Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 129 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 16:38 Mare – jak začít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 16:16 Muž Horác [3942] – Re: Viki
www.akvarijni.cz/… - nejsrozumitelnější úvod do akvaristiky na netu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 16:11 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Viki
Hlavně nevěř prodavačům palec A zkus se zeptat kamarádu co akvarium mají palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 15:58 fester
hlavě se obrň trpezlivostí a nic neuspěchej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 15:48 orry – Re: Viki
Taky se tady podívej na různá akvária a zkus najít takové, které se ti líbí a třeba napiš tomu koho to akvárko je a snad ti odpoví. A když budeš vybírat, dívej se hlavně na to jak to vypadá, pakse podívej a jak vypadá dno a které rostliny se ti líbí. A nezapomeň vybírat i rybičky. Taky přemýšlej o tom, kolik tak asi je rybiček v jak velikém akváriu a jak jsou ty rybičky veliké v dopsělosti. A když už budeš mít trochu jasno, jaké akvárium chceš, i tvé otázky budou konkrétnější a věřím že už hodně věcí budeš vědět. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 15:39 Polux
Je moc veci co musis vedet !! Takze pokad chces zacit s akva tak si procti tady forum nebo si kup nejakou knizku o zakladani akva X-) Rad bych ti pomoh ale je toho opravdu hrozne moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 15:01 Muž Diego [72]
Tak si tady něco přečti. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 14:53 Viki – Akvárka co si zakládají děti.
Fotka k příspěvku je mi teprve 13 a chtěla jsem se zeptat co a jak. palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 13:18 syxo
Snofrev: Diky za rady, budu bojovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 10:10 Muž isamik [180] – Re: syxo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 09:32 Muž Snofrev [54] – Re: syxo
jinak hnědá řasa je z nedosatatku osvětlení a ten typ zářivek co máš ty neznám, jen vím, že do akva jsou nejlepší zářivky řady 8xx a 9xx(jsou dražší), proč jsou lepší by ti tu určitě někdo vysvětlil lépe než já a nebo se to tu dá celkem snadno dohledat
hnědou řasu dobře likvidujou šneci i krunýřovci, jakou cestou půjdeš je na tobě

hodě štěstí při likvidaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 09:22 Muž Snofrev [54] – Re: syxo
já mám zítra 14 dní založené akva 128l a svítim 3x18W 12h, od včera jsem jednu zářivku stáhnul na poloviční dobu, páč jsem objevil zelenou řasu
nicméně je jí tam jen trochu a jelikož příští týden plánuji nákup ancíků a krevetek, tak se moc nevzrušuji a doufám, že to pak vyžerou, chvíli nedostanou najíst a snad se pustí do řas a né do echinodorů

jinak řasy se tvoří páč tam je přebytek živin a ostatní rostliny je nestíhaj likvidovat, chce to dostatek rychle rostoucích rostlin a já jsem tam dal po týdnu 5 ampulárek a ještě mi přišlo docela dost šneků s rostlinama, ti jsou ale zatím prťaví, ale řasu likvidujou všichni nádherně, ty prťaví rostou neskutečně rychle a u těch větších je také vidět jak za ten týden povyrostli

co se nákupu ancíků týče, tak určitě je to jedna z možností, ale pokud si je pořídíš, tak to chce hlídat NO2, který ještě bakterie nemusej dostatečně rychle likvidovat a asi bude potřeba měnit vodu

nejlepší by asi bylo pokud rozpoznáš co to je za řasu, tak se podívat tady do záložky rady a najít si tam řasy, je tam krásně popsáno proč jsou v akva a jak se jich zbavit

