Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 76 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 22:39 JoKa Re: Designer
No s tim filtrem, jestli chces rict, ze ten ubohy kbelicek Eheim Ecco Pro 2236 (s dalsim kbelickem uvnitr, aby se tam veslo co nejmene filtracni hmoty) filtruje lepe nez ma kostka biomolitanu 14x10x30cm, tak bys uz mel vstavat, sny jsou fajn, ale nic se nema prehanet :) .
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 20:45 Muž LukasGTi [0] Re: grunda
Ještě nevím, které vysázím. Chtěl bych se přiblížit biotopu Amazonky, takže asi odtud rostliny. Určitě budu ale chtít Vasilnerii, ta se mi moc líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 20:09 Muž grunda [1781] - Cichlidy
pokud máš v plánu sázet stonkovky, tak do vody draslík - ten v pitné vodě v podstatě není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 19:35 R Muž romant [27982] Re: LukasGTi
To hnojivo do dna, je dobrá věc, toho se neboj. Hnojit do vodního sloupce, to je trochu jinej level, ale to dno je záhodný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 19:28 Muž LukasGTi [0]
Tak díky za rady, kytky vysadím rovnou, ale hnojivo přidávat nechci. To budu radši často měnit vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 19:16 Muž lubaan [61] Re: romant
Pokud by si každej pozorně pročet všechny tyhle stránky, co sem teď Romant dal před tim, než začne zakládat akvárko, nemuselo by tohle vlákno vůbec existovat. A asi by ani nebylo tolik zklamanejch akvaristů, kerý po třech měsících s akvaristikou končí. No ale to se bohužel asi jen tak nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 19:14 amrtin Re: LukasGTi
Jistě,pitná voda obsahuje spoustu makro i mikroprvků,jejich seznam najdeš u dodavatele vody.Ale doporučuji ihned začít hnojit,ideálně do dna(jílové kuličky,některý výživný substrát,NPK+mikroprvky) a klidně i hnojit do vody(není nezbytně nutné),protože tolik toho zas v té čerstvé vodě neni.Záleží samozřejmě na náročnosti té které rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.02.2014 19:12 R Muž romant [27982] Re: LukasGTi
Ve vodě je živin. ;-) Když jí budeš i častěji měnit, tak budeš vlastně lehce přihnojovat, tak směle do toho. X-)
Edit: Mít dno obohacený o nějaký zásobní hnojivo, to je dobrá varianta. Třeba populární jílový kuličky atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 19:10 Muž LukasGTi [0]
Troufám si říct, že už nejsem začátečník, akvárium nezakládám poprvé, jen nemám tolik zkušeností s rostlinami. A mají v té čerstvé vodě rostliny nějaké živiny ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.02.2014 19:02 Žena petulinakk [2016] Re: LukasGTi
Určitě ta druhá varianta :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 19:01 Muž LukasGTi [0]
Je lepší při založení akvária týden počkat (pouze zapnutý filtr a substrát), nebo mám kytky vysázet rovnou do čerstvé vody ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   12.02.2014 12:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Barakainus
No s tim filtrem, jestli chces rict, ze ten ubohy kbelicek Eheim Ecco Pro 2236 (s dalsim kbelickem uvnitr, aby se tam veslo co nejmene filtracni hmoty) filtruje lepe nez ma kostka biomolitanu 14x10x30cm, tak bys uz mel vstavat, sny jsou fajn, ale nic se nema prehanet :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 00:30 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: patamatix
Ja mam v 180L pres 120 ryb (a par stovek krevetek) a jsou naprosto v pohode.
Ono opravdu zalezi nejen na objemu, ale i na ostatnich vecech. Ja mam akva narvane stonkovkama (Westridge v me prezentaci), velky kanistr filtr, porezni substrat, menim vodu tak jednou mesicne a ryby co mam jsou neonky cervene a dva druhy pancernicku. A ti se mi primo v akva mnozi, takze ryb bude vic a vic ;)
Ale pokud nekdo ma treba jen par pomalu rostoucich kytek, zavesny filtr nebo kostku molitanu a inertni pisek na dne, tak tam tolik ryb proste mit nemuze.
