Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.12.2018 21:58 Žena drvi [2894] Re: hunti
Cichlidka Ramirezova i čichavci medoví jsou hodně choulostivé ryby, ty bych eventuelně přidala až bude akvo hodně dobře zaběhnuté...jestli vůbec. Těch hejnových rybek bych klidně dala větší hejna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2018 21:53 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: romant
Budú aj menej plaché a smelšie. Skúsenosť z kamošovho akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 21:53 Muž hunti [4] Re: Cyklohentán
Nojo, ale zase je nuda mít tam 3 druhy ryb. Pokud budou ty hejnové po 8-mi kusech, tak by to mělo být v pohodě ne?

Chci to mít pestřejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2018 21:52 R Muž romant [27987] Re: Cyklohentán
No, lepšie, ono to potom lepšie vynikne. ;-) Tedy to jedno hejno o větším počtu jedinců. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 21:51 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: hunti
Radšej menej druhov, a dve alebo iba jedno väčšie hejno. Rybkam bude potom lepšie. Ak sa mýlim, prosím opravte ma :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 21:45 Muž hunti [4]
Mám akva 144 litrů (90x40x40). Ze šneků bych chtěl spíše jenom Neritinu.

Ryby nemám ještě na 100% vymyšlené, předběžně uvažuji:

1 fáze
2x Neritina zebra
2x Parmička černopruhá

další fáze:
2x cichlidka ramirezova
2x čichavec medový
8x razbora galaxy
8x tetra červenoústá

Čili celkem 2 šneci + 22 ryb z toho 2 druhy jsou malé, hejnové

Takže otestovat ph + no2 a pokud budou hodnoty v pohodě mohu začít? Co znamená dávat postupně? Třeba po týdnu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2018 21:16 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hunti
Pokud tam po měsíci nahrneš všechny ryby najednou je nebezpečí že ti to pochcípá, chce je dávat postupně. V akvaristice se spěch nevyplácí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2018 21:14 Muž Planorbella [643] Re: hunti
Postupně přidávat ryby, když bys je tam hrkl všechny najednou tak by tam nebylo takové množství nitrifikačních bakterií a odpadní látky by se ti tam hromadily.Opravdu tam nechceš ty plže to zabíhání je s nimi jednodušší.Nebo tam dej paví očko dvě tři třeba samečky místo těch plžů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 21:06 Muž Smetany [1226] Re: hunti
Jaké ryby máš v plánu do budoucna vadí ti jiní šneci? Kolik máš rostlin? Jak velké akvárium? A ještě by byla fajn hodnota PH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 21:01 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: hunti
Ja by som si zohnal test na NO2, alebo by som si mesiac počkal. NO2 musí byť nizko, určite pod 0,1 ppm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 21:00 Muž hunti [4] – Jak poznám, že je akva připravené na ryby?
Zdravím,

Mám dotaz. Akva mám založené cca 10 dnů. Rostliny se postupně rozrůstají, řasy je pomálu, myslím, že to má zatím slibný vývoj.

Nejsem si ale jistý jak mám postupovat při zarybnění. Uvažuji tak, že po cca 14 dnech bych jako první dal 2x Neritina zebra + 2x Parmička černopruhá na redukci řady, a cca po 1 měsíci doplnil zbytek ryb. Je možné zarybnit takto "naslepo", nebo před tím než dám ryby otestovat kvalitu vody? Jaké hodnoty přesně? Nebo jak poznám, že je akva připravené na osádku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.12.2018 19:20 Muž nekdo [355] Re: Terez
Akvaristika je o trpělivosti - za mě nechat zatížené a až to v klidu proschne, tak nálepku ten zbytek
Ono se to o den nezblázní, zato až se Vám časem začne v zabehnutem akvariu odlepovat to pozadí, tak to bude horší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 19:02 Žena Terez [1] – tapeta 3D
Prosím poraďte.. mám nove akvarko - lido 120 a lepim 3d tapetu- tu co mam na skle mam zatíženou už 3 hodiny a vypadá to že se nehne, ale potřebuju lepit pozadí na filtr, aby mi to pak mohlo schnout těch 24h co doporučují na lepidle (juwel conexo) - myslíte že už můžu zátěž sundat a začít lepit ten filtr nebo mam čekat do zítra a pak to teda nalepit? Zkušenosti sem prosim... děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 19:09 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Groni
Groni napsal: dobře dám si ho mezy ty kameny pro dekoraci
A naběhne ti na něj štětičková řasa :).
Poslouchej lidi, kteří ti dobře radí a nech si anubias na později, až budou bujet ostatní rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 19:07 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: Groni
Daj tam rychlorastuce rastlinky ako Ceratophylum demersum, Egeriu densu, Limnophilu sessilifloru atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 19:05 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: Cyklohentán
dobře dám si ho mezy ty kameny pro dekoraci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2018 19:00 Muž Planorbella [643] Re: Groni
Teď když je akvárium v záběhu tam potřebuješ mít rostliny, které odebírají z vody dusičnany a to anubias není.Takže by byl zbytečný, proto je lepší ho ze začátku nahradit rychlerostoucími rostlinami.Časem ho tam klidně dej ale teď by tam moc práce neudělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.12.2018 18:51 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Groni
Anubias rastie pomaly, nezozerie to veľa živín. Stinkovky na druhej strane sú zrúti, a pre riasy nic nenechajú (alebo tak nejak)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 18:50 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: Planorbella
proč anubias ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 18:44 Muž Planorbella [643] Re: Groni
Teď tam anubias nedávej raději tam dej nějaké stonkovky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 18:38 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: Cyklohentán
Cyklohentán napsal: Vymackaj tam ten filter, to áno. Ale s tým množstvom rastlín čo tam máš to bez filtra asi nepôjde hmm
JZS LIDI prosím pochopte že ješťe jsem nebyl rostliny koupit píchl jsem tam jen co jsem měl doma ješťe koupím malej anubias a aspoň další 3 kytky a ješťe neaky plovoucky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 18:17 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Groni
Vymackaj tam ten filter, to áno. Ale s tým množstvom rastlín čo tam máš to bez filtra asi nepôjde hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2018 18:13 R Muž afc1886 [14681] Re: Groni
V tomto malém objemu bych nestresoval s rychlostí záběhu, ale pomohl bych si častými výměnami vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 17:39 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: afc1886
ano dám nebojte se ale to není odpověd na otázku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 17:32 R Muž afc1886 [14681] Re: Groni
Ten objem je i pro tu bettu strašně málo, ale když už to nejde jinak, tak tam dej aspoň hodně živých rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 17:19 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Groni
Já to dělal s malým akváriem taky tak. Vymačkal jsem tam trochu z filtru z velkého. Promíchat do dna a žádnou chemii, ani zázračné přípravky bych tam nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 17:14 Muž FishMan59 [-4] - Sumci – Jak na to
Ahoj lidi,Právě jsem založil malinkou nádržku 9l BEZ FILTRU a ta musí být dokonale zaběhlá až se tam bude dávat ryba tak se ptám jak na to nejlépe mám k dispozici ještě již zaběhlé 54l akva seachem stability a dajana Bio filter. tak mě napadlo že bych tam mohl vymáčknout část té hnědé srajdy kterou mam ve 54l ve filtru a pak tam dal trochu seachemu a nebo jinak jak při záběhu nahradit plže??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   24.12.2018 00:54 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Před víc než dvěma lety jsem pořídil zanedbané nefungující akvárium i s rybama. Bylo jich tolik a tak velké, že by jim nestačilo kubíkové akvárium. Vyzbrojen jsem byl tenkou knížkou pro začátečníky. Když jsem to dovezl, vyčistil, napustil a vrazil tam ty ryby, tak jsem z toho byl dost nešťastný. Do rána polovina ryb pochcípala. Tak jsem se začal pídit, co a jak. Aby se to začalo aspoň trochu podobat tomu, co jsem si představoval. Bez minimálních znalostí to nejde. A není jich zas tak moc. Začal jsem číst a konat v souladu s přírodou, ne proti ní, jak se tu o to někteří snaží. Nejsem ani zběhlý, ani moudrý. Na akvaristiku nemusíš být chemik, ani jiný vědec. Stačí obyčejný selský rozum a občas si nechat poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 00:00 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: Wanderer
Aby ste si nahodou nemysleli, ze to je moj pripad, tak radsej nato popredu upozornujem:
- je viacero ludi, ktori ale vobec nemali na zaciatku a ani potom ziadne informacie o akvaristike, a aj tak mali a maju v pohode akvarium a dari sa im, a to dokonca aj bez nejakej vacsej ujmy, lebo neni kazdi taki zbehli a mudri ako Vy skuseni akvaristi. A niekoho proste tie informacie a hodiny citania, studovania nezaujimaju. Nemaju proste vztah k chemii, matematike, fyzike atd. a jednoducho ich to nebavi.
Takze existuje aj takyto pohlad na akvaristiku z druhej opacnej strany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 23:40 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Maqu tohle je totiž dobře položená a zásadní otázka. A skoro to lze posunout dál a zeptat se, proč chci mít doma akvárium? A až si na to odpovím, tak se můžu zeptat, jak mi v tom pomůže nějaký platinum soil a jestli ho vůbec potřebuju.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.12.2018 21:57 Maq Re: Zip81
Zip81 napsal: Je některej s těch jílovejch substátů lepší?
Pořád tady v té debatě chybí jeden zásadní údaj: O co Ti jde? Čeho chceš dosáhnout? Jaké akvárium plánuješ?
A pak řada vedlejších údajů, konkrétně jakou budeš mít vodu, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 21:23 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Zip81
Mám Powder cca 10 měsíců a i po odkalování to stále drží tvar jako nové. (nic se nerozpadlo)