Jinak se mi taky šneci v akva moc nelíbí a už přemýšlím nad taktikou jak se jich zbavím, chtěl jsme tam místo nich krevetky, ale když vidím kolik je tam těch prťavejch šneků, tak se začínám smiřovat s tím ,že se jich nezbavím, ale určitě je budu likvidovat seč mi budou síly stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 08:41 syxo
Mam 2x18w Silvania 54-765 (asi spatne co jsem se docetl)
Ryby zatim zadne, mam to napusteno 10 dni (nepomohl by Ancistrus?)
Voda z vodovodu
Diky za vsechny rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 08:00 Muž ghostik [81]
Cim svitis ? Kolik ryb ? Jaka je voda ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 07:29 syxo – Nove akva a rasa??
Ahoj, zalozil jsem pred 10 dny nove 125l akvarko a uz tam mam hroznej hnus. Na rostlinkach hnedo na listech a vysi z toho takove centimetrove chloupky, na skle zelene fleky. A po skle mi lezou 2 snekove ktere jsem tam nemel.
Je to prosim normalni?? Co s tema snekama, mam je tam nechat? Nelibi se mi tam. A co ty rasy, zmiznou??
Svitim 10hodin denne, a filtr jsem ted trochu stahl.
Diky vsem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 17:28 misa – Re: pavco
to myslis vazne filtr se nevypina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 17:21 misa – Re: martin
dej si tam primereny pocet rostlinek kaminky kdyz mas doma treba nejake muslicky (prave)akvarijni rybicky.jsem rada ze ti muzu pomoci mam doma taky rybicky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 21:56 PoLi – Re: Yirka
oka. diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 21:50 Muž Yirka [9123] – Re: PoLi
Prodává se biologický startér - nitrifikační bakterie do filtru, které urychlí startovací proces.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 20:53 PoLi
Ahoj. Mam dotaz...chci se zeptat, jestli se daji do nove zalozeneho akva koupi nejake mikroorganizmy, nebo jak se tomu nadava...snad mikrofauna...Myslim ze sem to tu cet. Vim ze je samozrejme lepsi mit 14 dni akva jen s rostlinkama bez ryb...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 18:39 Polux
Bojovnice je pekna svina si krasna ale ... Kdyz das do akvaria bojovnici das tam neonky tak zachvilku budopu ty neonky orvany jak samice :-)Skalary tam klidne dej ale nevyrostou ti do plne velikosti.Nebo jenom velke hejno Nenky ma taky sve kouzlo:-)Sice je neonka hejnova rybka ale jako hejno se chovaji malo kdy rekl bych temer vubec :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 18:02 aoel
Co do 63l akva mám tam zatím 4 štikovce (2+2) co k nim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 17:49 eleria – nová rybička v akváriu
teda nově narozenou
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 15:06 eleria – nová rybička v akváriu
já mám novou rybičku v akvárku zemřel její táta sad a ta rybička je miniminiminimini a strašně hubená nevižaduje nová mini rybička v akvariu víc práce třeba čas,uklid atd.ale je tak mala že si ani nedoplave pro jidlo(ale v tom neni takovej problem)a jestli ji nikdo nesežere :-( rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 12:13 R Muž Silent [5949]
Detaily od výrobce. sklep.aquael.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 12:08 haidfeld
Když už tu po takové době aktualizoval tuto diskuzi, mohl by mi někdo číct jaká je výška filtu AQUAEL TURBO 350? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 11:23 R Muž Silent [5949] – Re: Myrtis
Jo správně formulovaná a aktuální rada nad zlato. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 11:20 Muž Sid [6630] - Rostliny – Re: Myrtis
Pokud jste koupila filtr molitanový, tak ten začne pracovat asi po 14 dnech. Je v něm nějaká bakterie, která se začíná asi za 14 dnů teprve aktivovat.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 11:09 Myrtis
Používejte filtr aquael.Pokud jste koupila filtr molitanový,tak ten začne pracovat asi po 14 dnech.Je v něm nějaká bakterie,která se začíná asi za 14 dnů teprve aktivovat.Tudíž vám nic jiného nezbyda,než jednou denně vyměnit asi 40% vody,ale jeden den odstáte na pokojovou teplotu.Přeji hodně úspěchů a taky pevné nervy a vůli. hop palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 21:19 Muž Kvik [6] – Re: frmol
taky jsem si to myslel, ale raději se zeptám :) Jaké ryby mám v akvárku se můžeš mrknout ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 21:13 Muž frmol [14]
zalezi jake ryby a kolik. ale prvnich 4-6 tydnu bych do toho nelezl, uz jen kvuli rostlinam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 20:31 Muž Kvik [6]
využiji tohoto tématu a zeptám se na to kdy má přijít první výměna vody po založení akvária? Prvních pár ryb bylo vpuštěno 30.3.2008 a další dopnění ryb bylo dne 9.4.2008. Jedná se o 320 litrové akvário, ale vody je tam tak 290 litrů. Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 11:39 RAP
Ta kolekce je zajímavá, hlavně ty dva mixy. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 10:56 Muž Kvik [6]
kolekce přišla a snad samé akvarijní rostliny :) Vše jsem ve čtvrtek zasadil a teď mě zajímá, kdy do nového akvária můžu přestěhovat starou osádku rybek z mého starého akvária jedná se asi o 14 rybek :) Více o novém akvárku v mém profilu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 19:50 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Kvik
ale až je budeš objednávat(kolekci-rostliny) tak jim zdůzazni,že nechceš terarijni :)rádi to dělaji,že v tom je spousty terarijnich rostlin ;-) a s tou vodou no problém:-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 19:21 Muž Kvik [6]
tak část vody použiji, ale dno určitě ne, jelikož v novém akváriu mám jen křemičitý písek a ve starém je všehochuť :) Kolekci zkusím a pak napíši jaká byla a udělám i nějaké foto ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 19:13 Lorsson – Re: Kvik
Urcite vodou nic nezkazis , a mozna by take pomohlo dno ze stareho akvarka.. .s tou kolekci zkusenost nemam ale mam za to ze chybu neudelas, ja jsem si objednaval u Aqua DAho kvetinky samostatne, ne v kolekci a spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 18:59 Muž Kvik [6]
mám jeden dotaz (nečekaně) :-) je možné použít část vody ze starého akvária do nového, abych o něco urychlil nasazení rybí osádky? Dále, je dobré kupovat kolekci rostlin jako je např. tady www.aqua-daho.cz/… ? Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 17:46 Štěpán
Tak třeba se poučit o správném způsobu založení akvária, o tom, kolik v něm může být nejvíc ryb, aby se jim dařilo, atd atd atd! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 17:44 Marta90 – 112 litrové akvárium
Ahoj!Mám nové akvárium i se zářivkou,které má 112 litrů,už jsem si koupila filtr Eheim professionel,teploměr,magnetickou stěrku,topení,štěrk a jiné dekorace + rostlinky co jsou v plánu.Co ještě mám udělat pro to,abych měla stále čistou,průzračnou vodu a,aby byly rybky zdravé a spokojené? hmm Já bych chtěla se specializovat na tetry ;-) moc děkuju za rady :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 19:27 jirka – akvárka
trojuhelníkové akvárko mi nic moc neříká :-P ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 18:22 Žena Utahraptor [91] – Re: isamik
Díky, moc pomohlo :) Já už tu stránku jednou četla ale zapoměla jsem na ni :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 18:17 Žena Utahraptor [91]
Ten článek o filtrujících krevetkách jsem četla :)

