Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 121 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 15:36 Muž JirkaJirka [10]
tedy set bude asi nejlepsi, udelaj si vejlet do baumaxu nebo do obi. Hornbachu meli nejake akva od "mp" a myslim ze do 3000 tam bylo nejake 100l
umazal jsem tam h tak proto ti to nejde www.sklenarstvivacek.cz


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 15:22 Muž deathfoe [58] – Re: brabenec
v té stránce je malá chybička, ale na tu by měl přijít každý kdo pracuje s internetem, správně je to takhle: www.sklenarstvivacek.cz čili na začátku chybělo písmenko "h"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 15:14 Muž JirkaJirka [10] – Re: brabenec
to je teda zekia uz je za moc Akva 100x40x40 160l 1023,00Kc Kryt 100x40 2x30 W 2975,00Kc + doprava a to netusim co by stalo.
2000-3000 pocitas i na filtr topeni?
ten sklenar co tam chodim mel akva 80x40x40 a myslim ze bylo cca 1000Kc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 14:51 Muž JirkaJirka [10]
a co si ho nechat slepit? strejda Google ti najde veci treba ttp://www.sklenarstvivacek.cz/ muzes se zeptat tam.
ja osobne mam sklenare co slepi akva podle toho jak si ho nakreslim.
kazdej uz asi koukal na akva co dela treba zekia
kolik do toho akva chces dat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 00:22 aldas – Re: Chaotic
V Mladé boleslavy na Staroměstském náměstí v akvaristice ti udělají akva jaký chceš i s výřezya posuvnými skly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 00:12 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kalahare
Je to tak, jak jsem napsal - včetně "stolku". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 22:55 Muž kalahare [11] – Re: Sid
Side, opravdu je ta cena včetně stolku? To už je opravdu zajímavá cena pro nekutila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 22:24 Chaotic
Ahoj, abych nezákládal další vlákno přidávám to sem :-)

Chystám se znovuzaložit akvárko(cca 60 litrů) - tomu co mám se vůbec nedaří, takže chci začít hezky od začátku. Ale hlavně se mi nezdá kvalita lepení na stávajícím akva. Proto teď stojím před otázkou zda koupit nějaké sériově vyráběné akva běžných rozměrů nebo si nechat nějaké slepit.
Raději bych druhou alternativu, protože chci aby součástí samotného akvária bylo dost místa pro filtraci. Bohužel už jsem u jednoho sklenáře narazil na neochotu dělat něco nestandartního. Zná někdo schopného sklenáře z Mladé Boleslavi, který má pro akvaristiku trochu pochopení?

Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 22:06 Muž TomášB [12]
já sem si koupil minulé vánoce set 112litru a mám tam čichavce, ale lituji že sem si nekoupil větší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 20:46 brabenec – Re: Sid
Obrázek nebo stránku nemáte???A rybky bych chtěl asi tak nějaký čichavce a pancéřníčky,ale to ještě newim jaký no kdyžtak pora´dte jaký rybyky by jste doporučily hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 19:34 Vosounek – Re: Sid
Mno do toho setu už další světlo nedáš! Ale jinak se pod tvé doporučení podepíšu, jsou v různých velikostech Od 90l přes 112, 128, 180l máš z čeho vybírat. Celkem levné rychlé a elekantní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 17:12 Muž JirkaJirka [10]
dobre by bylo rozhodnout jake ryby ches do toho akva.
uz v tom mas jasno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 17:08 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: brabenec
Relativně levné a hezké akvárium aktuálně nabízí Hornbach. Ačkoli pro sety příliš neholduji, v tomto případě udělám výjimku a doporučím nad touto alternativou uvažovat.
Jde o akviško 80*35*35cm, jednoduchý "stolek" z lamina a plastový kryt s 2* 18W lineární zářivkou. V případě potřeby by neměl být problém doplnit do krytu další zdroj, (např. opět 18W zářivku). Tento set je nabízen za 2490,- a pro někoho, kdo se nechce nebo nemůže věnovat "skládačce", může být tato alternativa dobrým řešením.
K nákladům za takové akviško je však třeba připočítat další nezbytné výdaje, zejména na filtraci, (cca 300,- - 1300,-), příp. topení + další "drobnosti". A samozřejmě - náklady na substrát, kytky, rybky... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 17:03 brabenec – Re: TomášB
jen 80 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 16:47 Muž TomášB [12]
801litrů nebo jen 80?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 16:33 brabenec – Chci založit akvárium 801-100 litrů
Poraďte stránku nebo obchod kde bych koupil levné a hezké akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2009 13:42 Žena Zdeňula [10] – Re: Houmr94
Pokud něco, tak bych do té 30-ti litrovky dala bojovnici z té koule, kterou uvádíš v profilu. Jinak ostatní radí velice dobře a buď rád že radí vůbec- většinou se tu s nikým až tak nemažou :-P
Taky si dovoluji podotknout, že princip odsávání kalu jsem pochopila i já, a to je co říct :-D Já jsem o akvaristice četla od dubna a pořád si myslím, že toho vím strašně málo.. Tady na stránkách je taky kupa informací, tak prostě hledej a hledej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2009 12:00 yanilishka – Neboj, to zmaknes
Ahoj, taky planuju novou nadrz a musim rict, ze to chce svuj cas - trvalo mi asi tyden pomerne intenzivniho procitani rad a fora nez jsem vubec zjistila, jak vsechno funguje. Snazim se sehnat ale komplexni informace, tak uz se vzdelavam skoro tri mesice. Mozna je to extrem, ale konecne mam dojem, ze zacinam byt pripravena na to, zalozit nadrz, kde bude rybam dobre. Zakladni kostru ti opravdu daji ty dva clanky o zakladani akva, na ktere v tehle diskuzi najdes odkazy. A pak proste staci, dyz se zameris na jednotlive segmenty - treba zacnes osvetlenim a ve foru najde vsechny diskuze, ktere se toho tykaji, to same filtrace (popr. vzduchovani), dno, dekorace, skladba rostlin a ryb. Ke vsemu tady info najdes, stejne jako jsem nasla ja. Ano, chvili to trva a nektere nazory se lisi (napr.zrnitost dna apod.), alev konecnem dusledku ziskas pemzum informaci, ktere ti na zalozeni fungujicichi akva bohate staci. Samozrejme pak prijdou detaily, kterymi si nebudes jisty (ja tady taky uz X dni resim, jestli na akva kryt nebo rampu..) a prave od toho tady forum je. V samotnem zakladani te tady za ruku nikdo nepovede - ne ze by ucastnici nebyli ochotni, ale je to uplne zbytecne, protoze tady vsechno dulezite uz zaznelo. Az budes mit nutny zaklad, s detaily ti kazdy rad a ochotne pomuze (takova je teda moje zkusenost). Nebude to asi tak rychle, jak by bylo, kdyby ti kazdy rikal krok za krokem co delat, ale o to dyl se muzes z pripravy nadrze tesit, ne? ;-)Nechci, aby to vypadalo, ze mentoruju, ale jsem ve stejne pozici jako ty a opravdu se mi vyplatilo dlouho studovat clanky, rady a diskuze, ktere tady uz probehly (a samozrejme i jine zdroje:jine weby, literaturu) a pak septat na konkretni dilci problemy. Kazdopadne ti moc drzim palce a na lidi tady se nezlob, kdyby meli instruovat kazdeho, kdo sem prijde s prosbou o pomoc s akvariem snadno a rychle, asi by se zblaznili. Mej se hezky a snad jsem te nejak nepopudila. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2009 10:25 Muž ondra [168] - Živorodky
Připojil bych ke Glumče. V knížkách jsou ty informace přeci jen rozumněji seřazený. Jinak co člověk to názor takže si myslím, že tohle není zrovna vhodné téma pro fórum. Najdi si jednoho zkušenějšího kolegu (nejlíp z okolí bydliště), který ti poradí a na ostatní kašli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 22:08 Muž PentueR [256]
Houmr94 napsal:A já potřebuju něco víc k mému případu.

Ano kolego, souhlasím, jsi případ ;)

EDIT: ups, Yirka už to vyjádřil přede mnou..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 21:15 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: Houmr94
ahoj, já ti doporučuju spíš koupit si v knihkupectví knihu o akvaristice.např Naše akvarijní ryby za 160 kč,nebo klasiku Akvaristika od K. Poláka v antikvariátu za cca 30kč a hned budeš moudřejší.Pěkně si vše pročti od začátku do konce.Dostaneš tam odpovědi na svoje otázky.na netu si pak už jen doplňuj poznatky. ;-) věř,že ti z toho nepůjde hlava kolem.hodně zdaru. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 20:21 Muž Yirka [9118] – Re: Houmr94
Co to je, zkrouhlé informace? To si myslíš, že tu bude někdo vypisovat romány? Já si myslím, že případ jsi sám, a pomoc hledáš naprosto nešťastným způsobem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 19:57 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: Houmr94
Jaky smysl by melo, abychom ti tu prerikavali informace, ktere jsi cetl a nic ti to nedalo. Pokud nechces premyslet, tezko muzes mit doma akvarium. To bez premysleni nejde. No vlastne ano, objednej si na to firmu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2009 19:33 Žena Danila [4489] - Sumci
Přečet jsem vaše linky, ale prakticky mi to nic nedalo to vše jsem už věděl. Neni tam nic co bych se tu zde na foru nedočet.