Popravdě nevím co si od toho slibuješ, ale za ty nehorázný prachy (potřeboval jsem toho hodně) mě to nenadchlo a příště bych šel zas do barevného křemičitého písku, který se lépe odkaluje. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2018 21:18 R Muž romant [27987] Re: Zip81
Mám tu zkušenost, co jsem popsal. Já pracuji v drtivý většině s klasickým štěrkem frakce 2-4mm a pod něj buď ten zásobní substrát, ale vmnožství opravdu mini, tedy jemně pocukrovaný dno a nebo použuju jilový kuličky obohacený o PMDD, jako onu zásobní hnjivo do začátku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2018 21:13 Zip81 Re: romant
Všude píšou jak to krásně drží pohromadě.
Je některej s těch jílovejch substátů lepší?
Nebo mám štěrk a pod něj zásobní substrát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.12.2018 20:49 R Muž romant [27987] Re: Zip81
Zkušenost mám, ale nepotěším tě. Pokud to akvo plánuješ na dlouhodobější provozování, tedy včetně občasnýho odkalování, nešel bych do toho. Za pár odkalovacích cyklů budeš mít v akváriu jenom hliněnou kaši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2018 20:32 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Zip81
Na sázení rostlin je lepší jemný substrát, ideál 2-3 mm, což odpovídá ten Powder, ale osobní zkušenost s těmito substráty nemám (ovlivňují hodnoty vody). Já jedu na klasickým písku/štěrku. Připadá mi to tak přirozenější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2018 20:17 Zip81 Re: brukiz
A který bys doporučil?
Normal nebo Powder?
Kterej je lepší na sázení rostlin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2018 20:09 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Zip81
Ahoj, co se týče výměn vody při záběhu, tak se mi osvědčila tato metoda.

1. týden výměna 1/2 vody každý den
2. týden výměna 1/2 vody ob den
3. týden výměna 1/2 vody každý třetí den
4. týden+ standardní výměna 1/3 vody za týden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2018 20:06 Zip81 – Platinum soil
Zdravím.

Kdo máte zkušenost se substráty platinum soil?
Je lepší klasik nebo Powder.
Kolik vody a jak často po založení měnit.
Někde je napsáno 1/3 obden jinde 1/4 denně.
Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 14:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Proto se mi líbilo, jak Jája radila hodit do akvária obsah vyždímaného filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 14:58 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jája
Možnost. Dát asi třetinu dávky, kterou by měl člověk chuť dát :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 14:56 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: JirkaŠčobák
Nebo přiměřeným hnojením. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 14:56 Maq Re: Jája
Kytky ten svinčík nezkonzumují. Napřed ho musí mineralizovat mikrobi. To znamená moc mikrobů, velká spotřeba kyslíku => další úhyny rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 14:47 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jája
Jenže nejhorší, co se mu pak může stát je, že rostliny zpomalí vývoj. Na to se dá reagovat třema gupkama, které začne přiměřeně krmit mraženou potravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 14:45 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Pokud má tolik živin, měl by se urchleně podívat, co mu prosperuje a zasázet toho samého hromady a hromady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 14:44 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Maq
Je otázka, kolik rostlin z jeho pohledu je hodně a jak dlouho nechal rostliny odcházet, než je zlikvidoval. Nehledě na to, že s rybami chce počkat. A pokud přidá ještě hromadu rychle rostoucích rostlin, tak to ty kytky spíš zkonzumují. Také doporučuju před vpuštěním ryb vodu přeměřit a část vyměnit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2018 14:35 Maq Re: Jája
Jája napsala: trochu jim nasyp suchého krmení, jednak pro ně a jednak podpoříš množení bakterií
Psal že mu hodně rostlin odehnilo. Vespod má výživný substrát. Tam je organických látek příliš mnoho, ne málo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 14:03 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jája
S většinou věcí souhlasím a zbytek je o osobních preferencích.
Když já mám 250l úplně bez filtru, tak bych se možná až tolik nestresoval, jestli má on v 600l dostatečný nebo nedostatečný filtr.
I já své 250l zabíhal tři měsíce bez ryb (ok, po měsíci jsem tam hodil tři mláďata elegansek, ale to je, jako když plivne a vlastně se v tom krmily samy). Záleží, jak mu to poroste, ale osobně mi je sympatické, že projevuje takovou trpělivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2018 13:35 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: LIBOR
Zauvažuj nad přidáním ještě jednoho filtru, mám ten samý, ale AQ 300 l (120x50x50), ve výsledku cca 240 - 250 l, a je to tak akorát. Na to tvoje je slabý. A dosaď další rostliny, aby byla hustě osazena alespoň polovina dna (zaměř se na stonkové rostliny). Jestli máš někoho, kdo by ti vyždímal do sklenice filtr, tak to do AQ nalij a trochu toho bordýlku nech nasát přímo i filtr. To je to nejlepší, co můžeš pro rozjezd udělat. A pořiď i pár plovoucích rostlin (výkonní žrouti dusíku). S rybami nemusíš čekat tak dlouho. Teď ze začátku dej do AQ hrst okružáků nebo jiných malých šnečků a trochu jim nasyp suchého krmení, jednak pro ně a jednak podpoříš množení bakterií. Osobně doporučuju s rybami počkat ideálně 6 týdnů, pokud dobře porostou kytky. Než dáš první ryby do AQ, tak je lepší vodu přeměřit, když si nejsi jistý, jestli je OK (NO2 a NO3), a hlavně před vpuštěním částečně vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 18:06 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: LIBOR
Přidej 2x tolik Cryptocoryne aponogetifolia a asi 25 rostlinek Sagittaria subulata.
Proč topný kabel? Jakou teplotu by to mělo, kdybys netopil?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=1051