Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.06.2016 15:31 R Muž afc1886 [14685] Re: JirkaŠčobák
Teď moc nechápu tvoji reakci.Je velký rozdíl mít rybicky.net/atlasrostlin/micranthemum_callitrichoides_cuba ,nebo rybicky.net/atlasrostlin/micranthemum_micranthemoides .A tady je řeč o cubě,která je dle mě na trávník super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 15:16 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Petr80
Mám Micranthemum micranthemoides. V jednom akváriu se držel tak tak, ale nakonec ho rozšlapali CPO. V druhém stále je a žije. Bez CO2. Komplikaci ale vidím v tom, že toto ani není typicky trávníková rostlina. Jednotlivé lodyžky si rostou do značné míry kam chtějí a nemají snahu držet se substrátu. Protože se u mě mohou držet pod jinými rostlinami, nevyplavou k hladině a část kořenů dno vždy nějak najde, ale jako samostatnou rostlinu musí dát její udržení na dně nepřetržitou (i když ne vyloženě každodenní) práci.

Víc: e-akvarium.cz/… od strany 10.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.06.2016 14:07 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Petr80
Každý tzv. "trávníček" je náročnější a ne vždy se daří, cuba potřebuje hodně světla a Cočko. Však si počti v atlase rybicky.net/atlasrostlin/micranthemum_callitrichoides_cuba je tam dost informací. Tady nahoře je odkaz k zakládání akvária, je tam i o vhodných rostlinkách, tak si je najdi v atlasu, určitě si některou vybereš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 13:40 Petr80
Je tato rostlinka Micranthemum callitrichoides 'Cuba' náročná na pěstování? Je potřeba jí hnojit, pokud ano tak čím. A popřípadě jakou rostlinku byste mi doporučili přidat do toho mého akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 12:25 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: dieu
Nejsem cichlidář, ale nevidím důvod, proč by tam nešly, jsou opravdu dekorativní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 12:16 Žena dieu [18] - malawiRe: Belisana
Ahoj, myslíš nebo myslíte, že by se tyto kameny daly použít také do malavi? Vypadají pěkně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 12:12 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Petr80
Ty kameny koupíš v akvaristice nebo Hornbachu, jmenují se Drago stone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 12:06 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Petr80
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 12:00 Petr80
Ještě jsem se chtěl zeptat, líbí se mi tento styl akvária viz odkaz www.youtube.com/… nevíte co je to za rostlinky? Popřípadě jaké to jsou kameny a kde by se daly sehnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 10:08 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Petr80
Myslím, že je ten set vyhovující, určitě dostačující pro osazenstvo, které tam plánuješ. Red Cherry pěkně vyniknou na černém písku, já jsem volila flexi obklady a jsem spokojená, dobře se mi do toho v miníčku sázelo. Jak už se tu několikrát psalo, stačí substrát a pod rostlinky do písku přidat tablety s hnojivem. Ke krevetkám jsou fajn menší druhy razborek, podívej se do atlasu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 09:45 Petr80
Dobrý den, začínám s akvaristikou a pro začátek bych si chtěl pořídit nějaké menší akvárko, do kterého bych chtěl dát krevetky ( Caridina Red Crystal ) a k tomu nějaký druh ryb. Akvárko samozřejmě nechám několik týdnů jenom s rostlinami aby se "zajelo" Od vás potřebuju poradit, jaké rostlinky do akvárka, popřípadě jaké dno, líbí se mi černé nebo hnědé, jestli je potřeba substrát nebo stačí pouze písek a jaký druh rybek ke krevetkám. Akvárko mám představu do 40l, viděl bych to na nějaký set. Dost se mi líbí tento profiplants.cz/… . Je to dobrý set? Bude stačit osvětlení a filtr? Předem děkuji za vaše rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.06.2016 10:51 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Panda
Z rostlin koukni třeba po sagittari pusila nebo nějaké menší cryptocoryně. Kořen s mechem by byl pěkný a dej beťákovi plovoucí pistie. Krevetky tam rozhodně nedávej, pokud nechceš beťákovi zajistit živou potravu. Další rybky bych tam nedával, takže solovka pro Bettu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 10:43 Panda – První akvárko
Ahoj rybičkáři, chtěla bych vznést pár dotazů k založení prvního akvária. Včera jsem pročítala hodiny různé diskuze, nejčastější chyby začátečníků a kdoví co, ale stejně píšu ještě sem, abych si byla uplně jistá.
Takže - mám koupené malé akvárko Diversa 25l. Filtr, termoregulátor i svícení je. Větší jsem nekupovala, protože prvotní záměr byl mít jednu bojovnici, a ta bettárka mi přišla příšerná. Taky jsem chtěla pár živých kytiček, ale nic strašně velkého, tak snad jsem s touhle velikostí neudělala chybu. (ano, vím, že je lepší větší, ale nemám místo. S častější údržbou počítám). Nuže, kamarád akvarista mi ještě doporučil pár krevetek, které prý krásně čistí dno. A tady někde jsem zase četla, že bojovnice jsou společenské a že je fajn k nim mít i pár jiných rybiček.
Takže abych zkomlexnila můj dotaz: Jaký druh rostlin, aby to nebylo přeplácané a totálně džunglovité, kolik krevetek, a eventuelně zda ještě k bojovnici nějaký jiný rybí páreček? (přerybníno mít rozhodně nechci, takže pokud řeknete ne, tak ne).
Moc děkuji za odpovědi. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2016 15:19 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Jose
No, mezi jemným štěrkem občas nevyleze ten hrubší, ale postupně se ti ten hrubší všechen přestěhuje nahoru a vespod budeš mít ten jemný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 14:05 Jose Re: JirkaŠčobák
JirkaŠčobák napsal: Tak to ti osobně nepomohu :).