Nic ti to nedalo a vše jsi věděl?V tom případě nežádej pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 18:57 Houmr94
Nic ve zlým, ale zatim se mi tu jen smějete že nevim jak odkalovat, ale nikdo jste mi to nevysvětlil. Ano potřeboval bych prakticky véct za ruku :). Přečet jsem vaše linky, ale prakticky mi to nic nedalo to vše jsem už věděl. Neni tam nic co bych se tu zde na foru nedočet. Ty betty již nechci nevím sic proč, ale nějak se mi přestaly líbit ano mrknu do seznamu a dám vám vědět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 14:34 Žena Imii [45] – Re: vitek38
Co já vím, tak v některých akvaristikách je třeba nemožné sehnat pamičky 4p a to je to snad nejrozšířenější ryba. Akvaristé ji měli již před 20lety ...

30l je prostě malé, ale při vhodném uspořádání se tam toho dá dát docela dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 14:24 vitek38
Imii, Imii... no nevím jestli bych do 30l AQ dával 26 sic malých ryb, ale nevím nevím..... já mám takové malé druhy v 72l a je jeich tam 31. Jinak plánovat druhy ryb je dobré, já jsem si na svou poslední osádku nádrže čekal 3 měsíce. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2009 12:25 Žena Imii [45]
Stejně je blbost mu radit ryby který si má koupit. Dyť ani nevíme jestli je sežene.

Eff: já paví očka ani neonky nemám ...

PentueR: ty ryby už jsou dospělé takže neporostou ... navíc se všech 4 zbavuji a jdou do "lepšího"


Houmr94 si vybral závojnatky, my se mu je snažíme rozmluvit. Měl by se proto podívat do atlasu co se mu líbí a pak se ZDE zeptat jestli si to tam může dát. Ono je fakt, že 30l je prcek a nedá se s tím skoro nic vymyslet ALE něco jo.
Dostat tu 30tku já do rukou tak tam nasadím hlavačky.

Walker: viděla ... doma mám dokonce 16 a 9l akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 12:12 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: Imii
Nezlob se na me, ale asi jsi v zivote nevidela 30L akvarium. Je totiz hrozne male. Neonky absolutne nepripadaji v uvahu, celkovy pocet malych ryb (malych, tak kolem 4cm V DOSPELOSTI)by urcite nemel presahnout desitku. Neony potrebuji plavat, to se ji v akva o delce 50cm tezko podari.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 11:54 Muž PentueR [256] – Re: Imii
Děvče já nemám v plánu se s tebou hádat, ale evidentně nechápeš ironické přirovnání.
Trvám ovšem na tom, že radit začátečníkovi - který podle svých slov ani neví jak odkalovat a který akva rušil kvůli řase - nacpat do 30l hromadu ryb, je totální kravina. Že tobě akva funguje je jiná věc, že máš v 56cm dlouhém akva ryby dorůstající kolem 10cm mne jen přesvědčuje o tom, že rady od tebe bych raději bral s rezervou. Ono jde všecko nacpat kamkoli, ale to už pak není akvaristika a probíralo se to tu mockrát.
Tímto s touto debatou raději končím, poslední dobou tu podobné věci vedou k nesmyslným debatám, které pak s původním dotazem nemají mnoho společného..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 11:39 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Imii
Ale i mezi těmi prťavími rybami jsou takové, co potřebují větší porstor k plavání a vyžadují chov v hejnu (viz tvoje neonky), nebo mají nedokonalé trávení (viz tvoje paví očka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 11:38 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: Houmr94
Jéééééé, tak z toho by byl janek asi každý.
Stručně a jasně. Žádná technika, z ryb jen párek pavích oček, sposta kytek a čekat. Když se objeví znova řasa, jako že se objeví tak zastínit a zase počkat. Když to bude fungovat aspoň půl roku a kytky zarostou aq, tak teprve uvažovat o nových dalších rybách.
Jinak není šťastné umístění v kuchyni, protože se ti na hladině můžou srážet výpary, tuky a další špína, ale já sám aq v kuchini mám a při trošce údržby to jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 11:26 Muž PentueR [256] – Re: Imii
Tak jak jsi to napsala je to doporučený počet ryb. Mělo by se vycházet z obecných pouček (kolik vody na cm ryby apod.) a ze zdravého rozumu. Pokud tady strýček ruší akva kvůli řase a založí si nové přerybněné, bude mít řasy zpět a nejspíš o trochu víc... Nejde přece jen o to, jestli se tam ryby vejdou - s podobným uvažováním tam nacpeš na délku třeba tři kapry.

