Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 79 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 14:25 Muž Slav3k [23]
Aktuálně mi můžete pomoci s tímto:

abych v klidu mohl vyvíjet velké akva, potřebuju zaloit malé akva, kam dočasně evakuuji rybky ... je sice malé, ale na nějakou tu chvíli to jistě bude stačit na těch pár neonek a teter krvavých (25L) ...

poraďte prosím:

1) Jakou frakci písku koupit (zrnitost)
2) jak vysoké dno ? stačí 5 v předu a 8 v zadu ?
3) Mám k tomu tehniku, jenom mě zajímá, jestli mi tam bude stačit ten malý filtřík, takový ten ponorný, malá kostka bioakvacitu ...

díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.09.2013 08:23 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Skokové zvýšení dusikatých látek, např po krmení. Plně nezaběhnutá nitrifikace nemusí stíhat rychlejší nárůst např. dusitanů a dojde k dočasnému nárůstu, což může být (nejen) pro potěr fatální. Nechci tím nějak extra strašit, ale není to úplně nereálná situace. Zvlášť ve chvíli, kdy se pár nevytře hned a postupem času se na dně bude hromadit krmení a výkaly, tak ta možnost bude pravděpodobnější. Ale podpoří se tím rychlost záběhu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 08:10 Muž funtcz [22] Re: Ičin
Co jsi tim myslel lehka špička?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 08:09 R Muž romant [27983] Re: Ičin
Tak určitě to není žádná hitparáda a jak píšeš, stačí kousíček a je průser na světě, ovšem proč to nezkusit. Jako vyúkový postup mě to příjde dobrý, ono když se udělá nějaká chyba a třeba i to neskončí valně a bude vůle se učit, tak se ke zdárnému výsledku, trochu metodou pokus - omyl, doklopýtá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 08:07 Muž funtcz [22]
Tak mam nechat na vytiracku hole akvarko jen filtr a topeni? Neni ještě pozdě...mužů to vyklidit. ..odchovničku mam poprvé tak si nechám poradit. ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 08:03 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
No já bych měl pěkně staženou zadel. Stačí lehká špička a je v lepším případě jen po mladejch. Přece jenom je to dost titěrný objem a hodnoty eNek tam můžou vyskočit dost rychle.
Nejsu teda žádnej expert na terče, ale těch 75l mě přijde i na vytíračku málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 08:01 Muž funtcz [22] Re: romant
No jo...jsem si to myslel...mam to v obyvaku tak jsem chtěl at to vypadá. .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 07:42 R Muž romant [27983] Re: funtcz
Tak jestli už tam ryby jsou, tak je nikam nedávej, stejně jim potřebuješ pro lepší stimulci ke tření měnit vodu, tak to dělej a bude to jak má. Jinak jako vytíračky jsou nejlepší holý akvária, bez dna, jenom filtr, topení a jde se na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 07:27 Muž RadekH1 [129] Re: funtcz
tak to mozna jo. do profilu jsem nekoukal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 07:23 Muž funtcz [22] Re: RadekH1
Jen na vytřeni...jeden pár protože ve velkém mi mali nedokazali přežit...mam to i v profilu napsane smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 07:19 Muž RadekH1 [129] Re: funtcz
coze v 75 litrovem akva tercovce? a kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 07:17 Muž funtcz [22] Re: romant
Kurnik..mam tam terčovce od pondělí. ..mam je dat spět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 07:01 R Muž romant [27983] Re: funtcz
Ne, je stále v záběhu a dokonce je v kritický fázi nitrifikace, tudíž s obyvateli opatrně. Rozhodně doporučuji před přidáním i po, řádnou výměnu vody a kdyby něco, tak měnit a na nic nečekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 06:31 Muž funtcz [22]
Zdravim.Jen tak se chci informofat...založil jsem nove akvarko 75 l.Filtr jsem nechal běžet v starem 14 dni a vodu jsem tam též nalel ze starého. Nove je jen dno.Mužu to akvarko považovat jako zaběhle?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 20:26 Muž michalcod [13]
Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 17:54 R Muž romant [27983] Re: michalcod
Starou, vydejchanou vodou si nepomůžeš, ale starým dobře rozloženým bordýlkem ano. Čerstvá voda ty NO2 dokáže na čas eliminovat, ale jakmile ještě nefunguje nitrifikace jak má, tak je to o čase. Nirivec je dobrá věc, dokáže velmi účinně NO2 snižovat, ale když tam nejsou živočichové, tak je to vlatně dobře, alespoň mají bakterie co žrát. ;-)
Edit: Když jsme u toho žrádla, tak velmi důležitý je taktéž kyslík, takže vydatné čeření hladiny, popř. dočasné vzduchování kamínkem může býti prospěšné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 16:14 Muž Robo [45] Re: Designer
Můžu jen potvrdit. Taky jsem to tak dělal když jsem zajížděl větší akva. Odsál jsem bordýlek ze dna a pustil do toho nového i filtr jsem tam vymačkal a zajíždění se rozhodně urychlilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 14:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalcod
Klidne bych do toho druheho akvaria lil i to co odkalis z toho prvniho, proste svincik, pomoct si tim muzes. Vymackani stareho filtru z jineho akvaria do noveho take neni nic neobvykleho, je to v podstate totez. Klidne Ti to doporucim, me akvarko prezilo i vyhniti pul hlavky salatu a jak rychle se zabehlo :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 14:39 Muž michalcod [13] Re:
Právě při zakl. menšího akva jsem s tím měl problémy, ale teď je to již delší dobu OK, ale právě proto se ptám, jestli novému akva pomůže když odleju vodu a místo z vodovodu dám právě z toho zaběhlého akva. To bych se rád dozvěděl..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 14:31 Muž michalcod [13]
Zdravím. Když mám založené akva kde vše funguje hlavně NO2 na nule a vedle jsem založil před 18 dny větší tak krom dávání Nitrivce bych si mohl pomoci-urychlit, kdy měním vodu, tak bych novou mohl dávat klasicky z vodovodu po odstátí nebo také vystřídat a dávat vodu z toho zaběhlého akva kde mám to NO2 na nule. V tom novém mám totiž stále(i při obdenních výměnách vody NO kolem 2) .Pomůžu si tím ???
Díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 15:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Marcel G
Diky za reakci. Na injektaz se tedy zatim vykaslu (asi by to opravdu nebylo uplne ciste proveditelne), a zkusim si to na malem akvarecku, dat to pri zakladani pod pisek. Chci na nem zkusit vic veci, takze proc nezkusit i tohle a maximalne to po mych pokusech za staleho michani vyliju cele do WC smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 22:15 Marcel G Re: Designer
Designer napsal: ... jestli pod dno risknout udelat injektaz treba tohoto: www.ceske-zahradnictvi.cz/… ?

