Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta Splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Betta Splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.10.2018 17:35 R Muž @ afc1886 [3653] Re: EvaK
Měň denně tu vodu a nechej rybku tam kde je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 15:49 EvaK Re: Anthrax
Ahoj mám ještě jeden dotaz beta stále žije ale porad je apaticka a při dnů je nějaký způsob ji zachránit ? Třeba ji přenést do jineho záleželo akvária ? Nebo bychom ji tím jen uskodili dekuju za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.10.2018 21:29 Muž @ Anthrax [1215] Re: EvaK
Je možný že bettu už prostě nezachráníš. V nevhodnych podmínkách žila déle. Nastartovat fungující prostředí trvá několik týdnů. Rostliny nezačnou fungovat ze dne na den, bakterie ve filtru taky vznikají dost dlouho. Je to o tom měnit vodu a čekat jestli se betta dožije té doby kdy bude nádrž fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.10.2018 21:22 R Muž @ ctibum [3121] - Snažím se to nezahubit...Re: EvaK
V akvaristice není žádná změna hned... Vydrž... Denně bych měnil třetinu vody, jak ti radil kolega a čekal. Jestli to má ryba dát, tak to dá, jestli ne, tak ne a ty nevěš hlavu a začni znovu a lépe. I to k tomu patří a nebudeš první ani poslední ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 20:58 EvaK - Snažím se to nezahubit...Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Ahoj udelala sem snad vsecko co jsi řekl správně ale betak je porad špatný teplotu má 27 stupňů kryt na akvárium taky rostlinky zasazeny ale porad mi přijde horší a horší
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 12:01 Muž @ Anthrax [1215] Re: EvaK
A nedělá to moc velký proud? To betty nemají moc rády. K nim jsou vhodné filtry které moc nehodní vodu. Třeba tzv. bublifuky. Bez tak bych doporučil větší akvárko. 9 l, to je pro začátečníka příliš malé akvárko, ostatně pro bettu taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 11:53 EvaK Re: Anthrax
Ještě ten filtr máme tento www.ceskyzverimex.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 11:42 EvaK Re: Anthrax
Už to čtu dekuju moc dnes všechno zkusim
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 11:38 Muž @ Anthrax [1215] Re: EvaK
Nevím co tím myslíš. Absence filtru v tomto případě vadí. Jaký je to filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 11:35 EvaK Re: Anthrax
Dekuji za rady moc chci se ještě zeptat ten filtr nevadí ? Hned všechno udelam jak si napsal. Akorat nevím jestli ji nevadí i ten filtr dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.10.2018 11:18 Muž @ Anthrax [1215] Re: EvaK
Ahoj, tak to je bouhžel špatně. Betta potřebuje spíš teplotu kolem 27 °C. Další věc je to čištění. Správná údržba nesmí probíhat tak že vyčistíš celé akvárium, tím zničíš všechny prospěšné bakterie, které by tam jinak byly, respektive jim ani nedovolíš vzniknout. Takže údržba by měla probíhat tak, že měníš max, 1/2 vody, za odstátou temperovanou. Být tebou, tak vyměním dnes půlku a pak každý den 1/3. Při údržbe ryba zůstává v nádrži.
Hodně velká chyba je absence živých rostlin. Živé rostliny čerpají z vody škodliviny, které se tam tvoří ze zbytků potravy. Navíc betta miluje hustě zarostlé nádrže, kde se může proplétat mezi rostlinami. Plastové rosliny jsou dobré rak akorát k poškození ploutví betty.
9 litrů je i na bettu málo. V tom se blbě udrží adekvátní a stabilní (stabilní neznamená rádoby sterilní) prostředí.
Taky se mi zdá, že akvárko nemá kryt, to je taky špatně. Betta dýchá atmosferický kyslík, a může se nastydnout.
Filtr nevidím. Ale ten by se jen tak neměl vyndavat. A jeho údržba by neměla probíhat příliš často. A samozřejmě by neměl být vypínán, mimo krátké časové úseky, např. při údržbě.
