Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 143 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 18:14 pavco – ???
Možna tato otázka sem nepatři ale když jsem četl to to www.akvarijni.cz/… tak jsem vyčetl že se nemá na noc vypínat filtr je to pravda?? já ho vypínám na každou noc

Mám 24l akvárko a kdybych nevypl filtr tak ty ryby asi neusnou protože je tam proud vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.08.2006 14:25 langosh – to martin
Přečtěte si toto www.akvarijni.cz/…
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 14:06 solem – to neo
já mám tu 70l ale vysoká je jen 30cm, mám to na labiryntky.;) a pak ještě tři 40l, ale chtěl bych víc, ale na to si budu muset počkat až do svého, a to pár let potrvá :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.08.2006 13:38 neo – haha
Si přečti ten článek s USA, to je chronický případ. smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 13:36 neo – To solem
Mno já mu taky závidím budu mít 280l ale až za 2 měsíce. smich
A pak mám 10 a 70 což je nic moc palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 13:34 solem – dodatek
Jinak z podrážděnosti kolegů si nic nedělej, jsi ještě dobrý případ začátečníka, objevují se tu lidi co první napustí, zarybní a ptají se teprve až jim všechno umře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 13:32 solem – nové aqa
soulasím s neo, je rozhodně dobré se na cokoliv zeptat, čemu nebudeš rozumnět nebo tě bude zajímat víc, ale je důležité něco si přečíst, protože takhle veliké aqa asi není na to aby jsis do něj hodil stěrk napustil vodu dal pár kytek, pěnovej filtr stolní lampičku a začal pěstovat paví očka, sám bych ti doporučil, krom vybavení pečlivě prokouknout jiné nádrže podobné velikosti a vybírat co by jsi tam chtěl mít za rybičky, stojí to za to, protože máš ohromné možnosti a můžeš si v tom chovat v podstatě cokoliv, ale zase to nepřebuduješ tak snadno jako já tu svojí 70l, takže má rada zní dlouho rozmýšlej, čti, ptej se a vybírej rybičky a kytičky, stojí to za to. Jinak velikost aqa je dost drsná, docela ti závidím, mě by totiž propadlo stropem. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 13:19 neo – achjo
No teda to jsem jestě neviděl, ty :-| si kupuješ 380l akva nevíš co do neho dát.Nechces si otom první neco přečíst??? spim
Je to jen pro tvoje dobro a samozřejmě i pro dobro ryb. Když ani nevíš co dát za techniku do akvária (což je podle mě základ) jak se můžeš umět starat o ryby?? :-O
Zkus si koupit alespon prožuru od Waszut a je to, základů se dočteš.
Jinak do takového akvárka potřebuješ: Filtr, osvětlení, Topení, dostatečné vzduchování, jestli patříš do mejetnějších skupin tak ti doporučuju i UV stelizér, palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 12:13 jiří – co
dej si tam co chceš, nebo se koukni na stejně velké nádrže a budeš vědět hned, to se tagle nedá říct, chápeš???? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 11:53 martin – nove akvarko
Zdravim koupil jsem si nove akvarko a potrebuji poradit co vsechno si mam do nej dat ryby rostlinky a td.dekuji jo a akvarko je 380litrove.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2006 10:16 solem – kytky
určitě tam můžeš mít živou kytku, má to jen dvě podmínky, musí mít velké a pokud možno tužší listy aby se nedala sežrat a hlavně se nesmí dát vyhrabat, prostě zkoušej a nějaká odolá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2006 09:52 blek – bez rostlin
Bez rostlin, určitě ryby umírat nemusí. Konec konců, v žádné pěstírně na kytku nenarazíte, snad jen tetraři mívají mech a hnědovku. Ale musí se k takové nádrži trochu jinak přistupovat. Chce to silnou filtraci, obsah filtrační hmoty musí být minimálně 5% obsahu nádrže a denní výměna vody, zvlášť u takových čuníků jako jsou závojnatky.
Ve velkých nádržích, například pro africké tlamovce, supluje objem filtrační jednotky částečně substrát dna a dekorace například z tufu.
