Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 84 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.11.2012 20:03 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: hasman
Přesně tak. Akvárko se komplet nečistí (skoro) nikdy!!
Ta vyjímka je opravdu přestavba spojená s kompletní změnou osádky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 19:54 R Muž romant [27987] Re: hasman
Dno odkalovat dle potřeby a rybí osádky, filtr čistit až si řekne svým viditelně sníženým výkonem, odkalovat a čistit filtr současně to moc nechce, ale třeba v týdenním odstupu a týdně měnit 1/3 vody a máš postaráno o základní péči. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   06.11.2012 19:54 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: hasman
Při rušení či přestavbě na úplně jiné akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 19:52 hasman – čistění
Ahoj

mám od července 105l akvarium, a chci se zeptat po jaké době se doporučuje komletní vyčištění akvárka.

Dík Hasman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 19:14 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: elenka
Podívej u mě, kdy jsem zakládala crystalkov a krevetky tam přijdou až 15.12. a i tak budu mít obavy, že je vše o.k. Zatím mám šneky. Trpělivost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2012 13:44 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: romant
Preventivně lehce aplikovat Nitrivec bych se nebál. Ale jak píšete - dá se obejít i bez podobných prostředků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 13:40 R Muž romant [27987] Re: Sid
Pochopil jsem to tak, že tam zatím žádný živočichové nejsou, tak proto jsem Nitrivec nezmínil, ono taková denní výměna 1/3 vody udělá velmi obdobnou službu, ale to nosím dříví do lesa, že. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 13:34 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: romant
Nějak postrádám vaše doporučení typu Nitrivec ap. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 12:58 R Muž romant [27987] Re: elenka
Co považuji za smysluplné, je to naočkování houby molitanu propráním ve špinavý vodě, kde byl před tím proprán zaběhnutej filtr. Používat starou a vydejchanou vodu z jedoucího akvária mě nepříjde jako podpora, neb ty bakterie o který nám jde(nitrifikační) se ve vodě moc nezdržují, ale většina jich je usídlena na předmětech akvária, stěnách, dnu a filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 12:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: elenka
Elenko, nespěchej. Akvárko si potřebuje projít celým cyklem, a obzvlášť pokud uvažuješ o krevetkách, ty jsou velmi citlivé na dusitany i dusičnany. A doporučuji ti, až si budeš vybírat krevetky, abys šla do některého z druhů rodu Neocaridina. Caridiny (snad kromě japonik) jsou mnohem náročnější.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 12:15 R Muž romant [27987]
Nitrit = Dusitan = NO2
Nitrát = Dusičnan = NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 12:06 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: hr
...cs.wikipedia.org/wiki/Dusičnany...
Jste "poněkud" mimo - nitrity jsou dusitany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 10:54 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Sid
No ja to dovodil z ty anglictiny, ale v cestine jsem to nikdy neslysel. Asi jsem moc mlada generace ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2012 08:40 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Barakainus
...Taky nevim, co myslis tim "nitritu"...
Nitrity - jiný výraz pro dusitany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 08:00 RageCZ Re: malyLibor
Díky moc za včasné reakce a rady :)

54l set jsem si vybral díky jeho příznivé cenně (cca 1300,-) a především proto, že jsem stále studentem a na privátě není mnoho místa. Navíc jsem v akvaristice opravdovým začátečníkem, a rád bych se nejdříve přesvědčil o tom, že akvaristika mě bude bavit i nadále. Kdyby se tak stalo, rád bych v budoucnu (už ve větším bytě) zakoupil akvarium větší.

Ohledně ancitrusů si nechám určitě poradit a zvolím tebou napsané krunýřovce, potřebuji nějakého požírače řas :) Myslíš, že i v tomto 54 akvariu by se dali k bettám přidat i ty živorodky?

Díky i tobě Romante, již několikrát jsem projížděl atlasy rostlin, ale vždy jsem se v nich absolutně ztratil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2012 04:36 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: elenka
Trpelivost je zaklad akvaristiky! At uz mas filtr zabehly ci ne, krevetky ti budou vdecne pokud je das do starsiho akvaria nez do noveho. Klidne bych s nima pockal i dva mesice (bez ohledu na obsah N-odpadu).
btw, "zabehla" voda ti moc nepomuze. Media ze zabehleho filtru uz jo.

Taky nevim, co myslis tim "nitritu" a tim "nejaky mrnavy "hmyz"". Nitrite tak v anglictine a hmyz v novem sladkovodnim akvariu asi tezko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.11.2012 01:24 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: RageCZ
K tomu, co již zaznělo, není co dodat. Živorodky s bettou by opravdu byly lepší v tom větším akváriu. A skutečně by bylo velmi vhodný udržovat jejich počet na snesitelný úrovni. Dala jsem bettu do 112 l akvária, kde v tý době byla spousta malých mollyn a dopadlo to tak, že jsem bettu musela narychlo vystěhovat. Po pár měsících jsem ho vrátila (když jsem snížila počet živorodek) a můžu s klidným svědomím zkonstatovat, že je to v pořádku a navzájem si sebe nevšímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 00:56 Žena elenka [-3] – Pujceni stare vody
Ahoj lidi!
Potrebovala bych pomoc.Kdo by souhlasil me venovat par litru vody ze sveho zabehleho akvarka?Nebo vyzdimku z filtru?Mam svoje AQ skoro 1,5 tydnu, a furt merim vysoke hladiny nitritu (ikdyz nejaky mrnavy "hmyz" se objevil).Bojim se davat tam krevetky.Cekat mesic!!!! tak trochu se nechce.Tak si myslim voda ze stareho akvarka by pomohla urychlit "zabeh".
Akvarko mam male, 20l.Misto filtru pracuje bublifuk.
Predem dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2012 22:20 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: RageCZ
Ahoj. Jsi sice začátečník, ale je vidět, že nad věcmi přemýšlíš. Dám ti další námět k přemýšlení - set 80x40x35 je jen o malinko větší než 54 l, nad kterým uvažuješ, a vyjde se vším všudy na cca 2.000,-Kč... a má 2x větší objem = 112l, takže v něm můžeš oproti tebou plánovanému doslova kouzlit. Můžeš v něm mít jak tebou plánované bety, tak pancéřníčky, místo ancíků partu krunýřovců rodu Otocinclus - jsou menší, udělají stejně či více práce při požírání řasy a nejsou to taková čuňátka, jako ancistrusi. A klidně si tam můžeš pořídit i nějaký druh živorodky. V tomto větším akva ti je beťák okusovat nebude - samozřejmě, je třeba dodržet přiměřené množství ryb a především živorodky na tomto množství udržovat. Pokud bys měl zájem, napiš mi vzkaz a já ti dám klidně kontakt na svého dvorního dodavatele akvárek. Má dobré ceny, ale především je naprosto spolehlivý.
A k romantem doporučeným rostlinám bych ještě přidal kryptokoryny, např. Cryptocoryne affinis, C.wentii "Green" nebo "Tropica", C.becketii a další nenáročné kryptokoryny, na které se můžeš kouknout také tady v atlasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   05.11.2012 22:09 R Muž romant [27987] Re: RageCZ
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 22:05 RageCZ – Nové akvarium
Dobrý večer,

V akvaristice jsem začátečníkem, proto bych potřeboval několik rad ohledně tvorby nového akvária. Nyní vlastním jednu bettu v malém akvariu (7l koule) a plánuji si koupit nové, 54l akvarium. Rád bych k mému samečku dokoupil 2 samičky, 3 ancitrusy a 3 pancéřníčky - je to dobrá kombinace? Dále jsem uvažoval nad živorodkami, ale bojím se, aby je betty moc neokusovali.

