Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 68 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 13:07 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Majjia
Krm jako by tam byly ryby už teď a bakterie se ti samy namnoží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 13:06 Žena Turbínka [2558] Re: Majjia
Ani u jiných druhů ryb nemáš jistotu, že betta bude mírumilovná, někdy se prostě povede kousek, který je sice krásný, ale úplně pitomý a útočí na všechno co se hýbe. Mít tam jen jednoho samce + málo oploutvené hejnovky je dle mě cesta menšího odporu.
Místo séra použij ty výměny vody jak píšu já nebo Ziodik. A ohledně správných rostlin si zařiď tu prezentaci, jak ti už bylo ostatně porazeno, vypiš co všechno máš a zda se opravdu nutně chceš držet i biotopních rostlin a pak se můžem pohnout dál X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 13:04 Majjia Re: snehulda007
Našla jsem i z Asie, ancitruse jsem zobecnila, a také jsem dodala i smíšené :).
Přesně to jsem myslela, ale na zaběhnutí akvária nespěchám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 13:03 Majjia Re: Zoidik
Zařadila, mírumilovné k jiným rybám je u svého druhu ne. O Chovu neuvažuji, chci pouze jednoho samce. A sérum jsem myslela nějaké aktivační, chemii jako takovou tam cpát moc nechci. Akvárium jenom pro bettu bych uvažovala při menším počtu litrů, na těch 54l tam může plavat i něco navíc.
Na rostlinách šetřit nechci, ale jaké správné tam dát to by mi pomohlo :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 12:38 Žena Turbínka [2558] Re: Majjia
Nejlepší "sérum" do začátku je pravidelná výměna vody, první týden klidně denně, druhý ob den, třetí a čtvrtý po 3 dnech + osazení plži.
Ohledně osádky ancistruse bych do hrubého objemu 54 l vůbec nedávala, jsou to docela špiniči což se moc nelíbí bettám, které raději vodu čistou. Ohledně osádky bych se podívala po hejnu středně velkých razbor jako např. Hengelova, Espeho v počtu 15-10 kousků. Na dno bych osobně dala nějaké pancéřníčky do 4 cm, jenže ty nezapadají do tebou zamýšleného biotopu a přemýšlela bych o "čističích" třeba ve formě krevetek japonských.
Edit: Než já se rozepíšu tak už je skoro všechno napsáno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 12:36 Muž snehulda007 [850] Re: Majjia
Ancistrus je jižní amerika,takže ti do asijskeho biotopu mic nezapadá. ;-)
Nevim co přesně myslíš pojmem serum do začátku,ale můžeš použít nějakou "násadu" bakteríí pro rychlejší nastartování nitrifikace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.08.2014 12:36 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Majjia
Jako sérum na začátek doporučím časté výměny vody, ze začátku klidně denně po dobu týdne, pak dva týdeny obden a pak klasika jednou týdně. Na chemii se vykašli. Jelikož děláš nové akvárko, není kam spěchat. Jestli bych zrovna betty zařadil mezi mírumilovné to nejspíše ne. Jestli bettu, tak bych to akvárko udělal jenom pro ni. Pokud i jiné ryby, podíval bych se po nějakých menších razborkách. Místo ancistruse spíše otocincluse v pěti kusech. Udělej si už prezentaci akvárka a vypiš co zatím máš. Na rostlinách, co se počtu týče, nešetři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 12:29 Majjia – Příprava akvária 54l, 60x30x30
Zdravím všechny,
snažila jsem se přečíst si vlákno diskuze, ale bohužel to není již v mých silách, až bude čas budu pokračovat ve čtení. Proto zakládám nové vlákno a přicházím si pro rady. Po cca 3-4 letech si znova zakládám akvárium. Již jsem založila hrubý návrh akvária (písek, voda a pár rostlin). Rostliny nyní ještě dokoupím, zasadím. Doporučujete nějaké serum na začátek?

Ráda bych akvárium směřovala na asijský typ (sameček betty splendes a k němu nějaké ancitruse a nějaký pár rybek do počtu).
Nebo bude lepší si udělat smíšené akvárium? Bette je mírumilovná, ale bojím se abych našla správné ryby k sobě co se týče teploty, pH atd.

Děkuji za rady
S pozdravem Majjia ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 10:05 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Roman
...majiteľ akvárko zrušil cca pred rokom a vo filtri nechal stáť až doteraz starú vodu z akva. Molitan vo filtri smrdí ako hnoj. Zatiaľ som ho len prepral v čistej vode tiež spolu s keramickými valčekmi a namočil na noc do vedra...
Před časem jsem řešil úplně stejný problém a to zhruba tak, jak popisujete. Důkladně jsem "molitan" propláchnul, a to tak, až z něj po vymačkání tekla čistá voda. Na noc jsem ho nikam nenamáčel, filtr jsem nainstaloval a zapojil.
Docela rád bych se dověděl, co jsem tímto postupem riskoval. ;-) :-)

...Tiež kamene z akva vraj mal v záhrade, bude stačiť prečistiť ich wapkou?...
Taky by mě zajímalo, co odolá tlaku vody z wapky, aby bylo nutné použít "tvrdou chemii"?! hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 10:03 Roman Re: Designer
ok ďakujem za pomoc ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2014 09:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Roman
Savo original, ty ostatni buhvi co obsahuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 09:44 Roman – Re:
Tak to som rád, že sa to takto dá. Je na to nejaké špeciálne savo alebo to je jedno? Mama má doma myslím len SAVO na wc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 09:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Heimdall
Presne tak. Napustit vanu, zalejt poradne Savem, a nahazet to tam vsechno :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 09:26 jamajcan Re: Roman
Staré náplně do filtru/molitany,válečky/,klidně vydesinfikuj,např.v Savu.Není ptoblém je znovu použít.Kameny očisti Wapkou,klidně omyj octovým roztokem a můžeš v pohodě použít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 09:23 R Muž Silent [5949] Re: Roman
Já bych koupil molitan nový. Není to zas až tak velká investice. Pokud ten starý molitan ovšem není nijak zvlášť jetý lze ho nechat vyschnout a několikrát proprat pod tekoucí teplou vodou. Pokud máš obavy z možného přenosu nějaké choroby z cizí nádrže můžeš použít roztok Sava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 09:14 Roman ponechat alebo vymenit
Ahoj, mám k dispozícii 250L akvárium spolu s filtrom JBL crystal profi e900 a pár veľkých kameňov. Problém je, že majiteľ akvárko zrušil cca pred rokom a vo filtri nechal stáť až doteraz starú vodu z akva. Molitan vo filtri smrdí ako hnoj. Zatiaľ som ho len prepral v čistej vode tiež spolu s keramickými valčekmi a namočil na noc do vedra. Môžem molitan prečistiť napr. v octe alebo niečom inom? Alebo mám objednať nový molitan do tohto filtra? Tiež kamene z akva vraj mal v záhrade, bude stačiť prečistiť ich wapkou? Pretože prevariť kameň o výške 40cm je asi problém. Nechcem si do nového akvária zaviesť nejakú háveď alebo infekciu, tak čo mám robiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2014 01:39 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Kubasix
Nádhera! :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.08.2014 00:32 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Sid
A nebo pokud je někdo fakt frája, takby mohl udělat tohle v polovičním měřítku.
clickerfou.free.fr/…
Našel jsem odkaz u Horáce ve článku, díky, taky mě trochu inspiroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2014 23:58 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Sid
A co 40 šířka, 25 hloubka a 45 výška jako paludárium? O to se pokusím já X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2014 16:23 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Gejza
S biotopem vizte reakci Romana, ale jinak je nádržka 55x50x40cm hodně inspirativní! :-)
Vyřádit se na ní by nebylo moc těžké... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2014 15:27 R Muž romant [27987] Re: Gejza
Akvárium se dá udělat vpodstatě v jakýchkoliv rozměrech, spíš jde o praktičnost věci a to třeba o možné osvětlení. Biotop se v akváriu v přírodním slova smyslu vytvořit dá jen velmi těžko, jenom se snažíme skladbou rostlin a živočichů tomuto stavu přizpůsobit, takže se budeme orientovat třeba na Asii, nebo Amazonii, nebo Afriku, ale jak píšu jenom velmi vzdáleně, prostě tomu jenom tak říkáme, takže ve finále je jedno, jak to poskládáš a když budeš dodržovat základní pravidlo "aby se to sneslo", tak proč nekombinovat a omezovat se jenom striktním kontinentem či oblastí, ale na druhou stranu nic proti tomu. Podíval bych se do prezentací zdejších uživatelů a inspiroval se u nich, nabral nějaký informace, udělal si názor a posléze již dotazy konkretizoval. Asi jsem moc neporadil, ale takový je můj názor na věc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2014 15:13 Gejza – rozměry akvária
Prosím o radu, je to hodně veklá hloupost udělat akvárko š 55cm, h 50cm, v 40cm.
55cm je maximální možná šířka a 50 je maximální možná hloubka. Pokud poradíte vhodnější rozměry budu rád. Zároveň bych uvítal typ co by tam mohlo být za biotop, kdybych chtěl biotopní akvárium.
Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 17:35 R Muž romant [27987] Re: Moniička
Nic bych nerušil a začal s tím co je v odkazu, jenom bych ten filtr vyměnil za to variantu čerpací hlavy a kostky biomolitanu. Do začátku na nabroušení ostruh to bude stačit. Další možný vylepšení je tzv. odrazový reflektor nad zářivku, čímž si se světlem pomůžeš. Další zářivkou bych se netrápil. Beru to jako testovací záležitost a když vás to chytne, budete více bádat, zkoušet a hlavně číst, časem se k něčemu více dokonalejšímu jistě propracujete. Tak hodně zdaru a ať s daří nejen v akvaristice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 17:28 Moniička
Tak jsem koukla po rybkách a jsou krásné,příteli teda řeknu ať obědnávku zruší a mrknem se někde po samotném akváriu a dokoupíme věci,moc děkuji za radu.. Jestli budu ještě nějakou potřebovat napíšu,jestli nebude vadit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 17:05 Moniička
Právě že ikdyž začínáme chcem přesto začít s větším akvárkem,ale 100l by jsme už neměli kam dát,máme garsonku a místo akorát na toto akvárium,navíc nevím jestli by větší skříň co máme udržela. Už tohle akvárko bude těžké naplněné plus pár dekorací,tak nevím :) děkuji za informace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 13:51 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Moniička
Ještě bych doplnila - ty sumečky alespoň 4-5, jsou to hejnové rybky. Krevetky cca 10 kousků, z rybek bych volila spíš některou malou hejnovitou rybku, např. se mrkni na razborky 10 - 15 kousků. Tetrovité ryby určitě ne (viz neonky atd.), potřebují pořádně velké AQ. Z krunýřovců se mrkni na krunýřovce jednopruhého. Je to zajímavá rybka, maká celý den jak zběsilá, takže není nikde zalezlá a je vidět. Pavích oček bys za chvíli měla plné AQ a pěkně přerybněno, navíc to jsou čuníci - mají nedokonalé trávení, takže tím znečišťují nádrž. To uvažované AQ není zrovna velké, takže i jeho údržba je pracnější, než kdybys měla třeba 100l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 13:40 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Moniička
Je to normální AQ, ale je to set. Když už, tak bych volila AQ s výškou 40cm kvůli růstu rostlin, v třicítce se v tom budeš pořád hrabat, protože rostliny rychleji dosáhnou hladiny. V setu je většinou technika, která stojí za bačkoru. Např. ten filtr je šidítko, ne filtr. Určitě je lepší zvolit jen prázdné AQ s krytem a techniku dokoupit. Topítko spíš potřebovat nebudeš, pokud máš teplý byt, a jako filtr by byla ideální čerpací hlavice Atman 200 + kostka akvacitu (akvarijní molitan). Bylo by také dobré se poohlédnou po AQ, které má dvě zářivky, jedna je pro rostliny málo, nebo si kryt prohlédnout, jestli je v něm dost místa, aby se dala ještě jedna zářivka do něj přidat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 11:21 Moniička – Nové akvárium
Ahojky,
máme objednané toto akvárium www.mall.cz/… . U rodičů když jsem byla malá jsme rybky měli,ale to už je spoustu let. Takže tohle bude naše první akvárium s přítelem. Moje představa,chceme tam mít paví očka 1sameček,2samičky dále jednoho sumečka Hara Jerdonova a Krevetky červené var. Red Cherry. Je to dobrá kombinace? Hlavně nevím jestli normální akvárium a nebo Nano akvárium,kvůli krevetkám a jestli to z tohoto akvária vůbec půjde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2014 06:27 R Muž romant [27987] Re: polarniliska
Tak z těch informací, který jsou k dispozici bych se klonil k tomu založení tzv. teď a tady a ve vhodný okamžik přestěhování na místo určení. Akvo bude zaběhnutý, jenom se po přestěhování pohlídá kvalita vody častější výměnou vody a bude dělat radost. Akvo této litráže se dá přestěhovat s polovinou vody a zasazenejma rostlinama vcelku bez úhony, filtr bude minimální čas bez přísunu kyslíku, takže taky žádnej problém. Jedna vychytávka při tom stěhování je použít po odpuštění vod polystyrénovou desku na fest přitlačenou ke stávající hladině, čímž se bude silně eliminovat pohyb vody ve stěhovaném akváriu. O stěhování je zde příslušný vlákno, kdyžtak mrkni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2014 01:07 amrtin Re: polarniliska
No tak pokud je jeho otec zběhlý akvarista,jistě pochopí,že tam rybky přijdou později,ne?Není to malé dítě,kterému se to musí vysvětlovat... :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 00:18 Muž Miso [470] Re: polarniliska
a ako chce darovat 60l akva? to ho bude zakladat rovno u neho?
nikto ti nedoporuci davat ryby do noveho akva, ale ked to nebudu narocnejsie druhy da sa to riesit 1-2dennov vymenou 1/3 vody tak na dobu 1-2 tyzdnov, potom interval predlzovat az na vymenu 1/3 - 1/4 vody raz za 1-2tyzdne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 21:54 Muž polarniliska [2] Re: romant
Chtěl by ho darovat jeho otci a podle jeho slov měl jeho otec akcarium několik let. Ted ho nemá protože je v důchodu a říká ze je to moc drahý. Tak věřím, že by se dokázal postarat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 21:44 Muž polarniliska [2] Re: romant
Určitě to bude čerpací hlava s biomolitanem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 21:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: polarniliska
Tak si to akvárium založte jinde a pak ho jen přestěhujte. 60l se stěhuje snadno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.07.2014 21:35 S Muž invalida [3881] Re: polarniliska
Radši ho přesvěč že borec si počká...když to uhraješ na jeho chytrost tak to přijme. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 21:34 R Muž romant [27987] Re: polarniliska
O jakej filtr půjde, ideál bych tam viděl hlavu s kostkou, aby to nebyl nějak setovej honič vody, to by bylo na dvě věci. ;-)
Edit: Napadá mě, bude ten obdarovaný schopen se o akvo adekvátně postarat? Aby se kamarád nehonil za dokonalým založením akvária a posléze toto nepřišlo vniveč. Mám s tím špatný zkušenosti, což ovšem neznamená, že to bude tento případ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 21:31 Muž polarniliska [2] Re: romant
Filtr bych mohl dát zaběhnout do mého AQ. Do předani by ještě bylo 7 tydnu. Zkusím mu to ještě vysvětlit. Pak by tu byla ještě jedna možnost, že bych se u něj každý den zastavil na kontrolu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.07.2014 21:26 S Muž invalida [3881] Re: polarniliska
Já sem stěhoval malý akva tím způsobem že se odpustila voda do kanystru a opětovně se nalila. Bylo dlouho zaběhlý a bez problému. Ale jak píše Roman tak začátečnický bolesti s krátkodobým zaběhnutí hovoří pro ne. Pořiď mu rostliny a nech ho pracovat. To přináší víc požitku než přijít k hotovýmu stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 21:25 Muž polarniliska [2] Re: invalida
60 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 21:19 R Muž romant [27987] Re: polarniliska
O té vodě to až zase tak není, je to právě o tom substrátu a zaběhnutým filtru, prostě o fungující nitrifikci, to je ta tvoje rada, že se musí zaběhnout. Udělat to všechno najednou lze, ale já to nedoporučuju a to proto, že abych si to lajsnul, musel bych denně to akvo vidět a mít možnost reagovat na nastalý situace. Takže kamarádovi doporučím potrénovat základní vlastnost akvaristy a tou je trpělivost. No a když se rozhodně jink, tak co může spoustu věcí zachránit je výměna vody, tak správné rozhodnutí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 21:18 S Muž invalida [3881] Re: polarniliska
Jaká je litráž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 21:14 Muž polarniliska [2]
Ahoj. Chtěl bych někoho z Vás poprosit o radu. Kamarad mě požádal o pomoc, chtěl by založit AQ jako dárek. Ale mělo by to být najednou tzn. voda, rostliny a rovnou rybky. Ja jsem mu řekl, že to nejde, že se musi AQ zaběhnout. Pak mě napadlo jestli by nešlo napustit AQ někde jinde než na mistě kde bude ve finále stát. Ale bez substrátu, jenom voda, rostliny a fitr. A až by mělo dojít na umístění AQ na místo, tak by se všechna voda přečerpala do jiné nádoby AQ by se umistilo na misto a už by se založilo i se substrátem a ta původní voda by se do AQ vrátila. Chtěl bych znát Váš názor jestli by to šlo a jestli by při tomhle postupu šlo do AQ dát rovnou i rybky. Děkuju za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2014 14:19 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Johan
Jenže ty anubiasy mají IMO více šancí na přežití, než ty hygrofyly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.07.2014 14:06 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sid
No, jelikož hodně začátečníků není moc ochotno do rostlin vrážet peníze, tak pokud bych si měl vybrat, tak bych byl radši kdyby si místo jednoho anubiase pořídili 4 košíčky rostlin typu Hygrophila. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 13:57 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Sid
Jasně. Já jen chtěl podotknout, že by stálo za to, aby začal propagací u trochu zkušenějších akvaristů a postupně, jak by se Bucephalandry staly více oblíbenějšími mezi obyčejnými akvaristy, tak by s nimi mohli začít i noví akvaristé. Prostě se mi zdá, že to chce propagovat z druhého konce. Jinak nejsem vůbec proti a jsem rád, že se Bucephalandry dostávají do podvědomí více lidem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.07.2014 13:48 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Kubasix
A co třeba anubiasy? Ty byste začátečníkům "povolil"? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.07.2014 21:41 Muž Horác [3942] Re: bergkamp
bergkamp napsal: Bylo by tedy možné mi zde vypsat vhodné rostliny i s počty (nedokážu odhadnout)? a s odkazy, kde co koupit (vhodné akvárium 100-150 l, kryt s osvětlením, filtr, topítko, černou fólii, rostliny a A TŘEBA JSEM NĚCO ZAPOMNĚL?
Dle položených otázek ... sis zapomněl nastudovat pár knížek a pár webů (například tenhle).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 21:39 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: bergkamp
Třeba na barvě. :-D Ten stolář to udělá pevně, věřte mi. Teda pokud to není nějaký stolář nestolář. Určitě bych dal podpěru na boky, zadek a prostředek. Pod to byste si mohl dávat věci. palec

A nebo je možný jiný, ale kvalitní set: akvaria.heureka.cz/…
Juwel je kvalita. Dobré osvětlení, výborná filtrace, výztuhy.. ano palec

Rostliny už zazněly:
cryptocoryne, echinodorus, limnophila sessiliflora, ceratophyllum, egeria, microsorum, anubias, hydrocotyle, bolbitis, bucephalandra, mechy, hygrophila.. :-)

Ano možné to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2014 21:35 Muž Sid [6634] - Rostliny
A dalších tisíc otázek následuje... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 21:16 Muž bergkamp [80] Re: Aforte
Moc děkuji za rady.

Stolek zkusím sehnat tedy u stoláře nebo v prodejně nábytku. Je potřeba si u něj dát na něco kromě rozměrů a nosnosti pozor?

Set tedy kupovat nebudu a raději koupím akvárium a techniku zvlášť.

Bylo by tedy možné mi zde vypsat vhodné rostliny i s počty (nedokážu odhadnout)? a s odkazy, kde co koupit (vhodné akvárium 100-150 l, kryt s osvětlením, filtr, topítko, černou fólii, rostliny a třeba jsem něco zapomněl?

Taky se chci zeptat, zda je možné při výměně vody brát vodu rovnou z kohoutku?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [68] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=3351