Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 16:09 Muž sirius [54] – ako zriadiť "väčšie" akvárko 900 l ?
Našiel som tu plno vašich krásne urobených akvárií. Poradíte mi? Získal som "väčšie" akvárko (900 l), presné rozmery: 180 x 79 x 66 cm (66 cm je výška) = 938 l. Stálo síce 3 roky v jednom suteréne, ale azda ho rozchodím. :) Ak by ste takéto mali k dispozícii, ako by ste si ho zriadili - vy? V mladosti som choval labyrintky (bežné: rajovce, guramy perl.), rovnako aj "lahšie" cichlidy. Akvárko zatiaľ odpočíva v garáži, urobím na ňom zážažový test. Je poriadne ťažké, sotva sme ho dokázali preniesť piati chlapi. Projektant mi ale v obývačke vytvoril pre takto veľkú nádrž primeraný pľac, dokonca mám v tom mieste zavedený už aj odtok/prítok. Trošku sa obávam, že cichlidy v ňom dosť narastú a budú niektoré z nich (pri podobnej veľkosti akvárka) potom neprimerane teritoriálne.(?) Tiež, do obyvky, by sa hodilo možno skôr akvárium aj s rastlinami, plus rybky, na pozorovanie pestrého života či ekológie... Svedčalo by takémuto akvárku aj nejaké druhové zoskupenie labyrintiek? (rajovce, guramy, kolizy...) Alebo ísť do kŕdľa neóniek a nejaké juho-američanky k tomu... Ďakujem vám vopred za každý podnet alebo nápad. S.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2020 13:07 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: RAP
Co chceš touto diskusí dosáhnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2020 12:58 Muž RAP [1555] Re: JirkaŠčobák
JirkaŠčobák napsal: První věta prezentace zní: Společenské akvárium také založeno metodou Walstad. ...
Zahradní substrát uvádí v popisu. A metoda Walstad je o čem? www.rostlinna-akvaria.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2020 11:39 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: RAP
První věta prezentace zní: Společenské akvárium také založeno metodou Walstad.

Klid, prosím. Jana neuvádi hlínu u dna ani u jejího prvního akvária, kde zaručeně hlínu použila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2020 11:19 Muž RAP [1555] Re: JirkaŠčobák
Zde rybicky.net/nadrze/30763 má napsáno: Dno: substrát "Byliny" a říční písek. Stačí se podívat do prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2020 10:36 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: RAP
Protože Jana dělá Walstad a předpokládám, že i když napíše “klasickou metodou”, na hlínu myslí. Každopádně, ať je to hlína nebo jiný zásobní substrát, pracuje se s tím podobně a dotaz zněl na rozložení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2020 10:24 Muž RAP [1555] Re: JirkaŠčobák
Jana psala klasickou metodou, s "hlínou" už má. Tak proč to sem píšeš? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2020 19:45 R Muž afc1886 [14697] Re: zelenakapusta
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2020 19:06 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: afc1886
Máš na mysli něco takového? Ani se neptej, co mě napadlo jako první :-D

www.habeo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   10.02.2020 18:17 R Muž afc1886 [14697] Re: zelenakapusta
Nemusíš dávat vůbec nic, stačí ti třeba jen křemičitý písek, čas a trpělivost. Pod echinodory a podobné rostliny s bohatým kořenovým systémem můžeš dát třeba jílovou kuličku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2020 18:16 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: zelenakapusta
Většinou nedávám zeminu rovnoměrně. Méně jí dám tam, kde očekávám, že rostliny minimálně v úvodu mít kořeny moc nebudou.
V mém případě voda nic neroznáší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2020 18:02 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Staré dno nebo nějaký soil?
Pánové, přestaňte se dohadovat, zbytečně si zvyšujete tlak ;-)

Mám takovou otázku.
Dejme tomu, že bych se rozhodla další akvárium založit klasickou metodou. Pod písek je třeba nějaká zásoba živin, hnojiva jako taková kategoricky odmítám, vnímám to jako škodlivou chemii.

Jde mi o tohle.
Když se zakládá akvárium klasickou metodou, je třeba "staré dno" nebo nějaký ten "soil" dát po celém dně nebo stačí jen někde, protože voda to přece roznese po zbytku substrátu?
A když už zásobní dno, je lepší právě "staré dno" nebo nějaký komerční "soil"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2020 16:29 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: vaclav
vaclav napsal: Cryptocoryne wendtii 'Green' je poměrně velká rostlina...
Aha, tady asi bude jádro pudla. U mě ta varieta green nikdy nedorůstala nějakých výšek, vždycky jsem ji nechal v popředí, protože pouští listy , které se drží u dna. Jsou menší a je jich hodně. Proto jsem neviděl problém v navýšení počtu u PanaTovárníčka. Pravda, jemu se můžou chovat naprosto odlišně a stonkovky jsou do nové nádrže kanonickou volbou.

Jen pro zajímavost, varieta brown se u mě chová přesně jak jsi popsal (tedy zcela odlišně jako varieta green). Listy půlkou plochy leží na hladině. Po založení větší nádrže ji tam plánuji přeložit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2020 16:13 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaclav
Dobře:
Pantovarnicek má valisnerii, egerii a echinodory.
rybicky.net/fotogalerie.php…
Každý jeden druh z těch tří se snaží zaplnit akvárium. Jak se to jednomu povede (nebo všem třem), v oněch 49l nebude dost světla pro pogostemon vepředu. Odejde mu (pokud neodejde už dřív, protože pro něj asi nemá dost výživný substrát).
Pantovarnicek ma jen 49l (a ještě inzeruje hygrophylu). V kategorii druhů rostlin, které rostou k hladině, už prostě není místo. Pokud nepřidá druh, který už má, měl by primárně hledat něco menší. Něco, co mu přežije pod valisnerií nebo egerií. S méně světla, ale potřebuje to už teď. Mě Cryptocoryne wendtii roste pod valisnerií. I pod lekníny. Uvažoval jsem mu navrhnout anubias, ale ten je pomalý a může ho dát kdykoli později. Takže v tuto chvíli, kdy má plno místa vepředu a pro nižší rostliny, jsou ty kryptokoryny dobrý návrh. Výsledek logické úvahy (a ne toho, že bych všude chtěl doporučovat kryptokoryny).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2020 15:56 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
Já bych se s tím ani nechlubil ty rostliny nevypadají moc dobře už z toho důvodů že jich je moc a nechají si dost líbit. Nehodlám ale zabředávat do neplodných diskusí takže už se nebudu dál vyjadřovat to samé očekávám od tebe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2020 15:30 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaclav
Jasně, že toto je monokultura Václave, když to má pět litrů! 20 kryptokoryn v pěti litrech!
Pantovarnicek má litrů 49. O čem se bavíme?

Kryptokoryny jsem nabídl z jednoho dobrého logického důvodu. Vidíš ho?

