Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2018 18:32 Mist Re: Martin7
Já osobně bych vylil vodu, vyhodil písek, kytky, vše z interiéru. Rozebral bych filtr, vyčistil, napustil bych si do vany roztok sava, filtr nechal projet tím roztokem, potom bych ho rozebral, nechal vyschnout. Po úplném vyschnutí bych filtr znovu vymyl od toho sava. Akvárium prostě vymýt taky roztokem a nechat vyschnout, znovu vymýt... zdá se to složité, ale je to práce na chvilku. Potom bych si koupil křemičitý písek 1-3mm, koupil rostliny a začal to zajíždět. Tohle je metoda, se kterou máš jistotu, že už tam nic nebezpečného nezůstane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 18:28 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: JirkaŠčobák
Dal výter identifikovať ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 18:26 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Martin7
Martin7 napsal:Byla to odolná, multirezistentní bakterie, kterou někdo vytvořil antibiotiky v thajské pěstírně.
Odkud to víš? Nerozporuju, zajímá mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 18:25 Muž Martin7 [14] Re: JirkaŠčobák
Ano, rozpad je často celkem snadné vyléčit, ale tento byl fakt problematický. Byla to odolná, multirezistentní bakterie, kterou někdo vytvořil antibiotiky v thajské pěstírně. Na další periperie s těmito mrchami nervy už nemám. 5 měsíců jsem se díval, jak mi to žere rybu a vodu jsem celou tu dobu měnil skoro každý den, jakmile jsem jednou vynechal tak bylo vždy zhoršení. Člověka to i celkem trápí, když vidí rybu, jak se raduje, že se zase mění voda a bude to míň bolet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 18:24 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Martin7
Má poslední rada: Lepší budovat na tom, co už máš. Aktuální stav nemoci nezabránil. Ergo, abys neměl nemoc, musíš akvárium dostat do stavu lepší rostlinné prosperity, než máš teď a s 2x větším objemem rostlinné hmoty, než máš teď. Aktuálně trpíš na to, že ne všechny druhy rostlin prosperují stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 18:19 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Mist
Krupičku jsem měl za posledních deset let na jedné rybě.

V. gigantea jsem měl a mám roky v 35l. Spolehlivá v tom, jak zaplní akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 18:18 Muž Martin7 [14] Re: Mist
Co tedy? Nalít půl lahve Sava do vody, nechat běžet, vylít, vyházet, ještě třeba přeblejsknout Savem jednou, vymít, 3 dny nechat vysušit a založit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2018 18:16 Mist Re: Martin7
Val. Spiralis je do malého akvária o dost lepší volba, není tak dlouhá a široká. Gigantea je tak do alespoň 400l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 18:15 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Martin7
Jednou jsem koupil 6 živorodek se začínajícím bakteriálním rozpadem. Rozdělil jsem je po dvou a dal do tří různých nádrží. Vyléčily se všechny. Ve dvou nádržích jsem zasolil, v jedné ne a i tam se vyléčily. 12l koule, fungující asi 13 let s rostlinama vyrůstajícíma ven. Zaběhnuté akvárium léčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 18:14 Mist Re: Cyklohentán
Ano a nebo 5 ti násobek glutaraldehydu a "možná už to bude vše OK" :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2018 18:13 Mist Re: JirkaŠčobák
Jirko proboha... Takže například když budu mít krupičku nebo bakteriální infekci, tak si mám nechat zarůst akvárium a ty rostliny mi to všechno vyléčí? Proč radíš takové blbosti? V tom akváriu měl pravděpodobně infekci, něco zaneseného ze zverimexu a ty tu píšeš, že pokud bude mít hustě zarostlé akvárium tak to zmizí? To co radíš ty je jak nesmysl, tak zbytečné riziko a stres pro majitele, bezpečnější cesta je založit to během hodiny znovu a bez stresu, že tam něco pořád zůstalo. Ach jo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 18:12 Muž Martin7 [14] Re: JirkaŠčobák
Tak to by mohla být, jen já ji mám o dost silnější :-) Džungle bude, akvárium chci vymazlit aby fungovalo, ale nejdřive to pro klid založím znovu :-) S tou nemocí to byla delší historie. Ryba byla částečně nemocná už když jsem ji dostal. Byla v jiněm akvárku, tam jsem ji vyléčil baktopurem direct a přestěhoval do tohoto nového (ano, byla to chyba) a tam se nemoc vrátila, takže jsem zamořil i to nové. Pejsek a kočička stydim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 18:06 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Martin7
Možno použitie 2x dávky tekutého "CO2" by ich pomohlo zabiť rýchlejšie hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 18:03 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Martin7
Fotka k příspěvku Co by to pak bylo? Myslím, že je. Hele. Obtočená dokola. Mám ji v samostatném akváriu.

Podle mě nepředělávej ani nedezinfikuj. Před tou rybou jsi nic neměl a stejně tam nemoc propukla. Ryby se dezinfikují těžko. Nejlepší prevence je mít co nejhustší džungli.

P.S. Myslím, že zárodky čehokoli jsou všude a nejlepší je udělat akvárium, kde nemoc nepropukne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 18:02 Muž Martin7 [14] Re: Mist
Vypadá dobře a chtěl jsem na začátek něco velkého, ale už ji tam asi dávat nebudu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 17:59 Mist Re: JirkaŠčobák
Ta až se rozjede, tak jí bude mít na hladině otočenou 5x kolem dokola. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 17:59 Muž Martin7 [14] Re: JirkaŠčobák
Před bojovnicí tam nebylo nic. Byla to novota. To není Vallisneria Gigantea, ale nevím, jak se to jmenuje, koupil jsem to v akvaristice, má to tlusté listy a roste to zatím dobře. Jinak kryptokoryny rostou skvěle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 17:56 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Mist
Hm. Vlevo vzadu má V. gigantea.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 17:47 Mist Re: JirkaŠčobák
Vallisneria Gigantea????? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 17:45 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Martin7
Co jsi měl v tomto akváriu za ryby před bojovnicí?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 17:44 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Martin7
Jestli ti ty kryptokoryny rostou, dej jich ještě jednou tolik. To nemuže uškodit.

Podporoval bych buď Vallisneria gigantea nebo stonkovky. Jedno dřív či později převáží. Rok bude možná prosperovat obojí, ale pak se budeš muset rozhodnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 17:44 Muž Martin7 [14] Re: Mist
Souhlas :-) Za ten klid, že se to nevrátí, mi to stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2018 17:37 Mist Re: Martin7
Rady JirkyŠčobáka jako obvykle velmi kvalitní a rozumné, nicméně pokud nechceš mít x měsíců akvo bez ryb a čekat než ti "bakterie chcípnou hlady", použij roztok dezinfekce, vymyj to, nech to pořádně vyschnout a založ to znova. Nemusíš čekat x měsíců na to, abys mohl mít hezké akvárium s rybami, tak až to založíš, nech to měsíc zajet a postupně tam dej malé množství ryb. Zbytečně dlouhý rozjezd bez ryb není žádná výhra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 17:14 Muž Martin7 [14] Re: JirkaŠčobák
Teď je to už trochu zarostlejší než na fotkách a s větším množstvím zeleně počítám :-) Jsem teď 2000 km od akvárka a nemůžu udělat aktuální fotku. Na dně asi chci mít jen křemičitý písek, nechci CO2 a rád bych vytvořil něco, co bude velmi nenáročné a ideálně bez hnojiva (maximálně občas hnojivo do dna). Na jaké rostliny bych se měl zaměřit? Myslím, že skladba, kterou tam mám, není špatná, ale něco tomu chybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 17:03 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Martin7
Podle mě je větší problém v samotném akváriu. Potřebuješ větší džungli, kterou nemáš. Neuvažuj u novém zakládání, podporuj, co ti roste, zdvojnásob objem rostlinné hmoty a bude líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 16:51 Muž Martin7 [14] Re: JirkaŠčobák
To právě netuším, jak dlouho mohou vydržet. Nevím, jak dlouho žije bakterie, ale proč by se nemohly v klídku dál množit? Nevím, co žerou, ale třeba si smlsnou i na něčem jiném, než zrovna na ploutvích hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 16:48 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Martin7
Tak zkus tři měsíce.
V reálu ty breberky nemohou mít neomezenou životnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 16:39 Muž Martin7 [14] Re: JirkaŠčobák
Jde o to, že bych byl celkem nerad, kdybych po dvou měsících do toho rostlinného akvária dal ryby a do dvou týdnů zase řešil rozpad ploutví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 16:37 Muž Martin7 [14] Re: bobikcz
Asi proto, že vy pokročilí nic rozumnýho a souvislýho nenapíšete. Klikni si na odkazy pro začátečníky, co jsou nad tímto tématem a možná pochopíš. “Podlož akvárko šesti kostičkama polystyrenu 3x3 cm, dej tam výživný substrát a po týdnu vypusť ryby”, fakt skvělý rady pro začátečníky. O té mimózní repotáži ČT ani nemluvím. Nikdy jsem nenašel nic, co by v kostce odpovědělo na základní otázky a nejlepší způsob, jak se něco dozvědět je trávit spoustu času u tohoto fora, kde Ti ale občas nějaká část mozajky snadno unikne. Myslím, že malý web s kompletním návodem by ušetřil dost rybích životů a pokud takový je, budu vděčen za odkaz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 15:36 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Martin7
Dva měsice bych nechal bez ryb a budoval rostlinné akvárium.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 15:26 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Martin7
Že vy začátečníci máte pořád chorobnou potřebu něco sepisovat nebo někomu radit.
Vše potřebné bylo již napsáno. Vyhodit - desinfekce - založit znovu - místo sepisování koukat na AQ :)
Vše potřebné a podstatné bylo již napsáno tisíckrát, založení AQ není zas taková věda jak se z toho někdy děla. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 14:33 Muž Martin7 [14] Re: Mist
Co znamená “projet dezinfekcí”?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2018 14:27 Mist Re: Martin7
Nejlepší postup by byl nechat to "projet dezinfekcí", vymýt a nechat zcela vyschnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2018 14:26 Mist Re: Martin7
Já bych začal znovu, protože bych měl klidné svědomí. Takhle se budeš stresovat jestli se to neobjeví. V klidu bych si nakoupil rostliny, počkal až se to zajede a koupil ryby. Při znovuzaložení si třeba i líp rozvrhneš layout akvária a podaří se ti ho založit líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 14:22 Muž Martin7 [14] Re: NHKG
Ano, jak říkáš, tak ryba byla už nakažená z “výroby”. Příště budu nakupovat úplně jinak :-) O peníze vůbec nejde, chci hlavně klid. Kytky, dno, hadice, filtrační náplně vyházím. Mám šanci to dostat z akvária, filtru, topeni a světel? A jaký by byl nejlepší postup?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.12.2018 14:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Martin7
Pokud to nebude pro tebe moc velký náklad, radši bych dražší věci pořádně vydesinfikoval (savo?) a levnější rovnou vyhodil. Představ si, jak by jsi byl naštvaný, kdyby se ta nákaza opakovala.
Tu nákazu jsi si nejspíše dovlekl s bojovnicí. Většinou to jsou odchovy z Asie a tam často nešetří léčivy, takže se pak tvoří ty multirezistentní bakterie. Osádku pak vol rozumně, ideální je od osvědčeného chovatele. Ale třeba na burze se prodávají často ryby v mizerné kondici. O většině "akvaristik" radši pomlčet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 14:06 Muž Martin7 [14]
Ahoj, před časem se tu řešil můj Beťák s bakteriálním rozpadem ploutví. Všem děkuji za dobré rady. Bohužel vyléčit se mi ho nepodařilo a už je v rybím nebi :-( Teď akvárko cca 14 dní zeje prázdnotou a jedinými obyvateli jsou levatky. Ale neházím flintu do žita a mám v plánu pokračovat. Teď jen řeším otázku, jestli prostě jen koupit ryby a dát je tam, nebo vše zrušit, vydezinfikovat a začít nanovo. Beťák měl agresivní bakteriální onemocnění, stěr z ploutve ryby jsem poslal na rozbor a ukázalo se, že se jednalo o multirezistentní bakterie, které v podstatě nebylo možno zlikvidovat ani antibiotiky a podle mě z nádrže jentak nezmizí (doměnka). Chtěl bych vytvořit začátečnické, stabilní, nedorybněné akvárko s nenáročnými obyvateli a rostlinami, aby v něm znikalo co nejméně potíží. Možná bych o tom za pomoci zkušených i něco napsal, aby vznikl jasný, podrobný návod na bezstarostné akvárium pro začátečníky, a bylo kam odkazovat, což podle mě bohužel zatím moc není a i v návodech tady na webu se člověk dočte zavádějící informace a nebo tam spousta informací chybí. Ale to až potom... Co myslíte? Začít nanovo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 13:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mist a Hunti
JJ, souhlas s těmi okružáky. Mám 5 akvárií, každé s jinou osádkou a ani v jednom nemají šanci přežít (cichlidy, hadohlavci a mřenky). smich Horší je to s piskořkami, ale ty nejsou přes den vidět, tak nevadí.
@Hunti: Já dávám běžné šneky (neplatí pro neritinu) hned, nenáročné ryby po měsíci a ty náročné nejdříve po 2 měsících (cichlidky a jiné citlivky radši po 3 měsících). Pokud se použije filtr zaběhlý z jiného akvária, jde ty termíny o 2÷3 týdny zkrátit.
A pokud budeš používat karanténu pro náročnější ryby, tak bacha na to. Měl jsem karanténu se zaběhlým předimenzovaným externím filtrem, cca 1 týden napuštěná, výměna vody 30% ob den a stejně to citlivé ryby nedaly. Musel jsem karanténu zrušit a i s rizikem zavlečení nákazy dát přeživší ryby do hlavní nádrže, kde se okamžitě "spravily".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 12:51 Mist Re: Smetany
Okružáků se dá zbavit jednoduše, vše záleží na množství odpadu v akváriu, překrmování atp.. pokud nemají z čeho žít, tak tam nebudou. Případně existují ryby, které je vyzobají, Akary a tak dál. Ale osobně jsem je tedy vždy považoval za hodně důležité. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 12:16 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: hunti
Pokud to provedeš s citem (k okolnostem v AQ) tak ten postup s přidáváním té tvé osádky bude fungovat. Pokud se ti ty ryby líbí nenech se odradit, nic extra cholulostivého sis nevybral.
Jen u těch parmiček SAE to žraní řasy ber s rezervou. Malých šneků na záběh si zavlečeš s rostlinama dost a dost (pokud nebudeš kupovat in-vitro nebo neuděláš lázeň před sázením).

Hodně štěstí a chce to použít i svůj rozum. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 00:23 Žena Hanumana [71] Re: hunti
Já bych dala nějaké šneky. Neritiny jsou hezké ale nemnoží se, pouze kladou vajíčka a co jsem slyšela, tak jsou trochu nemotorné a mívají problém, pokud padnou "na záda" se otočit na nohu. Obyčejní šneci jsou takový univerzálnější a nepřemnoží se pokud se krmí s rozumem. A pokud bude akvárium vypadat v pohodě a šneci nepolezou ven z vody, tak bych třeba po 3-4 týdnech od založení přidala 1 hejnko ryb. Galaxky jsou menší tak aspon 10. A pak aspoň 2 týdny počkala, pozorovala a pokud bude všechno v pohodě, tak bych přidala další hejno. Pokud si nevybereš nějakou méně háklivou rybu na vodu, tak bych min ještě měsíc počkala a dala pár raminez. Pokud by sis vybral nějaký nenáročnější třeba pestřence červený tak bych je dala klidně s prvním hejnem... Ale záleží taky na počtu rostlin a členitosti terénu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 00:10 Muž Smetany [1226] Re: hunti
Neritiny se nemnoží což může být dobře i špatně. Záběh se šneky (okružáky) je bezpečnější ale pak mohou někomu vadit a nedá se jich zbavit já je mám všude a sem spokojenej. Teď k těm rybám po 3 týdnech tam můžeš dát cca 1/4 plánované osádky a pak podle toho jak se jim bude dařit doplňuj další ramirezam bych dal alespoň 2 měsíce klidně víc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.12.2018 00:05 Žena drvi [2894] Re: hunti
Tak to dej normálni levatky a okružáky, ty sežerou i zbytky krmiva a případné odehnivající casti rostlin. Neritiny žerou jen řasy a když řasy dojdou (nebo prostě nejsou) nemají co žrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 23:57 Muž hunti [4]
hmm no ještě to promyslím, však jsem psal, že to není definitivní... hlavní dotaz se týkal právě toho, kdy tam ty ryby dát, abych měl řekněme dobrý start právě i pro ty náročnější ryby. Rozhodně nechci nic uspěchat, klidně si počkám pár měsíců, když to bude nutné...

namísto těch parmiček by ve vztahu k řasám bylo lepší dát třeba více šneků? Líbí se mi ty Neritiny, protože nežerou rostliny, nějaký šneček navíc by mi asi nevadil... vím, že ryby, šneci atd. mi všechny řady nezlikvidují a že je to o něčem jiném, ale tak jako prevence jsou tyhle druhy vhodné ne? Je to snad lepší, než nějaká chemie, nebo uv lampa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2018 23:40 Muž Smetany [1226] Re: Wanderer
Já jsem taky zastáncem velkého hejna nicméně chápu pohnutky které vedou člověka k tomu že chce mít v nádrži více druhů a tento konkrétní tazatel projevil poměrně velikou střídmost co se výběru ryb týče palec pokud mám vyjádřit svůj názor nedával bych parmičky zvětšil o pár kusů hejna a zamyslel se nad čichavci (jsou opravdu choulostivý) za sebe bych přidal nějaké sumečky (pancerníčky nebo ancistruse)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.12.2018 23:25 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: hunti
Právě že to nuda není, mít aspoň trochu hejno a ne pár kousků od mnoha druhů. Krása těch rybek vynikne, až když je jich hodně pohromadě. Až když pořádné hejno začne rejdit po akváriu. Radí ti tu dobře. Ty Ramirezky i čichavci jsou opravdu náročnější ryby a nemusí ti vydržet. No s tou parmičkou taky mají pravdu. Jestli ji chceš jen kvůli řasám, tak ji nekupuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2018 23:04 Žena wolavka [48] - LabyrintkyRe: hunti
To je velice dobrá otázka :) Protože tady všichni chtějí, aby tě to bavilo a dařilo se ti a nestálo tě to moc peněz. Protože, když začneš s nádherou, co ti zajde a spočítáš si, cos do toho vrazil peněz a můžeš vlastně začít znova, a znovu tě to bude něco stát, tak se na to vykašleš. ;-) Jsou rostliny, které klidně po zajetí nádrže odstraníš a to naprosto bezbolestně, jelikož nekoření a vysadíš na její místo vysněnou náročnější rostlinu. Počkat se prostě vyplatí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.12.2018 22:24 Žena drvi [2894] Re: hunti
No, předpokládám, že nejsi asi moc zkušený akvarista (možná se mýlím, potom se omlouvám) ale usuzuji proto, že si chceš pořídit parmičky černopruhé, aby ti pomohly likvidovat řasy. Na normalni řasy ti bohatě stačí neritiny, pokud tam máš řas víc, parmicky ti od nich stejně nepomohou, musíš zjistit příčinu, proč se ti tam tvoří a tu odstranit.
Tedy, pokud jsi začátečník a začneš hned s náročnými rybami a rostlinami, tak to většinou nedopadne dobře a to nikoho nepotěší a může tě to í odradit od dalsich pokusů. Akvaristika je krásný, ale nikoli snadny koníček ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.12.2018 22:15 Andaska Re: hunti
A s jakými rybami a rostlinami máš vlastně zkušenosti? Chce to nejdřív praxi s nenáročnými a ne se hned vrhat na ty náročný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2018 22:05 Muž hunti [4] Re: drvi
Proč všichni doporučují do akvária málo choulostivé ryby, nebo nenáročné, rychle rostoucí rostliny?

Není krása mít tam i náročnější druhy?


+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=1001