Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 58 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 19:58 marekm Re: romant
musi to byt denne? robim na 12 hod. zmeny a ked dojdem domov o 19:00-19:30 tak sa mi nechce este menit vodu ked asi 2x vynecham stane sa nieco?

PS:okrem toho ze sa predlzi nasadenie ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 19:55 R Muž romant [27982] Re: marekm
Denně měň 1/3 objemu vody a ryb až tak za týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 19:54 marekm
caute chcem sa opytat dnes som prekopaval 200L aq,menil som dno,dekoracie a chcel by som sa opytat kedy mozem zacal pridavat ryby zatial som tam dal len 3x Zubovec pacifický filter som mal zabehnuty,odlozil som cca 70L starej vody a do aq som este pridal Sera nitrivec. Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2015 09:38 Krista Re: sachlj
Člověk si nemůže být jistý ničím to je jasné. Měním vodu jednou týdně 1/3 a zatím opravdu rybky prospívají. Nemám žádné neobvyklé druhy, 10 neonek obecných, 2 ancistrusy samičky no a abych byla upřímná tak mi návštěva přinesla před 10dny 4 tetry citronové a jednu mečovku asi mexickou červenou samce, který byl moc veliký a tak neskončil jako potrava pro axolota. Teď mám samozřejmě přerybováno to vím. Chystám se akvárium nafotit. Jak píšete o řasách, tak jsem je také stále vyhlížela, ale nic. Akvárium je křišťálově čisté. Nevím sice proč ale je to tak. Snad štěstí začátečníka. Je to opravdu věda a moc mě to baví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 07:29 sachlj Re: Krista
Některé problémy se projevují s odstupem. Není dobré v akváriu cokoliv měnit zásadně během provozu natož na jeho počátcích. Některé ryby nemají nervy na to aby se jim tam stále šmrdolila ruka akvaristy. Ať se ti daří a neomrzí tě to po prvních neúspěších. Ty zákonitě musí přijít. Mě se například teď projevila na sklech zelená řasa, téměř není vidět dovnitř. ale neřeším, jen upravím parametry svícení a hnojení a ona sama zmizne a šneci a ancíci mají potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.11.2015 22:45 Krista Re: romant
Zdravím, uplynuly tři týdny a neuhynula mi jediná rybka. Tak si myslím, že jsem chyby začátečníka napravila. Koupila jiný filtr. A stále se držím vašich rad. A chystám se na jaře založit nové akvárium cca 250l, čerpám z různých vláken na fóru ze zkušeností ostatních. Jak mám chvilku šup a už jsem tady a čtu a čtu. Moc se mi tady líbí :-) děkuji všem potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 20:49 Sharm
dal jsem do filtru zeolit + aktivní uhlí a od rána se to o 70% zlepšilo ale ještě to je cítit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2015 20:30 R Muž romant [27982] Re: matus13
Jak už jsem psal, línej akvarista může mít filtr jakej chce a stejně to bude na dvě věci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 20:27 matus13 Re: romant
tak snad som ja nespravil chybu ked som ho kupil do 200L malawi :-D som pozeral len na to ze je na 300L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 20:26 R Muž romant [27982] Re: matus13
Je to afrika, za mě ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 20:23 matus13 Re: romant
na to akva by mu nestacil JBL e901? ten je lacnejsi a je pisany na 300L akvarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 20:19 Sharm Re: Sharm
nebo nějakou chémii, nic jsem tam nedával
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 20:18 R Muž romant [27982] Re: Sharm
Nechat co máš a dát dvě čerpací hlavy a kostky biomoloitanu dovnitř akva.
Edit: www.rybicky-rybky.cz/… a www.rybicky-rybky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 20:17 Sharm Re: romant
A něco levnější ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2015 20:12 R Muž romant [27982] Re: Sharm
Třeba www.akva-exo.cz/…
Edit: Ono ani sebelepší filtr tě nezachrání a nevyhneš se té týdenní 50% výměně, tedy pokud budeš chtít, aby akvo fungovalo jak má. Podívej se do prezentací lidí s afrikou, kolik a jak často mění oni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 20:09 Sharm Re: romant
jaký filtr by tam byl vhodný ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2015 19:55 R Muž romant [27982] Re: Sharm
Nestíhající fitrace, vyměň co dva dny po sobě polovinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 19:49 Sharm – prosba
Dobrý den, prosím o radu.

Mám 260 l akvárko, osazení - Tlamovci + ancistrusi, venkovní filtr Fluval 205, nápln ve filtru - keramické kroužky, zeolit a aktivní uhlí.

Na dně akvária filtrační písek + kameny, 2x vzduchovací kámen.

Voda je čistá , není zakalená ale zdá se mě zabarvená do hněda, jakoby byly kouřová skla a nepříjemně zapáchá, Nevím co s tím . Poradíte mě ?

Předem moc děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 08:16 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Krista
romant napsal: ....Svícení 12 hodin je hodně, ze začátku akvária bych svítil 7-8 hodin.
Popravdě těch 8 hodin může stačit bohatě i později. Já začínám na 6-ti hodinách a časem přidám na cca 8-9hodin denně. Je to i o intenzitě toho světla. Ale na tohle existuje hodně názorů a tady ti ukáže nejvíc čas a posbírané vlastní zkušenosti.
Třeba akvárium v práci mám trvale osvětleno 6hodin denně (rybicky.net/nadrze/23366 )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 18:25 Krista Re: romant
Tak budu svítit jak píšete. Jdu vyměnit část vody. A děkuji za cenné rady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 17:43 R Muž romant [27982] Re: Krista
Tak zvláštěpak při světlejším dně, kdy se vytvoří jakoby dvojitý světelný efekt se to nemusí nejen neonkám líbit, ale voda je voda a proto měnit, měnit, měnit. Až bude akvo stabilizovaný, hodně rostlin, fungující nitrifikace, tak potom řešme nějakou světloplachost. Svícení 12 hodin je hodně, ze začátku akvária bych svítil 7-8 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 17:35 Krista Re: Dreamdiver
No nějak jsem si vzpomněla na svého otce, ten říkával jak jsi stará tak jsi blbá :-) nebo myslet si je h.... vědět. Štvalo mě to, ale měl pravdu. Načetla jsem toho od včerejška dost, ale praxe bude taky trochu jiná. Hlavně se vyvarovat hrubých chyb, které by ohrožovaly rybky na životě. Nikde jsem nenašla že by se rybky necítily dobře při svícení. Myslím si (a je to tady), že je to tím že byly delší dobu bez osvětlení. Díky za vlídná slova :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 11:49 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Krista
Blbin se každej z nás nadělal spousta....nikdo učený z nebe nespadl. Dodnes vzpomínám na oceláty, které jsem měl jako malej kluk v 80l akvárku...asi mně to bude strašit do smrti :( Njn, tehdá mi nikdo neporadil, internet nebyl, knihy o akvaristice byly asi dvě...
Máš výhodu, že dostupnost informací je ohromná. Jen to množství..nejvější problém je, správně je utřídit.
Máš zájem dělat akvaristiku dobře, to je super. Držím palce tobě i rybkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2015 11:41 Krista Re: romant
Vzala jsem si včera k srdci co jste všichni psali. Dlouho do noci četla odkazy pro začátečníky. Dala bych si pohlavek jak jsem vše podcenila. Neonky zatím žijí, když jsem jim včera zhasla světlo zdá se že se uklidnily a byly spolu ve skupině. Jako by jim vadilo to světlo. Teď do akvária dopadá úzký pruh slunce, je asi 2m od okna, tak nesvítím. Pozoruju ty čistící rybky a jsou nějak aktivní, není to známka něčeho ne dobrého? V tom starém nebyly přes den vidět až večer. Dočetla jsem se, že by se mělo svítit 12hodin denně, takže v poledne rozsvítím i když světla je dost přírodního, ale ne pro rostliny jak jsem se dočetla. Informací tolik že mi to hlava skoro nebere. Budu měnit vodu jak jste psal a snad vše dobře dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2015 23:01 Krista Re: romant
Ok. Moc děkuju za rady. Budu měnit vodu jak píšeš. Jdu studovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:55 Krista Re: Lukehofarma
No jo jsem na sebe naštvaná. Můžu jen doufat že rybky vydrží, než jsem je dostala já tak se o ně moc nestarali. Neměly ani osvětlení a akvárium 15l, no myslela jsem to dobře, ale byla netrpělivá. Jdu studovat. Děkuji všem A filtr kupuju nový a topítko taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:39 Žena wdenda [14] Re: romant
Nemyslela jsem samozřejmě všechny, osobně znám několik míst kde ti poradí jak nejvíc umí a vážně to pomůže.
Omlouvám se, špatně jsem to napsala :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2015 22:37 R Muž romant [27982] Re: wdenda
wdenda napsala: Jenže oni říkají všechno, ale vědí o tom ho*no :-D S prominutím Takhle s tím nemůžu souhlasit, jsou obchody s kompetentním personálem, kde by se ti tato scénka, která se momentálně řeší, nikdy nestala. Tak jak jsi to napsala, to vyznívá, jako že jsou všichni ignoranti, ale to není pravda. Bohužel těch erudovaných je méně, ale jsou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:34 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Krista
Ono i těch 60l je na ty neonky málo jsou to plavci. Pokud ti skapou což je velice pravděpodobné tak zvažuj třeba neonky modré nebo něco jiného do toho objemu si nech poradit v jiném vlákně tady. A příště raději zvaž vše nové než z bazaru a potom vše nové dokupovat protože to z bazaru je už na prd. Takovéto věci začínající lidi odradí od pěkného koníčku protože s tím nekvalitním kompletem a špatnou osádkou se časem ozývají i další problémy např. nemoci a hromadný uhyn. Nestraším tě jen připravuji na to co se může stát. A neboj se toho to vychytáš nikdo z těch odborníků nebyl stoprocentní na samotném začátku. Pročti dokonale vše co psal romant nebo co je v tom modrém a drž se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2015 22:30 Žena wdenda [14] Re: Krista
Jenže oni říkají všechno, ale vědí o tom ho*no :-D S prominutím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2015 22:30 R Muž romant [27982] Re: Krista
Buď uděláš jak jsem ti napsal a nebo se s rybama rozluč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:24 Krista Re: Belisana
Cože? Tak dlouho dopředu? Ta slečna v akvaristice mi řekla že s přípravkem SafeStart můžu dát rybičky hned, tady do dvou dnů odstáté vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:23 R Muž romant [27982] Re: Krista
Protože ty ryby se jinak otráví tím co produkují, jak dýchají a jak vylučují, jelikož ti nefunguje nitrifikace, tedy přeměna toho škodlivého na to akceptovatelné. Vodu měň jak jsem psal denně a to min. týden a další týden obden. Měň vodu den před tím natočenou, tedy odstátou, bez žádných přípravků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:20 Krista Re: romant
Jo chápu, měla jsem více číst, ale přišlo to náhle. Mám měnit vodu jak píšete? Omlouvám se ale nechápu proč. Vždyť je odstátá, PH 7 a přidala jsem v akvaristice zakoupený přípravek na úpravu vody. A jakou vodu mám místo té odčerpané dávat? no jasně jdu číst to v rámečku. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:19 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Krista
Dva dny je stejně málo, rybky se vpouští ideálně až tak za měsíc po založení. Tak se zařiď podle toho, co psal romant a rybkám budeme držet palce, aby to zvládly palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:13 Krista Re: wdenda
Ne né, to jsem si načetla. Ale i tak mám bobky :-( aby vydržely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:11 Krista Re: Jifi
no jak jsem psala, jsou tam cca 2 hodiny a nejsou vidět. Jednu chvíli se tam tři objevily a zase zmizely. Mám v plánu jich pár ještě přikoupit. Dříve žily v plastovém aq 15l Chtěla jsem jim zlepšit životní podmínky. A teď se o ně bojím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:09 R Muž romant [27982] Re: Krista
Kdyby jsi před tím trošku více četla, nebyla by jsi teď tolik ve stresu, třeba zdejší modrej rámeček. ;-) Teď nedělj nic jinýho než že denně a to zdůrazňuji, denně měň min. 1/3 objemu akvária a žádný další ryby už nepřidávej, tedy ne do doby, než si akvo sedne a počítej s možným úhynem některých slabších jedinců.
Edit: rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:06 Krista Re: romant
Bez ryb bylo dva dny plus jsem rozmíchala zvlášť SafeStart pro 60l a nalila ho dnes ráno. Rybky až večer. Topítko je zn. Sacem 1OO nemám ho dát zpět. Vypadá starožitně. Filtr je tedy ne dobrý? Jaký doporučujete? Později plánuji dokoupit ještě tak 10 neonek obecných.Hmm a už mi plave rostlina na hladině. Ten proud je prostě moc silný. Už jsem také ve stresu :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 21:10 Muž Jifi [675] Re: Krista
Další otázka je, jak dlouho jsou rybky v akvárku? Kolik dní tam jsou? Plachost je normální několik dní po vypuštění ryb do nového akvárka.
Navíc - u neonek je 7 kusů docela málo. Jsou to hejnové ryby a 7 kusů není zrovna hejno. Hejnové ryby budou plaché i tehdy, když jich bude v akvárku málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 21:05 R Muž romant [27982] Re: Krista
Jak dlouho bylo to akvárium bez ryb?
Edit: Jinak ten filtr je z kategorie "honič vody", tedy výkon má, což ostatně i vidíš, ale množství filtračních materiálů silně zaostává, takže osobně bych volil jiný a vhodnější filtr, jako třeba čerpací hlavu a kostku biomolitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 21:05 Žena wdenda [14] Re: Krista
Zdravím,
Dala jste tam ryby hned po tom, co jste naplnila nádrž vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 21:03 Krista – Filtr Resun CS 400
Dobrý večer, zakoupila jsem filtr Resun CS-400 (akvárium 60L)a teď jsem tam umístila 7 neonek obecných, které jsem zdědila plus dvě čistící rybky. Jsem začátečník a tak se mi nezdá ten filtr. To má být v akváriu takový proud? Rostliny trochu vlajou, rybky jsou schovaný, vidím jen ocásky a ty dost kmitají. Budou vystresovaný už tím chytáním do síťky. Opatřila jsem si nádrž a ostatní v bazaru. Topítko ve mě vůbec nevzbuzuje důvěru a vyndala jsem ho. V pondělí kupuju nové. A ten filtr je tedy dost hlučný, vadí to rybkám ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 19:20 Muž Spai [7] - Africká jezera Malawi a Tanganika, Střední Amerika.Re: JirkaSkalnik
V pohodě je na každém jaký biotop se mu líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 14:43 Muž Strojek [141] Re: JirkaSkalnik
ano mam jen ten terramol a hluboko do nej ke korinkum rostlin, jsem nastrkal osmocote hnojivo(kulicky), ktere jsem nacpal do rozpoustecich obalu na leky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 14:39 Muž JirkaSkalnik [7] - AmerikaRe: Strojek
A mas tam jenom ten substrát nic jiného? A jinak díky moc za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 14:29 Muž Strojek [141] Re: JirkaSkalnik
menil jsem ho za provozu za sterk a jsem velice spokojenej ...zatim bez sebemensiho problemu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 14:05 Muž JirkaSkalnik [7] - AmerikaRe: Strojek
Díky :) a je vpoho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 13:41 Muž Strojek [141] Re: JirkaSkalnik
www.bonequip.cz/…
koupil jsem to tady..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 13:34 Muž JirkaSkalnik [7] - AmerikaRe: Spai
Já bych spíš chtěl něco s Amazonie

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [58] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145811x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=2851