Já tento substrát používám aktuálně ve dvou svých nanoakváriích (60L), a jsem s ním nadmíru spokojený. Když jsem jednou akvárko předělával a substrát jsem vyndaval ven, tak byla ta vrstva substrátu AQUAplants pěkně teplá, takže předpokládám, že tam dobře probíhaly rozkladné procesy (= tvorba CO2 z organického materiálu). Rostliny v tom rostou dobře, obzvláště v prvních několika týdnech. Ale pokud jde o tvůj nápad s injektáží tohoto substrátu pod písek, tak bych řekl, že to asi neklapne (resp. neumím si představit, jak by se ti to povedlo nějak čistě provést bez toho, aby se ti ten substrát nedostal i nad písek). Z praktického hlediska je ideální používat nějaký univerzální substrát, který je bohatý na živiny (např. ADA AquaSoil). Díky tomu pak nemusíš používat žádný zásobní (podkladový) substrát, a přesazování rostlinek je radost. Naproti tomu, pokud používáš dva druhy substrátů (zásobní a krycí), tak se při přesazování rostlinek budeš nevyhnutelně potýkat s tím, že se ti ten zásobní substrát bude dostávat na povrch, což není moc dobré.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2013 10:44 Muž Miso [470] Re: Bankai
na rovnaky dotaz sme odpovedali nedavno aj tu rybicky.net/forum/15…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 10:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Burik
Das hnojivove kulicky pod dno, zasadis na ne kytky, prihodis nekorenici plevel, spustis filtr topitko a svetlo, nechas tam neco vyhnit (nekdo treba krmi v akvariu bez ryb), za 14 dni zacnes hnojit, za mesic prvne vymenis vodu, pak za tyden ji jeste vymenis dvakrat po sobe a hura tam s rybama ;-) .

