Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 99 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 10:59 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
Nespochybňuji využití i jiných vlnových délek jinými barvivy, ale jak jste si sám odpověděl, jsou pro rostliny méně až nejméně efektivní smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 10:43 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Maza
...Rostliny využijí spektrum s vrcholy na vlnové délce červené (660 nm) a modré (440 nm) barvy...
Taky ne! :-)
To, co uvádíte vy, jsou +- asimilační vrcholy chlorofylu. Ale rostliny jsou vybaveny řadou jiných fotosyntetizujících barviv, proto dokážou využívat téměř celé spektrum viditelného záření, konkrétně záření o vlnové délce cca 380-720nm, (tzv. fotosynteticky aktivní záření).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 10:22 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: JuraS
...ve sklepě kde není vůbec denní světlo a kde se jen svítí zářivkama těma nejlevnějšíma (prostě na chodbu) kytky znají teplo, vodu z kohoutku a tohle světlo a roky tam rostou...
No vidíte - a o to právě jde. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 10:20 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Maza
...Zelenou a žlutou zelená barva chlorofylu odráží, tedy ji rostliny nevyužijí...
Využijí, je ale pro ně nejméně "efektivní". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 08:29 JuraS – Re: Maza
tak to je věc který nerozumím..zkoušel jsem mluvit se svým psem (kdysi), na ryby v akva taky mluvím ale přes to sklo mi asi nerozumí a na kytky tyky mluvím (orchidej třeba pochválím za květ), ale o tom co potřebují kromě vody co jim leju jsem se neptal..zkusím to dneska..jestli nezapomenu...
co ale můžu i dokázat tak to jsou kytky v petkách a ve flaškách od okurek všechno popínavky z amazonie - filodendrony a monstery které jsou u nás v technické chodbě ve sklepě kde není vůbec denní světlo a kde se jen svítí zářivkama těma nejlevnějšíma (prostě na chodbu) kytky znají teplo, vodu z kohoutku a tohle světlo a roky tam rostou....a jak parádně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 08:28 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Nicméně, pokud se mrknete na spektrum té Fluory 77, tak i přes mířnou špičku v zelené, má vrcholy přesně v uvedených vlnových délkách.
Upozorňuji, že jsem ji nikdy neměl. Vše jen teorie :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 08:16 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: JuraS
Blábol je zdůraznění zeleného spektra, jakožto důležitého pro fotosyntézu rostlin. Rostliny využijí spektrum s vrcholy na vlnové délce červené (660 nm) a modré (440 nm) barvy. Zelenou a žlutou zelená barva chlorofylu odráží, tedy ji rostliny nevyužijí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 08:16 JuraS – Re: domik101
Máš to celá nějak neujasněné. Chybí ti v těch úvahách technika potřebná pro život v akva a ryb máš směsku. O rostlinách tady toho bylo napsáno tolik, že i tahle věta je úplně zbytečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 08:08 Muž Yirka [9123] – Re: domik101
On ten tvůj dotaz tak trochu postrádá logiku. Až na 2 nepodstatné vyjímky chceš vlastně pouze do větší nádrže navýšit počet původně chovaných rybek. A ty nejlépe musíš vědět, jak spolu žily doteď. Pokud nebyl problém v malé nádrži, nebude při správných početních dimenzích ani ve větší. A naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 07:14 JuraS – Re: Sid
Skutečně žádný "blábol" v té větě nevidím. Mám osobní zkušenost a to mi stačí. tahle diskuze nemá cenu. Ty se mě snažíš dostat někam kam já nikdy nepůjdu páč je mi to šumák. Takhle já akva neřeším...když už řešit tak technické extra vychytávky.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 22:17 Žena Květa [1] – Re: katterinecka
Tak to Vám závidím, mít doma 25 stupňů :-P Když se vaří, tak u nás stoupne na 22st., doma chodím nabalená s poznámkama, že když je mi zima, mám se obléct coze Někdy mám pocit, že víc už toho na sebe nenavléknu... Ještěže se aspoň v práci ohřeju hop
Rybičky se mají lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:41 Muž kortezhugo [983] – Re: JuraS
ako som pisal...
PS:inac zaklad je nech to rastie...ak je to dobre - "kaslat" na cisla

ale ta "intenzita" teda Lm je dost podstatna...pre vecsinu rast.akva...
Ako hadat sa ani nechcem a ani nebudem X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:28 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Květa
teplota v akvárku je většinou podobná jako v místnosti (nekdy vyšší od světla), my třeba topíme na 25stupnu tak topitka nepouzivam, zatim jsem s tim zadny problemy nemela, i kdyz tu od toho kazdej odrazuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:20 R Muž romant [27987] – Re: Květa
Pokud v akvárku nebudou nějaký cholostivý ryby na teplotu, tak v běžných bytových podmínkách jsou topítka spíš takovou pojistkou, obvykle stejně vypnutou, co kdyby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:04 Žena Květa [1] – Topit či netopit?
Ještě by mě zajímali názory na topení v akva. Nemám s tím zkušenosti, v mém malém ak.stačila zářivka a je tam stálá teplota 22-23stupňů. Ale nové akvárko má na výšku 45cm, tak nevím, jestli topit nebo ne. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:01 Žena Květa [1] – Re: Květa
Posouvám...

