Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2023 19:09 Muž Rybar [-32] Re: Baytiri
Barva u samců se může měnit během života .Je to výsledek barevnosti předků .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2023 11:19 Žena Baytiri [0] – Betta - barva
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu/názor, zda mám v případě, kdy se mojí rybce začíná pomalu ztrácet barva /viz. foto/, začít podávat nějaká léčiva nebo ještě počkat. Začalo to pár dní poté co jsem udělala klasickou údržbu. Hodnoty vody OK, teplota vody byla teda nižší, tak jsem přitopila (třeba to pomůže?). Jinak je aktivní, jí. Nebo podávat pestřejší stravu pro Betty? Moc díky!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2023 13:52 Muž Rovano [147] - RostlinyRe: Tereza17
Odpovím jen na jednodušší otázky.

Otírat se rybky mohou z více příčin. Vždy to je ale nějaký vnější parazit. Bílé tečky nemusí indikovat jen "krupičku", ale i jiné parazity. Krupička může probíhat skrytě i viditelně-proto to otírání i u zdravé ryby.
Léčbu s Esha nedokážu posoudit, nikdy jsem to nepoužil. Pokud uvádí i na krupičku, pak ok. Většinou se doporučuje u léčby zrychlit vývoj cyst zvýšením teploty vody.
Léčba krupičky je snadná. Je to lehce kontrolovatelná nemoc.

Lymphocystis je virus (nekontrolovaný růst buněk) a co jsem našel zde, tak se ryby usmrcují. Otázkou je, zda je to skutečně on.

Osobně filtr nechávám. Nemám v něm nic, co by odbourávalo léčiva(ale může se tam některé kumulovat mechanicky).

Nemoci nevznikají v zarostlém akváriu. Primární příčina je jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2023 13:33 Žena Tereza17 [0] – Postup při léčbě
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
uz to bude 2 týdny, co se ve vedlejším akváriu objevila na samicce betty nemoc. Po dlouhém hledání jsem usoudila, ze je to nejspíš Lymphocystis (na jedne straně hlavy se ji udelala velka boule a ježily se ji supiny, chvili i krvacelo, ale pak se z toho udelal vyrustek, ktery upadl. Nyni uz ma jen bouly a trochu najezene supiny) + druhotne napadeni plisnemi. Nasadila jsem esha 2000 a exit a uz kapu 12 dní. Je ve 12l akváriu, ma tam kamenity substrat, topitko a vzduchovani. Nepochopila jsem, jestli je dobré tam nechavat filtr, tak je zatim pryc. Je lepsi tam filtr nechat? Protoze je pryč, tak ted vymenuji pulku vody kazdy druhy den a kazdy ctvrty cistim cele akvarium i vyvarenim substratu a kompletní vymenou vody. Je to tak správně? Pokud nesouhlasíte, tak prosím o radu, jak byste postupovali vy.
Take se mi v hlavním akváriu na sameckovi betty objevuji tecky, ale to je podle me spis krupicka. Beťák se take uz nekolik dni hodne otírá (je to take krupickou?) + jedna mecovka ma na ocasku jednu tečku. Tady vymenuji 1/3 az 1/2 tydne a cca tyden kapu eshu 2000 a exit. Filtr tam je, vzduchovani není. Akva 60l.
Chtela bych se tedy zeptat na obe akvaria, jestli postupuji dobře, nebo prave naopak. Pište mi prosím rady. Akvarium uz mam přes rok. Nemoce vznikly dle mého příčinou plovoucích rostlin. Hodne se nam množily a kvůli tomu byla nejspíš stojata voda. Nic jiného me nenapada.
Moc děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2023 14:59 Muž Matko835 [0] – je to rozpad plutiev?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Viete niekto poradit ci je to rozpad plutiev? Vsimol som si to vcera, akvarium ma 3 tyzdne "dostal som to ako darcek" . pred tyzdnom som dokupil monte carlo , kamen, mach a rastliny na pravo , na spodu je len tmavy substrat do akvarii a davam tekune hnojivo. Akva je bez filtra.Rybka je ciperna. Voda 26/27 C , menim 1/3 kazdy tyzden. akvarium ma 25L a je tam sama.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2023 14:31 R Muž Anthrax [4513] Re: aksile
Za mě je to i tak zbytečně častý zásah do akva. I ona hnědá řasa by tomu nasvědčovala, ta se většinou vyskytuje v ne úplně zaběhlých nádržích. Rostliny rovněž vypadají nově. Takže si stále myslím ze to bude nestabilitou prostředí/ nezajetým akváriem.

