Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta Splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Betta Splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2019 12:29 R Muž Anthrax [2398] Re: Alčus
Nemocný je ale nespraví se to žádným zázračným lékem. Moří ho ty podmínky ve kterých je. Není žádná jiná cesta než se snažit dát je do pořádku. Ale to samozřejmě celkem trvá. A je otázkou jestli se toho ta ryba dožije. Tohle už je špatný a přijde mi že dodělává. Zvážil bych možnost utrácení.
Teplotu vody to chce alespoň 27 °C. Nižší teploty tyhle Betty moc nedávají. Nekrmil bych (stejně nežere a krmení zatěžuje vodu) a měnil denně část vody obdobné teploty. Jak už jsem ale psal, už je asi pozdě. I tak bych tam ty podmínky vytvořil pro další rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2019 11:38 Žena Eillen [386] Re: Alčus
Nejvíc by mu pomohlo správné prostředí. Rozhodně vyházej ty plastové kytky a pořiď živé. Koukni tady do vlákna s nabídkou ostatních akvaristů.

Co se týká určení toho, co rybě je a jestli to zvládne, v tom expert vážně nejsem. Trochu se bojím, že to nedá... Ale mohu se plést.
Mimochodem, já na začátku také udělala tu blbost, že jsem dala na radu, že stačí jedna živá kytka a zbytek plastových. Beťáka jsem i přes snahu nezachránila. Ale pak jsem si dala záležet s přípravou podmínek a zbylí dva beťáci měli skvělé bydlení a vypadali spokojeně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2019 11:24 Alčus Re: Eillen
Akvárko je zakryté sklem, plastové kytky jsou blbě, to vím, má je dočasně, aby se měl do čeho schovat, jsem začátečník a ráda bych si pořídila větší akvárium s kytkama. Všechno tohle vím. Spíš by mě teď ale zajímalo jestli je nemocný a jak mu pomoct. Všimla jsem si taky, že má odchlíplé skřele a jsou mu vidět žábry, mám o něj starost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2019 10:43 Muž Králík [22] Re: Alčuš
Ještě dodám, že by se také neměla vyměňovat všechna voda najednou. V té vodě v akváriu se tvoří nějaké bakterie důležité pro ryby, které v ní žijí a když vyměníte všechnu vodu, tak tam ty bakterie nebudou a začnou se tvořit od znova. Mezitím může bojovnice onemocnět. Jinak souhlasím s tím co psala Eillen.

Edit: Také by se hodilo se zaregistrovat a založit prezentaci nádrže. Hodně by to pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2019 10:28 Žena Eillen [386] Re: Alčuš
Ty kytky jsou plastové? Ty v akvárku nemají co dělat.
Topítko je pro bettu nutnost. Taky by mělo být akvárko kryté. Jestli nemáš sklo, stačí i potravinová fólie.
Ale hlavně by mělo být osazené živýma kytkama. A to i plovoučkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2019 09:01 Alčuš – Betta polehává, nežere, hodně dýchá
Zdravím,
včera večer jsem si všimla, že náš beťák je nějaký apatický, nechce žrát a zrychleně dýchá. Ležel u dna a rychle vzdouval žábry. Vyměnila jsem mu 2/3 vody v akváriu za čistou odstátou vodu. Dnes ráno se apaticky zdržoval u hladiny a nasával vzduch, jídlo opět nezájem a zároveň jsem si na něm všimla, že mu šedne hlavička a bříško pod žábrami. Zároveň mi připadá, jako by tu hlavičku měl oteklou. Teď už zase leží na dně a máchá žábrami jak zběsilý.
V akváriu žije sám, velikost akvária je cca 10l, každý týden měníme 2/3 vody za odstátou kohoutkovou a zhruba každý měsíc měníme komplet. Doteď vypadal spokojeně s naší péčí. Teplotu vody neměříme, ale teplota v bytě je stabilně cca 25 stupňů, ve vedrech 30, níž obvykle nejde. Krmíme vločkovým krmivem pro betty, které vždy aktivně a s radostí přijímal.
