Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 123 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 00:52 1trebor – Re: Sid
Jako první dania, ty jsou nejodolnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 23:58 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Zdenda
Nasazujte rybky postupně, nejlépe další skupinku až po ujištění se, že NO2 jsou neměřitelné. Pak by vám v souvislosti se zabíháním akva nemělo nic uhynout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 23:37 Zdenda – Akvárium zajeté týden
Ahoj. Chtěl bych se s vámi poradit ohledně založení a následném postupu s akváriem. Před týdnem jsem založil akvárium cca 130l. Pořídil jsem cca asi 5 druhů rostlin a zasázel je, využil jsem i "staré dno" aby se akvárium rychle zaběhlo. Filtr jsem pořídil na objem 150-200l, osvětlění GloT5 2x 24W. Chtěl bych nasadit ryby, vzhledem k tomu že jsem použil staré dno + nějakou tuchemikálii na biotop vody atd a již to týden filtruje a světlo pravidelně spíná, myslím si že by to mohlo být OK, ale raději bych ještě vaše názory. Hodlám pořídit neonky, dánia pruhované, paví očka + nějaký ten ancistrus. Co jsem se dočetl a dle zkušeností ryby nenáročné. Myslíte že když je teďka nasadím že to pustupně nevymře? Díky za vaše rady a připomínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 20:22 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Metz
Poslední dobou se mi docela daří donutit se co 14 dní vyměnit část vody v krevetkáriu.
A dělám to stejně - 50% vody + vyprání filtrační vložky v odčerpané vodě. Taky mi nic nepadá. Je něco špatně? :-O :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 20:11 Metz
Nevim ja jsem čistil v pátek AQ dal jsem pul vody čerstve a pul stare,vypral filtr no a dnes vytěr neonek žádná ryba neumřela a všecky plavou krásně vybarvené. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 17:00 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: apinek
Nemám rád uměliny v akvišku!!! rozzureny Plastová pozadí ap. ... :-|
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 16:17 apinek – Re: Sid
to je právě ono.od jara do podzimu,to je hrozně dlouho.mám tu nějakou vrbu ze spadlýho stromu,spadl tak před 3 rokama a kolem je hodně polámanejch větví,samozřejmě že uschlých.maji nějaké boule a jsou krásně tvarované,ale to bude na 100% plesnivět.větev bude obalená mechem,takže na barvě a materiálu mi nezáleží.možná zkusit rozříznout plastovou trubku o průměru 10cm a slepit různý kousíčky silikonem a jen zahrabat do písku.to by nemusel bejt špatnej nápad,že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 15:43 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: pansuu
...jsem myslel, že trošku pomáhá i samotná voda(samozřejmě i s kalem)...
To nejspíš ano. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 15:41 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: apinek
Korkové větve do akviška?! Měl bych strach, že nikdy nepřestanou plavat. :)
Jestli chcete pěkně tvarované větve k obalení mechem, doporučuji okrasnou vrbu. Nejlépe nějakou uschlou halouzku naložit od jara do podzimu do sudu s vodou, pak povařit a - můžete se bavit. :)
Vy ale asi spěcháte, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 15:16 Muž DrSova [28] - Rostliny
Tady ma nekdo kouzelne rucicky :) S takovyma se nebavime,nezdravime,nekoukame... smich smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 15:15 apinek
side,nevíte jestli se neprodává něco podobnýho,ale do akvária?
www.akva-exo.cz/…
něco takovýho bych potřeboval do akvárka,klidně z plastu,bude to omotané mechcem.nemám náladu jezdit po rybnících a hledat větve,pak je tejden vyvařovat,čekat než se potopí.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 15:15 pansuu – Re: Sid
Špatně jsem to napsal, ten filtr tam byl o 3 dny dřív, ale zákal se stával čím dál neprostupnější. Ustoupil teprve při nalití vody kterou jsem vypustil při odkalování. Asi to zabralo dohromady s okysličováním. A s tím dodáním bakterií(vypráním filtru) to bude pravda, jen jsem myslel, že trošku pomáhá i samotná voda(samozřejmě i s kalem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 15:12 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: apinek
To je jednoduché - jste holt tak dobrý! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 15:08 apinek – Re: Sid
ale já nikdy zákal neměl,ani nic podobnýho.dokonce ani řasy,snad jen zelenou na skle.ani nevim čim to dělám :)
čím to je,čím to je? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 15:06 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: apinek
A moc vás to mrzí?