Trosku zjednodusene a urcite to nekdo popise odlisne, ale takhle to funguje. Jen si musis dat pozor na svetlo, pac kdyz hned rozsvitis poradne svetlo na 14h denne (coz je hodne i kdyz uz to bezi jak ma), muze zezelenat i pisek ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 20:30 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Bankai
aneb akvarista se stále učí:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.08.2013 20:28 Muž Bankai [22] Re: romant
Kazda nova informace, kterou dostanu, sebou prinasi hned nekolik dalsich otazek. Akvarium me bude bavit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 20:25 Muž acik [416] Re: romant
souhlasím,taky jsi mi to taky rval do hlavy porad a zda se,ze vse pomaha a lepsi se... :) ale denne nemenim,jen 3x tydne
romant napsal: No a potom je zde druhá parta, někdy označovaných za fanatiky(patřím mezi ně), kteří mění vodu klidně denně po dobu klidně měsíce, prostě co kdo unese a snese. Špatný pryč, dobrý dovnitř, tak lze taky ony intenzivní výměny vody nazvat, prostě to co je nevyužitelný, nezpracovaný se tou výměnou odstraňuje a to co je ke zpracování se do akvária dodává. Jsou to trošku dva pohledy na věc a tak nelézt si ten svůj rozumnej kompromis se mě jeví jako dobrej postup pro začátečníka u první nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   18.08.2013 20:22 R Muž romant [27983] Re: Bankai
No a potom je zde druhá parta, někdy označovaných za fanatiky(patřím mezi ně), kteří mění vodu klidně denně po dobu klidně měsíce, prostě co kdo unese a snese. Špatný pryč, dobrý dovnitř, tak lze taky ony intenzivní výměny vody nazvat, prostě to co je nevyužitelný, nezpracovaný se tou výměnou odstraňuje a to co je ke zpracování se do akvária dodává. Jsou to trošku dva pohledy na věc a tak nelézt si ten svůj rozumnej kompromis se mě jeví jako dobrej postup pro začátečníka u první nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2013 20:09 amrtin Re: Bankai
Dokud je bez ryb,tak stačí jednou za 14dní půlku,pak před a po přidání rybek(stačí třetina).Ryby přidávat postupně současně a současně opět měnit vodu.
Někdo během zajíždění dokonce doporučí vůbec neměnit...pokud si nejsi jistý,pořiď testy a měř parametry(hlavně no2 a no3).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 20:05 Muž Bankai [22] – Vymena vody
Jak casto menit vodu v akvariu co se zajizdi?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 10:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Miso
Kdyz se divam na ten link, pouzivam jen ciste proprany pisek a pod nej davam hnojivove jilove kulicky. Roste to, ale v souvisloti s tim co se tam pise mne napada, jestli pod dno risknout udelat injektaz treba tohoto: www.ceske-zahradnictvi.cz/…

Predstavuji si to tak, ze bych velke injekcni strikacce uriznul vrch, nacpal ji timhle substratem, zakryl prstem, zasunul co nejhloubeji do pisku a strikacku vymackl. Jasne, bylo by to desne na mockrat a mozna treba i postupne, par strikacek kazdy den.

Jenze se toho trosku bojim. Nikdy jsem takove veci pod pisek nedaval. Ony mi rostliny nakonec vzdycky rostou dobre, ale ten zacatek byva hodne pomaly a o necem divocejsim ohledne rustu se da vzdycky mluvit az tak po pulroce po zalozeni akvaria.