Nevíte někdo co by s ním mohlo být? Mám o něj velkou starost. Dnes mu vyměním znovu vodu a to kompletně, vyčistím mu kameny a květiny a koupím v akvaristice alespoň topítko, aby měl trochu tepleji. Nevím jaký lék případně použít.
Díky za pomoc.
postimg.cc/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 22:17 Muž kacenace [0] Re: Anthrax
Teplota 28°C (topítko je stupňované po dvou) a Karel je úplně vyměněnej, plave si po celé nádrži a zkoumá šneky, takže ještě jednou díky! Snad se neraduji předčasně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 15:10 R Muž Anthrax [2398] Re: kacenace
Zkusil bych to tak za tři dny, stačí málo. Opravdu jen otestovat jestli ryba už chce potravu přijímat. Měla by být celkově aktivnější i mimo krmení. Samozřejmě nic není zaručeno. Je taky klidně možné že už toho na ni bylo moc. Přeprava, pobyt ve zverimexu, pak zas přeprava a tohle už byla jen poslední kapka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 14:49 Muž kacenace [0] Re: Anthrax
ještě se zeptám, kdy mám znovu zkusit krmení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   17.06.2019 14:04 R Muž Anthrax [2398] Re: kacenace
Právě že je problém ta teplota vody. Teplomer je dobrá věc ale budeš potřebovat topítko.
Ale ty další faktory rybě taky nepřidají. Akvárko je takřka bez rostlin. Tam se jich vejde! Koukni na rostliny jako pistia rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum Mas tam anubias to je pomalurostoucí kytka, která z vody neodčerpá téměř žádné živiny (odpadní látky).
Máš to nezakryté, o vhodnosti dna by se taky dalo pochybovat. Vyzkoušej, jestli nešumí v octu.
A hlavně místo poctivého záběhu nějaké chemické šidítko. Když dáš rybu do čerstvého prostředí, které je nestabilní a různé škodlivé látky tam lítají nahoru a dolu, tak je nemoc na snadě. Nějaký Aqua Safe tomu moc nepomůže. Hlavně proto ti radím měnit tu vodu.

Že je to dočasné to víš ty. Ale vysvětli to ty rybě když ji je blbě už teď. I dočasné prostředí dokáže rybu načít tak, že chcípne.

To nesoudím, pouze konstatuji co vidím. Chápu že ti to může být nepříjemné ale pokud budeš hledat problémy kde nejsou, tak rybě nepomůžeš. Tahle apatie a nechuť k jidlu jsou totiž jasným příznakem, že ryba fakt není v pohodě. Já budu držet tobě rybě palce. :-)

Edit: Než jsem to dopsal, tak jsi tu teplotu zvedl. palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 13:40 Muž kacenace [0] Re: Anthrax
Ok, zvyšuji tedy teplotu, díky za radu. Všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 13:38 Muž kacenace [0] Re: Anthrax
Psala jsem, že je to akvárium jen dočasné, na pár dní a jeho kulatost jsem zmínila jen abych předešla kritice o jeho nevhodnosti. Určitě je v lepších podmínkách než ve zverimexu, kde byl v decilitrovém kelímku, a to i s jednou kytkou, protože se jich do tohoto, dočasného, akvária víc nevejde. Teplota vody je 24°C (rozbil se mi teploměr do vody, tak jsem zmínila teplotu venku a došla si koupit nový), což je podle dostupných informací ideální, ale pokud je lepší zvýšit na 27°C určitě si nechám poradit. A pokud tedy není problém teplota vody, čím by to ještě mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2019 13:37 R Muž Anthrax [2398] Re: kacenace
Jestli máš nějakou starší literaturu, tak tam se ta teplota opravdu udává celkem nízká. Jenže dřív se vše odchovávalo tady. Ale pro ty dnešní ryby z importu to už nestačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2019 13:31 Žena Pavla28 [48] Re: kacenace
