Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 140 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 08:55 Žena Wampi [54] – ať vydrží
ať vydrž´ještě tak 10 dní fakt se to vyplatí. Přečti si téma filtr a snad pochopíš proč není kam spěchat jsou s tím jen zbytečný problémy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 01:01 Falcon-554 – voda
Zapomněl jsem říci, že vodu má v akva 7 dní a rostlinky 4 dny a běží mu neustále filtrace a vzduchování !!! Takže voda dle mého připravená ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 21:06 Muž [] – new aqa
Souhlas s Václavem.Pokud nemá kamarád možnost načerpání vody z již funkčního aqa a taktéž zeběhnutý filtrační materiál.Tam by se vše urychlilo tak o týden.Na druhou stranu je dobré,když mají rostliny klid na řádně zakořenění,aniž by musely snášet nápor od ryb.Jak mechanický tak biologický.Celá plánovaná soustava se Ti odmění plnou funkčností. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 21:05 Janci – nové rybky
Ja by som tam neonky nedával..su náročné na úpravu vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 20:16 Usine – začátek
Na začátek bych rybičky žádné nekupoval maximálně pár pavích oček ale hodně rostlinek . až tak za tři neděle bych koupil to co říkáš. Vyvaruješ se tomu že ti to tvou vinou pochcípá. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 19:51 Muž Hugo [8] - Cichlidy – Falcon-554
ja s tebou souhlasim, jen jak pozna samicku a samce toho krunyrovce,jestli budou mali u nas se prodavaji jen mali tak nevim no ale ty rybky sou na zacatek dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 19:44 Falcon-554 – První rybičky
Kamarád zakládá akvárko ... potřeboval bych vaše návrhy kolik a jaké rybičky byste doporučili na úplný začátek ... akva má 240 l ... Já osobně jsem mu doporučil hejno Neonek obecných ( cca 12 kusů ) a 3 Ancistrusi ( sameček a 2 samičky ) + 2 páry Pancéřníčků. To jen na holý začátek s tím, že po 14-ti dnech může dokoupit další rybičky, když uvidí, že je vše bez problému. Rád bych znal vaše názory - předem díkec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 20:30 Nemeziss – teda
Já opravdu budu asi vyjímka, která udělala všechno špatně a nic se nestalo...
Teď už vím jak se dělají věci správně a příště budu chytřejí, nemuselo by to vyjít vždy ... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 20:10 paulinn – dusitany
Čauky všem, mám podobný problém jako badatel, akorát voda v akva "nesmrdí". Jako začátečník jsem udělala všechno špatně, koupila současně s akva ryby, nalila vodu a po hodině jsem dala všechny ryby do nádrže. Ryby koupeny v Hornbachu, za dva dny krupička. Vyléčeno po 5ti dnech EXITem. Vyměněno 30% vody.35 neonek umřelo:(( Znovu se objevilo pár teček na pár rybkách a co víc, voda je pořád mléčná a parmičky čtyřpruhé a mechové se mi začínají stavět hlavou dolů. Prý otrava dusitany. Já blbec až v této chvíli začala pátrat po složení zdejší vody. Tedy chemie je pro mne španělská vesnice, snad tyhle hodnoty někomu něco řeknou:
F° - 51
N° - 28,6
mmol/l - 5,1
Další problém vidím zřejmě ve špatném filtru, mám klasický vnitřní molitanový se dvěmi houbičkami, ale i když mám puštěný napůl se vzduchovacím kamínkem, voda je pořád kalná (jsou v ní vidět bílé..nevím jak to nazvat - nějaký lunty) Myslím že nepřekrmuju, 200l akva, 40 rybek, krmím 2x denně, ráno tetra vločky, odpoledne mražené patentky 1 kostka a večer hodím 2 tablety pro ancistruse.

Švagr mi radí, že mám rybky rozdat a pořídit africké cichlidy kvůli tvrdosti vody (měla jsem i tak v plánu také Malawi) ale já se těchto rybek vzdát nechci.

Tak a teď raďte,a nenadávejte mi..dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 19:44 Štěpán – .
"Proto, když všechny mé snahy o ustálení hodnot dusitanů i dusičnanů (pro Štěpána - nejsou to dusičňany), pH i tvrdosti vody byly úspěšné, a přesto, že se jednalo o pouhé rozšíření už stávajícího akvárka, kde se mi dařilo odchovávat i miminka, a kde nebyly tyto problémy, jsem nevěděl proč ani jak s tím novým, obrátil jsem se na zkušené chovatele, že by někdo mohl za ty roky, kdy se této činnosti věnuje, mít stejné zážitky a vědět jak na to."

To je věta, člověče, nejsi ty spisovatel? :)

"Proto, když všechny mé snahy o ustálení hodnot dusitanů i dusičnanů pH i tvrdosti vody byly úspěšné ..."