U 25 litrů bych akvárium neřešil na přední a zadní část. Těch pár rostlin, co uvažuješ, ho zaplní kompletně celé (pokud jim dáš dobré podmínky) a můj názor je, že to tak vůbec není špatně.
Asi trochu jiná odpověď, než jsi čekal :).


Ale vobec nie ;-) . Preto som na fore, aby som si nechal poradit od skusenejsich... Predstava je jedna vec a realita bude druha. Skusim to teda bez tej lilaeopsis, ked bude treba prikupime... love
mimochdom zistil som uz i uhl.tvrdost je to 9dGH/rataj test/ pri celkovej 12dGH/zdroj vodarne/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 13:54 Jose Re: afc1886
afc1886 napsal: Jenom bych upozornil,že když dáš jemné kamínky na ty větší,tak se ti stejně časem promíchají.

To mi az tak velmi nevadi, ani v prirode to vacsinou nie je vsetko monotonne rovnake. Naopak s tym pocitam, ze medzi jemnym strkom obcas vylezie hrubsi a ozivi dno.
Do tak maleho akva sa mi jednoducho nepaci iba velka zrnitost 3-8mm. Aka vsak bude realita to sa necham prekvapit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 13:45 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jose
Tak to ti osobně nepomohu :).

U 25 litrů bych akvárium neřešil na přední a zadní část. Těch pár rostlin, co uvažuješ, ho zaplní kompletně celé (pokud jim dáš dobré podmínky) a můj názor je, že to tak vůbec není špatně.
Asi trochu jiná odpověď, než jsi čekal :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 13:37 Jose Re: JirkaŠčobák
Nie som z Bratislavy, som zo Ziliny... Aku nizku rastlinu by si mi teda odporucil do prednej casti akvaria?
Rastliny som vyberal i podla sirky, takze snad by mohli vojst vsetky, ale necham si poradit ak je to prilis... V kazdom pripade by som chcel mat boky maximalne zarastene a vzadu jednu dominantnu rastlinku primeranu vodnemu stlpcu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 13:17 Žena karmen1976 [362] - Amerika – Re: Jonny
Nemusiš mit hrabave rybičky :-D :-D
Stači až párkrat odkališ.
Každopadně přeji ať se daří ať to roste a plave ok ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2016 11:39 Ji333 Re: Jonny
Já kupoval černý písek od flexiobkladů + do spod nejvyššího dna přírodního křem.písek v Bráníku. Dá se to přežít, ale doteď si říkám proč já blb jsem nedal na radu prodavače a nekoupil jen ten černý. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 11:30 Jonny Re: karmen1976
Pravě že už sem to koupil a dal připravit takže už to tam dam a mysli že nemam žádné hrabavé rybičky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2016 11:26 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: karmen1976
doplním ještě piskořky, ty přehrabou snad cokoli ;)
taky bych to nemíchala, ale když si dotyčný paličatě stojí za svým... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2016 11:21 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Jonny
Jistě že nevadí, ale pokud to budeš kupovat, tak jsou to peníze navic ;-).
a žadnou extra podporu růstu rostlin to taky mit nebude.

