Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2023 14:09 Žena Beastie [214] Re: Roger
Fotka k příspěvku HD V tom případě s tím, jak akva momentálně vypadá je sewellie lepší volba. Jen mě překvapilo, jak jsou velké, ty gary co mám teď jsou 3 cm drobci a sewellie co jsem viděla na burzách byly už tehdy větší. Mám jít jen do 3 kusů nebo 5 to akva zvládne? Už se mi nějaké povrchy dělají, ale ještě s rybami klidně počkám.
Mmch s těmi garami, nemám jich mít víc? Jak jsou malé tak to láká, ale co až vyrostou. Úkrytů v akva je cca 6 jeskyní nebo prostorů pod kameny a jako průplavy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2023 14:06 Muž Roger [1702] Re: Beastie
Dobré je si uvědomit co která ryba chce a dělá. Sewelie si živý primárně řasou, i tou kterou nevidíš. Sekavci jsou masožravý, tudíž mají jiné nároky na stravu ale zároveň i na prostředí. Pokud chceš například sekavce příčnopasé, tak jim zajisti dostatek úkrytů nejlépe z kamenů, jemný písek a hustou vegetaci, jsou nenáročný na chov, tolerantní k NO3 ve vodě ale zároveň preferují dno s větší plochou a správně členěné tak, aby nebyli ve stresu. Pro Sewelie je lépe mít ploché větší kameny pokryté řasou, popřípadě větší kořen apod.. zároveň vodu měkkou, s co nejnižším NO3 atd.. nejsou náročný na úkryty, jsou spíše exhibicionsti a mají svůj svět. Jinými slovy mezi Sewelii a sekvcem je diametrální rozdíl na uspořádání, stravu a prostředí ;-) u obou druhů je třeba dohlédnout na spolubydlící, mít takové, které je nechají v klidu, zároveň mít takové které nejsou plaché (když budou plachý spolubydlící tak budou i oni) a na dně nemít zbytečnou konkurenci v potravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2023 13:45 Žena Beastie [214]
Zeptám se na názor k mému akváriu Asijská řeka. Původně jsem si myslela, že tam přidám nějaké sewellie, ale teď mi přijde, že na ně nebudu mít dostatečnou produkci řas, nejsem si s tím jistá. Přemýšlím, jestli by nebyla jiná ryba lepší, jako třeba Sekavka černopruhá nebo Sekavec příčnopásný nebo třeba sekavka malá (ty poslední dvě mají podle jiných webů nižší požadavky na teplotu)
Nebo mám jít do těch sewellií? Díky za názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2023 16:58 Muž Píno [54]
Fotka k příspěvku HD Ahoj, chtěl bych konzultovat přidání ryb do nádrže Nový obývák. Rozměry 75x35x45 cm. Cca 90 litrů čistého objemu. Po přidání Otíků a s nimi i nějaké choroby mi nádrž dost prořídla. Tretra krvavá to přežila jen jedna. A samce Akarky samice umlátila po vytření. Nádrž je myslím dost zarostlá, ale samec byl hroznej moula.
Akarky zelené se mi líbí ty bych nechal to znamená že koupím asi párek a budu doufat že se samice spolu nějak popasují. Chtěl bych pořídit hejno Razbor Espeho (12-14 ks). Prosím zkušenější o radu jestli by to fungovalo. Moc děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.01.2023 16:55 Žena tramtra [3154] Re: MichalMajgot
S tím centimetrovým pravidlem je to jen orientační. Není ryba jako ryba, ty sis vybral ryby s dobrým trávením, žádná čuňátka a malé, není problém jich mít víc než uvádí to pravidlo. Nikdo by ti do tvého akvária nedoporučil stejný počet pavích ok nebo ancistrusů. Hodně záleží i na zaběhnutém akváriu schopném zpracovávat rybí odpad. To je asi nejdůležitější. Proto je i důležité přidávat ryby postupně a pozorovat, jak to nádrž zvládá. Minimálně jedno dost přerybněné akvárium provozuji už docela dlouhou dobu, poslední rok s výměnou vody po třech týdnech a jde to. To není v žádném případě návod, že se to takhle dá dělat vždycky, základem je biologická rovnováha v akváriu.
Držím pěsti, ať se tvému akváriu daří. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2023 15:57 Muž MichalMajgot [2] Re: tramtra
Moc děkuji, tyhle rady jsou pro mě velmi cenné.