Červíci jsou co přesně? Ne vše je vhodné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2023 13:46 Žena aksile [1] Re: Anthrax
Filtr čistíme 1x za 2-3 týdny. Krmení je to Betta bio-gold a občas mražené červíky, ale ty moc často nebyli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2023 12:26 R Muž Anthrax [4513] Re: aksile
Jestli to chápu správně, tak čistíš každý týden dno i filtr. Podle mě je to příliš. klidně to muže být příčina. Akvárko se pořádně nezaběhne, když se čistí příliš.
Nevím co v tom akváriu máš ale ta betta zase tolik odpadních látek nevyprodukuje, aby se muselo sahat tak často do filtru.
Edit: Co krmeni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2023 12:18 Žena aksile [1] Re: Anthrax
Ahoj, právě že se nezhoršuje po údržbě a údržba probíhá odkalování (cca 1/3 vody), čištění filtru, čištění rostlinek. Vytvořila se nám v akváriu hnědá řasa a teď jsme začali do vody přidávat Flourish excel a začala se rozpadat a už se netvoří další. Určitě klamou fotky, protože zadní strana je taková nerezová od té řasy a kameny jsou také hnědé. Teplotu akvária jsme zvýšili na 27°. Akva velké 25l s krytem, osvětlením, filtrací a topítkem. Prezentace založena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2023 07:21 Žena Starka [60] Re: aksile
Celkově by to chtělo víc info. Jako např. jak je akva velké, zda má kryt, teplota vody, jaky je filtr, pokud nějaký je. Ideální založit tady prezentaci. Jinak to budou jen dohady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2023 23:08 R Muž Anthrax [4513] Re: aksile
Ahoj. Nejsou ty horší období vždy po údržbě? A jak údržba probíhá? To akvárium vypadá hodně čisté až skoro bez známek zaběhnutí. Ale třeba jen klamou fotky. :-) Jaká je v akva teplota?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2023 22:51 Žena aksile [1] – Betta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám samce Betty a již přes týden nic nejí, pořád polehává po dně na boku, zrychleně dýchá a plave jenom když se potřebuje nadechnout. Pod tlamou se mu vytvořilo cosi šedobílého. Vodu se snažím měnit často (min. 1x týdně, minulý týden jsem měnila 2x). Mám ho cca půl roku a ze začátku byl hrozně čilý a pořád plaval. Za poslední tři měsíce se mu střídá období, kdy je v pořádku a kdy ne. Poradíte mi někdo, co s tím prosím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2022 12:20 Muž Bubla [0] – Beta nemoc-nadzvedlé šupiny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám problém s Betou bojovnicí, má vystouplé šupinky a zároveň mi přijde nějaká nafoukla, ale to muže být optické zvětšení díky těm šupinkam. před 2 týdny jsem jí dala do samostatného akvarka (30l) protože byla potrhaná a schovávala se a nežrala (teď žere, ale má ty šupiny). Nevím jestli to s tím muže mít něco společného, ale měla jsem v akváriích ploštěnky, takže jsem použila stop-hydrin. Bojím se, aby na to neumřela a její kamošky z druhého akvária také, ale se zpožděním.

Pls radu. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2022 15:56 Boris – Nemocná Betka
Fotka k příspěvku Dobrý den,

Už 14 dní bojuji s tímto u Betky. Nasadila jsem esha 2000, ale beze změny, možná se to jen trochu zhoršilo. Dnes se to objevilo u další, tak jsem koupila i exit. Jdu si pro radu jak nadávkovat společně? Oboje v plné dávce? A dále, zda někdo neví co je to za nemoc, případně poradil, co s tím. Hodnoty vody jsou v normě.

