Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 131 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 19:44 Věra – Re: Jurasek
Dík, je to setový filtr, koupila jsem filtrační vatu a molitan, že ho vycpu. Snad se ten průtok zmenší. Nejde regulovat.
A co ty mé další otázky??? Našly by se ně¨jaké odpovědi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 19:16 Muž Jurasek [137] – Re: Věra
Mi říkala v akvaristice minimálně 25litrů. Takže těch 20litrů s kvalitním filtrem by stačit mohlo. V provizorním akvárku mám na karáska 16litrů a voda vypadá dobře. Jen tam mám rusuchu a jednou za měsíc otírám skla, že je na nich vidět troška řasového povlaku. Jak velký filtr tam máte? Nejlepší pro závojnatky by byl asi pořádný kus biomolitanu a čerpací hlava s regulací. Těm setovým bych moc nevěřil. A filtr bych rozhodně nenechával na více než dvojnásobku objemu za hodinu. Ať se rybičky necítí ve víru. Také nějaké rychlerostoucí rostlinky by neuškodily. Třeba Egerie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 18:31 Věra – Re: frmol
Já jsem všude četla 1 závojnatka 20l. A řekla mi to i paní v pěstírně ryb, kde jsme je kupovali, že to takhle bude dobré. Tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 18:30 Věra – Re: vaclav
Ryby krmím dvakrát za den, vločkama a úplně malinko. Mají to hned snědené, tak dvě min.Ale kytky nerostou, tak jestli tím tam je moc živin a tím podmínky pro řasy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 21:57 Muž frmol [14]
4 zavojnatky na 80 litru je hodne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 20:35 Usine
Jak často krmíš ryby, kolik jim toho dáváš a čím krmíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 19:26 Věra – znovuzaložení akva
Akva máme přes měsíc, a to brčálově zakalené. Máme set Atman AR 620, filtr 550l/h, osvětlení 2 x 20 W, akva 80l, 4 závojnatky. Dostala jsem rady: znovu založit, problém filtru, špatné svícení. Nevím, jak moc má voda proudit, ale myslím, že proudí moc. Je tenhle výkon filtru dostačující? Vyčetla jsem zde, že pokud voda moc proudí, jde snížit výkon přidáním molitanu,....a dát rozstříkávací hadici. Nebo mám hned filtr ze setu odstranit a sehnat jiný lepší?
Nevím pořadí v jakém činnosti provést. Nejdřív založit znovu a věřit, že se problém nebude opakovat nebo zkusit nejdřív změnit filtr a osvětlení. Podle toho, co se tu zde různě píše, by ten zákal měl být přemírou osvětlení. Jeden akvarista mi řekl, že mám málo denního světla. Tak nevím.
Ještě dotaz. Když se zakládá akva znovu, musím dát i nové dno? Máme Nové dno. Mám dát něco úplně jiného? Někde jsem četla písek, někdo řekne kamínky. Tak nevím. A co s rybkama než se akva s kytkama znovu zajede?
Prosím poraďte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 22:31 Muž Horác [3942]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:45 marsz
S rybama bych strach moc neměl. V článcích o chovu takových těch malých cihlid, jako kakadu a tak, píšou borci, že pro pár stačí nádrž 10-20 litrů. V 10-ti litrech bez filtru sem měl dvě gupky a ancistruse a rybky mi připadaly v pořádku. Upraví svou velikost a je to. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:42 Muž bunda [28] – Re: amazonstar
Už tu hrůzu někdo smazal
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:34 amazonstar – Re: rolandmynar
a kde si to videl??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:23 rolandmynar
Přijde na to, co se tím zamýšlí. Dekorace to může být pěkná třeba s rostlinkama. Zrovna jsem koukal na dnešní prezentaci kde jsou dvě 2-litrová AQ a s rybama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:16 Fennanek – Miniakva
Miniakvárko o čtyřech litrech je dobré založit a hlavně rychle.. do sklepa nebo do skříně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 17:06 Amazonstar – Re: Mrakoplash
tady je to lip videt ...
img225.imageshack.us/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 17:04 Amazonstar – Re: Mrakoplash
No to 12 ti litrovy akvarko mas moc hezky zarostli....to se mi moc libi... :-P
a s tou druhou diviznou mas pravdu,je to trosku vyzsi... ano nechas ji tam??
jinak sem nikde zatim nenarazil ja upevnit vysoky spicaty kamen aby byl na sikmo....ten pisek ho neudrzi a ja potrebuju aby to vypadal jako ze je velka cast toho kamene v zemi a pritom by nebyla....haha doufam ze me chapes..:))
jako treba na ty druhy fotce:
00lab.blogspot.com
tak me si bud ty kameny lehnou a nebo stojej moc nahoru...tenhle sklon se mi nedari... :-(
nevis co s tim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 16:52 Amazonstar – Re: rolandmynar
Sem rad ze tahle druha debata probehla bez problemu a myslim ze nam poskytla vsem nejakou tu inspiraci... :) Vsem diky za super napady a odkazy a myslim ze mam pul roku co delat..takze vsem jeste jednou diky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 16:38 rolandmynar – Re: Mirda
Mirdo podle tebe, kdo s tebou nesouhlasí, nemá na diskusi co dělat? smich Co je to pak za diskusi ne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 15:33 Muž bunda [28]
Já si myslím , ať si každý založí akva jak velké chce. Pokud nebude trápit živočichy a bude se mu dařit udržet rovnováhu tak proč ne. Přece i některá velká akva na tomto netu vypadají hrozně a žádná velká diskuze se nevede..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 15:23 Alofok – ----
Taky jsme s kamarádkou zakládali mini akva -všechno jí tam plave,ale stejně pokud v tom mají být rybky tak bych dala alespon 20litříků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 14:46 Muž Jurasek [137]
Pokud se zajímáte i o opravdu malá akvárka, tak se koukněte sem: www.aquahobby.com/… (Odkaz z Horácových stránek)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 14:29 Lajlucha
Ahoj, sama mám ten názor, že malá akvárka prostě můžou být a jsou i samozřejmostí, vždyť i v přírodě jsou mikrotůňky a život tam je. Pravda, ve velkém je lehčí udržet rovnováhu, ale u malého máž zase větší radost, že ti to jde, protože to znamená, že to děláš dobře. Jde jen o to tomu poskytnout ty správné podmínky, když se ti tam bude dařit rostlinám (samozřejmě menším druhům, aby nepřerostly akva), tak ti tam budou samy vytvářet podmínky pro život ostatních živočichů, takže bych řekla, že základem je i kvalitní substrát jako třeba ta akadama a světlo - dostatek světla. A taky je samozřejmě důležité, jak moc velké chceš. Jsou i akva, kde nemusí být vůbec žádná technika a daří se. Já mám třeba jednu kouli, kde hlavně pěstuju kytky, nad tim zářivku a daří se tam šíleně, dokonce jsem i do těch 10 l šoupla pár mimin od mých ryb, protože malé ryby ještě nedělaj takový bordel a nehrozí tolik čpavku ve vodě. No prostě mi tam rostou kytky a řasy tak akorád, což žerou šnečci a rybí mimina (5), takže mají pořád plné břuchy a já to ani nemusím krmit (tu kouli nemám zatím ještě aktualizovanou bohužel). Každopádně malé akva jde, ale chce to živiny, světlo, kontrolovat hodnoty a vyměnit občas vodu, protože v malém je snažší, že se některé prvky a sloučeniny nahromadí a pak je to v kýblu... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 13:47 Muž isamik [180] – Re: Aamzonstar
Zkus se podivat na casopis akvarium č.3 a nejnovejsi cislo.. 3ka mi na miniakvarka prijde osobne lepsi.

www.klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 13:29 Mirda
Já mám sice a... cca 320l vody a nejsem zastáncem mini,ale pokud to chceš zkusit,tak proč ne?Pošli foto,Jsem zvědav.Pokud tě někdo odrazuje nebo hanobí tvou představu bez opodstatnění nemá na diskuzi co dělat.Stůj si za svým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 13:12 Štěpán
Horác napsal: Nádherný miniakva jsou i tady...
Mmmmm, a těch výbojek! :) Ach...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 12:50 Muž Horác [3942]
Nádherný miniakva jsou i tady, ale musíš se k nim proklikat šipkou, ze začátku jsou spíš větší nádrže.
akuatic.no.sapo.pt/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 12:41 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Amazonstar
Jen trosicku, zkousim co to obnasi ->
rybicky.net/nadrz.php…

Jeste mam jedno ale to je zatim ve vyvinu ->
rybicky.net/k/osobni/3134.jpg
malicko sem podcenil E.quadricostatus a trochu mi prerusta :-D ty mensi jsou e.tropica
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 12:34 Žena Lucianetta [43]
Však pokud to bude klasické miniakvárium - jen s rostlinam a třeba i s krevetkami, tak ani technika není potřebná (pokud v místnosti, kde akva bude, bude jakš takš stabilní teplota). Snad jenom to světýlko. A pak už to chce jenom sem tam dolít vodu... (taky jsem původně chtěla miniakva jen na krevetky, ale rybkám jsem neodolala :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 12:26 Muž bigboban [19] – Re: Amazonstar
Ano ale pokud se pamatuji na původní dotaz tak zněl na techniku do 4l akva. A odpověď ode mě je stále stejná - do 4l akva se žádná kloudná technika nevejde, protože i bublifuk zabere půlku akvárka. To akva z odkazu je super - ale dobře se podívej, není v něm žádná technika. Takže asi tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 12:24 Amazonstar – Re: Mrakoplash
tak tophle jednolitrovy akvarko me dostalo..:))
www.pbase.com/…
fakt diky za odkazy...ty sam se o to taky trosku zajimas?? mas nejake miniakva??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 12:12 R Muž Mrakoplash [1776]
To akvarium je pekne ;-) clanek super, ale ma vice jak 4 litriky ;-)

inspirace treba:
00lab.blogspot.com
www.sweb.cz/…
www.pbase.com/… ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 11:59 Aamzonstar – Zakladanai miniakvaria
Pred par dni sem zalozil debatu o miniakvarkach...byl sem pranyrovan chytraky a "profesionaly" a byl jsem od toho odrazovan,protoze o tom nevedeli nic....
Ale to bych nebyl ja abych toho nechal:))
takze takhle nejak si predstavuju miniakva a jeho vyrobu...!!!
www.akvarista.cz/…
rad bych kdybyste sem hodili i jine odkazy na stavbu miniakvarii a komu se to nelibi tak ani nic nepiste...
a vam profesionalum taky radim aby se na to podivali a necemu se prioucili,hlavne ty bigbobane,Rolandminari a Aniko.... :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 09:28 Muž filipsi [1295] – Re: Janica
Ja bych ho odsaval, tenkou hadickou. Mel by se prestat delat, krom toho odsavani do toho nesahej, a uvidis. Je to teprve tyden a je normalni, ze se tvori ruzne veci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 09:18 Žena Janica [5]
Ahoj, od 13.1. 2008 mám založené nové aqva. Dala jsem tam kořen koupený v obchodě. Vyvařila jsem ho ale v akváriu se mi na něm utvořil bílý povlak. Vypadá to jako takový sliz. Mám počkat až se zaběhne nový filtr? Je možné, že to zmizí samo? Nebo ho mám odstranit? Prosím poraďte mi. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 23:36 Franrišek Pecen – Re: georged
Zkus zavolat do ZOO Dvůr Králové nad Labem - tam s tím mají bohaté zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 21:22 Žena Lucianetta [43]
to Roland: protože je to třeba člověk, pro kterýho je jakýkoliv šetření nutný - např. nevydělávající člověk ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 19:59 rolandmynar – Re: MESTEK
Proč na aukru? coze Vždyť nové stojí 200,-Kč :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 20:13 Muž vencisimo [7]
když sme se stěhovali z bytu do baráku, tak spousta byla z ikey pár z kiky a pak dost nábytku vyrobenýho a ten je nejhezčí a nejlepší a ještě postel a péřák noname a to nešlo ani složit, takže tam si člověk pěkně zakutil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 19:35 Muž chicko [124] – Re: vencisimo
asi tak skřínky z ikei a kiki už bejvaj rozbytý když si je dovezete dom :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 19:32 Muž vencisimo [7]
vencisimo napsal: taková nejobyčejnější polička z ikei vydrží v pohodě 2 dospělý lidi, takže 60l akva uplně v poho a k otázce, udělat to tak, jak píše Pepas

takže ať si na ní táta sedne a zarajtuje na ní a uvidíš, ale skříňky dělaný doma většinou vydrží víc než ty z ikey
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 19:00 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
No to neni polička je to vrch skříňky ale to pod těch 15cm by mi udělal tata on delal celej nabytek do pokojiku sam takze urcite bude mit zbytek dreva ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 18:42 MESTEK
JESTLI MUZU DOPORUCIT - taky jsem nedávno po 10 ti letech znovu začínal.A nevěřil bys jak mě to ze dne na den začlo bavit,dokonce musel ustoupil i miláček pes a neni nic hezčího když ti rybky začnou klázt vajíčka a sami se množit.Kup si minimálně 30L na aukru za stovku a AŤ JE TO O NĚČEM!!! spim spim spim spim spim spim spim spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 17:07 Muž Lorencs [6] – Re:
7 litrove aqua zařizovat je plytvani penězi....tak jsem četl co matlala nadiktoval co bude všechno potřebovat a potlesk neubranil jsem se smichu...představil jsem si jak tam rve všechnu tu techniku nemluvě o penězich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 15:39 Anonym – Re: Marián Maňák
Naštěstí je to tak staré téma, že ty tvoje megarady Matin nečte. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 15:37 Anonym
NENI TO BLBOST JA S TýM MAM VELMI VELKé SKúSENOSTI. MAL SOM 8L. AKVA ALE TO MA NEBAVILO TAK TERAZ MáM 100L. AKVA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 15:32 Anonym
EšTE NIEčO K ANONYMU LABIRINTKY UDRžUJ PRI 26 STUPŇOV Urobíš to topítkom nastaveným na 25 stupňov TOHO ANONYMA NAPíSAL Marián Maňák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 15:25 Usine – Re:
Nic proti ale radit někomu, aby si dal do 8 litrů samce a 2 samičky bojovnic je pěkná blbost.
Jediné co bych tam dal jsou krevety. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 15:19 Anonym
Takže vypočítal som že tvoje akva má 7,7l. neonka je húfovitá ryba.Keby si mal večšie akva tak bi si ich tam mohol mať viac,ale min 6. ale tvoje akva je príliš malé. Neonka aj gupka ti skapú ,ale to sa dalo očakávať.Do tvojeho akva môže ísť len jedna odroda rýb a to sú labiryntky. napr. Bojovnica: modrá , červená a iné, ale musia to biť labitintky.Ale ešte som ti nepovedal čo je to labirintka : JE to ryba ktorá nedýcha ústami a vydychuje žiabrami.Ona musí vyplávať na HLADINU A TAM SA MUSí NADýCHNUť VZDUCHU ALE nie vody lebo by sa udusila. Filter do takého malého akva nepotrebuješ ale za to musíš často meniť vodu asi 1. krát do týždňa , ale keď si ho tam dáš ,tak môžeš meniť vodu raz ZA 2 TýžDNE.Ale keď si ho tam dáš musí to biť čo najmenši filter ,aKý majú v obchode môže byť len obyčajný " hubkový.Ale to som ti mal napísať ako prvé :pred nasadením rýb do akva ,ale musia to byť labyrintky . Tak by si mal 2týždne počkať a potom ich tam môžeš dať. Ale musíš to robyť podla postupu.1.Keď donesieš ryby v sáčiku daj ich v sáčiku do akva a prištipcuj ich o okraj. Po 5 min.prilej do sáčika štamprlu vody z akva po ďalších 5. min pridaj dalšiu štamprlu a po dalšich 5. min. pridaj dalšiu. Keď to všetko spraviš tak za dalších 15 min.ich tam môžeš dať. POZOR.......... nevlej do akva vodu zo sáčika aby si si nepriniesol do akva nijakú chorobu. Vieš ako to nespravíš : no predsa sítkom vhoď ich do akva a dalšie 2 týždne ich pečlivo pozoruj. Rastlín si tam daj kolko chceš len počet rýb je obmedzený. takahoj Ale ešte niečo nikdy nedávaj 2. samcov do akva lebo každý sa chce pred samičkami predvádzať ,tak tam daj 1. samče hop ka aj keď sú krajší a 2. samičky ahoj ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 10:17 Tomas4343 – Re:
Když budou ty kotvy opravdu dobré, tak nevidím důvod proč takové malé akvárium tam neumístit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 04:51 Anonym – Re: hanz
rozhodne na POLICKU ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 19:14 Muž hanz [27]
No tak záleží s čeho ta zeď je...A hlavně záleží na kotvách;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [131] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=6501