Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 106 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 09:14 Muž Yirka [9126] – Re: Tokalon
No vidíš, a já bych zase řekl, že teprve po roce je nádrž "usazená", zaběhlá a bezproblémově fungující, která unese i nějakou chovatelovu chybku. A naopak ctím zásadu že mimo běžné údržby do nádrže nezasahuji a doufám, že mi to ještě mnoho let vydrží, protože zásah do dona je jeden z největších kroků jak si nádrž rozhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 07:56 Tokalon – Re: Kamilstrom
já šneky (okružáky) lovím vždycky po ránu, když jsou většinou shromáždění ve vetších skupinách na pár místech v akva...hodím do krabičky od krmení, rozdrtím a ryby mají hody ;-) ...jinak k tomu čištění akva sem mnohokrát četl (a taky to tak dělám), že by se mělo kompletně vyčistit 1x za 1-2 roky, jinak jen ty menší úpravy jako odkalování atd...nemám s tím pak žádný problém jako umírající ryby nebo rostlinky...a přece jen když už chci zastřihávat roslinky, tak se to dělá líp když jsou vytažené už i kvůli zkrácení kořínků :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 01:31 Muž Kamilstrom [539] - Rostliny – Re: grimmi
Jak jsem uz napsal,kdyz mene krmim,oziraji rostliny,z Helen si delaji srandu (pouzivaji je jako transport po akvariu)sezbirat je nejde(nemaji vice jak 1-2 mm)a na okurku jich chytnes tak 20 (z vice nez nekolika stovek)a zkousel jsem i pripravky na z obsahem Medi(v karantene) a ztoho meli jen srandu,o Mrenkach nemluve!Tady zakladni postupy selhavaji,asi zbyva bud to vycisti a proprat vse v savu,nebo cumet na ozrane rostliny! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 23:20 Muž cusbus [37] - Tetry – Helenka...
Jak už je tu nasáno, Helena podpořená občasným sběrem šneků (viz ta okurka) se šnečí cháskou velmi rychle zatočí. Z počátku se zdá, že si šneků ani nevšímá a po čase člověk zjistí, že už tam žádní nejsou. Předělávat akvárko jenom kvůli šnekům nemá smysl. Helča si s nimi poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2010 23:01 grimmi – Re: Kamilstrom
Zdravím. A vy si myslíte, že po znovuzaložení akvária se šneků zbavíte? Mě se nikdy nepodařilo například z rostlin dostat opravdu všechna vajíčka, vždy někde nějaká zůstala skrytá a zakrátko po vrácení rostlin do nově založeného akva tam bylo zase šneků dost.
Začal bych spíš s častější údržbou. Třeba 2x týdně důkladného odkalování dna, měně krmit, nechat Heleny dělat svou práci a sám lovit v noci šnečky na chutnou návnadu - třeba plátek okurky na špejli. Ráno před rozsvícením akva opatrně vytáhnout (odlovit) okurku i s hodující populací šneků. A tak pořád dokola, pravidelně, až bude jejich počet zvládnutelný třeba jednou Helčou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 19:47 Muž lachon [8] - Cichlidy
založit,tvořit,čistit jo,ale znovu vypouštět a napoutět rozhodně ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 17:47 maio777 – Re: Kamilstrom
kktina na entu....zabijes si secky bakterie ktore tam maju byt....atd atd no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 16:00 Muž Kamilstrom [539] - Rostliny – Re: geminika
Ja uz jsem to kdesi,kdysi psal,mam asi piskorky,ale nic na ne nepomaha,ani mrenky,heleny,chemie nebo nejake pasti.Vylezaji sice vetsinou jen v noci,takze by mi tolik nevadili,ale okusuji rostliny, deravy mi listy a to mi vadi!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2010 14:17 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Kamilstrom
