Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2018 16:39 R Muž ctibum [6872] Re: Strakááč
No právěže nemáš, ale rostliny tam máš, jako bys měl... :) Tzn. hodně málo a na záběh blbý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2018 16:31 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: JirkaŠčobák
Já mám cichlidy?
Já mám jen parmičky perleťový, který chci časem vymenit za neonky nebo jiný tetry.. pak mám jednoho gibouše a dva ancíky... a pět pancernicku... ty tam hodim někdy a treba za měsíc, dva koupim ty neonky nebo jiny tetry... k nim další pancernicky aby jich bylo cca 10, pak nekolik ancíků tak 6ks? a tim to ukončim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.06.2018 16:00 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Strakááč
Máš cichlidy a plánuješ akvárium jen s pár odolnými rostlinami? Pokud ne, pak je to z rostlinného pohledu slabé jako čaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2018 15:37 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: afc1886
Fotka k příspěvku To první akvarium prezentovat nechci ale nový dneska večer nafotim nebo až zítra. dělám ještě na něj kryt kde se bude chytat světlo.. zatím tam mám svetlo jen provozorne :) ale jednu fotku sem mužu hodit...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2018 13:54 Muž ZDRI [1415]
Pozor na jednu věc (čerstvá voda z vodovodu) - to co může ryby+spol. zabít, není jen chlór, ale i velké množství plynů, které je v ní rozpuštěno (díky vysokému tlaku ve vodovodním řádu). Je to pěkně viditelné po napuštění neodstáté vody - spousta malých bublinek, které se usazují na všem v akváriu. Mmj. docela zvyšují "vztlak" a vyplavávání některých čerstvě zasazených rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2018 13:51 R Muž ctibum [6872] Re: Strakááč
Ty to stávající akvárko musíš dát nutně pryč, nebo proč je měsíc moc?
Nikdy jsem to takhle nahonem nedělal, takže z praxe nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2018 13:34 R Muž Anthrax [4739] Re: Strakááč
Práce kvapná h... platná. To platí v akvaristice dvojnásob. Když je ta možnost a ryby v tom zaběhnutym akváeku vydrží, když jim budeš měnit vodu, tak proč si zvyšovat riziko, toho že to nevyjde? Ten měsíc je ideální počkat, protože za dva týdny se ti opravdu neprojeví, jestli se ti tam například chytly kytky, nebo nenastal nějaký problém. Založit akvárko není jen o nitrifikaci. ;-) Rozhodně bych alespoň ty ryby nepřidával najednou.

To že něco píše výrobce bych jako bernou minci nebral.. Chce prodat, tak slibuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2018 13:18 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: ctibum
měsíc ? to je moc :-D filtr se zabíhal dva tejdny v už zaběhlém akváriu abych tam ty bakterie dostal...
ještě mám bakterie kde píšou, že za týden tam můžu hodit ryby...
ryby mám v tom zaběhnutým akváriu jen tam nejni žádnej filtr, jen čerpadýlko, kterým točím vodu v akváriu..
Netvrdím, že to nejde, když se ví, jak na to
ty víš jak na to ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.06.2018 12:55 R Muž ctibum [6872] Re: Strakááč
Řekl bych, že bakterie jsi chlorem nezabil a že přípravky na jeho odstranění jsou zbytečnost :) Spousta lidí, včetně mě, napouští přímo z vodovodu. Ale asi to nejde brát, jako univerzální návod pro všechny ryby a živočichy...
S tím napráním ryb... Ty už je máš někde v kýblu nebo ve vaně, že tak pospícháš? "Celkem zajetej" filtr je fajn, ale bral bych to spíš jako pomoc při záběhu nádrže, ne jako záruku bezproblémového vypuštění ryb druhý den po založení. Netvrdím, že to nejde, když se ví, jak na to, ale pokud nutně nemusíš, tak bych to nechal normálně měsíc zaběhnout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2018 12:26 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: ctibum
dík, takže v pohodě ? všechny bakterie přežili ? :-D pokud jo, tak paráda... tak to vidím tak, že tam ryby naperu už zítra...
takže přípravky na odstranění chloru jsou zbytečnost ? já je teda nepoužívám, vodu jsem tam vždycky pral přímo.. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2018 12:04 R Muž ctibum [6872] Re: Strakááč
Cituji z jiného vlákna:
lacewings napsal:
- již jsem zde uváděl info ohledně chloru ve vodovodním řádu
- rozdělím to na tři stupně, aby to bylo srozumitelné
- zbytkové množství chloru nacházející ve vodě ve vodovodním řádu, není při současné normě pro ryby škodlivé,působí jako antiseptikum,
-odstávkou nebo dodatečnou úpravou může sice vzniknou ve vodovodním řádu i silnější zbytkové zachlorování vody, které lze vnímat jak chuťově tak i čichově, ale ani zde se většinou nemusíme obávat, ale je třeba se mít na pozoru, protože se uvolňuje pomaleji, je to tedy odvislé od poměru množství vyměněné vody, opět antisepticky pozitivní účinek,
-pak je tu silné, až palčivé zapáchající zachlorování, známé z uzavřených plaveckých bazénů. tento typ použití chloru je již pro většinu akva. ryb smrtelný
-záměrně zde nepoužívám jednotky ,aby nedošlo k experimentům s chlorem, jako antiseptického přípravku k bakteriální léčbě, desinfekci nebo použití, k odstranění řas
- v dřívější době byla úprava vody nejednotná na základě použité technologie, proto přetrvává názor o nutnosti odstáté vody pro použití. Jedná se setrvalost, která je převzatá , skutečnost v dnešní době zcela jiná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2018 11:52 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář) – je to chyba ? :D
včera jsem založil akvárium, dal jsem tam celkem zajetej externí otevřenej filtr. napustil jsem vodu z vodovodu do akva a hned hnal skrz filtr... sad
přitom jsem si ještě den předem říkal.. " napustím to těsně před přepad, nechám to odstát a druhej den večír doplním těch pár litrů k přepadu a pustím to.. "
NE... hmm já to napral hned po přepad a chtěl jsem zkusit hned, jak bude fungovat přepad vs čerpadlo a kdyby vypadla el. , jestli to filtr pobere bez přetečení...
Takže mi ten chlor zabil všechny ty bakterie ? nebo jen část ? nebo jak to je... jakože mám ještě akva stability bakterie, kterýma jsem to chtěl zezačátku podpořit...
ale teď nevím kdy tam naprat ryby, jestli stačí tři dny, pět dnů nebo tejden ? počkat víc by bylo lepší..... ale ve starým akváriu, kde jsou teď ryby, který půjdou do novýho akva, je teď bez filtru. jen tam mám čerpadýlko na honění vody.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 20:12 Muž jarovo [1695] Re: Michal3015
Presne tak ako tu už bolo spomenuté, všetko má svoj čas. Keď to vydržíš tak sa ti to odmení, keď to unáhliš tak Ťa to potrestá a budú problémy. Pri zakladaní akvária mesiac nehrá žiadnu rolu. Držím palec aby sa ti darilo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 19:09 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Michal3015
A k čemu bude, když budeš filtrovat čistou vodu? :) Nejdřív něco zasaď pak až začni filtrovat. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.05.2018 08:34 Angus68 Re: Michal3015
Začal bych v klídku :-) Vypral písek, zasadil rostlinky, přidal cosi estetického na pohled (např. kořínek, či pěkný kámen), upravil a spustil techniku a trpělivě čekal na vývoj nádrže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.05.2018 08:29 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Přesně tak. Akvaristika vyžaduje trpělivost a ne hledat metody, jak to co nejvíc uspěchat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.05.2018 07:01 R Muž afc1886 [14655] Re: Michal3015
Tak já si myslím, že ty dva dny nic neřeší a počkal bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 06:12 Muž Michal3015 [32]
Ahoj, zakládám nové male akvarko a mam jeden dotaz. Mam k dispozici filtr a akvarko, ale substrát ještě ne. Proto se chci zeptat, mam napustit akvarko a zapnout filtr i když tam neni substrát? Jakoze bych to tak nechal jet az do pondělí a pak tam substrát přidal. Co si o tom myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 13:12 Maq Re: pfofino
pfofino napsal: přemnožila zelená řasa jelikož jsem dle mého názoru hodně svítil, nepoužíval co2, nehnojil a kvůli tomu mi uhynulavětšina rostil (kromě anubiasů)
Pravděpodobně se ve svém odhadu příčin mýlíš.
Což může mít ten následek, že budeš opakovat staré chyby i v novém akvárku, se stejným výsledkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 20:59 Muž Kubaa [718] Re: pfofino
Dost záleží, na jak vysokou koncentraci chceš to akvárium sytit. Ty koncentrace běžně doporučované rostlináři jsou nebezpečné pro ryby, tak pozor.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2018 20:58 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pfofino
Chceš 500 litrů a na to by jsi měl mít aspoň 5 kg lahev a reaktor což je nejúčinnější rozpouštění. Hlavně si ale zjisti než se do CO2 pustíš co máš za vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 20:49 Muž pfofino [0] Re: vaaclav
Jak velkou láhev (www.rostlinna-akvaria.cz/…) by jste na toto akvárium doporučoval? a jak velký difuzér (www.rostlinna-akvaria.cz/…)?

Jak dlouho myslíte, že láhev vydrží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2018 20:42 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pfofino
Tak z 2 litrovou lahví s tímhle difuzérem se dost naběháš do plnírny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 20:23 Muž pfofino [0] – Založení akvária
Dobrý den, chtěl bych si založit nové akvárium. Posádka bude přemístěna z mého stávajícího (rybicky.net/nadrze/24439). Ve stávajícím akváriu se mi celkem přemnožila zelená řasa jelikož jsem dle mého názoru hodně svítil, nepoužíval co2, nehnojil a kvůli tomu mi uhynulavětšina rostil (kromě anubiasů). Mám zatím vyhlédnuty tyto "komponenty"



www.akva-exo.cz/…
www.vyprodeje24.cz/…
www.vyprodeje24.cz/…
abc-zoo.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Co by jste mi ještě doporučili pořídit? Jaké rostliny (chtěl bych nějaké "tvrdolisté", které hodně vydrží (anubias)) a jaký písek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 11:28 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: petulka
Já mám zkušenosti se suchozemskými kytkami (bonsaje konkrétně, kde se výška dost řeší), že reagují na vlnovou délku světla. Červené světlo = kytka žene nahoru, modré světlo = kytka sílí a roste do šířky.
Je to proto, že červené světlo se nejsnáze ohýbá a když je nějaká rostlina zakrytá jinou, tak pokud na ni dopadá nějaké nepřímé světlo, má červenou barvu díky největší "ochotě" červeného světla se ohýbat kolem listů té zakrývající rostliny.. pro tu zakrytou je to impulz k růstu do výšky, respektive snaze vyrůst nad to, co ji zakrývá.

Ale ty máš bíle světlo, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 11:09 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: petulka
Netuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 11:07 Žena petulka [11]
Fotka k příspěvku Ta hygrophila ma uplne tenke listy. Nehnojim jen do dna a co2. Mozna chybi zelezo? Rasa zadna.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 11:04 Žena petulka [11]
Jirkascobak:
Je to hygrophila polysperma. Dva tydny tam byla studena voda protoze bxlo spatne zapojene topitko. Jinak nevim proc se to tak zene. Zalozila jsem to s hodne spatnou vodou na akvaristiku ale tak z poloviny uz je vymeneno za vodu dobrou. Postupne tam bude mekka voda s nizsim ph a pak si myslim ze to bude v pohode. To akvarko ma 10 dni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 10:34 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: petulka
Strkej, co ustřihneš, do dna a kašli na bordel. Píšeš, že ještě pár kytek přibude, tak jaký rozdíl?

P.S. Některé ty stonkovky se ženou nahoru moc rychle. Nedokážu poznat, v čem to je, ale není to podle mě ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 10:26 Žena petulka [11]
Fotka k příspěvku Ahoj lidi dekuju.
posilam fotku akvaria. Jestw tam par kytek pribyde. Takze az prijde cas kytky zastrihnu a nebudu vytahovat ze dna.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2018 10:05 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Wanderer
Nevyjádřil jsem se přesně. Otázka měla být: "Rostou ti aktuálně ty stonkovky tak rychle a tak dobře, že musíš stříhat?"
Občas akvarista stříhá, když by ještě neměl. Ne vždy je stříhání stonkovek prospěšné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2018 09:55 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: JirkaŠčobák
Jasně, zastřihne v půlce a zasadí hned vedle, aby se jí to namnožilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 09:27 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: petulka
Je nutné stříhat? Dej fotku celého akva, prosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2018 08:53 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: petulka
Jasně, rostlina poroste dál a místě zastřižení se rozdvojí. Jinak rostlin bys mohla mít klidně víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 08:48 Žena petulka [11]
Ahoj akvaristi!
Mam dva tydny stare akva a v nem hodne stonkovych rostlin?
Vim ze je hezci strihat ty vrchy a davat je dna ale dela to desny bordel mam tam hbojivo ve dnu.
kdyz budu strihat ty vrchy a nechavat zbytek rostliny tak to poroste?
Nikdy jsem to nedelala pac jsem v mensich akvariich nemela problem vytahnout ze dna par stonkovek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2018 16:13 R Muž romant [27982] Re: bereniké
Ono je trochu rozdíl když to vypadá děsně bez ryb a děsně s rybama. ;-) Když je to děsný bez ryb, je daleko jednodušší to řešit, než když už je to děsný s rybama. Toliko vysvětlení děsně vypadajícího založenýho akvária. Očekávám tedy tu prezentaci. X-)
Edit: Aha, už je na světě a pod ní již dostáváš rady jak z toho ven. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 14:52 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Kdo to má trochu v oku, ten dokáže ocenit i čerstvě založené akvárium :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 12:59 Maq Re: bereniké
bereniké napsala: Nu, ony ty fotky zatím budou spíše pro ostudu. Vypadá to děsně ... Prostě začínající amatér.
Víceméně děsně to na začátku vypadá vždycky, i když to zakládá zkušený zakladač.
Fotky by nám napověděly, jestli to vypadá "dobře děsně" nebo "nedobře děsně". V tom může být náramný rozdíl, a ten právě začátečník nepozná. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2018 23:56 R Muž Anthrax [4739] Re: bereniké
Spínací hodiny se umisťují do zásuvky a do nich se zapojí napájení osvětlení. Takže typ osvětlení nehraje roli. ;-) Pak už jen stačí nastavit požadovanou dobu svícení.

Edit: Jenom pozor. Ve fungujícím akváriu není vše krásně čisté a hladké. Právě naopak. Fungující akvárko by mělo získat jistou patinu "zajetosti".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 23:34 bereniké Re: Anthrax
Nu, ony ty fotky zatím budou spíše pro ostudu. Vypadá to děsně :-D ... je toho tam maloučko, je to celé zvířené, kalné, bublinkaté. Vůbec ne takové ty hladké, čisté a krásňoučké věci, které člověk vidí na instruktážních videích a v knížkách ... Prostě začínající amatér. 0:-) Doufám, že se z téhle fáze časem posunu jinam.
Neměla jsem moc zdání, kolik toho vlastně potřebuju, tak jsem rostlinky zatím nakoupila tak nějak namátkou a podle toho, které mi padly do oka. Takže zatím si tu cvakám okouzleně poetické fotky bublinek. Ale je mi jasné, že s těmi tady na tomhle profi serveru zaclánět nesmím. Takže já jdu vyzkoumat, kam se tady vlastně ty fotky vkládají a zkusím tam jednu čistě dokumentační fotku vložit.
Co se týče časového spínače. Myslíte, že se dá nějak přidělat i k tomu zabudovanému osvětlení, které já mám v akváriu? Pokud ne, a těch 8 hodin denně je vážně potřeba, budu holt muset nechat svítit přes noc.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 23:03 R Muž Anthrax [4739] Re: bereniké
On by ten štěrk stačil. Pro většinu začínajících akvaristů je substrát spíše nevýhodou. Pán v akvaristice asi potřeboval prodat/vydělat. Co je to za substrát?

Svícení, to je celkem věda. Hodně záleží, jaké máš světlo. Ale teď ze začátku stačí svítit 8 hodin denně. Pravidelné intervaly jsou výhodou. Pořiď si spínací hodiny.

Ty bublinky po čase zmizí.

Založ prezentaci. Máš spoustu dotazů ale bez všemožných informací není snadné je zodpovědět.

Na tu výměnu vody v záběhu se názory různí. Někdo mění někdo vůbec. Já měním tu tebou zmiňovanou třetinu jednou za týden. To pak zintenzivním, než tam přijdou ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2018 22:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: bereniké
Bublinkama se nevzrušuj. Kousky substrátu na hladině detto.
Kup časový spínač.
Osobně v záběhu akvária výměny nedělám, ale ne každému to tak musí fungovat.
Jaké máš rostliny? Dej fotku akvária. Podle toho ti řeknu víc.

P.S. Ty se fakt jmenuješ Bereniké? Krásné jméno!
Pro ostatní: Židovská princezna z 1. st. našeho letopočtu, která proslula krásnou chuzí a podle jejíchž vlasu se jmenuje souhvězdí.
Oprava: Asi slučuju dvě historické Bereniky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 22:49 bereniké Re: bereniké
Dobrý večer ve spolek :-)
Tak hlásím, že jsem se dnes u jednoho nesmírně vlídného a trpělivého pána v jedné akvaristice přesvědčila, že nejsem trubka já, ale že doopravdy ten filtr nechodí. Nu, zakoupila jsem tedy nový. Pán mi doporučil tenhle: www.juwelakvarium.cz/…
A rovnou jsem tam koupila i nějaký substrát. Až doteď jsem se z jakéhosi pomýlení smyslů domnívala, že štěrk bude stačit. Usoudila jsem ale, že rostliny by z toho asi radost neměly. Takže mám substrát, mám kamínky, mám kořen. Rostlinky bydlí, filtr si tichoulince přede a dělá vlny :-) .... A ta hromada vzduchových bublinek, která by rybičkám /až tam budou/ možná radost nedělala, zatím dělá tuze velkou radost mě a mému poetickému foto-oku stydim
Mohu rovnou ještě pár dotazů, které mě prozatím napadají?
1/ Ač jsem se snažila lít vodu do akvária sebeopatrněji, přesto mám totál všechno pokryté miniaturními vzduchovými bublinkami!
Tiše doufám, že při novém funkčním filtru samy postupně vyvanou. Nemýlím se?
Ty co tam byly od včera, se bez filtru za těch 24 hodin ani nehnuly...
2/ Jak moc svítit? Teď rostlinkám, a potažmo pak i rybám? Je nutný nějaký pravidelný časový interval? Tu a tam se přihodí, že některé dny se domů chodím tak tak vyspat, a pak by na to svícení moc času nebylo.
3/ Na hladině podél stěn plavou maličké kousínky substrátu. Klesnou samy na dno? Nebo s nimi mám něco provést?
4/ V této fázi zabydlování akvária - je potřeba nějak měnit vodu? Kdosi mi tvrdil, že jednou do týdne bych měla třetinu vyměnit, a to i když tam ještě nemám ryby.
...
Tak, to je zatím vše. Vydržte to se mnou, prosím, těch prvních pár týdnů, než se trochu rozkoukám coze Až se se svým akváriem trochu sžiju, přestanu vyšilovat a klást hromady zmatených dotazů :-)
Díky. Pěkný večer všem.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2018 21:12 R Muž romant [27982] Re: Losky
Ale já jsem se neptal proč jsi nepral písek, já bych ho nepral taky, kdybych byl ten co to akvárium dělal. X-) Dej tomu čas, nelej tam žádný zázračný vodičky, bude to několik dní nevzhledný, ale ono se to poddá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 21:04 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
Nic tam není vidět, že by se tam něco mrskalo:) Takže nejspíš ten písek. A proč jsem ho nevypral? Protože ho tam dal ten, co mi akvárium dělal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.02.2018 19:00 R Muž romant [27982] Re: Losky
Naber trochu té mléčné vody dop skleničky a ve tmě do té skleničky posviť baterkou, ideálně oproti tmavýmu pozadí a uvidíš jestli uvidíéš pohyb a pokud ano, je to nálevník, pokud ne, spekulovat nehodlám, ale vzít si na pomoc faktor času, to bych považoval za rozumný řešení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 16:32 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Taky odkalím některé staré akvárium (přestože normálně neodkaluju) a všechen odkalený detrit tam naleju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2018 16:04 Maq Re: JirkaŠčobák
Ohledně použití staré vody s Tebou samozřejmě souhlasím, ale nejsem až tak optimistický. Dno dáváš nové - to je podstatný zásah, který určuje, kterým mikrobům se bude dařit hodně a kterým míň. Takže se to podle mě "popere" taky.
Stará voda to urychlí kvalitativně, tzn. dodá tam "banku taxonů" (zdravím larixe) hned na úvod a ty si hned začnou osvojovat nové prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2018 15:26 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Losky
Osobně myslím, že jsou důležitější věci, než zbavení se chlóru:

Voda ve starém akváriu je v porovnání s vodou v novém akváriu "v rovnováze". Obsahuje hromady mikroorganizmů, které se se sebou již "sžily". Rostliny si zvykly, živočichové také. Proto jsem do nového akvária dal asi 75% staré vody a 25% nové. Nebude se nic "prát", rovnováha nastane snadněji, rostliny se chytí snadněji. To je podle mě důležité. Vodičky na změnu charakteru vody jsou fajn primárně pro ty, co je vyrábí a prodávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 15:18 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Kubaa
Osobně tu dezinfekci beru trochu s nadsázkou a při množstvích, která standardně měním, se nic neděje (jediné, co může být riziko, kdyby ve vodárnách v rámci nestandardní situace změnili kvalitu vody).


+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145811x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=1251