Ono i 6 pavích ok je dost, vzhledem k tomu, že u živorodek je potřeba počítat s vyšší zátěží na akva a množení. Ono udržet 30l v chodu není sranda..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 08:50 Muž PentueR [256] – Re: Houmr94
Kolego, níže ti radí dobře - nejprve něco nastuduj, protože akvárko není kuchyňský mixér, do kterého naházíš ingredience které se chutnají tobě a po zamixování a konzumaci ti nebude blbě...
Z tvého popisu je jasné že nevíš prakticky nic o rybičkách, o odkalování a (ne)potřebné technice v akva. Na vše tady najdeš spoustu odpovědí jak na fóru, tak v článcích a těžko tě někdo povede za ruku, když je vidět že ses ani nesnažil tady něco pochytit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2009 08:42 Muž PentueR [256]

Já bych si do 30l dala toto:
- 10ks neonek (i když mě osobně se nelíbí)
- 6 ks pancéřníčků malých, trpasličích nebo nejmenších
- 6 ks pavích oček
- a možná 4ks krunýřovců jednopruhých


26 rybek do 30l akva? Získal jsem dojem že se na tomto fóru už chvíli pohybuješ a něco už víš a teď poradíš začátečníkovi přerybnit nádrž? Olala..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 01:08 The Edge
No tak mně je 33 a řekl bych, že jsem už přes 20 let začátečník :-D
Dlouho jsem měl kančíky příčnopruhé a mohu potvrdit, že ti snesou opravdu hodně :-D
Ale v poslední době se začínám snažit, akva mám 120 L a mám tam jen páreček čichavců zakrslých a 2 ancistrusy. Uvažuji o mřenkách trpasličích, nelíbí se mi množící se okružáci. Pak své akva tady taky vystavím, až si budu myslet, že se za něj nemusím stydět... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2009 00:56 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Houmr94
Houmre,vůle pomáhat by tu byla...Ale:
Už ti tu napsali, kam se máš podívat, dokonce i linky tu jsou.

Takže to vypadá, že chceš, aby se tu všichni rozepsali a poradili podrobněji,přestože tady na webu ty informace jsou a přitom ti prolejzaj mozkem naprosto nepoužitý. smich

cituji co ti bylo navrhnuto:
Tak tohle ani náhodou. Ani Ancistrusové ani závojnatky se do 30 l nehodí.
A: krevetky
B: 1 Betta
C: pár Dario dario
D: s přimnouřenýma očima několik mikrorazborek

A TVOJE REAKCE:
"Ano ano O těch krevetkach sem taky přemejšlel muzu je mít s normalnima rybama? Tak jedna zavojnatka a něco k tomu. A mohli by jste s víc rozepsat?

A pak sem se chtěl ještě zeptat všude čtu něco o CO2 jestli to dobře chapu je to pr rust kytek a zabranovani ras, ale jak ho dostat do vody jak se prodava atd."

Myslím, že se ti poradit nedá. Ale zastřelit , to by šlo... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 00:39 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Jurasek
jsem tady nový a s akvaristikou nemám vlastně žádné moc velké zkušenosti
To bohužel mluví za vše,dočkal by se jen zklamání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 00:36 Muž Jurasek [137] – Re: Romy
Zkušenosti a pečlivost potřeba jsou, pro začátečníka je to nevhodné, máš naprostou pravdu. Mám v pokoji v létě 30˚ od 13 do 22, vím o jakých podmínkách se mluví, ale šlo to zvládnout a akvárečko prosperovalo. Byl tam jeden beťák a základní odolné rostlinky. Hodně rostlinek. Stabilní jako domeček z karet, ale s odpovídající péčí hezké a funkční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 00:30 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Jurasek
Ano,za určitých podmínek a s určitými zkušenostmi.Malé,vlastně mikro akvárko je více než křehký ekosystém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 00:24 Žena Dinamit [68] – Re: Tyboo
Taky mám pokoj na jih (6. paneláku v Praze). V létě problémy zatím nejsou a v zimě naopak přitápím. Jinak jestli nemáš moc velké zkušenosti s akvaristikou, tak si radši pořiď 50 - 100 litrové akvárium. Bude ti lépe fungovat ekosystém a budeš se z toho pak více těšit ;-)
A pokud to akvárium neumístíš přímo k oknu, ale na druhou stranu místnosti, jako já, tak ta teplota vody bude cca 25 °C ;-)

re Polux: to bude zase v létě megatéma :-D . Jak chladit vodu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 00:23 Polux – Re: Tyboo
Nejlip si nech slepit nebo si kup akva.Pokad mas penize na zbyt kup si vetsi akva palec Se zamysli kolik ti zbyde cisty objem akva ? Myslim ze to bude nakych 12-15l a co stim ? To rovnou muzes zaridit flasku z okurek. ano A tul 20l si nech na morce.A co se tyka teploty tak je sposta zpusobu jak chladit vodu ale je to zase o penizkach sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 00:10 The Edge – Re: Tyboo
To znám. Já mám okna na jihozápad, tzn. že v létě se začne slunce opírat do okna asi v 11 dopoledne a pere až do večera. A když jdu spát, tak je v pokoji 30 st. i když jsem měl celý den zatemněno, takže na noc otvírám jeden díl okna dokořán, aby se tam dalo spát. :-O
Ale rybky zatím vždy léto přežili a teď v zimě problémy s horkem nemívám, ještě jim přitápím na 24°C, v místnosti je asi 20. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 00:04 Muž Jurasek [137] – Re: Tyboo
Za určitých podmínek to jde, ale dvacet litrů bude hodně křehký systém. S výběrem rybek a rostlin odpovídajících takovému akvárku by to nemusel být až tak velký problém. Ale chce to hlídat a dávat si pozor. Čím menší akvárko, tím je to horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 00:01 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Tyboo
V podstatě sis odpověděl sám v předposledním odstavci.S touto litráží a v těchto podmínkách je to víc práce,než užitku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 23:52 Tyboo – re:
myslím že jako 1. akvárium na nabytí zkušeností stačí.. no jasný žaluzie mám pořád zatáhlé ale to horko v letních měsících je tu stále
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 23:47 Polux – Re: Tyboo
No nevim 20l je dost malo !! Ale jestli to chces tak okno zastin zaluzii nebo zavesem a mas po sviceni do pokoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 23:41 Tyboo – založení akvária do pokoje
Dobrý večer,

jsem tady nový a s akvaristikou nemám vlastně žádné moc velké zkušenosti. Líbí se mi ten relax při koukání na plavající rybičky v pokoji uživatele Ramires a ten mi nabídl,že mi vrátí mé asi 20L akvárium.

Akorát mám dilema jestli to má cenu protože mám pokoj na jižní straně domu a celý den mi sem svítí sluníčko přes veliké okno. ted v zimě i když netopím tak tu mám od 11-15:30 celkem velké horko v průměru 25-30 stupňů. v létě je to samo mnohem horší, navíc to horko je tu od dopoledne do večera.
Bojím se že by rybkám asi docela vadilo a navíc by se tím mnohem rychleji množily řasy a akvárium by se muselo neustále čistit.

Tak bych rád věděl, jestli mám přehnané obavy a nebo se na to mám fakt radši vyprdnout( dávat své akvárium do jiného pokoje je utopie).
Díky za odpovědi a případě duplicitního tématu se omlouvám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 19:37 MrZdenda
Založil jsem profil, takže případné návrhy můžete psát tam, díky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2009 19:18 Muž Yirka [9118] – Re: Houmr94
Je dobré, že si uvědomuješ některé chyby, které jsi udělal, proč je však chceš opakovat? Já si myslím, že bys měl přes své již získané zkušenosti znovu nastudovat zakládání nádrže apak se zeptat jen na některé nejasnosti,takto ti těžko někdo bude sloužit jako komplexní nápověda na plný úvazek. Když toho dokážeš tolik napsat,určitě zvládneš i něco přečíst.
www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [121] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145811x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=6001