To si mal hned povedať, že sa chceš zbaviť šnekov. Tu je na túto tému dosť príspevkov. Odporúčajú Helenu alebo parmičky. Ja osobne mám Parmičky a idú sa pobiť za Levatkami. Aké slimáky máš, ktorých sa chceš zbaviť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 14:16 Muž roper [10] - Cichlidy
Já užmám 12 let akva bez hrubšího zásahu. Pouze čistím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 14:08 Muž Kamilstrom [539] - Rostliny – Re: Pagi
Je pravda,ze to nema smysl,je to desna prace a riziko,ja jen hledal jeste nejaky jiny duvod,protoze muj marny boj ze Sneci armadou(vyzkousel jsem opravdu vse),zvlaste ozirani rostlin,me vysiluje,tak se asi pokusim o tuto zoufalou variantu! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 08:11 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Kamilstrom
pokud je vše v pořádku, tak nechápu smysl znovuzakládání akvaria... ke změně vzhledu akvaria přece stačí přesázet nebo ostříhat kytky nebo přemístit kameny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2010 08:05 R Muž Silent [5949]
Je to opravdu kontraproduktivní. Vždyť nádrži trvá poměrně dlouho než se dokonale "usadí". Nejdůležitější je pravidelná údržba. Pak není třeba řešit kompletní předělávku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 07:56 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kamilstrom
mnohem užitečnější je starat se o akvárium pravidelně, třeba jednou týdně odkalit a tak ;-) Taky bývaly časy kdy jsem čistila akvárko jednou za tři měsíce, rostlinám se moc nedařilo a vždycky po kompletním čištění zdechly. U ryb ani nechápu jak tam mohly přežít hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 07:46 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kamilstrom
Z pohledu logiky těžko hledat smysl této otázky, myslím, že odpověď na ni můžeš znát jedině ty sám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2010 07:01 Muž NASREDDIN [1383]
Smysl to nemá.
Pokud akvárko normálně funguje, není důvod takto do něj zasahovat .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 05:51 Muž Kamilstrom [539] - Rostliny – Znovuzalozeni akvaria!
Ma,nebo nema,smysl cas od casu znovu predelat(vycistit a znovu zalozit)akvarium,treba jen preventivne,kdyz tak jak casto?,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 19:30 Muž cc355 [1]
:-) děkuji za reakce. Půjdu do toho setu a až se něco naučím, tak se do toho pustím pořádně (až to velké budu mít kam dát) Přeji příjemný večer.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 15:04 Muž jajaapaja [174] – Re: Jakubqo814
www.akvaburzabrno.cz/…
Máš tam pár obrázků ze soutěže.Tak se ispiruj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 14:54 Muž TomikVyskov [5]
Tady máš jeden fotonávod na založení miniakvária www.akvarista.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 10:56 Žena geminika [39] - Živorodky – začiatočník
Súhlasím, že malé akva = veľké starosti, veľké akva = malé starosti. Ja mám aj 90 litrové aj set 45 litrový a čo sa týka údržby a starostlivosti, tak je to asi rovnaké. Možno preto, že nie som začiatočník a viem už, čo s čím treba urobiť, keď sa vyskytne nejaký problém. Ja si myslím, že pre začiatočníka na zbieranie skúseností je set 45 l akurát. Naučiť sa chovať "obyčajnejšie" rybky, zistiť čo potrebujú k spokojnosti a preskákať si začiatočnícke chyby je najlepší začiatok pre akvaristu. A predpokladám, že 99,9 % akvaristov tak začínalo, začína a bude začínať. Takže vitaj medzi nami. love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 10:09 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ČUPR
...malé akvárium = velké starosti
velké akvárium = malé starosti...

Souhlas s Dohnym - praxí překonané dogma...