Tak zkuste párkrát překrmit a sledujte, co se bude dít... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 15:04 apinek – Re: Sid
já nikdy zákal neměl,čím to? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 15:01 Muž Sid [6634] - Rostliny
Je dobré nežít v bludech. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 14:59 marsz
Někdy se tu to zákládání akvárek zbytečně dramatizuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 14:59 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: pansuu
Tak jo - když máte takovou zkušenost, proč ji dál nepraktikovat... :-)
I když..., osobně si myslím, že právě filtr díky zlepšenému okysličování vody měl hlavní podíl na vyčištění záklau.
Jedinou výhodou zpracované vody oproti surové, která mě napadá, je, že v ní neprobíhají tak intenzivní bakteriální procesy s následným rizikem zákalů.
Ale netuším, co by taková zpracovaná voda mohla urychlit na nitrifikaci...? :-O
"Vyprání fungujícího filtru" je něco jiného - vymačkáním obsahu zajetého filtru do nového akviška dodáte nitrifikační bakterie. Samotnou vodou to není reálné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 14:18 pansuu – Re: Sid
Ono to neplatí? Já měl zato že jo, budu teď zakládat nový akvárko a žil jsem v omylu že to trošku urychlím :-( Rád si nechám poradit, jistě máte víc zkušeností. Nicméně, mám provizorní akva na rostliny, v něm byla týden napuštěná voda a úplně se zakalila. Zkusil jsem tam dát malý filtr, pár rostlin a nalít kyblik vody z fungujícího akva a do druhého dne byla voda průzračně čistá(nevěřím, že honič vody vyčistí mléčný zákal). Měl jsem za to, že toto je dobrá cesta a navíc jsem tady četl rady o vyprání fungujícího filtru atd... Uf, ukazováčky mě úplně brněj :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 12:40 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: pansuu
Skutečně? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 12:32 pansuu
Nejlepší je, když bys měl možnost přilévat do akva vodu z jiného(už fungujícího) akvaria. Tím se značně urychlí proces zaběhnutí akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 11:13 Gabin
dekuji za odkazy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 09:25 Muž Yirka [9126] – Re: Gabin
Začnu odzadu-jeseter malý - v žádném případě-přečti si něco o něm: rybicky.net/atlasryb/jeseter_maly
Další informace zde:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 09:14 Gabin – připravenost akvaria
Ahoj včera jsem si pořidil akvarium 60 l a filtr dueto DJ 50. Za jak dlouho mohu do akvaria nakoupit ryby? Jaké by jste mi doporučili rybyky. Můžu tam chovat jesetera malého? Dík za odpověď Gabin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 19:51 Muž Venca [25] – Re: Delfinka26
rady akvaristi dají na konkrétní věc,ale začátky jak na to si chce přečíst třeba tady v kolonce rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 18:25 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Delfinka26
Nejlépe si ve svém okolí vyhledat dobrou akvaristickou duši a poprosit ji o pomoc. Když jsou ty svátky... ;-) :-)
A kdyby to nevyšlo, pak nechat akviško akviškem a studovat, studovat a studovat...
A až si budete jistá, že máte nastudováno, pak to na nějakých chytrých akvastránkách (třeba tady) prokonzultovat a pak teprv se do toho pustit.