To same v byt stejne vybavenem akva nepujde treba s platama co serou kudi chodej (teda plavou). Naroky na objem vody a cistici schopnosti se musi uvazovat podle druhu. jen velikost a pocet toho moc nerekne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 22:41 Jitka – Beťák
Nebojte, nebudu tam cpát 100 rybiček, nejsem blázen =o)Chci jich jen pár, ale chtěla jsem radu, aby se mi nepovraždily =o)Jak jsem již psala, v obchodě mi řekli, že je jedno, jaké tam dám, což i mě jako laikovi přišlo velice nepravděpodobné =o) Díky za rady, budu se jimi řídit =o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2014 01:00 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostliny
Pánové, negeneralizujte.
Jde o to, jaký ryby. Ty razbory, jak psal Kubasix, bych tam naprosto v klidu přidala. Stačí u toho jen trochu popřemýšlet, co ještě půjde a co už ne. Nehnat to zbytečně na hranici a držet se rozumně při zemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 23:56 Muž patamatix [408]
Něco na tom bude,já jsem měl ve 150 l 70 ks ryb(ten co my to prodával prý v pohodě),tak byli problémy,tak jsem snižoval až na 50 ks a pořád problémy.Teď jsem na 40 ks a zdá se být konečně klid.Tím chci říct,že dokoupit můžeš vždy. A jak se říká někdy méně je více ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.02.2014 23:48 JoKa Re: DrChila
Naprostý souhlas. Najednou máš místo 60l 100l, tak se tam přece vejdou neonky, tak 30, k tomu ancáci a rovnou 4. No a přepočtu litry na centimetry a hele, ono se vejde ještě hejno třeba těch razbor. A když to vezmu kolem a kolem, tak 6 mečovek ještě nikoho nezabilo... Přesně znám tyhle velké oči... Pak odsaješ 2 15l kýble a je ti strašně divné, že ubyla polovina vody v akva. Jak to, vždyť mám přece stovku ne?!? ne :-P
A přesně proto jsem psal, bacha na to!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2014 23:29 Muž DrChila [243] Re: Urtman
o jo spousta lidí si myslí že když má akvarium 100L jak se rybičky budou mít ale když by si to ten člověk spočítal jako ty tak by věděl že se zas tak moc mít nebudou. Akvárko je mrcha a ztrácí rychle objem jen to hvízdne. A u velkejch akvárek člověk ztratí tolik objemu jen tím sklem tlustým že to taky není hezké:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 23:09 JoKa Re: Kubasix
Právě proto jsem psal, nepřehánět... Spočítej si rozměry, které udala. Dává mi to nějakých cca 85l hrubého a ne 100 a i tak se mi těm rozměrům nechce moc věřit, hádám, že je to ještě méně. Když odečtu dno, rostliny, dekoraci, dostanem se na nějakých 65l čistého...
Vážně bys do 65l dal 4 bojovnice, bandu otíků a ještě k nim hejno razbor??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 23:01 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Urtman
A šlo by hejno razborek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 22:39 JoKa Re: Jitka
Hlavně to nepřežeň. 100 je více než 60, ale není to neomezené. V tomto případě 1+3 bojovnic a 8-10 otíků, to je dle mého názoru ideální...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 22:31 Jitka – Beťák
Všem moc děkuji za rady. Jinak partner mi přinesl akvárko - Je 100l =o) 80x35x30cm. Ale tím lépe. Už se těším, až se nám bude vyjímat v obýváku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 21:57 amrtin Re: Jitka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 19:41 Žena Leja [70] Re: Jitka
Jitka napsal: Chtěla bych k němu dát 2 samičky a, pokud to jde, i jiné druhy rybiček. Děkuji za rady.

Betta je agresivní jen vnitrodruhově, s jinými rybami se snáší dobře. Akorát se nesmí jednat o druhy se závojovými plotvemi - beťák by si je pletl s konkurenčním samcem a útočil na ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 19:39 Muž patamatix [408] Re: Urtman
Má recht ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2014 19:38 JoKa Re: Jitka
Mě se pro beťáky nejvíce líbí jednodruhovka. 1 kluk a 2 holky se mi jeví jako značka ideál. Ancáky k nim do toho objemu ne, je to malé a jsou to prasátka a betty mají rády čistou vodu...
Pokud bys chtěla nějakého krunýřovce, mrkni na otíky (6-8 kousků)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 19:25 Muž patamatix [408]
Začni tady: rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky Nejdřív nastuduj a pak se do toho můžeš pustit. Hlavně nechat akva minimálně měsíc,ale radši dva zajet ;-)
EDIT jaké má akva rozměry?