Dál bych se Vás zkušených rád optal na to, jaké druhy rostlin do akvária pořídit (nejlépe přesné názvy). Za jakékoliv rady budu velmi rád.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 10:54 Žena baletka [624]
OK, děkuji za radu. Přehodím to rovnou. to se mi ulevilo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 08:02 R Muž romant [27987] Re: baletka
Když to přehodíš hned, jak je razeno, tak to podržíš denní výměnou vody a bude to fungovat. Dělám to tak často a funguje to, ale chce to měnit týden denně a další obden a je to pokrytý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   07.10.2012 00:12 Žena Danila [4489] - SumciRe: baletka
Přehodit rovnou,nejlepší resení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 22:28 Žena baletka [624]
Ahoj, všichni, ráda bych se poradila: potřebuji přehodit komplet akvárko kromě dna ze 60L do 112L. Nejrpve jsem chtěla zavést nové akvárko, nasadit zaváděcí rostliny, a pak přendat zbytek kytek ze 60l plus ryby. Ale uvědomila jsem si, že nemám dva filtry, takže se chci zeptat: bude moc brutální prostě přehodit celé staré akvárko včetně vody, kytek a ryb ze starého do nového? Jde vlastně o takovou výměnu dna... V novém akva leží Staré dno, na něm křemičitý písek a nahoře vrstva Profi Soilu, filtr ve starém akva je zaběhnutý... Druhou alternativou je, že skutečně budu nové, větší akva zavádět dejme tomu 2 měsíce, ale pouze s bublifukem. Bojím se, že mi bublifuk čištění vody neutáhne. Co myslíte? Motorek bublifuku má výkon pro velké akva cca 300L, biomolitan bych, samozřejmě, přizpůsobila velikosti akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 12:41 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry
K tomu hnědému zbarvení zákalu vody napomáhá ten kořen. Dle mého názoru je to kombinace výlohů z kořene a již zmíněného nálevníka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 11:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Paul
ten nijak vodu ovlivňovat nebude, tak klidně. Koukni do sekce nádrže a vyfiltruj si malá akvária a nech se inspirovat jaké rostliny tam mají, často je tam i napsané jestli používají CO2 a jaké mají osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 11:05 Muž Paul [2] - Asie
A ještě se Chci zeptat jestli můžu do akva dát křišťál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 10:50 Muž Paul [2] - Asie
Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2012 10:48 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Paul
Kolik chceš ;-) Obecný doporučení je, myslím, osázet 80% plochy dna, pokud se nepletu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 10:45 Muž Paul [2] - Asie
Ahoj, prosím vás kolik rostlin můžu mít v 25l bez co2? Zatím mám 3(nenáročné)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 20:10 Adolf
Tak jsem zkusil vyměnit vodu,snad to pomůže.....jak ne budu čekat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 17:01 Adolf
OK,dik.uvidím jak se to bude vyvíjet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 16:12 R Muž romant [27987] Re: Adolf
Pokud tam nejsou ani rostliny, tak bych tam ničím nesvítil a nechal to tak. Můžeš zkusit vyměnit vodu, ale podle mě je to ten nálevník a na něho výměna vody neplatí, to se musí nechat tak, jak to je. Začal bych svítit společně s rostlinama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 16:02 Adolf
Pozadí,to se mi nezdá,je tmavě šedé a zakal je hnědobílý.Toho nalevníka se zbavím až se mi nastartuje filtr nebo tam mám dát raději zatím nějake provizorní osvětlení....může to mít na to vliv?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 15:53 R Muž romant [27987] Re: Adolf
Tipuju to na nálevníky, nebo by mohlo barvit to pozadí, což se někdy u samo domo pozadí stává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 15:51 Adolf – Založení beze Světla ???
Čau zakládal jsem před 3 dny akva a neuvědomil si že mi osvětlení dojde až za dva týdny.Říkal jsem si že se mi aspoň za tu dobu zajede filtr.Nemám tam zatím žádne rostlinky nic,čistě jen křemičitý písek,pozadí z polyšu,kořen a dva kameny.teď se mi tam ale udělal docela silný,hnědobílý zákal.A tak se ptám,může to mít na svědomí to osvětlení (třeba tvorba nějaké řasy v závisloti s tmou) nebo jen ve filtru ještě neprobíhá biologický proces???... PS: vzduchuju,filtruju o 106.

