Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 94 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 10:01 R Muž romant [27987] – Re: GrunDmanKa
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
Tohle jsou vcelku nenáročný rostliny, kterým by se mohlo dařit. Co se týká té rybí osádky je docela dobrý se podívat tady do sekce nádrže a zvolit si tam akva podobných velikostí a mrknout se co tam komu plave, udělat si názor a pak se třeba zeptat na konkrétní složení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 09:50 GrunDmanKa – Zcela nové akvárium!
Ahoj,mám doma 54l akvárium s příslušenstvím.Už bylo jednou cca na rok uvedeno do provozu ale mým rybičkám se nějak nedařilo ..jako amatér jsem udělala spousty chyb, na které jsem přišla až později.Stále si ale nejsem jistá že dokážu udělat sama dokonalé prostředí pro mé budoucí rybičky.A tak jsem chtěla poprosit ..Vás ,ty zkušenější o rady.V minulosti jsem měla různé druhy ryb dohromady v jednom akva, některé se i ožírali navzájem i přesto že jsem se vždy přesvědčovala při nákupu že se k sobě ryby hodí.No aby jsem se dostala k věci mám takovou představu o nějakém nejspíš hejnu menších rybiček ..které ovšem vydrží,nějaké nenáročné pěkné rybičky.V minulosti jsem měla v akva různé druhy rostlin ale pokaždé mi je ryby vytahali a snědli.No..zatím asi vše prosím o nějaké typy rostlin a hlavně rybiček budu ráda za každou reakci ..předem děkuju ;) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 15:17 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Tichondrius
tak ty nadrze v profilu nejsou videt stale....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 14:11 R Muž romant [27987] – Re: Tichondrius
Prastarej provizorní bublifuk je do takéto nádrže naprosto ideální zařízení. Vlastním taktéž. Vyměnil bych polovinu vody. A až tam budou rybky, tak bych měnil tak 30% co 2-3 dny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 14:08 Muž Tichondrius [0]
Ano ano, podobnou odpověď jsem očekával, nezdálo se mi to z nějakého důvodu vhodné, tam rybky dávat, ale nedokázal jsem to konkrétně pojmenovat.
Tak já vyměním za čerstvou, filtr v ní mám jen takovej prastarej provizorní bublifuk, kterej běžel, takže alespoň něco.
Jinak se tu v tom pošťourám, aŤ je ta nádrž vidět v profilu.
Děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 13:48 R Muž romant [27987] – Re: Tichondrius
Já v Tvém profilu, žádnou nádrž nevidím, asi je nově zapsána a ještě se nezobrazuje. K tomu dotazu. Určitě není dobrý mít v akvárku vodu 3 týdny bez techniky, filtrace, vzduchování. I když tam nejsou žádný živočichové(viditelní), tak se ta voda za tu dobu tzv. zkazí a dávat rybky do takovéto vody je velmi riskantní operace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 13:44 Muž Tichondrius [0]
Tak jak je uvedeno v profilu
160l 100x40x40 a normoš fungující, mě jde o to, jestli by se hodilo tu vodu vyměnit, nebo jestli ničemu nevadí, že už tam stojí tak dlouho bez ničeho. Jde mi pouze o toto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 10:51 R Muž romant [27987] – Re: Tichondrius
www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
A jak vypadá to akvárko kam půjdou ty rybky až projdou touhle karanténou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 10:49 Muž Tichondrius [0]
Zdravíčko rybičkáři,

chystám se na větši nákup nových rybek. Mám pro ně už skoro měsíc odstátou 30l karanténu ale nemám v ní ani dno, ani rostliny a rád bych se zaptal, zda-li se v té vodě nemůže něco nahromadit za tu dobu, co by mohlo můj nákup zdevastovat. Žádnou chemii jsem nedával, pouze nalil vodovodní vodu a dal kryt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 16:18 Muž chicko [124] – Re: Kajka99
Nešlo o hrozný stav, jak jsem již napsal. Jmenovat nebudu, protože šlo jen o jednu vyloženě špatnou zkušenost a mohla to býti náhoda, raději tedy "udělám reklamu" tomu s kým mám lepší zkušenost :-). Pokud Vás to zajímá, tak mi napište vzkaz a já vám dám adresu toho webu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 12:09 Muž leontin [46] - Cichlidy
Do akvaristik Rataj dodává mnohem lepší rostliny než mi poslal přes eshop(takové ani nerotdávám,ale vyhazuji)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 10:21 Žena Kajka99 [229] – Re: chicko
proč přesně ten obchod nebudete jmenovat? Protože ta kvalita nebyla tak hrozná na to, abste jim kazil jméno, nebo jim nechcete kazit jméno tak ani tak? protože jestli vám ty rostliny přišly ve stavu dejme tomu hrozném, tak by mě velice zajímalo, o jaký obchod jde, a špatné zkušenosti, taky zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   14.02.2011 08:52 Muž Yirka [9126] – Re: chicko
Je vidět, že máš nepřeberné zkušenosti. ;-) Myslíš, že konkurenční firma z šumperského regionu si sama nepěstuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 08:49 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: chicko
Jj, děkuji. :-)
Šlo mi o to, jestli neděláte závěry z pouhých dvou zkušeností s "rostlinami z internetu"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 23:01 Muž chicko [124] – Re: Sid
