Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2016 10:21 Maq Re: TRULY
Myslím že filtr je vhodné spustit co nejdřív a nechat běžet ať se co nejrychleji zaběhne. Bez ohledu na zákal.
Otázka je spíš zda tomu pomáhat výměnami vody. Já to nedělám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 10:14 Muž TRULY [164]
ale figu :) moze byt akva rovno a voda kriva. A viea ako je to mozne? Ze je kriva vodovaha :) o tom pisem ceky cas :-D

Je vhodne zapnut filter napriek zakalu alebo je lepsie pkckat kym zakal zmizne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 09:39 Maq Re: TRULY
Zákal se objeví skoro vždycky a zmizí sám, dokonce i bez filtrace. Ale ne za 12 hodin. Do tří dnů je norma. Pokud trvá déle, je někde nějaká chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2016 09:28 R Muž ctibum [6907] Re: TRULY
My víme, žes to blbě napsal, ale moc jsi to podle mě nevylepšil :) Voda v akvárku prostě nemůže být nakřivo, ani fyzicky, ani opticky. Vždy je nakřivo to okolo. Takže jestli ti to nesedí se sklem, tak je prostě a jednoduše nakřivo akvárko. Nemůžeš mít akvárko ve vodováze a hladinu nakřivo. Ani opticky, ani nijak. Proto se říká, že je něco vodorovné... :)

Zákal bych neřešil. Imho, jestli je to bordel ze štěrku, tak si sedne, jestli je to nálevník (pokud se objeví tak rychle, nevím), tak zmizí. Buď koukni do vlákna o zákalu, nebo počkej, co řeknou jiní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 09:22 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: TRULY
Mohu říci osobní zkušenost, když dám vodu do nového akvária bez filtrace. I když použiju starou vodu, usadí se všechno až za dva, tři dny.
Nemám tušení, jak to bude probíhat, pokud ti to filtr míchá. Určitě ale část toho, co by u mě skončila ve dnu, skončí ve filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 08:38 R Muž ctibum [6907] Re: TRULY
Jakože jestli mám hladinu z kopce...? smich

Z kopce je samozřejmě skříňka a tím i akvárko... ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 08:27 Muž TRULY [164]
včera som tam dal 50% vody a asi 40kg strku, dneska dolejem zvyšok. Každe vedro štrku som premyl asi 10 krat až kým voda nebola relatívne čistá.
Večer sa akva napustilo a do rana zakal nezmizol.
Je štrk zle premytý alebo zakal zmizne až po spustení filtracie a dopusteni 90% vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 08:26 Muž TRULY [164] Re: ctibum
3mm je posun hladiny, alebo je hladina v rovine a je posun akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 06:44 R Muž ctibum [6907] Re: vaaclav
Tak to mám na metru jen o 3mm... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 21:19 Žena drvi [2894] Re: LukasHH
Jestli muzu poradit neco rychleho, designoveho, s cim mam vlastni dobrou zkusenost, tak je to tohle : www.juwelakvarium.cz/…
Je to s jakz-takz slusnym filtrem a dobrym osvetlenim. Kdyby se ukazalo, ze potrebujes vic svetla (zalezi na rostlinach, co tam budes chtit), staci pak dokoupit jeste jedno svetlo. Ale pro zacatek by tohle melo stacit. Ja mam 20 i 30 litrovku a spokojenost, jen k 30 jsem pridala externi filtr, protoze tam mam zivorodky(endlerky), ale neni to podminka - ale taky to jde. Casem uvidis.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 21:01 Muž TRULY [164]
no uz je to vycentrovane

Tak ako som pisal namwral som urcitu vzdialenost od horneho okraja akva. Natahal fixou ciaru a podla toho zrovnal obe strany :)

14 noh zafixovanych :-D



Zajtra dolejem zvysok dal son len 50% pre istotu na noc :-D



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 20:45 Muž LukasHH [3] Re: Yirka
To máš asi pravdu, jen jsem chtěl něco "rychlého". To akvárko z prezentace už víc jak rok a půl není v mé moci a začlo mi to chybět, ale v novém bytě nemám tolik prostoru. Tedy potřebuji něco menšího a tak nějak bych to chtěl hned, vím, že zítra tam nebudou rybky a na burzu se nedostanu, víkendy jsou pro mě zabitý. Takže proto hledám nějaké alternativní řešení a nejsem tak zkušený, abych si sám vybral odpovídající filtr a tak dále.
Kdyby mi někdo leda poslal odkazy kde co a jak koupit, to je jiná:-D!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 19:03 R Muž ctibum [6907] Re: DavFM
Tak sorry, já myslel, že to je reakce na moji kalibraci bublinky... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 18:55 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: ctibum
Nene, nedelam si srandu. Na normalni vodovahu to teda nema velky vliv, ale u strojni vodovahy uz je tady ten efekt celkem vyznamny. Co pamatuju, tak pro to nebylo racionalni vysvetleni, ale bylo to proste tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 18:28 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: ctibum
Hele, jestli vam na tu vodovahu nesviti svetlo jenom z jedne strany? Ona se totiz ta bublinka tahne za svetlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 18:02 Muž TRULY [164] Re: ctibum
vodovaha asi dneska prežije resp. neprežije let z 9 patra. pwrd by hornbach OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 17:56 R Muž ctibum [6907] Re: TRULY
No určitě bych vsadil na hladinu, než na vodováhu... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 17:35 R Muž ctibum [6907] Re: vaaclav
Na metru (šířka akvárka) 5mm. Půlmetrová je vodováha ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 17:34 Muž TRULY [164]
tak to ja mam tiež tu kratku 60cm. Ale čo sa týka dlžky akva tak som to položil na 120cm drevotrieskovu dosku čo mam obklad spodnej hrany akva. A ukazuje to iste, tak som teraz s fixou odmeral od hora presne centimetre a natahal čiary fixou aby som videl na skle kde je roviny a dolial som vodu aby som to zrovnal podla toho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 17:26 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ctibum
Asi ti vodováha někde upadla, protože na půl metru 5 mm to už je možná lepší to dělat podle oka. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 17:17 R Muž ctibum [6907] Re: TRULY
Zkus si nechat zkalibrovat bublinku ve vodováze... ;-)

Já to mám stejně. Skříňka ve vodováze, hladina na metru o 5mm rozdíl.
Myslím, že půlmetrovou vodováhou to prostě líp neudělám, nějaká tolerance tam vždycky bude.

Každopádně bych to rovnal podle hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 17:08 Muž TRULY [164]
Ahojte, myslíte že môže nastať situácia aku mam teraz, že som vyvážil akva do roviny z oboch stran a ked som napustal vodu do akva tak je očividne v sklze, teda na lavej strane je jej viac?
Už mam pocit že je akva krive :-D Vodovaha ukazuje rovinu a voda v akva je šikmo.
Tak som to vyvažil podla vody v akva a zas mi ukazuje inač vodovaha.
Mam sa hrať na milimetre alebo to robiť tak ako teraz že postupne to zaťažovať a vyladovať?
Problem je v tom že sa akva dostane do určitej hmotnosti kde už s nohami nepohnem ani o pol otačky - su natavitelne rotaciou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 16:34 Bacoun Re: LukasHH
V Praze je dost firem,které ti ho udělají na míru (otázka je za jakou cenu).A pokud někdy navštěvuješ Burzu na Pankráci.Tak tam je jeden vystavovatel,s kterým se můžeš domluvit přímo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 13:48 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: LukasHH
Standardně si nechám vyrobit akvárium přesně na rozměr, který potřebuju. Takže bych na tvém místě hledal, kdo v mém okolí lepí kvalitní akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 13:39 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LukasHH
Zašel bych se podívat do akvaristiky, nebo na burzu a určitě bych nakoupil za daleko menší peníze to, co by vyhovovalo mi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 13:34 Muž Yirka [9126] Re: LukasHH
Dle prezentace přece nejsi tak nezkušený akvarista co by nerozuměl tomu, že akvárium se nezřizuje jen jako dekorativní doplněk do bytu.
Já kdybych chtěl třicítku, tak si ji nechám slepit, do ní čerpadélko, jednoduché osvětlení a pro minimální náročnost krevetky či pár minirybek typu rasbora skvrnoocasá a pod.
A v šel bych se asi do tisícovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 13:32 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LukasHH
Asi bych spíš zkusil něco na způsob Wabi-Kusa :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 13:23 Muž LukasHH [3] Re: Yirka
A nějaké doporučení? Potřebuji něco menšího, do 30l do bytu, spíš na design a odreagování:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 12:44 Muž Yirka [9126] Re: LukasHH
Sice designové, ale pokud do něj nechceš pouze obyčejnější rostliny a krevetky, tak nedoporučuji.
Edit: A to již nemluvím o té předražené ceně a srandovním argumentu, že má filtr s velkým objemem v krytu, kde je i osvětlení a krmící otvor s víkem. Prostě předražená blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 12:32 Muž LukasHH [3] – Hexa akvárko
Ahoj,

chtěl bych se zeptat na názory a rady na toto akvárko? Chtěl bych si něco pořídit do nového bytu, nenáročně jenom. Rybky ani nemám rozmyšlené, ale líbí se mi toto designové.
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Díky za rady;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 12:09 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Faire42
Jako nápad se mi líbilo vytváření akvária (ve stylu Dračí hory), kde rozmixovali mechy v mixéru, smíchali je s jogurtem a výslednou hmotu natřeli štětečkem na skály. Udržovali to ve vysoké vlhkosti v emerzu, dokud mech nezačal růst.
Za nevýhodu takovýchto akvárií považuju, že rostliny nedokáží dorůst "pouze" do rozměrů, které by si člověk přál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 11:04 Maq Re: Faire42
Taky to pokládám za zajímavý nápad. Proto jsem to zkoušel. Proč se to nedařilo nemůžu zodpovědně říct. Ještě nejpravděpodobnější se mi zdá možnost, že to souvisí se substrátem. Chtělo by to víc experimentů, ale je to pracné a nákladné.
Zkoušel jsem i emerzní pěstování různých rostlin v malých nádržích se 100% vlhkostí, a výsledky byly podstatně lepší. To ostatně dělá hodně lidí.
Zkuste a podělte se o výsledky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 07:11 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Maq
Díky za info. Zkoumal jsem to i jinde po internetech a našel více zdrojů (včetně krok-za-krokem návodů) o této metodě. Přijde mi to zajímavý, ale vezmu ohled na Vaše zkušenosti a nebudu zakládat touto metodou akvárium. Nicméně si pořídím kouli nebo elementku a vyzkouším si to jen tak, v menším měřítku. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.12.2016 17:16 Maq Re: Faire42
Zkušenost s tím mám, zkoušel jsem to dvakrát, a nemělo to u mě úspěch. Substrát jsem nehnojil, přesto jsem po pár dnech ve vodě naměřil ohromné množství amoniaku. Zřejmě totéž množství jako v naplněném akváriu, jenže zkoncentrované do pár litrů v substrátu.
Neudělal jsem žádnou triviální pitomost, jsem docela šikovný na pěstování pokojových rostlin, ale tohle se mi prostě nepovedlo. Mnohem větší ztráty než při normálním zakládání akvária.
Mimochodem, objevy a recepty na webu rostlinna-akvaria.cz obecně nepokládám za kvalitní zdroj informací. Ráčí odpustit, jen můj názor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 15:56 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčka – Metoda DSM
Zdravím, dnes jsem na stránkách rostlinná akvária narazil na článek o zakládání akvária suchou metodou (odkaz: www.rostlinna-akvaria.cz/…), kdy se rostliny sázejí do vlhkého substrátu a voda se napouští, až se kytky "rozjedou".
Docela mě to zaujalo, tak se chci zeptat, zda s tím máte někdo zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 21:11 Muž TRULY [164]
Nechcem zahlcovat temu ake No planaria mi znicila rovnovahu v malom akva a dodnes to neviem dat dokopy dokonca zvazujem zrusenie 45l akva. Nechcem to iste v 126l kedze chcem akva predat a neccem ho oredavat suche. Planaria tam sice je ale ani o nej neviem kym nevycistim filter co je odpivedat pre Jajku.
Znovuzalozim to vez vody a rastliny necham tak ak nieco prelezie tak prelezie asi s tym nespravim nic. Zaniest si mozem hocico aj z akvaristiky akupovat rastliny cez bazos bude asi detto. Jedine co ma este napada je dat rastliny do vedra na 2,3 dni a co z nich vylezie splachnut. Vajiciek sa zbavit neda to by chcelo dat No planariu do zalozneho akva alebo vedra a aspon tyDen to tam preliecovat teda ciato len rastliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2016 15:59 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: TRULY
Já to vidím tak, že stará voda z jiného AQ pro založení nového není nijak důležitá. Spíš by bylo lepší pro založení použít bordel z filtru. Napustíš AQ, necháš odstát, zasadíš rostliny a naliješ ten bordel do AQ a nový filtr s tím i naočkuješ. Je ale otázka, zda ty mršky nevlezly i do filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2016 15:55 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: TRULY
A co nejprve "přeléčit" staré akva přípravkem NoPlanaria a pak potřebný materiál převzít do nového. Ve starém nebude třeba po likvidaci řešit rovnováhu když se stejně pak bude rušit. Nebo použít i jiný přípravek nešetrný k bezobratlým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 15:33 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: TRULY
Nemýlíš se a je to jedno. Když použiješ rostliny, klidně můžeš použít i vodu, riziko vyjde nastejno.
Když budeš vodu odebírat ze středu vodního sloupce, kde planárie standardně nejsou, je solidní šance, že si je z vody nepřetáhneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 12:10 Muž TRULY [164]
Napadlo ma dnes este jedna vec.
Chcem použiť rastlinky zo stareho 126l akva do noveho.
Ako som už písal vodu som nechcel použiť koli planarii, ktora nieje sice premnožena ale v 126l je.
Lenže ked tak nad tým rozmýšlam, ak použijem rastliny zo stareho akva, tak vlastne aj tak tu planariu možem preniesť do noveho nie? Hypermangan? Co som skusal tak zabral len vo velkych davkach a to by som rastliny zničil.
Cize vlastne je asi jedno či použijem staru vodu ked aj tak použijem rastliny alebo sa mýlim?
alebo tým pri zakladani obmedzim riziko na minimum

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 21:05 atticus Re: vaaclav
Diky moc,hned jsem chytrejsi a klidnejsi palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.11.2016 20:00 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: atticus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 19:53 atticus – "prvoci" v novem akva
Zdravim komunitu,pred 10 dny jsem zalozil akva(viz profil).Vse vypada dobre,rostliny rostou,rasa nikde,voda bez zakalu a bez ryb.Ted kdyz koukam do akva,tak po skle lezou 1-2 mm velci bili "cervi" a obcas u dna proplave 1mm bile kulovite cosi.Doufam,ze to jsou probuzeni friendly prvoci a ne paraziti.Nejde to vyfotit.Nejake napady nebo kde ve foru najit info.Diky vsem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 12:13 R Muž afc1886 [14681] Re: Doccian
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 12:02 Žena Doccian [1] - NeocaridinyRe: afc1886
Proč přestat? :-) jinak díky za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2016 11:48 R Muž afc1886 [14681] Re: Doccian
Je to čerstvě založené akvárium,tak bych to nějak neřešil.Někdo vodu mění,jiný né.Já jsem pro výměnu,samozřejmě pro část,ne celou.Jenom bych přestal s tím tekutým co2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 11:42 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Doccian
Pokud ti nevadí barva vody, pracuj klidně dál a nechtěj řešit skokem. Rostlinám nevadí (mám zkušenost: echinodorus, barclaya, bucephalandra, marsilka), krevetkám, rakům (pokud máš) taky ne (možná spíš prosperují lépe).
Drobné, pravidelné výměny a přejde samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 11:27 Žena Doccian [1] - Neocaridiny – Zelená voda
Zdravím, v pátek jsem založila akvárium (viz prezentace) a voda začíná trochu zelenat, chtěla bych tedy poradit, zda vyměnit část vody či neměnit? Je možné že by to bylo z kořenů? Z těch mi voda vždy akorát zhnedla :-) zatím svitim pouze 8 hodin, příští pátek mám v plánu to zvednout na 9 a tak dále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 20:32 Muž Yirka [9126] Re: TRULY
Hezké.
Vlastně ti teď nic nebrání, aby z toho na vánoce svítila plnohodnotná, prakticky zajetá nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2016 20:16 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvku Tááák a nakupene. Milujem vianočne darčeky ktore si kupiš sám hh
Akva dorazilo :-D :-D tak sa chcem trošku pochváliť heh.

Akva- 120x40x55
Filter - JBL e1501
Ohrievač- Tetra HT-300
Testy NO2,NO3 + štartovacie bakterie
Stojan - vlastnoručne krvopotne vyrobený z jokla 3x3 + 1.9 drevotrieska
130+126+20+46+190=512e a to som povodne išiel vymeniť len stolik pod 126l akva haha.

Ešte doriešiť svetlo a ak sa podari tak aj CO2jka.

Už to len poskladať čo bude pri drobcovi teraz riadna fuška :))

Prípadne ak je tu vhodnejšia tema, tak poprosim preložiť.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=2051