Chápu to dobře že tyto hodnoty jsi měřil? Jaké byly? Chtělo by to nějaké časové řady těchto hodnot spolu s komentářem, co významného jsi s akváriem v daný čas dělal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:54 Štěpán – .
Lucy, ale ono to NENÍ náročné, stačí dodržovat pár jednoduchých zásad!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:49 Vodník – .
Zatím jsem byl línej někam zavolat o cenu. Pak je problém s dopravou. Pak bych musel udělat nějakej stojan, takže asi nejdřív na jaře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:47 lucy – badatel
Teda vážení úplně jste mi vzali vítr z plachet. odjakživa chovám psy a kočky a chtěla jsem se pustit ještě do rybiček, s tím, že to nebude tak náročné.Vás jsem navštívila kvůli tomu, že jsem redaktorka a chtěla jsem napsat článek na téma živý dárek.Chtěla jsem rodičům rozmluvit koupi psů a koček pod stromeček a nabídnout jako alternativu jednoduché:-) rybičky!Tímto se všem omlouvám a slibuji, že nic takové neudělám!Hezký den všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:47 Štěpán – .
a budeš ho kupovat brzo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:40 Vodník – 13
Za 13 si ho koupím určitě, ale mám obavy že bude muset být tlustší sklo a cena naroste. Za 20 už bych na to kašlal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:31 Štěpán – .
asi 13 tisíc, možná o něco míň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:30 Vodník – Šmejdy
Za chvíli to bude jedno, už i renomovaný značky si to nechávaj dělat od dodavatelů.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:30 Nemeziss – to vodník
jj jsou super, akorát mě štvou jak vyrejvat kytky..a taky mi švihaj přísavky vouskama :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:29 Nemeziss – šmejdy
si nikdy nekupuju nějaký šmejdy jen proto že jsou levný! co si o mně myslíš? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:29 Štěpán – .
ne, já jsem koncovej zákazník!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:28 Vodník – nemeziss
Pancéřníčci jsou skvělí. Nejlepší jak se občas plavou na hladinu nadechnout, maj nějaký střevní dýchání nebo co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:27 Vodník – Akva
Tady jsou taky levný, ale nevím ani odkud jsou, maj tam jen telefon.
http://teraria.kvalitne.cz/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:26 Vodník – Štěpán
Ty jsi jejich dýler ? Kolik by stálo akva 3m x 75cm v 60 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:25 Štěpán – .
kup si silentu. je osvědčená, jsou k ní levný díly, je to českej výrobek. hlavně si nekupuj čínkej šmejd za 150 korun!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:23 Nemeziss – OK
však se snažím, za chvíli vyrážím pro ten nový motorek a dám tam filtr. nevíš, proč mi pancéřníček chrápe veprostřed nový kytky????!!! nemá bejt náhodou někde zalezlej v kořeni nebo tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:20 Štěpán – .
SNAD si od nich budu objednávat akvárium, tak bych mohl vzít i tobě, jsem z Prahy. Ale jenom jestli se budeš o svý akvárium dobře starat! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:18 Nemeziss – to štěpán
Klídek jo! A tohle obvinění je trošku přehnané, není to ideální, ale ani na hraně katastrofy! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:17 Nemeziss – štěpán
Dobrý, ale já bych raději něco blíž k Praze :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:16 Štěpán – .
To máš z toho, že se pořád v těch akváriích pohybuješ na hraně katastrofy, a holt jí někdy překročíš!!! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:15 Nemeziss – dotaz
Teď jsem si ještě vzpomněla, že jsem jednou ráno odešla, vrátila se po 3 hodinách a voda do té doby čistá a ryby v pohodě byla totálně hnědá, smrděla a ryby plavaly u hladiny a nemohly dýchat. To bylo ještě v malém akva..hned jsem je přendala a spravilo se to ale nepřišla jsem na to, co by mohlo způsobit takhle rychlou změnu...napadlo mě jen to, že jsem vedle v místnosti použila Raid na hmyz, ale akva bylo zakryté (jak píšou). Je možné, že by se tohle tímhle stalo???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:13 Štěpán – .
Asi tam máš tak málo světla že se tam nelíbí ani řase...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:10 Nemeziss – to pirát
No tak dostatečně proprané dno mám každopádně, s tím jsem strávila spoustu času :) moje ryby snad ani překrmit nejdou :) a filtr pořídím, resp. najdu :) ale je mi divné že tam nemám žádnou řasu, v malém akva jsem měla řasy všude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:09 Štěpán – .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:06 Nemeziss – štěpán
právě jsem si zrovna říkala :) ale líbí se mi tam jedno akva, to tady v praze jsem viděla podobné a bylo 2x dražší!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:05 Štěpán – .
ne, já nejsem Doležal! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:04 Nemeziss – stránky
to jsou tvoje stránky? asi ne co :) nechtěla já mám filtr, ale někde, ne v akvárko, koupit musím motorek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 14:02 pirát – to nemesis
myslím si ,že badatel nebude mít problém s vodou jako takovou ,ale něčím nebo nečem co mu v AQ dělá neplechu např.( špatně proprané dno,překrmování ryb,zastavování filtru na noc,atd).To že Vám nic takového nenastalo je možné (filtr nemáte,nepřekrmujete,máte dostatečně proprané dno a dobrou vstupní vodu k tomu),ale dříve či později u Vás problémy nastanou.Nesvítíte ,tudíž rostlinky nemají podmínky k růstu a tím ,že rostou nám napomáhají odbourávat škodlivé láty z AQ.Co nezvládnou rostliny dojede filtr(ten Vy nevlastníte),navíc ryby porostou (budou více vylučovat odpadní látky),tohle vše se Vám potom může vymknout a může být pozdě napravovat nevratné škody.Doporučil bych Vám si vše doplnit (filtr a patřičné osvětlení). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 13:59 Štěpán – .
www.akvadolezal.cz/…
Hele, a když už budeš nakupovat, nechtěla bys takovejhle krááásnej modrej filtřík? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 13:56 Nemeziss – akvarista
Teda, když si čtu svoje příspěvky a tak nad tím přemýšlím, tak já jsem fakt akvarista jak noha :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 13:54 Nemeziss – ...
ehm,ehm..já nevím jestli je to on, já jsem to tipla podle obrázku :-( ale kámoš říkal že jo, tak nevím...prej vydrží rok pod vodou :) ale někdo mi do něj vykousl díru :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 13:51 blek – Hemigraphis
Jestli je ten Hemigraphis už 2 měsíce pod vodou, tak je nejspíš s umělý hmoty. Tak dlouho většinou nepřežije ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 13:48 Nemeziss – ale stejně..
..nechápu jesti badatel udělal všechno co píše, tak jaktože mu to nefachá když mě jo a neudělala jsem to co se má? :( :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 13:45 Nemeziss – kýbl
Mám, ale malej a ještě k tomu je porůznu na prádlo, na křečky, na vodu :o) já vím jsem hrozná, polepším se, zakoupím kýbl ;o)
PS přidala jsem fotky, sice zas kvalita nic moc, ale snad už to vypadá líp než předtím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 13:43 Štěpán – .
Nemáš kýbl??? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 13:41 Nemeziss – to štěpán a blek
Nebylo, protože nemám v čem nechat tu vodu odstát :o(
a vodu zas tak často neměním, jednou týdně třetinu...a nefunguje to týden ale dva měsíce, což je sice taky krátká doba.. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 13:30 Štěpán – .
nemeziss, jestli často měníš vodu, tak se ti klidně hodnoty dusíkatejch látek můžou držet na přijatelných úrovních! ale kdybys neměla přerybněno a měla správnej filtr, tak bys dusitany třeba neměla vůbec žádný, kdežto teď tam asi nějaký budou. A ty rybičky by se taky asi cejtily o trochu líp...

