Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 141 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.10.2006 10:26 Katka Horácová – rady
Lidi zlatý, tohle není nic proti tomu, jaké kapky často dostanou nezkušení lidé na kočkařských webech, když dělají chyby, které jsou pořád dokola omílány. I tam se najdou takoví, kteří vyhrožují, že kočku utratí... Vždycky by mělo platit to, že než si pořídím jakoukoli živou bytost, tak nejen že si nastuduju co nejvíc o tom, co potřebuje, ale taky to konzultuju s jinými chovateli PŘEDTÍM, než si ji pořídím. A nejlépe s vícero chovateli. A je jedno, jestli jde o kočku, psa nebo rybičky - nejsou to věci, jsou to živí tvorové, za které přebíráme odpovědnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 08:37 pirát – AQ
Pokud se voda tak rychle kazí,bude v AQ "něco" co to způsobuje.Píšete ,že jste kamení vyvařila a co dno ,jak často krmíte a kolik jim tam toho dáváte,máte puštený filtr 24h denně a jaký typ máte,pokud ještě zavítáte na tenhle web,zkuste na tyto otázky odpovědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.10.2006 07:26 Štěpán – .
a) Já jsem nejenom nadával, já jsem taky radil, už od začátku.

b) Nikdo po mě nemůže chtít abych se k tomu rybímu mučiteli choval s respektem a láskou.

c) Že je potřeba mít testy a tu vodu kontrolovat jsem já osobně pochopil už ve 13 letech, nedovedu si vysvětlit proč to nepochopil on.

d) badatel by se neměl divit, že tady není 100% oblíben, měl by chápat proč a neměl by se urážet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 00:17 Žena katunka [158] – blek
Já jsem taky rychlokvaška a rybky žijou, myslím, že není třeba měsíc studovat, stačí dodržet pár základních postupů a všechno jde. A když mám problém tak vy tady mi vždycky poradíte :-D
Samozřejmě před založením jsem si pár článků přečetla a další problémy řeším až jak přicházejí...(krupička, řasy atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 00:13 Žena Wampi [54] – hm
já nejsem optimista , já tipuju, že to vylil, a pokud ne tak jestli nás čte, tak ať se hájí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.10.2006 00:10 blek – asi ne
Myslím že fráze „vyliji rybičky do záchoda a s akvaristikou končím“ byla myšlena obrazně a v podstatě znamená „vlezte mi na záda, člověk potřebuje pomoc a zatím mu tu nadávají“. Docela to chápu, ale jestli to čte i BADATEL tak pro něho mám vysvětlení:
na podobné otázky se na tomto i všech ostatních akvaristických fórech odpovídá stále dokola dnes a denně, takže i odpovídající mají jakési nutkání zalamentovat - … „ach jó, další rychlokvaška ušetřil dost peněz a myslí že zakoupením všeho co v akvaristice mají bude mít za týden luxusní akvárko…“
Vědeckému pracovníkovi snad nemusím připomínat že není třeba objevovat objevené, před započetím experimentu postačí důkladné studium všech dostupných zdrojů.;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 00:09 Žena Wampi [54] – nevím nevím
jestli by tohle někdo vydržel číst a nehlásit se to teda nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 00:07 Žena katunka [158] – Wampi
Já myslím, že nejsou, myslím, že nás badatel čte i když se nehlásí a zkusí to podle návrhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 00:05 Žena katunka [158] – Wampi
Jéééé děkuju, ale ne vážně: dělala jsem si srandu, ž mám ve 112 l čtyři závojnatky, 2 čichavce, 3, pancéřníčky a 8 parmiček nechtěla bych mí přerybněno, začala by mi hnít voda a všichni by mě tady ukamenovali :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 00:05 Žena Wampi [54] – hlasování
ještě můžem hlasovat, kdo si myslí, že jsou ryby v hajzlu a kdo ne.. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 00:03 Žena Wampi [54] – katunka
mohla bych tě obdarovat mollama... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 00:02 Muž [] – wampi
a taky čím krmily..... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 00:02 Muž Horác [3942] – to Casthor
Já jsem reagoval na to, co chtěl udělat. Jestli to chtěl (nebo nechtěl) udělat doopravdy nebo jestli to už udělal, to jsou v tuhle chvíli naprosto zbytečný spekulace, protože ty ryby už možná dávno cestujou potrubní poštou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 00:00 Žena katunka [158] – Wampi
A taky jsem začátečník (takže co tady vlastně někomu radím, že?)
Ale týrání zvířat (jakýchkoliv) nemám ráda a kdyby se mým rybkám nedařilo, tak bych je fakt radši někomu dala (tímto se opět nenápadně hlásím, kdyby měl někdo zájem mi něco darovat :) :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 00:00 Žena Wampi [54] – no
Koukám, že ten tazatel neboli badatel tam píše, že má psy, kočky, děti. Já tipuju, že děti přehnaně a nejspíš tajně krmily o 106
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 23:52 Žena Wampi [54] – katunka
no tak vidíš a to máš závojnatky, to je práce navíc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 23:51 Muž [] – horác
Na druhou stranu, Horáci, ty když se vytočíš, nebo když se do tebe furt někdo naváží tak nikdy nic neplácneš, co potom neuděláš? Já se badatele nechci zastávat, ale třeba to tak vůbec nemyslel. Vem si, že byl nešťastnej z toho, že se mu nedaří, ačkoliv si přečetl nějakej manuál a chtěl se poradit a místo toho se do něj začal Štěpán navážet. Není se co divit, že se vytočil..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 23:51 Žena katunka [158] – wampi
Pár ryb mi teda chcíplo, příčinu neznám, ale akvárko mi nikdy nesmrdělo, to je zase fakt...A to mám závojnatky a ty v jednom kuse kakají, už ani nevím, jak vypadají bez hovínka u zadku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 23:48 Muž mirlun [48] - Rostliny – prostě příroda
no to moje taky nevoní zrovna po fialkách....
(ps:20litrů- 3 ryby jsem dával do akva po 2 dnech(použil jsem rostliny a chemii) a zbylých 7 po 6 dnech. už to bude teprve měsíc a dvakrát už se narodily malé..co teď s nimi? :-( )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 23:48 Žena katunka [158] – Horác
Hele my se tady snažíme ty rybky před záchodem zachránit a ty do toho takhle šlápneš :-D
V zásadě máš pravdu, ale chápu, že když se badatel už tak dlouho snaží a pořád bez výsledku a pak jde prosit o radu (což je výborný, taky se na mohl vy... rovnou) a tady dostane jenom vynadáno, tak je možná opravdu ve stavu to akvárko vzít a narvat ho ze vzteku do záchodu celý :) :)
Někteří chlapi takhle vzteklí bývají, věř mi smich smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.10.2006 23:47 Muž MartinK [3] – .
Opravdu zajímavá diskuse.
(Všem doporučuju si jít čichnout k vlastnímu akvárku a trochu se vžít do vlastních rybek. Možná se nemají tak fajn, jak si myslíte.)
badatel: Rozhodně se nenechat odradit neúspěchem a narážkama namyšlených lidí. Držel bych se rad bleka. Sám si myslím, že problém bude velmi prostý (nejspíše překrmování).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.10.2006 23:47 Žena Wampi [54] – cože?
Heleďte , mě zas nepřijde , že byl Štěpán, zas až tak nějak moc hustej. Musím se ho zastat, rozhodně víc jeho , než někoho, kdo se nasere a vyhrožuje tu tím , že je jde vylít do záchodu. Zásadně si je neměl pořizovat, když o tom věděl prd. Hele tak schválně...kolika z vás se stalo, že mu voda nesnesitelně smrděla a chcípaly mu ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 23:44 Žena katunka [158] – ....
Já jsem čuchala :-) ale těžko říct, nějak si teď nemůžu vybavit, jak voní vlhkej mech smich
No každopádně je cítit jako...hmmmm....no tak trochu jako akvárko (rybina, voda, rostlinky) :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 23:43 Muž Horác [3942] – jiný pohled
Poté, co se mi toto smutné téma trochu rozleželo v hlavě, napadla mě ještě jedna věc. A i když je to v naprostém rozporu s tím, co jsem psal nahoře (neházej flintu do obilí, hlavu vzhůru a pod. ...), napíšu to sem. Nemůžu jinak.
Člověk, kterej se nerozpakuje hned po prvním neúspěchu popadnout akvárko a vylejt ho do hajzlu i s rybama, takovej člověk by to akvárko mít neměl. Takovýmu člověku by se mělo ouředně zakázat chovat jakýkoliv živý bytosti a ne ho povzbuzovat, aby nevěšel hlavu.
Takže já tímto beru svá konejšivá slova zpět. Protože jestli chceš s tou akvaristikou skončit tak, jak jsi popsal, tak jsi u mě UBOŽÁK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 23:42 Muž Jirka [10] – .
Souhlasím se vším co tu kdo napsal,jen je škoda,že Štěpán toliko nadával,až rybičky skončily v záchodě rozzureny
A pokud se nepletu nikdo tu nenapsal tak podstatnou věc a to nevypínat filtr na noc!!!Což dost nezkušených začátečníků dělá a přes noc mu bakterie ve filtru umřou a voda je kalná a smrdí jak bolavá noha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 23:32 Muž [] – katunka
máš pravdu, ale jestli to badatel myslí s akvaristikou vážně, tak se nenechá odradit vytočeným hulvátem. Věř tomu, že do očí by mu to asi neřekl... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 23:28 Muž [] – mirlun
jestli tazatel píše, že voda příšerně smrděla, je zřejmé, že tam žádná dětmi nalitá tekutina nebude. Zdravá voda v akva voní jako vlhký mech.
Zápach svědčí o probíhajících hnilobných procesech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 23:27 Žena katunka [158] – Casthor
Jo jo, mně jenom naštvalo, že se tady badatel nechal vytočit jedním člověkem, kterej místo aby konstruktivně radil, tak jenom nadával a možná vzal nešťastnýmu akvaristovi chuť zkoušet to dál. Ale těch rybek by mi fakt bylo líto. Neříkám, že moje občas netrpí, ale rozhodně bych je radši někomu dala, než vylila do záchodu. No ale my se tady možná zbytečně unavujeme a badatel po tom, co tady byl urážen a napadám na toto fórum už nikdy nevkročí....škoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 23:21 Muž mirlun [48] - Rostliny – nezatracovat
nikdo z nás nezná momentálně stav, v jakém je akvarium tazatele a nikdo z nás nemůže vědět s jistotou, proč se mu nedaří mít akva v dobrém stavu. nikdo z nás tady neuvedl zcela exaktní odpověd, ani nenabídl všechny alternativy řešení(..aby si mohl tazatel vybrat správnou odpověd). a ve vědě nemáte naservírovány možné odpovědi na podnese, sami si je musíte teprve formulovat a pak až vybrat a to ještě s pravděpodobností, že jste nepostihli všechna možná vysvětlení...
(co když tazatel dal na nějakou radu "zkušeného?" prodavače a nebo někde bylo forum, kde byl nějaký amater nebo prostě děti něco nalily do akva....) nedělejme si legraci z laboranta, co se držel postupu, prosím. (sice by mě zajímalo povolání(zvědavost))
každopádně zvolil větší akva a každý neúspěch je pro nás všechny poučením se.