Předem děkuji
Boris
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2022 17:03 Žena Summer [47] Re: Lojza007
Toto mám v plánu jako další osádku akva až ta moje nebude (doufám, že si je někdo vezme, nepřeji jim smrt), musím si o tom něco nastudovat, abych neudělala chybu jako u rybek..ale jestli jsou krevetky tak nenáročné, tak by se jim u mě mohlo líbit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2022 15:26 Muž Lojza007 [936] Re: Summer
Potom bych doporučil darovat ryby a přejít na chov krevetek. Těm ta velikost bude víc než vyhovovat, stačilo by třeba vzduchovat nebo nějak jinak trochu rozpohybovat hladinu a trocha světla. Vodu není potřeba měnit, krmit taky není moc potřeba, respektive jim bude stačit hodit čas od času to stávající krmivo. Když budou samy, tak se budou rychle množit a hezky se na to kouká, jak plavou v akvárku.
Případně přihodit nějakou neritinu nebo brotii, rády okusují řasu na skle a věcech, takže ideální do méně údržbového akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2022 09:41 Žena Summer [47] Re: Jozef
palec to je asi ta nejlepší možnost, kterou samozřejmě také řeším. Ráda bych pořídila větší akva, mám i vyhlídnuté, ale stále to doma nemohu prosadit rozzureny mmmm, budu se snažit dále..tak děkuji za pomoc....jinak betta na samotce stále žije, ale je celá naježená hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.10.2022 23:56 Muž Jozef [255] Re: Summer
Ja to chápem (čítal som). Ale toto je dôsledok. Miesto riešenia ideálneho dna, prípravkov, krmiva a iného (v iných témach), by som odporučil aspoň 65l akvárium, ktoré určite niekde dáte (nebude to taký rozdiel v zabratí miesta). Keď sa tu poradíte tak ho určite vhodne a nie draho (oproti haseniu problémov) zariadite. Využijete tak lepšie energiu a peniaze...a bude to o inom (ochotnejšie a lepšie vám poradia skúsený odborníci). Vianoce sa blížia tak prečo nie predčasný darček.
Edit: Nebude to taká veda, ani nebudú náchylné, keď budú splnené základné podmienky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 23:52 Žena Summer [47] Re: Josef
Bohužel si nezkušený člověk řekne no jo rybičky, to není žádná věda...ale je coze na vše jsou náchylné a není jednoduché se vše naučit a pochopit starost o ně ne hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2022 22:57 Muž Jozef [255] Re: Summer
Udržať dlhodobú rovnováhu v 15l vody s živočíchmi... je to buď pre krevetky, alebo jednu betu (ostrielaný dokážu možno viac ). Zhoršená kvalita vody a nerešpektovanie minimálnych nárokov v atlasoch (litráž = potrebný priestor na život) znamená postupný úhyn (náchylnosť na všetky choroby)
Příspěvek byl upraven Lacewings
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 22:32 Žena Summer [47] Re: Rovano
On se má psát i nějaký deník?? Tak to se omlouvám, to nevím a bohužel na to nemám ani čas :-O...nevím jak nahodit skoby pro lano, ale jediná změna od zaběhlého akva je před týdnem asi..kdy mi z ničeho nic zemřel samec...předpokladem úhynu bylo rozvrtání dna z důvodu nasazení nových rostlin, použití lepidla na mech a špatné odkalení dna. Samice byla do dnešního dne OK, ale dnes ten zahnutý ocas a přijde mi,že je na boku pokousana rozzureny předpokládám, že pancéřníček ji neublížil, tak jedině druhá samice. Do teď jsem neviděla žádné boje mezi nimi, jen lehké čepíření...jak je na samotce, tak se má k světu...je aktivní, plave, normálně dýchá palec nepřijde mi jiná, krom těch kousancu, utrhanych ploutví a zahnutého ocasu....nebo taky bakterie??? ne od té doby, co jsem dala krycí sklo, tak mám jen problémy-hynou rybky a hnědne voda...neříkám že je to tím sklem, ale přes léto tam nebylo a bylo vše OK X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 22:02 Muž Rovano [147] - RostlinyRe: Summer
Můj pohled. Nevidím tam žádné skoby, za které chytit lano. Deník nic.
