Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 10:44 Muž Kubaa [718] Re: Anthrax
Změkčovač. Tzn leze z toho měkká osolená voda.
Voda z lesa bývá fajn. Samozřejmě chce to ověřit/vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 10:38 R Muž Anthrax [4787] Re: ctibum
No právě, že řešilo. Ale moc moudrej jsem z toho nebyl. :-) A právě proto mě zajímá co z toho leze za vodu. Nějaké konkrétní hodnoty, protože ty nezazněly. Protože zatím víme, že to má jen vysoké pH a žádnou tvrdost, dle slov Petulky, což je dost široký pojem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 10:25 R Muž ctibum [6926] Re: Anthrax
Neřešilo se tu už někde, že nemají osmózu, ale nějakou čističku jenom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 09:27 R Muž Anthrax [4787] Re: petulka
Taky si myslím, že se zbytečně nadřeš. Jaké parametry má voda co vám doma teče z osmózy, že se bráníš jejímu používání?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 09:21 Muž Yirka [9126] Re: petulka
Proč vodu z lesa? Ztráta času bez nějakého skutečného efektu, spíše přinášející potenciální problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 08:50 Žena petulka [11]
Dekuji Jarry. Premyslela jsem ze bych to zvladla tak v utery rano proprat sterk a odpoledne zajet pro vodu do lesa a rychle koupit kytky a dopustit to.
Akorat s tim filtrem me to stve doufam ze neni moc silny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 08:38 Muž Jarry [1437] Re: petulka
Další možnost je normálně to napustit, pustit filtr a pak při sázení případně trochu vody vypustit. 110l akvárium asi nebude jinak zvlášť vysoké, takže bych to klidně osázel plně napuštěné - pokud tam teda nemá hned ze startu být nějaký kobereček atd., co by se sázelo lépe bez vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 08:18 Žena petulka [11]
Protoze to vsechno bohuzel v jeden den asi nestihnu. Rozstrikovaci rampa ok zkusim pohledat jestli se to da vyrobit dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 08:03 Žena drvi [2894] Re: petulka
Proč čekat s kytkama? Čím dřív je zasadíš, tím dřív se ti uchytí a akvo se zajede.
Bioflow v Juwelu? ten zaškrtit bohužel nejde. Zkus na něj nasadit rozstřikovací rampu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 08:01 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: petulka
Nemalo by zasmradnúť ak je dobre vypraté ;-) Ale ja by som tam asi nalial tu vodu tak 2cm nad dno, pre istotu. S filtrom bioflow nemám skúsenosti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 07:09 Žena petulka [11]
Ahoj, chtela bych zalozit pristi tyden sve 110 l akva. Chci proprat sterk a pripravit dno. Ale s kytkama bych chtela pockat 1 2 max tri dny. Muze to vlhke dno bejak zasmradnout pripadne splesnivet za tech par dnu? Napadlo me tam dolit vodu ta a by bylo dno mirne pod vodou.
a jeste dotaz: cim priskrtit filtr bioflow? Neda se tam regulovat prutok.
dik za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2018 14:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: luster1717
Krevetkárium s hodně rostlinami bude fungovat i bez filtru. Rostliny naopak rostou častěji lépe bez něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 14:04 luster1717
určite to budem zabiehať najmenej mesiac len som tomu chcel trochu pomôcť ale ked vravíte že to bude mať minimálny účinok tak to spravím klasicky. A vdaka za odpovede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2018 13:51 R Muž ctibum [6926] Re: luster1717
Řekl bych, že těch pár dnů, co poběží filtr jinde, tě nevytrhne. Jestli je to krevetárko, tak bych ho stejně zabíhal minimálně měsíc a to už den sem, den tam... Takže až přijdou rostliny, tak bych to normálně založil se vším všudy, jak píše Iceman...
