Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta Splendens - nemoc

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Betta Splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2019 09:26 Muž jamajcan [2672] Re: Sysalka
Krevetky sice tyhle teploty přežijí, ale značně jim to zkracuje délku života ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 09:15 Žena Sysalka [23] Re: Libor
Díky za radu.
Neonky donesl přítel s nesmím je dát pryč, takže ty jsou na dožití.
O krevetky bych se nebála. Celé loňské léto jsem měla v akva 28 a nic se nestalo.
Spíš čím dál víc uvažuju, že Beťákovi pořídím vlastní nádrž a bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2019 07:24 Muž Libor [9] Re: Sysalka
Problém bych viděl v osazenstvu nádrže vzhledem k teplotě. Pro Bettu je 26 stupňů ještě dost málo (je pak náchylnější k nemocem), pro Neonky moc. Zvýšení na 28 stupňů pomůže Beťákovi, uškodí Neonkám (a možná i krevetkám). Takže je třeba volit, co se ti víc líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2019 21:53 Žena Sysalka [23] – Něco mu je a já nevím co.
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu.
Mám něco přes rok Bettu, nádrž viz. prezentace Rybáci.
Pravidelná údržba, až na sem tam řasu žádná kalamita.
Poslední skoro dva měsíce měl Beťák odrbanější ploutev než obvykle a klesla u něho i celková aktivita.
Mám k dispozici elementku o 10l. Proběhla 3denní léčba Eshou 2000, to se zlepšil co se aktivity týče, ploutev nedoroste přes noc, tak jsem ho vrátila. Po týdnu nastalo mírné zhoršení ploutve a opět snížení aktivity. Pořídila jsem Baktopur a opět 3denní léčba. Opět to vypadalo nadějně, ale po vrácení do nádrže skoro nulová aktivita a ploutve taky nic moc. Pro žrádlo si chodí, teplota zvýšena ve společenské nádrži z 26 na 28. S ohledem na ostatní obyvatele bych to dlouhodobě nechtěla ještě zvedat.
Nějaké tipy co s ním?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2019 21:51 Žena Kata Eš [67] - LabyrintkyRe: Luccie
Počkej si na to ještě zvykne a vypestujes u neja závislost na čerstvé vodě (legrace) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 21:28 Žena Luccie [2] Re: Maya
No on Beťťák fakt rád odpočívá, ale pokud je člověk trochu vnímavej, tak hned pozná, že tohle už nebyl zdravej odpočinek...
Ale snad jsem zasáhla včas a bude v pohodě.
Po cca pěti dnech začal zase komunikovat.
Hrozně ho baví, když nalévám novou vodu, je moc fajn :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 21:16 Žena Maya [5] Re: Luccie
Mam razborky ve 27-28st hmm

Oni mi prave rekli,ze je betsk v pohode,ze odpociva- byla to nase prvni rybka-vedeli jsme .velkej kulas
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 19:57 Žena Luccie [2] Re: Anďaska
Fotka k příspěvku Já to dám, oni snad taky :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2019 19:50 Žena Anďaska [119] Re: Luccie
No vidíš, pomalu se to blíží do finále ano. Luci, to už vydržíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2019 19:50 Žena Kata Eš [67] - LabyrintkyRe: Luccie
Nene, jim vadilo něco jiného, klinoskvrnky mohou mít vodu do 28 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2019 19:48 Žena Kata Eš [67] - LabyrintkyRe: Kata Eš
Nu a pokud budeš chtít dokoupit nové rybky, tak bych to udělala s odstupem, dokud nebude betak v plné formě, abys to neuspechala ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 19:48 Žena Luccie [2] Re: Maya
Díky :-)
Snad to zvládne.
Těch razborek je mi líto, podle mě jim moc nedala ani ta vyšší teplota, přitom mi je k Beťťákovi doporučili :-O