A ty přestupy z jemneho do hrubšího.. to ti taky dlouho nevydrží. Jedine si tam dat přepažky..
Akvarisra míní, dno, rostliny, ryby mění :-D :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 11:16 Jonny Re: karmen1976
Myslím ze snad nebude vadit že se to promíchá. Asi to dám hlavně do oblasti kde sou květiny takže do zadního pravého rohu a pomalu to bude přestupovat na písek a možná to bude i vícebarevné :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 10:51 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: karmen1976
Fotka k příspěvku karmen1976 napsala: Stejne se ti to za čas všechno smíchá dohromady.
Mně se osvědčil křemičitý písek a ke kořenum dât pak hnojivo . (Třeba bivoj)

Tak jak píšeš ty, co bys chtěl, je to zbytečně složitý a ve vysledku to bude stejne vše smíchané


Potvrzuji. Po mnoha letech mám na dnech totální směs více či méně vhodných substrátů, co jsem kdy koupil.
Ale nevypadá to zle. Asi takhle nějak :).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.06.2016 10:44 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Jonny
Stejne se ti to za čas všechno smíchá dohromady.
Mně se osvědčil křemičitý písek a ke kořenum dât pak hnojivo . (Třeba bivoj)

Tak jak píšeš ty, co bys chtěl, je to zbytečně složitý a ve vysledku to bude stejne vše smíchané
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 10:35 Jonny Re: konrad
Chci dát rataj k rostlinkám, aby pěkné rostli a myslím že jen z písku jim to tak nepůjde. Nakonec to chci zarovnat a doplnit křemičitým pískem a šedým štěrkem. Jde mi o to jestli to bude mít pozitivní vliv na rostliny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 10:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jonny
Jak píše Belisana, staré dno nebrat. Nemíchej více druhů dna, vždy se promíchají a vypadá to blbě.
Rataj profi soil je jen předrážený pálený jíl. Ten je vhodný pro akvária zaměřená hlavně na rostliny a bez ryb ryjících ve dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.06.2016 10:18 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Jonny
Staré dno mi dělalo a v akvárku jen binec, když jsem třeba vytahovala rostlinku nebo hloubkově odkalovala. Trochu jsem nedomyslela, že staré dno je tmavé a písek mám světlý. Podle mě stačí dát ke kořenům rostlinek hnojivo v tabletách. Mně se osvědčily např. tyto www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 10:14 Muž konrad [45] Re: Jonny
dať na profisoil kamienky a piesok nebude znamenať že sa zachvíľu premiešajú, ale to, že sa za nejaký čas úplne vymenia. Profisoil je extrémne ľahký substrát a naň by som radšej nič nedával
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 09:44 Jonny – Dno pro kytky
Koupil jsem si Rataj profi soil a dočetl jsem se ze podklad ma byt substrát stare dne. Vady když bych dal jen ten rataj a na to kamínky a písek? Budou mi v tom rust rostlinky? :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 08:56 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Jose
Souhlasím s afc1886 Taky jsem si dal větší drť dolu a na vrch dal jemný... Po cca 5 odkalování (tomu se nevyhneš) už bylo vše promíchané a nebylo to pěkné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 05:05 R Muž afc1886 [14685] Re: Jose
Jenom bych upozornil,že když dáš jemné kamínky na ty větší,tak se ti stejně časem promíchají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 02:18 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jose
Rostliny, které uvádíš, vypadají fajn, až na lilaeopsis - mám zkušenost, že není dobré na záběh akvária (má rádo detrit). Taky je na zvážení, jestli se ti zbývající rostliny vejdou do 25 litrů všechny :).
Nejsi z Bratislavy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2016 23:26 Jose – Založenie miniakva
Zdravím! Dostal som darom 25l akva set aquael bez osvetlenia a rozhodol som sa,ze ho nechám ležať pod stolom... Zatiaľ som kúpil osvetlenie led svetlo so svietivostou cca 600lux pod uhlom 120stupnov farba svetla 6500K - denne biele. Mám i riecny štrk, krásne guľaté kamienky, ale dosť veľké. Niektoré až okolo 8mm. Chcem dokúpiť jemný čierny štrk a ten chcem dať na túto "zakladnu" vrstvu. Ako dekoráciu plánujem pouzit drevo jati. V jednej časti by som chcel urobiť vyvýšenu terasu a o zvyšok dekorácie by sa mali postarať rastlinky. Tu by som poprosil o radu... Zatiaľ mám nasledovnú predstavu: na hladinu carat.demersum, na jednu stranu 2xegeria najas+ludwiga repens, na druhú 2x rotala russila. V prednej časťi by som si predstavoval javsky mach a "koberec" lilaeopsis mauritiana a v zadnej možno hygrop.polysperma. Výška vodného stĺpca však bude max. 20cm takže neviem či by som nemal voliť niečo iné...?
Parametre vstupnej vody jeden zdroj má tvrdost 17dGh, druhý cca 12dGh, pH medzi 8-8,5 a uhlicitanova tvrdost podľa dajana 3 in 1 testu v svetle modrom spektre (viac ako 10?) - ešte zmeriam rataj testom. Vypadá to tak, že bude treba vodu upravovať pri výmene. Preto sa chcem spýtať či už pri zakladaní akva mám pridať destilku/premrznutu vodu a uľahčiť tak adaptáciu rastlinám? Neplanujem príliš mnoho rastlín? Resp. mám zvoliť iné druhy?
Čo sa týka rybičiek mne osobne sa páči razborka bornejska, ale na ňu nemám vhodnú vodu :-( , uvažujem ešte o tetricke ohnivej, ale bol som upozorneny,ze nie je vhodná do novo založených akva, no a deťom sa samozrejme páčia endlerky, ale rozhodovanie zatiaľ odkladám - bude záležať i na dostupnosti...
No teraz poprosím odborníkov o usmernenie ak niečo môžem urobiť lepsie, rád si nechám poradiť. 20l čistého objemu je veľmi malý biotop a mam dosť rešpekt... Nerád by som niečo pokazil.
Ďakujem všetkým za rady a postrehy...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2016 11:03 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Rezzi1
Škoda, že nejsi v Bratislavě - mohl bych ti pár základních plevelů věnovat. Ale můžu zkusit poslat něco poštou. Napiš pak.

P.S. Co píše karmen1976 je pro tebe lepší.
P.P.S. V patnácti jsem dostal první akvárium. Bylo asi tak velké, jako, co chceš dnes ty. Plavalo v něm pět Black Moll. Pamatuju, že jsem tehdy říkal mámě a babičce: "Dejte mi základ, já už si zbytek seženu sám."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.06.2016 09:50 Rezzi1 – Společenské akvárium
Ok, díky všem za odpovědi.

Tenhle týden budu mít 15 narozeniny, k nim si budu přát peníze, abych si mohl pořídit akvárium. Zakládat ho budu až po prázdninách, o nich nemam čas, tak se potom ještě ozvu.

Díky všem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   05.06.2016 08:32 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: JirkaŠčobák
Druha cesta je można v ,budoucnu, s menšimi problemy, ale v dnešni uspěchane době, vetšina zaćatečniku chce vše hned (vćera bylo pozdę).
A protože take většina z nich nema vubec, nebo jen mlhavou ,představu co akvaristika obnáší, tak se přiklanim ke způsobu... Hodně rychlerostoucich rostlin vice druhů, filtrace a pravidelna vymena vody..
To co doporučuješ ty Jirko, má hlavu a patu, ale ! Opravdu né každý má proto cit.. A o tom podle mne ta akvaristika také je.

Jasně že rychlerostouci rostliny rychle zarostou akva, ale o tom to je, ne ? Aby pomohly , rychle, nastavit rovnovahu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 19:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lhajek
Hlínu do dna nedávám ale mám slepené malé akvária kde mám hlínu zasypanou písem. Roste to velice dobře a kdykoliv to můžu vyndat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.06.2016 17:38 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: karmen1976
Toto je jen odpověď pro karmen1976, nechci nikterak dál přesvědčovat Rezzi1:

Dvě cesty: Jedna snažší, ale s možnou komplikací v budoucnu, druhá těžší, s menší komplikací v budoucnu.