Pochopila jsem to tak, že jim stačí proud z filtru, filtr tam samozřejmě bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 18:08 Muž isamik [180] – Re: Utahraptor
www.akvakrevetky.wz.cz/…
www.sweb.cz/… U Raviolky si Thajsko budes muset trosku dohledat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 18:04 Muž Eff [417] - Rostliny
Tak právě tu stojatou vodu filtrující krevetky zrovna neocení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 15:44 Žena Utahraptor [91] – Re: johan
Díky, tak já kouknu, co se dá sehnat a má radši spíš stojatější vodu :)

A co bych nemusela hnedka umořit :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 10:31 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Utahraptor
no a pokud se ti jedná i o rostliny z Thajska (beru celé), tak to jsou hlavně: Aponogeton undulatus, Cryptocoryne affinis, ciliata, cordata, Blyxa japonica, Hygrophyla diformis, corymbosa, Mikrosorum pteropus, Ceratophylum, Ceratopteris, pistia. (ikdyž většina se spolu nevyskytuje) A jestli tam rostou i Valisnerky nevím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 10:25 R Muž Silent [5949] – Re: Utahraptor
Ty jsou dost velký tak je betty snad nechaji na pokoji. Myslím, že tak dvě nebo tři víc asi ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 10:20 Žena Utahraptor [91] – Re: fantasta
S pořádným zaběhnutím počítám, já vím že to potrvá... trošku utrpení pro mě, já jsem děsně netrpělivá... mi to jenom prospěje :) a co si myslíš o těch filtrujících krevetkách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 09:57 R Muž Silent [5949] – Re: Utahraptor
K těm rybičkám. Teoreticky bys tam mohla dát tak 6 rasbor, ale za předpokladu kvalitní filtrace a biologické rovnováhy. Takže pořádně zaběhnout a pak si můžeš dovolit trochu přerybnit. Jen je s tím více práce.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [129] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=6401