Můžete svůj výrok podepřít zkušenostmi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 09:32 Muž Dohny [4] – Re: ČUPR
Já mám doma 45 litrový akvárko taky a starosti jsou minimální, vše funguje jak má ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 01:28 Muž ČUPR [204] - Tetry
Jednoduchá rada:
malé akvárium = velké starosti
velké akvárium = malé starosti
Teď už jen záleži na Tobě, zda chceš čekat na větši, než se přestěhuješ do rodinného domku. Pokud ho stavíš, asi Ti na údržbu malého akvária, které vyžaduje více času a starostí moc toho času nezbyde. Pokud to nevydržíš, doporučuji zakoupit hotový komplet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 23:34 peto11
ja bi som daj cca do 50l akvaria max 1000sk - filter cca300sk -ohrievac cca250sk-ryby250sk dekoracie 300sk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 20:33 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: cc355
napríklad rybicky.net/fotogalerie.php… a kedže v malawi nebudeš mať asi moc rastlín tak by som to nejako zatiaľ neriešil.Len to akva 54l bude na malawi asi trochu malé ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 20:28 Muž cc355 [1]
Děkuji za rady, jen bych se zeptal ještě k tomu osvětlení... do koupeného krytu se dá přidat ještě další zářivka?? Asi by se kryt musel řezat??:-) Mým snem jsou tlamovci v Malawi..:-)) V sobotu bych se rád vypravil na první akci ohledně akvaristiky do Třeboně a možná tam bych něco pořídil. Mějte se hezky a já se určitě zase s něčím ozvu.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 20:13 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: cc355
koupila bych komplet akvarko klidne pres inzerat. a nasla bych na nej vic mista :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 20:12 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: cc355
Tak ako píše Chlade.Tiež by som neinvestoval do takého malého akvarka.stačí set.V prípade nedostatočného osvetlenia dorobíš dalšiu žiarivku a mohlo by to byť ok. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 20:11 Muž jajaapaja [174] – Re: cc355
Pro začátek by toto akvárko mohlo stačit.Myslím že každý znás začínal menší nádrži.Potom až pořídíš větší.Tak ti tohle poslouží jako porodnička,rozplavávačka,nebo vytěrací nádrž.Či karantena.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 20:09 chlade – Re: cc355
zdravím, osobně bych neivestoval tolik do akvária+příslušenství a raději si pořídil akva.set. přijde mnohem levněji, jediná nevýhoda u akva setů bývá slabá síla osvětlení, ale zase by to nemělo mít až tak velký vliv u tak malého akvária. hodně štěstí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 20:06 Muž cc355 [1] – Prosím o radu (akva 45 litrů)
Dobrý večer, mám takový trochu specifický dotaz. Rád bych se pustil do akvaristiky a nemám s tím skoro žádné zkušenosti. Bohužel mám doma místo na akvarko max. 45 litrů (50x30x30) Pročetl jsem spoustu věcí o akvaristice na netu a potřeboval bych poradit. Nevím, zda má cenu investovat do jednotlivých dílů u tak malého akvárka nebo zda by zde stačil set, který je ale ještě menší 50x25x30 (nenašel jsem set 50x30x30). Původně jsem měl v plánu pořídit:

Akvárium 50x30x30 - 382Kč
Filtr - biomolitan a vzduchovací motorek - 200Kč
těleso - Glomat 2x20W (T8) - 992Kč
zářivky - 2x Osram T8 - 414Kč
reflektory - 2x Juwel 45cm - 388Kč
topítko - Atman 25W - 259Kč
kryt bych vyrobil a pozadí také..... Celková cena mi vychází +-3000Kč

set je :http://www.akva-tera.myeshop.cz/cs/kategorie100122/detail50079.html
zhruba za poloviční cenu.