Není z čeho vycházet. (podobně je to v 90% na FB)
- Příspěvek byl upraven Lacewings
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 21:06 Žena Summer [47] Re: Redsnake
Myslela jsem,že ano. Je to fotka shora kde je vidět vyhnutí ocasku. Hlavu má u topení. Lépe vyfotit nešlo, když jsem u ni, tak si vesele plave a chce hamat. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 20:47 Muž Redsnake [17] Re: Summer
Omlouvam se za uprimnost ale opravdu cekas ze z te fotky nekdo neco pozna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 19:35 Žena Summer [47] – Betta
Fotka k příspěvku Dobrý den, ze dne na den se něco stalo se samicí Betty. Všimla jsem si, že leží u filtru u hladiny. Všimla jsem si,že ji chybí celá spodní ploutev, kus ocasu a má ohnutou páteř. Jakoby konec vybočený. Je ve stresu-prosvitaji jí vodorovné černé pruhy. Vylovila jsem jí a je na samotě. Topím ji. Tam si plave, ale když plave tak hlavou dolů, ocáskem nahoru, u hladiny se srovná...to ji někdo ublížil nebo se jedná o nemoc? sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2022 22:22 Muž 4Sima [1691] Re: VeronikaVeronik
Chtělo by to vyplnit prezentaci s pravdivými údaji - jak probíhá údržba, litráž nádrže, co tam žije dalšího, kolik kytek tam je, foto celé nádrže, teplota vody, zda tam je krycí sklo apod. Bez těchto údajů to je věštění z koule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2022 10:52 VeronikaVeronik Re: razboravesmirna
Fotka k příspěvku Potravu skoro nežere a má lehce roztřepené ploutve.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2022 10:05 Žena razboravesmirna [2] - RostlinyRe: VeronikaVeronik
Foto by nebylo? Pokud se chová normálně, plave a přijímá potravu, tak bych jí nechala, jak je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2022 09:49 VeronikaVeronik
Dobrý den, naše betta má pod hlavičkou celkem velkou bulku, myslíme si že je to nádor. Napište prosím váš názor...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2022 19:34 Žena herbacek [1] Re: Jozef
Kazdopadne uz ho nic neboli sad ...ale v akvarku chybi ta jeho osobnost. Kolegyne pry jde v sobotu na burzu a pry se podiva po dvojnikovi. Treba od chovatele vydrzi dele,nez z akvaristiky. Kazdopadne dekuji za rady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2022 08:32 Muž Jozef [255] Re: herbacek
Nemyslím, že by to bolo primárne tým (možno je naozaj len stará - musí poradiť niekto iný), aj keď mám na používanie svoj názor. Ohľadom tekutého CO2 si môžete prečítať v druhej téme rybicky.net/forum/15164
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2022 21:36 Žena tramtra [3161] Re: Summer
To mi přijde už dost jemné, já osobně nemám s tak jemným pískem zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2022 21:30 Žena Summer [47] Re: tramtra
Mám doma filtraci i křemičitý písek se zrnitosti do 0,8. Ten je do akvária lepší? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2022 19:13 Žena tramtra [3161] Re: Summer
Rybky rostou a kadí víc. ;-) V tak malém objemu se ta hranice únosného naruší velice snadno. Možná jsi to rozvířila při sázení nových kytek víc než jindy. To že je voda čistá ještě nezaručuje, že se nezvedla hladina NO2, to bohužel okem nejde vidět. Oblé kamínky jsou fajn, ale přijde mi to dost hrubé, krmivo a výkaly ryb zapadnou v takovém dnu hluboko, ve větším akváriu se spoustou kytek to problém být nemusí, ale v takové troše vody už to může dělat divy. Nevím, jak moc to odkaluješ, velkým odkalením se taky dost naruší rovnováha v akváriu. Jestli máš možnost si od někoho nabrat trochu křemičitého pisku do bazénových filrací, do tvého akvária ho moc potřeba nebude, kupovat to asi nemá smysl. Odkalování takového dna není složité, binec nezapadne hlubo, takže stačí lehce povrchově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2022 18:37 Žena Summer [47] Re: tramtra
