Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 111 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 14:16 Muž capko [40] – Re: dvorak
13l je pre ancíkov málo,potrebujú väčšiu nádrž.Daj párik do tej 120.Sprav im úkryty medzi koreňmi a skalkami,okrem toho kokosu do ktorého navŕtaj dieru a trochu ho zahrab do dna. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 13:14 Muž dvorak [94] - Rostliny
Tak jsem mluvil ze strejdem a vše jke domluveno.V akvárku budou pouze šneci a rostliny.
Ale mám další otázku,která se už týká mé osoby!!!!!!!!! )

Mám zřízenou odchovnu,ale zatím se mi nic odchovat nepodařilo,a tak ji chci přebudovat na nádrž pro ancitruse.
Nevím jaké je nejlepší prostředí,nebo jak nejlépe zařídit nádrž pro ně.Určitě jim tam nechám tu půlku květináče,přidám kokos,ale nevím,zda hö mám nějak ubrousit(aby v něm byl ,,vchod,,).
A teď mi došly nápady a potřeboval bych poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 11:10 Muž capko [40] – Re: dvorak
Do pohára od uhoriek patria uhorky a nie ryby X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 09:41 Muž Farrael [28] - Živorodky
No já bych se na sklenici od okurek vybodl. Sice ano může to fungovat. Dokonce i pancéřníček tam může být, ale to mi bylo jedenáct a do kapsy jsem měl tak hluboko, že bych ji prostrčil ruku skrz na skrz. Rodiče koníček nikdy moc nepodporovali a tak pro mne byl i zázrak, když mi mamka koupila Vasilinérii. Btw. měl jsem ji v Xté generaci v akvarku ještě snad rok a pul zpatky... Takže je fakt nezničitelná. Ale strejda je jiná kategorie. Chodí do práce a tedy si může dovolit do toho ty čtyři stovky vrazit. Je to prakticky nic, takže ho to opravdu netrhne. Můžeme si to i shrnout.
***
Akvarium objem 12L - 134,--
Vzduchovací motorek - od někoho nějaký starší i za 50,-- či přes aukci. Novej cca 150,--
Filtr molitanovej - 47,--
Rostlinky - od známých prakticky zadarmo.
Krevetky - i za 7,-- jednu
Rybky - radši endlerky jak gupky. jsou menší... ty jsou pomalu taky zadarmo, když na to přijde.
Písek do akva - může být z řeky i zadarmo. Jinak do takového akviška za cca třicku jeden pytel písku.
***
V nejlevnější variantě se vejde ani ne do tří stovek... V té dražší do čtyř set uplně v klidu. lampičku najde někde doma a je hotovo :-) Být tebou tak ho přemlouvám jak budeš moci. Udělá mu to větší radost za a) a za b) nebudou trpět rybky. Nikdy bych si totiž tohle nevzal na svědomí.
PS: pancéřníček v okurkovce nebyl dlouho za nějaký čas jsem se zmohl na dvanáctku :-) Stala mě tehdy všechny úspory sad Ale zase byl pancéřníček pak šťastý a já taky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 09:21 petulevrtule
Tady je pro inspiraci, že to může fungovat, sama mám doma jeden zařízený okurkáč. ALE POZOR, ŽÁDNÝ RYBY!!!Tohle max. pro 2 krevetky, možná tři (cherrynky). Ryby potřebují prostor, ne věžení...Je třeba pravidelně dávat čistou vodu (odstátou) a odkalovat dno. Světlo mi stačí z parapetu. Na hladině mám pár pistií a rostlinky krásně rostou.

rybicky.net/nadrze/7630
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2009 09:03 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: FranzFritz
Každý si nakonec zřídí to, co chce. Ale proboha, aby někdo nepochopil, že by se do takového "akvária" daly dát rybky. Nejde o to, že je to netradiční řešení, ale že je to týrání ryb. Jinak nějací okružáci by to snad snesli, ryby v žádném případě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 07:56 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: dvorak
Pokud chceš opravdu naštvat uživatelé tohoto akvaristického fóra, založ si akvárium v láhvi od okurek. Mám s tím osobní zkušenost :-D Podívej se do mé prezentace nádrže. Tolik nenávistných, urážlivých, anonymních zpráv jsem ještě nedostal jako zde. Z morálních důvodů jsem je vymazal, nedalo se to číst. Někteří akvaristé jsou totiž tak ortodoxní, že jakákoliv odchylka od normálu je přivádí k zuřovosti :-D Samozřejmě, byly i pěkné zprávy ano Moje rada zní. Založ si akvárko jaké chceš, posbírej informace a rozumně uvaž, co by v něm mohlo být. Hlavně se vykašli na dogmata a předsudky, které tu kolikrát čteš. Bude to tvé akvárium, tvá nádrž a ty se na ni budeš muset koukat. Nejdůležitější je, aby dělala radost tobě a na ostatní se .... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 19:31 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: dvorak
Jj,na šneky a trochu salátu se opravdu krásně kouká...Hezčí nádrž není...asi bych nad tím také měl zauvažovat...minimální náklady... hmm To je koníček jak má být... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 19:25 Muž dvorak [94] - Rostliny
No,to já vím že se ve sklenici nic moc dělat nedá.Ale myslím si,že šneci to napohodu přežijí a že nebude s tím žádný problém,když bude jednou začas čistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 19:18 R Muž Silent [5949] – Re: dvorak
Chce mít v akvárku živo? Spoustu šneků a nějakou krevetku? :-| No já nevím. Buď se uůdržbuje nebo tam za čas bude mít spíše mrtvo. S pěti litry hrubého objemu se moc dělat nedá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 19:11 Muž dvorak [94] - Rostliny
Tak teď jsem se vrátil od strejdy,a říkal že ghupky překousne,ale protože chce mít v ,,avkárku,, živo!,tak chce tam mít spoustu šneků a prej nějakou krevetku,tak uvidim.
Jinak:Ten štěrk hce jemnej černej;rostliny buď ode mě,nebo takový jaký budu mít v krumlově ve zvěrimexu(ještě tam žádný neměli-takže rostliny budou ode mě)
Spoustu šneků a později krevetku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 18:11 Muž dvorak [94] - Rostliny
Ok,zejtra jdu k nim tak to nějak vyřídím,popř napíšu nové požadavky:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 18:09 Muž Romy [1822] - Cichlidy
dvorak napsal: Nezastávám svůj názor,jen mě strejda požádal o radu,tak se ji zde pro něj snažím získat.
80 l akvárko zaplnil na přání 5 a 3 letých dcer křečkem nebo co a výbavu také neměl.Měl pouze filtr který je nefunkční,světlo měl půjčené ode mě(mám je teď na odchovně) a to je vše co měl.Možná mu zbyl teploměr


Promiň,ale rybičkám ať se raději nevěnuje...to,co by stvořil, by mu stejně radost nedělalo.S pětilitrovým okurčákem jsme jako mladí chodili pro pivo...nikdy by mne nenapadlo do toho dát třeba jednu rybku...a to už jsem byl poměrně ostřílený akvaristický potěr...Snaž se mu to spíš rozmluvit. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 18:08 Muž ludviko [24] - Živorodky
No snad mě za to neukamenujete, ale už pár měsíců mám v "pětilitrovce" několik valisnerií které jsem neměl kam dát. S nimi jsem si tam zatáhl i pár okružáků a v substrátu které jsem dal na dno byla i nějaká ta piskořka. Celá sklenice stojí pod zářivkou vedle jiného akvárka. Údržba spočívá jen ve výměně 2/3 vody jednou týdně. Valisneriím se evidentně velmi daří (odnožují jak vzteklé) a šneci taky nezdrhají, takže jsou snad také v pohodě. A nevypadá vůbec tak špatně jak by se mohlo zdát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 18:07 Muž dvorak [94] - Rostliny
Jasně,dík moc,to je aspoň rada!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 18:03 Žena VF [1] - Plži
já mám doma něco podobného, ale ryby do toho opravdu nepatří.
Doporučila bych toto složení:

okružák kanadský- rychle se množí šnek (2ks)
Egeria densa- douška hustolistá se může nebo nemusí zasadit do dna, vytváří spleť
Dno- říční písek o zrnitosti 0,2 až 0,5mm vrstva 3-5cm, raději tmavší
Osvětlení- by uřčitě nemělo chybět, lampička nebo denní světlo
Filtrace- není u tak malého objemu nutná, ale akvárium se musí čistit častěji

tak doufám že to aspoň trochu pomůže ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 18:03 Muž dvorak [94] - Rostliny
Nezastávám svůj názor,jen mě strejda požádal o radu,tak se ji zde pro něj snažím získat.
80 l akvárko zaplnil na přání 5 a 3 letých dcer křečkem nebo co a výbavu také neměl.Měl pouze filtr který je nefunkční,světlo měl půjčené ode mě(mám je teď na odchovně) a to je vše co měl.Možná mu zbyl teploměr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 17:58 Muž grizly [145] – Re: dvorak
3-litrovou flašku od okurek jsem použil v krizi jako karanténu pro gupku. Dal sem jí tam růžkatec, žila v ní cca.10 dní. Nadšená a štastná se svého přechodného bejvaku ale určitě nebyla. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 17:57 Žena Alena.sv [89] – Re: dvorak
Taky by mě zajímalo, proč se nevrátí k těm 80l?? Vždyť veškerou výbavu má,ne? Investice by velká nebyla(max. nové rostlinky) a radost nesrovnatelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 17:56 dest – Re: Pipu
obavam se ze tento clovek neprisel pro radu ale stat si za tim ze da do 5 litru ancika a pavi ocka .. k tomu jako bonus dve huste kytky nejlepe javskej mech a tak 2 /5 cm dna a postavi to na okno ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2009 17:54 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: dvorak
Jo ale počítá se to s rybami v dospělosti... gupka má 3-6cm...na páreček potřebuješ nejméně 6litrů vody a kde je prostor, který bere dno a rostlina... takže na 2 gupky potřebuješ alespon 10 litrů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 17:53 dest – Re: dest
vem to asi tak jako by tebe nekdo s metrem osmdesati zavrel do 2x2 metru s jednim stolkem a zij si tam ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 17:52 dest – Re: dvorak
to co se pise je proboha jen to nejhorsi doporuceni kdyz uz to jinak nejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 17:48 Muž dvorak [94] - Rostliny
No,já si myslím že páreček Gupek by tam klidně mohl být.Píše se 1 l vody na 1 cm ryby,takže kdyby měřili 2 cm tak 2 se tam vlezou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 17:48 dest – Re: dvorak
rekni pribuznemu ze jestli chce kazdej mesic kupovat nove rybky a utrapit je zbytecne at si jich tam da 5 a sam uvidi za jak dlouho mu to bude plavat brichem nahoru nebo se valet nedejboze jeste na tom pisku ... 5 l flaska je dobra tka mozna jako porodnicka pro male ale jinak opravdu ne at si koupi nano akvarium a ma tam vse potrebne tydle dotazy resit opravdu prestava mit jakykoliv smysl!

sorry za tvrdost pokud jsi to tak pobral ale nemam dneska moc dobrou naladu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 17:46 Muž Pipu [5] - Tetry
No ja bych do sklenky od okurek nedal ryby coze ... pokud by měla 10 l tak bych uvažoval o Betta spledens...ale 5 litrů... at si tam dá rosničku jako v pohádce Pan Tau :-) ale ne ryby. Musí investovat nejméně 400-500Kč, aby měl solidní 20 litrové akvárko... s filtrem, pískem a nějakou rybou a amatersky udělaným světlem ze zářivky. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2009 17:34 Muž Romy [1822] - Cichlidy
dvorak napsal: tak nevím,říkal mi že mám trvat na sklenici od okurek a a nějakou tu žárovku na světlo bych mu doporučil

A co moře na lžičce vody,to by nechtěl?? Všechno má své,a věř tomu,že akviško z okurkáče asi nikomu radost dělat nebude.Jen s pár rostlinami a šneky už vůbec.
Když je mu to líto,proč se nevrátí k té původní nádrži? Se sklenicí od okurek,bych se raději chodil dívat na ryby do rybníka,nebo akvaristiky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 17:32 Muž dvorak [94] - Rostliny
NN,říkal že dno by tam chtěl buď uplně jmenej nevim písek/šterk ale uplně jemnej buď černej nebo bílej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.11.2009 17:28 R Muž Silent [5949] – Re: dvorak
Pokud trvá na sklenici od okurek tak ať si tam dá trs růžkatce rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum ten nepotřebuje ani dno a pár šneků. Rozhodně žádný ryby. Ani guppy a už vůbec ne Ancistrusy. Ty dorůstají až 15 cm. Samozřejmě běžná údržba bude třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 17:24 Muž dvorak [94] - Rostliny – Re: Krylux
tak nevím,říkal mi že mám trvat na sklenici od okurek a a nějakou tu žárovku na světlo bych mu doporučil
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 17:21 Krylux – Re: dvorak
no já bych radši koupil klasický NEKULATÝ akva kolem 10 litrů takový akvrárka sou dost levný ale bez filtru to budeš čistit hodně často a bez světla to nevím.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 17:13 Muž dvorak [94] - Rostliny – Akva ve sklenici od okurek
Já,nebo lépe řečeno můj strejda před měsícem zrušil asi 80 l akvárium,a protože mu je líto,chce si založit v 5 l sklenici akvárium kde by byli šneci+možná nějaké gupky.
Ptal se mě,jak by je měl založit,ale nedokázal jsem mu kloudně odpovědět,ale slíbil jsem mu,že mu se založením akvária pomůžu.
Takže fakta a otázky:
5 l nádoba od zavařovaných okurek
Budoucí možní obyvatelé:
100% šneci
50% gupky
10% ancitrusáci

Chci se vás tedy zeptat jaké nenáročné rostliny by jste do ,,akva,, doporučily(středně rostoucí) a také jaké šneky(rychle se rozmnožující se) by jste mu do akva doporučili. Také se chci zeptat jestli by bylo možné provozovat akvárium bez jakékoli techniky.Nechce do toho vrazit moc peněz,říkal max. 100-150 Kč)
Další dotaz je,zda by bylo možné v nádrži chovat Paví očka a ancitrusáci

Předem děkuji za odpovědi!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 10:10 spiroo – Re: Sid
Dekuju moc, kouknu na to. Do Hornbachu se prave chystam zjistit, co se da sehnat tam a co objednam pres net.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2009 21:28 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: spiroo
Zkuste mrknout do mého profilu: ty dvě "100" jsou sety koupené v Hornbachu, výrobce "MP" (EHEIM).
Set sestává z akva, skříňky a krytu s osvětlením 2x 18W/T8. S krytem dodávané širokopásmové zářivky Sylvania 765 jsem poměrně brzy vyměnil za třípásmové 840 + 830, náklady cca 110,-. Díky tomu, že kryt je vybaven reflektory, stačí i tyto (pouhé) dvě zářivky k pěstování i "barevných" kytek. A to i díky relativně nízké výšce akva.)
Cena setu by aktuálně měla být 2990,-.
K setu jsem dokoupil vněší filtr ATMAN CF 600 (1650,- a zatím naprostá spokojenost) + topítko (?, cca 250,-).
Další výdaje samozřejmě za substrát dna (křemičitý štěrkopísek č.2 od fy. TOMI-písek), nějaké ty kytky a fišle. :-)
Jednoduché řešení - akva poskládáno za jeden den... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 20:17 spiroo – Re: avast
Ale jo, na neco to postavit musim.. Tak to jsou celkem palky no. Na netu, co jsem se divala, tak bud byly dost srahe nebo k nim nebyl ani popis ani dostatecne obrazky. Mate nejakeho osvedceneho vyrobce nebo primo podstavec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 20:14 Muž avast [49] – Re: akvaristik
Co jsem pochopil, tak spiroo to chce bez skříňky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2009 19:55 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: spiroo
Pokud to má být s vnějším filtrem, do 5000 se asi nevejdete. Set se 2 zářivkami, 125 litrů s vnějším filtrem ca. za 8000,- se skříňkou v barvě. Nebo lze sestavit set s vnitřním filtrem, kompletně vybavený 100 litrů ca. 3500,- + skříňka ca. 2200,- To v případě, že nechcete nic sestavovat, ani běhat po sklenářích. Vše jsem počítal značkové a nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 19:50 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: spiroo
jo jeste to svetlo ti bude stacit cca 30w max

a k tem setum je to predrazeny a neni to moc kvalitni zrejme .. muj nazor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 19:45 Muž Kacoo [10] - Cichlidy
tak svetlo ( cca me stalo 1000kc ale na 250l akva) se da udelat z preklisky,koupit k tomu takove to zarivkove svetlo do kuchyne (chce to jen si to zbouchat )

akvarium cca 1000kc ... www.levnaakvaristika.cz/…
vmejsi filtr cca 1100kc ... www.exo-eko.cz/…
topitko cca 300kc ... www.exo-eko.cz/…
vzduchovani cca 200kc ... www.exo-eko.cz/…

a dalsi drobnosti jako kaminky ci pisek,teplomer... atd si uz najdes

kytky a rybky bych si vybral na burze :) palec ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 19:36 dest – Re: spiroo
mrkni po nejake skrince co to unese...se sklama se do toho urcite vejden filtrace pocitej tak 500/700 dno zalezi na rozmerech ale tak 300 /500
Akva koloem 100 litru cena tipuju kolem 1000 kč u sklenare
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 19:30 spiroo – 100 l akvarko - prosim o technickou podporu :)
Ahoj, shanim nove akvarko kolem 100 l a chtela bych se idealne vejít do 5000Kc s prislusenstvim i podstavcem. Je to realne? Procitala jsem tady diskuze a rady zacatecnikum, zjistila jsem, ze nemam kupovat set, ale nejak jsem si neudelala presnou predstavu. Takze prosim kdyby jste mi nekdo, kdo ma podobne akvarko a funguje mu aspon rok nebo kdo tomu rozumite poradili :) Jsem akvarista zacatecnik, takze zadne slozite ryby ani rostliny neplanuju. Taky nejsem kutil,takze viko vyrobit nezvladnu, ani z casovych duvodu to neni mozne. Na setu se mi libilo, ze je vsecko v tom krytu, filtr nezavazi v akvarku ani vedle, nevite, jestli se da sehnat nejaky dostatecny, ktery by byl vestaveny do krytu? Pokud ne, tak jaky mam poridit? Venkovni, vnitrni?(napiste znacku, ktera se vam osvedcila, nebo aspon nejake parametry, kterymi bych se mela ridit pri vyberu) Pak svetlo, asi dve zarivky kolem 50 W dohromady, ze? Nekde jsem cetla, ze dobre jsou od Philipsu. Jaka vlnova delka nebo barva se vam osvedcila? Ted jaky termostat? Podle ceho se to vybira? Zapomnela jsem jeste na neco?? Pisek a rostlinky asi nejak zvladnu :) Dekuju moc. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 18:37 Muž Skanky [26] – Re: Sid
díky za rady. vodu používam zasadně odstatou. dop filtru nerýpu akurat dnes chci vyměnit za nový externí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 16:10 Muž matrix069 [79] – Re: Skanky
U niektorých druhoch rastlinných akvárii po založení je dobré meniť vodu aj 1/2 akva denne,ale jedná sa hlavne o akvária typu Iwagumi a pod.,čím sa zamedzuje tvorbe riasy pri zabiehaní akvária a hlavne pri každodennom hnojení rastlín. Jedná sa o akvária s veľkou plochou kobercových rastlín ako napr.Hemianthus,Glossa,Eleocharis parvulus...toť moja skúsenosť.
U klasických akvárii,by som menil vodu v prvý mesiac tak 2xtýždenne 1/3 objemu a potom už klasicky 1xtýždenne 20% vody. Ale tiež záleží od objemu akvária. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 10:28 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Skanky
...je možné po tak krátké době opět vyměnit část vody? Nebude to zbytečný zásah do akva v tak krátkem intervalu...
Možné to je a např. u nově zřízených rostlinných nádrží se častá výměna části vody těsně po založení dokonce doporučuje. Voda by ale měla být odstátá a vytemperovaná. Do filtru a dna "rýpat nemusíte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 20:09 mlhov – Re: Skanky
rybicky.net/forum/9195… tady je o caste vymene take dost napsano. a urcite bych si bral pouceni z toho co pise Sid ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 17:53 Muž Skanky [26]
po předělání akva (27.10) jsem ho částečně odsál tento týden v pondělí i to hlaavně z důvodu zvýšeného NO2. dnes po 3 dnech se mi zdá voda lehce zakalená a vypadá že se zakaluje víc. žádná tragedia zatím, spíš mám pocit že si pomalu zaačína sedat usazenina z hladiny a ve vodném sloupci tvoří jakoby mlhovinu. je možně po tak krátké době opět vyměnit část vody.? nebude to zbytečný zásah do akva v tak krátkem intervalu. zas abych se v něm nerýpal každý třetí den. to ho pak nezajedu nikdy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 11:40 Muž Chem [837] – Dotaz
Chci si zařídit odchovnu ve vetsim sklepě - akvária v horních partiích domu podléhají teplotním výkyvům, které jsou pro mne rok od roku (zvláště přes léto) nepřijatelnější. Nebylo by to nic velkého - celkem bych tam zatim premistil akvarka o celkovem objemu kolem 1 000 litru. Hlavni problem vidim ve vlhkosti teto mistnosti - uz i bez akvarii je tam vlhkost velka. Ma nekdo zkusenosti s budovanim neceho podobneho? Jde mi predevsim o material, ktery bych mel pouzit na omitku, pripadne finalni barvu - urcite existuji nejake pro tyto ucely vhodne. Vetrani - zatim jsou zde dve mala okenka. Je nejlepsi okenka zrusit a dat misto nich nejake vetraky - kondenzacni rekuperace apod? Co dat na podlahu? ... Otazek je mnoho, diky predem za podnetne reakce - nejsem stavar a tim padem se v teto problematice vubec neorientuji - staci opravdu zakladni podnety, ktere potom mohu resit s odborniky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 18:26 Muž dvorak [94] - Rostliny – Založeno
Takže odchovna je založena a je i prezentována,a tam se vyskytl komentář.
Touto cestou bych rád odpověděl na komentář:
Cituji komentář:
pokud je to odchovna, tak tam není třeba štěrk, rostlinky (když tak v květináčích, nebo plovoucí). A ten květináč..???

Moje odpověď:
Štěrk-vím že tam není úplně nutný,ale se štěrkem to vypadá líp,rybičky budou podle mě rády,a s údržbou si poradím
Rostlinky-Nevím proč by měly být v květináčích,ja myslím že když normálně porostou-bude to lepší
Květináč-Ten mi poradil Yirka,a myslím si že je to obrá věc,alespoň se budou mít ryby kam schovat

Rád uvítám vaše rady k rozmnožení Pavých oček,Pavých oček albínů,Black Mollů
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 15:33 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: dvorak
Zdravim dle meho nazoru si myslim ze dno tam urcite davat nemusis pri malem poteru se ti to bude lepe odkalovat kdyz tam dno mit nebudes a ukryty bych take pouzil z kvetinace nejakou rostlinku a hlavne vzduchovani.Filtr nepouzivam v tehle nadrzich jen topitko a vzduchovani a staci to rybky rostou jako z vody ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 13:45 Muž Yirka [9126] – Re: dvorak (OT)
V pohodě, klidně můžeš i přes vzkazy abychom to tu "nezaplevelili". Komunikuju takhle s vícero kolegy a na rozdíl od většiny z vás jsem časově neomezen.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [111] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=5501