Tedka přesně nevím kam směřujete, tak odpovím kompletně: jediný od koho beru pravidelně( zatím 6 objednávek) je firma Rataj, asi před 2 lety sem se pekelně spálil s jedním známým e-shopem (tudíž nebyl důvod vícekrát nakupovat), asi 2 jsem objednával od jednoho pražského e-shopu, kam jsem si pro rostlinky zajel (za tu cenu to šlo, ale jinak nic moc), přítelkyně si objednávala 2x ze dvou jiných obchodů a já bych to hodnotil jako horší průměr, ale rostliny byly životaschopné (za ty peníze bych ale čekal vtěší počet stonků, případně vzrostlejší echinodorus). Celková zkušenost ale není úplně špatná, jen si myslím, že bych v akvaristice za stejnou cenu dostal "lépe vypadající/vzrostlejší rostlinku". Je mi také jasné, že záleží také na firmě, která danému e-shopu rostliny dodává, což je v případě firmy Rataj je jistota (firma si je pěstuje sama). Snad sem odpověděl na vše :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 22:45 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: chicko
Už jste takto kytky nakupoval víckrát, než dvakrát? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 22:34 Muž chicko [124] – Re: Chmur
Zdravim, k těm rostlinám po internetu: no životaschopné většinou jsou, ale musím říci, že není jistá například jejich velikost, už jsem se jednou takhle spálil (nebudu menovat obchod). Pokud mohu doporučit, tak výborné zkušenosti mám s firmou Rataj (neberte to jako reklamu) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 20:10 Žena parisse [4] - Cichlidy – Re: Chmur
Od diversi mám kryt na akva 60x30 cm za 710 kč s 15 W zářivkou potlesk A je hezkej stydim hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 20:03 Muž Yirka [9126] – Re: Chmur
Ta jistota je zhruba stejná, jako když si je koupíš v krámě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 19:53 Chmur
Ahojky. Máte někdo zkušenosti s výrobky firmy Diversa? Přemýšlím, že bych si od nich koupil skříňku pod akvárium. Také mají celkem levné kryty.
Zaujal mě předchozí příspěvek. Ony se dají rostliny do akvária kupovat on line? Jakou máte jistotu, že budou kvalitní a života schopné?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 11:40 R Muž romant [27987] – Re: sinthor
Myslím, že to problém není, jenom je potřeba počítat s tím, že budou vyšší náklady na balení. Na stránkách Daho by se o tom mělo i psát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 11:28 sinthor
spousta fajn inforamaci z tech clanku a dobry odkaz na www.aqua-daho.cz/… myslite ze nebude problem nechat si ted v zimnich mesicih poslat nejake rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 23:36 R Muž romant [27987] – Re: GP
Jasně tak to spolu souhlasíme. :) Já myslel, že máš nějaký jiný praxí ověřený zkušenosti, to si rozumíme. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 23:31 GP – Re: romant
bych pravdu rekl nic presvedciveho. pentazony se drzi vzdy jaks taks spolu. ale kdyz jsem mel smisene hejno neonek, tak bych rekl, ve po 100l se 15 neonek drzelo blize pokud tam byl nejaky teritorialnejsi druh. (cichavec, apistogramma)
dalsi vec je, ze to byla otazka do diskuze :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 23:29 R Muž romant [27987] – Re: sinthor
No tak pokud je tomu takhle, tak to chce ještě něco nastudovat.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 23:27 sinthor
no prvni to zkusim jen tak, ty otiky tam muzu dat jak brzo po zasazeni rostlin? urcite drive nez ostatni rybky ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 23:25 R Muž romant [27987] – Re: sinthor
Můžeš tam na hlídku postavit jednoho beťáka, ale znovu opakuji, že jsem přesvědčen, že to bude fungovat i bez něj. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 23:23 sinthor
fajn mam tam prcnout jednu bojovnici? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 23:20 R Muž romant [27987] – Re: sinthor
Ono se píše, že na to aby tetry tvořily hejno, tak potřebujou mít v akvárku nějakýho, nazval bych to shlukovatele, tzn, nějakýho predátora. Osobně jsem viděl akvárko cca 200 litrů kde se prohánělo hejno padesáti neonek a bylo to fakt pěkný pokoukání, kam první, tam poslední. Tato moje zkušenost mě vede k tomu, že v Tvém případě s těma paraguaykama to bude taky fungovat. ;-) Velmi rád se nechám přesvědčit o opaku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 23:13 sinthor
to vadi ze buodu sami? ja myslel ze je to spise o poctu :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 23:09 R Muž romant [27987] – Re: GP
Ty s tím máš nějaký osobní zkušenosti? Rozumím tomu kam míříš, ale ptám se, jestli jsi to viděl na živo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 22:59 GP – Re: romant
dasi vec je, jestli budou tvorit hejno, pokud tam budou "sami"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 21:47 R Muž romant [27987] – Re: sinthor
Ano, te je možný. On už nebude takovej velkej rozdíl jestli tam bude 20 nebo 25 teter. Bude to velmi slušný hejno tak jako tak. Ty otíci jsou velmi dobrými pomocníky s řasou a rostlin si nevšímají. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 21:43 sinthor
diky tihle se mi libi kolik si jich mam poridit? pisou ze maj radsi hejno tak nemam ubrat teter na 20 a tech "otiku" aspon 6?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 21:24 R Muž romant [27987] – Re: sinthor
Přimlouvám se za otíky.