Ad otíci) díky za detaily. Dával jsem si pozor, odkud je beru, protože jsem četl o vysokém procentu úmrtnosti po transportu, jakmile je někdo bral třeba z Hornbachu nebo tak. Myslím si, že jsem vybral dobře, že jsem akvárko založil dobře, a že jsem při vypuštění do akvárka minimalizoval jejich stres, jak jen to šlo udělat. Možná proto mi přijdou docela spokojení a zdraví. Tak jim tedy budu držit pěsti a pravidelně je krmit, jak to ostatně dělám od prvního dne. Kamarády jim tedy pořídím až o dost později.

Ad 2 plnohodnotná hejna) jako klidně, já budu jen rád, když tam budou 2 druhy po 20 kusech, jen mi to uplně nevychází s tím přerybňováním. Dočetl jsem se, že 1cm dospělé ryby na 1 litr akvárka. To mi pak ty 2 plnohodnotná hejna přijdou dost přes čáru.

Díky i za další rady, ty krevetky ještě promyslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2023 14:18 Žena tramtra [3154] Re: MichalMajgot
Fotka k příspěvku HD Otíky klidně přidat, je to hejnová ryba, ale teď určitě ne, teď drž pěsti těm stávajícím, jestli byli v dobré kondici, můžou dát i čerstvé akvárium. Pravidelně je krm. Moc je ale neuvidíš, akvárium máš dost světlé, budou zalezlí v kytkách. Jestli půjdeš do pancéřníčků, tak pamatuj, že je to taky hejnová ryba, do 54ky bych méně než osm/deset nedávala. A co se týká ostatních, já bych zase klidně dvě hejna pidiryb dala, jestli se ti líbí, proč ne. Deset kusů ale není hejno do tvého akvária, to je strašně málo. Klidně dvacet od každého a podle toho, jak se jim bude dařit, časem třeba i pridat. Mám bornejky ve dvaceti litrech hrubého, jedenáct kusů (viz foto, jsou tam všechny, fakt maličké rybky, tvoje vybrané budou podobných rozměrů). A krevetkám bych se nebránila, jestli nechceš bandu množících se neocaridin, pořiď si pár japonik, jsou sice větší, ale nenápadné a pro akvárium hotový poklad.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2023 12:55 Muž MichalMajgot [2] Re: Lojza007
Dobře, díky za pomoc. Plány přehodnotím.

Namísto dvou skoro-hejn mít jedno není problém. Na to dno ale ještě nevím, jak a čím vyřeším. Do krevetek se mi moc nechce. Vyhazovat otíky taky ne. Tak možná víc otíků nebo toho pancéřníčka nějakého, snad se s otíkama bude kámošit.

Nebo lze na to sbírání dna nasadit šnečky místo toho pancéřníčka? Nebo ty jsou jen na řasu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2023 12:32 Muž Lojza007 [821] Re: MichalMajgot
Otíci jsou značně citlivý ryby a většinou z nich aspoň část uhyne. Daří se jim až v zaběhlých akváriích a taky ne vždy. Proto je nedoporučujeme. Na řasy a čištění jsou lepší šneci.
Osazenstvo v podstatě stejně jako u předchozího dotazu. Dvě skoro hejna pidirybiček, vůbec to nevynikne. Doporučuju vybrat jedno a koupit 20-30 kusů, tento počet bez problémů akvárium utáhne, jsou to čistotné ryby. Osobně bych k tomu doporučil buď nějaký malý druh pancéřníčků na čištění dna od krmiva nebo krevetky neocaridiny.
Přesná hodnota dusičnanů a dusitanů jedině přes laboratorní testy. Papírky ukážou dost orientačně, kapkový testy trošku přesněji, ale pořád to je nic moc. Nic funkčního mezi není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2023 11:42 Muž MichalMajgot [2] – 54l
Ahoj všem. Také si rád nechám poradit jako začátečník, protože tu čtu trochu jiné informace, než v článcích na netu.

Mám čerstvě (17 dní) založené 54l akvárko. Viz můj profil. Na "plnohodnotné" osazenstvo je podle mých informací stále brzy, vidím to na 4-6 týdnů po založení. Přesto je tam ale už 5 otíků, protože jsem se řídil touto radou:

"Pokud to opravdu, opravdu nedokážete a pokud se v akváriu neděje žádná galiba, nikomu nic neříkejte a kupte si nějaké rybky s reputací nezničitelných prožívavců – krunýřovci, parmičky černopruhé, endlerky, dániá… Něco přece jen do té vody musí kadit, ať mají bakterie co trávit."

Nepřijde mi, že by se tam měli nějak špatně. Zatím žádný úhyn ničeho, ani kytek, žádná řasa, nič špatného kromě malé mizící plísně na kořenu.

Můj plán na osazenstvo je:

- Dánio perlové 10 ks
- Razbora ranongská 10 ks
- těch 5 stávajících otíků

a to je všechno.

Podle toho, co jsem si načetl, si ani nemůžu dovolit to přerybňovat víc. Zarostlé akvárko viz profil.

Moje otázky:
- Proč tu píšete, že otíci nejsou vhodní na zajíždění? Co jsem přehlédl?
- Co si myslíte o plánovaném osazenstvu?
- Co kupujete na měření dusitanů a dusičnanů? Přijde mi, že jakékoliv papírky jsou s měřením uplně mimo. Líbilo by se mi něco digitálního, co mi řekne přesné číslo, ale to asi neexistuje.

