Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 54 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 13:53 Jana Re: JirkaŠčobák
no vzhledem k tomu že tyhle rybičky byli ve zverimexu kde ani nepachne rostlinkama,natož aby je měli v akvarkach, a rybičky jim tam neblednou a vypadaj naopak k světu,samozřejmě chci aby se moje rybičky měli dobře a budu se snažit, ale ne každy ma v akvarku džungli a ne každemu se to libi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 13:37 Jana Re: bahno71
Jak vypustit? ja už nechci šokovat ryby :(((( a tapit s čim? s rostlinkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2016 12:57 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: Jana
Ale nejdřív bych začal u dna...to co máš na fotkách je kamenolom :-( tam se kytkám dařit nebude...a další rada poslouchej jen jednoho a ne milion lidí...tisic lidí tisíc chutíí ;-) ...vypustit a začít znovu,nebo se budeš trápit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 11:18 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jana
Ano, dají se sehnat ve zverimexu. Ideálně kup co nejvíc kusů od jednoho druhu. Potřebuješ asi osmkrát víc rostlinné hmoty, než co máš.

Pro představu. Koukni na tuto fotku rybicky.net/fotogalerie.php… Moje akvárium. Hustota osázení. Tehdy to lidi "zdrbali", že mám málo rostlinné hmoty (akvárium je bez filtrace a vzduchování, rostliny musí vše utáhnout samy). To bylo před třemi měsíci. Aktuální stav je toto: rybicky.net/fotogalerie.php…

Být to mé akvárium, na filtr se vykašlu. Akvárium zarostlé rostlinami a těch pár rybek filtraci vůbec nepotřebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2016 11:15 Žena Xlienka [276] - Amerika
řeš problémy postupně, ten filtr není ideální, ale s minimální osádkou to bude fungovat i bez filtru, teď se snaž rozjet to co máš, tak aby pokud možno nic neuhynulo. Přidej rostliny bez nich to fungovat nebude. Časem můžeš vylepšit filtr obalením větší kostkou molitanu. A až když bude vše fungovat (cca za 2-3 měsíce) tak musíš dořešit rybí osádku, ta taky není ideální.
Vše řeš postupně a nic se nesnaž uspěchat, to je totiž to nejhorší co můžeš udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 11:10 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Xlienka
Myslím, že její rybičky budou brzy po smrti tak jako tak. Pokud bude kupovat stále další a další, zabije ještě mnoho ryb. Neřeším, nekritizuji (i já zabil mnoho ryb). Uvažuji, co udělat, aby jich bylo co nejméně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 11:08 Jana Re: JirkaŠčobák
Tyhle rostlinky co jsi mi poradil koupit tak se daji sehnat i ve zverimexu kde je akvaristika? Tyhle lýtka mi přinesl manžel ze mu je poradily no, proto jsem zde abych se naučila starat o akvárií a za každou radu jsem nesmírně vděčná. Ten filtr tedy vyměnit? Nebo nechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.05.2016 11:04 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: JirkaŠčobák
'Raději se zaměř buď na kryptokoryny nebo echinodory nebo valisnerii nebo sagittarii subulatu'
tohle bych dala do kontextu pro dlouhodobější kytičky (teď je můžeš nakoupit a zasadit, ale porostou až když se pořádně zakoření), než se rozjedou budou již rybky nejspíše po smrti, teď to chce standart rychle rostoucí plevel viz níže vzpomínané u romanta, případně plovoučky, jinak se to nerozjede a rybky se budou trápit.
Stačí se kouknout do darování přebytků a seženeš plevelu kolik bude potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 10:55 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: lhajek
lhajek napsal:Spíš mělo být uvedeno: "Kupuj rostliny, které nepotřebují umělé přidávání CO2 do vody."

Mohl jsem se vyjádřit exaktněji. Máš pravdu :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 10:47 Žena Xlienka [276] - Amerika
To světlo je v pořádku, když přidáš rostliny a úkryty, budou se cítit bezpečněji a nebudou ze světla vyplašené. To není tím problémem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2016 10:38 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Ještě bych doplnil plovoucí rostliny Salvinia nebo Limnobium. Dokáží rychle růst a odčerpat hromady odpadních látek.

A jen drobné pošťouchnutí ... "Nekupuj rostliny, které potřebují CO2" .... jmenuj mě aspoň jednu takovou běžnou akvarijní co CO2 nepotřebuje ;-) asi ho potřebují všechny, jen je otázka jaké množství.
Spíš mělo být uvedeno: "Kupuj rostliny, které nepotřebují umělé přidávání CO2 do vody."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2016 10:21 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jana
Rostlin má být tolik, aby pod nimi byl dostatek stínu.

1) Nekupuj červené rostliny (je vysoká pravděpodobnost, že v této fázi tvého akvária uhynou - vidím, že už dvě máš - no, blbost, co se dá dělat).
2) Nekupuj rostliny, které potřebují CO2 (ok, oni ti to v akvaristice asi nepřiznají, tak jinak - nekupuj rostliny, které vypadají "až příliš zvláštně").
3) Nekupuj rostliny, které se jmenují ophiopogon, acorus, saururus, epipremnum (nejsou to akvarijní rostliny, ale akvaristiky je dostávají a potřebují je prodat).
4) Bude ti doporučované něco, co se jmenuje anubias, bude se ti to líbit, bude to vypadat bytelně, ale pro tvoji informaci, poroste to veeelmi pomalu a budeš z toho stále sundavat řasy. Raději se zaměř buď na kryptokoryny nebo echinodory nebo valisnerii nebo sagittarii subulatu.
5) Zajímej se na rostliny, o kterých ti prodávající sám od sebe řekne, že "tohle je úplně obyčejná rostlina" (pokud ti to náhodou řekne o některé z výše jmenovaných rostlin, které nemáš kupovat, otoč se na podpadku a uteč z toho obchodu, aniž bys cokoli koupila).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 09:04 Jana Re: NHKG
Mám tam 3 tetry albini a jednu tet černou, s rostlinkámá a kořenem to se výnasnazim opravit, a co s filtrem? Tenhle filtr byl v tom setu musím ho vyměnit? A co to světlo? Evidentně jim vadí a bez světla nebudou růst rostlinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 00:20 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jana
Sranduješ :(.
Pokud pominu člověka, který dal na jednom fóru fotku akvária s umělohmotnými rostlinami, toto patří mezi biotopy s nejhorší kvalitou pro život.
Přečti si tohle : dennikn.sk/… Úvodní odstavec. Jako kdybych tvé akvárium měl tehdy před očima :(.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.05.2016 00:11 Žena drvi [2894] Re: Jana
MNOHEM vic rostlin ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.05.2016 22:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jana
Kolik tam je ryb? Na fotce vidím 3 albíny/xantiotické formy, ti nikdy černí nebudou. smich Ta 4. není pořádně vidět.
Filtrace vypadá mizerně, chtělo by to nějaké pozadí a více rostlin. Případně i nějaký kořen nebo nějaký jiný úkryt pro ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.05.2016 22:03 R Muž romant [27987] Re: Jana
Tak tam bych blednul taky. :-O Je to prázdný, ty ryba se tam musí cejtit dost hrozně, chce to nějaký kořen(y), těch rostlin o hodně víc, klidně to světlo lehce rozbít nějakou plovoucí rostlinou(pravidelně redukovat) a nebo nějakým trsem rychlejirostoucích rostlin. ;-)
Edit: rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_thalictroides
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 21:58 Jana – Foto akvaria
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dávám foto svého nového akva 54 litru, bledne mi tretra cerna, možná to je opravdu svetlem, když jim ráno rozsvitim tam jsou jako by vylekany a jsou u dna, jakmile zhásnu tak je to lepsi, tak nevím, světlo tam je 15 W
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 10:42 Jana Re: drvi
Ano kytičky jsem zasadila ještě včera, foto akva mužu dat dneska večer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2016 10:26 Žena drvi [2894] Re: Jana
Když tam máš rostliny, měla bys svítit. Doufám, žes už je zasadila :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.05.2016 10:16 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Jana
lépe by se radilo, kdyby jsi měla prezentaci daného akva ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 10:10 Jana Re: NHKG
Takže mam radši ted nějakou dobu nesvitit radši?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2016 00:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jana
Stres. Příčina může být rozličná: Šparné podmínky, moc světla, nedostatek úkrytů, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 23:55 Jana – Bledá rybka
Nevíte někdo proč mi tretra černá zbledla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.05.2016 17:06 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Jája
Jo tak na takovýhle kotle pozor. Někde jsem četl ve spojení s krevetkama že se v nějakých starých kotlích při ohřívání uvolňovala měď do ohřívané vody a to je samo pro krevetky tragické ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 15:53 R Žena Jája [1426] - Živorodky
Ještě k tomu odstátí vody. Tím jsem samozřejmě nemyslela nechat vodu odstát např. den. To jsem zapomněla uvést. Vím, že chlór rychle vyprchá. Já osobně vodu odstát nechávám cca hodinu či dvě, ale i půl dne, dle okolností. Jednak po natočení hodně smrdí chórem a jednak je to i kvůli tomu, že, když jdu pak dělat údržbu, tak se odtáčením nezdržuju. Navíc teplou vodu z kohoutku nepoužívám, protože jsem ji jednou změřila a byla tvrdší než studená. (bydlím v činžáku, který má vlastní kotel) Vzhledem k tomu, že máme hodně tvrdou vodu, tak nepotřebuju ještě na tvrdosti přidávat. Tak vodu spíš ohřeju a doliju na vytemperování. Dlouhodobě jsem vodu měřila (Akvar) a dGH bylo vždy nad 20 °, v jednom období jsem naměřila "jen" 17 °.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.05.2016 14:36 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Jana
není třeba dávat žádné zázračné vodičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 14:15 Jana Re: lhajek
Děkuji za doporučeni leteratury, velmi se mi hodi :)
Ano, ja se taky vždy snažim namixovat vodu aby byla cca stejna jako ta co je v akvu, aby rybičky nedostali šok, normalně vodu nenechavam odstat, ale tohle je trochu hekticky založene akva, protože jsem pospichala aby mi peřovci ktere mam v jinem akvu nesežrali všechny tetry, takže ted jsem nechavala tu vodu odstat, ptorože jsem z noveho akva totalně vyřizena protože nebyl čas ho založit klasickym normalnim zpusobem a pak až tam dat rybičky, tady jsem musela založit a hned dat rybky
A co aqutan? ten davat nemusim? stači tedy pouze to že proudem sprchy se chlor vypaři?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 14:01 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Jana
Ano i tu odstátou vodu klidně použij. Ale novou už zrovna z vodovou. Teplotu nové vody mixuju aby přibližně odpovídala tomu co mám v akváriu. Normálně teplou z bojleru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 13:49 Jana Re: Jája
Hned jak přijdu tak květinačky vyndam z akva, vyčistim kořinky a zasadim, taky udělam to s tim filtrem,jinak tu vodu co mam už připravenou na zitřejši vyměnu tu ještě dat mužu? nebo to vadi že je odstata? Jako ja si myslela že je to blbost že se to da cele do akva,kytky myslim, ale i oni v tom zverimexu to tak měli, akorat řekla že to pak po měsici zasadit musim,jinak že mi kořinky porostou ven misto do substratu, tak snad jsem tim neubližila rybkam, doufam,je to tam od včerejška od večera no, chjo, lidi co to prodavaj by o tom snad měli aspon něco malo vědět, ja v kýtkach v akvarku jsem naprosty laik, a i celkově v akvaristice jsem laik, bez rady se nehnu, všem moc děkuji za rady, snad bude všechno ok
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 12:38 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Jana
Klidně to máchání molitanů můžeš provést i teď, i když je už AQ založené. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.05.2016 12:21 Žena drvi [2894] Re: Jana
Jak říká Lukáš, vodu neodstávat, jen vytemperovat (napustit do kbelíku tak,aby byla stejně teplá, jako v akvu), když to napouštíš sprchou, tak ti všechen chlór vyprchá sám velice rychle. A vatu z květináčů do akva nedávat, naopak kořínky od ní pečlivě očistit, aby se do dna nezanesla třeba hniloba. Kytky i s kořínky opláchnout pod tekoucí vodou a šup s nima do substrátu, normálně zasadit ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.05.2016 12:00 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Jana
Nechávat odstát vodu je dnes prakticky zbytečné (existují jen výjimečné situace kdy to je potřeba) blíže viz. e-akvarium.cz/… číslo 29 tuším od strany 20 článek od pana Slabocha.
Rostliny jsem vždy z té "pěstitelské vaty" vyndával. Do akvária jsem ji nikdy nedal. A zrovna vysazoval kam jsem chtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 11:50 Jana Re: Jája
Děkuji moc za radu, škoda jen že jsem si to nepřecetla dřive,od včerejška od večera jsem tam dala ty tetry, tedy hned po založeni. Ja jsem tam dala nitrivec a aquatan, taky sul pul čajove lžičky na 54 lity vody a dneska hned rano jsem měnila pulku akvaria a dala jsem tam odstatou vodu ktera stala přez noc, ted mam zase připraveny 20 litrovy kybl s vodou aby odstal abych vyměnila zas zitra. každopadně tohle mužu provest i dneska, to s tim filtrem, že vymacham hy houbičky ze stareho filtru ve sklenici vody a v tom namočim houbičku z noveho filtru, nebudu ji ždimat a zbyvajici kal ze sklenice naleju do akvaria, pokud jsem to pochopila spravně? Ještě jedna otazka, pořidila jsem do akvaria kytičky dvě, jsou ve vatiččce a v kelimku umělohmotnem, řekli mi ve zverimexu že to mam normalně dat do akva a počkat měsic až vyrostou kořinky a pak je zasadit, je to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   16.05.2016 14:39 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Jana
Než dát do nového AQ sůl, tak bych ti poradila něco jiného. Já tak akvária zakládám a perfektně to funguje. V podstatě je to to nejlepší, co pro záběh AQ můžeš udělat. Jestli máš v tom stávajícím zaběhlý filtr, tak ho lehce vymáchej v trošce vody (kompotová sklenice). Potom v tom vymáchej filtrační hmotu nového filtru (neždímej) a zbytek toho "bordelu" vylej do akvária. Tím nastartuješ jak filtr, tak i dno. A už nemusíš přidávat žádné komerční přípravky. Ale než to uděláš, tak tu vodu v novém AQ nech odstát, abys ten "bordýlek" nedávala do čerstvě napuštěné vody. Případně je možné použít odkalený detrit, ale určitě nejlepší jsou bakterie z filtru, kde jich je nejvíc. Filtry určitě neprohazuj, rozhodila by sis to stávající AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 11:03 Jana Re: NHKG
Maš pravdu no, moje tetry jsou male, radši necham peřovce samotne, hlavně aby se mi povedlo nove akva, stači na 54 litry pul čajove lžičky soli? a co na nějakou dobu jen vyměnit filtry no noveho akva dat ten stary zaběhly na nějakou dobu a ten novy do staršiho akva? pomohlo by to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2016 10:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jana
S peřovci být ryby můžou bez problémů. Viděl jsem i společenská akvária a peřovci. Ale to jak musí být ostatní ryby velké, aby je peřovci nechali na pokoji záleží na spoustě faktorů:
-velikost akvária
-velikost peřovců
-množství úkrytů pro ryby
...

Navíc každá ryba se chová jinak. Jedna může útočit na ryby velké jak je ona a druhá stejného druhu může nechávat na pokoji i potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 10:28 Jana Re: NHKG
5Ja klidně budu měnit vodu denně měsic hlavně at jsou v bezpeči, jako nevim no, rybka neni :(((((( ještě otakza kolik soli na 54 litrove akva a kolik na 100 litrove?
mě ve zverimexu řekli že s peřovci nemuže byt žadna rybka, že ji budou tak dlouho pronasledovat až ji sežerou, proto ted řešim tohle, že jsou hodně agresivni nehledě na to že mi to včera řekli a dneska jedna chybi :( od včerejška planuji nove akva, menši 54 litrove pro tetry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 10:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jana
Fakt ji ten peřovec sežral? Já už taky jednou podezříval mojeho sumce a pak jsem ztracené ryby našel usušené za akváriem.
Část vody ze starého bych do nového dal, ale stejně budeš muset často měnit vodu minimálně měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 10:20 Jana Re: Horác
předem děkuji za odpověd, Filtr mam ktery předtim asi rok zpatky fungoval asi cca měsic s bakteriema a aguatanem. Tak tedy dneska se koupi akvarium dam do toho bakterie kaminky zminovany filtr a topitko dam tam rybičky a denně budu měnit pulku akva? moc mi jde o to aby se neztraceli dalši rybičky, nebo mam na nějaky čas dat do noveho akva stary zaběhly filtr a ten meně zaběhly do zaběhleho akva, tam ho nějakou dobu nechat, nebo to je blbost? zas abych tim meně zaběhlym filtrem neubližila svym peřovcum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2016 09:11 Muž Horác [3942] Re: Jana
Voda za starého akvária má v takové situaci minimální význam (pokud vůbec nějaký). Ze všeho nejdůležitější je zaběhlý funkční filtr, schopný odbourávat jedovaté N-látky. Pokud není k dispozici, je nutno velmi často měnit vodu a hlídat dusitany, případně trochu přisolit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 08:52 Jana – nove akvarko
Dobry den, Mám problem, jedno akvarko mam už hodně dlouho zaběhle mam tam 3 peřovce a ted už 4 tetry černe, dneska mi jedna zmizela, asi nastal problem že mi peřovec sežral jednu tetru asi v noci, takže dneska kupuji nove akva jen pro tetry a chci se zeptat, mužu dat do poloviny noveho akvaria vodu ze stareho aby se mi tam lepe oklimatizovali moje tetry? Samozřejmě bych dala bakterie pro začinajici akva a taky aquatan prostě všechno kaminky topitko filtr, ja jen že potřebuji jednat rychle,nebo stejně musim čekat? moc prosim o radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.04.2016 22:59 Muž Horác [3942] Re: Mesala
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 22:43 Žena Mesala [22] – šneci
Ahoj, (takže opět já) mám další dotaz, mám do úplně čerstvě založeného akvária davát hned šneky?(obyč. okružáci) Jakoby, aby se zaběhlo aspoň něčím živím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 22:40 Errov
Diky za názory zkusim teda něco z toho "Ceratophyllum demersum, Limnophila sessiliflora nebo plovoucí Limnobium, či Salvinia apod. Pak jsou rostliny co moc rychle nerostou ale moc světla nepotřebují Hnědovky (Microsorum), Cryptocoryny, Anubiasy, Některé druhy Echinodorů."

Napřed najít jak co vypadá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2016 13:34 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: DaveLister
Ano - toto je další aspekt - pozor na druhy ryb, které mají v popisu práce se hýbat takto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2016 13:20 Muž DaveLister [478] Re: JirkaŠčobák
Jenže to, že se rybám v akváriu nelíbí, je bohužel jen jeden z důvodů, proč vyskakují. Ta perlová dánia jsou jako raketové střely a když se samci honí po akváriu, nestíhám je sledovat. Pak k nehodě může dojít. Vodu jsem měl tak dva tři cm pod okraj, ale v místě nehody byla tak o cm zvednutá hladina díky výstupu z filtru. Tak jsem ji ještě o kus snížil, protože se mi akvárium zakrývat nechce. Ale už jsem přemýšlel, že tam z nejakého umělohmotného pletiva udělám bezpečnostní ohrádku smich


No a když jsem chovl tetry stříkavé, to byl problém - tam nestačilo ani krycí sklo, musel jsem to ještě utěsňovat molitanem. Ale tak ty to mají v popisu práce, no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 13:15 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Belisana
Ještě postřeh k vyskakování ryb - kecal bych, kdybych tvrdil, že mi nikdy nic nevyskočilo a neuhynulo - za poslední půlrok dvě elegansky, jedna gupka a jedna prolifika. Většinou po mé chybě, kdy jsem dolil milimetr po okraj a nechal to tak přes noc. Elegansek mám asi 40, gupek asi 80, prolifik asi 15-20.

Na druhou stranu - když mi ryby nevyskakují, VÍM, že jim je fajn. Kdo má sklo, tak neví, jestli je rybám fajn, protože je na podlaze nenajde, ani kdyby vyskočit chtěly. Taky mám ve dvou nádržích raky a v pěti krevetky (dolévám často jen 0,5 cm pod okraj). Nevylezlo ani nevyskočilo (zatím) vůbec nic. Pak asi něco dělám dobře, protože všechny příručky píší, že krevetky jsou mistři útěků a akvária s nimi se musí dobře zakrýt a utěsnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.04.2016 12:47 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Belisana
Belisana: V minulosti, než jsem šel diskutovat k tvému akváriu, podíval jsem se, co o něm píšeš v deníku. Učiň to samé. Dočeteš se, že výšku vodního sloupce přizpůsobuji výši rostlin a konkrétně toto akvárium jsem stále nedolil až po okraj. Není to o vypařování.

V praxi to umožňuje poskytovat rostlinám stejné množství světla celou dobu, dokud nevyrostou až nahoru. Co dával fotky larix, Flaminga klidně mohou mít listy dlouhé 20 cm.

Mít v akváriu místa, která jsou stinnější, vůbec není na závadu. Živočichové kašlou na estetiku a jsou chvíle, kdy budou vyloženě vděčni za méně osvětlený kout. Pokud budeš mít v akváriu místa s nižší intenzitou světla, můžeš zjistit, že při oné menší intenzitě ti něco roste lépe (vypadá jinak). Zjistíš, že v silně osvětlené části máš řasy a v méně osvětlené žádné.

Mé akvárium má za sebou dva a půl měsíce a mohu říci, že neuhynula žádná rostlina, kterou jsem tam vložil - naopak, vše - vložené tam na začátku - roste a prosperuje. Ok, když chceš, dělám "pokusné low-tech", ale minimálně docela vím co dělám :).

Že má hodně lidí akvárium jako doplněk bytu, nerozporuju. V konečném důsledku, mé pokusné low-tech bude taky vypadat pěkně, až začne růst parva a dodá tam svěží zelenou barvu. V reálu bude třeba 3x víc času, než když použiješ CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2016 12:33 Muž DaveLister [478] Re: Belisana
Tak odpařování není v mnoha případech na škodu, jeden z důvodů, proč mám raději akvária bez skla je právě zvlhčování vzduchu - bydlím momentálně v paneláku, ústřední topení, bez otevřeného akvária odporně suchý vzduch. Další důvod je, že rád koukám do akvária i shora a v některých případech je i fajn dát kytkám prostor růst nad vodu.

A Jirkova akvária mi přijdou velmi pěkná (jsou přírodní, ne "přírodní" ve smyslu aquascapingu), ale chápu, že neodpovídají současným módním trendům.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [54] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=2651