Čili to co teď ta betta má je z nevhodných podmínek chovu a nevhodné péče o akvárium. Jinak je potřeba neházet flintu do žita. Chce to hodně změn. Počínaje sehnáním nenáročných rychlerostoucích rostlin přes výměny vody až po nastudování základních nároků betty a celkově přečíst si něco o chodu akvária.
rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 11:04 EvaK Re: Anthrax
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Akvárium má 9l a vodu má 24 stupňů čistím jeden krát za 4-5 dnit tak ze odlitků vodu rybku dam do ni akvárium vYcistim i plastové rožstliny a úkryt přidám odstatou vodu na pokrokovou teplotu s roztokem a rybníčku i s ji vodou dam zpět do akvária vždy se snažím aby voda co v ni byla s voda nová měli stejnou teplotu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2018 10:04 Muž @ Anthrax [1215] Re: EvaK
Ahoj, to chce více informací. Jakou tam má teplotu? Jak přesně probíhá to čištění a jak často? Jak jsou na tom rostliny? Jak dlouho bettu máš? O jakém objemu se bavíme. Napovědět by mohly fotky ryby a akvária jako celku.
Každopádně teď ji nekrm, stejně nic nesní a krmení akorát zatíží vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 09:53 EvaK – Betta polehava na dně
Dobry den chci se zeptat moje betta byla vždycky aktivní čilá začala polehavat na dně a je celkově apaticka.... prostoru má dostatek a akvárium pravidelně čistím přidávám roztok na úpravu vody stravu má přímo pro bettu koupili jsme i slabší filtr na vodu. Barvu nezměnila nevybledla. Vždycky reagovala na mě když sem ji sypala ale teď nic co s ni muže být ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2018 16:14 Muž @ Iceman [84] Re: Martin7
Zkusil bych změnit lecivo. Třeba eSHa 2000. Když to tam už tak dlouho dáváš tak to nezabírá. Možná jiné pomůže lépe.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2018 15:13 Muž @ Martin7 [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám tu takový zapeklitý problém s mým beťákem a rozpadem ploutví.
Mému beťákovii se střídavě pořád zlepšují a zhoršují ploutve. Běžně se děje, že je má ráno úplně zahojené, do večera se mu tam udělá třeba 1 x 0,5cm díra a roztřepí se a za tři dny se to zase samo zahojí. Takto bojuje už alespoň měsíc a půl.
Teď ho léčím Baktopurem Direct a každý den měním 1/3 vody s tím, že do nové vody baktopur vždycky zase přidám. Vím, že Baktopur likviduje nirifikační bakterie, ale chtěl jsem s ním vyléčit celé akvárko. Jinak ryba je v akvárku sama, aktuální foto akvárka přkládám. Hodnoty NO2, NO3, pH a CHSK mám v pořádku.
A teď jedna zajímavá věc - Byl jsem teď týden na dovolené a o rybu se mi starala máma - dělala všechno, krmila, měnila vodu... Dnes jsem se z dovolené vrátil, ryba se za ten týden uzdravila a dnes ráno ploutve vypadaly na 95% zahojené a žádné roztřepení tam nebylo. Teď, během cca tří hodin se to extrémně zhoršilo (veké roztřepení a cca 0,5cm vykousnutí ocasní ploutve). Jinak je ryba veselá a žere. Nenapadá vás prosím, čím by to mohlo být?
Jediné, co máma nedělala bylo, že nestříhala rostliny. Dnes ráno jsem přišel, viděl jsem, jak to za ten týden zarostlo a ustříhal jsem plovoucí Hygroryzu aristatu a pak bylo to rychlé zhoršení. Jinak jsem nedělal nic. Už si opravdu nevím rady, tak mě napadlo, jestli ta kytka třeba nemůže něco vypouštět. Raději jsem ji pro zatím vyndal z akvárka.