EDIT Pro ancistruse to bude asi malé a neonky taky,záleží na těch rozměrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 19:21 Jitka – Nový domov pro beťáka
Fotka k příspěvku Dobrý den.
Mám mladého beťáka a ráda bych mu zařídila nový domov. Sehnala jsem 60l akvárium a ráda bych se zeptala, jaké do něj mám pořídit rostliny a osazenstvo. Každý mi tvrdí něco jiného - ancitrus jo-ancitrus ne, neonky jo-neonky ne. A v obchodě mi poradí cokoliv- hlavně, aby byli kšefty. Chtěla bych k němu dát 2 samičky a, pokud to jde, i jiné druhy rybiček. Děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 17:20 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: fliperan
No abych pravdu řekl, tak sety u mě rozhodně nevedou. Osvětlění většinou nedostatečné, filtrace mizerná a stejně musíš spoustu věcí dokopit. Když to koupíš extra, tak ušetříš a máš lepší. Nechápu proč je důležitou součástí setu topítko? Od zářivek mám standardně 24-26°C v akva a to netopím. Pokud člověk topí doma a nejezdí často pryč aby topení vypínal, tak je celkem zbytečné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 17:17 R Muž romant [27982] Re: fliperan
Obě dvě varianty to chce vylepšit pořádným filtrem a to třeba klasikou v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu, např. AT201 a 10x10x20.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 17:12 flipex
Jaké je lepší? :) Děkuji ahoj
www.zverimex-rybarske-potreby.com/…
Nebo
levnaakvaristika.cz/…

Moc děkuji ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 22:45 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: petrajda
Terče určitě ne. Základ při osídlování akva je určit si jestli chci pozorovat nějaké hejno. Do tvojeho akva je to na jedno hejno (podle ryb 15-30), nějakou partu na dno a třeba pár nějaké dominanty. Někomu nevadí míchat kontinenty, ale mě se to třeba moc nelíbí. Rád se držím konkrétního biotopu. U rostlin to tak neřeším, ale ryby se snažím dodržovat. Techniku ti amrtin doporučil dobře. Možná popřemýšlet místo AT200 o stupeň silnějšího kolegu AT201, ale to záleží na tom, co tam chceš za ryby. Je oblíbené začínat živorodkama, protože to jsou chytáky. Jak vidíš první potěr, tak začneš studovat o rybách víc a víc až jsi v tom až po uši, jako spousta lidí tu ;-) Sepiš si techniku, kterou ses rozhodla koupit, tu si tu klidně prokonzultuj, potom založ nádrž a máš tak tři týdny na výběr správných ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 22:06 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: petrajda
A hlavně nezapomenout jako někdo (JÁ) na zaběhnutí akva pak nejsou problémy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 22:02 Muž acik [416] Re: romant
to má roman velkou pravdu s trpělivostí,vlastně se vším ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 22:01 R Muž romant [27982] Re: petrajda
Terčovce taky škrtáme. ;-) Nikam nespěchej, v klidu si to prostuduj, lidi ti ještě dalšíma informacema zahltí mozek, nech to rozležet, podívej se do obdobných prezentací a hledej inspiraci třeba tam a měj na paměti, že akvaristika je hodně o trpělivosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 21:58 petrajda
Dekuji za kazdy prispevek. Clanky samozrejme postupne procitam, ale i tak je to premira informaci :-D. Ocenim, kazdou konkretnejsi informaci a radu, moznosti a zpusobu je opravdu hodne a clovek si neni jist pro co se ma rozhodnout :-D ;-). Par vecicek uz mam, ale jen ty drobnejsi (casovac, sitky, pinzetu, atd.). Je lepsi mit ve 120l vice mensich rybek nebo mene tech vetsich? Libi semi treba tercovci. Pripadne orientovat akva jako biotropni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.01.2014 21:48 amrtin Re: petrajda
Tak mořské akva je úplně jiná liga(a to hlavně finančně,ale i údržbou).Nejprve pod akva podložku.Filtr je nejlepší externí,např. TetraTec ex 700.Pokud by to bylo moc,tak kostku biomolitanu + Atman AT200.Vzduchování je zbytečné.
Pak vhodné osvětlení-to je na delší debatu,písek na dno(např.flexiobklady 2-4mm).Odkalovač,stěrku na sklo,skl.fajfku a síťku na ryby,teploměr,topítko(100-150W s termostatem),krycí sklo,nějakou tu chemii(nitrivec,torben),krmení,šnečky,dlouhou pinzetu a nůžky na rostliny,digitální spínací hodiny na světlo,testy na vodu.Je toho samozřejmě víc,ale záleží,jak bude akva orientováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 21:37 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: petrajda
Nejsem nějaký zkušený, ale pár roků už mám akvárium :-)
Na filtru záleží co chceš chovat za ryby, pokud nějaké živorodky, tak ty ti budou dělat svinčík a podle mě do 120l akvária molitanový filtr ( bublifuk) je blbost :-D
Ohřívač vody, podle toho co chceš za rybky, ty co snesou 20°C+- tak nepotřebuješ, protože se to ohřeje na pokojovou teplotu :)
Přečti si nějaké články jak začínat s akvaristikou :)

PS: HLAVNĚ nenapusť vodu a hned tam nehod rybicky, je potřeba nechat zaběhnout akvárium :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 21:35 R Muž romant [27982] Re: petrajda
Moře bych Ti prozatím škrtnul a doporučím četbu následujících odkazů a teprve potom polož nějaký doplňující dotaz. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 21:32 petrajda – Prosim o radu
Dobry den, mohla bych poprosit o radu zkusenejsi a chytrejsi. Dostala jsem k vanocum akvarium 120l (bez prislusenstvi). Co vse bude potreba poridit? Ztracim se v pojmech, filtr, kompresor, vzduchovani - mela jsem za to, ze je to vse v jednom :-D. Filtrovani jestli vnitrni, vnejsi, nebo jen molitan nebo biologicky? Pripadne takovy ten do dna? Take, aby to bylo rozumne cenove prijatelne. Pripadne jak moc velky je rozdil mezi zakladanim sladkovodniho a morskeho akvaria? Muze si more poridit i uplny zacatecnik, nebo je to riskantni? Omlouvam se, s akvaristikou teprve zacinam. Apredem dekuji za rady :-).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 00:43 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Pítik
Ten filtr, jak je v tom článku, tak něco podobného jsem doma stavěl. Včetně lepilda, a broušení skel mi filtr o objemu cca 20 litrů vyšel na 400Kč bez filtračních hmot. Pokud na to máš prostor, tak to není vůbec špatná volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 00:03 Pítik Re: romant
no ale já mám doma už akvarijni-filtry.heureka.cz/…
bez regulace, akvarijni-filtry.heureka.cz/… s regulací, ale tý hmoty tam je ještě mín, potom pujčenej na zkoušku ještě akvarijni-filtry.heureka.cz/… s tim teda nepočítám, ale přes zimu bych plánoval udělat ještě něco jako www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2013 16:57 R Muž romant [27982] Re: Pítik
Udělal bych to ještě jinak. Ten filtr co je na fotce, je kategorie "honič vody", výkon slušnej, ale filtrační účinnost nicotná, neb je tam málo filtrační hmoty a tudíž bych neváhal a vyměnil ho za klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu a měl filtraci do budoucna pořešenou. www.akva-exo.cz/… www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 16:50 Pítik Re: Kubasix
ten filtr co je na fotce žádnou regulaci nemá, to bych se neptal :-) tu má ten druhej filtr ve starym akvárku, ale to mě ted je k ničemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 22:42 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Pítik
A ten filtr nemá nějakou regulaci? Jo a přidej si tam nějaký pozadí X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 21:16 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
pokud jede to starý akvárko, tak vyprat filtr od tam v tomto. nebo apsoň filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:54 R Muž romant [27982] Re: Pítik
Nakrm bakterie troškou suchýho krmení a měň tam vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:51 Pítik – zabíhání s rostlinkama bez filtrace
Fotka k příspěvku čusik, mám akvárko cca 10 litrů s malou filtrací. Založil jsem nové vevnitř cca 60 litrů, 12 rostlin, nová filtrace prožene 400 litrů za hodinu, takže jí raděj nepoužvám, aby mi neponičila rostliny. Pod kořeny rostlin jsem dal hnojivo a svítím jim. Je pravděpodobný že se mi akvárko zaběhne bez problémů i bez filtrace a budu moct vpustit rybky do nového prostředí i s filtrem ze starého akvária zároven? Díky ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 21:07 Muž acik [416] Re: milla111
vodoléčba je super,lepší jak tisíc jiných léku nad kterýma ted premyslis... kdyz se ti bude chtít,vymen i 1/2 denně,nic s tím nepokazíš ba naopak ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [76] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145811x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=3751