Děkuji za pomoc! stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.01.2023 18:57 Muž Roger [1702] Re: Tomaas
Pokud je chceš jako zajížděcí tak si kup jen samce, ať se ti zbytečně nemnoží. Samozřejmě, zajížděcí rybky fungují dobře, stačí 2 max 3. Jinak k tomu výčtu, proč tolik druhů ryb do 60l hrubého. Osobně bych volil jeden druh ve větším hejnu. Razbory klinoskvrne bych tam nedával, až vyrostou bude to pro ně malé a budou stát jen u skla jako sochy. Ekvivalent k nim jsou espeho, nejen že jsou hezčí, ale i menší a aktivnější.
Razbory Bornejské jsou prima ryby, pěkné a díky jejich velikosti a poměrné čistotnosti si jich můžeš dovolit početné hejno. Mají rádi klidné kamarády ;-) na dno bych zvolil pancéřníčky, druh je na tobě, jsou to čistotné ryby. Pěkně vynikají pandy, otíky zatím vynech, na ty je času dost, jejich oblíbenou potravou je filtrování řas z vody, jsou poměrně těžko udržitelné a rádi hynou. Se všemi druhy o kterých píšu mám osobní zkušenost ;-) bornejky při správném uspořádání akvária se neschovají a naopak se ukazují. Jinak, druhů ryb do tohoto objemu je mnoho, doporučuji si je projít a považovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.01.2023 12:35 Muž Redsnake [15] Re: Tomaas
Pokud dodrzis pravidelne vymeny vody tak osobne verim ze budou v pohode. Ja zajizdel 240l s endlerkama, bylo to teda treba mesic po zalozeni a v pohode. Ale je fer aspon merit dusitany a dusicnany, abys vedel ze je vse v poradku.
Bornejky mam ve 40l akva a doporucuji si je nekde prohlednout. Jsou krasne ale je to fakt mikrorybicka. Jsou i aktivni a moje se tedy nijak neschovavaji a ze maji kde kdyby chtely. Otiku je tam s nimi pet, ty doporucuji pridat az do zajeteho akva, byl by zazrak kdyby se ti akvarium povedlo zalozit uplne bez ras a aspon se budou mit na cem past. Osobne je jeste prikrmuji repashy gelem a zatim pekne drzi a maji hezky kulata briska.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2023 12:27 Muž Tomaas [0] Re: Lojza007
Díky moc, danio perlové resp. razborka Galaxy je super, ty budou určitě. Hodně zarostlé akva mám v plánu, ale zatím je založené 5 dnů, takže zázraky se zatím čekat nedají. Zítra na bříze dokoupit další rostliny. O kořenů považuji - otíci se mi líbí.
Teď se spíš chci zeptat, jestli ta paví očka (1x samec a 2 samice) po cca 10-14 odteď jsou OK jako zajížděcí rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2023 10:07 Muž Lojza007 [821] Re: Tomaas
Otíky bych si rozmyslel, potřebují nějaký zarostlý kořen, aby se jim aspoň trochu dařilo, navíc nebudou skoro vůbec vidět. Neonky i razborky potřebují hodně zeleně, aby nebyly ve stresu a pak pro změnu nebudou ani jedny vidět, zvlášť když jich bude tak málo. Buď bych obojí vyměnil za 15-20 kusů razbory ranongské nebo bych tam dal pouze 20-30 neonek nebo moc hezká ryba na koukání je dánio perlové, zase v počtu 20+. Dvě skoro hejna pidi rybek nebudou vypadat vůbec dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2023 09:25 Muž Tomaas [0] – Nové akva 63l
Pořídil jsem domů společenské akva 63l viz prezentace. Nyní je to týden po založení, kdy je napuštěno a osázeno (rostliny ještě přidám) a čekám. Chtěl jsem požádat o názor na plánované cílové složení osádky:
10x neonka modra
10x razborka bornejská
5x otík
3x paví očko
8x pancéřníček třískvrnný
Namísto bornejek uvažuji ještě o razborách klínoskvrnných, ale bornejky se mi zamlouvají více.
Jako startovací rybky bych chtěl tak za 2 týdny dát nejdříve ta paví očka (žádají si je děti), do kterých jsem byl trochu donucen dětmi...:-). Ostatní rybky postupně...
Díky za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2022 11:35 Muž Lojza007 [821] Re: Beastie
Já to beru od oka, koupil jsem 40 neonek modrých a pak jsem kupoval 20 dalších. Kubotajek jsem rovnou koupil 20 a bylo to akorát. Gavůnky jsem z odchovny přidával taky od oka, teď jich mám dost, takže další generace už půjdou do světa.
Ona se ta hranice těžko určuje, každopádně s množením v normálních nádržích nemám problém, buď jsou to ryby, které potřebují specifické podmínky nebo jim to sežerou náhodní kolemjdoucí (většinou šneci a krevety), takže sami se množí pouze šneci a krevety a tam je mně to úplně jedno.
Nech to plynout a sama uvidíš, kdy nastal čas s tím něco dělat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2022 10:46 Žena Beastie [214]
Zajímá mě, jak řešíte plánovaný počet ryb. Do velkého jsem už třikrát musela dokupovat, nechápu, jak jsem si kdy mohla myslet, že 20 ohnivých teter bude ve 360l vpořádku, mám jich 50 a i tak by jich tam mohlo být dvojnásobek. Jediné, čeho jsem docílila bylo nutnosti karantény a případně, že když pak půjdou všechny stářím, nepůjdou najednou.