Fotku vylovené kytky přidávám.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 19:34 R Muž @ romant [26791] Re: AndreaLulu
Obvykle to bývá tzv. bordel vodou, tedy zamřit se na podmínky kde ryba pobývá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 16:55 Žena @ AndreaLulu [1] – nemocná betta
Fotka k příspěvku Ahoj, může mi prosím někdo poradit co a z čeho to je??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2018 20:41 R Muž @ romant [26791] Re: Sedo
Držet návod v příbalovým letáku a po ukončení kůry vyměnit několikrát po sobě klidně polovinu vody a začít přidávat výluh, již zde v separé nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2018 19:21 Muž @ Sedo [6] Re: romant
Použil som Bactopur direct v samostatnej nádrži podľa návodu. Už som vymenil polovicu vody. Začervenanie zmizlo, tá rana tam asi už zostane. Ktovie kam pchala čumák. Za približne akú dobu ju môžem vrátiť späť do nádrže? Momentálne hrá urazenú :)
A vážne ešte raz ďakujem za pomoc, je to moja prvá takáto skúsenosť.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 11:25 fezka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím ahoj a přidávám foto, už po týdnu po krevním výronu ani stopa,fotka je z dneška.Predevcirem jsem začala opatrně přikrmovat. Napadlo mě jestli to nemohlo být třeba i tím že jsem dávala moc granulí (betta Bio-gold) mají se davat max.3denně jenže jsem si nepřečetla návod,do toho nedostatečná výměna vody od toho Alguminu a to už bylo na fešáka moc silné kafe. No za holkama zatím nesmí dokud neosázím pořádně nádrž a taky přidám pár úkrytů.
Se mi ulevilo ano


 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.08.2018 10:31 Muž @ Maq [2891] Re: pavel1234
Vykládáš si to moc alibisticky.
V podstatě každá ryba je "chycená". Ryba bez parazitů neexistuje. Ale to, zda se nemoc rozvine, ve velké většině případů závisí na podmínkách v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.08.2018 10:28 Muž @ Anthrax [1215] Re: pavel1234
No upřímně. Zatím z toho co jsem od tebe četl, tak to bylo spíš tím že jsi koupil ryby do nevhodných podmínek. Respektive napřed nakoupíš ryby a pak teprve řešíš jejich nároky. Ony by ty nemoci často jen tak propukly naplno, kdyby ty ryby přišly do pořádně zařízených nádrží. ;-)

Ale to už jsme OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 10:06 Muž @ pavel1234 [0] Re: Anthrax
Ano, nemocí jsem měl dost u rybek ale z 60 % i více, to mojí chybou nebylo. Bylo chybou v akvaristice, kde už nemoc měli ale já to nepoznal. Například závojnatky mi umřely vinou akvaristiky, kde jsem zjistil, že i známé umřeli když je kupovala v samém obchodě. Jsou tu další a další ryby, které umřeli vinou akvaristy. Neříkám, že všechny ryby umřeli vinou chovatele, umřeli i vinou mě. Kouknu se po lepším filtru, a více rostlinek. Ale i tak Vám mockrát děkuji. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.08.2018 08:34 Muž @ Anthrax [1215] Re: pavel1234
Je smutný že ti po roce a kus co sem chodíš musím poslat tyhle odkazy:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Všude se píše: "Nedávejte ryby do nezaběhlé nádrže". Jenže www.youtube.com/…
No znáš to, tak dlouho jsi si koledoval o průšvih až jsi narazil. Navíc hodit ryby do nezaběhnuté nádrže se ti nevyplatilo už předtím, podle toho jak často jsi sem psal do témat o nemocech. Tak moc nechápu proč praktikuješ něco, co už máš odzkoušené že nefunguje. hmm
To možná tvrdí výrobce že je to filtr na 20 litrů ale k bettě není moc vhodný. Má mizerný objem filtrační hmoty a dělá zbytečně velký proud vody.
Měň té rybě půlku vody každý den za odstátou, aby nebyla studená. No a další průšvih je že tam nemáš téměř žádné rostliny, to je u betty hodně velká chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.08.2018 08:31 R Muž @ ctibum [3121] - Snažím se to nezahubit...Re: pavel1234
Říká se, že miniakvárko je na udržení rovnováhy mnohem horší, než velké. Každá špatnost je hned znát. A když tam rovnováha není od začátku, tak asi ryba nebude úplně veselá...