Prosím tazatele aby po čase napsal, jak to dopadlo.(předem díky)
(a ještě: není jedna pravda... :-) ) :)
tak hodně zdaru!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 23:18 Muž [] – všem
Tak přátelé, pročetl jsem si tuhle vypjatou debatu a dospěl k přesvědčení, že se všichni snažíte badateli poradit, ale každý svým způsobem a všichni v zásadě dobře. Jenom poznámka na okraj pro badatele - Každý začátek je těžký a ty tvoje rybičky si nezaslouží skončit v záchodě. Nevěř všemu co ti poradí odborníci v prodejně a pozorně si znovu přečti, co ti tady všichni radili. Vydrž a vše bude OK palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 23:18 Žena katunka [158] – ...
No to snad ne!!! Jestli jste ještě tady tak si prosím přečtěte všechny dobře míněné rady! Nemůžete se divit, že většinu akvaristů naštve představa trpících ryby....A pokud jste opravdu pevně odhodlán akvárium zrušit, tak rybičky nabídněte na inzerci, určitě se nějaká dobrá duše najde, která jim dá, co potřebují. (Skromně se hlásím jako první smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 22:32 Žena Wampi [54] – ....
Já myslím, že už je vědecky vylil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 22:24 Žena katunka [158] – ...
Tak tak, jak píše blek, jenom bych ještě doplnila, že i ve vodě na první pohled křišťálově čisté mohou být nadlimitní hodnoty dusitanů a dusičnanů, jinak než testem se to zjistit nedá. Pokud už voda smrdí či dokonce hnije je to známka toho, že hodnoty byly už předtím špatné. Pokud to zde ještě nepadlo tak připomínám, že filtr se nesmí vypínat!
Zkuste odkalovat a odstátou vodu nahradit čistou.
Hodně štěstí!!!
P.S. Nitrifikační bakterie potřebují na osídlení filtru cca 4 týdny teprve potom mění čpavek na NO2 a pak na NO3, vypínáním filtru, chemií a výměnou vody v celé nádrži bakterie opakovaně zabíjíte, pak nepomůže ani Nitrivec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.10.2006 22:10 blek – rada
Radit vědeckým pracovníkům se nepoštěstí každý den:-)
Takže vědecky:
Voda se kazí protože se do ní dostává víc produktů než jsou užitečné bakterie schopné eliminovat.
a) je třeba omezit přísun těchto látek
- dieta pro ryby
- žádné chemikálie na úpravu vody, preventiny a jiné nesmysly
b) je třeba zpomalit rozklad těchto látek
- vypnout topení
c) je třeba pravidelně odstraňovat tyto látky z nádrže
- pravidelná výměna menší části vody (20% každý třetí den)
d) je třeba podpořit kolonizaci akvária bakteriemi
- nepoužívat žádnou chemii
- zpomalit oběh vody filtrem a nečistit ho
- nevyměňovat víc jak 1/3 vody v nádrži naráz
- zasadit větší množství rychle rostoucích kytek ( Egeria. Limnophila Ceratophyllum)
e) je třeba mít trpělivost nejen s nádrží a nelít jí do záchodu předčasně ale i s různými poradci na akvaristických fórech. Základní vlastnost vědeckého pracovníka je přece umění odhadnout která odpověď je správná a která ne. :-) ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.10.2006 22:01 Žena Wampi [54] – hm
Souhlasím se Štěpánem, je to síla. Pokud se musela vyměňovat komplet celá voda , tak to to muselo teda vypadat. A jak píšeš , že to neskutečně smrdělo, tak co si tam prosím tě dával ?Jestli ne třeba ty mražený nítěnky nějak na husto?Musí se s tím krmit fakt opatrně. Hele a jestli ty rybičky fakt vyleješ do wc, tak co si zač? Bude z tebe jen další zmetek , co si koupí něco živýho a pak , když jsou s tím problémy tak se toho co nejsnažší cestou zbaví. Byl to jen doplněk bytu? Vzchop se a zamakej na tom laborante. pleas :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 21:50 Štěpán – .
No badateli, já jsem si přečetl tohle:

"Neskutečně smrděla, ryby plavaly na hladině, lapaly po dechu a každý druhý den některá chcípla."

a od té doby tě nemám rád... (mírně řečeno)
Tohle se NEMŮŽE STÁT, když o tom člověk ví jenom TROCHU!

20 ryb je (možná) OK v rok starém zaběhnutém akváriu. že tam máš 20 ryb teď je důkaz toho, že jsi správné postupy prostě NEDODRŽEL.

A pravděpodobně pracuješ pouze jako laborant, protože vědec by na to šel zcela jinak. Tomu by stačilo zjistit důležitý parametry vody, a sledoval by je, a kdyby zjistil že se něco vyvíjí nějak špatně tak by

VČAS ZASÁHNUL A NENECHAL BY TO DOJÍT TAK DALEKO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 20:32 Muž Horác [3942] – to badatel
Rybičky do záchoda - NE! Ač se Ti nelíbil Štěpánův tón, poradil Ti to nejlepší, co se v takové situaci poradit dá. Já bych měnil vodu třeba každý den, klidně i 50% (odstátou). Filtr zatím nečistit - a pokud, tak pouze ve vodě z akvárka, ne z vodovodu. Dokud se to nezklidní. Nepřekrmuješ? Podle mě bude problém právě ve filtru - nedostatečné odbourávání dusitanů na podstatně méně toxické dusičnany. Nic jiného mě nenapadá. Co je to vůbec zač, ten filtr? (výkon, objem filtrační hmoty, atd.?). Ty začátky můžou bejt někdy komplikovanější, ale jak radil mrakoplash: neházet flintu do obilí. Hlavu vzhůru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 20:03 R Muž Mrakoplash [1776] – badatel
no ja teda nevim proc hazet hned flintu do zita, urcite nekdo poradi ono se to lehko rekne ale jak poradit kdyz je minimum informaci.
Ja sem teda zacatecnik ale jedna vec me napada ten filtr perete v ciste vode ? nebo ho propirate v ty vode z akva ? :)

Jestlize v ciste tak zabijite bakterie v nem a tudiz nefiltruje jak ma ;-)
vic me nenapada s tim mam malo zkusenosti jedine snad pridat rostlinky a to celkem dost neco co rychle roste ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 19:41 badatel – Radce
Radce díky za konečně konstruktivní přístup, a alespoň nějakou radu. A Štěpánovi - pokud mě naučili počítat, tak 60l s propočtem 1cm ryby na 1l vychází dostatečně. Návody na úpravu a odstátí vody dodrženy do písmene, úprava kamenů a akvárka před prvním napuštěním rovněž. Filtr je čištěn pravidelně. Co takhle mi poradit, že mám špatný filtr, že by to chtělo molitanový? A ne od číňanů, pro vlastence. Kdybych našel radu v literatuře, už cca 40 let umím číst a přečetl bych si to. Vzhledem k tomu, že pracuji vědecky v laboratoři a jsem zvyklý dodržovat stanovené postupy, činil jsem tak i nyní při zakládání akvárka. Bohužel se voda zakaluje a kazí i přes tu největší snahu rybám "neubližovat" a proto jsem si myslel, že životní a chovatelské zkušenosti ostřílených akvaristů by mi mohly pomoci. Bohužel, jen dva přispěli konstruktivními a dobře míněnýmii radami. Štěpán zřejmě sedí celý den na netu a je jeho hobby poučovat nás tupouny a vtipně glosovat na naši adresu. Dík všem, kteří se snažili, ale radši po zkušenostech dnes radši vyliji rybičky do záchoda a s akvaristikou končím. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 19:28 badatel – Voda
tak voda je vyměňována každý druhý den 1/3, každý týden celá. Nevím co bych mohl proti trávení ryb udělat víc. Jak je již uvedeno nahoře, ty ryby tam nebyly dávány najednou a hned a bez porady v obchodě bezhlavě kombinované. A co se týká dusičnanů a dusitanů - ve druhém akvárku je ta samá voda a je čistá, absolutně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 19:20 Muž [] – -
Možná přendejte pár ryb na chvíli do toho 20l akva,alespoň takhle ulehčíte přerybněnému akvárku,než se situace zlepší. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 19:20 badatel – Voda
tak voda je vyměňována každý druhý den 1/3, každý týden celá. Nevím co bych mohl proti trávení ryb udělat víc. Jak je již uvedeno nahoře, ty ryby tam nebyly dávány najednou a hned a bez porady v obchodě bezhlavě kombinované. A co se týká dusičnanů a dusitanů - ve druhém akvárku je ta samá voda a je čistá, absolutně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.10.2006 19:12 Štěpán – .
jasně a konkrétně: teď si napust dva kýble vody a zítra je nalej do akvária, zítra udělej totéž a pozítří taky. to by mělo pomoct od akutní krize. kup si testy na dusičňany a dusitany a sleduj a vyměńuj vodu jak bude potřeba, vždycky den odstátou.

20 ryb dát najednou do novýho 60 ti litrovýho akvária je MASAKR! a nechat je tam trávit se v hnijící vodě JE STRAŠNĚ HNUSNÝ!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 19:03 badatel – voda
Díky za odpověď, faktem je, že v prodejně i v literatuře, kterou mám k dispozici,psali 10 dní a to jsme dodrželi, včetně úpravy vody chemikáliemi z prodejny. Myslím, že rozměrově mi to vychází, až na ty přísavky, ale teď mají tak 2.5cm a mohu to vyřešit až bude potřeba dalším akvárkem (každopádně jsme to nevěděli). Ale teď jsou ty ryby menší než by vyhovovalo v dospělosti a stejně se ta voda kazí.A docela dost závratně rychle. Vedle ve 20l akvárku je ta samá voda, ty samé rostliny a miminka od pavích oček a voda průzračně křišťálová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.10.2006 18:52 blek – začátek
Obávám se že už je asi trochu pozdě. Jedna ze základních věcí je, že ryby se dávají do akvárka asi 4 týdny po napuštění vody, další neméně podstatná věc je že do nádrže patří jen tolik ryb aby nádrž zvládla jejich metabolickou zátěž. Zjednodušeně se to počítá 1 cm délky dospělé ryby na 1l obsahu. Další jednoduché pravidlo je že do společenské nádrže nedáváme ryby v dospělosti větší než 0,1 délky čelního skla. Víš že třeba přísavka doroste 25 cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 18:38 badatel – nové akvárko a voda
nechci být dotěrný, ale v čem se neřídíme. Jasně, konkrétně - řečeno slovy klasika. Hned půjdu a udělám to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.10.2006 18:34 blek – začátky
"...začátky mám prostudované z několika knížek..."
škoda, že si těmi informacemi neřídíte. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 18:24 badatel – nové akvárko a voda
Ryb je 20. rostliny jsou 3 zakotvené a asi 5 plovoucích. Ryby jsme dodávali postupně od 12ks do těch dnešních 20. Umřely 2 mečovky, 1 danio bylo okousané a bez oka, pancéřníček.
K těm dusitanům, nepředpokládám, že v pražské vodě by měly být nadprůměrně se vyskytující, ale je fakt, že ryby mohou mít jiné limity než my. Jsem ale chemik a moc by mne zajímalo, co na testu na dusitany může bouchnout? Pravděpodobně moje znalosti z oboru akvaristiky evokují absolutní neschopnost ve všech oborech. Ale kdybych věděla vše, neptám se "odborníků". I když rady odborníků v akvaristikách Pet centra nikam nevedly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 18:19 Štěpán – .
To jste asi nestudoval dobře, protože ryby se do akvária nedávají s vodou ze starého, ryby se postupně zvyknou na novou vodu a pak se přeloví do nového akvária. Možná že jste si s tou vodou už přivezl dost dusičňanů na začátek!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 18:16 Štěpán – .
Kolik tam těch ryb je?!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [141] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=7001