Ještě osobní poznámka: radši žádnou kytku než umělou, ale to je věc osobního vkusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2006 09:21 Žena Vesnach [56] – petula
Musela bys zvolit odolny rostliny. Neverim, ze na vsech si zavojnatky pochutnaji. Co se tyka umelych rostlin, tak jsem zasadni odpurce! Umely rostliny budou mozna radosti pro tebe, ale pro ryby? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2006 00:19 petula – umele rostliny
To co se tyce tech umelych rostlin, tak i na teto webove strance jsem cetla, ze zavojnatky zive rostliny sezerou, takze nevim proc bych nemohla mit umele rostliny. Chces tim rict ze pokud mam v akva jen umelou rostlinu, tak mi ryby vzdycky umrou???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2006 22:35 Gagal – to solem
Jestli myslíš ty simplexky, tak možná jo. Nejsou totiž tak atraktivně zbarvené, ale k Mahachajům bych je určitě nedával. Poměrně blízce příbuzní. Já mám ryby oddělené podle druhu tak nezbude než to risknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2006 19:08 solem – to gagal
Já jsem z Prahy, ale 13 let jsem žil v Hranicích, což je od ostravy docela kousek.:) Myslíš že bude b. splendens agresivní vůči jiným bettám třeba těm tlamovcům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.08.2006 19:01 GAGAL – to solem
Ostrava a ty? Možná,že se známe pokud někdy jezdíš na nějaké akva.akce nebo přednášky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2006 18:57 GAGAL – to solem
Už jsem se s tím několikrát setkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2006 18:53 solem – to gagal
To jsou ale skutečně milí. ano Odkud jsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2006 17:14 GAGAL – to:solem
Jo, tak tady jsem sehnal ty simplexky. Jenže „kolegové“ mi prodali/poslali 6 kluků. No nejsem začátečník tak vím, že asi nechtějí podpořit konkurenci. Jinak taky znám pár lidiček co dováží, ale já myslel jestli to někdo nechová jako chovatel. Ale budu rád za každou informaci. Dík.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2006 16:55 solem – to Gagal
Jinak nevim jestli jsi se zkoušel poptat tady:http://www.bettas.wz.cz/, objevil jsem to včera, myslím že tam je někdo určitě mít bude.:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2006 16:47 solem – to Gagal
No znám chlápka od kterého mám slíbené dovozové rybky z thajska, barevně se s našima nedají moc srovnat tak se ho zeptám, jestli by se to dalo nějak sehnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2006 15:50 Muž [] – 3
neo nedej se.U holek jsou 3 taky akorát.Tak proč to měnit :-D ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2006 15:49 GAGAL – CO3
:-D :-D ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2006 15:48 GAGAL – co3
Hmmm.Vzduchovací motorek na co3, to je slabota já už mám na co4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2006 15:39 Sidonius – Ozon
Neo je bezesporu zatížený na "trojky" :-) :

17.06.06 13:19 "mám vypínat vzduchovací motorek na co3 přez noc, aby se nezahříval?"
17.06.06 17:36 "ne já myslím co3 jako kyslík"
23.08.06 17:53 "a co potom bytváří ve vode o3???"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2006 14:32 GAGAL – to: solem
Zjistil jsem ,že se specializuješ na labyrintky. Nevíš náhodou kde sehnat Parosphromenus deissneri nebo jiný druh tohoto rodu? Popř. Bettu simplex?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2006 12:35 solem – o3
O3 je ozon, myslím že je nepravděpodobné že by ve vodě vznika, vzniká jemn při vysokých teplotách a značně složitě, ale mohl by se tam dostat z ovzduší, pokud bydlíš v praze nad nějakou rušnou křižovatkou a bylo veliké vedro, pokud tě to potěší likviduje i tebe nejen tvoje rybičky.:)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2006 07:56 blek – kondicionér
Těžko říct co ti amíci lejou v americký vodárně do vody? Tady v Česku stačí když necháš vodu odstát, popřípadě měníš častěji méně vody přímo z kohoutku (jen u odolnějších ryb). Kondicionéry fungují spíš jako pomalu působící jed. To co normálně z vody vyprchá, se jejich pomocí na nějaké jiné sloučeniny a ty v nádrži zůstanou. U některých bych si tipl, nenastane vůbec nic ( dobře zaplacené placebo pro začínajícího akvaristu) Základní věc je mít ve vodě rozpuštěno co nejméně všelijakých sajrajtů a tím že je tam přidáváš, tohle stavíš na hlavu. Samozřejmě je několik případů kdy se do akvária má něco nalít (hnojení, korekce dGH/dKH, léčba atd.) ale to bych doporučoval jen tomu kdo má již nějaké zkušenosti a dostatek teoretických znalostí. Určitě ne v případě, kdy to doporučuje prodavačka v americkém zverimexu.
Ryby ti chcíply nepochybně proto, že se v čerstvé nádrži něčím otrávily, Mají se do nádrže dávat až naběhnou bakteriální procesy ve filtru a v substrátu, až zakoření rostliny, což je v Česku asi tak po měsíci.