Filtr možná stačí průtokem, ale jestli se nepletu, je v něm molitan cca 1x2x3 cm. To bych řekl vyjde z hlediska osidlovací plochy pro bakterie nastejno, jakoby tam nebyl. Akorát tak točí vodu, ale filtr bych tomu neříkal...
Rostlin tam je víc, než ten lupen, co je vidět na fotce?
Osobně bych hledal příčinu problému tady. Nezajeté akvárko, špatné podmínky. Měnil bych klidně denně třetinu vody, přidal ihned rychlerostoucí plevel, asi bych pár dní nekrmil a nechal to pořádně zajet.
Ale klidně si počkej na další rady... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 08:19 Muž @ pavel1234 [0] Re: ctibum
Právě, že nebylo. :-( Říkal jsem si, że to nechám aspoň ten měsíc ale potom jsem si řekl, že když jsem sestavil 5 akvárek aniž by byla zaběhnutá tak proč ne tuto. Filtr je přímo pro 20 litrů což nemyslím, že to je nějaká hrůza ne? Přeci nepotřebuji nějakého obra pro jednu rybičku. Zapomněl jsem vyfotit akvárium takže hned jak přijdu domů, tak se na to vrhnu. Nemám tam zapnutý topítko, tak doufám, že to vydrží. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2018 07:32 R Muž @ ctibum [3121] - Snažím se to nezahubit...Re: pavel1234
Prezentace akvárka by byla vhodná. Přejde mi dost prázdné, filtr na nic... Bylo zaběhnuté, než do něj šla ryba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 05:01 Muž @ pavel1234 [0] Re: Wanderer
Fotka k příspěvku Dobrá. Bude to muset do středy bez toho nějak vydržet, objednal jsem topítko s termostatem. Doufám, že nezemře.
Ještě teď ráno jsem ji vyfotil. Připadá mi jako by měla nějakou bouly na břiše nebo co nebo je to normální?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 22:40 Muž @ Wanderer [835] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: pavel1234
Topítko bez termostatu nikam nedávej, vůbec ne, v tomhle počasí, mám vlastní zkušenost, to je o průšvih. Než se rozkoukáš, tak máš v nádrži přes 30°C a ryby lapají po dechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 22:14 Muž @ pavel1234 [0] Re: Wanderer
To topítko koupím to je jasné ale prozatím nejsou peníze. Jedině, že bych topítko s termostatem, které mám u skalárů, dal k betě a to bez termostatu dal ke skalárům a čichavcům. Doma s domluvím a kdyžtak to objednám. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.08.2018 21:51 Muž @ Wanderer [835] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: pavel1234
Topítko bez termostatu určitě ne, to nezvládneš uregulovat. A pak se ti může stát, že budeš mít rybu vařenou. Ve 20 l to půjde rychle, když to zůstane sepnuté. Topítko pořiď nové. Jestli to s betou myslíš vážně, tak ho budeš potřebovat.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 21:11 Muž @ pavel1234 [0] Re: Anthrax
Prezentaci přidělím zítra. Topítko mám právě bez termostatu takže nevím kdy to zapínat. Zítra prezentaci ihned udělám. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.08.2018 20:58 Muž @ Anthrax [1215] Re: pavel1234
Zkus dát fotku. Je to zpravidla import z Asie, Ryba je zvyklá na vysoké teploty, takže topítko ano. A vodu udržovat cca na 27 stupňů. Ikdyž v těchto vedrech dočasně topítko potřeba asi není. No a taky má za sebou dlouhou cestu a potom pobyt v nevhodných podmínkách v akvaristice, takže už pak stačí málo, třeba transport a ryba onemocnění, respektive nemoc se projeví naplno. Taky záleží v jakých podminkach ta ryba teď je. Takže to chce prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 20:29 Muž @ pavel1234 [0] – Beta u hladiny.