24°C je pro Bettu málo, v nezajeté nádrži už nabíhá při takové teplotě na onemocnění, což ti dává najevo naprostou letargiíí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.06.2019 13:31 Žena Kaira [637] - LabyrintkyRe: kacenace
Zima mu na 100% je, protože 24°C je pro bettu prostě málo. A rady jsi dostala od Anthraxe všechny, které potřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.06.2019 13:27 Žena silviebaris [647] Re: kacenace
www.google.com/… Teplota vody se pohybuje od 26-30 stupnů,to je prostě málo pro ni...jaká literatura to byla..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 13:23 Muž kacenace [0] Re: silviebaris
Není to moje první ryba ani první akvárium a načteno mám myslím docela dost. Nyní jsem narazila na problém, se kterým jsem se ještě nesetkala a chtěla jsem pouze poradit, ne soudit. Zašla jsem si koupit teploměr a v akváriu je teplota 24°C, což je podle odborné literatury teplota ideální. Takže mu nakonec zima 100% není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2019 12:32 R Muž Anthrax [2398] Re: kacenace
O kulatosti akvária to fakt není. Trpí celkově prostředím ve kterém je. Nejen že mu je zima ale taky šel podle všeho do nádrže předčasně. Akvárko jsi měl nechat několik týdnů ustálit než do něj šla ryba.
Zvedni postupně teplotu na 27 stupňů K tomu měn denně část vody podobné teploty. Nekrm, akorát tím kazíš vodu. A chce to mnohem víc rostlin hlavně nenáročných a rychlerostoucích. Jeden anubias to nevytrhne. Nevím jak vypadá ta 54 l nádrž ale tohle taky není ani trochu zaběhlé. Klidně bych dal rybu rovnou tam. Hůř ji tam nebude.
Chce to příště pořizovat rybu trochu z rozmyslem. Teď nezbývá, než doufat že to ryba rozchodí. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2019 12:22 Žena silviebaris [647] Re: kacenace
Bylo by fajn,něco si o chovu přečíst,každopádně,zima mu na 100% je a bude... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2019 12:21 Žena Pavla28 [48] Re: kacenace
Jestli má vod jen 21°C tak je mu určitě zima, podívej se do atlasu na vhodné podmínky pro Bettu. Mně nedávno, při pár dní trvající teplotě 22°C dvě Betty uhynuly. Takže mu rychle uprav podmínky, nebo je po rybce.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 12:11 Muž kacenace [0] – Betťák nechce jíst
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, v pátek jsem si přivezla z obchodu Betťáka a přemístila ho do provizorního akvária - 5 litrů vody (upravená tetra aquasafe, odstátá několik hodin před umístěním rybky), kamínky, kořen s rostlinkou, tři mikro-šneci - než se zaběhne 54 litrová nádrž. Vím, že kulaté je nevhodné, ale je to jen na pár dní.
Betťák vypadá trochu znuděně, ale jinak celkem zdravě (nejsem odborník).
Co mi ale dělá starost, že od pátku nepozřel jediné sousto. Nabízené krmivo nechává bez povšimnutí padat ke dnu. Od včera dokonce přestal být aktivní a jen tak visí u hladiny. Poradíte, co mu chybí? Dneska je venku jen 21°C, nemohla by mu být zima?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 11:49 Muž Krystof [0] Re: Anthrax
Dobře děkuju za rady. Přidám více rostlin a zkusim ty léky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 09:59 R Muž Anthrax [2398] Re: Krystof
Jakou tam máš teplotu? A co rostliny? Jak je tohle akvárko dlouhou založené? A co výměny vody? Jaká je tam filtrace? Prostě sousta neznámých. :-) Ideální by bylo založit a co nejvíce vyplnit prezentaci nádrže. rybicky.net/nadrze/
Jestli tam máš nějaké rostliny, tak jich tam máš malo. Jedná kytka teď nic nevytrhne. A je potřeba volit rostliny které budou „fungovat“ co nejdříve, tedy plovoucí.