Co myslíte vy?? Investovali byste do tak malého akvária? Počítám do budoucna, že v době do 3 let budu bydlet v rodinném domku, kde bude akvárko určitě mnohem větší. Rád bych nasbíral zkušenosti. Děkuji Vám za doporučení.:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 17:10 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Jakubqo814
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 15:54 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
nebo se mrkni na mojí presentaci Mini 1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 15:16 Muž dvorak [94] - Rostliny
www.akva.sk/… ,ale stejně ti to nepomůže!Jak říkají ostatní-použij vlastní fantazii!!!Prohlížej si mininádrže tady na webu,a pak si utvoříš vlastní vzhled akva v hlavě.Skus si to načmárat na papír!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 15:15 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: Jakubqo814
Ver tomu, že ju máš ! ... ale tu máš niečo na inšpiráciu maniakva.sweb.cz/… www.akvarko.cz/… , ale aj ujo google by pomohol, len netreba byť leniví !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 15:13 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Jakubqo814
Fantazije je pro tyto účely nezbytná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 15:05 Jakubqo814
akeby som tu fantazii mal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2010 15:04 Muž grizly [145]
Použij vlastní fantazii. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 14:59 Jakubqo814 – Potrebujem fotonávody na zariadenie miniakava

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 07:19 weishauplik
na dno doporuččuji ancistres a šneka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 01:13 Ivulik1 – Re: Michal
Neonek si kup klidne 20. Ja mam stejny akvarko a vejdou se tam. Stejne ti jich par odejde. Jako cistice bych volila bud ancika, nebo pancernicky, ale ne oboji. Kytky jsou na tobe. Zalezi od tvy predstavy. Na pozadi se hodi treba Heteranthera zosterifolia ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 22:58 Muž ancistrus [25] - Rostliny – Re: Michal
Diky, zase takovej zazrak to neni, roste si to vicemene jak chce :-)
Samozrejme ze to sami taky vydrzi, ale budou stradat. Zejmena treba pancernicci jsou hejnovi. Vetsina ryb se citi lepe ve skupince a je to i zajimavejsi pro pozorovani jejich chovani, jak spolu komunikuji atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 22:56 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Michal
Pancernicek nesmi byt jen jeden.Njelepsi je mit aspon 6 kusu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 22:53 Michal
Dík za odpověď (máš nádherné akvárium). Je možné mít toho pancéřníčka a antriscuse pouze v jednom exempláři? Neard bych přerybnil a radši budu mít větší hejno neonek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 17:03 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Co se tyce ryb, tak tvuj vyber je rekl bych rozumny. Par cichavcu tak klidne muzes dat, jsou to bezproblemove ryby, akorat vzhledem k pomerne male velikosti akvarka bych volil mensi druhy, napr. cichavce zakrsle. 10 neonek jako hejno staci, min bych nekupoval. Na uklid dna se hodi nejaci pancernicci, napr. zlatopasy,zeleny jsou "nesmrtelne" ryby. Pak je prakticke tam dat parek ancistrusu.
Z rostlin vol pro zacatek rychlerostouci a nenarocne. Koukni sem do atlasu rostlin, jsou rozdeleny podle narocnosti. Nebo do meho akva v profilu, mam tam same nenarocne druhy. Jestli chces mit akva hodne zarostle, tak doporucuju CO2, ale to neni podminka. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 16:18 Michal – Vybavení menšího akvária
Zdravím a předem děkuji ze odpovědi. Chci si pořídit akvárium - kdysi jsem ho už měl, takže spolu s přečtením různých článků snad nejsem úplný začátečník.
Z prostorových důvodů menší 60x30x40. Určitě chci hejno neonek obecných (stačí 10 ks?). Rád bych k tomu dvě(pár) větších ryb - je vhodný čichavec modrý nebo něco jiného (kromě živorodek)? Pak bych chtěl rybu (nebo pár?) na úklid dna, případně i řas? V těch se ale vůbec nevyznám. To je z ryb vše. Rád bych hodně rostlin - prosím o doporučení nějakých praktických dobře rostoucích druhů.Dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 15:37 joxa
takže mi to sežere něco kolem 8kg asi a mám tam dávat i nějaké substráty jako je florapol apod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 15:25 Jack – Re: joxa
Lidi na foru maji s tim piskem jenom dobre zkusenosti... a ja jsem pouzil 24kg pisku na 125L akva... U predniho skla vrstva 3cm a u zadniho cca 12-14cm... jak kde..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 14:51 joxa
Filtr mám sice vnitřní ale není problém ho nechat jet v 16l akva. Jaká bude asi spotřeba toho písku? 3-5kg nebo víc? Nebudou v tom zahnívat kořeny?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [106] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=5251