Dobrý den. Dnes jsem koupil bojovnici pestrou v akvaristice, samozřejmě že v kelímku... Tuto, kterou jsem si koupil vypadala ze všech nejlíp, žádné plísně a vypadala skvěle. Jak jsem ji ale dal do akvária (20 litrů) s filtrem, topítkem a držením vody 28 mi furt plave u hladiny. Jako by ji nešlo potopit se. Další věc, kterou jsem nenašel je teplota vody. Někdo říká, že vydrží při pokojové 24 stupňů a nebo musím mít topítko, jak to je teda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2018 10:37 R Muž @ romant [26791] Re: Sedo
Častější výměny vody, jako prevence, aplikování nějakého výluhu, jako třeba z komerčních Torben, možno přidat listy mandlovníku mořského.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2018 10:04 Muž @ Sedo [6] Re: romant
Ďakujem, hneď dnes to urobím. Je nutné túto separé nádrž nejako vybavovať (okrem topítka)? Čo pôvodná nádrž? Je nutné niečo urobiť, aby sa časom nákaza nepreniesla na ďalšie ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2018 08:56 R Muž @ romant [26791] Re: Sedo
Z nějaké, pravděpodobně odřeniny se bohužel rozjela bakteriální nákaza. Řešení je zde použít nějaký antibakteriální přípravek, ale v seapré nádrži, protože dojde jeho aplikací k masivnímu údumření nitrifikačních bakterií. Bactopur direct se zde nabízí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2018 18:24 Žena @ blue-kitty [0] Re: Sedo
Jsem začátečník a těžko se to podle atlasu nemocí určuje. Mohlo by to být napadení bičíkovcem nebo krvavé boláky jsou i u tuberkulózy. I když pro tu druhou nemoc by musela být nápadně hubená a mít další příznaky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2018 17:47 Muž @ Sedo [6]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý deň. Môjmu dvojročnému samcovi Betty som spozoroval asi tri dni dozadu akoby chýbajúci kus mäsa nad ústami. Dnes už to má trocha začervenané. Neviete čo sa mohli stať? Na fotkách to nie je až tak dobre vidno. Ďakujem :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2018 15:40 Muž @ PatasF11 [0] Re: PatasF11
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Akvário je 4měsíců zařízené.Akvarium-2x Betta samice 1xBetta samec [o tyto ryby se jedná] Jedna z bojovnic si strašně ráda pochutná na krevetách a proto je tak vyžraná,ale teď nastal problem těchto fleků...Začal jsem dávat špetku soli ,mám 54l akva... Teplota cca 26,5-27 °C ...Akva již zajeté,krmivo střídám...krmivo-pelety,vločky,granule,Betta speciální jakési pelety...Voda z osmózi společně s kohoutkovou (klasická z řádu)…

Již-po 2 dnech ukazuji fotky.Doporučili jste mi zvednout teplotu vody na 29st. měnit vodu a nekrmit
Po skoro dni udělali hnízdo... Ale nakonec se nějak nepovedlo...Nevím co dělat ryby vypadají stále divně..a puntíky nemizí,samozřejmě jsem nekrmil...Přidám fotky ,prosím o další radu...či co mám dělat dál...Děkuju moc!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2018 12:30 fezka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Aha,tak to mě nenapadlo... mám větší (foto), vyčistím ho a dám ho dohromady, musím najít ještě jednu část,no nějak to snad pořeším, dík.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2018 02:03 Muž @ Prašan [2895] Re: fezka
To zelené čudo je akože filter tej nádrže? Na tvojom mieste vymením za čerpaciu hlavu a väčší kus biomolitanu.To čo máš je pre tu nádrž nedostačujúce.Preto zrejme i problémy s riasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2018 21:59 Muž @ Wanderer [835] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: fezka
Nevšiml jsem si, že by tě někdo nazval nezodpovědným hovadem.
Jinak ty reakce jsou naprosto adekvátní. Když přivedeš rybu do takového stavu, tak se nediv.