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 21:21 sinthor
urcite samy + nejaky ten krunyrovec jak mi bylo doporuceno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 21:19 R Muž romant [27987] – Re: sinthor
já, jsem ko tomu přistoupil tak, že tem ty tetry budou samy a to mě příjde jako zajímavý, proto bych s tím množstvím neměl problém. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 21:14 sinthor
no pry doroste vetsi tak sem si rikal jestli to nebude az moc, diky asi do toho pujdu i kdyz slecne se libi vice neonky, nastesti (nanestesti) jsem šovinisticke prase :-D a posledni slovo mam ja :-D tak asi tetřičky paraguayske, jsou nadherne a ne tak běžné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 21:01 R Muž romant [27987] – Re: sinthor
Jestli se nepletu, tak těch neonek jsi tam chtěl 25. Těch teter paraguayskejch bych tam klidně dal stejný množství jako těch neonek. Bude to vypadat zajímavě jednodruhově. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 19:44 sinthor
ještě takovy maly technicky dotaz kdybych zamenil neonky za tetry paraguayske, kolik bych si tak mohl dovolit dat do 100L akvarka? biotop mi zmena nerozhodi pac pochazi ze stejneho.. diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 17:04 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Raffty
Jednak odpovídáš na 5 let starý dotaz (doporučuji nastavit si prohlížení fóra tak, abys měl nejnovější příspěvky nahoře) ;-), druhak si někdy přečti třeba tento článek:
www.horacovoakvarium.cz/… (obzvláště odstaveček "proboha, kouli ne !!!"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 15:46 Raffty – Re: myska<
Ahoj, nedoporučoval bych ti dávát bojovnici do kulatého akvária, vlastně bych do ní nedával žádnou ryby to už bych rači vzal nějakou tu stovečku a šel koupit klasické akvárko.Ryby se v kouli necítí dobře je to velmi malí prostor a ryby rády plavou takže určitě nedoporučuji tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 14:42 Muž Yirka [9126] – Re: sinthor
Záleží na druhu. Mrkni do atlasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 14:28 sinthor
jo to uz sem taky vcera nekde vycetl takze ancitrusy menim, kolik bych tedy mel pouzit asi ten krunyrovcu? na 100l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 08:33 Muž Yirka [9126] – Re: sinthor
Pokud jsi milovník rostlin tak věz, ancistrusi také a větší. Ti je samou láskou snědí. Hlavně Echinodory. Ancistrusy bych proto do nádrže preferované rostlinám vůbec nedával. Nahradit se dají jinými krunýřovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 22:37 Muž chicko [124] – Re: Scolo
Tak, tak. Já sem ve svých akváriích měl období s plovoucími rostlinami i bez nich a každé mělo své výhody i nevýhody, toť jen tak na doplnění myšlenky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 22:35 Žena Miluška [9]
Plovoucí rostliny mít určitě můžete, jen je asi dobré počítat s tím, že pokud se rozrostou a budete mít slabší osvětlení, můžou stínit rostlinám pod nimi a těm to bude vadit. Ale jinak jsou rychlerostoucí plovoucí rostliny (egeria, růžkatec apod.) určitě velmi užitečné při zajíždění nového akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 22:33 Muž Scolo [6] – Re: chicko
Naprostej souhlas, ale je třeba je redukovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 22:28 Muž chicko [124] – Re: sinthor
Záleží kolik budeš mít světla a jak na světlo náročné rostliny budeš pěstovat, u plovoucích rostlin je totiž zásadní problém v jejich rychlém zastínění akvária (někdy to je jejich výhoda, vedla mnoha dalších jako je například velký odběr živin/dusíkatých sloučenin z vody)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 21:41 sinthor
kdyz sme u tech rostlin v takovemto akvarku si muzu dovolit i dost plovoucich rostlin ne?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [94] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=4651