Teď, pořád v teoretické fázi ale už s reálnými rozměry a obyvateli, budou v plánu kardinálky čínské, k nim sewellie a pak případně garra flavatra, budu mít větší rozměry než v posledním dotazu, ale to se uvidí. Stejně tam pár měsíců budou kardinálky samy, aby se pro ostatní obyvatele vytvořil biofilm.
A zde je ta otázka.
Když budou kardinálky samy, pravda nemusí být ještě pohlavně dospělé, ale i pak v budoucnosti nejsou sewellie ryby, co by jim žraly mladé. Tím pádem se dá předpokládat, že se rozmnoží. Existuje nějaká maximální hranice ryb, co v akva být mohou. Jaký je tedy minimální počet ryb, se kterými mám začít, aby akva nebylo prázdné a oni ve stresu, ale taktéž aby nehrozila moc rychlá populační exploze moc brzo.
10 mi přijde málo, 20 mi přijde už skoro moc, ale to mi přišlo i u teter a kde jsem teď. Akva bude mít čistého cca 150l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 22:09 Muž Sha [205] Re: KarásekLut
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 21:59 Muž KarásekLut [50] Re: Lojza007
Tema kubotaikama myslis razborky thajske? Na ten javsky mech se podivam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 20:57 Muž Roger [1702] Re: Lojza007
Mám zkušenosti jak s bornejkami tak kubotai a neschovavávali se žádný (ovšem nesmíš dát oba druhy k sobě, kubotai jsou dost aktivní plavci a Bornejky kliďasové, Bornejkam Kubotai vadili a raději byli schovaný). Naopak Bornejky dokázali dělat parádu a šli vidět i na dálku. Ale měl jsem hejno 50ks :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 20:26 Muž Lojza007 [821] Re: KarásekLut
Bornejky se budou schovávat, byť tak nevyniknou, na sledování jsou lepší kubotaiky. Jávský mech prostě položíš na dno a nic dál neřešíš, on se rozroste...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 19:47 Muž Rovano [114] - RostlinyRe: KarásekLut
U těch jiných malých druhů bacha na to, aby se zbytečně neschovávaly. Tzv. křováci. Pak je neuvidíš jak je den dlouhej.
Myslím, že ty druhy mechů o kterých je řeč, nekoření. Prostě se jen buď na něco sami časem přichytí, nebo je mezi něco nacpeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 18:23 Muž KarásekLut [50] Re: Rovano
to mě spíš než modrý neonky zaujali bornejky, tak uvidíme jak bude čas. Nechám to ještě uzrát v hlavě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 17:28 Muž Roger [1702] Re: Passenger77
Když se díváš tak možná, když se nedíváš a mají hlad tak padnou za oběť, kór večer smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 17:27 Muž Roger [1702] Re: KarásekLut
Koberec ne, sežeň si mech ;-)
Platí co píše Lojza007 palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2022 14:08 Muž Lojza007 [821] Re: KarásekLut
Mech do rozumných rozměrů vypěstuješ mnohem snáz než kvalitní hustý koberec. Většina kobercovek vyžaduje pro svůj růst v podstatě high tech podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2022 13:57 Muž Passenger77 [377] - RostlinyRe: Roger
Já mám zkušenosti s Ramirezkama takové, že po dospělých i dorůstajících kusech nejdou. Pouze pokud krmím a obsdadí krmivo krevetky, tak je odeženou jako potravního konkurenta.
Velmi malé mladé průhledné kusy samozřejmě nárazově sežere téměř cokoliv, ale že by je vyloženě cíleně lovili, to si nemyslím...spíš náhodně když je zahlédnou před sebou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 12:40 Muž Rovano [114] - RostlinyRe: KarásekLut
Tak Neonky modrý si klidně trofnou na ochutnání jiné ryby stejné velikosti. Stalo se mi to, když ta ryba byla u dna a zrovna si mysleli, že je budu krmit. Tak do ní 2 ďobly.
A přitom tam je malá krevetka a té si nevšímají. Protože si od větších zapsaly za uši, že nejsou k jídlu. Když je někde chumel u žranice, tak kdo zjedná pořádek? Kreveta! Největší neonka v akva se na ní otočí, že kdo ji hladí fouskama... a pak dělá jako že nic a plave pryč.
Takže krevetky jsou královny. Aspoň dokud Neonky nevyhladoví :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 12:11 Muž KarásekLut [50] Re: Roger
hodně mechu nebo případně hustý koberec že? :-) zkusím se podívat po nějakých kobercovkách do tvrdé vody palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 12:03 Muž Lojza007 [821] Re: Roger
Z mých zkušeností krevety zcela ignorují pancéřníčci, parmičky černopruhé (odrostlé cca 12cm, které by je zvládaly chytat všechny) a gavůnci diamantoví a boesemanovi. Kubotajky a bornejky žijou spíš ve smíru díky velikosti krevetek, to samý neonky modrý. Tetra císařská a parmička duhová po nich jde dost ostře. Když dávám jednodenní dietu, tak je vidět, jak ty parmičky po krevetkách jdou.
Základem je hustý porost, kam se můžou krevetky schovat a kde vyroste omladina. Ideální jsou mechy, plovoučky s dlouhými kořeny nebo prostě cokoliv, co roste tak hustě, že do toho větší ryby moc nelezou. Dospělý krevetky jsou odvážnější a zvládají zdrhat, takže se vyskytují po celým akváriu, mladý skoro nejsou vidět, ale populace viditelně přibývá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 11:42 Muž Roger [1702] Re: KarásekLut
Krevetky ti bude žrát "každá" ryba, čím větší ryba tím větší krevetu sežere ;-) bornejky budou ďobat čerstvě narozené, Danie trochu větší atd.. otázka je, jak přizpůsobíš akvárium. S těmito druhy krevety chovat a množit lze bezproblémů, jen to chce hodně mechu apod. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 09:38 Muž KarásekLut [50] Re: Roger
Děkuji za spoustu informací :-) na mě teď se rozmyslet jesi nechám tuto osádku a dokoupím jen japonicy nebo jestli se tuto osádku pokusím někomu udat a koupit si krevetky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2022 11:54 Muž Roger [1702] Re: KarásekLut
Kluci v triku= danio pruhované (nejlépe bez závoje, klasika ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2022 08:09 Muž KarásekLut [50] Re: Rovano
Máš na mysli ty žroucí živorodky? smich zkusím improvizovat a zkoušet nastavení akvária palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2022 08:06 Muž KarásekLut [50] Re: Roger
kluci v triku? To je kdo? potlesk zkusím si pohrát s proudem a uvidíme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2022 20:14 Muž Rovano [114] - RostlinyRe: KarásekLut
Také ne. Improvizuj. Opravdu to pomáhá. Já to přistínil až dnes, tak nemohu dát rozdíl. Ale testoval jsem to-jen z toho nemám fotky.
Máš tam ukázkové tvory, co běhají a lítají. Tak pěkně natočené jsem je tu ještě neviděl. To video by si zasloužilo dát do Atlasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2022 17:05 Muž Roger [1702] Re: KarásekLut
No, jestli máš namysli tu 54l (nevím jestli se jedná o to akvárium co máš v archívu-nečetl jsem všechny komentáře) tak tam ryby 8-10cm nedávej ;-) kdyby ti fungoval "biorytmus" jak píšeš tak se ti slepá hladina nedělá ;-) vzduchování tě vyjde max na 300 včetně kamínku a hadičky. Popřípadě za pár Kč hladinový sběrač. Nicméně, nevím jak máš nastavený proud a čemu říkáš vlnění hladiny, ale vím, že žádné 2 nebo 3cm ryby nemají rádi silnější proud, jelikož je to vysiluje ;-) pokud chceš ryby do proudu zvol si druh k tomu určený jako například kluci v triku aneb danio pruhované. Ale, akvárium nepotřebuje silnější proudy, jsou spíše na škodu nežli k užitku. Jinak utlumení světla snadno provedeš plovoucí zelení jak jsem psal o pár příspěvků dříve, pokid nemáš alespoň krokový stmívač a světlo které to umožňuje. Mimochodem, stmívač je výborný nástroj na boj s řasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2022 15:51 Muž KarásekLut [50] Re: Rovano
Jenze ja nemam ztlumovac svetla tak to nemam jak udelat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2022 12:09 Muž KarásekLut [50] Re: Roger