To,že mám hodně ryb vím, bohužel jsem to nevěděla od začátku. dokonce jsem je i nabízela a darovala zde na fóru. Nikdo nemá o ně zájem hmm žijí spolu takhle od začátku a od dubna dělám každý týden to samé vč.odkaleni dna, je mi divné, že by zrovna toto odkalení udělalo jedné rybce problém, ale nevím. Vždy při odkalení dno rozvirim, nasaju 1/2 vody, doplním novou a pustím filtraci. Do půl hodinky cca je voda krásně čistá. Jinak toto dno jsem volila dle studii na internetu a diskuzí a vyšlo mi jako nejvhodnější říční kamínky oblé (i kvůli pancernickum). Pokud bych měla písek, jak ho prosím odkalim? Mám dva odkalovace a oba by mi písek vysály a žádný jiný jsem neviděla. .existuje nějaký? Či poradíte jak se tedy odkaluje dno abych nevirila vodu a jak často? Děkuji za rady :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.09.2022 17:42 Žena tramtra [3161] Re: Summer
Nemyslím si, že to bude lepidlem. Jestli se jedná o akvárium, co máš v prezentaci, problém bude jinde. Můj odhad... Hodně hrubé dno, zapadá do něj krmení a je průšvih. 15 litrů vody a Black Molly, pancéřníčci, Betty... Moc a nevhodné ryby. Jestli jsi přisazovala nové rostliny a trochu rozvrtala dno, může to být příčina uhynu. Myslím, že i ostatní ryby to teď můžou mít nahnuté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2022 16:52 Žena Summer [47] – Betta úhyn
Dobrý den, mám dotaz ohledně náhlého úhynu beťáka sad akvárium mám zajeté od dubna, s dobrými parametry vody, filtrace, krycí sklo. Každý týden odkaluji dno a měním 1/2 vody (odstate). Před pár dny jsem koupila nové rostlinky + mech na dekorace a kořen. Ten jsem pridelala spec.lepidlem na lepení mechu, kde jasně uváděli nezávadné pro vodu a ryby. První den vše ok, druhý den také, ale třetí jsem našla betaka lapat po dechu u hladiny. Byl vybledly a najezeny a měl rozpadle ploutve. Rychle jsem ho dala do karantény, zapla topení a dala preventin. Druhý den pošel :-( nechápu proč, může to být tím lepidlem? Ostatní ryby jsou OK. Do té doby byl betak taky OK :-O sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2022 13:14 Žena herbacek [1] Re: Jozef
Fotka k příspěvku Akva mam 5 let,jen pred casem jsem dle vasich rad pridala kytky a par krevetek na rasy a davam invital tekuty CO2
Edit: Ja to CO2 davkuji opatrne strikackou presne podle navodu,ostatni ryby jsou ok. Myslite,ze to muze byt tim? Mam prestat? Ale ta rasa jeste je,sice min,ale je. Pridavala jsem fotku soucasneho stavu akva ,ale asi vypadla,zkusim znovu. Jeste me napadlo,ze mam mozna moc velky proud z filtru,ale to je asi blbost,ten mam uz skoro rok.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2022 09:15 Muž Jozef [255] Re: herbacek
A tá beta je v akváriu v prezentácii (podľa popisu v nej áno)? Je naozaj založené pred mesiacom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2022 08:15 Žena herbacek [1] – Prosim o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim,moje betta se asi tri dny chova divne,malo zere nebo vubec,jakoby se se nafoukla,supiny odstate nema. Ocasni ploutev se mi zda mensi. Driv dychala nenapadne,ted lapa vyrazne po dechu a zabry se mi zdaji skoro vylezle. Mam ji cca rok. Teplota vody 26-27'. Krmim suchym. Muze byt uz stara? Kupovala jsem jako dospelce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2022 12:36 Muž Rovano [147] - RostlinyRe: Adamskoda
Tak jim příště řekni, že tyhle nechceš. Ty jsi zákazník. Ty jsi pán.

Mně se vybavuje scéna z jednoho kšeftu, kde otevřeli skříň a vykouklo na mě asi 20 bett v kelímcích. Takže pořád je tato ryba trendy.
Apropo v takovým kšeftě by sis vybral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2022 11:49 Muž Jozef [255] Re: Adamskoda
Adamskoda napsal:Už jen ve zverimexu moc zdravě nevypadala a ani se mě nezeptali, jakou bych chtěl. Prostě vzali 2 samice a dali mi je.
