Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 103 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:45 kpapik – Re: Sewer
koukam ze se uvadi cca 12 litru na par, pricemz chovat aspon 6 kusu. ja mam 30L to je jen tak tak na tech 6 rybek... to mozna neni uplne idealni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:41 kpapik – Re: Sewer
gupka to je pavi ocko? ty jsou asi celkem nenarocne mozna. je mezi nimi nejaka mensi odruha co nepotrebuje moc zarostle akvarko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:37 Muž Sewer [99] – Re: kpapik
Do země je klidně zahrabat můžeš, ale taky je prostě můžeš zabalit do ubrousku a hodit do popelnice...každopádně ne do záchodu.
Myslím se, že by to skutečně byla vhodná ryba. Já je můžu jedině doporučit, ale samozřejmě nedej na rady jednoho člověka ;-)

EDIT: Plachá rozhodně není... Aspoň ty moje nejsou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:35 kpapik – Re: kpapik
rozhodne je to hezka ryba. neni placha?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:34 kpapik – Re: Sewer
kdyz umrou se nesplachuji? mam zahradku, mohl bych je pohrbivat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:31 Muž Sewer [99] – Re: kpapik
4cm je už spíše extrém ... a rybičky se nesplachují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:29 kpapik – Re: Sewer
jestli samicka dorusta az 4cm tak mi to prijde skoro dost. a dozivaji se jen 1 rok, to bych se usplachoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:26 Muž Sewer [99] – Re: kpapik
Co třeba Endlerky? :-) Sám je chovám. Mladých rodí výrazně méně než paví očka (6 - 8 kousků). Taky se s pavími očky snadno kříží a pak vznikají zajímavé variace...
V atlase jako Gupka Endlerova ;-)

EDIT: A dobře se hodí ke krevetkám. Mám je v 60ti litrech s krevetkama a vše naprosto bez problémů. Množí se mi jak rybičky, tak krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:22 kpapik – Re: radim
vidite to jsem podcenoval. akvarko neplanuji moc zarostle. cili razborky spise ne. cili co jineho mrnaveho ne tak placheho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:18 radim – Re: kpapik
razborky jsou v pohodě, ale než je tam dáš je třeba počkat až bude akva zarostlé..jinak to o té plachosti bude velká pravda..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:17 kpapik – Re: Linduš
krevetky nemuzu, zena by mi je sezrala! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:11 Žena Linduš [166] – Re: kpapik
je to pěkné ano
viděla bych to na krevetky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:57 kpapik
Fotka k příspěvku jeste jedno foto, pro lepsi predstavu. je to zacatek, ted jsem s tim zacal, tak se nesmejte. nebo aspon ne moc! :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:55 Žena Linduš [166] – Re: kpapik
nevím, mám zrovna ty plašanky.
určitě se ozve někdo s klidnějším druhem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:54 kpapik – Re: Linduš
ano, cet sem ze jsou dost plache. cili je neco jineho, podobneho, dost maleho, hejnoveho a ne moc placheho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:53 Žena Linduš [166] – Re: kpapik
no barmskou opravdu ne, ta je schopná se o kameny umlátit, když se lekne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:52 kpapik – Re: gaume
ted sem trochu zmatenej. cili dania (galaxy razbory) ano, ale minirazborky ne?

tady v atlase je treba u rybicky.net/atlasryb/razborka_barmska receno ze je snadna na odchov, zatimco treba rybicky.net/atlasryb/razborka_galaxy je pry obtizna na chov. tak ja nevim, clovek by rekl ze to bude podobne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:52 Žena Linduš [166] – Re: kpapik
neonky, nevím. taky chtějí místo na plavání. a razborky pozor nato, které. některé jsou opravdu hodně plaché, potřebují dobře zarostlé akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:51 Silvan
gaume napsala: jojo, dekuju, uz mi to nemysli. a jinak neni zac, uz jich zas mam jak psu smich

j8 pořád nic... mě se nechcou množit ani prd :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:46 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Silvan
jojo, dekuju, uz mi to nemysli. a jinak neni zac, uz jich zas mam jak psu smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:45 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: kpapik
a nemyslela jsem velke kaminky, ale o neco vetsi, to je cely :-) nevypada to vubec spatne, navic pri odsavani zvonem zustavaji porad v akva a nevysavas je jako pisek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:45 S Muž invalida [3881] – Re: kpapik
Já myslím že ne...potěr asi jo ale co bys pak s rybama dělal...ale fakt se dá hodně vyčíst i když už je to pracný.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:45 Silvan
No já bych tam dal hejnko Galaxy razborek. Tím ale Gaume asi myslela ty mikrorazborky... ;-) Jinak Hanko musím pochválit ty krevety od tebe. Jsou to holky šikovný :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:44 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: kpapik
myslela jsem razborky, mrkni do atlasu. opruz s cistenim u tak malyho akva? no potes :-) neni nic snazsiho, nez cistit maly akvarko, kdyz to teda srovnam, mam dve maly a jedno velky a rozhodne min prace je s malyma. jen to chce fakt pravidelnost. rybkam bych tam nejakou vyssi rostlinku dala, je to pro ne urcite lepsi, ale prezijou to i bez nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:41 kpapik – Re: gaume
ja bych chtel aby to akva bylo trochu strukturovane, proto ty kameny. s cistenim bude trosku vopruz, ale v 30L velke kaminky by mozna nevypadaly uplne dobre. co se minirazborek tyce tak jake presne bys myslela?

a co se kytek tyce nebude rybkam vadit ze budou jezdit vicemene nad kytkama, ne moc mezi nima? v japonskych akvariich to ale takto je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:37 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: kpapik
mam jen trochu vyhrady, kdyz koukam na foto, v tak malym akva bych nemela tolik kamenu. a uvidis to dno, ja mam radsi vetsi kaminky, i kvuli cisteni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:35 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: kpapik
do 30l bych dala par pavich ocek nebo minirazborky. jeste mozna pet neonek by slo. dania urcite ne, mam je v akva a vim, jaky to jsou plavci, ty by trpely. a prihodila bych klidne par krevetek. rostlinky klidne dej i vyssi, zalezi, co se ti libi. krmivo z obchodu je v pohode, nakup i neco zmrazenyho, to ryby i krevety miluji. chemii bych nepouzivala, pokud budes jednou tydne menit aspon deset litru, tak by melo vsechno slapat, jak ma. topitko u maleho akva taky neni uplne nutny, zalezi, kde ho mas, ale pokud je pokojova teplota i v zime kolem 20 stupnu, tak neni treba(je mi jasny, ze bude hodne lidi odporovat, ale ja takhle mela akva deset let v obyvaku bez topeni a uplne v pohode).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:29 kpapik – nove akvarium, jake kytky a ryby?
Fotka k příspěvku Zdravim. Konecne jsem se odhodlal a zakoupil sve prvni akvarium. Je to Dennerle 30L. Ted se zabiha, v profilu je prvni (strasna) fotka, ale brzo nastane chvile tam dat prvni rybky. Protoze to mam nactene jen z knizek (a z nekonecneho otravovani chudaku prodavacu v Hornbachu), byl bych vdecny kdyby mi nekdo poradil na par otazek.

1. pokousim se o japonsky styl, tim padem je vetsina rostlin spise prizemnich. libi se mi to, ale bojim se, zda rybky budou mit dost mit pro schovavani. co myslite mel bych to hnat vice do vysky?

2. ohledne rybek bych rad nejake hejno malych rybek, plus neco malo k tomu. uvazuji o Razborach, nejake mensi. Mozna Barmska? nebo Danio. Teoreticky Micro nebo Thajska ale ty jsou asi narocnejsi. Tak 8 kusu. co myslite?

3. o akvarium se staram, ale jsem zacatecnik, cili bych se nerad poustel do nejakych slozitejsich akci, dokazu vymenit vodu, nakapat nejake hnojivo, mam topitko, ale treba krmeni bych rad neco co se da normalne koupit v obchode.

4. co se rostlin tyce, rad bych pridal nizky (fakt nizky) travovy koberecek. mozna bublinatka travolista, ale ta je mozna moc narocna?

Budu vdecnej za vsechny rady!

Diky

Karel
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 12:19 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: RAP
To je fakt. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 12:08 RAP – Re: Sid
Předpokládám, že to nebude číst pouze tazatel. Proto to doplnění. ;-) (OT)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 11:50 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: RAP
Předpokládám, že tazatel není úplně "mimo"... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 11:05 RAP
Sid napsal: Vadit by to nemělo.
Pokud nemáte v součastném akva nevítané obyvatele. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 09:00 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Rexistens
Vadit by to nemělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 08:53 Muž Rexistens [16]
zdravim, je dobry napad dat do nove zalozeneho akvaria cast vody z jiz zabehnuteho(soucasneho) a na filtracni hmotu vymackat vodu z naplne jiz zabehleho filtru v mem stavajicim akvariu?
diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 20:49 Žena darka [520] – Re: Cupinka
Pročti si toto vlákno rybicky.net/forum/9650… , je tam hodně věcí velice srozumitelně vysvětleno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 12:17 Žena Cupinka [0] – Laik zaklada akvarko
mozna tu uz nejaky podobny dotaz byl nebo je,ale ja se zatim na techto strankach moc nevyznam proto se predem omlouvam.Chci si zalozit akvarko-vice rostlin,vice druhu rybek,nejaka ta dekorace....a jelikoz nevim vubec nic tak potrebuju poradit.Velikost akva by melo byt cca 112L +/- chci se zeptat jaky filtr do toho,co na dno ,jake rostlinky jesli vzduchovat,chemie,hnojeni,svetlo,vrchni kryt...proste fakt potrebuju poradit se vsim.jo a taky jake cistice.Moc vam dekuji za odpovedi.klidne muzete napsat i na mail mailto:jitka.cupankova@gmail.com
chtela jsem v hornbachu koupit set a to jsem se docetla ze nemam delat.takze vsecko zvlast tak prosim radte co a jak . dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 17:22 xmen001 – Teplota v nové nádrži
Mám topítko na reklamaci, a také nově založené akvárium 2 týdny, nejsou tam rybky, ale zasazené rostliny. Teplota se pohybuje v rozmezí 19 - 21 můžu do této nádrže dát Dania pruhované a panceřníčky? Topení přidám za týden , dva. Zvladnou to a jakou teplotu pro ně potom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 15:22 Muž holub43 [0]
ahoj. kdyz se koukneš na Závojnatku, tak tam je napsaným, že do koule ne.... Asi bych to akva nechal nejak pěkně zarůst a pořídil bych Betu... můj osobní názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 13:56 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: jeník
jo, souhlas, jen malokdo zna na zacatku miru :-) lidi se tesi jak na Vanoce a pak se divi, proc se neco deje. a znas to, napises, ze tam mas druhy den tri gupky a ten nekdo si rekne: tak v pohode, to muzu taky udelat a misto tri gupek tam flakne mismas, co se mu libi v obchode :-) takze lepsi ani nerikat, ze to jde smich proste po tydnu a basta :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 13:11 Muž jeník [54] – Re: gaume
Souhlasím, byť tyto základní poučky ne vždy dodržuji;pak si aspoň říkám, že všeho s mírou +pozorovat...Jinak jsem předpokládal, že přes tři gupky to nepůjde..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 12:36 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: jeník
Tady nejde o to, jestli se neco spatneho stalo zrovna tobe. problem je, kdyz se da akva, nasype se do nej sterk, nalije voda z kohoutku, pichnou rosliny, zapne filtr a druhy den se tam daji ryby (ne-li hned). jasne, ze nekdy to zvladnou, ale proc by se nemohlo pockat, nez mit zbytecny ztraty? gupky vydrzi hodne, to je sice fakt, ale uprimne, vetsina si tam nakoupi ryb rovnou aspon dvacet, protoze se uz nemuze dockat. jen si nemyslim, ze pockat tyden by nekoho zabilo, lepsi nez pak sbirat mrtvolky ze dna a divit se, jak to, ze jsou mrtvy. to, ze to obcas nekomu vyjde neznamena, ze je to tak dobre. kdyby kazdy zacinajici akvarista pockal par dni, tak by tu bylo min lidi, co se ptaji, proc jim ryby umrely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 11:04 Muž jeník [54] – Re: RadioactiWe
Je tady dost odpovědí na takové téma, a většinou se radí počkat pár dní/týdnů. Já to nikdy nevydržel a ryby šly do vody 2, 3 den, a nikdy se nic špatného nestalo. Chce to je s mírou. 3 gupky by to snést mělo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 09:35 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
RadioactiWe napsal: Zdravím, kompletne som prerábal akvárko a momentálne je v zábehu. Objem je 30l, vodu som použil vodovodnú, filtrujem ju cez aktívne uhlie, dnes som doplnil asi liter vody z druhého akvária. Ako dlho sa asi bude zabiehať? Majú tam prísť tri gupky, ktoré sú zatial v provizornom akve - kedy ich tam môžem dať?

Ešte z rastlín mám približne 20-25 ks Vallisnerie gigantea a niekolko kusov Cryptocoryny indonesii a tropica.


Poradí niekto aj mne? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 22:37 Žena darka [520] – Re: ČUPR
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 22:35 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: darka
No, to už je lepší a tak původní příspěvek mažu. BINGO! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.05.2010 22:33 Žena darka [520] – Re: ČUPR
A teď si to opravím i já ;-)
Deponit mix je sice fajn, mám ho ve dvou akva, ale při přesazování rostlin se substráty promíchají a ty bílé kamínky na černém flexi písku opravdu nevypadají hezky ;-), to ruční vybírání je tone Proto bych ho pod černý písek nedoporučovala a v novém akva jsem raději ke kořenům dala tablety
Odkalovat si myslím umím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 22:28 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: darka
Fotka k příspěvku Chce to jen trochu víc zkušenosti a zručnosti při odkalování. Deponit je jeden z nejlepších produktů, co můžeš jako výživný substrát použít. Obsahuje řadu stopových prvků - viz přiložené foto (rozklikni pro zvětšení)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 20:36 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Zdravím, kompletne som prerábal akvárko a momentálne je v zábehu. Objem je 30l, vodu som použil vodovodnú, filtrujem ju cez aktívne uhlie, dnes som doplnil asi liter vody z druhého akvária. Ako dlho sa asi bude zabiehať? Majú tam prísť tri gupky, ktoré sú zatial v provizornom akve - kedy ich tam môžem dať?

Ešte z rastlín mám približne 20-25 ks Vallisnerie gigantea a niekolko kusov Cryptocoryny indonesii a tropica.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 20:31 Muž ČUPR [204] - Tetry
Yirka napsal: Našel jsem stránku s výpočty: <a href="http://www.akvamalawi.com/phpBB/calculator.php" target="_blank" rel="nofollow">http://www.akvamalawi.com/phpBB/calculator.php</a>
Ahoj Jirko! ahoj
Ta stránka s výpočty je sice moc dobrá, ale výsledek výpočtu je pouze orientační - spíš pomůže při nákupu množství písku (substrátu). Praxe pak je jiná. Mě ten výpočet pomohl právě při tom rozhodování, kolik bude potřeba nakoupit písku a pak mi nakonec zbyla dvě balení. No, lepší, když zbyde na "dosypání", než pak ztrácet čas a vracet se pro zbytek. Já čekal na speciální drť snad 2 měsíce, než došla a musel jsem pro ni zajet 30 km.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 20:31 Žena darka [520] – Re: Nicky
Mám také akva 200l,písek z flexi obkladů, rozměry dna 100x40 a vyšlo mi v tomto kalkulátoru 55 kg :-) Objednala jsem proto 60 kg a polovina mi zbyla ano Takže já si myslím, že ti 30kg stačí ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [103] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=5101