsem ho vrátil do svého akva, tak byl trochu potrhaný a pak jsem na 10 dní odjel, uhnila nově vysazená kytka, zhoršila vodu a chytnul to. Když jsem přijel, už to bylo značně pokročilé, ale sůl ho z toho dostala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 12:23 Žena @ drvi [1589] - RostlinyRe: Kateřina
Tu vodu na 28 stupňů, kup Esha 2000, dej do zavařovaci sklenice 2 kapky a rybu tam asi půl hodiny vykoupej. Pritom ji pořád pozoruj, kdyby se začala chovat divně, lapat po vzduchu nebo nekoordinovaně plavat, hned ji vyndej. Po půl hodině ji vrať zpět do akva. Pokud už je nemoc pokročilá, stejně ji to nepomůže, tímhle se ale aspoň pokusíš ji zachránit.
To zasolení vody jen zvyšuje tvorbu slizu, výraznější dezinfekční účinky to nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2018 12:21 Muž @ RE5PEKT [131] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Kateřina
Filtr by se měl čistit co nejméně (řádově nejčastěji jednou za 2-3 měsíce) a hlavně v jinou dobu, než odkalení.

Ono mu to vadilo od začátku, ale betta je velmi odolná ryba.. ale nevydrží všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.01.2018 12:20 Muž @ Anthrax [705] Re: Kateřina
Prostě ho to postupně mohlo nahlodávat. To je něco, jako když člověk žije ve městě se špatným ovzduším, tak se zpravidla dožívá nižšího věku. Je to o kvalitě prostředí, které tě sice nezabije ale život ti prostě zkrátí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 12:17 Žena @ Kateřina [1] Re: ctibum
A,že mu to začalo vadit až teď.. :-( Filtr čistím cca jednou týdně,odkaluji dno cca jednou za 14 dní..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2018 12:14 R Muž @ ctibum [2243] - Snažím se to nezahubit...Re: Kateřina
Tak to už se asi blížíme jádru pudla. Jednou týdně čistit filtr není dobře, ještě když do toho odkalíš dno. To celkem dost a často narušuješ rovnováhu v akvárku.
Pokud filtr takto nestíhá, tak by bylo lepší pořídit výkonnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 12:14 Žena @ Kateřina [1] Re: ctibum
Jj,ve zveráči.Byl o něco menší než teď.Pořád stavěl hnízdo,ale posledních pár dní nic..
I tak mooc děkuji!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 12:06 Žena @ Kateřina [1] Re: Anthrax
Vodu máme tvrdší.Čistím vždy,když vidím,že už protéká hůř,cca jednou týdně.V neděli jsem pro jistotu vyměnila půlku,takže dnes vyměním znovu. Drapatka tam byla asi měsíc,teď má své akva. Betta má akva 25 litrů.
Prezentace dnes možná není-jsem v práci.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 11:54 Muž @ RE5PEKT [131] - Život je jeden z nejtěžších.Re: RE5PEK7►Kateřina
EDIT: Plácám, už blbnu sad Nech teoplotu na 26 stupních!! Vyšší teplota by nahrávala bakteriím.

To vše ostatní platí. Jo a nech tu vodu slanou ještě tak 3 dny po kompletním zmizení toho bordelu na ploutvích.

EDIT EDITU: sůl BEZ JÓDU!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 11:49 Muž @ RE5PEKT [131] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Kateřina
Zvyš postupně (každý den o 1 stupeň) teplotu na 28, vyměň teď 3x po sobě každé 2 dny 50% vody a přidej kuchyňskou sůl (1 polévková lžíce na 50 litrů.. to i v té, co doplňuješ, aby byla koncentrace stále stejná). To by ho mělo vysekat z bakterií na ploutvích.

Ale je divné, že leží takhle na boku, buďto je vysílený celkovými podmínkami v nádrži, nebo už je prostě starý (oni se dožívají cca 2 roky, při horších podmínkách kratší dobu).

Kolik to má akva litrů? 20? Neritina dost kadí a drápatky taky.. lepší by bylo, kdyby byl v takové nádrži sám.

Interval údržby bych potom držel na 1/3 za týden nebo 1/2 za 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 11:46 R Muž @ ctibum [2243] - Snažím se to nezahubit...Re: Kateřina
A kupovala jsi ho ve zveráči? Tzn. už většího? I když rok i tak není moc. Moje samice (betta v "61", ne manželka) začala polehávat a lenošit po dvou letech.

Filtr není nic moc, výměna 1/3 á dva týdny a ne moc rostlin mi nepřijde ok, takže možná to bude problém v tak malé nádrži, i když je tam jen jedna ryba. No počkej si každopádně na někoho chytřejšího ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 11:39 Muž @ Anthrax [705] Re: Kateřina
Zkus párkrát vyměnit část vody (možná je jednou za dva týdny málo, každá nádrž je jiná) a trochu zvednout teplotu. Asi se už nezlepší ale zkusit to můžeš.

Jak a jak často čistíš filtr? Kdy to bylo naposledy? Co krmení? Jakou máte u vás vodu? atd.

Prezentace by opravdu řekla více. ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 101 102

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 68549x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc