Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 96 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 10:18 lucie – Re: Linduš
vim vim,mám takovou stoličku na ni dam polystyren a až pak akva,rohová vana rohové akva tak to jde do sebe-)-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 10:04 Žena Linduš [166] – Re: romant
jojo, s tím souhlasím ano
popisuju, jak to (občas) dělávám, samozřejmě všude živočichové. i když to tak nehrotím, protože kýblů mám nedostatek, tak prostě nechávám vody, na kolik mám místo ;-)
ještě filtr, ten nechávám běžet ve vodě z akva
pozor na tu vanu, ať ti tam neprdne, nemívají rovné dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 09:57 lucie – Re: Linduš
chci ho napusti,vejde se mi krásně do vany,napustim ho a pak odkalovačem snadno vypustim,rostlinky hádám hned zasadit že????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 09:55 R Muž romant [27982] – Re: lucie
To savo se používá v poměru 1:20. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 09:54 R Muž romant [27982] – Re: Linduš
O rybách se v původním dotazu nic nepíše, ale nic proti tomu, klidně se to může namíchat, ale nejdůležitější je nechat to původní dno, to bude ten velkej pomocník při restartu nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 09:52 lucie – Re: romant
jsi hodnej,děkuju ti za rady,at se daří,máš to krásný-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 09:50 Žena Linduš [166] – Re: romant
vida, já bych si půlku vody nechala ze starého. přece jenom úplně nová voda bude mít malinko jiné hodnoty, tak ať nemají ryby takový šok stydim
sava nemusí být moc, stačí odrbat jen houbičkou, nebo jestli chceš napouštět, půlhodinka...
potom proudem vody důkladně opláchnout všechna zákoutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 09:49 R Muž romant [27982] – Re: lucie
Ten písek bych po vypuštění vody vybral tak jak je a zase tak ho dal do akva po přestěhování. To savo se používá ředěný, ale nejsem si jist tím poměrem, ale tady na fóru se to dá dohledat. Myslím, že po hodině co se použije se rozkládá na vodu, takže to bych jako problém neviděl, samozřejmě, že když se to opláchne vodou, tak je to jistota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 09:45 lucie – Re: romant
děkuji,shodou okolnosti mam taky roh-)))ale ne tak krásnej jako ty,ten písek tedy neprat??a jěště jak dlouho nechat to savo v akva???a kolik ho??akva má 80l,aby to tu ruduch spolehlivě odstranilo,jak to pak bezpečně vypláchnout,četla jsem někde že savo po nějake době stejně strácí učinnost,je to pravda???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 09:36 R Muž romant [27982] – Re: lucie
Před tou operací s tím savem bych rozhodně ten písek vyndal, protože to savo by zničilo ty nitrifikační bakterie, který se budou hodit při rozjezdu toho znovuzaloženýho akva. Vodu bych pak dal novou, ty užitečný bakterie v té staré stejně nejsou, tak by ch to považoval za zbytečný. Stejně tak jako s tím dnem, bych postupoval i s filtrem, který bych taky použil původní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 09:21 lucie – jak napáchat co nejméne škod
ahoj všem,potřebuji poradit,budu se stěhovat a tudíš musím i akva komplet vypustit,jak napáchat co nejméně škod???nechat vodu někde v kanistru a pak vrátit???nebo jina rada???navic ho chci i vydezinfikovat jelikoš se mi udělala na pozadi ruducha,jakým zpusobem???napusitit koncentrovaným savem a pak řádne proplachnout???může zůstat písek v akva????dekuji všem za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 14:27 Žena Kajka99 [229] – Re: Wanna
já bych jenom dodala že je dobré si zjistit jakými prostředky vaše vodárna vodu vůbec ošetřuje. Já jsem doma jako trotl zakopávala o kýbl s vodou, než mi babička řekla že máme ozonovanou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 14:24 R Muž Silent [5949] – Re: Designer
Správná připomínka ano . S přidáním bakterií do čerstvé nádrže bych počkal cca 24 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 14:20 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Wanna
Jen s tim naockovanim nitrifikacnich bakterii bych aspon par hodin pockal, tedy po napusteni vodovodni vody do noveho akvarka. I kdyz romant pise, ze chloru neni ve vodovodni vode tolik, a ja klidne vymenim tretinu vody v akvarku za vodovodni bez odstati, proc tem bakterkam hned ublizovat, kdyz se tam chteji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 13:51 Wanna
Tak dobře. Díky za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 13:39 Muž Stenly [44] – Re: Wanna
neříkám že nevadí, ale chloru už ve vodě není tolik. Píšeš, že v akva už vodu máš, takže sázej. Jinak já vodu odstávat nenechávám.. 50l prostě nemám kam dát a při výměně ji dolívám přímo z vodovodu.. jen hlídám její teplotu. Kytky zatím nijak neprotestují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 13:38 R Muž romant [27982] – Re: Wanna
Hladina chlóru, je v současnosti již ve vodovodních řadech natolik nízká, že přímé použití vodovodní vody k akvarijním účelům je možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 13:31 Wanna
Takže chlor a jine latky z vodovodu kytkam nevadi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 08:47 Muž Stenly [44] – Re: Wanna
Prakticky ihned.. napustit 1/3 až 1/2 akva nechat ohřát na pokojovou teplotu (nebo napustit vodu teplou) a osázet. Následně dopustit zbytek vody. Pustit filtr, topítko, případně naočkovat bakterie a cca 14 dní počkat (mezi tím měnit vodu) a mezi tím vybírat rybí osádku. Tu pak nakupovat postupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 08:44 Muž Yirka [9118] – Re: Wanna
Rostliny sázet ihned.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 07:48 Wanna – Dotaz
Zdravím. Chci se zeptat protoze všude nacházim různé odpovedi. Kdy můžu přidat rostliny do nového akvaria tudiž jen dno a dekorace a část nové vody.. někde píšou že druhy den až se stratí chlor, někdo píše že až za týden nebo i 14 dnů. tak jak to je? díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 09:16 R Muž romant [27982] – Re: texis
Je to u nově založenýho akvárka naprosto normální. Můžeš klidně vyměnit část vody 20-30%. Nech běžet všechnu techniku a za pár dní by se ta voda měla dočistit.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 09:09 Muž texis [3] – Zakalena voda?
Fotka k příspěvku Ahoj, mam takovy dotaz - cim myslite ze je zpusoben jemny bily zakal vody cerstve zalozeneho akva (od utery 4.1. vecer) - viz. foto. Ze predu to neni az tak videt proto fotka z boku (Zepredu k videni na mem profilu). Mozna ten zakal neni bily jen mam u toho akva proste hodne bile svetlo (u 20l prcka mam spis zlute osvetleni)

Samozrejme jsem kamen i dno zkousel v octu a pohoda. Napada me zatim jen prislis okyslicena voda - navic nevim jestli to s tim souvisi ale porad se me uvolnuji prisavky drzaku na topeni a na filtru.

Dik moc za nazor.
T.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 06:11 Muž Stenly [44] – Re: katterinecka
Naprostá pravda.. jenže dneska už se až tak moc nechloruje. Ale chlor bakterie opravdu zabíjí.. proto se taky do pitné vody dost hojně dával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 23:47 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Urgy
byla tu řeč o čerstvé vodě, ne o odstáté
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 21:38 Muž Urgy [3]
ale odstáta voda tie baktérie nezabije...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 21:28 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: romant
ale čerstvá voda s chlorem může zábít čast bakterií které jsme přidali, nebo ne? Chlor se ve vodovodu používá právě na ničení bakterií
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 21:23 R Muž romant [27982] – Re: Stenly
Já bych jí nepoužil smich , ale to neznamená, že je na tom něco špatnýho, jenom jsem se chtěl dobrat toho jak a kde se ty bakterie vezmou a jsem také názoru, že ve vodě nejsou. :) Díky za korektní diskusi, ať se daří. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 21:07 Muž Stenly [44] – Re: romant
No dobrá...na bakterie voda asi vliv nemá prostě se musí dostatečně namnožit... ať už naočkováním z běžícího filtru nebo nějakým přípravkem. ;-)
PS: já bych tu vodu dal... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 19:49 R Muž romant [27982] – Re: Stenly
To proč vodu z běžícího akva nepoužít je podle mě ve vztahu k původnímu dotazu jasný. Urychlení procesu nitrifikace nesouvisí s vodou ze zaběhnutýho akvária, ale s vhodným naočkováním filtru a dna, tak jak jsme se shodli. Tím, že se použije voda ze zaběhnutýho akvária, tak se proces nitrifikace neurychlí, alespoň tak zněl prvotní dotaz. proto jsem napsal, že bych se tím netrápil a použil vodu čerstvou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 19:35 Muž Stenly [44] – Re: romant
Nevím, jak líp bych to vysvětlil. Pokud myslíš, že voda z běžícího akva nemá žádný význam, tak si v akva zkus měnit vodu všechnu... uvidíš časem co se stane. To je asi to samé.. i když trochu extrémní. Zrovna tak jsi Ty neobhájil proč vodu z běžícího akva nepoužít. Škoda že sem nepřidal příspěvek ještě někdo jiný.
To Urgy: Osvětlení záleží na náročnosti rostlin. Obecně platí, že nízké rostliny jsou na světlo náročnější. Pokud už máš tak výkoné světlo, můžeš svítit naplno.. když to nebude dělat dobrotu, ubereš. S CO2 nemám zkušenost, ale osobně bych s tím nespěchal a počkal až bude akva ustálené a bude v něm plánovaná osádka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 19:22 R Muž romant [27982] – Re: Stenly
O naočkování filtru jsem psal taktéž. To s tím naočkováním také dna jsi vysvětlil teprve teď a naprosto s Tebou souhlasím. To kde žijí bakterie, tak na tom se taky jednoznačně shodneme, ale s tou vodou jsi mě stále nepřesvědčil, že by to namíchání mělo nějaký výrazný urychlující účinek při zabíhání novýho akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 19:17 Muž Urgy [3]
Hm, takže dať do akvárka tú vodu či nie? Mne sa zdá že nitrifikačné batérie žijú aj vo vode len nie v takom množstve ako v pôde alebo vo filtri, ale už neviem kde som to videl. A osvetlenie budem mať, skoro 1W/l, zo začiatku by som mal ale svietiť asi len nejakého 0,5W/l? A ako dlho asi? A kedy mám začať s hnojením a co2? Totižto chcem už konečne vypestovať nejaký pekný koberec, tak uvidím či sa mi to podarí...Aj ked kobercové rastliny asi nasadím až po nejakom týždni nie hned...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 19:15 Muž Stenly [44] – Re: romant
Nitrifikační bakterie žijí přisedle. Takže by vyždímal filtr z běžícího akva do novýho filtru a popřípadě i do nového dna. Tím by naočkoval nitrifikačními bakteriemi. Stará voda není zázračná.. to jsem nikdy netvrdil. Vodu v akva sice měníme ale cca 1/3 nikdy ne celou... teda pokud se nevyskytne závažný problém (třeba nemoc, nebo velké bujení řas). Takže jestli má staré akva v pohodě (bez nemocí) a použije z něj vodu do nového a zbytek dodá čerstvou, bude to vypadat jako "běžná výměna" vody a bakterie, které dodá do dna budou mít pro své množení mnohem lepší podmínky než s čistou vodou z vodovodu. Beru to logicky... tím nechci říct že mám 100% pravdu. Tímhle určitě nijak neublíží ani novému a ani běžícímu akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 19:04 R Muž romant [27982] – Re: Stenly
Neodpověděl jsi mi na otázku, zdali ty nitrifikační bakterie žijí také v akvarijní vodě. Těch uváděných 14 dní je naprostý standand, kdy se začíná utvářet biologická rovnováha a není my jasný jak k tomu přispívá ta "stará voda", když tento proces začne naprosto v pohodě ve vodě nové. A pokud by byla skutečně pravda, že tzv. stará voda je tak zázračná, tak proč bychom tu vodu v akváriích pravidelně měnili za vodu čerstvou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 18:55 Muž Stenly [44] – Re: romant
Voda s tím souvisí jednoduše... ze zaběhlého akva je voda vyvážená. Když napustí celé akva čerstvou vodou, tak bude mnohem víc procházet zabíhacím procesem a odbouráváním "špatných" látek. Sice se dneska moc nechloruje ale i tak čerstvá voda bakteriím zrovna nesvědčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 18:45 R Muž romant [27982] – Re: Stenly
S tím, že nitrifikační bakterie žijí ve dně naprosto souhlasím, ale jak s tím souvisí ta voda? Tam žijí také?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2011 18:40 Muž Stenly [44] – Re: Urgy
Naopak já bych dal vodu ze starého akva i do nové nádrže. Bakterie žijí nejen ve filtru ale i ve dně kde rozkládají detrit a uhnilé části rostlin. Ovšem i tak to chce alespoň 14 dní než do akva přidou první ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 18:25 R Muž romant [27982] – Re: Urgy
Já bych se přimlouval pouze za naočkování toho novýho filtru. Do akvárka bych dal vodu čerstvou a s vodou ze zaběhnutýho akva bych se neptápil a nekombinoval to, podle mě se nitrifikační proces touto operací nikterak neurychlí, ale to jenom můj názor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 18:19 Muž Urgy [3]
Zdravím, jedna otázka, keď pri zakladaní akvária napustím do filtra vodu zo starého zabehnutého akvária a asi aj štvrtinu nádrže naplním vodou zo zabehnutého akvária, tak mi to pomôže? Myslím, že nitrifikačné baktérie vytvoria rovnováhu v akváriu skôr, ale o koľko skôr, Bude to deň, dva, alebo dva týždne? Viem že väčšina ludí bojuje pri zakladaní akvária s riasami, zákalom a neviem čím, ja som stým nikdy problémy nemal, preto rozmýšlam či tam dať tú vodu z akvária či nie...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 12:15 R Muž romant [27982] – Re: domik101
Jak jsem se díval do tvý prezentace, tak bych řekl, že tou teploutou by měli všechny ryby co tam máš v pohodě snášet. Těch ryb tam je opravdu hodně a ten problém s umíráním bych řekl, že je někde jinde. Osobně si myslím, že nestíhá filtrace a v akvárku se Ti hromadí dusíkatý látky. Udělal bych test na NO2. Co údržba akvárka? Jak často odkaluješ a kolik vody měníš?
EDIT: Ta mřenka a parmička je naprosto nevhodná do Tvojí litráže, někomu je daruj. Přidání rostlin, zvláště rychlerostoucích je taktéž žádoucí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 11:28 Muž domik101 [17] - Živorodky
Chtěl bych se zeptat mám v akva 22 stupnu to je malo že?Mohou kuli tomu imirat rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 21:21 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: wexli
kupovala jsem podobný akvárko na inzerát, asi 150x55x55 a ještě drží :-) silikon je teda průhlednej, ale je to asi třikrát dovylepovaný vevnit, tak je tam toho až až. Můžeš se kouknout ke mě do prezentace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 21:18 Muž wexli [-4] – prosím o radu
Ahoj všem,
prosím o radu dostal jsem akvarium cca 300 l,je starší 120x50x50.sklo 1 cm lepene bílým silikonem.hodlám odmastit spoje a přetáhnout je ještě novou vrstvou silikonu,zda je to dobra volba.Dále jaký typ osvětlení a filtrace,zda nemate někdo zkušenosti.Pokud možno v ramci nějakých přijatelných cenových relaci...
Hodlám tam nasadit kančíky tak ejstli můžete někdo doporučit nějaký druh a jaký se k sobě hodí.

Díky moc za info. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 13:55 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Rollcut
Ještě bych co nejdříve zasadil rostliny a filtr určitě nechal puštěný. Kal se usadí na dně a částečně i ve filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 13:55 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Rollcut
Filtr zapněte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 13:51 Muž Rollcut [-1]
Zdravím vás do slunečné soboty! ;-) :) Dneska ráno jsem začal zakládat akvárium.. Na dno jsem dal substrat DeponitMix a na to jsem dal křemičitý písek cca 2mm zrnitost. Kameny..kořeny.. Napustil jsem ho a ted nevím jestli zapnout filtraci a nebo ne.. přeijde mi, že když ji zapnu, tak se mi ten kal neusadí, ale jestli je to naopak, tak mě o tom někdo prosím ujistěte :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 22:20 Muž S@L@ [11]
Ahoj všem,prosím Vás o radu.Do 200L akva,mohu dát základ tento substrát:JBL Aqua Basis plus 200.A jestli ano, jaké přibližně množství?A ještě jednu,to je ohledně filtru,schválíte mi do dvoustovky tento.http://akvarijni-filtry.heureka.cz/eheim-classic-2213-plus-bio/.Předem děkuji za rady a názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   24.11.2010 16:45 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Rollcut
v akvaristikách občas plácaj blbosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 15:36 R Muž romant [27982] – Re: Rollcut
Pokud je to akva napuštěný a rostliny nakoupený tak to neprotahuj a ať jsou zasazený. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [96] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145811x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=4751