Odkazy, jak na to, vám sem jistě někdo rád přidá... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 18:18 Žena Delfinka26 [0] – Re:
to akvarium mam hotove...a chcela by som vedet ako postupovat dalej hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 16:35 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Re: Delfinka26
To myslíte jako kolik stojí pojištění odpovědnosti ve spojitosti s provozem akvária a jak se postupuje při jeho vyřizování? :-)

Asi by to chtělo specifikovat dotaz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 16:25 Žena Delfinka26 [0] – Zodpovednost na 170l AQ
Chcela by som sa spytat aka je zodpovednost na toto AQ.Viem ze velka ale chcem vediet co robit ako postupovat a tak...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 20:48 marsz
Rybky stejně začnou po dvou dnech žebrat. Kdo by jim ten žvanec upřel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 20:37 Muž Barney [61] – Re: marsz
Nekrmit. smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 20:35 marsz
Akvárium se vlastně nejvíc špiní krmivem, ne? Ať snezeným nebo nesnězeným. Nekrmit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 19:31 Muž Barney [61] – Re: PájaSP
Tak to s tebou souhlasím. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 19:27 PájaSP
Omlouvám se,nemyslel jsem vylejvaj chemické přípravky po kýblech do akvárka.Chemií vody jsem měl na mysli chemické složení vody.V novém akvu vylítnou hodnoty hlavně u čpavku a dusičnanů,tak aby ty rybky nedával moc brzo.Já osobně ryby nasazuju dle momentálního stavu vody cca 2-4 týdny po zasazení rostlin (aspoň stačej trošku zakořenit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 19:14 Muž Barney [61] – Re: PájaSP
Chemie je ta nejhorší věc, co můžeš do akva dát. Po zaběhnutí se má akva nechat v klidu a všechno pěkně usadit a zaběhnout. A navíc hafo ryb chemii nesnáší, takže se všichni tady s tou závislosti na ní krottě... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 19:03 PájaSP
Ahoj.Nejsem odborník,ale:při zakládání akva jde jen a jen o chemii vody a dna,po 14 dnech by mohlo být OK,jen být tebou,bych si rozmyslel jakékoli živorodky i paví očka,mají krátký trávicí trakt a doslova ti to mini akvárium zas.... - nestačíš ho čistit.Spíše bych doporučil nějaké menší "jikrnáče" typu neonka,Dánio např.pruhované,menší druhy Parmiček atd
Jinak přeji hodně zdaru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 15:57 DeathAngell – Cyklus nového akvária
Ok díki za rady necham to 14 dni :-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 20:03 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Barney
No,já si myslím,že je jedno,jak je velké akva,ale zákonitosti jsou stejné.Naopak,čím větší nádrž,tím méně práce...A pávčata už nejsou tak jednoduchá,jak byla... ;-) Myslím,že bys měl mluvit z vlastních zkušeností a to alespoň dvouletých. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 19:57 oldkiwinka – Re: Barney
Tohle netvrď:-) Nyní jak jsou paví oka tak přešlechtěná, že jim nemusí vyhovovat zrovna každé hodnoty vody, což jim způsobuje různá plísňová onemocnění, v horších případech smrt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   11.12.2008 19:16 Muž Barney [61] – Re: DeathAngell
Měsíc na zaběnutí je zbytečně, ale zbytečně moc. U tak malého akva fakt bude nejlepší, když koupíš ty rychle rostoucí rostliny. A max za 10 dní můžou rybky plavat. I 10 dní je moc. Pávčata vydrží všechno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 17:59 DeathAngell – Cyklus nového akvária
Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 11:13 Žena ustavprochore [567] – Re: DeathAngell
taky se přimlouvám na zakoupení většího množství rychlerostoucích rostlinek (třeba ta egerie, ceratopteris, ceratophyllum,...)

ještě přidám tento odkaz: www.akvarijni.cz/… - snad to pomůže na ty "cykly" ;-)

PS: vývod bublifuku zkuste dát tak, aby byl u hladiny a hýbal s ní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 09:46 Muž navik [908] - Sumci – Re: DeathAngell
Doporučím Vám opačný postup - nakoupit co nejvíce rychlerostoucích rostlinek hned a nechat to zaběhnout... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 09:17 langosh
Viz též syndrom nového akvária www.wds.cz/…
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 06:52 DeathAngell – Cyklus nového akvária
Děkuji za rady .. nechám to mněsíc zaběhnout obcas koupim dalsi rostlinky ... palec X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 23:47 marsz
Celé to rošambo dělám kvůli nedostatku místa pro vánoční stromek. Jiné akvárium jsem za tuto cenu slušně odpřerybnil. Věřím v sílu chození s kýbly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 23:40 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: marsz
To horší teprve přijde,to máš pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 23:35 marsz
Nějak se mi podařilo založit akvárko 75 litrů do týdne i s pomocí gupek. Teď to jede šestý den teprve a už je přerybněno. :-) Mám i fest zadělaný filtr. Kritické budou spíš příští dva týdne bych řek. Budu chodit s kýbly. Asi si to zkopíruji do deníku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 23:09 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Ono do této velikosti to nebude s rybami tak žhavé.Max 3 pávčata,4 endlerky,nebo 5-6 galaxek.Nic víc.Ona opravdová litráž bude kolem 16 l.

To Barney-Týden na zaběhnutí je málo,u normálních nádrží se na zaběhnutí pouští do vody několik,většinou gupek.Tady je to bohužel maximální počet.Spíše bych doporučil vhodit trochu krmení,a měřit,a měřit.....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [123] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=6101