Nabudúce si vyber sám ktoré chceš a ukáž na ne prstom :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 11:24 Adamskoda – Nemocná samice a možná samec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, před nedávnem jsem ve zverimexu pořídil 2 samice bojovnic. Za nedlouho se v akváriu objevilo pěnové hnízdo a jedna samice vypadá větší a spíše připomíná pla kat samce. Neustále nahání druhou samici a nevím zda je to normální. Navíc, dneska mi přišlo jako by měla samice slepené ploutve, nevypadají jako před tím. Taky má na jedné straně nějaký bílý proužek a z břicha takový bílý výstupek. Už jen ve zverimexu moc zdravě nevypadala a ani se mě nezeptali, jakou bych chtěl. Prostě vzali 2 samice a dali mi je. Posílám foto, snad bude něco poznat. Toho "samce" se mi moc dobře zachytit nepodařilo, měl by být tmavě modrý, neustále naháněl druhou rybu.
PS: Nádrž 54l, čistíme alespoň 1x do měsíce. Nádrž zaběhlá už od prosince 2021. Měli jsme tam jinou bettu která v srpnu zemřela, vodu jsme vyčistily, nevymenily úplně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 11:16 Betas – Beta bledne
Fotka k příspěvku Dobry den, prosim o radu. Beta uz mesic postupne bledne, teplota vody 26st., pravidelna vymena vody, zkousela jsem i sul, ale stale se to rozsiruje. Jinak zere, stavi hnizdo, je aktivni. Prikladam foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2022 20:23 Kajda Re: lacewings
Aha, ok, děkuji. Tak snad to tedy není nic vážného. Rybka jinak vypadá spokojeně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2022 06:54 R Muž lacewings [5464] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kajda
- postupem stáří ryby se mohou projevovat různé "defektni" změny v oploutveni, to jak tvarové, ale i proměna sytosti zabarvení
- jde o příčinu genetické dispozice, v důsledku křížení na typ/barvu (zjednodušeně)
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2022 16:30 Kajda – Nemocná Bettka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím a moc prosím o pomoc. Bettu mám asi tři měsíce, dostali jsme ji na hlídání, tak jsem jí udělala trochu lepší bydlení, i když to asi není nic moc, když onemocněla. Část ploutvičky je jakoby zašedlá, jak kdyby odumřelá a na dvou místech je část ploutvičky zatočená jako prasečí ocásek. Snad je to vidět na přiložených fotkách. Akvárko má 30l a měním vodu jednou za týden až dva, cca z poloviny, či 1/3, podle toho kolik se mi podaří vzít odkalovačem. Bettka je v akvárku sama, tedy s kytkama se tam dostal omylem jeden šneček. Rostou tam Limnophily, Hygrophily, Eleodey a ještě něco, ale to jsem zapomněla název. Akvárko je tak z půlky zarostlé, rostlinám se docela daří. Je tedy pravda, že nemám filtraci, jelikož mi pán v akvaristice řekl, že pokud tam bude dost rostlin, tak není potřeba (vypadal, že se vyzná, tak jsem mu věřila).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.07.2022 11:44 R Muž lacewings [5464] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kamila15
- v případě kdy je v akváriu více druhů se této problematiky zřejmě nevyhnete
- nejde o nic fatálního, Betta si vždy bude nárokovat část krmení pro ostatní druhy ryb
- jde vesměs o části krmiva, které nejsou přítomnosti enzymů v trávicí soustavě výživově zpracované,(zjednodušeně)
- lze sice využít optimalizovaného krmiva (TetraMin třeba), ale vždy pouze na přechodnou dobu
- lépe je využít třeba krmení 2-3x denně v menších dávkách, optimalizaci je vždy nutno odzkoušet, někdy pomáhá i krmení v 36 hod intervalu v závislosti na druhové skladbě ryb v akvariu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2022 22:23 Kamila15 Re: lacewings
dakujem, uz je zasa uplne v poriadku ale rada by som sa tomu uz vyhla v buducnosti. samozrejme ho krmime vylucne krmivom pre betty. ale je velky jedak a vzdy ukradne nieco aj kamosom u dna. je teda cesta upravit vsetko krmivo len pre betty a teda krmit nim aj rybky dna (prisavnik a panciernicky)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2022 10:20 R Muž lacewings [5464] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kamila15
Kamila15 napsala: Je to sposobene nespravnym krmenim?
- ano, stává se to nevhodným krmením pro Betty ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 122 123

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 93837x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc