Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 69 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.07.2014 20:57 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Ciffik
Souhlasím s Ciffikem. Stolek u nějakého stolaře. Peníze, které ušetříte(věřím, že ten stolek bude ještě kvalitnější) můžete dát do techniky.

Aqua-daho = výborná pěstírna rostlin. Rostliny v parádním stavu a ve výborném množství. Cena je super. Kolekci nebrat. Určitě Vás to vyjde levněji. Nedostanete rostliny, které byste časem musel vyhodit nebo předat někomu dalšímu. Takové velké echinodory mohou během pár měsíců při solidních podmínkách zarůst akva skrz na skrz. Aqua-daho pěstuje i rostlinky vhodné spíše do paludárií. Pod vodou časem "zahynou".

S výběrem rostlin Vám klidně můžeme poradit. Jak už vypsal Ciffik. Jedná se o microsorum, bolbitis, anubias, cryptocoryne, echinodorus, hygrophila, egeria, ceratophyllum, limnophila sessiliflora. Navíc je možné poslední dobou koupit i takovou novinku v Česku jménem Bucephalandra. Nejlevněji jí seženete na e-shopu akvarijnirostliny.eu
Je to poměrně nenáročná rostlinka vzhledem připomínající anubiasy a cryptocoryny. Dává se na dekorace. Prý velmi ochotně kvete. Přidáváním CO2 a hnojením podpoříte její růst, aůe nutné to není.

U dna jsem taky za písek. Co zkusit flexiobklady? 1-4mm je ideál. Flexiobklady mají zaoblená zrnka, o která se tedy nepoškodí žádná rybka. Vypadají opravdu hezky. Vodu nijak neobarvují a nekazí její hodnoty.

U pozadí mohu doporučit černou folii. Mám ji v obou akváriích a výborně na ní vyniknou rybky, rostlinky, dekorace - prostě vše.

Ohledně setu, jak už psal Ciffik: sety mají slabší osvětlení a filtry. Z filtrů mohu doporučit hlavu Atman + pěnu. Jde především o místo v pěně, kde se mohou držet nitrifikační bakterie. Ve filtrech dodávaných se sety toho prostoru moc není. To má za následky nerovnováhy akvária. Potom nastupují řasy apod. Samozřejmě i s tím to jde, ale proč nezačít už od začátku lépe. No ne? U světla bych volil T5 zářivky nebo LED pásky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.07.2014 20:46 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: bergkamp
zdravím, projel jsem ty odkazy...

stolek vám udělá šikovný stolař za polovinu (otázka peněz)

co se rostlin týče, tak tu samou kolekci objednáte přímo z pěstírny levněji viz. www.aqua-daho.cz - dle mého bude lepší něco málo počíst a objednat jednotlivé nenáročné rychlerostoucí kytičky, než takovýto výběr ,,na slepo" a doufat, že něco poroste (mrkněte na Limnophila sessilliflora, Ceratophyllum demersum, Egeria densa, Ceraptopteris, hygrophily, kryptokoryny, anubiasy, mechy, hnědovky...) krom toho vás výběr jednotlivých rostlin, věřím tomu, výjde na polovinu dané sumy za kolekci...

teploměr - za mě určitě skleněný, ty digitální si po určité době ukazují co chcou, pokud vůbec něco ukazují...

dno - velká frakce čedičové drti, bude vhodnější křemičitý písek frakce 1-4 mm

co se pozadí týče, tak vypadá pěkně jen pokud v akva nic není smich velmi oblíbené jsou černé samolepící fólie

startovací balíček chemie - zbytečně vyhozené peníze ze věci, bez kterých se obejdete

co se setu týče, tak zpravidla disponují slabším osvětlením a né zrovna vhodnou filtací

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 18:44 Muž bergkamp [80] – Založení akvária
Zdravím, jsem úplný začátečník a už od mala jsem si chtěl pořídit rybičky. Bohužel se mi to nepoštěstilo a tak si chci nyní splnit svůj sen. Důkladně jsem studoval a snažím se nic nepodcenit. Abych získal zkušenosti, chtěl bych nejdříve začít s chovem živorodek - paví očko, gold molly, black molly a mečovky mexické. Akvárium mezi 100 - 150 l. Jsem z Náchoda a máme ve městě kamenný obchod s e-shopem, na který jsem slyšel chválu a tak bych chtěl udělat objednávku u nich.