předem díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.09.2012 20:39 R Muž romant [27987] Re: Mili
4 dotazy nazpět je základní penzum informací v daných odkazech, tam se podívej a pokud jsou už nasazený ryby a akvo je čerstvý, tak denně měnit 1/3 vody, aby to neskončilo nějakým průserem, vše co potřebuješ se dočteš v daných odkazech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 20:36 Mili – nove akvarium
Ahoj, zalozila jsem si nove akvarium, jsem uplny zacatecnik. Dostala jsem darkem akvarijni set, vse jsem zprovoznila a nasadila par rybek...ale co dal? poradil by mi prosim nekdo, na co si mam ted dat pozor a jak pripadne pokracovat tak, aby vse fungovalo tak jak ma? predem dekuji!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 19:50 Muž exit [116] - Rostliny
tak potom napiš jak se rybkám daří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 15:12 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Katha
smich ..stejný jak s našima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   05.05.2012 17:42 Žena Katha85 [74]
Zdravím, dnes jsem se doma pobavila a ráda bych se s vámi o legraci podělila. Bráška se zbavuje 200 l akvaria - po želvě, kdysi rybky. Matinka ho "potřebuje" a chce rybičky, nabídla jsem se že jí pomůžu a že zajedeme nějaké vybrat, přeci jen jsem sice začátečník, ale zase zkušenější než ona a hlavně vím kam zajet (zoobranik), aby z toho nebyl jen jeden velký průšvih a že znam pár lidí (rybicky.net) co ví o akvaristice hodně a pomohou nám s tím, na to mi matinka řekla, že neni hloupá, rybky nakoupit umí, že filtr nepotřebuje, světlo též ne a že jen na zahradě shrábne kousek písku a pořídí si "takový ty s těma dlouhejma ocáskama" (skaláry) a že mušlí má dost z itálie (1992), dekorace netřeba, po cca hodině se nechala umluvit, že teda pojedeme spolu tam kde to znam (výhledově).A tak mě tak napadlo, spousta lidí (a možná trošku i já) říká o prodejcích v akvaristice - no oni mi prodali tohle a prodali tohle a tamto, to oni za to mohou!(když to přeženu), ale já být obchodník a přijít mi do obchodu taková pani nakoupit rybičky, tak po půl hodině pokrčim rameny a jen kývám a určitě to chce mnohokrát hodně zatnuté zuby. Takže páni prodejci - klobouk dolu, někdy to musí být dost o nervy :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.04.2012 20:52 R Muž romant [27987] Re: Terezka123
To, že ve dně není jíl nevadí, oni se rybky časem o vyhnojení dna postarají. Teď bude nejlepší když budeš denně, či obden měnit 1/3 vody, nebudeš dokupovat žádný další rybky, krmit jenom velmi maličko, všechnu techniku necháš zapnutou a akvárium tak projde stabilizační fází, což bude trvat tak 10-14 dní a potom budeš normálně týdně měnit tu 1/3 vody, dle potřeby odkalovat dno a velmi pomalu dokoupíš rybí osádku.
Edit: www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.04.2012 20:52 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Terezka123
to že si tam dala jen štěrk nevadí. Zatím nedokupuj žádné nové rybky a měň pravidelně část vody, klidně každý den nebo obden, třetinu až polovinu objemu. Založ si tu prezentaci s fotkami, to se pak bude radit líp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 20:48 Terezka123 – prosím o radu
Ahoj, chtěla bych se zeptat. Mám uplně nové akvárko a jsem uplný začátečník. Asi bohužel jsem si nechala poradit od prodavačů v obchodě, protože s tím co jsem se tady dočetla, vidím, že jsem udělala dost chyb. Myslíte, že vadí když jsem jako základ na dno akvárka nedala žádný jíl nebo něco výživného ale rovnou kamínky, které jsem koupila v obchodě? Vodu jsem nechala odstát, než do ní přišli rybičky 3 dny na doporučení prodavaček, ale po týdnu mi tři umřeli, byly to molly, myslíte že to může být tím, že ta doba byla příliš krátká? můžu ted pro to ještě něco udělat abych neohrozila i ty další tři které mi zbývají? Mrzí mě že o tom vím tak málo a že jsem se neinformovala dopředu :( budu vděčná za jakoukoliv radu, děkuju moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 20:34 pukasinek Re: muťa
No, vím že to tak asi bude ve většine případů, ale po přečtení pár článků a témat tady, je toho stejně na mě nějak "moc" a docela se v tom ztrácím ;-) Co se týče těch rostlinek stále nevím jaké vůbec koupit, osvětlení také nevím, těch typů patic je hodně a k tomu ty reflektory. No, každopádně to nevzdám a budu se snažit o úspěšný chod akvárka. :-) Díky zatím všem za postřehy a rady !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 19:02 Muž muťa [554] - RostlinyRe: pukasinek
...jen to ne! Nespoléhej na "dobré" rady v obchodě. Když někdo prodává ve zverimexu, neznamená to, že tomu rozumí. Může to být vyučená kadeřnice, nebo kuchař! Tím pochopitelně tyto profese nehaním, ale tak to u nás chodí. A ten co rozumí rybám, psům, kočkám.... ten ti donese v rest. hnusné pivo a vaří ještě horší guláš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 14:51 R Muž romant [27987] Re: Karnal
Žádnej plán není dokonalej, chybička se může vloudit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 14:35 Žena Karnal [196] Re: romant
Hm, to zní jako plán... Tak já to zkusím a pak napíšu zkušenosti s předzakládáním.
Jen nevím jestli mi pak nezůstanou ti producenti navždy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.03.2012 13:12 Žena petulinakk [2016] Re: pukasinek
Jsou obchody kde tomu rozumí a snaží se aby zákazník odešel s tím co potřebuje, a pak obchody kde chtějí prodat za každou cenu, takže s klidem doporučí něco úplně nevhodného, pozor to platí i pro ryby! Takže obchod dobře vybírat :-)
V osvětlení se osobně téměř nevyznám takže neporadím, vím jen že intenzita osvětlení není všechno, a někdy méně je více :-)

Zkusila bych se třeba podívat tady do článků, do diskuzí rybicky.net/forum/p30
na web jaké osvětlení vůbec eshopy nabízejí, a pokud bych neměla úplně jasno tak pak bych nějaké mnou vybrané zkusila konzultovat tady v diskuzi o osvětlení :-)
Nebo pokud jsi z Prahy, dá se tu doporučit spolehlivá akvaristika kde poradí dobře.

EDIT: než jsem vyplodila svůj dlouhý elaborát, romant napsal totéž jasně stručně výstižně :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [84] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=4151