Nejspis zustanu jen u tech hnojivovych kulicek, ale proc se o tom nepobavit, treba zmenim nazor. Muze prosim nekdo, kdo takovy podklad pod pisek pouziva, o tom neco napsat? Jak to vidi ze sve praxe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 00:10 Muž Miso [470] Re: Johan
Johan napsal: Jako dno nepoužívám suché písky, ale na zpod dám jíl (1-2 cm), někdy s trochou hlíny a na vrch živý písek (hrubost 1-3 mm, spíše jemnější, se zastoupením i ostatních frakcí) z nějakého okraje menšího potoku. Osobně používám spíše z těch míst, kde je již opadlá voda.

niekto si to moze dovolit X-) no ber ohlad na nas obycajnych akvaristov ;-) ja by som v tomto duchu hodil link na dobry clanok www.prirodni-akvarium.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 10:26 Adam Re: Miso
Já proti neonkám ani egerii vůbec nic nemám. Natož proti písku :)
Chtěl jsem jen říct, že bych si s tímhle chtěl pořádně vyhrát a ne tam jen na rychlo naházet to co je snadno k sehnání aby už to bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 01:00 Muž Miso [470] Re: Adam
"vynimocne" veci robia "vynimocny" ludia. takze egeria a neonky za to nemozu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2013 23:09 Adam Re: Kryštof
Což o to... top secret to není a podělil bych se, jenže to sám zatím nevím.
Jde o to, že mám akvárium daných rozměrů a teď zvažuju jak s ním naložím. No a chtěl bych aby to byla pořádná pecka, něco výjimečného... ne jen tak na dno písek egerii densu pár neonek a hotovo....
Nikam s tím nespěchám tak raději pořádně plánuju a zjišťuju možnosti. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 14:53 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Adam
a můžeme vědet co jsou to za druhy? nebo je to top secret?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 19:26 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
těch co potřebují mělkou vodu je poměrně dost málo a myslím, že většina je poměrně malého vzrůstu. doporučil bych dvě akvária. nejsu si jistej, že by tohle fungovalo a zdržovali se jen na mělčině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 18:56 Adam – Vodní sloupec (hloubka)
Ahoj... mám takový dotaz.... když chtěl mít v akváriu společně dva druhy ryb.... čitě teoreticky (neberme teď v potaz, jak se budou nebo nebudou snášet mezi sebou)
Jedny ty ryby vyžadují vysoký vodní sloupec(jako skaláry) a ty druhé naopak výjimečně nízký... (třeba nějací halančíci)
Tak když bych to akvárium zřídil tak, že bude mít rozměry (délka 200cm šířka 50cm a výška 70cm)
Ale nainstaloval bych tam plošinu, která by na dostatečně velkém prostoru vytvořila mělčinu....
fungovalo by to? a cítili by se tam ty ryby dobře?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 12:27 amrtin Re: Johan
A já k tomu ještě používám nitrivec X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 12:03 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Kryštof
Nevím, co ti radili ostatní (jaksi se mi to nechce číst), ale pokud musím hned do akvária pustit ryby takhle na rychlo, tak to dělám následovně. Používám co nejvíce živých materiálů. Jako dno nepoužívám suché písky, ale na zpod dám jíl (1-2 cm), někdy s trochou hlíny a na vrch živý písek (hrubost 1-3 mm, spíše jemnější, se zastoupením i ostatních frakcí) z nějakého okraje menšího potoku. Osobně používám spíše z těch míst, kde je již opadlá voda. Samozřejmě takovouto nádrž co nejvíce osázím rostlinami a co nejvíc a nejčastěji měním vodu.
Výhodou je, když je možnost mít aspoň chvíli zajetý filtr či jeho náplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 11:54 R Muž romant [27983] Re: Designer
Založit akvárium se dá různým způsobem, vo tom žádná. To jak jsi to udělal, to je taková turbo metoda, kdy dodáš větší množství čpavku(z toho salátu) a nastartuješ tak nitrifikaci a celý tento proces proběhne v podstatě skokově a je jenom otázka to trefit s přidáním ryb už do pevnějšího stádia nitrifikace. Já osobně zůstanu u metody intenzivních výměn vody a pozvolnýho startu(neříkám, že jsem to jak píšeš netestoval) a i to budu lidem dále doporučovat, protože i myslím, že ta Tvoje metoda patří do rukou člověku lehce znalejšímu a s trénovanějším akvaristickým okem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 11:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Ted naposledy jsem pouzil u nove zalozeneho akvarka novou metodu, nebo spis pokus. Sparil jsem ledovy salat vodou z rychlovarky a soupl jsem ho do akvarka. Padla na 200l akvarko asi tak polovina hlavky. Behem tydne skoro zmizel, rozlozil se, par pevnejsich casti se nekam ztratilo a rozlozilo do 14ti dni. Proste jsem se snazil "nakrmit filtr". V akvarku v tu dobu byly pochopitelne jen nove rostliny, takze ublizit jsem nicemu nemohl. A vodu jsem zatim nevymenil, jen jsem velice opatrne prihnojil PMDD.