Sestavil jsem si svůj návrh a chtěl bych poprosit zkušenější, zda je vyhovující nebo něco změnit a cenově také v normě:

www.zverimex-rybarske-potreby.com/…
(Je tam osvětlení jen 2x18W?)

www.zverimex-rybarske-potreby.com/…

www.zverimex-rybarske-potreby.com/…
(Cena se mi zdá vysoká a nevím, zda jsou květiny vhodné?)

www.zverimex-rybarske-potreby.com/…

www.zverimex-rybarske-potreby.com/… (2 ks)

www.zverimex-rybarske-potreby.com/…

www.zverimex-rybarske-potreby.com/…

www.zverimex-rybarske-potreby.com/…

www.zverimex-rybarske-potreby.com/…

www.zverimex-rybarske-potreby.com/…

www.zverimex-rybarske-potreby.com/…

www.zverimex-rybarske-potreby.com/…

www.zverimex-rybarske-potreby.com/…


Pokud je někdo z Náchoda a mohl by mi do začátku poskytnout rady, moc by mi to pomohlo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.05.2014 20:10 amrtin Re: amrtin
akorát vyber samozřejmě střepy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 20:09 amrtin Re: yzerman
Stoprocentně je lihový.Rtuťové už se několik let nesmí prodávat,pouze pro lékařské účely.Nic se neděje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 20:02 yzerman – rozbitý teploměr
Prosím, rozbil se mi "Resun teploměr skleněný slim" nevíte, jestli je rtuťový nebo lihový? akvárko teprv zakládám, budu tam moct dát pak ryby?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:25 R Muž romant [27987] Re: matus13
Určitě, nitrifikační proces se teprve rozjede během týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:23 matus13 Re: romant
je mozne aby som mal obsah NO2 menej ako 0,3mg/l? rano som akvarko napustal a teraz som len tak zo srandy meral s testom Tetra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:17 R Muž romant [27987] Re: matus13
Stará voda není důležitá, ale ten propranej molitan, to je dobrý počin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:16 matus13 Re: romant
tak slimaka tam dam jedneho a ked som napustal aq tak som cca 70% dal vody z hlavneho akvarka a prepral zabehnuty molitan
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:13 R Muž romant [27987] Re: matus13
Slimáky hned, s ancákama počkej, až tak za 14 dní, ale pomaličku a měnit vodu při tom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:08 matus13 Re: Designer
a po akej dobe tam mozem dat nejakeho slimaka alebo prisavnika nech trochu hnoji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: matus13
Jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 14:53 matus13 Re: Designer
tak mozem zacat napriklad od 10-18:00?zatial tam mam len 3 rastliny zajtra pridam dalsie a v utorok mi ma prist dalsich 10
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 14:47 R Muž romant [27987] Re: matus13
12h denně, to je v čerstvě založeným akváriu koledování si vo průser. Začal bych na polovině, max. 8 hodinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 14:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: matus13
Zacni pomalu a pridavej, zacni treba jen na 8h, nebo i na mene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 14:45 matus13
mam otazku ked som zalozil druhe akva mam normalne svietit 12h/den alebo az ked sadne ten kal

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 22:24 R Muž romant [27987] Re: rastrot
Tak to půjdem spát. Čas to bude řešit za nás. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 22:22 rastrot Re: romant
ano presne tak od soboty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 22:22 R Muž romant [27987] Re: rastrot
Jako že od soboty je akvo založený? No tak to fakt neřeš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 22:20 rastrot Re: romant
ale me to bezi uz od soboty a nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 22:17 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: rastrot
Nieje to špatným vypraním koreňa a piesku. Vypni filter, vezmi hygienický papierový obrúsok a prejdi po hladine viac krát. Vyzbieraš to. Filter samozrejme potom zapni a nech beží nonstop.
Drž sa toho ako ti radí romant
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 22:15 R Muž romant [27987] Re: rastrot
Tak to nech, vono si to sedne, dej tomu čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 22:14 rastrot Re: romant
ahoj ta mi bezi naplno ahladina jede jako cert ale je to nahore porad spatne jsem vypral koren a pisek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 22:11 R Muž romant [27987] Re: rastrot
Hladinu rozhejbat, ideálně vytékající vodou z filtrace a bude se vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 22:08 rastrot
prosim o radu po zalozeni akvaria se mi na hladine utvoril bily povlak na hladine jako kdybych vysypal nejakou hrubou mouku na hladinu asi spatne vyprany pisek nebo koren poradi nekdo co s tim?zda to muze uskodit rybam jeste nemam rybi osadku a jak s tim pryc dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 20:25 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Slaj
Ještě mě napadla jedna věc. Máš dva spřízněné akvaristy, tak je požádej, aby ti každý vymáchal filtr a tem bordel nalij do svého AQ a vymáchej si v tom i filtrační médium svého filtru. Tím podpoříš namnožení bakterií. Je to ten nejlepší způsob, jak rychle přijít k bakteriím. Ty různé přípravky, co se prodávají jsou jen takové polochtání oproti vymáchanému filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2014 19:03 R Muž romant [27987] Re: Slaj
Tak budu za prognostika. Zítra tam dáš nemocnou rybu a po neděli budeš psát, že je gibouš v pánu, ale co s ním v tom mini akváriu, to je tak akorát pro koně, ten má velkou hlavu. :-) Znovu ti opakuju, aquatan, toxivec, nitrivec a rybu, měření je fajn, ale věř tomu co vidíš v akváriu a při nestandartním chování měnit, měnit, měnit vodu. X-)
Edit: Nic neupravuj, v ničem se nehrab a lej tam vodu co máš k dispozici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 18:54 Slaj
mám problém s tím,že jedu na více frontách, a je v tom zmatek,od sery, která vše zakládá na chemii, po naturalisty, kteří mají přístup k chemii jasný, Ines ve své knížce zase píše že v momentě kdy jsou velké hodnoty NO2, je víc než daný že při výměně vody se naředí vodou amoniak,a tím že vyměním víc ne tři čtvrtiny vody najednou tak zas naruším zaběhlý proces,a jsme opět u chemie.To prdi akva bez ní prostě nedám,lítají tam hodnoty nahoru,dolu furt, u velkého si myslím že to bude ve větším klidu. Mezitím mi došel toxivec a denitrol,máme doma neštovice takže čekám ppl, nikam jet nemůžu..a do toho ten posrandíra který živoří,bubliny v substrátu..od včera se naměřilo NO2 v novém akva na hodnotu 0,1, spadlo KH o 2 st. přidávala jsem tak dle sery KH plus a zvedlo se mi i PH,protože mám lahev KH/PH plus,ale to vím až ted..:-)po 4 hodinách jsou ty hodnoty zas jiné...test od rataje ukazuje opět téměř neviditelnou hodnotu a protože v porovnání s testem z akva kde je krunýřovec je to evidentní,trochu v to věřím, většinu kapkových testů mám pak od sery.Navíc v okolí jsou dva akvaristé, ten co se furt hrabe v hodnotách(nejspíš můj příklad) věčně lítá do akva a míchá,zkoumá, stresuje,mi radí a ten druhý jezdí někam pro vodu do studánky,nic neřeší,vše mu prý bují a žije..(nevim,neviděla jsem)..mi radí taky..a do toho diskuze na zdejším portále,ve kterou jsem věřila nejvíc,víc hlav a selský rozum většiny mi dá řešení..prdlajs.Takže o co mi jde?Snad jen o to, dozvědět se tak nějak laicky kdy je téměř 400l akva připraveno na jednu jedinou rybu,nemusí být ideální,stačí když přežije.Děkuju za grafy, účast,ale nejspíš mi uniká podstata akvaristiky jako takové...nadsázka. :)a to ještě neřeším kytky.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 18:18 R Muž romant [27987] Re: Slaj
Tak ono až tam půjdou skuteční znečišťovatelé, tak se teprve bude lámat chleba, teď je měření, byť s vysokou mírou spolehlivosti, velmi volatilní. Včera jsem Ti psal v jiným vlákně, jakou posloupnost s podpůrnejma prostředkama zvolit, tak už nespekuluj(chápu že to není jednoduchý) udělej tak a posléze sleduj chování ryb a při nestandartním chování začni měnit vodu. To je základ.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 18:12 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Slaj
Fotka k příspěvku V 15:08 jsi psala, že dnes jsi naměřila NO2 0,1 a najednou je neměřitelné. Pokud tam je opravdu 0,1, tak tím toho krunýřovce můžeš dodělat. Právě ve dvou týdnech v AQ na výši právě NO2 (viz přiložená tabulka) a pokud nebudou pořádně fungovat nitrifikační bakterie, tak ještě to může chvíli trvat. Je to pro něj riziko ho dát do takových podmínek. Prostě po dvou týdnech dát do čerstvého AQ ryby není vůbec rozumné, nehledě na to, že ty bubliny nemusí být vzduch.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 18:08 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: zervan
Já bych to s tím NO2 tak divoce neviděl. Spíš bych to tipoval na nepřesný test a subjektivní vyhodnocení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 16:21 Slaj Re: zervan
ještě to přehážu, než to začnu myslet s layoutem vážně..kombinovala jsem rataj nové dno co zbylo od dřívějšího zakládání, je to ten pórovitý, s novým od flexi bez póru..jj,blbec v akci, dost od flexi se díky tomu a své váze dostalo pod rataje..hraje to tmavosvětletmavo - cirkus Humberto hadr :-) ale omrkla jsem před chvíli stav těch pár kytek co tam zatím je..a vyhánějí nové a nové listy..a opět neměřitelné NO2,takže po téhle stránce snad dobrý, nevadí jim kreativita autora. Krunýřovec tam musí už dneska,proč, to je na jiném vlákně.Díky za odp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 16:18 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Slaj
Já bych ho zlehka prohrabala a pokud by ještě vyběhla bublina, tak bych to místo důkladně prozkoumala, aby tam skutečně nebylo nějaké hnijící ložisko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 15:49 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Slaj
Pokiaľ sú to bublinky vzduchu, ktorý zostal ešte od napúšťania akvária - teda pokiaľ nebolo dno poriadne prehrabané hneď po napustení, tak to pomôže. Takéto bublinky by neboli škodlivé. Ale ak sú tam hnilobné procesy, tak vznikajúce plyny sú jedované - lenže v takom čerstvom akváriu asi nemá čo hniť v substráte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 15:38 Slaj Re: Jája
prezentaci?Není zatím co...,krom zoufalého výrazu majitele..:-)ted jsem zadala hodnoty sem...http://www.sera.de/cz/sera-sluzby/sera-interaktiv/laboratory.html a vyšlo 96%, ale ta bublina, už jsem jí zahlédla podruhé, poprvé jsem to přičítala napuštění...Co dno trochu "přehrábnout" může to pomoc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2014 15:26 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Slaj
Nejlepší by bylo založit prezentaci, tvůj popis je nedostatečný, podle prezentace se radí lépe. Teď radit je sázka do loterie nebo věštění. Ta bublina určitě v pořádku není. A s rybami počkej klidně měsíc, dokud NO2 nebude na nule 0,1 je moc. Nejdřív si přečti, jak se AQ zakládá rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou a začni měnit 1/3vody alespoň 2x týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 15:24 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Slaj
Ak je NO2 naozaj 0,1 mg/l, tak to už beriem ako poplach a ihneď mením 1/3 vody.
EDIT: Pardon, to akvárium je prázdne - potom je to OK, ale s prísavníkom by som ešte počkal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 15:08 Slaj – Bubliny ze dna
občas se ze dna uvolní bublina velká jak lískový oříšek, pod substrátem mám hnojivo floredepot.Je to o.k? A dnes hodnota byla NO2 0,1.Dno je 14 dní nové, zatím bez ryb, chystá se dnes bydlet krunýřovec.Díky za odp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2014 12:55 R Muž romant [27987] Re: rastrot
Napustit, zapnout techniku zasadit rostliny a čekat, ono se to dočistí a ta špína bude pro akvo prospěšná, bude to krmení pro nitrifikační bakterie, takže to že je písek trochu špinavej je dobře. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 12:51 rastrot
zalozil jsem akvárium ale nevim zda jsem dobře propral pisek ted chci napouštět urcite bude voda zakalena staci dobra filtrace? nebo to mam cele vyndat a znova proprat co uplneho cista dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 00:18 amrtin Re: matus13
Tak co2 můžeš pustit hned,jak tam dáš rostlinky,které ho vyžadují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 22:54 matus13
zdravim chcel by som si spravit nejake 10-20L akva pre krevetky a mam taku otazku ked osadim aq s rastlinami mozem tam hned pustit CO2?alebo radsej pockat aspon mesiac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 22:46 Slaj Re: romant
Došla ti moje reakce?Nebyla jsem totiž přihlášená..:-) takže ještě jednou a zkráceně...díky,tajně jsem doufala,že mi někdo pomyslně přetáhne přes hnáty, :-) hold musím vydržet,je to těžké, je mu už asi 8-9 let a nerada bych o něj ted přišla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 22:21 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: romant
Já souhlasím s Romantem. Taky bych to ještě nechal. Podle mě by určitě přežil, ale trápil by se teda fest :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 22:17 Muž georg [112] - AfrikaRe: Slaj
Já bych se toho nebál, uvidíš, co na to řeknou ostatní, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 22:17 R Muž romant [27987] Re: Slaj
Dal bych tomu ještě pár dní, znovu přidal bakterie a vpouštěl až za týden a před tím vyměnil polovinu vody a posléze obden několikrát po sobě 1/3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 22:13 Slaj
Dotaz:může po třech dnech provozu akva s filtrem,chem.upravení vody a nasazení nitri bakterií být vpuštěn krunýřovec přes 30 cm?Ostatní nové rybky bych dodržela v čase co je potřeba na zaběhnutí.Už delší čas je nucen bivakovat v 60 litrech,ale ten pidi prostor se na něm podepisuje. Je to typická posrandíra,ale stačí mu k životu čistá voda.Prostě bych ho zítra přelovila,a obden měnila část vody.Má tam připraveno pár echinů,i saggitarii mi tuhle slupnul,takže něco na zákusek..díky za postřehy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2014 21:46 GabiB Re: romant
OK, dám na radu skúsenejšieho, aspoň to bude hneď pekné a ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.04.2014 21:38 R Muž romant [27987] Re: GabiB
Nic neděl, nekouskuj, vyměň, zasaď, vypustíš ryby a budeš denně měnit 1/3 vody po dobu tejdne a další tejden obden, moc nekrmit a bude to v lati.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [69] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=3401