Pokud použiju při založení akvária rychle rostoucí rostliny, budou dominovat a snadno zaplní celou nádrž. Nevadí mi, když krevetkárium zarostla Vallisneria gigantea, protože krevetky se vždy vejdou. Viděl jsem video akvária s ohromnou hromadou Najas quadelupensis, doplněnou plavajícími rostlinami a dvěma, třemi, čtyřmi jinými rostlinami. Fungovalo to bez filtrace a byl to super biotop pro hromadu drobných ryb. Problém je, že málokdo takto doopravdy jednoduché akvárium doopravdy chce a žádat v takovém akváriu výraznější změny, může být problém. Manželce svého času připadalo akvárium dlouhodobě bez řas, totálně zarostlé monosoreniem (a dalším plevelem) málo atraktivní, přesvědčila mě, ať je do akvária trochu vidět, půl roku jsem pak bojoval se sinicí. V jednom nedávno založeném akváriu se mi rozplevelila najas, chtěl jsem ji odtlačit do určitých mezí, začaly problémy s řasami.
Všeobecný problém této jednodušší cesty je, že rychle rostoucí rostliny rostou rychle a akvárium je na to nastaveno (pravděpodobně včetně bakterií). Pokud člověku vadí jejich růst, musí se v akváriu často hrabat (každé hrabání se je riziko). Ještě větší riziko je, když se tento fungující systém rozhodne akvarista narušit, vyčistí část plochy a použije ji na něco jiného.

Pokud použiju pomaleji rostoucí kryptokoryny, potřebuji mnohem víc času při zabíhání akvária, ale získám akvárium méně náchylné na problémy při úpravách. Kryptokorynám velmi dlouho trvá, než zarostou akvárium - klidně půl roku a déle (v akváriu se pak není nutné tak často hrabat). Je čas a možnost něco dělat. Když jsem doopravdy po čtyřech měsících viděl, že mám v největším akváriu stále málo rostlinné hmoty (takhle to vypadalo rybicky.net/fotogalerie.php…), mohl jsem přidat 26 dalších rostlin včetně ludwigie, která je fakt plevel. Je vždy v pohodě rostliny přidat, je vždy s rizikem rychle rostoucí vegetaci omezovat.

Nějak jsem skončil u toho, že kryptokoryny "umím". Za posledního 3/4 roku jsem s nimi založil čtyři akvária. Jsou to pro mě nejjednodušší rostliny. Kdybys přede mě postavila prázdné akvárium a měl bych ho založit, sáhnu po kryptokorynách - přesně vím, jak budou reagovat.

Filtrace je na samostatnou diskusi. Vím, že to funguje bez filtru, ale nebudu na to lámat nikoho, kdo nechce. A je fakt, že je taková cesta hodně o zkušenostech, citu a sebedisciplíně :).

P.S. Když osadíš mnoho kusů jednoho druhu kryptokoryny, budeš pozorovat, jak první list vyženou všechny ve stejnou dobu - skoro jako na povel. Tohle časování není od věci - rostliny rostou stejně rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 15:17 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Rezzi1
Rezzi1 napsal: ....ou mi tam nechce dávat umělí hnojivo.....
Jaké umělé hnojivo? Jako prvky které podporují růst rostlin? NPK atd.? Do akvária je podle mě lepší dávat čisté chemické sloučeniny těchto prvků než hlínu nebo hnůj či slepičince apod. Přesněji se takové hnojivo dá dávkovat a vím co tam dávám na rozdíl od těch přírodnin, kde záleží jaký den zvířátko zrovna mělo a podle toho je obsah prvků.... a kdo ví co nežádoucího si tam přírodním hnojivem přidám....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 14:10 R Muž afc1886 [14685] Re: Rezzi1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 12:30 Rezzi1 Re: karmen1976
Díky karmen,
tvůj příspěvek mi pomohl nejvíce.
Dám tam kousek hlíny, protože se mi tam nechce dávat umělí hnojivo.
Jaký rostliny by jsi mi doporučila? (konkrétní název prosím)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   03.06.2016 19:27 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: JirkaŠčobák
Jirko proč tak složitě
Krypta poroste i kdyz hlina nebude, stači pak k ni dat kuličku hnojiva do dna ke kořenum.
V akvu mam několik druhů krypt a rostou.
A nemyslim si, že pro začatečnika je krypta vhodná záběhova rostlina. Lepši jsou rychlerostouci rostliny, více druhů, Behem doby, než se nasadi ryby si může pak ujasnit ktery druh mu prosperuje. A rozhodně s puštěnou filtrací.!!!

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.06.2016 16:14 R Muž afc1886 [14685] Re: Rezzi1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 15:56 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Rezzi1
Osobně bych dvě hrsti hlíny dal, ale v této kombinaci nevím. Každopádně, když hlínu, Postavil bych akvárium na kryptokorynách, ale jak poslouchám ostatní, nejde jim to tak, jako mě. Pokud se náhodou rozhodneš, tak takhle:

U kryptokoryn je ta hlína fajn, ale funguje mi s nimi i akvárium, kde jsem hlínu nepoužil.
Potřebuješ jich aspoň 20, středně velkých, ideálně jeden druh.
Vodu napusť tak, aby hladina byla asi 5 cm nad zasazenými rostlinami a jak porostou, přilévej (až naplníš celé akvárium).
Potřebuješ asi 2O drobných šneků - levatky, piskořky, kružlíky. Život :). Mimo ně, s kryptokorynami, dva měsíce nic jiného (ok, možná jedna gupka po dvou týdnech neuškodí).
Ty dva měsíce fakt nepotřebuješ filtr. Když uvidíš potřebu, přidáš si ho.
Vybral sis set se žárovkou. Jestli je 15W, je to na úvod moc. Kup si 11W. Ta na úvod pro celé akvárium s kryptokorynami stačí.
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 15:45 Rezzi1 – Společenské akvárium
Takže, osvětlení jsem se toho dočetl celkem dost.
Nakonec jsem se DFINITIVNĚ rozhodl pro toto akvárium: www.superzoo.cz/…
Má otázka zní, co mám na začátku udělat? Nasypat tam písek, zasadit rostlinky, napustit vodu a zapnout filtr. Napadlo mě, nemůžu dát pod ten písek kus hlíny?
Jaký rostliny mám do akvárka dát? Chci jméno konkrétní rostlin.
Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 14:02 TomasH – Shanim: gupky(?) a sneky na zajeti akvaria [Trutnov]
Ahoj,

zakladam akvarium (100L) a shanim nejake prvni obyvatele, zatim jen 2 - 4 kusy, na zajeti nadrze a abych si overil ze v ni vubec neco prezije.

V akvariu budou primarne zatim neurcene trpaslici cichlidy. Chtel bych se drzet Jizni Ameriky / Amazonie, takze hledam ryby z te oblasti...

Premyslel jsem:

* pavi ocka, eventualne nejake mensi tetry (krvava, mensi neonky?), ale z duvodu omezeneho poctu mi prijdou zivorodky vhodnejsi, i kdyz ten cca mesic by asi i tetry prezili, nez budu moci doplnit vetsi hejno,
* a par nejakych mensich sneku, kteri by prilis necilily na zdrave rostliny, u tech myslim neni nutny puvod JA, protoze to bych nic nenasel.

Neni nekdo v okoli Trutnova s nejakymy prebytky?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2016 14:42 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: karci17
karci17 napsal: ....Skus si kupit jeden LED reflektor za 10E a skusit - spon to budes mat s 3-zilovym kablom a poriadnou konzolou na uchytenie... Som skratka zastancom zlto-zelenych ochrannych 0 vodicov
No pokud tam není ten vodič jen na okrasu, pár těch LED reflektorů mě prošlo rukama a co jsem viděl uvnitř mě přesvědčilo že bych to domů nechtěl. Zrovna právě ten zelenožlutý tam byl jen volně vložen bez vodivého upevnění na kostru - k čemu tam asi byl? Ostatní propojení vodičů jen stylem zakroucených kablíků do sebe obalených izolačkou. A to jsem to otevřel jen proto že přívodní šňůra pro mě byla krátká a chtěl jsem to tedy připojit přímo na svorky uvnitř reflektoru a tam jsem našel takovouhle příšernost. Bohužel jsem to viděl u těch reflektorů koupených z různých zdrojů, takže tomu už moc nevěřím a když už to někde dávám tak se vždy přesvědčím co a jak je uvnitř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2016 14:21 karci17 Re: JirkaŠčobák
Tak istotne to bude lepsie ako na "hrane akvaria". Napriek tomu ja osobne tieto lampicky - s kovovymi castami pripojene na 2-linke povazujem za extra nebezpecne nie len vo vlhkom prostredi (co okolie akva VZDY je). Hlavne sa snaz aby sa pri akejkolvek manipulacii nedostali do styku s vodou. Skus si kupit jeden LED reflektor za 10E a skusit - spon to budes mat s 3-zilovym kablom a poriadnou konzolou na uchytenie... Som skratka zastancom zlto-zelenych ochrannych 0 vodicov :) kde sa da - zakony elektriky neoprples - pojde prud cestou mensieho odporu :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=2501