Proud sem nastavil tak aby se hladina pekne hybala.zkusim proud zmirnit az na "mirne vlneni" a uvidime. Vim ze vzduchovani pomuze ale nechce se mi do toho vrazet penize kdyz ted biorytmus v akvarku "funguje". Pokud se pri snizeni proudu bude tvorit slepa hladina tak zkusim popremyslet o rybkach ktery silnejsi proud zvladnou. Ono je taky otazka jestli by v tak malym akvarku vynikly i nejaky vetsi rybky (cca do 5 - 10 cm)? Je mi jasny ze vetsi hejno mensich rybek je krasnejsi pokoukana nez mensi hejno vetsich rybek. Ale je to hodne subjektivni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2022 12:05 Muž Rovano [114] - RostlinyRe: KarásekLut
Mně na to pomáhá ztlumit světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2022 11:49 Muž Roger [1702] Re: KarásekLut
Proud je celkem zásadní, žádný přeborníci v plavání to nejsou, rádi klidnou vodu, jestli se ti dělá slepá hladina, pomáhá na ní vzduchování které ji rozbije ;-) jinak se budou schovávat do míst kde není proud. Hustě osázené akvárium je myšleno i tak, že zelení se rozčlení tak aby se cítili v bezpečí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2022 10:11 Muž KarásekLut [50] Re: marion888
Tak cerveny krevetky tam nemam uz zadny ale co sem si vsiml tak japonicy se zatim drzi.ze 6 kusu sem dneska napocital 4 (pri koupi meli 2 - 2,5 cm) a jedna je uz celkem velka. Na listech je zelena rasa tak je nechavam ji bastit a obcas prihodim i krmivo pro rybky dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2022 10:07 Muž KarásekLut [50] Re: Roger
O huste osazene akvarium se ted snazim protoze si myslim ze rostlinek tam mam dost ale nejsou tak huste rozkosatele jako pri koupi. Tak sem upravil dobu sviceni,kazdy tyden prihnojuji seachem flourish excel a uvidime jesi to bude mit nejaky vliv a rozkosati se. Proud mam vetsi aby mi hezky ceril hladinj.muuu ho zkusit jeste upravit tak aby mi nevznikala slepa hladina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2022 16:54 Muž Roger [1702] Re: KarásekLut
Oboje rasbory vyžadují pro svou pohodu hustě osázené akvárium, větší hejno, popřípadě plovoucí kytky (ale hustě osázené akvárium je pro ně přirozené) a malý proud pak se nebojí a dělají parádu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2022 07:09 Muž zervajs [332] - RostlinyRe: KarásekLut
KarásekLut napsal: u obou pisou ze je narocny odchov.
Ty atlasy se dělají podle zahraničních "zkušenosti"( mnohdy jen strojově přeloží), a kopíruje to jeden od druhého...( Ne vždy!)
K otázce náročnosti se dá přistupovat z více stran.
Zde konkrétně u razborek je náročnost dána jejich mini velikostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 21:42 Muž marion888 [79] Re: Sha
To můžu jedině potvrdit, maculaty opravdu ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 21:14 Muž Sha [205] Re: KarásekLut
Odchov a chov je rozdíl. ;-) Mám razborky trpasličí (maculatus) a ty bestie vjedou i do mechu a snaží se malé krevetky zobnout!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 20:50 Muž KarásekLut [50] Re: Lojza007
Sem se na ne divam tady do atlasu a u obou pisou ze je narocny odchov. Tak nevim proc tk tam teda pisou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 20:29 Muž Passenger77 [377] - RostlinyRe: marion888
Tak ono jich je daleko více, třeba hejno Tetry Ohnivé... nebo ty Razbory Kubotai, atp.
Nejlíp zadat do pokročilého vyhledávání parametry:
rybicky.net/atlasryb/hledat/
Tam je potřeba dodržet hejno, tzn. třebas 15-20ks, aby se nebáli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 20:27 Muž Lojza007 [821] Re: KarásekLut
Nejsou, jenom u bornejek hrozí, že se někam schovají a nebudou moc vylízat. Ale pokud jich bude aspoň 20 a nebude tam žádná větší ryba, tak by se nemusely bát.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 197563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium