Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 107 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 07:51 Muž Dohny [4] – Re: milda87
Ne ne ne, ty jsi to nepochopil. Mám klasickou stolní lampičku, akorát je tam halogenová žárovka H3. Nic nepřevádím, hodim to do zásuvky, zapnu a svítí to. Rozptyl to má velkej. Funguje to i jako docela výkonný topítko. Pokud potřebuju, tak to dám blíž k hladině a za den se mi to zvedne o 2-3 stupně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 23:22 milda87 – Re: Dohny
Takže převádíš 230V na 12V ? A co kytky? Na tak malou vzdálenost to musí být úzký paprsek,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 22:53 Jack – Re: Jack
Jeste jsem zapomnel za mam vnejsi filtr ktery bezel po celou dobu prestavby v mensim akva.. Takze tipuji ze dost pomohl pri "restartu" akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 22:52 Jack – Re: joxa
Zdravim... Tak na dno bych doporucil pisek 1-2mm www.flexiobklady.cz/… ... Do dna primichat podle navodu Florapol a dat na to dalsi vrstvu pisku... Osobne jsem to ted nedavno delal... Vyhodil jsem sterk..dal pisek..florapol..rostliny.. a druhy den jsem zkontroloval NO2 a hodil tam rybky i krevetky.. Jelikoz je rybky zacaly v malem akva okusovat... Tot ma zkusenost:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 21:28 Muž Dohny [4]
Chlapáci, když už je debata o svícení, tak používám halogenovou lampiču o výkonu cca 55W. Tahle žárovka se používá do menších dalkových světel, myslim, že to je H3. Svítí to jako blázen, takže si myslim, že inovace není nutná. Taky to docela důkladně topí, takže nepotřebuju ani topítko, spíš někdy potřebuju ochaldit. Je to teda dostatečná internzíta? Mám 35L, takže si myslim, že je to ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 21:06 joxa
Ahoj, na jaře chci uskutečnit taky restart 54l(60x30x30) akva. Zatím svítím 1x15w, ale už brzy bude další 15w. Chtěl jsem se zeptat co dát na dno-doteď je tam štěrk a ten se špatně udržuje a nerostou v něm kytky, takže předpokládám nějaký písek, ale vůbec nevím jaký... Pokud bych měnil dno tak bude asi nutné akva celé vypustit a poté znova zaběhnout, pokud se nemýlím. Prosím doporučte nějaké finty a grify pro urychlení restartu. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 15:06 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: marek21
Daj si ten, ktory sa ti paci viac :-) Ten biely ti casom aj tak jemne stmavne (na jemne sivobiely alebo slabo hnedobiely). Osvetlenia tam budes mat celkom dost, takze pri kremicitom piesku nehrozi ani zvysena tvorba rozsievok... Ja mam doma biely kremicity aj riecny, a ten riecny sa mi zda krajsi. Nabehni teda do akvaristiky a vyber si ten, ktory sa ti bude pacit viac ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 14:43 Muž marek21 [16]
co by ste navhrovali rozhodujem sa medzi klasickym riecnym strkom alebo nejaky kremicity strk ale ten sa mi zda taky dost plochy ostry a ci nebude vadit rastlinkam... ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 15:37 R Muž romant [27987] – Re: marek21
Když šumí tak, se bude jednat o šutry s obsahem vápence, což neprospívá rostlinám, protože zvyšuje tvrdost vody (celkovou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 15:32 Muž AiZ [6] – Re: marek21
vápenec zvyšuje uhličitanovou tvrdost a pH, vadí i některým rostlinám ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 15:20 Muž marek21 [16]
ked biela drt sumi ake to moze mat potom nasledky v hotovom akvarku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 14:32 R Muž romant [27987] – Re: marek21
Taky nemám moc dobrý vzpomínky na černou drť. Oproti klasickýmu říčnímu písku je tahle drť ostřejší a ta manipulace se dnem ať už mnou nebo živichy v akva mě přišla taková nepřirozená. Já jsem do akva použil přesátej říční písek frakce cca 3-5mm. Co se týká vhodnosti těch bílejch kamínků, tak není nic jednoduššího než je testnout octem, šumí=pryč s tím, nešumí=může být. Ovšem pokud se Ti ta kombinace líbí, tak proč ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 14:05 Muž AiZ [6] – Re: marek21
Já jsem přesně tuto kombinaci štěrku týden po založení mé nové 150ky zrušil, špatně se sadí rostliny, nemůžeš je kousek potáhnout, okamžitě se lámou kořeny a co je hlavní v bílé drti máš vápenec... nakonec jsem skončil u říčního písku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 14:02 Muž marek21 [16]
a este pozadie planujem vyrobit z montaznej peny na ktoru pri tuhnuti nasypem piesok , TOMI PISEK piesok riecny 0 , ak je nieco zle v mojom plane tak prosim poradte co a ako urobit lepsie ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 13:59 Muž marek21 [16]
Prerabam kryt na akvarko pre 3 ziarivky ... 3x30 W dufam ze to bude o nieco lepsie ... jednu ziarivku mam F30W/33-640 a 2 mam objednane, mali by byt osram 840 ked sa nemylim... na dno planujem pouzit drt mix cierna - biela č.4 zmiesanu s drt biela č.3 dufam ze to bude vhodne ... zatial este ani neviem ake rybky do akvarka kupim lebo ani neviem ktore by boli vhodne aby si navzajom neprekazali ;-) ale chcel by som nieco ako neonky cervene som cital ze dorastaju 4-5 cm ale neviem co ktomu by este mohlo ist ...
a rastlinky planujem kupit v baumaxe snad mi nieco poradia co rychlo rastie ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 20:48 doonio
Po delším bazíroání jsem došel k tomu, že nuntě musím dělat něco s tmí osvětlením, tudíž sjem došel k závěru, že stávající vnitřnosti krytu(přeřadník,startér, a prostě vše co tam zavazí dám pryč), a rád bych tam dal např. 2 tělesa(viz níže).Jen by mě zajímalo jak ty tělesa přidělat ke krytu,a jak zajistit aby se k nim nedostala voda(krycí sklo nechci)-jeslti je možnost ty voděodolný patice tam dát.
Zatím je to ale jen návrh, nejsem ještě rozhodnut.
www.svitidla-obchod.cz/…
www.e-light.cz/…
www.svitidla-obchod.cz/…
www.e-light.cz/…
www.e-light.cz/…
www.e-light.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 07:50 JuraS
Hlavně by chtěl dopředu mít rozvrhnuto co do akva půjde za biotop a ryby..to pak úvaha nad topením dostává jiný rozměr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 22:12 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: marek21
Skus odkalovac od Eheimu, ma slabsi tah. Mne ten odkalovac od Tetry obcas vytiahne aj trochu piesku spod strku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 22:05 Muž Yirka [9126] – Re: marek21
Každým odkalovačem můžeš odkalovat i písek, jen musí být trošku jiná manipulace. Po jednom dvou odkalování se to naučí každý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 21:20 Muž marek21 [16]
Este by som sa chcel informovat ako to je s odkalovacom a pieskom na dne ...
GC 50 TETRATEC ODKALOVAČ da sa s tymto odkalovacom cistit aj piesocnate dno nebude tahat aj samotny piesok ? alebo to funguje len na strkove ?a ak sa neda tak ako sa cisti piesocnate dno ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 12:56 Muž PetrS [4]
Parada. Diky. Vzhledem k tomu, ze mam uz na nadrazi zasilku od AD, vyzvednu je a vlitnu na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 12:54 joudis – Re: PetrS
No vzhledem k tomu,ze kytky se doporucuji (v co nejvetsim poctu) sazet ihned po zalozeni i uplne noveho akva,tak bych je tam dal hned. A pokud uz tam diky pouzivanym vecem budou i nejake ty ziviny,tak neni myslim potreba hnojit vubec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 11:58 Muž PetrS [4]
Jeden dotaz. Nove zalozene akva. Dno 1/2 stare, 1/2 nove, fitlr ze stareho, takze zabehly perfektne. Po jake dobe tam muzu dat nejakou tu kytku? Prihnojit? Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 10:20 joudis – Re: Skorica
Ja bych se zase bal, ze v peti tam moc spokojeni nebudou hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 09:55 Skorica
Nebál bych se jich tam dát klidně 5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 21:46 Muž HATED [25] - Cichlidy – Re: Miras
dufam ze budu mat dost miesta na plavanie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 21:45 Muž Miras [111] – Re: HATED
no tady máš info, záleží kolik ale jak píšou pro pár 400l tak to se vejdeš :-) rybicky.net/atlasryb/vrubozubec_pavi…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 21:33 Muž HATED [25] - Cichlidy
mam dotaz chcel by som vediet ci akvarium s rozmermi dlzka150 sirka70 vyska 50 je dost priestranne pre ocelaty dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 22:51 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: navik
:-D
Jj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 22:30 Muž navik [908] - Sumci
Sid napsal: ... berte při jejich výběru ohled na to, že na akva vašich rozměrů jsou pouhé dvě trubice poměrně málo. A to i když je vybavíte kvalitními reflektory. Takže kytky jen z kategorie "na světlo náročné".
... asi jste myslel spíše nenáročné?!?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 20:00 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Marek
Hlavně dostatečně silné a třeba z těch zářivek, na které odkazuji ve svém předešlém příspěvku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 19:05 Marek – Re: Sid
A ake osvetlenie by si navrhoval pre spravne pestovanie rastliniek ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 17:52 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Marek
...JUWEL DAY-LITE 895 MM/30 WATT T8, JUWEL WARM-LITE 895 MM/30 WATT T8...
Zkuste raději kombinaci nějakých značkových třípásmových zářivek, (Philips, Osram, Sylvania, GE, Narva...), třeba tuhle:
www.e-light.cz/…
a tuhle:
www.e-light.cz/…
Pokud máte v úmyslu pěstovat v akva i nějaké kytky, berte při jejich výběru ohled na to, že na akva vašich rozměrů jsou pouhé dvě trubice poměrně málo. A to i když je vybavíte kvalitními reflektory. Takže kytky jen z kategorie "na světlo náročné".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 14:27 Marek – Zakladanie akvaria
Zdravim
Chcem si zalozit nove akvarium som zaciatocnik takze chcel by som sa najprv poradit
Planujem zalozit 200l akva...
planujem tam dat:
OHRIEVAČ EHEIM JÄGER 125W
AQUAEL FILTER ZÁVESNÝ VERSAMAX FZN-3

neviem ci je to vhodna technika pre takeho akvarium ... ?
dalej by som sa chcel spytat na osvetlenie planujem tam dat
JUWEL DAY-LITE 895 MM/30 WATT T8
JUWEL WARM-LITE 895 MM/30 WATT T8
su vhodne tieto ziarivky pre akvarium o rozmere 100x40x50 ?

dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 20:10 švíco Re: boruberry
Ahoj, díky všem za odkazy.... čtverzubce trpasličí a krevetky chovám společně dlouhodobě. V poslední době sice začali napadat red cherry, ale co je tak sleduji, tak je zase klid. Jednou jsem se domníval, že mi sežrali dospělou japonicu, ale ďobali naštěstí jen do svlečky.... takže čtverzubec trpasličí a krevetka-jde to, ale bez záruky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 18:25 Štěpán Re: švíco
Něco odtud: www.aquariumdesigngroup.com
Je to z galerie live planted aquariums, obrázek 12.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 18:19 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: švíco
Koukni na moje akva Exodus, to je bez krycího skla se zavěšeným osvětlením a teď buduji 300L akvarium také otevřené se zavěsenym osvetlenim.

Ja a jestli das ke krevetkam ctverzubce, tak ti zbydou jen ctverzubci ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 17:54 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: Kacoo
paludárium je krásná věc ale bude to náročnější. Ten biotop nad vodou asi potřebuje dost vlkosti. Takže buď to neustále rosit, nebo pořídit techniku, co se o to postará. Mně to vždy přišlo jako další level po akvaristice :) A co se týká o akvárku po okraj napuštěný vodou. Určitě to bude chtít naprosto rovnou podložku. Co se koukám na svoje akva, tak jsou nějak z kopce :-D Čtverzubec a krevetky, to bych zvážil. Krevetky nevylezou, když mají dobrý podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2010 17:41 Muž traktorysta [26] - LabyrintkyRe: Kacoo
úžasnej odkaz, ale že by to paludárko mělo zrovna 30 litrů, to se říct nedá, že? ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2010 15:24 Muž Kacoo [10] - CichlidyRe: švíco
nechci te od toho odrazovat ale kdyz uz bych si ja vybiral bez kryciho skla tak radsi padudarium ;-)

www.akwarium.org/…
www.leiocephalus.de/…
www.fishconnectiononline.com/…
trouwen.erikensusan.nl/…

vyhody toho jsou nemusi byt tluste sklo kdyz tam neni takovy tlak a vypada to BOMBASTICKY ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 15:20 Muž Landvir [57] Re: Švíco
Jo to máš pravdu vypadá to opravdu hezky, ale jak říkáš to už je fakt extém ;-) Jinak s ničím takovým zkušenosti nemám. Nikdy jsem se stím nesetkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 15:11 švíco Re: Landvir
To na té fotce už je extrém, normálně bych nechal hladinu 0,5cm pod okrajem... Jinak povrchový napětí dělá divi, zkus si to v míse s vodou, jaká se nachá udělat "čepice" než to přeteče ;-) Každopádně je to výhoda akvária bez výztuh, nikde na bočnicích akvária nic nevadí a ta hladina pak vypadá úžasně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 15:04 Muž Landvir [57] Re: švíco
tyjo me rekni ze to nepretece?? to je nejako zakryty?? nebo ja nevim coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 14:33 švíco – Akvárium bez krycího skla
Ahoj, na internetu jsem našel hodně obrázků až po okraj naplněných akvárií se závěsným osvětlením a bez krycího skla. Moc se mi to líbí, vypadá to jako kostka vody (hladina pěkně dotváří celkový tvar) zvláště když jsou na hladině nějaké plovoucí rostlinky. Jaké máte kdo zkušenosti s akváriem bez krytu a kr. skla? Jednaá se mi o dennerle 30l, osádka: čtverzubec trpasličí a krevetky... Nevyskáče mi to? Čtverzubci se občas poplaší, když někdo rychle "koukne" do nádrže jim přímo do xichtíků, ale nevyskočí a do krycího skla nenarazí, krevetky taky OK. Co mastná hladina, jak bojovat proti prachu? (vzduchování ne, budu mít CO2). Nešlo by udělat nějaké hřebenové sání filtru přímo z hladiny? (HF-100) díky všem za názory a zkušenosti... švíco

Edit: Něco takového, ale to je extrém:
www.amazon.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 17:02 smik
Sid napsal: Otázkou je, kdo jí radí lépe a co by tedy raději neměla číst. :-D
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 16:37 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: joudis
Otázkou je, kdo jí radí lépe a co by tedy raději neměla číst. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 14:21 joudis
Pro klid jeji duse doufam, ze si to neprecte, jinak bude mit hlavu v pejru nebot ji oba radime presny opak :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 14:10 JuraS – Re: Sid
jasan, já že se ptala i tady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 14:01 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: JuraS
Už jsem upřesnil v odpovědi na Akvarko.cz, že první dva týdny obden 30-50%, 3. a 4. týden interval prodloužit na 2x týdně a od 5. týdne 1x týdně. (Ale vždyť to tu píšu při každé podobné příležitosti. ;-) :))
O šnečcích jí tam píšu také. (Co kdybyste si to na tom Akvarku.cz přečetl, ať víte,co jsem jí napsal? :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 13:31 JuraS – Re: Sid
upřesni jí co je to "často" nebo v tom začátečnickým šoku bude vodu měnit dokola furt....to se jí ty nitrifikační bakterie ve filtru budou usazovat rok..přihodil bych nějakýho šneka..je to dobrej indikátor kvality vody..za pár kaček a svým sraním nakrmí ty bakterie co nalila do akva...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [107] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=5301