Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 57 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 20:22 Muž zotyo [3] Re: romant
Ten substrát, asi kolko? cca 2cm? vo filtri mám náplň Zeo Carb, nechať tam alebo ho je lepšie vybrať? šneky pokúpim.
kamene, ktoré mám z rieky, mám nechať odstáť vo vode?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 19:58 R Muž romant [27987] Re: zotyo
Dno, bohaté na výživu je spíš plusem, chce to posléze do dna moc hloubkově nevrtat, tedy mít ten výživovej substrát dostatečně překrytej finálním pískem(štěrkem), k filtru jsem se ti už vyjáídřil v jiným vlákně. Nikam nespěchat, akvo nechat řádně zaběhnout, klidně podpořit nitrifikaci přidáním trošky sušenýho krkmení do prázdnýho akvária(bez ryb), klidně dát šneky, okružák, piskořky, hned při založení akvária. Já osobně měním vodu i v době záběhu a to klidně velmi často, což nikomu nenařizuji, jenom doporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 19:47 Muž zotyo [3]
V stredu idem založiť na nové akva. Stále sa považujem za akvaristu začiatočníka. I keď som už mal nejaké akva a aj to celkom fungovalo.
Mám na pláne kúpiť na dno štrk- flexi obklad kremičitý v stavebníctve. Rozmýšľam či dať aj výživový substrát? Váš názor?
Mám kúpený filter Jet flo elite 75+molitan a svetlo Blau mini PL light 18w.
V akva chcem mať kamene, jedno väčšie a pár menších+ koreň.
Mám kúpených 30ks staurogyne repens, viete mi ešte odporučiť menej náročné rastlinky na začiatok?
Tak isto by chcel aby ste mi poradili čomu sa mám vyhýbať a dobré rady na začiatok.
Budem mať doma vyrobené CO2+ tekutý uhlík.
Na vrchu akva bude sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 09:56 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: lhajek
Ohnivky měli minulou sobotu ve Viváriu Mělník, to máš ale taky z ruky. Je fakt, že je shání dost lidí a jsou vidět málokdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 05:16 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Wendy2
neonky budou nejspis v pohode. Mel jsem neonky modre and nechaly betu na pokoji. Tetry modere naopak byly pekny svine. Ale ty jsou taky 2x vetsi nez neonky. Ale obecne, kdyz je ryb hodne a jsou dobre krmene, nechaji zcizi ploutve na pokoji.
Jo, a taky bych jich dal aspon 30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 16:15 R Muž romant [27987] Re: Wendy2
No, konečně někdo, kdo se nebojí napsat, že by dal 30 teter. :) Jj dej jich tam 30 a už bych nedával ty pancéřníčky a udělal z toho skoro jednodruhovku, tedy s tím beťákem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 16:02 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: romant
jé dneska vyřeším všechno? šťastný to den! potlesk
kolik kousků těch ohnivek? 20? mohlo by být i 30? na dno pancéřníčky malé 10x ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 15:58 Muž Jifi [675] Re: Wendy2
No, já když jednu odpojím, tak mně zhasne i druhá tone
Takže poučení: ověřit to před koupí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 15:57 R Muž romant [27987] Re: Wendy2
Tak, tak, beťák a ohnivky, kombinace ověřená, spokojenost a na tmavým, vyniknou všichni. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 15:57 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Wendy2
a už mi i přišla odpověď :)

Odpověď:
Dobrý den, obávám se, že na nenáročné rostliny by světlo bylo opravdu silné. Bohužel zářivky nelze vypnout, pouze odmontovat jednu. Doporučil bych toto osvětlení: www.rostlinna-akvaria.cz/…

Takže děkuji mnohokrát všem za spolupráci, světlo je vybráno a osádku jdu řešit jinam ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 15:53 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Jifi
hm nám na jiném akva jedna ze dvou odmontovat šla, takže mě to ani nenapadlo, ale zaslala jsem dotaz přímo na rostlinna-akvaria.cz, tak uvidíme, kdyžtak se holt po něčem vhodnějším budu pídit dál, závěsné nechci kvůli dětem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2015 15:39 Muž Jifi [675] Re: afc1886
Bohužel, některá osvětlení mají zářivky zapojeny do série a tak se nedá jedna vypnout. Nesvítí pak ani ta druhá.

Spíš je výhoda, pokud se osvětlení zavěsí, pak se dá zvednout výš a tak se intenzita osvětlení dá regulovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.12.2015 15:29 R Muž afc1886 [14685] Re: Wendy2
Nejsem si úplně jistý,ale myslím,že u dvouzářivkových variant nelze vypnout jednu zářivku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 15:22 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: michalt
Tak světlo je díky vám vybrané, trubicím se nebráníme a to, co jste s Jifi navrhli, vyhovuje. Kdyby bylo moc silné, odmontuje se jedna trubice. Díky potlesk

drvi: Voda má 22°GH, upravovat ji nebudou (natož chytat dešťovku), neonky jsem viděla chovat v brněnské vodě, tak proto. Odkalovat naučím synovce a neteř, třeba je to chytne ;-) Zbytek obstaráme my na návštěvě hmm
Beťáka potřebujeme přestěhovat jako prvního, je momentálně v neudržitelných podmínkách :/

Ještě jsem koukala na tetru ohnivou, 20 ks?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.12.2015 15:13 Žena drvi [2894] Re: Wendy2
A proč ti vycházejí jen Razbory klínoskvrnné? Tyhle například jsou mnohem hezčí a zároveň menší rybicky.net/atlasryb/razbora_espeho, takže klidně 15 kousků by tam být mohlo. A na rozdíl od neonek drží poměrně stále hejno. Ale doporučuju beťáka přidat až se trochu ostatní rybky zabydlí, jinak bude celé akvo považovat za své teritorium a mohl by je napadat (vlastní zkušenost :) ). A jiné ryby už nedávat, těch 60 l není nic moc.
a také prosím - ať zapomenou na "bezúdržbové akvarium" . Betta i ostatní rybky potřebují čistou vodu, 1 x týdně výměnu 1/3 objemu vody, odkalit detrit, starat se o rostliny atd. Jinak akvárko moc pěkné dlouho nebude. A pokud mají hodně vodu tvrdou, doporučuju přidávat trochu dešťovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 14:41 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Wendy2
Wendy2 napsala: Chtěla jsem neonky, aby vynikly na černém pozadí a bylo to hezky barevné k červenému beťákovi. Z razborek mi vychází akorát klínoskvrnné, ale proti černé se budou trochu ztrácet, ne?
Počkej, co Ti ještě napíšou ostatní. Možná jsem já s touhle kombinací prostě neměl štěstí. Nebo by se možná místo černého pozadí dala použít jiná barva.

Wendy2 napsala: Kryt na akva žádný nemají, aby se tam daly zabudovat trubice. Takže jsem s výběrem osvětlení totálně v koncích :( Hodně by mi pomohly konkrétní tipy. Peníze prý nejsou problém, ale sedlácký rozum mi říká, že investovat do toho x tisíc je hloupost. Těch 1500,- je asi tak max.
Jestli by byla ochota jít do klasického trubicového osvětlení, co třeba tohle: www.rostlinna-akvaria.cz/… Není to sice to nejlepší na trhu, ale za tu cenu je to slušné provedení a intenzitou by to mohlo odpovídat té Diverse. LED osvětlení bude umět poradit někdo jiný líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 14:35 Muž Jifi [675] Re: Wendy2
Třeba danio perlové (Danio margaritatus) v hejnu cca 20 kousků by taky bylo pěkné.
Co nějaké takovéto osvětlení? www.rostlinna-akvaria.cz/…
Akorát na to vaše akvárko je to moc silné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 14:26 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: michalt
Nahoře bude krycí sklo.
Chtěla jsem neonky, aby vynikly na černém pozadí a bylo to hezky barevné k červenému beťákovi. Z razborek mi vychází akorát klínoskvrnné, ale proti černé se budou trochu ztrácet, ne?
Kryt na akva žádný nemají, aby se tam daly zabudovat trubice. Takže jsem s výběrem osvětlení totálně v koncích :( Hodně by mi pomohly konkrétní tipy. Peníze prý nejsou problém, ale sedlácký rozum mi říká, že investovat do toho x tisíc je hloupost. Těch 1500,- je asi tak max.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 11:16 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Wendy2
Přijde mě to jako dobrý plán jen s dvěma drobnostma. Topítko bych možná dal 75W. Já v podobném objemu mám 50W ale topím jen na 22°C a na tu vyšší teplotu by už mohlo být na hraně.
To osvětlení jsem neměl sice v ruce, ale když nechcete dávat CO2 a na tu skladbu rostlin co tam máte bych v LEDkách šel klidně na poloviční watáž. Nad svým 44L v práci svítím LED trubicí (účinnost nic moc) a ta má jen 9W na 60cm své délky a funguje mě to při výšce akva 35cm. Jukni do mé prezentace.

Jinak jak už jsem psal, když se to povede tak by to mohla být fakt hezká nádrž s minimem údržby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2015 11:13 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Wendy2
Z techniky bych pouvažoval jen o trochu jiném osvětlení. Vlastnostmi se mi zdá být v pořádku, ale zdá se mi nespolehlivé. Několika známým odešlo po roku nebo roku a půl. A když neodešlo, tak mu poklesla intenzita. Bude tam kryt nebo jen osvětlovací rampa?

Když bude nádrž v místnosti, kde teplota poklesne pod 20 stupňů, je důležité, aby bylo akvárium zakryté, aby se beťák nad hladinou nenadechoval chladného vzduchu.

Co se týká osádky, byl bych opatrný u kombinace betty s modrými neonkami. Osobně nemám dobrou zkušenost s kombinací betty a tetrovitých ryb v menším objemu. Betta je teritoriální a neonky někdy láká beťákova ploutev. Ale někomu to funguje bez problémů. Možná místo těch neonek nějaké razborky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 10:30 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)
Zdravím, švára dostal akva o rozměrech 70*35*25 (výška) a nechal na nás, abychom s tím něco vyvedli. Podmínkou je - "bezúdržbové". Jelikož mají chudáka bettu v hrnku vody s umělou kytkou, bez topítka a jen 1x za 14 dní dolijí odpar (v akvaristice jim bylo řečeno, že to takhle může být), rozhodli jsme se z toho akvárka udělat bettárko.
Potřebuji, aby na to koukl někdo kovanější než my stydim

Vybrali jsme:
Filtr: JBL CristalProfi e401 greenline

Topítko: DIVERSA Topítko 50 W - vytopit bude potřeba na 25°C, ale v hale, kde akva bude, je možné, že teplota bude klesat pod 20°C, bude tohle topítko stačit nebo pořídit silnější?

Světlo: LED osvětlení Intenso 21.6W, 84 cm DIVERSA - půjde napasovat na akva o délce 70 cm? není příliš silné?

Osádka: betta, 30x neonka modrá (zvládne tvrdou vodu?), 10x pancéřníček drobný

Rostliny nenáročné - anubias, kryptokoryny, růžkatec, egeria, hnědovka, řasokoule, mechy (bez CO2)

Všem za pomoc a radu děkuji ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2015 12:14 JoKa Re: Berry
Zkus coca-colu. Zcela vážně, beze srandy... Nalej na to, nech chvilku působit a vyčisti... Až mě samotného překvapilo, co všechno vyčistila... Samozřejmě pak pořádně vypláchnout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2015 08:17 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: saint21
saint21 napsal:....Takže šance přenesení řasy pomocí vyprání filtru v usazeních staré nádrže nehrozí?
Zárodky těchto řas se většinou mohou šířit i vzduchem takže pokud nebude nádrž hermeticky uzavřená tak tohle fakt nemá cenu řešit a spíš se soutředit aby nenastali podmínky pro rozvoj té či oné řasy, ale to už napsal romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2015 08:00 sachlj
Na vyčištění a desinfekci savo, to na čištění bazenů a studní. dávkování co tam píší.a pak řádně propláchnout. a používám taky hypermangán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 20:40 Berry Re: romant
Hm, citron tu mám. To mě nenapadlo. Zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2015 20:38 R Muž romant [27987] Re: Berry
Kyselinu citrónovou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 20:36 Berry – špinavé akva
Ahoj, nevím kam to napsat a založit nové vlákno stále ještě nemůžu.

Zachránil jsem od vyhození do kontejneru jednu nádrž cca 114L. Bohužel moje myšlenka, že nechám špínu odmočit a půjde to samo byla špatná. Pravděpodobně v tom měli křečky nebo tak něco. Co pomáhá na důkladné vyčištění. Případnně je to velký problém to tam nechat? Vidět to přes dno nebude. Spíš jestli to nebude něco vypouštět. Nechce se mi moc do čistících prostředků, ale asi mi nic jiného nezbyde než nějakou chemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 20:29 Muž saint21 [11] Re: romant
Vzhledem k tomu, že jsem u staré nádrž udělal několik chyb, kterých jsem si teď vědom tak snad ne. Každopádně děkuji za tvůj čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2015 20:20 R Muž romant [27987] Re: saint21
Když (ne)budou podmínky, tak (ne)budou ani řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 20:16 Muž saint21 [11]
Není potřeba to zase tak extrémně hnát. Udělám to jak jsi psal v příspěvku. S tím občasným krmením prázdného akvária jsem to už zapomněl přece jenom už je to dlouho co jsem zakládal novou nádrž a vzpomněl jsem si, že jsem to tak dělal i minule. Takže šance přenesení řasy pomocí vyprání filtru v usazeních staré nádrže nehrozí?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 20:02 R Muž romant [27987] Re: saint21
saint21 napsal: Dobře, takže když dám čistou vodu a vytáhnu molitany ze starého filtru a dám do nového tak to bude v pořádku?Jestli to chceš hodně urychlit, tak nezapomeň na kritický časy nitrifikace a když budeš už, už osazovat rybama, tak měň vodu denně, tedy před i po přidáním určitě vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2015 19:59 Muž saint21 [11]
Dobře, takže když dám čistou vodu a vytáhnu molitany ze starého filtru a dám do nového tak to bude v pořádku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   29.11.2015 19:56 R Muž romant [27987] Re: saint21
Klasický omyl. Nitrifikační bakterie jsou ve vodě přítomny pouze v míře velmi omezené, žijí tzv. přisedle na předmětech, sklech, dnu, filtru. :-)
Edit: Jestli chceš nějak efektivně s bakteriema novému akváriu pomoci, tak vymáchej nový filtr(média) v bodelu třeba odkaleného ze dna stávajícího akvária. V průběhu záběhu akvária můžeš sem tam lehounce zakrmit prázdný akvo sušeným krmenín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 19:54 Muž saint21 [11] Re: romant
Šlo mě o rychlejší naběhnutí nitrifikačních bakterie ve filtru.
Edit. Rostliny tam jsou a rybky taky. Všem se daří dobře, ale test je JBL 6in1 takže ta hodnota nemusí být úplně přesná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 19:52 R Muž romant [27987] Re: saint21
Při zakládání akvária není vydejchaná voda z jiných nádrží nutná k použití. ;-)
Edit: Nevím čím je to měřeno, ale ta nulová hodnota dusičnanů nemusí bejt tím pravým ořechovým, zvláště jsou-li v akváriu rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 19:49 Muž saint21 [11]
Dobrý den, je vhodné použít vodu ze zaběhnutého akvária kde se nachází černá štětičková řasa poměrně hodně pro zaběhnutí nové akvária? Děkuji za radu.
Edit: hodnoty vody jsem měřil a jsou všechny v normálu. NO3-0,NO2-0,KH-6°.PH-6,8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 18:49 Krista Re: Jindras
Ne filtr je nový, zřejmě se pohnula ta rampička :-) aq 60l moje první. Takže při nákupech tápu, ale z těch tří co jsem zakoupila je tenhle tichý a ta vodní sprška se mi zdála být dobrá. Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 18:38 Krista
Jo to bude ono ano děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 11:08 R Muž romant [27987] Re: Krista
Zřejmě se uvolnila ta rampička a vytryskla voda nahoru do krytu a po skle to steklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 11:05 Jindras Re: Krista
Pokud neteče akvarium,tak asi zlobí ten filtr. Jak velké je to akva? filtr byl taky starší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 10:50 Krista
Fotka k příspěvku Ještě jeden dotaz bych měla. Na fotu je moje první akvárium, které jsem založila dost ve spěchu, ale poslechla radu a měnila vodu 3týdny každý den 1/3 teď už jen jednou týdně. Nahoře se dost sráží voda a z pátku na sobotu mě brzy ráno probudil chrčivý zvuk filtru nad vodou a kolem akvária voda. Dolila jsem 3litry vody. Dost mě to vyděsilo, protože aq jsem kupovala starší a v rohu je spravované, takže první co mne napadlo že začalo téct. Mám teď filtr s takovou sprškou a ta je otočená do stěny aby dělala vír a okysličovala vodu. Už jsem chtěla běžet na vlak a jet do Prahy pro nové, ale po vysušení nikde ani kapka.Nevíte co se mohlo stát?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 08:41 R Muž romant [27987] Re: Krista
Tyhle substráty jsou fajn, ale prvoplánově to chce rostliny zasadit a posléze do dna už moc nezasahovat, žádnou hloubkovou orbu, aby se ten živinama nabitej substrát nedostával na povrch. Odkalovat samozřejmě můžeš, to se naučíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2015 08:36 Krista Re: secrof74
Právě kvůli rostlinám jsem volila NutriPlant, ale pak jsem si teda fakt nebyla jistá. Rostlinky zasadím až mi doručí písek a ten drobný štěrk. Objednávám hodně přes internet a fota někdy zkreslují. S NutriPlantem jsem si objednala pytel štěrku, ale je tak hrubý, že ho nemůžu použít. Uložím do sklepa k dalším omylům, např. třem filtrům :-). Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 08:24 Krista Re: romant
Takže musím ubrat.Dala jsem k zadní stěně asi tak 5cm a vymodelovala dva kopce a až bych to přikryla vrstvou písku a drobného štěrku měla bych nízký sloupec vody, což asi bettě nevadí, ale je tam toho moc. díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 07:10 Muž secrof74 [27] Re: Krista
Učitě si vedle nešlápla. Nutriplant není vůpec špatný. Ale jak píše Roman, je to podložní substrát, který slouží jako výživa pro rosliny a dává se jako spodní vrstva pod písek, nebo štěrk. Až budeš mít založené akvárko, tak pozor při přesazování rostlin. Vytahovat velmi opatrně, aby jsi Nutriplant nevytáhla ven. Měl by pořád zůstat pod pískem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 20:26 R Muž romant [27987] Re: Krista
Přikrej to, jak píšeš vrstvou písku, šterku a on ten humus bude sloužit jak má.
Edit: Jinak toho "humusu" nemusí bejt moc, stačí vrstvička 2cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 20:24 Krista
Fotka k příspěvku Dobrý večer, chtěla jsem si založit malé aq pro jednu Bettu. Objednala jsem si Nutriplant a po otevření boxu jsem byla překvapená a když jsem do toho humusu :-D zabořila ruku tak jediné co mne napadlo bylo, tak tohle teda asi ne. To jsem asi šlápla vedle, mohl by mi někdo prosím poradit? Má na to ještě přijít vrstva písku nebo drobného štěrku. Těžký je život začátečníka akvaristy ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 20:04 R Muž romant [27987] Re: marekm
Dej dotaz sem. rybicky.net/forum/11648
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 20:02 marekm Re: romant
OK a vies mi poradit ohladom zostavenia ryb?alebo to mam napisat do inej sekcie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 19:59 R Muž romant [27987] Re: marekm
Nestane, ale rozhodně před i po přidání nových ryb, tu vodu vyměň.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [57] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=2801