Netusim, jestli to je dobre, ale nic jsem neriskoval, tak proc to nezkusit :-) . Ted tam jeste plave poter Ramirezek, coz je na par dni od zalozeni brzy, ale byl to taky jen pokus, jestli se neco vykuli (vykulilo se v me vode asi 10% jiker) a zatim tam plavou, coz by kdyby bylo neco spatne plavaly tezko, nejde o nijak malo citlivy poter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 22:01 amrtin Re: acik
No,ani tak nezapoměl,protože se myšlenkama vracím k původnímu dotazu a tam bude dno nové.Jinak v zaběhlém akva je poměr trochu jiný,to je fakt. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 21:59 Muž acik [416] Re: amrtin
zapomel jsi na dno,tam jich je taky dosti :)
amrtin napsal: Ale jo,každý máme své zkušenosti.Já kupříkladu nikdy víc jak půlku neměnil.A řasy nikdy nikde X-) A co se týká těch bakterií,těch je 99% ve filtru.Ale jde o to,aby stíhaly fungovat,ovšem to s výměnami vody zas tolik společného nemá(tak,jak se o tom bavíme my dva),to je fakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 21:58 amrtin Re: romant
Ale jo,každý máme své zkušenosti.Já kupříkladu nikdy víc jak půlku neměnil.A řasy nikdy nikde X-) A co se týká těch bakterií,těch je 99% ve filtru.Ale jde o to,aby stíhaly fungovat,ovšem to s výměnami vody zas tolik společného nemá(tak,jak se o tom bavíme my dva),to je fakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.07.2013 21:53 R Muž romant [27983] Re: amrtin
Nemyslím si, že se jedná o něco drastického, mám to ověřeno a mohu srovnávat akvária založená tou "drastickou" metodou a ty kde je vše ponecháno tzv. svému osudu. V akváriích toho druhého typu obvykle dochází daleko rychleji a pravidelněji k nástupu řas. Samozřejmě nikoho do ničeho nenutím, ne každý je ochoten to kousnout. ;-) A mimo jiné, právě rychleji rostoucím rostlinám jde ta metoda intenzivních výměn velmi k duhu. Jestli je obava o nitrifikační bakterie, tak je to obava lichá, neboť těch je v akvarijní vodě obsaženo naprosté minimum. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 21:44 amrtin Re: romant
Když ale bude založené s citem-rychlerostoucí rostliny,postupné přidávání ryb,tak se ta rovnováha vytváří snadněji a není potřeba tak drastických výměn vody.Intervaly výměn samozřejmě nepodcenit.Ale to už se dostáváme mimo téma původního dotazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 21:39 R Muž romant [27983] Re: amrtin
No a v tom je ten vtip, v tom delším záběhu. X-) Rovnováha se tím naopak podporuje, protože v nově zakládným akváriu lítají hodnot všemožných látek nahoru a dolů jak na houpačce a těma výměnama vody se prostředí snažíme udržet jakž takž v normě(obrazně řečeno). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 21:35 amrtin
Jenomže měnit tolik vody najednou znamená delší záběh akva-porušuje se tím vytvářející se rovnováha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 21:32 Muž acik [416]
začinal jsem spadat do deprese a vytahl jsi me z ni ahoj co jen stacilo,menit vodu furt pryc... :) už jsem mel žiletku a chtěl jsem akva rozlepit :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [79] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145811x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=3901