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 08:15 Žena Nickname [0]
20l na 4 betty je málo. Není divu, že to takhle dopadlo. Ale nezdá se mi, že by se v tomhle akva uzdravil. Zkus tam dát aspoň jednu kytku a můžeš přidat eshu 2000, která urychluje hojení. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 02:11 Muž Krystof [0] Re: Králík
Fotka k příspěvku 20l
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 18:02 Muž Králík [22] Re: Krystof
Jak velké bylo to akvárium ve kterém byl samec a samice? Hodilo by se foto samce, aby bylo jasné, jak přesně na tom je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 17:47 Muž Krystof [0] – Zraněná betta
Dobrý den
Koupil jsem si samce betty a později jsem k němu dokoupil 3 samice a když jsem se ráno probudil samec měl roztrhané ploutve a bál se znovu přibližovat k samicím. Dal jsem ho tedy do druhého akvárka. První dny sotva jedl ale teď se to zlepšilo. Nicméně problém je v tom že jeho ploutve jsou zdevastované a celé dny jen “stojí” na jednom místě a vypadá jako napokraji smrti. Dřív se takhle vůbec nechoval a vím že to má spojitost s tím jak teď vypadá. Nevím jak mu pomoct.
Prosím o radu. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.06.2019 09:12 R Muž lacewings [3510] - Živorodky-přírodní formyRe: Jane123
-to zabělení nemusí být jednoznačně příčina problematiky
-omnipur je sice jedna z cest ,kdy lze očekávat možnost řešení problemu
-27-stupnu je základní teplota pro importy Bett ,léčba probíhá při vyšších teplotách ,ale je potřeba více informací
-založit prezentaci bude ta snadnější cesta ,možnosti toho správného postupu ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2019 13:37 R Muž ctibum [4665] - Snažím se to nezahubit...Re: Jane123
Bez informací o nádrži, nejlépe řádně vyplněné prezentace, ti nikdo konkrétně neporadí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2019 13:26 Žena silviebaris [647] Re: Jane123
Teplota by měla být aspoň 27-28 stupnů... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2019 13:16 Žena Jane123 [0] – Betta samec - uhyn
Fotka k příspěvku Ahoj, uhynul mi samec betty bojovnice, ploutve má takové potrhané a na koncích vybělené. Ostatní rybky (taky betty) to mají taky, ale zatím jsou živé. Vyměnila jsem jim v akvariích vodu a dala jim tam hodně zředěný omnipur. Co mám dělat dál? Je mi jasné, že asi vyměňovat každý den vodu, přitopit jim. Zajimalo by mě, jestli je to správný postup nebo mám postupovat jinak. Budu ráda za každou radu. Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 13:45 Muž Atek007 [0] – zákal a vypouklé oko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, dnes jsem si všiml, že jedna z mých bett má vypouklé a lehce zakalené oko. Ostatní ryby jsou v pořádku. Vypadá to, že se betta chová úplně normálně, jen má to divné oko. Nevíte, co by to mohlo být a jak to případně vyléčit?
Děkuji!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 21:11 Muž ValaRa [4] Re: paní Cthulhuová
Fotka k příspěvku áno, tá moja nemala žiadne príznaky, pokým som nepriniesol razborky, najmä druhú várku. Tie odchádzajú postupne. Ktovie ako dopadnú tie z prvej várky a Betta to schytala tiež. A nechutí jej jesť. Rybičky dostanú niekoľkodňovú dietu :-)

EDIT: Smutná udalosť, Beťák to nerozbehal, ani okamžitú liečbu eSHa2000, aplikovanú v deň objavenia sa prvých viditeľných príznakov. Zo dňa na deň sa na papuľke objavil biely povlak, v priebehu jedného dňa sa začala rozpadať plutva. V liečbe pokračujem, v akváriu je ešte 10 razboriek z prvej várky, tie mladšie, z druhej várky pošli všetky, do týždňa.
Zistil som od iného predajcu, že predajca od ktorého som vzal razborky je nákupca/predajca, má dobrý zdroj, ale rybky u seba nemá v karanténe. Mal som tú možnosť osobného odberu a videl som všetky jeho "nádrže" a asi tu som spravil chybu, že po tom čo osm videl som ich od neho vzal... odpálil som okrem razboriek aj Beťáka, čo ja prežijem, ale je to miláčik malého syna, padlo veľa slzičiek :-( R.I.P. Beťák
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2019 20:39 Žena paní Cthulhuová [3] - pidiryby, betty a vodní prales
U jedné betty mi na to, co vypadalo stejně nezabrala Esha, ale Acriflavin (Antimykotin). Betta byla čerstvě dovezená od chovatele, ale malá oděrka na ploutvi + stres a začala mu ocasní ploutev po částech jakoby šednout a odpadat. Nebyl to bakteriální rozpad ploutví, ale plíseň a postačilo léčit zvlášť v karanténě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2019 20:17 R Muž romant [27481] Re: ValaRa
Však jasně, každej máme nějaký zkušenosti, jenom z fotek je to vždycky hodně těžká věštba, ale když jsme u té Sery, tak Omnipur je obdoba té eSHa2000 a Mycopur je spíše na plísně, ale jak jsem četl o tom nepřijímání potravy, ptozo jsem spíše preferoval to širocespektrální léčivo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 20:11 Muž ValaRa [4] Re: romant
OK, tak pôjdem na to. Kúpil som si eSHa2000, aj keď mi predajca (pozor - toto je fakt skúsený predavač - akvarista) radil skôr prípravky od Sera, podľa príznakov buď Mycopur, alebo Bactopur ci Omnipur, ale dám na Tvoju radu, vďaka
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.05.2019 19:15 R Muž romant [27481] Re: ValaRa
Tam kde je, v tom je celý kouzlo. Pokud je "něco" v nádrži, tím co doporučuji by se měl zahájit tzv. frontální útok. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 19:08 Muž ValaRa [4] Re: romant
Ďakujem, a aplikovať do hlavnej nádrže alebo spraviť karanténku čisto pre Beťáka? Predpokladám že som to doniesol spolu s razborkami, najmä s tou druhou várkou. Z nich mi už skoro všetky odišli, tie z prvej várky, väčšie a farebnejšie, sa zatiaľ zdajú v poriadku. "Hygienu" v akváriu mám v poriadku, pravidelná údržba, bez väčšieho zásahu do dna (stonkovky a plávajúce, ktoré pravidelne strihám, mám v nerezových "horáco-matkách"). Jedine čo sa ťažšie čistí a okkaluje, je "tunel" pod koreňom, kadial rybky radi plávajú, tam odkalovačku nestrčím, môže tam byť viac detritu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2019 19:03 R Muž romant [27481] Re: ValaRa
Teplotu na 29st a klidně aplikovat přípravek eSHa2000 dle návodu. Bude se podle fotky jednat o nějaké plísňové onemocnění. Když nebude uvedený přípravek k dispozici, potom třeba Omnipur. Nicméně ta teplota může sehrát klíčovou roli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 18:32 Muž ValaRa [4] Re: Angus68
PH som písal v popise, je tam presne 7.0, merané kvapkovým testom Tetra. A práve som pridal mierne teplotu, z pôvodných 26.7°C postupne zvýšim na 28°C, tak, aby to vyhovovalo aj razborkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 18:25 Muž Angus68 [1391] Re: ValaRa
A pHáčko? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 17:59 Muž ValaRa [4] Re: Angus68
Teraz odmeraná presným digitálnym teplomerom v spodnej tretine stĺpca: 26.7 °C a hore o kúsok viac. Ja si myslím že pre Beťáka akurát, súčasne aj pre razborky. Ešte pár dní tam budú Otocinclusy, potom idú preč, u nich je to už tak na hranici. Ale tí nemajú žiadne príznaky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 17:48 Muž Angus68 [1391] Re: ValaRa
Beťáci jsou všeobecně takový mršiny, ale nemáš nízkou teplotu? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 17:09 Muž ValaRa [4] – Choroba
Fotka k příspěvku Ahoj, dnes po príchode z práce ma zhrozil pohľad do synovho akvária. Beťák je na tom veľmi zle. Beťák je v nádrži už 5 týždňov, doteraz ani len náznak problému.

Nádrž: 54 litrov, 26-27°C, aplikované CO2 z flaše, husto zarastená, PH 7.0, KH 4.5, voda mäkká, merania CO2, NO2, NO3 úplne v norme. Výmena vody 1x týždenne cca 1/3, odstáta vodovodná, plus odkalovanie. Jediný problém je zelená fľaková riasa na anubiasoch, nameral som P pod 0.5 mg/L.

Pred dvomi týždňami pridaných 10 ks razboriek bornejských, minulý týždeň zvyšných 10 ks.
Približne 5-6 ks (druhá skupina) razboriek mi uhynulo do včera, dnes som ich ešte nerátal a mám strach, že nájdem ďalšie. Včera som to ešte pripisoval prepravným problémom, importu a pod. U razboriek nanešťastie dosť častý problém. Dnes už nie...

Beťák dnes "pláva" v strednom stĺpci, bez pohybu, občas sa pohne. Na ústach má bielu škvrnu, plutva sa mu rozpadá. Nezáujem o jedlo, hodil som pred neho jednu granulu pre Betty. Nič. Včera bol ešte bez problémov.
Plieseň? Iná choroba? Rýchlo založiť karanténu? Ďakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2019 09:26 jamajcan Re: Sysalka
Krevetky sice tyhle teploty přežijí, ale značně jim to zkracuje délku života ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 09:15 Žena Sysalka [26] Re: Libor
Díky za radu.
Neonky donesl přítel s nesmím je dát pryč, takže ty jsou na dožití.
O krevetky bych se nebála. Celé loňské léto jsem měla v akva 28 a nic se nestalo.
Spíš čím dál víc uvažuju, že Beťákovi pořídím vlastní nádrž a bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2019 07:24 Muž Libor [12] Re: Sysalka
Problém bych viděl v osazenstvu nádrže vzhledem k teplotě. Pro Bettu je 26 stupňů ještě dost málo (je pak náchylnější k nemocem), pro Neonky moc. Zvýšení na 28 stupňů pomůže Beťákovi, uškodí Neonkám (a možná i krevetkám). Takže je třeba volit, co se ti víc líbí.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2019 21:53 Žena Sysalka [26] – Něco mu je a já nevím co.
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu.
Mám něco přes rok Bettu, nádrž viz. prezentace Rybáci.
Pravidelná údržba, až na sem tam řasu žádná kalamita.
Poslední skoro dva měsíce měl Beťák odrbanější ploutev než obvykle a klesla u něho i celková aktivita.
Mám k dispozici elementku o 10l. Proběhla 3denní léčba Eshou 2000, to se zlepšil co se aktivity týče, ploutev nedoroste přes noc, tak jsem ho vrátila. Po týdnu nastalo mírné zhoršení ploutve a opět snížení aktivity. Pořídila jsem Baktopur a opět 3denní léčba. Opět to vypadalo nadějně, ale po vrácení do nádrže skoro nulová aktivita a ploutve taky nic moc. Pro žrádlo si chodí, teplota zvýšena ve společenské nádrži z 26 na 28. S ohledem na ostatní obyvatele bych to dlouhodobě nechtěla ještě zvedat.
Nějaké tipy co s ním?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2019 21:51 Žena Kata Eš [67] - LabyrintkyRe: Luccie
Počkej si na to ještě zvykne a vypestujes u neja závislost na čerstvé vodě (legrace) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 21:28 Žena Luccie [2] Re: Maya
No on Beťťák fakt rád odpočívá, ale pokud je člověk trochu vnímavej, tak hned pozná, že tohle už nebyl zdravej odpočinek...
Ale snad jsem zasáhla včas a bude v pohodě.
Po cca pěti dnech začal zase komunikovat.
Hrozně ho baví, když nalévám novou vodu, je moc fajn :-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 80414x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc