Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 05:59 R Muž afc1886 [14655] Re: KaGaOri
Tak ono je zase dost velký rozdíl mít v akváriu ampulárii, nebo okružáky, levatky, kružníky a jím podobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 01:02 Žena KaGaOri [89] Re: NHKG
Taky právě nejsem velkým milovníkem šneků. Vracím se k akvaristice po nějakých 17 letech a moje první reakce po přečtení pár zdejších článků byla - Cože?! Oni si to dnes lidi sami dobrovolně sadí do akvárií?! smich Šnečky beru jako úklidovou službu, takže hledám spíš ty nenápadné, menší, rostliny nežeroucí, ideálně moc se nemnožící (utopie) / neviditelné. Akvárium je prostě hlavně pro ryby. Toto zde je prakticky moje noční můra: zvirata.bazos.cz/… ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 00:41 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: NHKG
Kdysi jsem překopával celé akva a komplet dezinfikoval v savu s hodně vysokou koncentrací po dobu 24 hodin. Při zpětném zasypání dna se tam několik piskořek udrželo. Snad jedině kyselina na ně, ale to by pak z akva nezbylo nic. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2019 00:21 Anďaska Re: gabinka632
Gábinko,nechej to v klidu zabíhat a až pak uvidíš, jak se rostlinkám bude (nebude) dařit. Nemá smysl tam hned dávkovat bez rozmyslu hnojivo ;-). Chce to čas ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 00:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Smetany
S řasami asi piskořky moc nepomůžou, ale s bordelem na dně ano. Nemám šneky rád. Byl jsem nazván "vrahem dělnické třídy. smich Ale piskořky mám doma ve všech akváriích, obzvláště užitečné jsou v akváriích s písčitým dnem. Jejich hlavní výhoda je, že i když se brutálně přemnoží, tak přes den je moc neuvidíš a neruší vzhled akvária. Hlavní nevýhodou je, že přežijí skoro vše. Jak už jednou jsou v akváriu, tak nevím o způsobu jak se jich zbavit aniž bych zrušil celé dno.
KaGaOri: Malí běžní šneci můžou do akvária hned. Dej je tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 00:10 Anďaska Re: Smetany
Myslím, že bude záležet na druzích rostlinek osázených v nádrži. Nenáročné rostlinky by neměli s platinum soil trpět nedostatkem draslíku. Na jakých rostlinách se ti jeho nedostatek s tímto substrátem projevil? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 00:03 Muž Smetany [1226] Re: KaGaOri
Okružáky dej klidně hned. Piskořky nemám moc rád hrabou se ve dně a s řasami a bordelem moc nepomůžou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 23:57 Žena KaGaOri [89]
Ahojte, chystám se zakládat akvárium a chtěla bych se zeptat zkušenějších na šneky. Z toho co je psáno níže jsem to pochopila tak, že můžou jít do nádrže hned po založení (tím hned myslím jako udělám dno, zasadím rostliny, napustím vodu a ihned vypouštím šneky). Chápu to správně, nebo je lepší počkat např. na další den? Počítám do začátku s všežravými šneky - Okružák kanadský a asi Piskořka melanoides granifera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 23:00 Žena gabinka632 [14] Re: Smetany
Myslím, že jsem možná něco o tom draslíku slyšela, díky, úplně jsem to zasklila. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 22:31 Muž Smetany [1226] Re: Anďaska
Moje zkušenost je taková že v akváriu s platinum soil chybí často draslík. Když nebudeš dodávat KNO3 jako že dlouho nebudeš bude třeba občas přihnojit draslíkem. Jinak microprvky jsem začal dávat asi od 3 měsíce. Když začaly blednout nové listy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 22:18 Žena gabinka632 [14] Re: Anďaska
Tak to nechám do malého akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2019 15:20 Anďaska Re: gabinka632
Já být Tebou, tak první měsíc nehnojím vůbec jestli s tím nemáš žádné zkušenosti. A pokud budeš mít výživný substrát, tak min. půl roku taky ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 14:57 Žena tramtra [3202] Re: gabinka632
Neritinu nechej raději tam kde je. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 14:53 Žena gabinka632 [14] – Založení akva - výběr rostlin+start
Ještě bych se chtěla zeptat, do startu jsem koupila i Seachem Stability www.rostlinna-akvaria.cz/… a Seachem Flourish Excel www.rostlinna-akvaria.cz/… , může to tak být? Má přidat na začátku i železo (to jsem zase viděla u profíka na yt)?
Po dvou týdnech bych pak chtěla přidávat hnojivo Seachem Flourish www.rostlinna-akvaria.cz/… , nevím, jestli tam toho nebudu cpát moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 14:45 Žena gabinka632 [14] Re: tramtra
Říkala jsem si, že je v tom videu to toho nového akva ubytovával nějak rychle, i když tam do začátku nalil bakterie atd. smich šnečkům se naštěstí daří a je jich plné akvárko, tak jich pár přestěhuju, množí se rychle. V malém akva mám neritku (tam má teď žrádla až až), ale na tu bylo asi ještě brzy, ne? Prý když nemají řasy, tak pojdou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 14:28 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Smetany
Smetany napsal:... a dával přednost tomu co seženu v submerzní formě a ideálně za čokoládu.
A v optimálním množství :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.04.2019 14:27 Muž Smetany [1226] Re: gabinka632
Výběr rostlin není špatný jen ty echinodory bych nechal na později. Obecně bych netrval na všech rostlinách ze seznamu a dával přednost tomu co seženu v submerzní formě a ideálně za čokoládu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2019 14:25 Žena tramtra [3202] Re: gabinka632
Gabinko, ryby dna, jestli myslíš pancéřníčky, řasu žrát nebudou. S tím právě pomůžou ti šneci (Okružáci, Levatky, Kružníci), ty tam můžeš dát hned po založení. Zdravé rostlinky žrát nebudou, zbaví tě právě jen těch poškozených částí rostlin, řas a různých povlaků. S rybami počkej klidně ten měsíc, máš je v jiném akvárku, tak na to nespěchej. Pozoruj, jak si akvarium vede, jestli rostliny dobře rostou...jestli nemáš možnost měřit no2, no3, tak bych s rybami nepospíchala. Po 3-4 týdnech vypusť třeba ty živorodky, co máš v prezentaci malého akvárka a po týdnu, když bude vše vpořádku, pokračuj s ostatními.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 14:16 Žena gabinka632 [14] Re: Mrakoplash
Snažila jsem se vybírat jen rychle rostoucí rostliny, asi mi tedy nějaká utekla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 14:14 Žena gabinka632 [14] Re: tramtra
Někde jsem viděla nebo četla, že po dvou týdnech vypouštějí ryby žijící u dna, aby nerostly řasy, ale nebyla jsem si jistá, jestli to není ještě brzy, protože zase jinde píšou, že ryby až po 3-4 týdnech... Kdy tedy opravdu do nádrže můžou přijít první ryby? Po těch 4 týdnech?
A šneky tam můžu dát hned? Nebudou okusovat rostliny, když tam nebude ještě žádná řasa?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.04.2019 13:50 Žena tramtra [3202] Re: gabinka632
Pancéřníčky na prvotní úklid? A po dvou týdnech? Co tam jako budou uklízet? Nahaž tam od začátku užitečné šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 13:49 R Muž Mrakoplash [1776] Re: gabinka632
Do začátku volte nenáročné a rychlerostoucí. Postupem času se dá nahrazovat.

Difformiska je schopná zarůst klidně polovinu té 180tky :-)


difformiska je vpravo a akvárium bylo 200 litrů
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 12:41 Žena gabinka632 [14] Re: Jan Jonáš
Aha, takže dopředu raději ne, díky za radu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 12:38 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: gabinka632
Dokážu reagovat je na malou část. Mně se hygrophila difformis vyhnala rychle tak, že za týden byla na hladině a rozkošatila se mi. Jsem rád, že ji mám v zadní partii nádrže. Ještě mě napadlo, že růžkatec a stolístek se podobají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 11:51 Žena gabinka632 [14] – Založení akva - výběr rostlin
Ahoj, dnes mi dorazilo nové akva, takže až odzkouším, zda je ok, chtěla bych se vrhnout na jeho založe a chtěla bych poprosit o schválení rostlin. :-)
Akvárium je Juwel Rio 180, bez CO2, substrát platinum soil.
Rostliny jsem vybrala následující:
Zadní část: Bacopa caroliniana 2×, Ceratophyllum demersum 2×, Ludwigia repens Rubin 2×, Myriophyllum aquaticum 2×
Střední část: Echinodorus cordifolius red 1×, Echinodorus ocelot green 1×, Echinodorus ocelot red 1×, Hydrocotyle leucocephala 2×, Hydrocotyle tripartita 2×, Hygrophila difformis 1×, Ludwigia glandulosa 1×
Přední: Echinodorus vesuvis 1×, Hydrocotyle dissecta 1×, Lobelia cardinalis small form 1×
Není druhů moc a jsou vhodné do začátku?
Taky bych se chtěla zeptat, jestli tam 2 týdny po založení mám pustit pancéřníčky na prvotní úklid, nebo je to ještě brzy a kdy přidávat ostatní rybky? Budou se tam stěhovat z malého akva,
Díky předem. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2019 20:36 Maq Re: imax
Nech sa počas Vašej služby stane čokoľvek, súdruh major, nič zvláštne sa nestane. Hádam len piskorky budú ryť rypákom vodoguľu ako červená myš... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 20:20 Muž imax [47] – 14 L guľa
Akvárium je založené, prezentácia tiež rybicky.net/nadrze/30247. Vďaka všetkým za rady. Ako je to pri takto malej nádrži s výmenou vody teraz zo začiatku? 1/3 týždenne ak sa nič mimoriadne nestane?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.04.2019 18:22 MikiG Re: larix
Nemyslím si, že by Jirka a jeho přístup k akvaristice byl nedoceněný, má hodně příznivců a je tu spousta kolegů, kteří jdou stejným směrem. Jenomže jeho styl není zrovna mainstream, takže to většině lidí nic moc neříká. Ti co mají více rádi přírodní(přirozenější nebo třeba biotopní ap. ) nádrže a chtějí jít vlastní cestou o Jirkovi určitě ví a jeho letité zkušenosti a výsledky určitě vidí a umí se z jeho práce a třeba i rad na forech nebo FB něčemu přiučit. Ale platí vždy to pravidlo, že každý máme specifické podmínky a přístup k naší zálibě.Takže to čeho dosahuje Jirka, už nemusí nikdo jiný dosáhnout a nebo se nakonec najde ještě lepší borec a vše bude jinak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2019 13:47 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: silviebaris
Ono to je v takto malém obejmu buď krevetky nebo rybky. Obojí dlouhodobě moc prosperovat nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 13:44 Silviebaris Re: JirkaŠčobák
děkuji,já se jen zeptala,já tam mám jen asi 70 krevet,nějaký šnečky,ale rybky by se už asi nevlezly.. ;-) Ale nevím,jestli tam bude chtít zrovna potěr..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 13:40 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: silviebaris
Jsou malé druhy ryb, které v tomto budou žít dlouhodobě a množit se. Formosky, elegansky, girardínky.
V 5l kouli odchovávám potěr.
Taky je to dočasná karanténní nádrž.

Například dva páry Girardinus falcatus v poho :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 13:32 Silviebaris Re: JirkaŠčobák
Jedna sa o gulu s objemom cca 14 litrov...a co by jsi tam dal za ryby..není to moc malý,já se jen ptám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2019 13:30 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: imax
Jedna hrst na 14l bude stačit. Dvě jsem dal pro 26l :).
Šneky dej hned.
Dej tam i vodu ze zaběhnutého akvária. Ideálně celý objem.
Té egerie co nejvíc.
Ryby počkej dva měsíce. U něčeho takto mrňavého je lepší počkat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.04.2019 22:17 Muž larix [1420] Re: Maq
Maq napsal: Jirka Ščobák je machr, jehož mistrovství se klaním. Ale on má své postupy "v prstech".
Jirka má hlavne celkový systém/spôsob prevádzkovania akvárií, ktorý funguje spoľahlivo ako celok (tiež to považujem za nedocenený unikát a nedocenený asi hlavne preto, že Jirka má svojský prístup k estetike (a trochu aj komunikácii), čo mnohým ľuďom prekáža, inak by jeho metódy mali podľa mňa násobne väčší dosah). Ale je zbytočné kopírovať iba izolovanú časť jeho postupov, to často nefunguje, pretože jeho akváriá sú založené na ekosystémovom princípe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2019 22:00 Muž imax [47] Re: Maq
O kvalitach Jirku Scobaka nepochybujem. Tvojim skusenostiam na ziviny v substrate rozumiem. Mozno budem banovat, ale predsa len mi to neda a skusim za dve hrste zeminy pridat pod piesok. Kto neskusi, nic sa nenauci. ;-) A najlepsie sa uci na vlastnych chybach. Zalozim prezentaciu. Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 21:46 Muž imax [47] Re: Planorbella
myslel som to tak, ze 300 litrovy ekosystem ma vacsiu zotrvacnost a tendenciu odpustit drobne preslapy, ako mala 12L nadrz, kde rovnaky preslap bude mat daleko vacsiu vahu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2019 21:44 Maq Re: imax
Jirka Ščobák je machr, jehož mistrovství se klaním. Ale on má své postupy "v prstech".
Já jsem si hrál se zásobami živin a organické hmoty v substrátu. Z pokusných důvodů. Nebyly to přímo katastrofy, ale nabyl jsem dojmu, že bez nich se taková loužička lépe uřídí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 21:38 Muž Planorbella [643] Re: imax
imax napsal: V malej nadrzi su reakcie na akukolvek chybu rychlejsie a dramatickejsie.
Dovolím si oponovat, a řekl bych že to není pravda, ale záleží na pár okolnostech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 21:36 Muž imax [47] Re: Planorbella, Maq
OK. Egerie a rychlorastucich rastlin viac. Anubias a ine pomaly rastuce az neskor. Slimaky hned od zaciatku. Tu zeminu pod strk som chcel dat podla vzoru Jirku Scobaka. On ma podobnych nadrzi s malym objemom niekolko. Mylim sa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2019 21:32 Maq Re: imax
Já několikrát ročně "zakládám" čtyři dvacetilitrové Mičurince. Jako takový doporučím čistý písek. V takovém prostůrku není záhodno nějak podporovat bujný růst a rozvoj všeho. Naopak spíš střízlivě, časem budeš mít práci spíš opačným směrem.
Do začátku egerii a nějaké plovoučky. Teprve časem bych je nahradil spíš něčím pomaleji rostoucím, třeba hnědovkou na kousku dřeva, k tomu nějaká bucka... možností je víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2019 21:29 Muž Planorbella [643] Re: imax
Ty plže dej hned ze začátku, a egerky dej víc než ostatních rostlin pak můžeš poostupně nahrazovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 21:14 Muž imax [47] – Gula bez filtra
Ahojte. Deti ma poziadali o pomoc so zalozenim miniakvaria. Jedna sa o gulu s objemom cca 14 litrov. Som si vedomy, ze gula ma svoje nedostatky, ale to teraz nechcem riesit. Skusal som ich ukecat na nadrz bezneho tvaru, zial neuspesne. Skusenosti s tak malym objemom a este bez filtra nemam ziadne. Zato respekt mam velky. V malej nadrzi su reakcie na akukolvek chybu rychlejsie a dramatickejsie. Preto by som ich chcel minimalizovat a rad by som si presiel proces zalozenia idealne s niekym kto ma realnu skusenost. Pod Hagen strk so zrnitostou 1-3mm mam v plane prihodit za dve hrste zeminy pre izbove rastliny a poprasit bakteriamy ADA Bacter 100, co mi zostali za zalozenia prvej nadrze. Pri zakladani pridam trochu oplachu zo zabehnuteho filtra. Strku planujem dat cca 5cm vrstvu. O osvetlenie sa bude starat predbezne www.vypredaje.net/…. Ohrievanie neplanujeme. Akvarium bude kopirovat teplotu detskej izby v rozpati 22-27°C. Ziadne vzduchovanie alebo filter v plane nemame. Voda je u nas velmi tvrda, tak ju budem riedit s vodou z RO, aj ked nie v takom pomere ako v nadrzi 386 - vid prezentacia. Na zaciatok sa o ziviny pre rastliny bude starat zemina pod strkom. Po naliati vody do gule pridam na rozbeh trochu Egerie densa, par stoniek Bacopa caroliniana, Anubias barteri var. nana a prikupim Limnophilu sessiliflora. Po par tyzdnoch, kedy budem tyzdenne menit cca 1/3 vody, by som pridal Okruzakov, Piskorku vezovitu do dna a Levatku z velkej nadrze. Podla toho ako bude nadrz napredovat by som po dalsich par tyzdnoch chcel pridat niekolko malych rybiek, ale to je zatial v nedohladne. Zabudol som na nieco podstatne, pripadne mate iny nazor? Vdaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2019 10:30 Muž Jarry [1433] Re: mPP
Mám to úplně jednoduché, v akváriu je jenom ten přepadový komín a přívod z filtru, nic víc. Ve filtru (a kolem filtru) mám CO2 (reaktor poháněný samostatným čerpadlem ve filtru), topení, teploměr, hnojení atd. - vše řešené stejně, jako kdyby to bylo přímo v akváriu, jenom se člověk nemusí tolik starat o vzhled, když to není vidět:-)

A odkalování - udělal jsem si redukci z 32mm HT trubky na 16/22(20) hadici - vlepil jsem do 32mm HT zátky rychlospojku na zahradní hadici, většina 16/20-22 hadic do toho jde. Tu 16/22 hadici jsem vyvedl skrz zeď pod akvárium a zakončil zase rychlospojkou. A pak mám odkalovač s 3m dlouhou hadicí, tu připojím na tu rychlospojku a odkaluju klasicky - naplním zvon, otočím, aby to chytlo samospád, případně trochu zapumpuju balónkem na hadici od odkalovače a už to jede:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2019 09:04 Muž mPP [4] Re: Jarry
Mas to perfektne spravene. Ja to XPS dam urcite a co som sa so statikom rozpraval nieje od veci dat 100mm anhydrid a do toho vlozit kari siet. Musim este prestudovat ako mas robenu techniku v tvojej nadrzi mas to velmi pekne premyslene ;-) to odkalovanie troska nechapem ako to riesis nemas videa nejake pripadne aj z celku ako funguje udrzba ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2019 08:40 Muž Jarry [1433] Re: mPP
Vlhkosti bych se nebál, i na filtr jde dát krycí sklo přes většinu plochy. Akvárium bych udělal obdélník co největší, filtr za zeď, ona ta technika je trochu slyšet, když bude za zdí, neuslyšíš nic. Jestli to jde, dal bych akvárium podél té delší zdi, např. 250x70x60 (dxšxv) a máš pěkných 1050l. Na takové akvárium ani nemusíš nijak zvlášť řešit podlahu, mám pod podobným anhydrit (i s topením), pod ním 22cm EPS 150S a ani se to nehlo. Vědět to dopředu, dal bych možná pod akvárium pro jistotu XPS a vynechal bych trubky topení, jiné opatření bych nedělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2019 08:32 Muž mPP [4] Re: vaclav
No celkovo vlhkost je problem u akvaria ale v satniku mam odsavanie z rekuperacie tak by to nebolo zle riesenie. Zasa ale vlhkost veci a podobne neviem. Asi skoncim pri 100l akvarku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 23:12 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mPP
Asi bych šel do té menší místnosti a otevřeného skleněného filtru, to by v šatně asi nadělalo dobrotu. Na rohové bych se vykašlal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 21:37 Muž Smetany [1226] Re: mPP
Ve velikosti nad 300l určitě obdélník i mi přijde že to líp vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 19:12 Muž mPP [4] Re: Jarry
Fotka k příspěvku Troška som to upresnil asi aké mám možnosti. Keď si všimneš oproti je okno musím vypočítať či budu slnečné lúče dopadať do akvária v lete by nemali, lebo mám tienené strechou, ale v zime môže nastať problém keď je slnko nízko.
Aký tvar akva by bol praktickejší rohový ako je na foto alebo radšej klasika obdĺžnik ? V tom rohu by si robil tu nádobu na vodu, filter pod akva a nádoby na CO2 by šli zrejme do šatníka tam by im bolo fajn. Odpad by si dával rovno pod akva prípadne vedľa akva hej a aj tam kde bude nádoba na vodu + v tom maličkom priestore by bol aj kohút na teplú+zimnú vodu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 14:07 Muž Jarry [1433] Re: mPP
Do té malé mezery by se mohl vejít sud na případvu vody. Kde by mělo být akvárium? Pokud podél té dlouhé zdi směrem "nahoru", potom bych udělal přepad u zdi a filtr postavil na zem hned za ní do rohu - mám to hodně podobně a jsem s tím spokojen. Vedle filtru pak jde postavit třeba CO2 láhev apod., pro jistotu bych počítal se vším možným, místa je tam dost:-) Odpad jde případně natáhnout i podél zdi, pro akvárium ti v pohodě stačí 32mm. Vyvedl bych ho někde u zdi ze země a pak to dotáhneš, kam bude potřeba.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145811x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=801