V nádržích z umělými rostlinami a dekoracemi taková rovnováha těžko kdy nastane, do takových bych doporučoval umělé rybičky, estetický dojem dekorace to už moc nepokazí a ty živé se aspoň nebudou trápit.J
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 23:34 petula – umyrani ryb
Dekuji vsem za odpovedi. Psala jsem vam jak jsem si koupila ryby v USA. TAk uz mi umrely tri. Dalsi tri lezi na dne, je to spatne znameni?? Rybi mam teprve ctvrty den, myslite ze to muze byt tim, ze jich tam mam moc? A te vody mam vymenit jen 20%? Mam specialni kondicioner ktery mam pridavat do vody kdyz ji menim. Staci tedy kdyz dam do sklenice vodu z kohoutku a pridam kondicioner?? Jo, a jake ryby jsou vhodne do 38l akvaria a jaky pocet?? diky moooooc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 20:43 Sidonius – O3
Tak koukám, že mi Neo neo-dpověděl asi proto, neb jsem se ptal Tea... Ale Blek - jako obvykle palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 20:17 blek – O3
to je zřejmě odpad při termojaderné fůzi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 19:00 Sidonius – To Neo
"A co potom bytváří ve vode o3???"
Tak co to tedy je, Teo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 18:03 neo – :smich:
smich Tak tak smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 18:00 GAGAL – ryby
No jasně jsou ryby, které dýchají žábry. Ale jsou i ryby,které to umí labyrintem a dokonce i střevem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 17:55 neo – aaa
No zkrátka a dobře kup 20 l akvárko filtr štěrk a rostliny a je to. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 17:53 neo – rybka
A nevíš k čemu má ryba žábra opakuj 5 třídu. A co potom bytváří ve vode o3??? A do koule závojnatku ani jinou rybičku nedávej!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 17:20 verena – zavojnaky,karasy
Ahoj odborníci.Jsem naprosty laik a moc se mi zalíbilo kulate akvárium se zlatou rybkou.Jen nemám tušení,co, kde,jak a pročmusím udělat,ať mi rybka žije a daří se jí dobře.Je pravda, ze nemusí mít v akváriu vzducovátko, ani rostliny, protože se nadechuje na hladině?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 15:02 Roman – yyyyy
Švábi a igelit přežijou i atomovej výbuch ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 14:59 Micus – nechutné
Tak to je nechutná skopčácká propaganda!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 14:35 Roman – fotbal
Tak nějak.Akorát to jsou břídilové.Si maj vypěstovat pořádnou zelenou řasu,Béde trávníček to může sesekat a maj super trávník.Tip pro náročné:nechat členitější terén a nacpat tam golfisty.Jako pozadí velice vhodná tapeta s karlštejnem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 14:29 langosh – -
Myslíš něco jako toto www.pbase.com/… nebo
http://www.pbase.com/plantella/wmhn ?
Roman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 14:15 Roman – toto?
Běžná věc.Já byl v březnu na akva veletrhu ve Friedrichshafenu v německu a tam bylo aqa nasypané zeleným pískem,nalajnovaný bílou drtí,2 branky a tam si to rozdávali figurky fotbalistů.Červený nad modrejma vedli 2:0.Škoda že mě v labu posrali film tak nemůžu dát důkaz.Někdo tam měl i souboje rytířů.Rybky stejně během výstav chcípnou na otravu co se uvolňují z těch hra(sra)ček.Problém je v tom že se to dostává i k nám a malé dítě nepochopí že to je špatné. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 14:07 GAGAL – LEGO
To je zbytečné, nic nepřevařovat. potlesk smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 14:04 Buri – 2GAGAL
2GAGAL: Treba z toho delaji polivku. Nevit jestli PVC kostky a kvadry mam vyvarit ve vode nez je dam do nadrze? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 14:00 GAGAL – nádhera
No,tak to je nádhera!! O tom budu uvažovat. Ta rovnováha to musí jít samo!!! A já jsem nemohl pochopit jak je jedna Asijská firma schopna prodat 20 000 bett týdně. Tak, už je mi to jasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.08.2006 13:16 Buri – hnus
Kouknete se jak nekdo muze zblbnout, nechtel bych zit za "Velkou louzi " ne
http://rybicky.net/k/forum/185.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 12:26 Roman – překlep řádku
Sorry,jsem Tě napsal místo svého jména.Roman
A pak se člověk diví že kiiki má takovejch dvojčat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 12:23 Micus – tajné
Na to bacha,maj vycvičený Ufony a naklonovaný aligátory v kanálech.Maj to opravdu zmáknutý.Viděl jsem to v několika seriózních filmech z hollywoodu. ano ano Bude třeba vymyslet nějakej šifrovanej jazyk,jinak nás odrovnaj i s českou akvaristikou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.08.2006 12:04 Micus – sakra
Sakra, Roman, to mě nenapadlo.. Tak to se pánům a dámám z USA omlouvám.. to sem nepsala já!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [143] 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=7101