Máte někdo zkušenost s tímto substrátem při zakládání akva? Je dobrý?
www.placek.cz/…,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 20:53 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: JuraS
...kde je tam psáno o masu...
Nesmíte věřit každé reklamě! :)
Podobná superlativa, jaká jsou uvedena u té "77", najdete u každé speciálky, včetně těch evidentně "profláklých".

Zdůrazněním modrého a zeleného spektrálního podílu světla jsou zářivky OSRAM FLUORA obzvlášť dobře přizpůsobeny účinnému spektru, při kterém probíhají fotosyntetické procesy u rostlin.
Vnímáte ten blábol? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 20:52 Muž domik101 [17] - Živorodky
no zakladani akvarka tady je ,ale treba jine ryby nebo jina velikost atd tak proto je to zalozeno zas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 20:41 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: domik101
Nikomu se do toho nechce, protože je na foru již vše několikrát řečeno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 19:06 Muž domik101 [17] - Živorodky
prosim poradte
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 14:04 JuraS – Re: kortezhugo
mám důvod věřit výrobci, že to co prodává jako speciálku je speciálka pro danou věc...mě ta trubice na 30W svítila dost pro oči bolestivě (takové modré světlo) nedalo se na to koukat když svítila sama ale kytky rostli fakt jak zblázněné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 13:31 Muž kortezhugo [983] – Re: JuraS
ako trubka to urcite nie je "zla"...
Len to 550Lm na 18W??? nie je bohvie co...ved 8xx maju cca 1350 X-)

PS:inac zaklad je nech to rastie...ak je to dobre - "kaslat" na cisla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 13:28 JuraS – Re: NASREDDIN
to co mám v profilu bylo vyprovokováno klukem sotva 12 let co mě bombardoval otázkami osobními vzkazy kolik má dát vody do akvária, jak teplé vody, jaké kamínky může dát do akvárka...apod..na odkazy na rady pro začátečníky co jsem mu posílal nereagoval, jen napsal , že je to moc dlouhé a že ho nebaví číst...taky jsem OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 12:50 JuraS
tady je o osrram 77 fluora povídání přímo od výrobce www.osram.cz/…
kde je tam psáno o masu ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 12:36 JuraS – Re: Sid
psal jsem to tady na webu mnohokrát, mám to i v profilu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.10.2010 10:17 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: JuraS
No vidíte! A že se nesvěříte dřív?! :-)
Kolik lidí se pachtí za informacemi, jak to udělat, aby jim řádně rostly kytky, a vy to máte "zmáknuté". Jak prosté! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 07:38 JuraS – Re: Sid
nerozumím ...osram 77 fluora je boží trubice na pěstování kytek..měl jsem ji a musela pryč páč jsem nestíhal protrhávat kytky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 06:43 Žena Květa [1] – Substrát při zakládání akva
Máte někdo zkušenost s tímto substrátem při zakládání akva? Je dobrý?
www.placek.cz/…,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 00:28 Muž 2lizard [7]
Nu já třeba odkaluji pomocí bateriového odkalovače Eheim a max. spokojenost. Nejsem závislý na odtoku vody a jeho regulaci, tudíž se s ním mohu šťourat v akva jak dlouho chci/potřebuji. To samé platí i o velikosti zrna, když jsem jej půjčil kolegovi, který jej použil na písek, vložil si tam membránu, tak aby mu nevysál i ten písek, neb výkon má pořádný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 21:51 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
ono to musi uzpusobit podle toho jaky mas sterk jak velky mas akva, jaky mas vodni sloupec, a jaky je vyskovy rozdil mezi sanim a vytokem... spojeny nadoby-samospad.... cim sirsi hadice, tim mensi odpor a tim vetsi prutok, proto to mam zredukovany az na prumer vzduchovaci hadicky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 21:41 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: lopata
no ja mam hadice 4/6, 6/8, 8/10, 10/12, 15/17

takze ty mensi hadice do pasujou do tech o velikost vetsich a na tu 10/12 jsem omotal tesnici paskou (instalaterska misto konopi)

z kousku tech hadic jsem vyrobil redukci z 15/17 na 6/4, snadno se to rozebere a vetsinou se to ucpava v prechode 4/6-6/8

vyhoda je ze si tu hadici 15/17 muzu udelat jak chci dlouhou, je to podle hloubky akva, samozrejme ze hadici priskrcuju ohnutim

ale ja mam aquaclay a cernej pisek od flexiobkladu a maly akvarka... takze ty nejmensi odkaluju 20ml stikackou

jak se odkaluje napr na strankach JBL
www.jbl.de/…
produkt AquaEX
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 21:24 lopata
Tak jo, díky moc :) akorát ještě musím vymyslet jak na to odkalování, abych si nevysál štěrk.. (mám taky 15mm hadici, akortá nějak nevím jak na to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 17:44 Muž domik101 [17] - Živorodky – Nové akvárko
Cau chtěl bych si koupit nové aqua nejspíš tohle www.pet.cz/…
Dále dno bude asi www.flexiobklady.cz/…
Dále rybky: mám 5x mečovku + chtěl bych si nechat nějaké malé co se narodí
10x neonku obecnou + chtěl bych 10x do hejna
1x ancistruse samici + 3x samice a 1x samce
1x mřenku nádhernou + 3x mřenku nádhernou
4x cichildka kakadu 1x samce a 3x samice to bych nechal
1x parmicka cervenouploutva a tu bych nechal
2X panceřníčka skvrnitýho samce + 3x samice
a chtěl bych 4x paví očka
a 5x panceřníčka pandu 2samci a 3 samice
ŠLO BY TO?
A chtěl bych nějak poradit jake rostlinky pripadne adresu rovnou na objednani
Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 17:17 Kolben
Kompletní čistění akva dává smysl max. při katastrofě typu vychcípání rybiček z neznámého důvodu, opakovanému "zkažení" vody ap., ale jinak bych to nedělal. Ba naopak, časem se hezky "zaběhne", tak proč to kazit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 15:44 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: lopata
Jako zabíhací dobu akvária já označuji asi 2-4 týdny. To by se do akvária opravdu němělo nic dávat. Hrozí že se rybky udusí (jak již bylo napsáno). Samozřejmě to rybky ale mohou přežít.
Co se týče kompletního čištění - není třeba akvárium kompletně čistit. Kdyby měli akvárium kompletně čistit třeba majitelé 500 litrových akvárií, asi by se z toho brzy zbláznili. Ani u 54l to není moc sranda. Akvárium jsem já měla celé vyhrabané a vypuštěné jen 2x - při zakládání a při výměně dna. Rostlinkám se při propírání dna poškodí kořenový systém. Proto kompletní čištění akvária nedoporučuji. Stačí dno jednou za týden nebo za 14 dní prohrabat odkalovačkou (cca 10l vody by mělo jít ven). Odkalování popsal Moucha :). Já překážející kytky vždycky před odkalovním protrhávám a dávám definitivně pryč, protože svá akvária protrhávat prostě musím. Ale jinak bych odkalovala jak napsal Moucha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 15:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: lopata
uplne nove zalozene akva potrebuje zabehnout, tj. musi se namnozit vhodne bakterie, musi se rozbehnout kolobeh dusiku, aby se ryby neudusily (No2), pokud to "restartujes" a sterk jen properes a nijak dulkladne nedesinfukujes tak tam nejaky baktery zustanou....

zalezi jak mas jemnej substrat, bud jde udetat odkalovacka z hadice (ja ji mam z 15mm hadice), pripadne z maly pet.... travnicky se daj odkalovat pomoci proudu vody, ktery zvedne detrit ze dna a ten se nasledne odsaje... ale vetsinou to netreba... nebo, lze do dna zabudovat odkalovaci rost (rost se neslucuje s vyzivnymi substraty), ale to se tu na foru probiralo.... asi spatne hledas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 15:10 lopata – pár otázek
Ahoj, nejdřív bych chtěl říct, že mám 54l akvárium (ten set Ecoline co je tady na stránkách), v něm 4 mečovky, 4 paví oka, 4 neonky, 2 parmičky, 2 pancéřníčky a 2 ancistrusy. Na dně asi 3 cm štěrku zrnitosti asi 5 mm a celé dno je osázeno tak, že mezi rostlinami je rozteč asi 5 cm (max). Jinak filtr běží nonstop a teplotu mám asi 24,5 stupňů. Hledal jsem tady na fóru, ale nějak jsem nenašel info, za jak dlouho akvárium kompletně vyčistit (tím myslím vyházet ryby štěrk, rostliny a prostě všechno komplet ven). S tím je spojená další otázka, protože jsem tady na fóru našel info o tom, že do nově založenýho akvária by se neměly hned dávat ryby, tak kdy je tam dát? (když to komplet vyčistím, tak je to přece jako nově založený). Už jsem to jednou měl komplet vybraný a hned po znovunapuštění jsem je tam dal a nic se jim nestalo. A poslední otázka se týkáí odkalování. Jak to dělat, když se mezi těmi rostlinami skoro vůbec nemůžu dostat ke dnu (jak jsem psal o té rozteči 5 cm u dna).
Děkuji moc tom, kdo se ozve.
Jinak zatím to dělám tak, že každej týden měním asi 1/3 vody, filtr běží nonstop a ten molitan z něj čistím každej týden v té vodě co z akva vytáhnu. Ještě jednou děkuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 23:12 Muž Krkovička [0] – Flexi obklady
Jak jsem měl obavy aby mi stačilo 25kg písku tak jsem spotřeboval cca.14kg :( Nějakej Kladeňák co chce černý dno? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 12:16 Muž Yirka [9123] – Re: Květa
sera aqua test je dobrý, ta cena je však poněkud vyšší. Mám ho a používám i kapkové testy Rataj a výsledky jsou totožné. Jednotlivé kapkové testy stojí 60-70,-CZK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 12:14 Žena Květa [1]
V rostlinkách, písku, substrátu a dekoracích už mám celkem jasno. Teď by mě zajímaly vaše zkušenosti s testy. Doteď jsem používala jen na ph a ráda bych si pořídila i další. V chovat.potřebách jsem viděla tuto sadu www.zoo-market.cz/… nebo máte lepší zkušenost s něčím jiným?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 16:01 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: JuraS
...svítit nad tím zářivkou 77 fluora...
V akvaristice obvykle neprodáváte maso - tady je řeč o kytkách, tak proč jim svítit "masařkou"? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 14:23 Muž filipsi [1295] – Re: Květa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 13:45 Žena Květa [1] – Re: filipsi
A co takhle nějaké přebytky na královéhradecku, nebyly by? smich :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 13:30 R Muž Silent [5949] – Re: filipsi
Mám velmi podobnou zkušenost. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 13:27 Muž filipsi [1295]
Haimdol napsal: ...Viděl jsem na vlastní oči čerstvou dodávku rostlinek z Aqua-Daho do obchodu. ...

Ja pridam jednu zkusenost, sice v tomto vlakne offtopic ... Kvalita zelene v jedne akvaristice me vedla k tomu (a moje litost to vyhazovat, kdyz se nikdo nestavi), ze jsem jim nabidl, ze !zdarma! svoje prebytky donesu, at si je prodaji (az bude mit majitel pocit, ze mi to dluzi, muze treba casem venovat nejake to krmeni). Pry ze dobre, kdyz je prinesu nakosickovane, popsane .. tak je ode me koupi. Copak jsem nejaka pestirna?? Nechapu, prece driv se bezne rostliny prodavaly volne, v miskach ... Tak dal hazim na kompost hezke kytky, akvaristika ma nadale polochciple, ale hezky v kosiku, s malym ziskem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 13:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: JuraS
tak asi znam malo zkusenych akvaristu..... hele jsme silne OT, prijdes ve stredu ke 3trojkam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 13:12 JuraS – Re: Moucha
a taky i proto, že zkušený akvarista kupuje a prodejně jen žrádlo a balená piksla mu vydrží i několik měsíců..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 13:06 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: JuraS
vzhledem k tomu ze mezi nejvic chovana zvirata ve mestech patri psi a kocky, a pri prihlednuti kolik zradla takove zviratko zbasti tak se nejni cemu divit.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 13:02 JuraS – Re: stetinka
vím a psal jsem to tady, že moje zkušenost z akva prodejny je ta, že mi paní vyrazila dech tvrzením, že i když je to akvaristika tak nejvíc vydělává na krmení pro psy a kočky...že akvaristika je jen názvem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 12:51 Žena stetinka [270] – Re: JuraS
Juro, ty jsi prostě věčnej kvarulant ano
Já tedy narozdíl od kolegy Haimdola nemám tu zkušenost, že by mi AquaDaho dodal špatné kytky. Naopak vždy nádherné, svěží a to jsem jich převzala dobře stovku balíků. Jenže... v obchodech jsou skutečně rostlinky až poddružné zboží a my třeba měli naprosto nevyhovující nádrže (hluboké), málo světla a výkonný filtr. Nikdo z vedení nebyl ochoten s tímto nic udělat a pokud jsem něco vymyslela, hned mi to zatrhli, protože to nebylo "originál". Netuším zda to bylo i přechodným obdobím z emerzní formy, ale většina rostlin rychle odcházela, většinou do týdne už byly částečně uhnilé (hygrofily, bakopy, blixy, ceratopteris,..) . Odpisy byly veliké.
K těm nevhodně prodávaným druhům. Pokud jsem si vyloženě neřekla o nějaké druhy, ale třeba o x košíčků od cenosvé skupiny jedna, x od druhé, tak v dodávce byly i rostliny, které opravdu vodní nejsou. I od tak kvalitního dodavatele. Ale netuším, zda toto dělá i při zasílání jednotlivým akvaristům. Mně, možná ze známosti, to neudělal

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [99] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=4901