Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 134 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 10:56 archangelos
dobře ! chemii vynechám a nechám to na zbytku.

Piloti Akva:
krunýřovec skvrnitý 1samce 1samici
Parmička nádherbá 2 samce 2samice
pistořka věžovitá 1 samce 1 samici nebo ampulárie modrý (uvidím co budou mít a nechám jsi ještě poradit ! )
Paví očko 6 samců a 3 samice

tráva:
aponogeton crispus
blyxi japonica

dík všem palec palec palec potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 09:32 matesss – pestřenci
já mám párek pestřenců červených a jen tak sem jim dal do akva květináč.asi tak po měsíci vidím že sou nějaký rozčílený a prohání ostatní rybky po akva.do té doby bylo vše v pořádku.no a pak mi začaly vymírat ostatní ryby.a teď mam v akva 60l:4 neonky,2 dospělé pestřence,15 pestřenců z 1. generace,a 25 z 2. generace.a žijou v poho.tak hodně štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 08:59 R Muž Mrakoplash [1776]
Dej co nejvic te stare vody a pridej trochu nove, nemusis preci to akvarko mit plne hned ;-)
po tydnu pak muzes pridat dalsi vodu .... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 01:16 Žena Markii [10]
A co vana?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 00:32 Tereza
Ale jak to udělat? Abych akva sundala ze skříňky, budu muset vodu vylít. Ale kde mám skladovat 60 l? Kýble mám tak na 30 l. Ty pak naleju do nového, ale bude to jen čtvrtina objemu. Můžu koupit akvaregulátor a přidat nitrifikační bakterie. Asi je nechám v té původní, prázdné, než se akva zaběhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 23:52 Žena Dinamit [68]
Já osobně bych chemii vynechala úplně a nechala to vše jen a jen na přírodě. Spoustu živočichů je na to hrozně háklivých. Hlavně ti ančíci.
Je několik názorů, někdo tvrdí, že ryby zásadně až po měsíci od založení akva a někdo, že tak dvě tři rybky na začátek, pro rozjezd a pak zbytek.
K těm pavím očkům, pořádně si to rozmysli, protože začnou-li se ti množit, což začnou, už to nezastavíš. To vim z vlastní zkušenosti. Musel bys pak namíchat složení ryb tak, aby měli přirozeného nepřítele, co by žral potěr a reguloval tak množství ryb.
Šneka si můžeš dát klidně piskořku, jak už tady někdo řikal, nebo ampulárku. Na šneky je tady odborníkem Horác, ten ti, myslim si, poradí nejlíp ;-)
A ještě k rostlinám - samozřejmně je dobré mít v akvárku více rostlin. Počítej s tím, že se ti ne všechny uchytí. Že budou nějaké ztráty, ale hlavně je vyber podle budoucích obyvatel akvária. Nějaké rybky preferují zarostlejší akvárium, některé naopak méně zarostlé. Jiné zase chtějí plovoucí rostliny. Prostě každá ryba má své nároky a podle toho musíš přizpůsobit celkový vzhled akva...
Držím palce v úspěšném chovu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 21:18 Žena Markii [10]
Mě unese dřevotříska 350 l... plných do poloviny....takže doufám že jo

ps" a to jsme ji vyráběli sami a má dole na délku o 1 cm mín než nahoře(špatne nám to v Hornbachu uřízli :-p)

Co to říkáš o čerstvé vodě???? tak tam přelij tu starou , a dolij novou, pul na pul se to nejak zvladne, ale v čerstve ti pozdechaji, to bys mela vedet ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 20:59 Tereza
Díky. No bude to veselý, musím přendat ryby, štěrk, rostliny a všechno z 65 l do tohodle. Budou muset jít do čerstvé vody, jinak se to fakt udělat nedá hmm Nebo je nechám v původní nádrži ale beze všeho, jen s vodou, než se nové akvä zaběhne. To že žerou mladý vyjde nastejno, kdyby je nesežrali oni, sežerou si je molly samy. Nemám prostory na to všechny mladý odlovovat :-( A jak to vidíš s neonkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 20:08 archangelos
jjj dík HORÁCI potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 20:03 Muž Horác [3942] – Re: archangelos
... tak mi pls poraď jakou tu chemii a nějaký info ! ...

Nejlepší ingredience pro čerstvě založené akvárium je trpělivost :o)
Nejlepší info pro začátečníky je tady www.akvarijni.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 20:00 archangelos
tak to asi neee palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:56 Muž Ludek [39]
Nitrifikacni bakterie se daji koupit a pak pouzit dle navodu na obalu. I tak se prvni davka pouzije 24 hodin pred vysadbou rybek a pak dalsich 9 dni. Koncentrace dle litru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:50 archangelos
tak to je drsný ! ludek má pravdu :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:48 Muž Ludek [39]
Horác má pravdu a to svatou :-) Díky za ten graf je poučný ;-) Kdyby ty rybky dokázaly řvát a nadávat, asi by si takový postup leckdo rozmyslel smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:47 archangelos
tak mi pls poraď jakou tu chemii a nějaký info ! :-D ale myslím že hodně lidí jsi založí akva a nemá tam zeleň a ryby jim žijí ! :d tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:43 Muž Horác [3942] – Re: archangelos
..."já vím že to s tou chemií je těžký ale to by to nemohl dělat nikdo !" ...

S chemií je to těžký akorát když člověk NEVÍ CO tam dává, PROČ to tam dává a KDY to tam má dávat :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:42 archangelos
tu pancernicky zelenou zkusím ! dík ! a můžu se zeptat proč né sumečka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:40 KORY
hodne stesti pri zakladani akva. :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:39 archangelos
sorry tedko nevím tu chemii mi půjčil příbuzný dává to tam každý tři dny ! a zase jsi to odnes ! zeptám se ho a koupím si to ! :-) já vím že to s tou chemií je těžký ale to by to nemohl dělat nikdo ! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:39 KORY
sumecky ty moc ne spise pancernicky napr zelene . ;-) ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:37 KORY
sneky okruzaky ty moc ne ale spis piskorku vezovitou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:36 KORY
na zacatek je to dobry v akva mel na zacatku snad kazdej morske skeble . tak a ted 1 . vyndej skeble 2. pridej rostliny 3 vice ukrytu pro ryby kokos koren 4. tech pripravku tam moc nedavej skodi to rybickam napr ancistrus, :-) ;-) ;-) ;-) 5. ;-) hodne stesti ;-) ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:35 archangelos
takže mušle jsem vyndal a rostliny přidám ! dám tám nějaké druhy pavích oček nějaké sumečky chtěl jsem ještě šneky ale nevím !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:34 Muž Horác [3942] – Re: archangelos
Smím se zeptat, co myslíš tou chemií, která dokáže zabránit několikanásobnému překročení toxické hladiny amoniaku a dusitanů v době, kdy v akváriu chybí nitrifikační bakterie ? viz www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:31 Muž Ludek [39]
No nevím jakou chemii jsi použil, ale takovy nitrivec se používá 10 dní. Pokud to nevydržíš tak první měsíc jen pár rybek!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:31 jirka4
pozor na živorodky, jsou to dost náchylné ryby !!! Já bych tam dal paví očka ( ty vydrží všechno a jsou odolné ), nějaké čichavce nebo nějakou malou cichlidku( ale to by tam nesměla být ta paví očka, protože by je asi sežraly, ale jsou to dost odolné ryby ). Jinak se mi to líbí až na ty mušle, dodej tam ještě nějaké ty kytky a budeto OK ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:27 archangelos
no já to nevydržím ! použil jsem chemiji preventivně tak uvidím ! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:25 Muž Ludek [39]
Radil bych s rybkama vydržet, pokud chceš předejít velkým problémům. Je to velmi brzy, nemáš zajetý filtr, takže pokud nepoužiješ chemii a "instantní bakterie" za pár dní Ti vyskočí NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:24 KORY
me taky prinesl jezura akva 200l . inac pestrence nedavej k hodne malejm rybam . bratranec ma dve akva v jednom ma pestrence a v druhem pavi voka testoval 2 mesice stare mlade od pavich vok 4 hodil do akva s pestrenci samecek si je postupne vychytal a bylo po vsem :-) :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:20 archangelos
Jaký tam chceš mít ryby?Já bych doporučil parmičky nádherny
,mečovky a dánia.(jsou to hezky ryby a hlavně odolny) palec


já nevím chtěl jsem 3 druhy pavých oček (různě barevné asi tak po 5ks) a nějaký měčovky nebo black pooly nevím ! jinak Danio ani parmičky se mi nelíbí sorry ! :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:13 archangelos
díky za radu ! palec palec palec rozhodně mušly du vyhodit a v pátek jsi jedu vybrat nějaké rybky (vím že to je brzo ale nevydržím to :-D) tak se ještě podívám na nějakou tu zelěň díky za radu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:10 Muž Diego [72]
Jaký tam chceš mít ryby?Já bych doporučil parmičky nádherny
,mečovky a dánia.(jsou to hezky ryby a hlavně odolny) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:04 JouZee
dostal jsem od ježucha nové akva a nevím jesli jsem to zařídil dobře ! tak mi pls poradťe

V každém případě si vyndej ty mušle, nepříznivně ovlivňují vodu a zkus přidat rostliny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 19:03 Žena Marťásek [5] – Re: archangelos
Určitě to bude potřebovat více rostlinek, dle mého názoru mušle do sladkovodního akva nepatří, takže bych je odstranila. Vzhledem k tomu, že i já jsem v podstatě začátečník, tak Ti moc neporadím, ale určitě Ti někdo poradí ze zkušených.Tak ať se Ti daří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 18:54 archangelos
takže už jsem se přihlásil ! a koukám že fotka tam taky je takže pl poraďte potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 18:46 ärchangelos
Fotka k příspěvku sorry zkušel jsem sem dát foto a nějak mi to nešlo ! a doufám že to půjde teď ! :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 18:37 Žena Marťásek [5] – Re: archangelos
Dej sem nějaký foto, ať Ti může kdokoli poradit, popřípadě se zkus přihlásit, pokud máš založenou nádrž zde na stránkách. Teď se na to tvý akva nemůže nikdo podívat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 18:34 archangelos – nové Akva...
čau lidi, zdravým všechny botaniky atd....:-D

Chtěl jsem se zeptat! dostal jsem od ježucha nové akva a nevím jesli jsem to zařídil dobře ! tak mi pls poradťe

akva má 54l a koupil jsem to v setu takže ani nevím moc podrobné info.

p.s - prosím omluvte mě za ty hračky pod akva mám pokoj s bráchou a je mu teprve 10 let tak to tak vypadá :-D

Topítko je automatický (teplotu tam mám nastavenou na 25 C ) popředu je na víšku 1 cm uříznutí sklo a je 1 cm od skla akvárka ( písek mám udělaný z kopce takže měl by tam padat trus :)
Ta trupka je z filtru. Filtr je hodně silný a výřilo mi to písek tak jsem tam dal trupku a provrtal jsem tam dirky a připadá mi to i praktičtější ! sice to vypadá hrozně ale ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 13:33 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: hanz
přecijenom jsem botanik a né "truhlár", pro mě to je dřevotříska z čeho mám skříňku..=)) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 13:25 Muž hanz [27] – RE:Johan
Nespletl jsi se. Nezaměnils DVD za LTD ;-) LTD je konstrukční materiál, tudiž by váhu měl unést. Při dobré konstrukci by zvládla ta skříňka i 200 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 01:30 Muž Roman [100] - Cichlidy
Tak kombinaci moll a pestřenců jsem měl, viz staré fotky mé 112l.Sežere veškeré potomky živorodek,což je dobré na udržení populace na daném množství a neonky nevím,spíše si jch nevšímá do doby,než dostane hlad.Solení není dobré pro pestřence ani neonky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 22:06 jen – skříňka
...pohoda dřevotříska, akorát určitě pevný "záda", přesně jak říká Jirka4, celodřevěný jsou i pod mnohem větší akva....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 22:06 Muž Johan [4945] - Rostliny
tak unýst by to měla, ale jestli máš vzadu lamino, tak to radši ještě na výšku vyztuž. a ta dřevotříska má nevýhodu, že když čas od času ukápneš vodu vedle, tak ráda sákne a moc nepouští.. po pár letech jsem zjistil, že mi trochu nabobtnala, popraskala a začala plesnivět=(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 21:40 jirka4
1 si myslím, že by to ta skříňka z dřevotřísky měla unést . koukal jsem se v hornbachu i na daleko větší akvárka
2 pokud budeš mít zarostlé akvárko tak se ti snesou, je to mírumilovná ryba ale když má potomstvo tak je trochu agrasivní na druhé ryby
3 to nevim ale myslím si, že to přisolení snese
4 tomu se nikdy neubráníš smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 21:20 Tereza – Děkuju, Ježíšku!
Ježíšek mi přinesl nové akva 112 l. Nedodal ale informace:

1. Je pod něj třeba skříňka vyztužená ocelovými pruty nebo to unese i obyčejná z dřevotřísky?

2. Můžu přidat k mollám a neonkám párek pestřence červeného? Většinou všude píšou, že je to mírumilovná ryba, ale někde i, že ke sváče nepohrdne malými rybami. Máte někdo zkušenost s touhle kombinací? Nevadí pestřencům přisolování vody?

3. Jak se mám ubránit chuti kupovat všechny ryby, co se mi líbí, když mám teď dvojnásobné možnosti? smich hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 19:37 miro03
www.discus.cz/… táto nádrž je z nerezevého plechu iba predná část je zo skla. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 17:56 Štěpán
Zikyc má akvárium z bazénové fólie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 17:14 Žena Voloďka [59] - Tetry – Re: isamik
Ale na mejla se snad ten kodiak dívá častějc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 17:08 Muž isamik [180]
rybicky.net/nadrz.php…

Ale podle profilu uz tady delsi dobu nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 16:57 Muž georged [44] - Živorodky – Akvárium, kde jen jedna stěna bude skleněná
Rád bych se zeptal, zda má někdo zkušenost a akváriem, kde by jen jedna stěna byla skleněná a zbylé by byly "součástí stavby"... Kamarád o tom uvažuje a u nádrží s trochu mamutějšími rozměry je již sklo opravdu drahé. Plánovali jsme, že bychom jen přední stěnu idělali ze skla, které by bylo zapuštěné do vyzděné části - aby to neprosakovalo, tak jsme plánovali nějakou izolaci zbylých stěn - asfalt do něj písek, přesto silikon a možná na to desky z tenkého skla... no dřív než se do toho pustíme hmm , bych rád znal nějaké nápady, názory či něco okolo (plánovaná velikost je 350*70*50 )

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [134] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=6651