P.S. Pokud jsem napsal něco, čím jsem do tebe udeřil, omlouvám se. Uberme ostrost oba, prosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2020 15:15 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: lacewings
Mohl bych zdvořile požádat o sdělení, kterých 12 druhů to je? Nebo o nasměrování, kde takovou informaci najdu? Předem děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2020 15:00 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
Ne každý bude mít stejnou představu jako ty pěstovat nějakou monokulturu. Stále nutíš lidem do začátku kryptokoryny protože tobě v těch tvých většinou nic jiného neroste. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2020 14:07 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaclav
Ani náhodou to není moc, Václave.
Na této fotce je například 20 kryptokoryn rybicky.net/fotogalerie.php… Pokud si nepamatuješ velikost mých akvárií, nehledej a napiš, kolik akvárium na obrázku podle tebe má litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2020 13:43 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: michalt
Tak u zakládání akvária by 4 stačily spíš bych přitlačil na stonkovky prostě rychle rostoucí rostliny. Cryptocoryne wendtii 'Green' je poměrně velká rostlina čtyři už má a dalších 15 středně velkých bych rozhodně nedával. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.02.2020 13:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Michalt, MichalV
- čtverzubcům se dávají odolnější druhy kytek jako je valisneria, protože vydrží zásolování vody, které všichni čtverzubci potřebují,
- je pouze asi 12 druhů rostlin, které dokážou akceptovat částečnou salinitu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2020 13:18 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: vaclav
Proč ne? V čem je problém? Já jich v podobném objemu mám asi podobný počet (ač spíš menší druhy) a ještě dostatek prostoru na čtyři jiné druhy rostlin. Proč by to nemělo fungovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2020 12:07 Muž MichalV [327] Re: Anthrax
Mne štvorzubec nevydržal ani 3 týždne :-( a to žrať mal čo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2020 11:48 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
Přidej rostliny. Středně velké kryptokoryny do dna pod valisnerií. Alespoň 15 rostlin. To je rada za všechny peníze do 40 litrů radíš aby měl celkem 21 kryptokoryn? Nezdá se ti to nějak moc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2020 11:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: pantovarnicek
Dodávám, že čtverzubce bych nedával vůbec do společenského akvária. Sežerou všechny šneky a v akváriu začnou bujet řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.02.2020 10:41 R Muž Anthrax [4786] Re: pantovarnicek
Čtverzubce ke krevetkam určitě nedávej. Pokud tedy plánuješ malé druhy jako jsou neocaridiny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   10.02.2020 10:26 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: pantovarnicek
Přidej rostliny. Středně velké kryptokoryny do dna pod valisnerií. Alespoň 15 rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2020 10:16 Muž pantovarnicek [2] – nové akvarium
Ahojte, včera jsem založil svoje první akvarko. Mrknete prosím na moji prezentaci. Vidíte tam nejaké nedostatky? Co zlepšit? A jaké rybičky si tam dát? V minulosti už mi poradili tetry ohnivé, pancéřníčky malé a krevetky. Tak to asi i dopadne. Ještě přemýšlím nad čverzubcem trpasličím. Mohl bych ho dát do takového akvárka? a s čím ho zkombinovat?
Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.01.2020 20:52 R Muž afc1886 [14697] Re: QQQ001
Až ti výrazněji klesne průtok filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2020 20:41 Muž QQQ001 [23] – Čištění filtru
Po jaké době po založení akvária vyprat houbu ve vnitřním filtru?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2020 22:59 Lamanoid – Netradiční koncept
Fotka k příspěvku Zdravím,
Od chvíle, kdy jsem náhodou narazil na chov krabů jsem se rozhodl, že si vytvořím krabárium. Ale když už, tak bych ho chtěl nakombinovat s akváriem.

Protože si uvědomuju, že by krabi s většinou rybek udělali rychlej proces, tak mě napadly dva koncepty, jak by šlo takové kombinované akvárko vytvořit, ale několik dní jsem procházel internet křížem krážem a nikde jsem nic takového nenašel, tak se chci poradit jestli to bylo spíš proto, že nikdo není takovej blázen, aby se s něčím takovým patlal, nebo jestli je tam něco, kvůli čemu to nemůže fungovat.

V první řadě.. Omluvte mé umělecké vlohy.. :-D
Důležitý faktor pro mě byl cirkulace vody, abych využil jednu filtraci pro obě části.
Šedá čára znamená mřížku, která by zamezila pohyb krabů, ale voda by přes ni mohla proudit.
1. návrh je takový jednoduchý, určitě by fungoval, ale strašně moc místa by zabral štěrk a písek a nezbylo by moc na vodu.
Tak jsem přišel s 2. návrhem s tím, že by pod ostrůvkem vzniklo další místo, kde bych z kamenů vyskládal větší množství úkrytů a využil tak toho, že tam nebude moc světla, aby tam rybky měly vždycky klid. Uvažuju i o tom, že bych tam zezadu doplnil tlumené osvětlení, abych tam viděl aspoň něco.

Teď jen potřebuji zkušený pohled, jestli to bude fungovat stejně i v praxi.

Osobně tam vidím jen dvě mouchy - obtížné čištění a určitě to bude potřebovat nějakou "nožičku", aby to vydrželo váhu písku.

Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 12:40 Žena Ozzousek [16] Re: Anthrax
Moc děkuji, vrátím zpět do původního akvárka, ale nevím co teda s tou rostlinkou... Je prada že se to objevuje jen u jedné rostliny kryptocoryny (tuším lucens) :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2019 10:11 R Muž Anthrax [4786] Re: Ozzousek
Je to levatka, rybicky.net/atlasostatnich/levatka_ostra . Ta za ty dirky v listech nemůže. To by jich tam muselo být mraky a musely by mít hlad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 10:06 Žena Ozzousek [16] Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Jsou to díry uprostřed listu, tak jsem si myslela, že za to může šneček. Jinak bych čekala žloutnutí či úhyn listů od špičky listu, tak nevím stydim
Zkusím vyfotit ale je cca 4 mm velký, s tmavě hnědou ulitou do špičky a se světlejšími hnědými skvrnami na ulitě. Tělo sněka světlé až bílé.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.12.2019 08:11 R Muž Anthrax [4786] Re: Ozzousek
Nemyslím si, že to má na svědomí šnek. Zdravé rostliny většina šneků neničí a spíš jsou v akva prospěšní. Nejspíše to bude způsobeno přechodem nových rostlin pod vodu. :-)
Když toho šneka vyfotíš a dáš sem, tak ho budeme moci jako viníka pravděpodobně vyloučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 07:43 Žena Ozzousek [16] Re: JirkaŠčobák
Zdravím,
topítko jsem "odinstalovala" a teplota se po dvou dnech pohybuje mezi 20 - 22°C a nižší by být asi neměla. Další rostliny budu sázet cca ve čtvrtek - pátek tento týden, tak snad se to zase posune o kousek dál :-) .
Všimla jsem si, že na listech se mi dělají díry, načež jsem za 2 dny našla malého šnečka, který se tam dostal přes košíčkové rostliny. Dělal v akvárku celkem paseku na rostlinách, tak jsem ho provizorně dala do koule ale předpokládám,že tam bude řádit taktéž hmm .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 23:48 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: ctibum
Mír ;-). Definujme to, že Phallichthys tico jsou do připravovaného akvária minimálně stejně dobře plánovatelné jako Neoheteradria elegans a je na místě je zmínit.
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 22:37 R Muž ctibum [6926] Re: JirkaŠčobák
Všechna akvárka mám v jedné místnosti. Teplotu mám konstatní, v topné sezóně topíme "na trojku", takže nemá důvod klesat. V létě kolísá víc, stoupá až na 30 °C bez ohledu na noční větrání. Souvislost s nádrží Ozzouska není, takže OT...

Řešit, jestli Ticco nesežere vůbec nic, zatímco jedna z padesáti Elegans možná sežere jednou za pár dnů krevetku, mi přijde při výběru osádky nesmyslné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 22:19 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: ctibum
Změny podle ročního období jsou fajn. Jinou teplotu máš teď a jinou, když bude venku -15. A i den/noc v pocítíš. Pokud budou vedra, budeš asi větrat, až bude v noci chladněji, abys ochladil celý byt. Já to dělám.
Neřekl jsem, že jsou N. elegans nevhodné. Napsal jsem, že P. tico jsou ještě lepší volba. A to je pravda. Nežerou ani nejmenší krevetky. Doslova vůbec. V článku v časopise Akvárium je dokonce zmínka, že ani v jejich trávicí soustavě v originální lokalitě korýšky nenašli, přestože tam korýšci s P. tico žijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2019 22:12 R Muž ctibum [6926] Re: JirkaŠčobák
Teplota mi klesá jen při údržbě. Jinak je konstatní a mění se jen podle ročního období...
Když se traduje, že je vhodná, ale občas někdo napíše, že krevetky žere, nehodnotil bych ji jako nevhodnou... Individuální to bude vždycky se vším, řekl bych...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 21:57 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: silviebaris
V ložnici mám aktuálně vodu 19°C (ani to není na okně) a v ní ryby, které to mají rády. V kouli na okně mám 17 a v ní také ryby, co to mají rády.

Nicméně pokud Ozzousek teplotu pod 20 °C nemá, znamená to, že se úplně v pohodě obejde bez topítka. Dobré pro ni. Nižší účet za elektřinu, nulové riziko, že se topítko rozbije a primárně výhoda kolísání teplot, které živočichům vyhovuje.

Silvie, co jsi vlastně chtěla svým přispěvkem říci?

Ctibum: Nejde o vysokou teplotu, jako takovou. Krevetky budou v pohodě i při vyšších teplotách. Důležité je, že nemáš topítko a tvá teplota není konstantní. Konstantní teplota dokáže být problém.
Elegansky: Jak u koho. Traduje se, že jsou vhodné ke krevetkám. Ale ne jednou jsem četl, jak někdo popisuje, že mu velké samice aktivně malé krevetky loví. Je to inividuální.
Nechme Ozouska, ať zjistí, jakou by měl teplotu bez topítka (kryptokoryny a ostatní rostliny porostou i při teplotě 20 °C).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2019 21:54 R Muž ctibum [6926] Re: JirkaŠčobák, Ozzousek
Nevidím zásadní problém v soužití krevet s Eleganskami i Razborkami. Neříkám, že si nezobnou, asi ano, nevím, ještě hsem bepozoroval, ale neřeším, krevetky neubývají a množí se.
Stejně tak nepozoruju, že by se krevety (Red cherry) při konstantní teplotě (u mě všude bez topení a s krytem 25-26 °C, při výměnách dávám studenější) nemnožily...

JŠ: Ozzousek má topení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 21:52 Muž Smetany [1226] Re: silviebaris
Já mám třeba v ložnici 19 a v létě( když je víc) mám problém spát. Krevetkám se tam daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 21:47 Silviebaris Re: JirkaŠčobák
Kolik lidí ma akvárium ve sklepé nebo na chodbě....15-20 stupnů je zima,to je jako za krále klacka,takový podminky...OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 21:40 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Ozzousek
Ještě lepší volba, než Neoheterandria elegans, jsou Phallichthys tico. Na rozdíl od elegansek nežerou vůbec krevetky, ani nejmenší (neotevřou tolik tlamu). Velmi dobře se mi s nimi krevetky množí.
Taky snesou přes zimu v pohodě vodu 20 °C teplou. Na to si dej obecně pozor: Pro životaschopnost ryb i krevetek je fajn, když teplota není konstantní a kolísá jak sezónně, tak i trochu v rámci rozdílů den-noc. Mohla bys klidně dopadnout, že by se ti krevetky nemnožily a nevěděla bys proč. Konstantní teplota. Ale toto v obchodech neřeknou. Pokud bez topení máš alespoň 20, topítko nepotřebuješ. Pokud je to méně, řekni, kolik máš. Existují i ryby šťastné přes zimu při 18-20.

P. tico ale potřebují husté rostlinné, zaběhnuté akvárium a stabilitu. Nekupoval bych je dřív, než v druhé polovině února a jen, pokud by v akváriu vše klapalo. Krevetky first. A ještě dřív další rostliny.

P.S. Krevetky jsou úplně bez problémů i při teplotách 15 °C (a občas i nižších, pokud jsou změny plynulé). Budou růst pomaleji, ale dorostou větší a budou žít déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 20:50 R Muž ctibum [6926] Re: Ozzousek
Z živorodek bych vybral spíš rybicky.net/atlasryb/novoheterandrie_slicna není to taková továrna na mladé a podle mě je mnohem hezčí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2019 19:55 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Ozzousek
Neritiny jsou potravinoví specialisté. Konzumují JEN jemné zelené řasy ne vyšší, než 1-2 mm. Ostatním řasám se budou vyhýbat. Mnohem lepší jsou na úvod levatky, okružáci a piskořky. Od každého trochu.

"Problém" malých šneků je, že pro akvaristické prodejny nejsou komerční produkt. Neritiny ano.

P.S. Se starým dnem mám naopak dobrou zkušenost. Kryptokoryny ho mají rády. Ale dal bych jich víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 19:44 Žena Ozzousek [16] Re: Anthrax
Děkuji za tip na rozšíření rostlin ano
Ohledně toho starého dna, no už tam je, tak snad to bude fungovat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 19:42 Žena Ozzousek [16] Re: JirkaŠčobák
Aha, dobře děkuji, takže spíše až do hodně zaběhlého akvárka nebo až po výskytu řas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2019 19:34 R Muž Anthrax [4786] Re: Ozzousek
Mech a kobercovka jsou sice pěkné ale není to ten typ rostlin, které by měly v čerstvém akváriu pomoci.
Edit: Druhů máš podle mě dost, posílil bych třeba tu ludwigii. :-)
Edit2: S tím starým dnem tu mají lidi celkem špatné zkušenosti. Ty ho tam máš hned 4 l. Ještě bych zvážil jeho použití.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=451