Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 127 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 10:09 Muž vhisky [45]
ok X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 09:51 Štěpán
Ty nedoporučuj nic, ty buď zticha a čti a uč se!!!

Drzost a sebevědomí dnešních děcek jsou neuvěřitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 09:32 Muž vhisky [45]
ancitrus je do malých a středních akvárií.. si říkejte co chcete.. dva se jí tam vklidu vlezou, stejně než dorostou do 14 cm tak to bude hodně dlouho trvat, to si pa muže koupit větší akva nebo ho prodá a koupí zase mladýho. už na vás kašlu sem psát, to je o ničem.. jinak neonky 8-10ks paví očka tak 5ks a 2 ancíky a máš 54l akva v poho,doporučuju kvalitní filtr se vzduchováním palec palec palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 09:25 Anuska
"dík za názor asi konečně někdo, kdo tomu rozumí" to je nějaká recese ne ? :-D aspoň doufám hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 09:13 Štěpán
Třeba to že na 1 ancistruse je potřeba tak 15 - 20 litrů vody a že je to poměrně velká ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 08:53 Muž vhisky [45] – Re: Snofrev
nvm co ti vadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 08:37 Muž Snofrev [54] – Re: vhisky a Kačut
smich palec

tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 08:35 Muž vhisky [45]
no jako akvárko moc dlouho nemám, neonky jsou plavčice, ale jestli máš rozměry 60x30x30 tak jich 10 koupit mužeš+2ancíky+ nějaký paví očka,ale pozor jsou to živorodky a msíš si vymslet co budeš dělat s potěrem a nvm jestli jen dvoum živorodkám nebude smutno. my máme akva 50x35x30-45litrů a máme 8pancéřníčků drobných, 2 ancíky, a budem kupovat 8 neonek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 22:30 Kačut
Vhisky dík za názor asi konečně někdo, kdo tomu rozumí. hop a ještě otázka na tebe. Mohlo by tam být dvě paví očka, dva ancitrusi a 10 neonek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 15:34 Muž vhisky [45]
podle vášich komentářů by v malých akváriích nemohly být skoro žádný ryby, ancitrus se vyřádí i v 45l to samý jako pancéřníčci, neonky, živorodky, atd... ancitruse(2-3ks) a neonky(6-8ks) si do 54l klidně kup :) bohatě jim to vystačí
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 21:18 Muž DonJuanKarlos [30]
Kačut napsal:
Segra ho má v 20l akvárku a daří se mu dobře, ale díky za rady.

coze ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 20:05 Kačut
No myslím, že pro ancitruse to zrovna malé nebude. Segra ho má v 20l akvárku a daří se mu dobře, ale díky za rady. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 17:18 Sandpiper – Re: Kačut
Ahoj
Do 54l si nedavej ani neonky, které potrebuji vic mista na plavani, ani ancistruse. Je to pro nej taky moc maly. Podivej se treba na malé cichlidky, nebo na bojovnici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 17:11 R Muž Silent [5949]
Nejlepší bude si něco přečíst tady v radách. Je tam vše krok po kroku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 00:06 Kačut
Koupila jsem si akvárko 54l akvarijní komplet Rynkar. Dneska jsem tam daly šter a nějaké kameny, které jsem přelyla horkou vodou. Štěrku mám, ale asi málo. Dala jsem tam dva ty sačky jak se prodavají 2l má jeden myslím. No a zítra tu vodu budu filtrovat a svít. Chci tam koupit asi okolo 20 neonek a ancitrusa a ještě nějaké dvě rybky. Zatím dík za info. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 11:36 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Kačut
Rostliny hned, (čím více, tím lépe), rybky můžete začít přidávat druhý den, ale postupně a v "objemu" odpovídajícím velikosti akva!!!
Akviško zarybňujte tak, že nejdříve vpustíte skupinku těch nejméně náročných a další rybky přidáte, až když testem NO2 naměříte hodnoty bížící se k "0".
Ke konkrétnější radě by bylo vhodné, kdybyste uvedla velikost akva, způsob filtrace a plánovanou rybí osádku.
EDIT: Jestliže po 14 dnech nárazově přidáte větší "objem" rybek, dojde k nárazovému zvýšení obsahu jedovatých N-látek. Postupné zatěžování akva odpadními látkami je lepším a bezpečnějším řešením. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 11:29 Ládíček
Rostlinky můžeš dát hned,ale ryby tak za 14 dní ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 11:16 Kačut
Chtěla bych se zeptat, teď budu zakládat avárko a chci ho nechat týden běžet bez ničeho (myslím tím rostlina a ryby)než bude voka o.k. A chtěla bych se zeptat jestli dát prvně rostliny a pak ryby nebo naopak? Jakou máte s tím zkušenost. A také vím, že filtr než začne plni svou funkci, tak to prvá 4 týdny. Nemám tedy raději počkat ještě s rybama a rostlinama? Předem dík za odpověď. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 22:33 Žena Avona [107]
Před 2 dny jsem založila další, ale už menší akva, co bude sloužit jako skladiště přebytků a jako karanténka. Vzhledem k tomu, že mám problém s NO3 ( vysoké hodnoty ve vstupu, nejlepší upravovadlo se mi osvědčily plovoučky a vlastně rostliny vůbec ) tak jsem nechala filtr ( bublifuk ) běžet cca 2 týdny ve velké nádrži, a když jsem zakládala prcka, tak jsem použila vodu z velkého. Hodnoty o.k., počkám na zakořnění rostlin a snad bude všechno v pohodě... držte mi prosím palce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 18:49 Muž kalahare [11]
Lidi, Václam má pravdu, tyhle aqua starty a super starty jsou jen pro bohaté a nedočkavé. Mě to někdy připadá, že za chvíli budou těhotný maminy urychlovat baby startem :) smich Okrádáte se o to nej na akvaristice, o tu piplačku na začátku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 18:45 Usine – Re: cenega
Všichni máte strach, když na chvíli vypnou proud, aby vám nevymřely všechny bakterie ve filtru a najednou by byly v uzavřeném sáčku bez přísunu kyslíku i několik měsíců.
Na začátek stačí zasadit co nejvíce rostlin, dát do akva pár záběhových rybek a pár týdnů se ho nevšímat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 16:16 Muž cenega [1]
tak to je pekny a ja mel za to ze mi to pomuze urychlit spravny chod akva a mezitim uspesne travim ryby :-|
DIKY!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 15:40 Usine – Re: cenega
Nitrivec nejsou žádné bakterie. Je to zřejmě jen živný roztok pro ně, obsahující NO2. Je o tom dlouhá diskuze na Akvarista.cz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 11:57 Sandpiper – Re: cenega
Dej pozor s tim Nitrivecem...Ja jsem na zkousku nalila par kapek do litru vody a namerila jsem tam 0.4mg/l NO2!!!! Tak kdyz nemas tech NOP2 moc, radsi to tam nedavej, jenom ti to posvini tu vodu jeste vic! Zkus neco jako Biodigest od Prodibio..jsou to zivé baktérie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 19:55 Muž cenega [1]
sem toho sameho nazoru jen jsem to zkusil urychlit,jeste to hold nakej ten tejden potrva hmm hlavne at jsou ryby v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 18:50 Muž Yirka [9126] – Re: cenega
Já bych spíš řekl, že není nadto to nechat čistě na přírodě-čím méně chemie tím lépe. Uměle dodané bakterie zřejmě vyhrály nad těmi přírodními.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 18:36 Muž cenega [1]
tak se mi zda ze bych mohl tuhle diskuzi prejmenovat na -problem s NO2, cistim vodu kazdej den pridal jsem jeste novou rostlinku -bahnatka- prej taky hodne rychle roste a na hodnote nh3/nh4 je to znat, z puvodnich 3mg/l jsem ted na 0,25 mg/l,ale!ted jsem jeste zkusil pripravek sera nitrivec (ne ze bych tomu vkladal velkou duveru) a cekal co to provede,prvni davku jsem dal ve ctvrtek pak v patek (ma se aplikovat postupne deset dni)a v sobotu jsem nebyl doma, dneska prijedu zmerim parametry a NO2 na neuveritelne hodnote 1,6 mg/l nechtelo se mi tomu verit pred tim jsem ho mel na nule. poradne nerozumim ty premene vsechlatek ze skodlivych na min skodlivych atd... ale tohle k tomu asi nepatri ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 11:48 Muž nipac [3] – Re: MartinaParis
Kočka vs. akvárko je v pohodě. Do akvárka většinou sama neleze, a když, tak nic neuloví- pochutná si jen když něco vyskočí a nestihneš to vrátit. Každopádně ta moje, ta se zmůže akorát vyskočit na stůl a lovit(probodávat) rybičky očima smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 11:17 Žena Eliška [38] – Re: MartinaParis
Filtr je v pohodě, mám ho taky a taky mi poslední dobou nedrží přísavka, ale co nadělám :-D Ohledně koček a rybiček - u nás je akvárko a 2 kočindy. Akva je umístěné tak, aby se na něj kočky nedostaly, ale strašně rády ho pozorujou. Rozhodně musíš mít kryt, který, pokud máš akva, ke kterému se kočka dostane, kočku unese. JInak u nás je soužití bez problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 10:14 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: MartinaParis
...asi si budu muset koupit nějaký lepší než filtr za 4 pětky...
Do malých akvišek dost dobrý filtr! Jak velké je to vaše?
Pokud byste se řídila jen cenou, můžete udělat chybu. Tzv. "honiče vody" mají velmi malou užitnou hodnotu, ale stojí řádově stokoruny. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 07:34 Muž Yirka [9126] – Re: Dinamit
Ty přísavky by měly po pár hodinách v AQ bez problémů držet. Pokud ne: máš dostatečně vytlačen vzduch? nejsou mastné?
Ještě k těm rostlinám-ty neslouží jen k dodávání kyslíku, ale také k vytvoření celkové rovnováhy v AQ a hlavně ke spokojenosti živočichů uvnitř nádrže. Myslím, že ani doma nemáš místo kytek v květináči kytky umělé....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 00:53 Žena Dinamit [68] – Re: MartinaParis
Nijak, když se odcucne, tak jí přicucnu zpátky. Jenže jsem přišla na to, že šneci si rádi hrajou, takže mi schazujou kořen a nějak se nasunou za filtr a odlepjej ho od stěny. A navíc ryby si rády hrajou - plavou proti proudu těch bublinek ;-)
Zkus navlhčit stěnu akvária nad úrovní hladiny a mokrou přícucku přilepit. Pak s tim odjeď pod hladinu. Jinak obecně přícucky moc nedržej. V koupelně co mám háčky na ručník, tak se to taky odlepuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 00:48 MartinaParis
Dinamit napsala: Já nedám na molitan dopustit. Jenom prosimtě, doufám že si nedala ty rybičky do akvárka hned. Myslim si, že si beťák těch neonek všímat nebude, pokud nebudou extra malý, tzn max. 0,5 cm.

Rybičky vs kočka, na to se zeptej přímo horáce ;-)


s ohledem na "průzračnost" mého akvárka budu zírat na bublinky ještě tak týden :-D Hele a jak jsi vyřešil tu přícucku u filtru? mě to tam fakt nedrží:-( co cca.20minut se to odlepí od skla :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 00:47 MartinaParis
marsz napsal: Myslíš, aby se kočka neutopila?
spíš aby se rybičky neutopily kočce v žaludku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 00:45 Žena Dinamit [68] – Re: MartinaParis
Já nedám na molitan dopustit. Jenom prosimtě, doufám že si nedala ty rybičky do akvárka hned. Myslim si, že si beťák těch neonek všímat nebude, pokud nebudou extra malý, tzn max. 0,5 cm.

Rybičky vs kočka, na to se zeptej přímo horáce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 00:42 marsz
Myslíš, aby se kočka neutopila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 00:39 MartinaParis
Jo ještě jedna věc...máte někdo zkušenost akvárko vs. kočka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 00:36 MartinaParis
Jo a ehm, no já už na to s tím filtrem přišla, ale je to fakt trapas :) Měla jsem totiž obráceně zpětný ventily na hadičkách a tak mi tam šel, nebo teda spíš nešel vzduch smich už to bublá :-) teď mi zas nedrží ta přísavka na filtru a tak mi ten filtr občas sám od sebe vyskakuje a pluje na akvárku...asi si budu muset koupit nějaký lepší než filtr za 4 pětky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 00:36 MartinaParis
Ladič napsal:
Umělé rostliny jsem také chtěl...ale jednou jsem zkusil živý a už jsem chtěl jen živý ! :)

A Beťák se mi s neonkama snášel ano

Sice nejsem tak zkušenej jak ostatní,ale s tím filtrem fakt nevím... ahoj

Jestli se chceš dozvědět dobré informace pro začátek, tady je dobrý odkaz na kvalitní akva stránky. www.akvarijni.cz ...pročti je poctivě, dá to práci, ale stojí to za to ;-)



Moc dík za tip na web, projdu to, už jsem toho za poslední tři dny přečetla tolik, že mi z toho jde hlava kolem :-)
Že se snesou je fajn, doufám, že mě se taky nesežerou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 00:23 Ládíček
S tím,že to nebublá jsem to trochu nepochopil ale nevadí...Ten motorek jsem v životě neviděl...u tady toho filtru je to celkem možný,že nebublá :-D ne možná...máš tam vzduch. kamínek ? A 100% je lepší biofiltr než tenhle molitan...

Umělé rostliny jsem také chtěl...ale jednou jsem zkusil živý a už jsem chtěl jen živý ! :)

A Beťák se mi s neonkama snášel ano

Sice nejsem tak zkušenej jak ostatní,ale s tím filtrem fakt nevím... ahoj

Jestli se chceš dozvědět dobré informace pro začátek, tady je dobrý odkaz na kvalitní akva stránky. www.akvarijni.cz ...pročti je poctivě, dá to práci, ale stojí to za to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 00:10 MartinaParis – Nové akvárko
Mám pár takových dotazů, možná už se to tu někde řešilo, ale já to nemohla najít :-(
1)jak poznám, že filtr běží tak jak má? Přijde mi, že skoro nebublá :-( mám tenhle motorek allpet.cz/… a tenhle filtr www.akva-exo.cz/… a prostě to nebublá a nebublá a je úplně jedno jestli to mám přímo na motorku, nebo jestli tam mám rozdvojku a ženu přesto i vzduchovací kamínek...čím to může být?
2)Musí v akvárku být živé rostliny? Já vím, že ty umělé jsou kýč atd. atd. ale já se k těm živým nějak moc nemám, radši bych celé akvárko "osadila" umělými a kyslík dodávala uměle...
3)Snesou se mi neonky s bojovnicí? Tedy spíš s bojovníkem? :-)

Asi se ptám na blbiny, ale jsem akvarista asi 24 hodin a tak toho opravdu moc nevím :-(
Za všechny rady a tipy už předem dík!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 20:29 Muž cenega [1]
tak jsem do akva pridal jeste rohatec,prej roste hodne rychle, snad tomu taky trochu pomuze jinak vodu porad menim a menim a mnenim ... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 02:26 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Já taky překopal celé akva, vypustil, vydezinfikoval savem, opláchl a nasipal, staré dno a nové dno Rataj. Kytky jsem sázel za sucha, žádné napouštění, jen trochu, aby štěrk byl mokrý, vysazené rostlinky jsem často rosil. Když bylo vše vysázené a upravené, začal jsem napouštět, samozřejmě přes talířek a pomalu, aby proud vody, nevyplavil rostliny a kal. Půlku staré vody jsem nechal ve vaničce s rybami, a při napouštění, jsem mixoval starou vodu z vaničky a čerstvou odstátou vodu.
Mohu říci, že jsem měl strach z kalné vody, jak se píše o Rataj dnu, nicméně nic takového se nekonalo. Voda byla relativně čistá, po dorovnání dna a vypuštění rybek, nepatrně přibylo částeček ve sloupci. U FanMini co mě mixuje CO2, jsem do nádobky dal filtrační vatu a za hodinu byla voda čistá.
Pro jistotu jsem tam nalil Nutrafin Cykle 15ml a Nutrafin Waste Control 15ml.
14 dní jsem sledoval ob den NO2, NO3, PH, a Fosfor. Fos. 0, NO2<0.15Mg NO3 20Mg, PH6,7.
Mohu říci, že rostliny po zhruba týdnu začaly bublat jak o život, Ancistrusi se po více jak půlroční přestávce rozmnožili a to během dvou měsíců 2x. Řasa na listech Anubiasu a ostatních kytek slezla a je bohu dík pryč a doufám že na vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 22:01 Muž cenega [1]
vodu jsem menil po tydnu,budu ji menit kazdy den a pokusim se sehnat nakej ten "plevel" jestli to pomuze sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 20:34 Muž filipsi [1295] – Re: cenega
Nojo, ty jsi vymenil komplet dno, a vsechno. Rostlin rychlerostoucich take velice pomalu, svetlo slabe, ryby velke. To neni divu.
Men vodu dal, to je stale malo, klidne hned ted znovu. Od (znovu)zalozeni jsi nemenil vodu?
Kdyz se takhle komplet akva predela, a jdou tam ryby hned (pripadne primo do noveho), je potreba zpravidla neposlouchat poucku vodu nemenit a cekat, naopak byva nutne menit, mnohem casteji nez pozdeji, az bakterie a rostliny budou delat svoji praci jaksepatri.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 19:55 Muž cenega [1]
tak jsem ted vymenil vodu asi 1/3,nameril jsem 2mg/l NH3/4 a PH 7,5 , voda z kohoutku ma taky PH7,5
jsem zvedavej jak dlouho to bude trvat nez se to srovna,jestli vubec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 22:52 marsz
Mám teď chvilku založené akvárium 54 litrové a rybky sem samozřejmě hodil druhý den. ;-) Hlavně sem ho zaházel kdejakým plevelem, co rychle roste. Testy nevedu, takže hodnoty určitě v pohodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 21:55 Muž cenega [1]
na tom testu se bohuzel zobrazi bud min nez 0,3 nebo 0,3 tak ze to asi mam povazovat za nulu,vodu budu menit kazdy den,zatim diky za rady X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 21:45 Muž filipsi [1295] – Re: cenega
no2 nize nez 0.3 je prilis siroky pojem, cokoli nad 0.1 je na povazenou, 0.3 uz azaz. Pristoupil bych k tomu se stejnou vaznosti jako 3mg/l nh4/3 pri ph 8 (rychle reseni stejne, voda)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 21:21 Muž cenega [1]
s filtrem jsem nic nedelal, ale asi na to nestaci, vsechny hodnoty merim testy od tetra laboret a tetra NH3/NH4 , vodu jsem menil dneska a uz mam pripraveno i na zitra ted am ph priblizne 7 zitra vecer zmerim nh3 a nh4 a vymenim vodu, a abych nezapomnel tak NO2 je min nez 3MG/L KH 5 ,nic vic uz nezmerim, zitra vecer napisu kolik jsem nameril atd...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [127] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=6301