Teda jestli ten dotaz dobře chápu... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2018 13:13 Muž Iceman [96] Re: luster1717
Dej tam vše najednou. Asi nejlepší řešení, není na co čekat ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 13:01 luster1717
zdravím, mal by som takú otázku že zakladám krevetárium dnes mi prišiel filter a hned som ho dal do akvária založeného začiatkom novembra a tento týždeň mi prídu aj rastlinky tak že ked ich vysadím do toho nového krevetária či tam vydržiad aspoň také dva týždne bez filtru (ten bude už v tom ako tak zabehnutom akváriu) viem že je to asi dosť blbý dotaz ale tak pre istotu sa pýtam
dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2018 20:56 Muž MichalV [327]
Výživné substráty (napr. aj zeminu pre izbové kvety) a na to piesok do 1,2 mm môžem každému odporúčať, ale nie do hlavnej nádrže ak s tým nemá skúsenosť. Ak máte malé akva nazvyš - ideálne a bez rýb min. 6 týžďnov.
Ja som do toho išiel po hlave a užil som si svoje. Bola to cenná ale aj drahá skúsenosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2018 20:29 R Muž afc1886 [14700] Re: LuckaK
Jasně že to půjde i bez výživného substrátu a ten křemičitý písek je taky dobrá volba, ale já bych šel do zrnitosti 1-2 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.01.2018 20:26 Maq Re: LuckaK
Na těchto stránkách je celkem dost k přečtení o tom, jak je to s těmi substráty.
Ale protože jsi začátečnice a žádáš zřejmě stručnou odpověď, není problém: Čistý křemičitý písek, například ten pro bazénové filtrace. Velikost zrn je myslím nejoblíbenější tak okolo dvou, tří milimetrů.
To je standard a lze s tím dělat všechno. Kdo chce něco extra a ví co dělá, používá i jiné věci, například všelijaké ty výživné substráty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 20:10 Žena LuckaK [7] Re: afc1886
To mě právě zajímá, já jako začátečník, laik, amatér a nevím co ještě se neumím správně rozhodnout. Co tohle, šlo by to bez nějakého podkladu ze substrátu, jen tak samotné? Porostou mi kytky i bez hnojení na začátek? Nebo pod rostliny mám koupit jílové kuličky?
www.sklorex-akvarium.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 17:52 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: afc1886
Úplne s tebou súhlasím :-D (ale ja som tiež ešte začiatočník)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2018 17:29 R Muž afc1886 [14700] Re: Janooo
Já osobně nic proti výživným substrátum nemám, ale jsou celkem nebezpečné do rukou začátečníka. Je moc důležité si pořádně rozmyslet osázení akvária, protože pozdější přesazování rostlin není moc vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 17:20 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: LuckaK
Ten substrát by som volil skôr nejaký palený íl, nech to má veľkú plochu pre baktérie a dal pod to niečo výživné, trebárs staré dno od rataje a prekryl to ešte malou vrstvou štrku nech to pekne vyzerá. Porastú v tomto rastlinky lepšie ako vo filtracnom piesku. Ja to mám presne takto a je to dobré hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 23:07 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: LuckaK
To je dobrá volba rybiček a rozumný přístup. Ještě dobrou službu, aspoň do začátku udělá rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2018 21:50 R Muž afc1886 [14700] Re: LuckaK
Já osobně bych přidal nějaké nenáročné rychlerostoucí rostlinky typu rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma atd. Ale kdyby jsi měla uvedeno v profilu odkud jsi, tak věřím, že by ti někteří rádi darovali své přebytky z nádrží. Ještě můžeš zkusit využít inzeráty rybicky.net/inzeraty/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 21:36 Žena LuckaK [7] Re: afc1886
Díky za radu. Budu mít darované rostliny Anubias barteri nana, Sagittaria graminea, Sagitteris ters, Cryptocoryne balansae, Egeria densa a nějaký mech. Nevím, jestli je to dost, nebo co přikoupit. Po měsíci od založení mám přidat třeba jen pancéřníčky a po týdnu tetry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2018 20:45 R Muž afc1886 [14700] Re: LuckaK
Na dno použij třeba toto www.bazenovachemiepraha.cz/… a hejno teter ohnivých a k nim ty pancéřníčky malé a bude to moc pěkné akva. ;-) Samozřejmě hodně živých rostlinek a pořádně zaběhlé akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 20:24 Žena LuckaK [7]
Tak mám ve sklenářství objednáno akvárium 63l (60dx30šx35v). Kořen driftwood se mi máčí v kyblíku spolu s lávovým kamenem a koupila jsem substrát Active Substrate Tetra, který ale po vložení do octa na poslech šumí (to je asi špatně). Chtěla bych poprosit o radu se substrátem, čím víc čtu, tím větší z toho mám guláš. U nás mají jen větší jakoby říční kamínky, nebo menší barevné kamínky.
Dnes jsem si zjistila nabídku rybek ve svitavských obchodech a moc se mi líbí razbora klínoskvrnná, tetra královská, tetra ohnivá, tetra skvostná a tetra červenoploutvá nebo kardinálka čínská. Šli by tyto druhy v kombinaci s pancéřníčkem malým? Myslím tím, že bych vzala jeden druh z těch "hejnovitých" rybek po 8-10kusech a 5 kusů pancéřníčků? Chtěla jsem neonky modré a pancéřníčka pandu, ale ty nemají. Vešlo by se k těmto rybám i něco dalšího? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.01.2018 10:21 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: LuckaK
Nejde mi o velikost ancistruse. Jde o jeho povahu. Jak vyroste, začne ožírat mladé listy rostlin, například echinodoru a neodnaučíš ho to. Bude žít 5-6 let. Ve stáří může být agresivní.
Naposledy jsem čekal roky, až uhyne, aktuálně bych ho nechtěl ani zadarmo.
Když je máš ráda, v pořádku, ale chtěl jsem na to upozornit.
Nejfunkčnější a nejvíc super akvárium s ancistrusy jsem viděl u kamarádů v Německu: 200 nebo 300 litrů, z rostlin pouze a v obrovském množství černá štětičková řasa (a nevypadalo to zle), možná sto ancistrusů všech velikostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2018 08:43 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: LuckaK
Supr! To by bylo i na ty klasické ancistrusy ;-) Vím, že si musíš myslet, že jsme s tím uchylný, ale.. čím větší, tím lepší! :)

Nejlíp uděláš, když si vybereš rybu, co tě nejvíc zajímá a postavíš jí akvárko na míru a uděláš vše podle jejích potřeb (dno, filtrace, společnost jiných ryb, osvětlení, atd.). Když si necháš slepit akvárium u sklenáře dle svých rozměrů, vyjde to fin. +- stejně, jako když si koupíš akvárko standardních rozměrů v akvaristice.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2018 08:23 Žena LuckaK [7] Re: JirkaŠčobák
Říkala jsem si tak 60-80l. Zatím spíš plánuju, zjišťuju a čtu, když to s tím malým nevyšlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   05.01.2018 21:01 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: LuckaK
Né, krunýřovce/ancistruse né!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2018 19:10 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: LuckaK
Nerad ti kazím elán, ale krunýřovci se hodí do středních a větších akvárek nad 60 litrů. Pokud mohu doporučit, kup si alespoň 30-40 litrové akvárko, ať už budou tvé akvaristické plány jakékoliv. Radši počkej, než si našetříš.. nebudeš toho litovat, slibuju, dáš tam víc ryb nebo větší ryby a ta údržba je také o něčem jiném, než 12l a cenový rozdíl bude cca 1000,- korun (akvárko, světlo a rostliny), zbytek nákladů bude stejný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 18:56 Žena LuckaK [7]
Všem moc děkuji za rady, akvárko na 12l jsem měla darované, ale dnes jsem zjistila, že teče. Včera při umývání a úplném napuštění ještě bylo v pořádku, takže jsem si zasadila rostlinky, že dám filtr, lampičku a nic z toho není. Je mi to líto, ale budu shánět nové větší a ke krevetkám si pořídím krunýřovce. Ještě se tu určitě zeptám na spoustu věcí. Je to tu prima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.01.2018 09:13 Muž Fuchs [169] Re: LuckaK
Ahoj Lucko, skama jsi? Mohl bych ti s technikou pomoc mám tu pár věcí které mi tu leží tak bych ti ji mohl darovat. Aspoň bude mít užití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2018 08:41 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: LuckaK
Skvělý přístup LuckaK (že s tvory cítíš a nechceš je zbytečně trápit a udělat vše správně)! :-)

12 l akva na rozjezd stačí. Když tě to chytne, tak možná časem přesedláš na větší akvárko (rozdíl v ceně mezi zařízenou 12l a 20l nádrží jsou minimální.
Staí fakt lampička s nějakými 2,5w LEDžárovkou nebo 9-11W zářivka.
Pokud by ti nevadilo bublání (já ho třeba miluju), tak by stačil klasický bublifukový filtr (vzduchovací motorek a trubička s molitanem).. s filtrem bude záběh trvat kratší dobu a spíš ti to potom odpustí nějakou tu drobnou chybku. Stačí ten úplně nejlevnější motorek a ten nejlevnější filtr.

Zajímavý web s miniakvárky (sice bez filtrů, ale něco by ses mohla dočíst):
maniakva.sweb.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 23:18 R Muž Anthrax [4787] Re: LuckaK
Světlo bych tam dal, stačí asi jen stolní lampička. Kvůli rostlinám. Bez rostlin by to nešlo. Naopak bych to zkusil bez filtru (nevím, jestli by se ti tam vešlo něco smysluplného). Ale to by vyžadovalo opravdu dlouhý záběh nádrže (klidně tři měsíce) s pomocí okružáků, levatek a piskořek.

Jinak kdyby se ti podařilo sehnat něco většího, tak by to bylo určitě lepší. Určitě by tam nebyl až tak velký finanční rozdíl. Kolik chtějí za tu nádrž 12 l nádrž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 23:10 Žena mysz [12] Re: LuckaK
Mohu-li přispět vlastní zkušeností: já měla (jako úplný začátečník) taky 12litrové akvárko. Původně bylo pro ampulárii, pak jsem tam zkusila i krevetky. A šlo to. Jen je potřeba mít pořádně zaběhlou nádrž (takže s koupí krevetek nespěchat), hodně rostlin, ideálně nějaký dobrý filtr, vhodné dno, zkrátka taková ta klasika rad do začátků. Já měla vnitřní filtr od Dennerle (pravda, vylepšený siporaxem namísto té původní vaty, co do něj dávají), krevetky mi nevcucával, a to ani miminka.
Ovšem: tu ampulárii tam nedoporučuju. :-D Místo ní okružáky, to ano. (Ampulárka je bordelář, zahubit ani prodat jsem ji ovšem nechtěla, takže už nějaký čas mám místo původních 12 litrů o něco větší nádrž.) Myslím si nicméně, že ve 12 litrech bez ampulárie a bez ryb to za dobré péče fungovat může relativně bez problémů (ačkoli je to samozřejmě malý objem, takže se všemi změnami a zásahy opatrně - o tom bohužel něco vím ;-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 22:46 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: LuckaK
10 krevetek do 12l ok, ale barvy bych nemíchal, protože výsledek nebude stát za moc. Malé šneky nekupuj. Najdi blízkého akvaristu.

Magic: Napsali jsme současně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.01.2018 22:46 Muž Magic [879] - RostlinyRe: LuckaK
Ak je to ten istý druh, nemiešaj ich, lebo sa ti skrížia medzi sebou a nebude ani orange ani blue dream.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 22:43 Žena LuckaK [7] Re: FishWoman
Větší bych si přála, ale bohužel ta technika je momentálně nad moje finanční možnosti. Betty je jedna z mála ryb, co u nás mají a nabízeli mi na ni "akvárium" snad ještě menší než 5l. Já se zamilovala do krevetek, ale zase bych je neradala trápila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 22:31 Žena LuckaK [7] Re: Anthrax
Super zpráva. Chtěla bych orange nebo blue dream, takže kdybych chtěla oba druhy zaráz, tak jich stačí koupit 5ks od každé barvy, nebo radši začít jen s jednou variantou? Šneky asi okružáky. Nerozmnoží se moc? Myslela jsem nějaký malý filtr (toho se trochu bojím, aby mi to krevetky nevcuclo) a světlo, topení snad ani potřeba nebude.Řádně zaběhlá stačí ten měsíc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 22:28 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: LuckaK
Ahoj, taky nejsem žádný profík a 112 AQ mám cca rok, takže snad se nepletu stydim ale myslím si, že v tak minimini akvárku bude znát i nepatrná chyba v údržbě i v ostatních věcech, než kdyby sis jako začátečník pořídila min. 50 litrové AQ. Krevetky se dají chovat v miniaturních nádržích, ale 12l AQ není skoro žádné, ikdyž jsou takoví h*vada, kteří trápí třeba Bettu v 5l AQ, to jsou většinou děti tone Ale proč si nepořídíš větší AQ? Rybky tam teda asi nechceš, ale i tak, až by ti těch 12l zarostlo tak tam nic neuvidíš :-D Ale pokud si pečlivá a svědomitá a budeš ze o to prťavé AQ starat, tak to určitě půjde ano Těch krevetek by se tam ale asi moc nevešlo a jsou hezčí když jsou ve skupince ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2018 22:19 R Muž Anthrax [4787] Re: LuckaK
Ahoj, kreveteky (např. Red Cherry) proč ne. Ale ta nádrž musí být řádně zaběhlá. Těch krevetek kup jen několik. Sami se ti namnoží. Nemusíš utrácet za 20 ks. ;-) Jaké šneky máš na mysli? Jakou techniku plánuješ? S filtrem nebo bez?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 22:14 Žena LuckaK [7] – krevetky do 12l
Zdravím ahoj , mám 12l akvárium a moc bych si přála ho osídlit. Čtu tady diskuzi dva dny a pochopila jsem, že je to hodně riskantní záležitost, zvlášť pro laika. Přesto budu drzá a zeptám se, mohla bych si do takto malého akvária pořídit cca 20 krevetek a nějaké šneky? Zatím nemám nic koupeného, u nás se dá sehnat snad jen technika. Mechy, ostatní rostliny i šneky (později samotné krevetky) bych musela objednat. Ryby bych tam už nedávala žádné. Děkuji za každou odpověď i kritickou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2018 21:47 R Muž romant [27987] Re: Ondra
Držel bych se osvědčených postupů, tedy nedával žádný ryby, který posléze nebudou zůstávat a založený akvo sem tam, řekněme 2x týdně formou špetky mezi palcem a ukazovákem, zakrmil sušeným krmením, což bude dostatečná náhrada těch zajížděcích ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 21:37 Ondra Re: romant
Ani Linda, ani Lucka, ale Ondra ;)
60l ma syn s bettou ;)
Moje ma 350l, bohuzel fotka mi pres mobil vlozit nesla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 20:56 R Muž romant [27987] Re: Ondra
Hele, Lucko, Lindo atd. a co my stím? Dej nějakou fotku, když se nechceš zaregistrovat, kdo ví jak to akvárko vypadá, beztak je to nějaká 60 litrovka, nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 20:53 Ondra – Jake rybky
Ahoj, mam nove napustene akva pro malawi. Daji se na zacatek pro lepsi zajeti akva koupit nejake rybky pro lepsi zajeti akva a filtru?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2017 10:44 R Muž romant [27987] Re: Peťule
Podívej, ono je úplně jedno jestli tam dáš vydejchanou vodu a nebo čerstvou, která se velmi rychle stane již použitou, máš tam nálevníka. Nevím kde ti to akvo teče, jestli dole, je to na exkrement, jestli jinde, postačuje odpuštění vody a dočasně provozovat třeba jenom s polovinou vody. Ty do toho novýho dej spíše ten bordel ze dna, jak jsem ti psal a žádný štráchy s tím, prostě odkal trochu dna a nalej to do novýho, nehleď na estetiku, jde o účel a ten to splní.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=1401