No, třeba to ještě vydejchá, uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2018 21:11 fezka - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Já vím, když si to teď po sobě čtu tak to vypadá divně ale psala jsem rychle a v panice, mám o něj fakt strach. Ale některé reakce prostě jsou neadekvátní, nemůžu přece napsat někomu koho vůbec neznám že je nezodpovědné hovado.Tak pryč od omylů, chápu dobře že mu mám dát nažrat až za 14dnů??? Já myslela tak týden,to se budu muset hodně ovládat ale jestli to myslíš vážně tak ok.Sedim už přes hodinu před akvarkem, zdá se mě že se to trochu zhoršilo,je dost neklidný a otírá se o šutr.Uff
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2018 18:49 R Muž @ romant [26791] Re: Eillen
Za 14 dní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2018 18:46 Muž @ Wanderer [835] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: fezka
Jak vidíš podle reakcí, nadzvedla jsi víc lidí, nejen mě. Nediv se, když napíšeš: "A já jsem na to zapomněla, narodili se mi pískomilové a hlava byla jinde, nechala jsem ho v tom ty dva týdny nebo víc." Rady jsi dostala, zkušenosti, jak píšeš, máš, dál je to na tobě. Moc rádi se tu podíváme na hezké fungující akvárium s uzdraveným beťákem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2018 18:42 fezka - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Romantovi moc děkuju,takhle mě to úplně stačí, já vím že musím měnit vodu a nekrmit ale potřebuju aby mi to někdo potvrdil takže fakt dík že pomůžeš a zbytek si necháš pro sebe.Ja jsem z toho už tak dost zdrblá.. Když jsem ho kupovala čekalo na něj zaběhlé akva,nechala jsem ho týden rozkoukat a pak přidala holky.Ze začátku v pohodě,honil je a prsil se jako každý beťák,pak ale začal šílet. Ten Algumin jsem dala v menším množství než je na přebalu,v podst.preventivne. Ta koule je otevřená, hodně vody se odpaří takže tak obden něco doleju takže ta koncentrace tam nebyla až tak echt.To už asi nezjistím.Tak dík že jste si kopli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2018 17:53 fezka - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, myslím že jsi mě ohodnotil trochu unáhleně. Za prvé,Algumin zabral a v nádrži kde jsou samičky je všechno ok.Nikdy jsem nic takového nepoužila ale když ti řasa likviduje nádrž tak je lepší zakročit. Za druhé,pět let jsem chovala rájovce, nejdříve ve dvou menších a pak jsem jim pořídila 160l. Nečekané stěhování-a mám zas jednu malou nádrž. U ladyrintek chci zůstat ale moji milovaní rájovce jsou větší plavci než Betty.Věř mi, něco o nich vím.To že jsem musela oddělit zuřivce jakého jsem fakt ještě neměla bylo částečně i kvůli té řase,zlikvidovalo mě to rostlinky a samičky měly málo úkrytů. A toho samečka rozhodně nehodlám v kouli nechat, další malé akva je na cestě.A když jsem ho tam dala tak už byla několik dní nachystaná,jen jsem uz nechtěla čekat až některou zabije.Vodu jsem jsem dala z větší nádrže ve které mám na dně Colomi takže výměna půl nádrže je úplně v pohodě. Možná to nemusí být Alguminem,to je jen moje domněnka, fakt nevím,u prdele mi to ale určitě není a čekala jsem diskuzi,ne urážky.A dokážu se postarat dobře o všechny zvířata které mám,chybu občas udělá každý. Posílám ještě foto akvária,moc tam toho nezbylo ale řasa je v tahu což rybám prospělo.Za radu děkuju, spíš jsem chtěla vědět jestli to může být tím Alguminem bez vzduchování nebo třeba něčím jiným.Jinak je aktivní, žere perfektně,plave normálně. Přiznám se že tvoje odpověď mě fakt překvapila,asi už sem raději nenapíšu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2018 17:52 Žena @ Eillen [224] Re: romant
romant napsal: Nekrmit a denně měnit polovinu vody. Nekrmit a denně měnit polovinu vody. Nekrmit a denně měnit polovinu vody. Nekrmit a denně měnit polovinu vody. Nekrmit a denně měnit polovinu vody.

Možná by to v tomhle případě chtělo říct, kdy se má začít krmit, aby to nedopadlo tak, že beťák už nedostane najíst nikdy... (prosím OT)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 104

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 72075x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc