Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2022 19:13 Žena tramtra [3084] Re: Summer
Rybky rostou a kadí víc. ;-) V tak malém objemu se ta hranice únosného naruší velice snadno. Možná jsi to rozvířila při sázení nových kytek víc než jindy. To že je voda čistá ještě nezaručuje, že se nezvedla hladina NO2, to bohužel okem nejde vidět. Oblé kamínky jsou fajn, ale přijde mi to dost hrubé, krmivo a výkaly ryb zapadnou v takovém dnu hluboko, ve větším akváriu se spoustou kytek to problém být nemusí, ale v takové troše vody už to může dělat divy. Nevím, jak moc to odkaluješ, velkým odkalením se taky dost naruší rovnováha v akváriu. Jestli máš možnost si od někoho nabrat trochu křemičitého pisku do bazénových filrací, do tvého akvária ho moc potřeba nebude, kupovat to asi nemá smysl. Odkalování takového dna není složité, binec nezapadne hlubo, takže stačí lehce povrchově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2022 18:37 Žena Summer [22]
To,že mám hodně ryb vím, bohužel jsem to nevěděla od začátku. dokonce jsem je i nabízela a darovala zde na fóru. Nikdo nemá o ně zájem hmm žijí spolu takhle od začátku a od dubna dělám každý týden to samé vč.odkaleni dna, je mi divné, že by zrovna toto odkalení udělalo jedné rybce problém, ale nevím. Vždy při odkalení dno rozvirim, nasaju 1/2 vody, doplním novou a pustím filtraci. Do půl hodinky cca je voda krásně čistá. Jinak toto dno jsem volila dle studii na internetu a diskuzí a vyšlo mi jako nejvhodnější říční kamínky oblé (i kvůli pancernickum). Pokud bych měla písek, jak ho prosím odkalim? Mám dva odkalovace a oba by mi písek vysály a žádný jiný jsem neviděla. .existuje nějaký? Či poradíte jak se tedy odkaluje dno abych nevirila vodu a jak často? Děkuji za rady :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2022 18:31 Muž Jozef [111] Re: herbacek - jako offtopic označil lacewings
Offtopic
OT
Asi myslíte rady diskutérov tu na fóre :), ale neviem či vám odporúčali aj tekuté CO2 (možno dočasne na riasu)...
Len som chcel preveriť info, čo mi tam padla do oka ohľadom založenia (ale to nie je ono).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.09.2022 17:42 Žena tramtra [3084] Re: Summer
Nemyslím si, že to bude lepidlem. Jestli se jedná o akvárium, co máš v prezentaci, problém bude jinde. Můj odhad... Hodně hrubé dno, zapadá do něj krmení a je průšvih. 15 litrů vody a Black Molly, pancéřníčci, Betty... Moc a nevhodné ryby. Jestli jsi přisazovala nové rostliny a trochu rozvrtala dno, může to být příčina uhynu. Myslím, že i ostatní ryby to teď můžou mít nahnuté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2022 16:52 Žena Summer [22] – Betta úhyn
Dobrý den, mám dotaz ohledně náhlého úhynu beťáka sad akvárium mám zajeté od dubna, s dobrými parametry vody, filtrace, krycí sklo. Každý týden odkaluji dno a měním 1/2 vody (odstate). Před pár dny jsem koupila nové rostlinky + mech na dekorace a kořen. Ten jsem pridelala spec.lepidlem na lepení mechu, kde jasně uváděli nezávadné pro vodu a ryby. První den vše ok, druhý den také, ale třetí jsem našla betaka lapat po dechu u hladiny. Byl vybledly a najezeny a měl rozpadle ploutve. Rychle jsem ho dala do karantény, zapla topení a dala preventin. Druhý den pošel :-( nechápu proč, může to být tím lepidlem? Ostatní ryby jsou OK. Do té doby byl betak taky OK :-O sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2022 13:14 Žena herbacek [0] Re: Jozef
Akva mam 5 let,jen pred casem jsem dle vasich rad pridala kytky a par krevetek na rasy a davam invital tekuty CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2022 09:15 Muž Jozef [111] Re: herbacek
A tá beta je v akváriu v prezentácii (podľa popisu v nej áno)? Je naozaj založené pred mesiacom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2022 08:15 Žena herbacek [0] – Prosim o radu
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Zdravim,moje betta se asi tri dny chova divne,malo zere nebo vubec,jakoby se se nafoukla,supiny odstate nema. Ocasni ploutev se mi zda mensi. Driv dychala nenapadne,ted lapa vyrazne po dechu a zabry se mi zdaji skoro vylezle. Mam ji cca rok. Teplota vody 26-27'. Krmim suchym. Muze byt uz stara? Kupovala jsem jako dospelce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2022 12:36 Muž Rovano [84] - RostlinyRe: Adamskoda
Tak jim příště řekni, že tyhle nechceš. Ty jsi zákazník. Ty jsi pán.

Mně se vybavuje scéna z jednoho kšeftu, kde otevřeli skříň a vykouklo na mě asi 20 bett v kelímcích. Takže pořád je tato ryba trendy.
Apropo v takovým kšeftě by sis vybral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2022 11:49 Muž Jozef [111] Re: Adamskoda
Adamskoda napsal:Už jen ve zverimexu moc zdravě nevypadala a ani se mě nezeptali, jakou bych chtěl. Prostě vzali 2 samice a dali mi je.
Nabudúce si vyber sám ktoré chceš a ukáž na ne prstom :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 11:29 Muž Adamskoda [0] Re: Adamskoda
PS: Nádrž 54l, čistíme alespoň 1x do měsíce. Nádrž zaběhlá už od prosince 2021. Měli jsme tam jinou bettu která v srpnu zemřela, vodu jsme vyčistily, nevymenily úplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 11:24 Muž Adamskoda [0] – Nemocná samice a možná samec
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Dobrý den, před nedávnem jsem ve zverimexu pořídil 2 samice bojovnic. Za nedlouho se v akváriu objevilo pěnové hnízdo a jedna samice vypadá větší a spíše připomíná pla kat samce. Neustále nahání druhou samici a nevím zda je to normální. Navíc, dneska mi přišlo jako by měla samice slepené ploutve, nevypadají jako před tím. Taky má na jedné straně nějaký bílý proužek a z břicha takový bílý výstupek. Už jen ve zverimexu moc zdravě nevypadala a ani se mě nezeptali, jakou bych chtěl. Prostě vzali 2 samice a dali mi je. Posílám foto, snad bude něco poznat. Toho "samce" se mi moc dobře zachytit nepodařilo, měl by být tmavě modrý, neustále naháněl druhou rybu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 11:16 Žena Betas [0] – Beta bledne
Fotka k příspěvku HD Dobry den, prosim o radu. Beta uz mesic postupne bledne, teplota vody 26st., pravidelna vymena vody, zkousela jsem i sul, ale stale se to rozsiruje. Jinak zere, stavi hnizdo, je aktivni. Prikladam foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2022 20:23 Žena Kajda [0] Re: lacewings
Aha, ok, děkuji. Tak snad to tedy není nic vážného. Rybka jinak vypadá spokojeně :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2022 06:54 R Muž lacewings [5311] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kajda
- postupem stáří ryby se mohou projevovat různé "defektni" změny v oploutveni, to jak tvarové, ale i proměna sytosti zabarvení
- jde o příčinu genetické dispozice, v důsledku křížení na typ/barvu (zjednodušeně)
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2022 16:30 Žena Kajda [0] – Nemocná Bettka
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Zdravím a moc prosím o pomoc. Bettu mám asi tři měsíce, dostali jsme ji na hlídání, tak jsem jí udělala trochu lepší bydlení, i když to asi není nic moc, když onemocněla. Část ploutvičky je jakoby zašedlá, jak kdyby odumřelá a na dvou místech je část ploutvičky zatočená jako prasečí ocásek. Snad je to vidět na přiložených fotkách. Akvárko má 30l a měním vodu jednou za týden až dva, cca z poloviny, či 1/3, podle toho kolik se mi podaří vzít odkalovačem. Bettka je v akvárku sama, tedy s kytkama se tam dostal omylem jeden šneček. Rostou tam Limnophily, Hygrophily, Eleodey a ještě něco, ale to jsem zapomněla název. Akvárko je tak z půlky zarostlé, rostlinám se docela daří. Je tedy pravda, že nemám filtraci, jelikož mi pán v akvaristice řekl, že pokud tam bude dost rostlin, tak není potřeba (vypadal, že se vyzná, tak jsem mu věřila).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.07.2022 11:44 R Muž lacewings [5311] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kamila15
- v případě kdy je v akváriu více druhů se této problematiky zřejmě nevyhnete
- nejde o nic fatálního, Betta si vždy bude nárokovat část krmení pro ostatní druhy ryb
- jde vesměs o části krmiva, které nejsou přítomnosti enzymů v trávicí soustavě výživově zpracované,(zjednodušeně)
- lze sice využít optimalizovaného krmiva (TetraMin třeba), ale vždy pouze na přechodnou dobu
- lépe je využít třeba krmení 2-3x denně v menších dávkách, optimalizaci je vždy nutno odzkoušet, někdy pomáhá i krmení v 36 hod intervalu v závislosti na druhové skladbě ryb v akvariu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2022 22:23 Žena Kamila15 [0] Re: lacewings
dakujem, uz je zasa uplne v poriadku ale rada by som sa tomu uz vyhla v buducnosti. samozrejme ho krmime vylucne krmivom pre betty. ale je velky jedak a vzdy ukradne nieco aj kamosom u dna. je teda cesta upravit vsetko krmivo len pre betty a teda krmit nim aj rybky dna (prisavnik a panciernicky)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2022 10:20 R Muž lacewings [5311] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kamila15
Kamila15 napsala: Je to sposobene nespravnym krmenim?
- ano, stává se to nevhodným krmením pro Betty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2022 06:50 Žena Kamila15 [0] – Lachlan
Fotka k příspěvku HD dobry den, chcem sa spytat na radu ohladne nasej rybky betty. Objavilo sa u nej uz druhy krat taketo “crievko”. Rada by som sa ujistila, ze rybka je v poriadku. Prvy krat to striasla pri pouziti skla. Teraz tiez skusame prilozit sklo. Hladam dovod preco sa jej to objavuje. Je to sposobene nespravnym krmenim? Dakujem za kazdu radu.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.07.2022 16:55 Žena BBchory [786] Re: afc1886
Čímž chtěl říct: darovat ancistruse, nechat běžet filtr nonstop, měnit vodu v menších množstvích, ale klidně častěji, neprat filtr, přidat rychlerostoucí kytky aby pomohly se zlepšením kvality vody, a posílat rybičce spousty pozitivní energie, aby to rozdejchala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.07.2022 14:29 R Muž afc1886 [13185] Re: Naty
A o tom to právě je. Bojovnici pomůžeš, když odstraníš svoje chyby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2022 13:21 Žena Naty [1] Re: Lojza007
Ďakujem za poučenie, uvedomujem si, že to nie je ideálne. Neonky mi boli do akvária odporučené priamo v akvaristike, ale zjavne nie každý odborník je skutočne odborníkom :-) Určite sa pokúsim starostlivosť o akvárium zlepšiť, avšak momentálne ma viac ako upozornenie na moje chyby zaujíma rada, ako môžem bojovnicu vyliečiť :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2022 07:49 Muž Lojza007 [597] Re: Naty
Zcela nevyhovující podmínky - moc ryb, filtr nefiltruje, velké výměny vody, výměny náplní filtru.
Pro ty neonky jsou to taky zcela nevyhovující podmínky, ancistrus je moc velká ryba na tak malé akvárko a produkuje hodně odpadu. Docela se divím, že ještě nic neuhynulo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2022 22:17 Žena Naty [1] – Bojovnica - choroba
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Zdravím,
potrebovala by som poradiť s identifikáciou choroby a následnou liečbou.
Moja bojovnica posledné 2-3 týždne len leží pri dne, nepláva a posledný týždeň odmieta jesť, pripadne zje max 1 ks Larva Sticks. Dnes jej začali odstávať šupiny a všimla som si, že má nafúknuté bledé brucho a celkovo väčšie telo. Vyzerá to ako vodnatielka, ale nie som si istá. Nemá zväčšené ani vypuklé oči a má normálne výkaly. Bolo mi odporučené podať 5 kvapiek eSHa 2000, čo som aj urobila. Napriek tomu by som sa chcela spýtať, či mi neviete poradiť, o akú chorobu presne môže ísť a ako by som mala postupovať, aby som rybke pomohla.
V akvaristike som stále len amatérka, preto ďakujem za všetky normálne odpovede.
Mám 25l akvárium, založené pred rokom, každý týždeň mením časť vody a každé 2 týždne značnú časť spolu s čistením filtra. V akváriu sú 3 živé rastliny, prísavník, 5 neoniek a bojovnica. Ako krmivo používam Larva Sticks pre Betty a TetraMin Flakes. Kŕmim 2-krát denne v malých množstvách. Filtrácia spolu so svetlom sú spustené od 10:00 do 20 hod. (potom nasledujú 3 hodiny nočného osvetlenia).
Prikladám tiež fotku a vopred ďakujem za Vaše odpovede!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2022 20:21 Žena Silviebaris [2244] Re: Ali
Zakrýt a vodu něčim změřit..je to labyrintka,chodí se nadechovat na hladinu,může nebo mohla nastydnout..
Výměnou vody a změnit tu teplotu vody,aspoň na těch 25,zkusit nějaky ten výluh a doplnit rostlinky..
Lečivo žadné..a čekat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2022 20:15 Ali Re: Silviebaris
Má tam pouze dvě řasakoule. Pak tam má ten "chrám". Aktuálně měním častěji. Teplotu úplně nemám čím měřit, nevím čím. Akvárium nemá kryt. Myslíte, že ty šišky, či torben pomůže ? Jak dál postupovat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2022 20:00 Žena Silviebaris [2244] Re: Ali
Co rostlinky,má tam něco živýho na odpočinek?
Přitlačila bych na vyměně vody,aspon kazdy třetí den,taky bych přidala torben,nebo nèjakej výluh,taky můzete olšovou šisku vhodit..Jaká je teplota vody,měla by mít aspon těch 25..Je akvarium zakryté?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2022 19:27 Ali Re: Silviebaris
Začne dorážet, ale ploutve "nevystavuje"(neroztáhne).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2022 19:24 Žena Silviebaris [2244] Re: Ali
Na zrcátko reaguje?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2022 18:45 Ali
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Dobrý den,
mám dva měsíce Bettu a v poslední době pouze leží a vyplave jen pro jídlo. Po jídle chvilku plave a jde si zase lehnout..... Také úplně změnila barvu a neroztahuje "ploutve", viz foto ( první fotka je z doby pořízení a ostatní jsou aktuální).
Nevíte, co rybičce je ? Jak jí mohu pomoc ?
Děkuji za pomoc
Parametry Akvária:
12L - měním vodu cca týdně vždy 1/3
Bez filtrace
Bez topítka - teplota snad ok
Pro úpravu vody používám TETRA Betta AquaSafe - odměřuji přesně stříkačkou z lékarny
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2022 15:17 R Muž lacewings [5311] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Summer
- klid, přešel/a jste na nový druh krmiva,
- trvá zhruba 6-7 dní, než se vytvoří enzymové látky v trávicím traktu
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2022 14:47 Žena Summer [22] – Bičíkovci?
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Zdravím, jak tak neustále pozoruji své rybičky, tak jsem si všimla divného výkalu betty, tento výkal mají všechny betty a obávám se, že jde o parazity. Dříve mývaly výkal narůževělý, v kuse. Posílám fotografie a prosím o zkouknutí odborníky. Dále prosím o případný návrh léčiv.

Krmím mraženými patentkami (občas), jinak Tetra Betta Granules a včera Betta Bio-GOld od Hikari.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.05.2022 12:33 Muž Lojza007 [597] Re: Danča
To je nejhorší, člověk to dostane bez přípravy a na začátku to vypadá jednoduše a funkčně.
Já bych doporučil pořídit za pár stovek trochu větší nádrž, vzduchování nebo bublifuk, na dno trochu akvarijního písku a tady v sekci Darování od někoho v okolí vzít co nejvíc nenáročných rychlerostoucích rostlin. Pokud by k tomu někdo daroval i akvarijní vodu, do které vymačká svůj filtr, dost by to urychlilo záběh akvária.
Ty akvarijní věci jde koupit i v Hornbachu, mají tam i ty rostliny, ale radši bych zašel do normální akvaristiky, pokud to je možné.
Zbytek je v tom článku, tak snad se zadaří!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 11:45 R Muž lacewings [5311] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Danča
- ta teplota je stabilní?
- rozhodně vyhledejte léčivo proti plisni, pokud nebudou - neseženete již uvedená, zkuste jiná
- stav ryby je způsoben několika faktory, stabilní prostředí, teplota, zbytky krmiv, plastové vyrobky
- denní výměna vody, taky není prospěšná, nestačí se vytvořit vyrovnanější prostředí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2022 11:44 R Muž Anthrax [4306] Re: Danča
Chyba je v zařízení nádrže a asi v údržbě. Základem je stabilita. A stabilita je v rozporu s příliš malým objemem a kontraproduktivní údržbou. Akvárka asi čistíte celkem důkladně se vším příslušenstvím a tím nedovolíte nastolení rovnováhy. Nerovnováha = stres a onemocnění ryb. Významným stabilizačním významným prvkem jsou rostliny (živé) a to jsme u dna, které je moc hrubé atd. atd. Chce to prostě trochu načít.
Vše je to myslím celkem pěkně popsáno zde: www.horacovoakvarium.cz/…

Nikdy nejsou dvě nádrže stejné. A ryby jsou různě odolné kus od kusu. Nicméně bych se nespokojil s tím, že u jedné betty je vše v pořádku a oběma bych zařídil patřičné bydlení. Upřímně já bych začal od znova.

Tím neříkám, že se nemá měnit voda. Když je problém, tak naopak. Ale jde o to aby akvárko fungovalo do budoucna jen s těmi výměnami části vody a občasným odkalením dna.
Edit: tady jsou příklady, jak nádrž pro bettu muže vypadat: rybicky.net/nadrze/20090
rybicky.net/nadrze/26432
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 11:18 Žena Danča [0] Re: Lojza007
Moc děkuju,jdu si to přečíst.
Rybičku jsem si nepořizovala sama,dostala jsem darem..tak o tom moc nevím..ale máme ještě jednu,taky betu,děláme všechno úpůně stejně a je úplně v pořádku...tak kde může být tedy chyba ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 11:17 Žena Danča [0] Re: lacewings
Ano,ano,moc děkuju.Plasty už jsem odstranila.Vodu měním denně.Akvárium / teda sklínka / je na parapetu na slunném místě.Teplota je fakt 26.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2022 10:19 Muž Lojza007 [597] Re: Danča
A já bych k tomu doporučil přečíst tento článek: rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
Nejspíš jsou v té sklince, akvárium bych to opravdu nenazýval, udělány úplně všechny chyby z toho článku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 10:11 R Muž lacewings [5311] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Danča
- prezentace právě dokončena palec
- no moc vás nepotěším
- problémů je tam vice
- v první řadě vyndejte ty plasty
- zjistěte teplotu vody
- začnete hledat kde koupit uvedená léčiva v předešlém příspěvku, v doprodeji je lze objednat na netu, zkuste pohledat, případně ten acriflavin
- nádoby umístěte na slunné místo parapetu, teplota na začátek tak 26-27 stupňů, pozor na přehřátí, malý obsah vody ;-)
- anotace, ta teplota v prezentaci se mi moc nezdá, Dochází tam určitě k teplotním výkyvům z důvodu nízkého obsahu vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 10:10 Žena Danča [0] Re: lacewings
Dobrý den,moc děkuji za rychlou reakci :) teplota vody 26 st.,objem akvária je 4,5l,prosím co je to asi za nemoc ?? a kde ev přípravky mohu koupit ?? v akvaristice mi bylo řečeno,že se nesmí prodávat léčiva a desinfekce pro rybičky z nažízení EU pod vysokou pokutou...tak kde to sehnat prosím ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 10:04 R Muž lacewings [5311] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Danča
- teplota vody?
- obsah nádrže?
- určitě již si zajistěte léčivo eSHa exit a eSHa 2000,případně Acriflavin
- týden už je poměrně dlouhá doba, dle fota je postižená i další část v oblasti skřelového víčka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 08:53 Žena Danča [0] – Danča
Fotka k příspěvku Dobrý den.Moc všechny zdravím.
Jsem zde dnes poprvé,jsem poměrně čerstvá majitelka beta bojovnic.
Mohla by mi pls někdo poradit,co je to za nemoc ??
Sameška bety máme 3 měsíce,byl živý veselý,stále plaval..nyní asi týden apatický,jen plove,bývá psíše při hladině,žere málo.
Navíc se mu na kůži udělal nějaký povlak,jaoby by byl zaprášený.Zkusili jsem slanou vodu a povlak se začal jakoby olupovat,viz foto.
Moc děkkuji za ev rad a přeji pěkný den !! Danča
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2022 09:58 Muž Jiraiya [0] Re: Lojza007
Rozumím. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2022 19:52 Muž Lojza007 [597] Re: Jiraiya
Dokáže ukládat a uvolňovat živiny a pokud by se tam hlavně hromadily, tak by to mohl být problém. Je to asi blbost, ale dá se to snadno ověřit změřením makroprvků.
Další možnost je, pokud se to stalo po výměně vody, že vodárny zrovna zvýšili množství chloru ve vodě, občas se to stane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2022 17:36 Muž Jiraiya [0] Re: Lojza007
Proč by ses obával toho substrátu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2022 17:19 Žena Silviebaris [2244] Re: Lojza007
Fotka k příspěvku HD Neni..topitko u bett nemám nikde,to bych se asi zbláznila,v domé stabilné 23-24 stupnů..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2022 17:17 Muž Lojza007 [597] Re: Jiraiya
24°C je málo. Taky bych se obával toho zásobního substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2022 16:15 Muž Jiraiya [0] Re: ctibum
Nádrž založená před půl rokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2022 12:47 R Muž ctibum [6491] Re: Jiraiya
Viz modrý rámeček. Informace o nádrži, ideálně založ a co nejvíc vyplň prezentaci. Jinak ti nikdo nic konkrétního neřekne.
Já tipuju nevhodné podmínky - nádrž vypadá moc čistá, nedávno založená, nedostatečně zaběhnutá?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 121 122

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 92649x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc