Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 118 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 13:26 xpetan
Ještě prosím poraďte k tomu krmení.
Když už budu objenávat z www.akvarista.cz , tak bych si nechal poslat i nějkaý to krmení?
Na výběr je strašně moc druhů od moc výrobců, tak co by jste mi doporučili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 21:13 xpetan
Bohužel to je pro mě daleko, já jsem z Vysočiny.
Takže Hradec i Olomouc je docela z ruky:-) , ale děkuji za nabídky.
Tak koupím ty testery co Jirka pokud postačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 20:55 Jirka
Dobrý den,
1) používám testy od f. eSHa www.akvarista.cz/…
pro kontrolu vody v akvu to stačí
2) pokud jste od HK tak vám mohu věnovat pár gupek
S pozdravem Jirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 20:51 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: xpetan
Protože jsou nepřesné víc, než kapkové.
Co ty kytky? Všiml jste si mé nabídky? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 20:49 xpetan
Proč myslíte že papírové testy ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 20:30 Jirka – Juwel
Dobrý den, mám pouze RIO 125 (3roky). Zatím jsem spokojen, ale bez pár zásahů se to neobešlo. Nejhorší problém byl zabudovaný hlučný filtr (dnes už je venku a je nahrazen za EHEIM 2222 v Hornbachu za 2500,-Kč včetně náplní). Co se týče:
1) písek - mám bílí střední zrnitost palec
2, rostliny - nejlépe se zabydlel Anubias
3, hnojivo - nepoužívám
4, dekorace - dle vkusu každeho soudruha
;-)
S pozdravem Jirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 19:41 Muž Yirka [9118] – Re: xpetan
Papírkové testy určitě ne a testům 5 v 1 bych také přednost nedal.
Já používám kapkové testy Sera a Rataj a s oběma spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 19:34 xpetan
K těm testům:

chtěl bych tento:
www.akvarista.cz/…
nebo tento (rozdíl jen ve výrobci)
www.akvarista.cz/…

který by jste mi doporučili víc?
Ještě bych se chtěl zeptat jaky krmení mám koupit.
chtěl bych tak 3 druhy aby to měli pestřejší.(Je jasny že potom v akvaristice ještě budu kupovat živé a mražené krmení).
Nějaké za přijatelnou cenu, které by jim mohlo šmakovat?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 17:56 Muž Crash [1] – Re: xpetan - Hnojivo ne
Souhlasím, hnojivo tam nedávej, to si můžeš zadělat na problémy s řasou. To už bych spíš uvažoval o tom CO2. Ale ani to není nutné, zvlášť když chceš nenáročné rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 16:42 Muž Yirka [9118] – Re: xpetan
Hnojivo do zakládaného akvária ze zásady nedoporučím, ale testy na vodu ano. Měly by stačit základní na NO2, NO3, PH, DKH, DGH.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 13:38 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: xpetan
Rostlinky? hmm
Pokud se vám to vyplatí přijet si do Olomouce, mám jich momentálně slušnou hromádku navíc - Bacopa caroliniana, Ludwigia palustris a 4 echinodory (tuším Ozelot red). Satarmo. :)
Poštou neposílám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 12:15 xpetan
Asi tam dám přece jen na začátek nějaké hnojení ať rostliny pěkně zakoření a rostou.
Co by jste mi doporučili za značku a výrobek?
Ještě bych se chtěl zeptat jaký mám koupit přípravek na zjištění kvality vody (abych věděl jetli už můžou rybky do akvaria).

Dále bych se chtěl zeptat jestli někdo levně neprodá rostlinky?Kdo by byl ochoten je zaslat poštou.
Když jsem koukal na inzeraty, tak nikdo z mého okolí neprodava:-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 08:02 Muž Yirka [9118] – Re: xpetan
Nejlépe je začít bez hnojení, založit, zasázet a obsadit. Po nějaké době pak poznáš co nádrž potřebuje, jaké rostliny jdou, jaké byly omylem a tomu cíleně přizpůsobíš hnojení(pokud to bude nutné).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 22:17 xpetan
Mockrát děkuji za odpovědi a rady
Ještě bych se chtěl zeptat na to přihnojení?
Jaké by ste mi doporučily do půdy pro začátek?O CO2 zatím neuvažuji

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 17:41 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Ta novější verze je s tímto stolkem..a zářivky T5 2X45W
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 17:03 tomasko
hlavne si kup taku verziu, kde su v osvetleni ziarivky High Lite, t.j. 2x45 W, mam tiez Rio 180, ale povodnu verziu s osvetlenim 2x30W a to je dost malo a budes musiet pridat osvetlenie ako ja. inak s akvarkom som spokojny, okrem slabeho osvetlenia, zatial, po takmer roku a pol, ziadne problemy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 16:14 Muž Yirka [9118] – Re: xpetan
Nezapomeň na teploměr.
Množství substrátu bude záviset na ploše dna a uvažované výšce vrstvy. Objem asi spočítáš, dle zkušeností se uvažuje že 1 l=cca 1,6kg substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 14:21 Muž Horác [3942] – Re: xpetan
ad1) Bílý písek a neonka? No jak myslíš (mně osobně se to ekluje :o) ...
ad2) Nenáročné rostliny pro začátek? Pokud jsi nepřikoupil ještě jednu rampu, tak u nich budeš muset i zůstat ...
ad3) Ze začátku bych vůbec nehnojil (maximálně nějaký substrát do dna, s tím ale nemám žádné zkušenosti)
ad4) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 14:05 Muž TomášB [12]
mám rio240 a ten vnitřní filtr byl na nic, byl vymenen za TT EX700, pozadí máme 3D, kamínky máme bílé se střední zrnitostí a kupovali sme asi 30kg, rostliny bych doporučil valisneria gigantea a nejaký ten echinodorus.Hnojivo bych na začátek dal CO2, a vodičku asi plantamin nebo jak se to menuje.Ja kupoval veci hodne z miga nebo exo-eko. Mnoho uspechů s riem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 13:58 Muž metal [96] - Cichlidy
pozri si tuna na nete inzeraty,urcite zozenies co potrebujes a hodne lacnejsie nes v akvaristyke.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 13:47 xpetan – Založení akvaria juwel rio 180
Zdravím všechny akvaristy.

Příští týden by měl dorazit akvarijní set juwel rio 180.
CHtěl bych v něm chovat nenáročné ryby (neonky, paví očka...)
Dříve jsem měl akvarium 70l, a teď po 2 letech bych se chtěl k akvaristice vrátit.
Ale zpět k tématu:
Chtěl bych začít nakupovat vybavení akvaria.

Přijde mi Akvarium 180 l protože se jedná o set, tak k němu bude i filtr osvětlení a topítko.
A teď bych od vás chtěl poradit co mám koupit dále:

1, písek - chtěl bych bílí, porďte prosím jakou zrnitost a kolik kg do 180 l akvaria?
2, jaké rostliny - chtěl bych pro začátek nějaké nenáročné
3, hnojivo - mám si nějaké kupovat?
4, dekorace - z předchozího avaria mám nějaké břidlice a kořen.Chtěl jsem se zeptat jestli je možné do akvaria dát i plastovou trubku, která by se přesypala pískem(jako domeček pro rybky)

Chtěl bych do toho investvat co možná nejméně peněz.
Momentálně mě nic nenapadá co by bylo ještě potřeba, tak prosím pište co bych si měl ještě dokoupit pro založení akvaria?
Dále bych se chtěl zeptat, jestli neznáte nějaký levný internetový obchod, kde bych mohl věci nakoupit?

Mockrtá děkuji a těším se na odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 20:38 Zdenek58 – Re: Yirka
Nádrže byly 100 l, filtry Fluval 2 a je fakt, že vodu na proplachování jsem používal vlažnou... A s údržbou nádrží jsem to nepřeháněl, takže těch bakterií tam bylo asi opravdu dost :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 19:40 Muž Yirka [9118] – Re: Zdenek58
Murphyho zákony říkají, že pokud něco funguje nemá se to měnit. Pokud ti to nedělalo problémy, tak se tím nevzrušuj. Zřejmě neproplachuješ pod moc teplou nebo moc studenou vodou a máš dostatečně velkou nádrž. Bakterie nežijí jen ve fitru - ve dnu a na všech plochách ve vodě ti jich zřejmě zůstává dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 19:12 Zdenek58 – Re: pavliina
Vodu ze zajetého akvária tam klidně dej, já to takhle dělal několikrát, do vody jsem nedával žádnou chemii a nikdy jsem ji neměl zakalenou apod. ...
I když já jsem asi exot, protože řadu let peru molitan z vnitřního filtru pod vodovodem a tady jsem se nedávno dozvěděl, že se to nemá hmm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 13:51 Žena pavliina [50] – Re: ustavprochore
Okružáky nemám, jen Neritinu, ale ta by se zase neměla čím živit, žádné řasy tam "zatím" nemám :-) Takže vodu neměnit? A kdybych přidala vodu ze zaběhnutého akva, nevadilo by, že je trošku pohnojené Bioflorem (sice poloviční dávkou ale je)? Nechci nic zkazit, raději se ptám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 13:47 Žena ustavprochore [567] – Re: pavliina
Podle mě trochu vody ze zajetého akviška dát můžeš, klidně i vymačkat zajetej filtr, protože by se tím mělo urychlit zaběhnutí nového :-)
Vodu bych nechala "pracovat" tak jak je, bez výměn...
Jestli máš nějaké okružáky nebo tak něco, klidně by tam pár kousků mohlo přijít, ještě než budou ty krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 13:17 Žena pavliina [50]
Ahojky, mám týden založené akva 20 litrů. Zajímalo by mě, jestli bych něčemu pomohla, kdybych do nového akva přidala vodu ze zaběhnutého akvária? Nebo mám nádržku nechat se v klidu zaběhnout? A ještě jeden dotazík, mám týdně měnit část vody, ikdyž v ní nejsou ještě žádné krevetky? Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 17:59 Chico001
Fotka k příspěvku EDIT:aktualni stav:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 17:57 Chico001
Jeste bych se zeptal co za rostlinky a kolik kusu do akvarka, rad bych nejake rychlerostouci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 12:42 Muž isamik [180] – Re: Chico
No delej jak rozumis...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 10:40 Muž Onys [9]
No já bych dal ryby zatím někam jinam a odkalil,vyměnil 1/2 vody a nechal ho alespoň 14 dnů zajet pak po 14 dnech tam dal ty krunýřovce a za dalších 5-10 dnů osadil rybami.a chtělo by to ten slabší filtr. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 10:28 zeck – Re: Chico
Nic kýčovitějšího jsi nenašel? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 10:25 Chico
Fotka k příspěvku No do budoucna, rekneme 1/4 roku planujeme udelat velke akvarium rekneme o 240l neco na zpusob prilozeneho obrazku. Tak se budeme snazit aby to ty rybicky v tom 27l prezili
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 10:21 Chico
Hold to je tak kdyz se neda spolehnout na ty radoby odborniky v kramu. Kdyz je mi receno ze 27l akvarko staci pro 2 zavojnatky, ze svoji velikost umi prizbusobit objemu nadrze... ne Jinak voda v akvarku je cistejsi a kalu je tam minimum, malilinko je citit ale to je asi z toho ze jsme rybky prekrmili a granulky se ted vali na dne a kazi vodu, bude stacit kazdy den vymena 1/4 vody za odstatou cerstvou? a cistit dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 09:30 Muž isamik [180] – Re: Chico
V tech 15L asi nevydrzi, jak uz napsal Jurasek. Chapu, ze moznost vraceni rybek je obtizna, ale pomerne spravna... Nacit par informaci a zacit tak jak se ma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 08:33 Chico
Zatim neni jina moznost bohuzel, mozna je dat kamaradovi do akvarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 08:22 Muž Jurasek [137] – Re: Chico
Dávat tolik rybek do tak malého akvárka, to nevypadá moc dobře, denní výměna poloviny vody, hlídat parametry... Bál bych se toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 07:04 Chico
Ano do toho 15l je dame nez se to zabehne, toho cloveka v Moste bych opravdu nejradeji ´´zabil,, no nic koupime vetsi akvarium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 22:17 Muž Jurasek [137] – Re: Chico
Do té 15 litrovky chcete dát ty rybky než se to zaběhne, nebo jsem to jen špatně pochopil? A na dvě závojnatky a tři krunýřovce bych počítal tak 90 litrů hrubého objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 21:49 Chico
Tyto informace mi podali v Moste ve zverimexu, v tom velkem nakupnim centru... No sehnal jsem dnes male 15l akvarko tak dam rybky stranou a to vetsi zalozim znovu... a necham ho tak 3-4 tydny bezet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 19:55 Muž Horác [3942] – Re: Vladka
Závojnatka s čepičkou? Ta vaše "čepička" je nezhoubný nádor a lidi, který šlechtěj tyhle zrůdičky by zasloužili pořádnejch pětadvacet na p**** ... Jinak dát rybu (natožpak takové prasátko, jako je závojnatka) do čerstvě založené nádrže je samozřejmě šílenost. Měňte 30-50% vody ob den a kontrolujte dusitany. Zákal se časem spraví sám. Filtr zatím nečistěte. Toto doporučuji nastudovat: www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 19:45 Vladka – zavojnatka s cepickou
ahoj, mam mensi problem dostala jsem od manzela k Valentynu zavojnatku s cepickou v akvarku mam filtr kombinovany se vzduchovadlem, na dne ricni kaminky , mela sem i kytku ale behem tydne ji spapala tak tam ma ted ozdobu ale hlavni vec proc vas zadam o radu je ta ze filtr jede 24hod.denne ale voda je kalna . zkalila se druhy den po napusteni a stale neni cista skousela jsem po tydnu vymenit asi tak 15-20 procent ale je to stale prosim o pomoc dekuji Vladka :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 14:16 Muž Yirka [9118] – Re: chico
Když už jsi se dočkal dobře míněných a dobrých rad, posluž i nám, prosím. V kterépak to prodejně tě tak dobře aodb(p)orně obsloužili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 11:35 Žena Amy01 [39]
na začiatok je lepšie začať s väčším akvarkom, udržuje sa v ňom lahšie rovnováha potrebná pre chod akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2009 11:26 Muž filipsi [1295] – Re: chico
Ano, jak pisou ostatni:


www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/… (prvnich cisla ale i ty ostatni stoji za to)
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 11:23 Muž isamik [180] – Re: chico
Doporucil bych Ti vratit ryby zpet, nastudovat si o tom par informaci. A kdyz Te to neodradi, tak zacit znova a daleko lepe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2009 11:15 Muž Jurasek [137] – Re: chico
Hmm, nic ve zlém, ale všechno špatně... Na jednu závojnatku se počítá aspoň 25 litrů vody, ostatně o těchto rybkách je dost napsáno tady v atlasu. Zkuste rybicky.net/rady/ horacovoakvarium.cz/… horacovoakvarium.cz/… www.akvarijni.cz/… a klub.akva.sk hlavně první čísla časopisu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 11:11 chico – Nove akvarijum
Dobry den, chtel bych pozadat o radu. S pritelkyni jsme si koupili akvarijum a bohuzel zaroven i s rybickami. Bylo nam receno v prodejne ze mame vyplnit dno akvarka koupenym piskem a kaminky, osadit rostlinkami dolit vodu a pustit filtr. Takto to nechat jeden bezet a pak vpustit rybicky.

Prvni chyba nastala ze jsme neproprali kaminky a po napusteni to vypada jak kdyby v akvarku bylo mliko. Zakal castecne zmizel ale akvarko uz bezi 4 den a furt ta voda neni cista. Dalsi chyba je ze nam dali asi prilis silny filtr. Mame 27l akvarko a filtr je na 50l s prutokem 300l/h a hornim vyvodem na hladine, presto se mi zda ze proud v akvarku je dosti velky, coz melo za nasledek dalsi chybu - krmeni. Rybicky krmime granulkama ale ty granulky rychle stahne proud a usadi se v kaminkach na dne kde se uz rybicky nedostanou tak ze jsme je asi prekrmili, protoze dno je posete granulkama a voda zacina slabe smrdet. Potrebovali bychom poradit jak vycistit vodu od kalu a od zapachu?

akvarium: 27l
rybicky:2x zavojnatka 5-6cm 3xkrunyrovec 4cm
filtrace: ELITE jet-flo 50
Dno:sedy pisek a bile kaminky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 13:32 zdrap
Prosim vyjadrite sa my ci su moje rastlinky v pohode alebo nie. Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 22:58 zdrap
Ahojte tak som pridal par fotiek do alba. Skuste my teda poradit co a ako.Diky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [118] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145811x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=5851