A nebylo by jednodušší tu vodu nechat odstát???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 13:19 blek – jak to
Na fotkách to vypadá že už to funguje tak týden :)
jinak si myslím že není akvárko jako akvárko
třeba tihle: www.akvarko.cz/… nebo: www.akvarko.cz/… nebo třeba: www.akvarko.cz/…
to dělali tak jak se má :-) ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 13:08 Nemeziss – asi budu ukamenována...
Ale jak je možné, že moje akva (60l vody),v něm plno rybiček (mrkněte na mojí nádrž), žádný filtr, jen vzduchování, teplota 25st, málo kytek (slovy asi 7), funguje??? voda se mi nekazí (nedávám den odstátou...dávám z vodovodu a upravuju akvaregulátorem),hodnoty neměřím..neumřela mi jediná rybka (ano,2 paví očka ano - ale ty byly staré!)
rybky jsou spokojené, tlusté, sem tam se něco vylíhne, co ostatní mají k večeři :) ...
při pořizování jsem evidentně nedodržela žádnou zásadu z uvedených..a funguje to OK? (díval se na to i kámoš který je opravdu odborník a říkal že je to OK)
tak by mě zajímalo, kde dělá náš BADATEL chybu?
a proč mně to funguje?? ?? ??? (doufám že jsem to nezakřikla..jdu očichat vodu :-D)
piště vyjádření. kritiku přijímám palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 11:57 Vodník – .
Badatel by si měl změnit nick, asi nezná pojem slova bádat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 11:30 Sid – Badatel
Už se na ty komentáře vyprdněte.
Pan badatel bádá v oboru "Akvaristická psýcha". Žádné rybky nikdy neměl. Asi nemá ani ta děcka. Teď se jen baví na váš účet - materiálu ke studiu jste mu poskytli dost.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [140] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=6951