Díky za tohle fórum, pokud to zbývající osádka zvládne, tak jen díky němu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 19:44 Žena Kata Eš [67] - LabyrintkyRe: Luccie
Tak bych v tom pokračovala, to zazehnas a už by mělo být veseleji potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 19:44 Žena Luccie [2] Re: Kata Eš
Z třetího do čtvrtého jdeme právě teď, takže budu pořád měnit denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 19:43 Žena Kata Eš [67] - LabyrintkyRe: Maya
Nikdy si nekupuj nacatou rybku, akorát to člověka mrzí a jim je to fuk :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2019 19:42 Žena Luccie [2] Re: Anďaska
Jo jo, každý den. Dnes jsou to tři týdny, co byla nádrž založena, takže budu dál měnit každý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 19:41 Žena Maya [5] Re: Luccie
Sleduji diskuzi a fandim..
Take jsem pred mesicem dostala v horbachu spatne info a po necelem tydnu koupila betaka (horsi,ze synovi k narozkam) a bohuzel za tri dny byl odejit:( sice uz byl z kramu nacatej ..ale stejne to zamrzi a nasere.
Tak potlesk at se dari!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2019 19:36 Žena Kata Eš [67] - LabyrintkyRe: Luccie
Hlavně bacha na třetí týden s prulomem do ctvrteho, ten je nejkrytictejsi tam ty křivky nejvíce vylitavaji, takže tam bych část vody asi nasadila zase na každý den, teď jak píše Anďaska obden, ale pokud z toho mas strach, tak nemáš žádnou 200l nádrž, tak maloucko výměn každý den a nic se nepokazi potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 19:27 Žena Anďaska [119] Re: Luccie
Měníš tu vodu denně? Pokud ano, můžeš zkusit tu výměnu dělat obden, ale kontroluj si dusitany. Ten 3. a 4. týden můžou ještě dost skákat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 19:25 Žena Luccie [2] Re: Luccie
Takže ještě dva týdny jet v tomhle režimu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 19:23 Žena Luccie [2] Re: Kata Eš
Zítra to bude týden.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 19:23 Žena Anďaska [119] Re: Luccie
Pokud to půjde jak má, tak 5. týden od založení by to mělo fungovat už v pohodě ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 19:07 Žena Kata Eš [67] - LabyrintkyRe: Luccie
No slaaaaava, tak super, razborek je mi líto, ale dalo se cekat, že někdo to odskáče. Klidnější být můžeš, ale ve střehu buď stále a stále dělej co děláš, jak dlouho už to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 18:50 Žena Luccie [2] Re: Kata Eš
Nechci to zakřiknout, ale Beťťák už komunikuje a chová se normálně :-)
Bohužel pět razborek to nedalo :-(

Pokračuju ve výměnách vody, topím na 27*C, vzduchuju a obden malilinko nasypu... Čtvrt tablety dám pozítří, to bude týden, co pancíci nežrali. Doufám, ze to je ok...

Kdy asi budu moct být v klidu? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2019 22:50 Žena Kata Eš [67] - LabyrintkyRe: Luccie
Rádo se stalo. Bude to dobré, jen dodrzuj co jsme tu do Tebe nacpali a až se otrkaj, tak neprestavej, dej jim čas ať se dají dohromady, ono by se to jinak mohlo opakovat, kdybys to zanedbala ;-) Pořád ta nádrž není zajet a je tak nebude! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 22:32 Žena Icestar [0] - CichlidyRe: Maq
Velice zajímavé informace. Díky. Zítra si moje rybičky zažijí svůj první půst v mém AQ. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.04.2019 22:28 Muž Maq [4124] Re: Luccie
Zkusím Ti to říct ještě po svém.
Každé krmení, i takové, které ryby okamžitě sežerou, představuje pro akvárium biologickou zátěž. Například amoniak vzniká už v těle ryb při trávení, a ryby 90% amoniaku vylučují žábrami. Takže je hned ve vodě a mikrobi mají práci ho přeměnit napřed na jedovaté dusitany, a potom na neškodné dusičnany. Přitom ti mikrobi spotřebují spoustu kyslíku.
Už nahlížíš, jak velice si akvárium "odfrkne" za každičký den, kdy nekrmíš????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 22:23 Žena Luccie [2] Re: Kata Eš
Jasný, díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 22:16 Žena Kata Eš [67] - LabyrintkyRe: Luccie
Nu vzhledem k tomu, žes neměla nádrž zabehlou, tudíž tam živiny nemělo co rozkládat a tys je tam ještě přidávala v podobě krmeni, plus rybky, které také dělají potřebu, tak to jinak dopadnout asi ani nemohlo. Ale pokud betak dnes jevil zájem a zda se ti lepší... Pokud to bude tak i zítra a více dnů, tak si myslím, že to nejhorší by mohlo být za vama, ale stále pokračuj ve výměně a nekrm ;-) pokud krmení dáš, tak jen před výměnou vody a opravdu minimum, které okamžitě zmizí ;-)
Důležité je, že už tohle vícekrát neuděláš, jak sama vidíš nestojí to za tu starost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 22:11 Žena Luccie [2] Re: Kata Eš
Takže jsem do nového akvarka po týdnu šoupla x ryb a krmiva 2x denně... no tak teď už se jejich špatnému stavu nedivím. ☹️ Ok, dám jim zas trošičku pozítří...snad budou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 21:29 Žena Kata Eš [67] - LabyrintkyRe: Luccie
Blbost, blbost, blbost,přijde mi to zbytečne a je to zatěžuje, když už tak ano ale jen maličko. rybám naopak prospívá nekrmit denně, já je krmim jen jednou, dvakrát zcela výjimečně, aby to neměli rutinu a 2x do týdne půst,prospiva jim to a Tobě také, vyčistí nádrž od zbytku ;-) A před dovolenou jim pust prodlužují a pak jsou naprosto v pohodě po tom co odjedu klidně na týden ;-) Lepší než to nechat krmit jiné a pak počítat s katastrofou, kterou Ti "pečující" způsobí. Max jde udělat to, že nadavkujes, vypíšes dny, kdy to tam mají nasypat a zbytek krmení dobře schovat ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2019 21:26 R Muž ctibum [4311] - Snažím se to nezahubit...Re: Luccie
Krmit 2x denně je ok, když není problém v akvárku. Ale ve tvém případě nedostatečně zaběhlé nádrže je krmení další zátež, která může situaci jen zhoršit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 21:24 Žena Anďaska [119] Re: Luccie
Až budeš pak rybky krmit, tak stačí jednou denně a nějaký den v týdnu jim dej půst ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 21:23 Žena Luccie [2] Re: Kata Eš
...aha... coze .. mně bylo řečeno, krmit 2x denně.
No tak už vím. Díky vám oběma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2019 20:50 Žena Anďaska [119] Re: Luccie
Vydrž prtka, vydrž...ještě pár dní. Pak zkus kousek tabletky přihodit, stačí čtvrtku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 20:45 Žena Kata Eš [67] - LabyrintkyRe: Luccie
Nebuj, není to jako u domácích mazlíčků ;-) Dokud se betak neoklepe a nezabehne se trochu nádrž. Když přiveze ryby, tak je hned také nekrmis a má to svůj důvod, jsou v stresovaná a ty potřebuješ aby se zklidnili a upravili si metabolismus, jede jim vše na plné obrátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 20:30 Žena Luccie [2] Re: Kata Eš
Ok...jen jsem chtěla vědět, jak dlouho ještě?
A šlo mi teď spíš o ty sumečky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 20:28 Žena Luccie [2] Re: Anďaska
Já vím. Spíš jsem chtěla vědět, jak ještě dlouho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 18:51 Žena Kata Eš [67] - LabyrintkyRe: Luccie
Nu tak snad, ozkousela jsi reakci a zase nekrm, oni hlady neumrou, ryba ve volne přírodě taky nesezene vydatnou stravu každý den ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 18:43 Žena Anďaska [119] Re: Luccie
Oni hlady neumřou, i když jim nedáš 14dni najíst. Ale to už jsem psala. Taky bych nekrmila, ale to už jsem taky psala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 17:45 Muž Planorbella [220] Re: Luccie
Nedával bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 17:42 Žena Luccie [2] Re: Luccie
Malinko jsem nakrmila a všichni žrali, až na pancéřníčky, na ty absolutně nic nezbylo... můžu jim dát zítra tabletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 17:38 Žena Luccie [2] Re: Kata Eš
Nechci to zakřiknout, ale Beťťàk trochu začal komunikovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2019 13:41 Žena Kata Eš [67] - LabyrintkyRe: Luccie
Ja osobně bych zítra zkusila maloucko, opravdu jen malinko, ať to stačí zbastit a vidíš jak na žrádlo reaguji a udělala bych to před výměnou vody, ať ty uvolněné látky že zradla zase naredis na minimum, ale uvidíme jak se vyjádří ostatni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 13:38 Žena Kata Eš [67] - LabyrintkyRe: Anďaska
Tak ale pokud bude stále měnit vodu, tak by to nemělo být až tak fatální. To víš udržet ryby v zabývající se nádrží je těžké, ale byť s nějakou ztrátou se to zvládnout da. To už ale více ovlivnit nelze, jen rostlinkama a menenim vody, max přidat nitrifikacni bakterie ať se množí rychleji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 12:09 Žena Luccie [2] Re: Anďaska
Hm, super ☹️ Jak dlouho nesmím krmit? Ani trošku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 12:07 Žena Anďaska [119] Re: Luccie
Tak to bych to tipla na to, že je to teprve ve fázi, kdy může ještě lítat amoniak a fáze zvýšených dusitanů teprve příjde. 3-4 týden bývá při zaběhu ten nejhorší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 11:49 Žena Luccie [2] Re: Anďaska
Dnes je to 18. den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 11:25 Žena Kata Eš [67] - LabyrintkyRe: Luccie
Byli to slabší jedinci a citlivější, proto to neustály ;-) A betak se taky musí vzpamatovat. Už se tím netrap,zarazila jsi ten největší průšvih, který by mohl ještě následovat, tak tomu dej cas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 10:54 Muž Smetany [408] Re: Luccie
Už víš to pH?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 110 111

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 79456x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc